nie błyszcząca lecz śwecąca się twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-28, 21:10   #1
malvere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3

nie błyszcząca lecz śwecąca się twarz


Witam! Przeszukując internet często znajdowałam odpowiedzi na pytania dotyczące tłustej/błyszczącej się skóry. Moja też trochę taka jest ale mam inny problem. 24h na dobę moja twarz wygląda jak lusterko. Po peelingach i żelach jest tak gładka że światło pięknie się na niej odbija. Najgorzej jak jestem np. w sklepie gdzie jest oświetlenie i trzeba stać w kolejce, gdzie na ścianie jest kilkanaście luster :/. Po umyciu twarzy i użyciu toniku efekt natychmiastowy. Rano używam żelu do twarzy z Avene i toniku bezalkoholowego a wieczorem kremu nawilżającego. 1/2x w tygodniu peeling. Co mam zrobić żeby moja skóra wyglądała normalnie?
malvere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 12:35   #2
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: nie błyszcząca lecz śwecąca się twarz

Puder sypki, transparentny na całą twarz i masz gładziutką i matową skórę jak "pupcia niemowlaka" - wejdź na Kwc i przeczytaj recenzje pudrów sypkich.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 13:50   #3
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: nie błyszcząca lecz śwecąca się twarz

sylwia... w teori tak... w praktyce nic puder nie da :-(
ja uzywam nawet specjalnego naturalnego z BU z bambusem - dla tlustej cery by sie matowila... i po godzinie...czy kilku godzinie i tak sie swiece

mam tą sama sytacje co malvere - tlusta buzia i... poci sie skutkiem czego sie byszczy

malvere - poci ci sie buzia? latem masz kropelki potu na nosie? brwiach? a zima zanim wyjdziesz z domu juz ubrana cieplutko nie masz uczucia ze buzia sie poci??
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 16:09   #4
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: nie błyszcząca lecz śwecąca się twarz

ale rada...;/ puder sypki spowoduje że skóra będzie produkowała jeszcze więcej sebum ;/
nie zalecajcie nikomu rozwiązań na krotką metę.

wiem, że to brzmi "smiesznie" ale myj twarz naparem z ziół. Może być nawet przecieranie herbatą z rumianku, pokrzywy... itp.

bardzo pomaga.

co jakiś czas (np. raz w tygodniu) umyj twarz wodą z cytryną. Nie wolno przesadzać bo cytryna potrafi wysuszyć jeśli używa się je regularnie. Dlatego rzadko ale z buta wjechać

I teraz hit: im bardziej natłuszczasz cerę mieszaną/tłustą tym mniej sebum produkuje.

Im bardziej wysuszasz - tym bardziej się swiecisz.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 19:11   #5
malvere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: nie błyszcząca lecz śwecąca się twarz

Nie lubię lata właśnie dla tego że jest mi bardzo gorąco więc twarz też się poci, zimą to samo.

Staram się "osuszać" twarz chusteczkami higienicznymi jak mam pod ręką ale częściej "pod ręką" mam właśnie rękę chociaż staram się tego unikać

Spróbuję z tymi ziołami. Zastanawiam się czy nie lepiej by było gdybym zamiast użycia rano żelu do twarzy przetarła ją tonikiem(akurat jest ziołowy).
malvere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 09:59   #6
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: nie błyszcząca lecz śwecąca się twarz

od kilku dni stosuje krem "siarkowa moc z firmy barwa", moja przyjaciolka mi go polecila, obie mamy cere tlusta i swieci sie co chwile ciagle szukamy nowych kremow, ktore zmatowia chociaz jakis dluzszy czas bynajmniej w dzien pod lekki makijaz, niz przecietne inne kremy (np. nivea krem na dzien matujaco- nawilzajacy z filtrem 8... po ok 20 min zaczalam sie juz swiecic , ale chociaz cos tam nawilzal i mial filtr), nooo i ona sobie go chwali, ja nie jestem co do niego przekonana ale matowi, na dlugo tylko ciekawe przez jaki czas bedzie matowil i czy nie zostawi po sobie niespodzianek na noc oczywiscie nawilac skore

a co do pudrow, ja jestem za, a zwlaszcza za mineralnymi, po nich nic Ci nie bedzie
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:07   #7
malvere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: nie błyszcząca lecz śwecąca się twarz

Ten krem dosyć silnie wysusza, na krótką metę może być, ale raczej nie pomoże. Nie używam teraz żeli do twarzy a za to smaruję się 2xdziennie kremem nawilżającym i chyba to pomaga a jak się błyszczy to wystarczy przetrzeć płatkiem kosmetycznym i na chwile jest spokój.
malvere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.