Jak dbać o stopy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-24, 15:35   #1
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142

Jak dbać o stopy?


Hej!
Od 5 miesięcy pracuje w centrum handlowym co wiąże się z 11-godzinnym staniem na sklepie. Po dwóch dniach pod rząd strasznie bolą mnie stopy, szczególnie pięty oraz paznokcie u dużego palca a dokładniej miejsce gdzie paznokiec się kończy od wewnątrz. Chodzę w balerinkach z koronki więc teoretycznie buty mnie nie uciskają, chociaż zauważyłam że powiększyły mi się kostki po wewnętrznej stronie stóp. Staram się moczyć po pracy stopy w gorącej wodzie z solą, smaruję kremami, używam tarki do pięt dziennie, czesto tez kładę się na ziemi i daje nogi do góry. Nie chcę doprowadzić do zniszczenia stóp czy halluksów. Czy możecie mi polecić jakies sposoby czy kosmetyki na zmęczone stopy? Z góry dziękuję
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"

Edytowane przez Lilly22
Czas edycji: 2012-08-24 o 15:37
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 16:01   #2
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Jak dbać o stopy?

Idz do apteki i zapytaj
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 16:20   #3
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jak dbać o stopy?

Cytat:
Napisane przez xTync Pokaż wiadomość
Idz do apteki i zapytaj
Najpierw chciałam zapytac Was o coś sprawdzonego
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 16:35   #4
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Jak dbać o stopy?

może żel z kasztanowcem? na spuchnięte, obolałe nogi.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 17:17   #5
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: Jak dbać o stopy?

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
Hej!
Od 5 miesięcy pracuje w centrum handlowym co wiąże się z 11-godzinnym staniem na sklepie. Po dwóch dniach pod rząd strasznie bolą mnie stopy, szczególnie pięty oraz paznokcie u dużego palca a dokładniej miejsce gdzie paznokiec się kończy od wewnątrz. Chodzę w balerinkach z koronki więc teoretycznie buty mnie nie uciskają, chociaż zauważyłam że powiększyły mi się kostki po wewnętrznej stronie stóp. Staram się moczyć po pracy stopy w gorącej wodzie z solą, smaruję kremami, używam tarki do pięt dziennie, czesto tez kładę się na ziemi i daje nogi do góry. Nie chcę doprowadzić do zniszczenia stóp czy halluksów. Czy możecie mi polecić jakies sposoby czy kosmetyki na zmęczone stopy? Z góry dziękuję
A czy te balerinki są naprawdę wygodne? Objawy, które opisujesz często odczuwam ja w momencie założenia niewygodnego, uciskającego obuwia...w szczególności ten ból w obrębie paznokcia dużego palce. Może jednak te koronkowe buty trochę uciskają stopę? Na pewno poleciłabym Ci zakup jakiś wygodnych wkładek albo może nawet specjalnego obuwia profilowanego. Niestety stanie przez tyle godzin baaardzo obciąża stopy.

Jak najbardziej dobre są różnego rodzaju kosmetyki chłodzące do stóp. Możesz sobie je aplikować na stopy każdego wieczora. Warto zwrócić uwagę czy mają one w składzie substancje uszczelniające naczynia takie jak ekstrakt z kasztanowca, arnika itd. Warto też kilka razy w tygodniu zafundować stopom ciepłą kąpiel z dodatkiem soli, a potem kilku minutowy masaż przy użyciu tłustego kremu do stóp.

Przestrzegam Cię też przed nieprzewiewnym obuwiem. W czasie, gdy tyle czasu przebywasz w obuwiu może to się źle skończyć dla stóp, a w szczególności dla paznokci. Ja kiedyś pracowałam w centrum handlowym i moje zmiany trwały 8-10 h. Zauważyłam wtedy, że moje paznokcie trochę zmieniły wygląd i przestraszyłam się, że może to być początek grzybicy. Wtedy zaczęłam stosować profilaktycznie taki lakier --> http://av.pl/6123,oliprox-lakier-do-paznokci-12-ml.html - na szczęście do niczego nie doszło, ale byłam przerażona, bo wiem, że grzybicę paznokci ciężko wyleczyć...do tego było lato...a też starałam się nosić w miarę przewiewne obuwie.
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 17:34   #6
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jak dbać o stopy?

sergeevna buty mnie nie uciskają, chodzę bez skarpetek bo jak miałam na sobie stopki takie rajstopowe to straaasznie pociła mi sie noga, a poprzednie buty śmierdzialy na kilometr, nie sprawdziły się tez skarpetki do balerinek bo mnie obciskała ta gumka. No może buty które nosze w pracy są zbyt płaskie, ale nie stać mnie na jakieś wyprofilowane niestety :/ Wiem że praca za 1100zł nie jest warta narażania nóg na żylaki oraz stóp na jakieś deformację, ale jak narazie nie mam wyjścia. Spisze sobie to co poleciłaś i w poniedziałek pójde do apteki
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 08:45   #7
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Jak dbać o stopy?

Mnie bardziej zastanawia w jaki sposób masz obcięte paznokcie u dużych palców u stóp? Na płasko czy z lekko zaokrąglonymi brzegami? Bo opis wygląda mi na wrastające paznokcie...
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-26, 13:14   #8
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jak dbać o stopy?

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
Mnie bardziej zastanawia w jaki sposób masz obcięte paznokcie u dużych palców u stóp? Na płasko czy z lekko zaokrąglonymi brzegami? Bo opis wygląda mi na wrastające paznokcie...
Obcinam na prosto i boki troszeczkę piłuje a może za mało....
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 13:25   #9
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Jak dbać o stopy?

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
Obcinam na prosto i boki troszeczkę piłuje a może za mało....
Nie, nie... im mniej tym lepiej - paznokcie właśnie wrastają się (jeżeli nie są cechą uwarunkowaną genetycznie) w przypadku obcinania paznokci i zaokrąglania ich brzegów, ponieważ gdy brzeg paznokcia jest zbyt mocno obcięty z czasem skóra na palcu wypełnia miejsce obciętego paznokcia a paznokieć rosnąć zaczyna się wbijać w skórę.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 15:36   #10
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jak dbać o stopy?

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
Nie, nie... im mniej tym lepiej - paznokcie właśnie wrastają się (jeżeli nie są cechą uwarunkowaną genetycznie) w przypadku obcinania paznokci i zaokrąglania ich brzegów, ponieważ gdy brzeg paznokcia jest zbyt mocno obcięty z czasem skóra na palcu wypełnia miejsce obciętego paznokcia a paznokieć rosnąć zaczyna się wbijać w skórę.
ok w takim razie kamień z serca
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 08:59   #11
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Jak dbać o stopy?

Też mam ten problem, że obcinałam paznokcie lekko na okrągło. teraz obcinam już zupełnie na płasko, po tym jak przeczytałam wypowiedź że obcinanie na ogrągło sprawia że paznokcie wzastają w skórę. to jest strasznie bolesne. czasami jak się np potknę i uderzę dużym palcem o costo przechodzi mnie taki ból nie do opisania właśnie po bokach paznokcia. same obcinanie na płasko coś da? czy z czasem te paznokcie przestaną tak boleć? Czekam na odp. a i jednocześnie witam się ze wszystkimi, bo piszę tu peirwszy raz <wstydasek> )))
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 12:25   #12
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Jak dbać o stopy?

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
Też mam ten problem, że obcinałam paznokcie lekko na okrągło. teraz obcinam już zupełnie na płasko, po tym jak przeczytałam wypowiedź że obcinanie na ogrągło sprawia że paznokcie wzastają w skórę. to jest strasznie bolesne. czasami jak się np potknę i uderzę dużym palcem o costo przechodzi mnie taki ból nie do opisania właśnie po bokach paznokcia. same obcinanie na płasko coś da? czy z czasem te paznokcie przestaną tak boleć? Czekam na odp. a i jednocześnie witam się ze wszystkimi, bo piszę tu peirwszy raz <wstydasek> )))
Obcinanie paznokci na płasko to podstawa w walce z wrastającymi paznokciami. Ja mam np. taki problem, że moje paznokcie u stóp są niesamowicie kruche i nie zdąrzają mi wyrosnąć na odpowiednią długość, abym mogła je w końcu spokojnie obciąć na płasko. Ale ostatnio zaczęły się wzmacniać po odżywkach. Ale wracając do tematu: na czas wzrostu paznokcia można stosować tamponadę, która pomaga paznokciu rosnąć w odpowiednią stronę i redukuje ból.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 13:23   #13
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Jak dbać o stopy?

kupiłam sobie taki żelowy antyhalusowy oddzielacz do palcówi on też sprawia ze paznokiec trochę mniej boli dzięki za info o odzywkach nie myslalam nigdy o stosowaniu ich na stopy potraktuje może jakims nailtekiem
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 15:00   #14
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Jak dbać o stopy?

W sezonie pracowałam jako kelnerka, zresztą nie pierwszy raz.
Czasem 6, czasem 8, a czasem 12 godzin.

Baleriny nie są dobrym pomysłem na dłuższą metę, ponieważ mają cieniutką podeszwę, absolutnie płaską i nie jest to dobre dla naszych stóp. Jeśli już to polecam do balerinek nie rajstopowe stopki, ale takie specjalne do balerin, z materiału. Bardzo fajny wymysł.

Co do butów to proponowałabym zmieniać je od czasu do czasu. Np. parę dni baleriny, parę dni inne. Skoro jest to centrum handlowe, to jest ciepło, więc możesz sobie przebierać buciki na jakieś z wystającymi lekko palcami, żeby się stopa nie pociła.
U mnie egzamin zdały zwykłe tak jakby trampeczki, czarne, ale wciągane jak baleriny, kryte nieco dalej niż baleriny, ale niewiele, tylko nad języczkiem sznurowane lekko. Takie trampkowe baleriny

Z kosmetyków polecam krem z mocznikiem perfecty. Można w naturze kupić.
Albo inny z mocznikiem, tylko trzeba regularnie stosować.
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 09:09   #15
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Jak dbać o stopy?

też używałam dotychczas kremó z mocznikiem aleee... od 3 dni sotsuję rano i wieczorem krem do stóp na zgrubienia i odciski z Green Pharmacy...cena aż śmiech bo coś koło 4 złotych ,a działą rewelacyjnie!!! nawet takie kuleczki które mi się zrobiły na małych palcach na wierzchu palca znikły praktycznie zupełnie, a nic im nie pomagało dotychczas a to wszystko wina dress code'u w pracy... "buty na lekkim obcasie"...tylk oze jak już obcas to ja nie moge lekkiego heheh mam słabość do szpilek
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.