Pielęgnacja cery trądzikowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-15, 20:59   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

pielęgnacja cery tłustej-do Basi pytanko


czy stosując na noc krem z kwasami (Effaclar k) mogę też stosować jednocześnie krem z retinolem (Vichy).Dodam że mam cerę tłustą i 33 lata.
Czy wskazany jest taki duet?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 21:09   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pielęgnacja cery tłustej-do Basi pytanko

Pisałam o tym połączeniu w tekście na temat retinolu.
Kwasy AHA i BHA nie gryzą się z retinolem, jeśli skóra toleruje taką mieszankę, bo rzeczywiście jest to mocniejsza mieszanka to można łączyć te składniki, ale tak jak piszesz tylko na noc.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-22, 13:38   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Tradzik

Mam 19lat i problem z tradzikiem moze jego lzejsza odmiana(to chyba jest łojotok o ile sie nie myle ) ale jednak. Bylem na zabiegach u 3 kosmetyczek i kazda s... robote po 2 pierwszych mialem czerwone punkty przez 3msc i blizny a po ostaniej ladna cere 4 dni potem nastaoil wysyp nie duzy ale jednak coraz bardziej watpie w oczyszczenie u kosmetyczek wydaje mi sie ze im zalezy na kasie zeby jak najwiecej do nich przychodzic. Kosmetyki tez nie pomagaja !20 clear&clear oxy ziola. Coraz bardziej watpie w mozliwosc pozbycia ise tego syfu. W pazdzierniku zaczynam I rok akademicki i ide zprzeswiadczeniem ze dalej bede mial oznake gowniarstwa na twarzy a w tym wieku to juz wypada jakos wygladac chocby ze wzgledu na women JAk cie widza tak cie pisza !! Help do wszystkich ktorzy to maja za soba i pytanie kiedy to mija sluszalem ze z 21rocznikiem
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-22, 14:00   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Tradzik

Pako nie czekaj bo trądzik nie leczony sam nie przechodzi.
Swoja droga nie myslałam,ze przy takiej konkurencji na rynku
mają prawo bytu kosmetyczki,które tak oczyszczają twarz!!!!
Ja po wizycie w gabinecie moge prosto iśc na randke swojego zycia.Czasami mam jakieś drobne ślady po nakłuciu igłą,ale to wszystko.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-22, 14:14   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Tradzik

Poszukaj dobrego dermatologa, szukaj do skutku. Zrób potrzebne badania (było już na forum mnóstwo rad na ten temat). Mogą pomoć Ci hormony, witaminy, antybiotyki..
Jeżeli chdzi o wizyty u kosmetyczki to niestety przy trądzikowej skórze tak już jest że poprawa jest krókotrwała (znam to... :-/ )
Uważam też, że to że po wyjściu od kosmetyczki nie wyglądasz rewelacyjnie no musi oznaczać spieprzonej roboty (ale nie oceniam bo nie wiem jak było u Ciebie). Przy trądzikowej skórze niestety nie wygląda się najlepiej poprawa następuje po kilku dniach (tak jest u mnie np.)
Uwaga na oglądanie reklam [img]icons/icon7.gif[/img] oxy to nie jest niestety złoty środek na trądzik.. 20-tkę Erisu polecam, (tylko nie peeling mechaniczny przy zmianach trądzikowych) - spróbuj też oczyszczających maseczek z glinki - takie kosmetyki pomogą Ci w koniecznej pielęgnacji cery, ale same nie wyleczą trądziku.
Ziółka pij na poprawę trawienia [img]icons/icon7.gif[/img]
Powodzenia i wytwałości w walce
No i niestety z tym mijaniem to nie tak ... buuu (mam 26 latek)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-22, 14:23   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Tradzik

ojejku hormony chyba jednak nie ...... [img]icons/icon12.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 13:49   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Tradzik

Dlaczego nie hormony?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-08-23, 16:34   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Tradzik

well trądzik to nie oznaka gówniarstwa, ja mam 24 lata i też walczę z tym syfem. Idż szybko do dermatologa bo takie samodzielne leczenie nie pomaga a im dłużej to hodujesz tym trudniej wyleczyć. Dla faceta idealnym rozwiązaniem na trądzik ( ale raczej te silniejsze postacie) jest lek o nazwie Roaccutan, jednak trzeba go stosować pod kontrolą lekarza, tylko z jego wskazania i na receptę, jedyny minus cena ok. 300-400 zl za kuracje miesięczną a trzeba go brać minimum 3 miesiące. Lżejsze przypadki można leczyc maściami, antybiotykiem doustnym, etc.Ważna jest tez pilęgnacja- nie myj twarzy mydłem i odstaw wszystkie te silnie alkoholizowane świństwa typu Oxy, bo one tylko wzmagają produkcję łoju. Powodzenia w walce, Yga
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-23, 17:33   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Tradzik

mam ptyanie yada , a od dawna sie z tym meczysz bo podobno jak sie dojaje tradziku we wczesniejszym wieku to podobno i wczesniej przechodzi.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-27, 10:14   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Tradzik

męcze sie od 16 roku życia, a teraz mam 24 latka, te historie samo przejdzie to można włozyć między bajki, sam to przechodzi katar a trądzik tzreba długo i systematycznie leczyć, yaga
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 11:41   #11
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Pielęgnacja cery trądzikowej

Dziewoje Kochane,
przekopuję się dziś od rana przez nasze kochane KWC, ale pomroczność jasna mnie chyba dopadła, bo nic wynaleźć nie mogę. Pomóżcie więc mnie biednej!
Otóż, kilka miesięcy temu z powodu straszecznego stresu i schudnięcia cera zastrajkowała i objawiła się paskudnym TRĄDZIKIEM
Popędziłam więc do dermatologa i zgodnie z zaleceniami zaczęłam stosować skinoren (na noc). Teraz cera wygląda już duuużo lepiej ale za to zaczęła się mocno wysuszać.
Na dzień stosuję EL Day Wear SPF 15, ale to za mało (bo już przy makijażu, szczególnie na policzkach, pojawiają się przesuszone, łuszczące plamki ).
Dodatkowo po tym schudnięciu skóra straciła jędrność....
Nie pozostaje mi nic innego niż zainwestować sporą gotówkę i jakoś się "odrestaurować"
Polećcie więc proszę co mam nabyć i w jakiej koleności. Na dzień, na noc, pod oczyska (też wymagają remontu), jakaś kuracja.... No bo sama już nie wiem....

pozdrawiam
aneta
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-19, 15:25   #12
madge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: taki dziwny kraj ;)
Wiadomości: 49
Re: Do tych co wiedzą - POMOCY!

Hej

Musisz cere nawilzac, nawilzac, nawilzac... Proponowałabym przejśc sie do apteki po próbki kremów aptecznych - silnie nawilzajacych - Vichy (np.Oligo25, Thermal), La Roche-Posay (Toleriane) czy Iwostin, Avene - do cer suchych i wrazliwych. Wszystkie zawieraja wode termalna, bardzo dobzre nawilzaja skóre, łagodza podraznienia. Przetestuj kilka z nich, najlepiej na noc. Dodatkowo pod krem mozesz zastosowac maseczki nawilzające w zelu (ma je m.in. FlosLek, AA Oceanic - zel perły młodosci). Szybko sie wchłaniaja i doskonale nawilzaja i odzywaija buzie.
Pozdrawiam
madge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 15:52   #13
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: Do tych co wiedzą - POMOCY!

miałam baaardzo podobny problem i rowniez poprosilam o pomoc oto co nasze kochane dziewczynki mi napisały:

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1099416660

mam nadzieje, że się przyda
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 07:09   #14
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: Do tych co wiedzą - POMOCY!

Dziękuję pięknie za odpowiedzi

aneta
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 12:14   #15
Elwir
Przyczajenie
 
Avatar Elwir
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chotomów
Wiadomości: 18
Unhappy Czym leczyć comiesięczny trądzik

Hej!mam już 23 lata, ale co miesiąc (przy lepszych wiatrach kilka razy w miesiącu) wyskakuje mi kilka krostek, zazwyczaj w tzw pasie T, mam tłustą skórę na czole i brodzie a normalną na policzkach. W następnym roku biorę ślub i boję się że będę musiała sobie zrobić szczelną tapetę, żeby zakryć te niedoskonałości. CZy możecie polecić mi jakieś zabiegi, które pomogły by mi uniknąć comiesięcznych niespodzianek?
Elwir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 21:39   #16
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Czym leczyć comiesięczny trądzik

za comiesieczne niespodzianki odpoweidxzialne są hormony, ale wątpię, aby "kilka krostek" było wystarczajacym wskazaniem do ich zażywania :
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 14:31   #17
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Czym leczyć comiesięczny trądzik

jezeli ogolnie dobrze dbasz o skore, robisz regularna eksfoliacje, uwazasz na slonce, a rzeczywiscie nie chcesz brac sztucznych hormonow, to rzeczywiscie chyba nie zapobiegniesz tym wykwitom, mozesz je tylko zwalczac jak juz sa. spot therapy DCL przyklad szybkodzialajacego srodka punktowego: http://www.dclpielegnacja.pl/katalog...12/page12.html
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 17:00   #18
ToTylkoJaa
Raczkowanie
 
Avatar ToTylkoJaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: brak danych
Wiadomości: 56
Dot.: Pielęgnacja cery trądzikowej

Cytat:
Napisane przez AnetaAN Pokaż wiadomość
Otóż, kilka miesięcy temu z powodu straszecznego stresu i schudnięcia cera zastrajkowała i objawiła się paskudnym TRĄDZIKIEM
właśnie mam pytanie, czy przez utratę wagi można nabawić się tradziku ??
jakiś czas temu schudłam kilka kg, po jakimś czasie moje hormony zaczęły wariować : miałam nie regularny okres raz co dwa m-c raz, 2 razy w m-c, co codziennie byłam strasznie zdenerwowana ...

czy to mozliwe że właśnie przez to odchudzanie ? ?
__________________



"...Samotność to taka straszna trwoga ... "
ToTylkoJaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 10:45   #19
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Re: Tradzik

a ja mam 29 lat i nie minęło
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.