straszna cera, pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 15:44   #1
kinda123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5

straszna cera, pomocy


Witam, mam ogromny problem z moją cerą. Juz nie wiem co mam robić, z dnia na dzień jestem coraz bardziej załamana.

Sama nie wiem jaki dokładnie typ cery to jest.. trądzikowa, okropnie przesuszona, a po 2h twarz świeci się jak latarnia.
W dodatku żaden podkład, czy to drogeryjny, apteczny, a nawet mineralny nie chce się trzymać!!
Po 3h (nie dotykam twarzy) mam plamy i wszystko schodzi. A po 8lekcjach w szkole wstydzę się wracać z taką twarzą do domu, bo mimo poprawek wygląda strasznie.
Czytałam kilka postów o cerze podobnej do mojej, ale chciałabym zebrać w jednym rady dla siebie i wszystkiego próbować.
Coś przecież musi dać się zrobić.

Chciałbym zacząć od zmiany wszystkich preparatów do mycia i pielęgnacji twarzy.
Używam (co dziwi wiele osób i kosmetyczek) zwykłego mydła dla dzieci, którego stosowanie zalecił mi dermatolog. Mimo, że jest to mydło dla dzieci, czuję, że skóra jest okropnie ściągnięta po umyciu
Kremów jako takich nie używam, bo do tej pory dużo z nich mnie zapychało
Dlatego zwracam się z prośbą o polecenie mi żelu do mycia twarzy, kremu, toniku.. cena generalnie nie gra roli jeżeli preparaty miałyby przynieść efekty.
Drugą sprawą jest podkład, który chciałbym by utrzymywał się na twarzy więcej niż 3-4godziny.

Ostatnio podczas wizyty u kosmetyczki, zaproponowała mi ona zabieg kwasami (i tu moje kolejny pytanie, ponieważ nie zapamiętałam nazwy) na literę "p".. ?
Poczytam o nich i pewnie wypróbuję.

Z góry dziękuję za odpowiedź
kinda123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 16:10   #2
Mariolena92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 41
Dot.: straszna cera, pomocy

Szczerze nie mam pojęcia jak ci pomoc a ja niestety też mam problemy z cerą. To znaczy mam takie sine cienie pod oczami i w ogóle cerę taką "szarą" Właścviwie to wyglada jak brudna chociaż nie jest i nie wiem czy brakuje mi nawilzenia czy jakichś witamin. Ostatnio postanowiłam czesto robic peeling, uzywac zelu, kremu i jesc wiecej owocow i warzyw typu jablko, marchew i cytrusy. Zobacze czy to cos da Na razie mam mniej pryszczy i gładsza cere ale dalej szarą i z cieniami pod oczami ;(( Pozdrawiam A i dodam ze mam chyba cere mieszaną...
__________________


Edytowane przez Mariolena92
Czas edycji: 2011-02-08 o 16:11
Mariolena92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 16:37   #3
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: straszna cera, pomocy

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-02-08 o 16:39
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:13   #4
kinda123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: straszna cera, pomocy

Zdaniem mojego dermatologa należy 'wysuszać, wysuszać, wysuszać'. Dopiero niedawno dostałam od niego na spróbowanie próbkę jakiegoś kremu.
Aktualnie jestem po 10tyg. kuracji antybiotykiem, i smaruję twarz naprzemiennie Duac i Akneroxid 5%.. tak wiec obawiam sie, ze nie mam kiedy nawilżać cery..
Niemniej jednak dziękuję za nazwy kosmetyków, poczytam o nich i zakupię!!

I chyba zdecyduję się odwiedzić klinikę dermatologii estetycznej, zobaczę co kosmetolodzy powiedzą o cerze..
Dodam, ze borykam się z trądzikiem od kilku lat, co prawda nie jest on taki jak na początku, ale jest nadal i występuje w różnych "fazach" i nasileniach

A peeling, to peeling kwasem pirogronowym

Mam jeszcze pytanie, jak myślisz/myślicie, jaki krem przedłużyłby żywotność podkładu?

Edytowane przez kinda123
Czas edycji: 2011-02-08 o 20:23
kinda123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:52   #5
Lukrowana
Przyczajenie
 
Avatar Lukrowana
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: straszna cera, pomocy

o rany Twój dermatolog to jakiś sadysta z tym wysuszaniem

Ja Ci powiem tak:
Z Twojego 1 posta i opisu Twojej skóry wynika że masz troszkę podobne problemy skórne jakie ja miałam/mam.
Byłam u wielu dermatologów, kupowałam przepisane mi przez nich kremy, smarowałam smarowałam smarowałam i nic...żaden nie pomógł
Mam cerę wrażliwą, ciągle wyskakują jakieś pryszcze, przetłuszczającą się
w strefie T dlatego wiem jak bardzo się męczysz z tym problemem i doborem odpowiedniego podkładu, no i do tego moja skóra jest płytko unaczyniona więc się czerwienię oraz posiadam nierówny koloryt.

Szukałam wiele lat dobrego podkładu by się nie błyszczeć, począwszy od tych popularnych w przeciętnej cenie czyli MaxFactor,Loreal,Maybelin e do takich jak Vichy, ArtDeco oraz droższe. Wszystkie one zatykały pory bądź były widoczne na buzi oraz co najgorsze-spływały. Jednak znalazłam dosyć niezłe dwa(najlepsze z testowanych)- Este Lauder Double Wear(ok 140zł) którego używałam przez chyba 5 lat oraz tańszy jego odpowiednik który aktualnie używam i z którego jestem zadowolona to Revlon ColorStay Oil Free(ok 60zł)

Żeby podkład się dobrze trzymał fajnie jest użyć bazy pod fluid, ja narazie mam Sephory ale w najbliższej przyszłości chcę zakupić bazę Smashboxa koloru zielonego-używałam próbników przezroczystej bazy i makijaż trzyma się niebywale długo do tego miałam matową i gładką cerę prawie cały dzień

Jednak podkład oraz baza pod niego nie rozwiążą Twojego problemu, wiadomo że mogą pomóc Ci poprzez zatuszowanie ale najważniejsze jest to byś zadbała odpowiednio o cerę by jednak nie musieć mieć czego tuszować Dlatego polecam umówić się do kosmetyczki.
Ja pierwszy raz poszłam do kosmetyczki jakieś 2 tygodnie temu,dotychczas chadzałam nałogowo do dermatologów którzy niewiele mi pomagali niestety. Trafiłam do pewnej miłej Pani z polecenia koleżanki. Wykonano mi zabieg mikrodermabrazji ale nie zupełny ponieważ miałam to co Ty czyli: wysuszałam skórę bo myślałam że dzięki temu pozbędę się nadmiernego wydzielania sebum otóż okazało się że to podstawowy błąd! Twoja skóra poprzez przesuszanie próbuje się naturalnie bronić oraz wydziela coraz więcej tłuszczu. A ty widząc to jeszcze bardziej ją katujesz. Rozwiązaniem jest NAWILŻENIE Bo nawilżenie nie oznacza natłuszczenia Pani kosmetyczka zastosowała u mnie niepełną mikrodermabrazję ponieważ miałam tak wysuszoną cerę że po prostu bała się ją jeszzce bardziej maltretować, później zastosowała kwas z jakiś alg i maseczkę nawilżająco łagodzącą. Po tym zabiegu moja skóra stała się miękka i dzięki temu mogę ją teraz odpowiednio nawilżyć. Musisz wiedzieć że przez wysuszanie Twoja skóra zrogowaciała(mimo iż tego nie widzisz) i nie przyjmuje nawilżenia oraz go nie przyjmie nawet jak ją teraz grubo nasmarujesz nawilżaczem. Także umów się do kosmetyczki która Ci ten naskórek złuszczy. Potem nawilżanie nawilżanie nawilżanie. Ja mam przepisany krem SVR 5 oraz piling chemiczny złuszczający firmy ISIS czy jakoś tak, mocny więc stosuję go 3 razy w tygodniu(tzn dopiero zaczynam stosować)

Generalnie mam pojechać do kosmetyczki na nastepna wizyte po 3 tygodniach od ostatniej wizyty przez które mam polecone stosować krem nawilżający jak najczęściej w ciągu dnia oraz ten piling. Wtedy dopeiro moja skóra będzie gotowa na kompletną mikrodermabrazję oraz oczyszczanie Już nie mogę się doczekać bo widzę że moja skóra już się ma lepiej-mniej wyprysków oraz tak bardzo się nie przetłuszcza

Kosmetyczka ma mi później polecić jakie kremy mam stosować. Ja osobiście przed zakupem tych specjalistycznych kremów w aptece korzystałam z kremów Lirene,AA oraz Ziaja na naczynka i polecam je serdecznie,wszystkie dobrze nawiżają i uspokajają moją cerę. Ziaja na naczynka ma bardzo dobre recenzje na KWC i kosztuje tylko 15 złotych

Zapisz się do kosmetyczki a przed wizytą na Twoim miejscu kupiłabym jakiś delikatny preparat do mycia twarzy na wieczór, Ja mam Dermiki-Meritum do skóry wrażliwej, jakiś tonik do skóry wrażliwej(ja mam Lirene na naczynka-bardzo fajny) oraz krem na noc mocno nawilżający-SVR 5 polecam ale również Ziaja,Lirene i AA na naczynka(akurat u mnie działają). Rano też na Twoim miejscu przemyła bym skórę żelem(bo się zapaca) a potem użyła kremu nawilżającego(jakiegoś z tych które wymieniłam bądź jak masz swój ulubiony to ten tyle że na dzień-bo na kremy na noc bardziej natłuszczają a na dzień są lżejsze)

każdego ranka na świeżo umytą recę nakładam krem na dzień nawilżający bądź matujący(może w Twoim przypadku się sprawdzi)
czekam aż się wchłonie, nakładam bazę pod makijaż, fluid(palcami,cienką warstewkę bo gruba spłynie Ci z twarzy), puder(jakiś jasny-właśnie pudrem matuję sobie skórę twarzy w ciągu dnia), do tego puder brązujący na kości policzkowe, tusz do rzęs i sio na uczelnie bądź do roboty

Nie ma złotego środka na przetłuszczającą się strefę T ale ważne jest by zadbać o cerę tak by była ona jak najzdrowsza a kosmetyki kolorowe stosować tylko do poprawek-one nie wyleczą ani nie załagodzą Twojej skóry. Pamiętaj że nie wynaleziono takiego kosmetyku który by się trzymał na buzi całą dobę i że zawsze potrzebne jest tych kilka korekt pudrem w ciągu dnia Staraj się nie dotykać twarzy i kup sobie bibułki matujące, jak coś będzie się świecić to leć do kibelka i sobie przyłóż bibułkę do twarzy-trochę pomoże

A wieczorem dokładnie zmywaj makijaż, tonizuj skórę i dokładnie nawilżaj to podstawa do pięknej skóry

Mam nadzieję że choć trochę Ci pomogłam
pozdrawiam
__________________
Everybody want someone to shout for
Lukrowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 22:07   #6
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: straszna cera, pomocy

Witaj, mam podobny, żeby nie powiedzieć, identyczny problem jak twój, kinda123.
Przesuszona cera, wydzielanie nadmiernego serum, brak odpowiedniego podkładu i ciągłe stosowanie maści od dermatologa wysuszających wypryski.
Ostatnio powiedziałam sobie -dosyć! Cały czas stoję w miejscu, stosuję antybiotyki, które działają przez 3miesiące, a potem wszystko wraca, pozostawiając po sobie wyjałowiony układ pokarmowy..
W grę wchodzi jeszcze izotek (który podobno działa cuda, jednak to ostateczność, dlatego też chcę wypróbować jak najwięcej możliwości walki z moją problematyczną, zanieczyszczoną cerą)
Nadal będę stosowała maść przepisaną od dermatologa, ale wymieniam wszystkie kosmetyki do pielęgnacji skóry. Cieszę się, ze trafiłam na twój post, bo mam szansę sprawdzenia i przetestowania poleconych kosmetyków.
Odwiedzę też dobrą kosmetyczkę(odwieczny wróg mojego dermatologa) by dowiedzieć się jakie ona proponowałaby rozwiązania dla mnie; może da się 'naprawić' skórę w inny sposób.
Czytałam też dużo pozytywnych komentarzy na temat naturalnych kosmetyków z BU, Naturalis itp., więc chyba będę musiała je przetestować
Tak jak powiedziałaś 'Coś przecież musi dać się zrobić.'

Co do Double Wear, podkład dobrze kryje, ale u mnie ważył się i również znikał miejscowo z twarzy. Jednak to mogła być w dużej mierze wina kremu, którego używałam.
Zakupię nowe nawilżacze, kremy pod podkład i wypróbuję DW raz jeszcze

Edytowane przez Himee
Czas edycji: 2011-02-08 o 22:09
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:38   #7
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: straszna cera, pomocy

Pierwsze co powinnaś zrobić to nawilżać, bo inaczej nic z tego nie będzie, a z czasem będzie się pogarszać stan Twojej cery. Na początek, by nie naruszyć za bardzo budżetu, kup sobie np żel do mycia twarzy Ziaja Calma i krem Humektan. O kwasach i zabiegach u kosmetyczki też warto pomyśleć
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-21, 20:14   #8
BeMyLilou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 17
Dot.: straszna cera, pomocy

1. Nawilżenie
2. Chusteczki
Może rozwinę temat 2. Noś do szkoły chusteczki mokre nawilżające (np. z mango lub aloesem, do kupienia w sklepie kosmetycznym). To powinno rozwiązać temat "po ośmiu godzinach". Najlepiej myć co równą godzinę.
3. Puder- rzecz zakazana, ale i wskazana
Czyżby? Używając pudru pogarszasz stan naskórka. Zrezygnuj z niego i daj cerze odetchnąć, gdy jest to możliwe (nie masz przebarwień i podrażnień).
4. Fluid- podobnie jak z pudrem. Jeśli musisz stosuj punktowo. Zmyj chusteczką co godzinę i nałóż świeży.
5. Wieczorna pielęgnacja
- Tonik (ok.12zł, dobry)
- Peeling (ok. 8 zł, dobry)
Te dwie rzeczy to podstawowe zaopatrzenie Bez nich ani rusz. Stosuj 1 raz dziennie, albo 2 jeśli tonik ma delikatną formułę, a peeling nie podrażnia twojego typu cery.

BML
BeMyLilou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.