tatuaż a praca kosmetyczki/wizażystki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-24, 15:59   #1
eni12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1

tatuaż a praca kosmetyczki/wizażystki


witam.
od razu mówię,że jestem tu nowa i nie wiem czy mój wątek znajduje się w dobrym miejscu
chcę zrobić sobie tatuaż na nadgarstku.w przyszłości planuję pracować w salonie kosmetycznym...czy wiecie może jak pracodawca w takim salonie reaguje na tatuaże? czy jest to przeszkoda aby mnie zatrudnili ?
pozdrawiam
eni12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 08:42   #2
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: tatuaż a praca kosmetyczki/wizażystki

wszystko zalezy od pracodawcy, jak jest normalny to nie będzie robił problemów. Kosmetyczka to wolny zawód tzn. masz kontakt z klientem ale nie pracujesz w biurze przy papierach gdzie jednak powinno się wyglądac "sztywno" tutaj nosisz co chcesz, na to fartuszek i tyle. Ja pracuję w salonie fryzjerskim i mam 2 tatuaże a mój szef ma chyba 4 no ale to zalezy już na kogo trafisz
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 14:33   #3
kobri
Rozeznanie
 
Avatar kobri
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 949
Dot.: tatuaż a praca kosmetyczki/wizażystki

Też myślę, że to kwestia tego, na jakiego pracodawcę trafisz. Ten światek jest dość różnorodny :P miałam ostatnio takie same dylematy z tym, że ja dopiero na studiach ...hmm...
__________________

kobri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 14:50   #4
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: tatuaż a praca kosmetyczki/wizażystki

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
wszystko zalezy od pracodawcy, jak jest normalny to nie będzie robił problemów. Kosmetyczka to wolny zawód tzn. masz kontakt z klientem ale nie pracujesz w biurze przy papierach gdzie jednak powinno się wyglądac "sztywno" tutaj nosisz co chcesz, na to fartuszek i tyle. Ja pracuję w salonie fryzjerskim i mam 2 tatuaże a mój szef ma chyba 4 no ale to zalezy już na kogo trafisz
Nie wiem czemu tak piszesz . Jeśli ktoś w pracy nie akceptuje tatuaży to jest nienormalny? Mnie tatuaże nie przeszkadzają, ale nie zatrudniłabym osoby z tatuażem w widocznym miejscu, jeśli miałaby pracować z klientami. Klienci są różni i nie chciałabym odstraszać tych, którym się to nie podoba. Chociaż mnie, jako klientce, tatuaż by nie przeszkadzał.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:59   #5
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: tatuaż a praca kosmetyczki/wizażystki

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu tak piszesz . Jeśli ktoś w pracy nie akceptuje tatuaży to jest nienormalny? Mnie tatuaże nie przeszkadzają, ale nie zatrudniłabym osoby z tatuażem w widocznym miejscu, jeśli miałaby pracować z klientami. Klienci są różni i nie chciałabym odstraszać tych, którym się to nie podoba. Chociaż mnie, jako klientce, tatuaż by nie przeszkadzał.
Nienormalny to może za dużo powiedziane bo fakt, ze nie każdemu się to musi podobac, ale żeby nie zatrudnić kogoś bo ma tatuaż ? Żal. Do puki ktoś nie będzie miał wytatuowanego penisa na twarzy to nie widzę żadnych przeciwwskazań do zatrudnienia i argument "bo ma pani tetuaż" jest dla mnie śmieszny i żałosny. Smutne jest to, że tak się w Polsce dzieje, za granicą ludzie pracujący w biurach mają widoczne tatuaże i nikt problemu nie robi, u nas wszystko jest problemem.
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 22:47   #6
glertiespy
Raczkowanie
 
Avatar glertiespy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: tatuaż a praca kosmetyczki/wizażystki

Sama mam tatuaż, osobiście by mi to nie przeszkadzało. Jednak widzę reakcję mojej mamy na wytatuowane osoby (ja nie wiem o co jej chodzi ale dostaje niemal zawału - o kolczykach nie wspomnę.... Swoją drogą nie wiem jak przeżyła moje wybryki ), w każdym razie - ona na pewno nie poszłaby do wytatuowanego fryzjera, kosmetyczki etc. Pracodawca ryzykuje zatrudniając osobę, która ma tatuaż w widocznym miejscu (mówimy o Polsce) gdyż odstrasza to niektórych klientów. Ale możesz również trafić na pracowdawcę, któremu to w ogóle nie będzie przeszkadzało. A i wiadomo, że nie każdy klient zwraca na to uwagę. Ja to nawet wolę jak ktoś ma tatuaże
__________________
"Jeśli jesteś psem i twój właściciel zaproponuje ci włożenie gustownego sweterka - zasugeruj mu gustowny ogonek"
Fran Lebowitz
glertiespy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 23:28   #7
en_Rose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: tatuaż a praca kosmetyczki/wizażystki

Cytat:
Napisane przez glertiespy Pokaż wiadomość
Ja to nawet wolę jak ktoś ma tatuaże
to fakt, od razu widać jakie, ten ktoś ma poczucie estetyki...

Edytowane przez en_Rose
Czas edycji: 2012-04-25 o 23:29
en_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-26, 13:00   #8
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: tatuaż a praca kosmetyczki/wizażystki

Dla mnie ładny tatuaż u osoby, która wykonuje pracę 'artystyczną' jest nawet plusem. Świadczy to o dobrym guście.
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.