Bha/aha - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 21:46   #1
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016

Bha/aha


Witajcie.
Szukałam w wyszukiwarce troche o BHA-jest tego sporo,ale nie do końca znalazłam to o co chciałam się spytać (a cześci przynaje nie czytałam,bo lista postow mnie przerosła).Mam skore z łagodnym trądzikiem zaskornikowym,niekiedy pojawiaja się pojedyńcze "cysterny",ale bardzo rzadko.Regularnie oczyszczam skore-stosuje peeling enzymatyczny i maseczki oczyszczajace,tonik z kw. salicylowym oraz od niedawna serum z kw.glikolowym (potem oczywiście nawilżanie),ale jakby czuje,że to za mało i moja skora nadal nie jest gładka . Czytałam,że powinnam stosowac peelingi wlasnie z BHA i teraz zastanawiam się ktore z marek selektywnych zamieraja te kway oraz gdzie i czy oplaca sie zrobic taki zabieg?
Z gory dziekuje za pomoc.
uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 16:50   #2
Narcyzek16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Bha/aha

Zabiegi kosmetyczne pomagają doraźnie, a ich efekt nie jest trwały. Polecam Ci zwalczyć przyczyny trądziku, a nie jedynie jego objawy. Najskuteczniejszym środkiem przeciwtrądzikowym w dzisiejszych czasach jest doustna izotretynoina. Jest dostępna na receptę, tak więc proponuję Ci odwiedzić dermatologa i rozpocząć leczenie farmakologiczne... niekoniecznie doustną izotretynoiną... Tym niemniej ona, jako retinoid wykazuje najwyższą skuteczność... przeciwdziała wszystkim mechanizmom powodującym powstawanie trądziku m.in. zahamowuje czynności gruczołów łojowych, co skutkuje zaprzestaniem wydzielania łoju, którego nadmiar jest jedną z ważnych przyczyn powstawania trądziku.

Z tanich produktów dostępnych w Polsce zawierających izotretynoinę znam Izotek, Tretinex... Reszta jest już raczej droższa. Izotretynoina jest także dostępna w formie żelu jako Isotrex lub Isotrexin. Poza izotretynoiną istnieją także inne retinoidy (pochodne witaminy A), jednak za ich skuteczność nie ręczę.

Jeżeli chcesz, aby trądzik stał się dla Ciebie jedynie nieprzyjemnym wspomnienień i aby już nigdy więcej na Twojej skórze nie pojawił się ani jeden pryszcz... nie zaprzątaj sobie głowy wiecznym wykonywaniem zabiegów... podejmij kilkumiesięczną terapię doustną izotretynoiną... Zazwyczaj jest to 5, 6 miesięcy... Ja tak zrobiłem... i jeżeli chodzi o wygląd... stan skóry twarzy... to jestem zupełnie innym człowiekiem... Nie wychodzą mi już krostki ani grudki... na mojej skórze nie gości ani jeden zaskórnik... bliżnienki, przebarwienia... związane z trądzikiem... także odeszły w niepamięć... Izotretynoina nie tylko likwiduje zmiany trądzikowe... także niweluje przebarwienia i wklęsłe blizny potrądzikowe... To najbardziej skuteczny lek przeciwtrądzikowy. Gorąco polecam go wszystkim, którzy mają problem z trądzikiem...
Narcyzek16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.