Terrarystyka, gady - legwan, gekon, kameleon, jaszczurki, węże - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-20, 20:18   #151
Lilith_she
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9
Dot.: Jaszczurki i wszystko co z nimi związane

Legwany są liściożerami, podstawą ich diety powinny być rośliny zielone, natomiast owoce i warzywa, powinny być tylko urozmaiceniem diety. Podstawowe pokarmy to liście: brzozy, wierzby, morwy, klonu, akacji, lipy, równie cenne są: mniszek lekarski, babka lancetowata, koniczyna, zioła-bazylia, melisa, mięta, liście: jeżyn, malin, rzodkiewki, chrzanu, brokułów, skiełkowane nasiona.
Generalnie im bardziej urozmaicona dieta tym lepiej.

Co do sałaty, kapusty, owszem chłoną metale ciężkie i zanieczyszczenia, jednak nie należy ich podawać głównie ze względu na wysoką ilość szczawianów, które blokują wchłanianie wapnia, z tego samego względu unikamy podawania cytrusów.

Podawanie Kubusia i innych przetworzonych soków, jest złym pomysłem, ponieważ zawierają olbrzymią ilość cukru, natomiast podawanie pokarmów zwierzęcych, bardzo szybko może doprowadzić do MBD i skazy moczanowej.

Co do suplementacji, legwany jak wszystkie jaszczurki wymagają poza witaminami podawania im wapnia, w ilości dużo większej niż ilość witamin. Przyjmuje się, że młodym podajemy wapń co 2-3 dzień, natomiast witaminy max 2 razy/tydzień.
Plus oczywiście UVB 5.0.

Legwany odradzam, jeśli ktoś nie lubi ogrodnictwa i siedzenia w kuchni Zimą niestety nie ma innej możliwości, tylko własne wysiewy.
pozdrawiam
Lilith_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 09:53   #152
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: Jaszczurki i wszystko co z nimi związane

Po co pytasz jak wiesz po to zeby sie powymądrzać? Bo nie rozumem. Nie mamy dostepu do niezanieczyszczonych drzew lisciastych a wiec nie bedziemy syfu dawac.
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 00:49   #153
Lilith_she
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9
Dot.: Jaszczurki i wszystko co z nimi związane

Może po to, żeby Ci "pracownicy zoologów zajmujący się gadami" przestali wreszcie męczyć zwierzęta i ludziom bzdury mówić? Zaniedbań spowodowanych nieodpowiednią dietą, brakiem wapnia, brakiem UVB, nie da się już później naprawić.

Nie mam potrzeby wymądrzania się, swoją wiedzę w temacie legwanów akurat oceniam na przeciętną. To co napisałam to absolutne podstawy, które aby zachować lega we względnym zdrowiu, każdy zajmujący się gadami powinien znać.

Pozdrawiam
Lilith_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 09:43   #154
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: Jaszczurki i wszystko co z nimi związane

Pytalas o pokarm nie o warunki ogolnem, nie moja wina i wymyslem jest ze mamy legwany staramy sie nimi dobrze zajmowac, pokaz mi gdzie bzdury napisalam? Zajmuje sie tez gryzoniami, przepytasz mnie?
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 14:36   #155
Starbuck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Terrarystyka

Panią orzechową kojarzę z innego forum, notabene pajęczego. Sama osobiście mam 8 ptaszników, mniej lub bardziej groźnych, pająka właściwego (Heteropoda lunula) i dwie koszatniczki. Te ostatnie takie mało egzotyczne, ale naturalnie zamieszkują Chile, więc je tutaj także umieszczam. W planach mam więcej pająków, jakich, to się dopiero okaże.
Starbuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 18:52   #156
Kara93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 23
Jaka to agama? Pilne ;)

Okey znalazłam już nazwę physignathus conincinus juvenile. Temat nie aktualny.

Edytowane przez Kara93
Czas edycji: 2012-12-28 o 19:33
Kara93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 19:30   #157
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Jaka to agama? Pilne ;)

Cytat:
Napisane przez Kara93 Pokaż wiadomość
Potrzebuje informacji o "Water Agaam"

Czy jest to rzadki gatunek w PL? Czy to to samo co Agama Błotna? Mam okazję sprowadzić parkę za 250zł , ale znów nie chce przepłacić

Z góry bardzo dziękuje za wszelka pomoc
Agamy ogólnie to nie rzadki gatunek, łatwo je można kupić, chociażby na all tego pełno .
Zatrzyj np. TU!
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2012-12-28 o 19:32
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-29, 00:54   #158
Kara93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 23
Dot.: Jaka to agama? Pilne ;)

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Agamy ogólnie to nie rzadki gatunek, łatwo je można kupić, chociażby na all tego pełno .
Zatrzyj np. TU!

Na all są same Brodawki Agama spp. ogólnie większość podgatunków jest dosyć powszechna. Akurat o tą o którą mi chodziło czyli Agama wodna jest bardzo rzadka spotykana w handlu aczkolwiek na giełdzie czasem idzie ją wychwycić. Jednak tą co mam dostac w prezencie okazała się Agama błotna także i tak za znalezienie czegokolwiek o wodnej bo sama nie umiałam za nic znaleźć info Dzięki
Kara93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:51   #159
handzia600
perfumowe ADHD
 
Avatar handzia600
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 255
Nasze gady :)

Przeglądałam forum i nie doczytałam się podobnego tematu a jak jest to zapewne już nieświeży

Czy oprócz mnie hoduje ktoś jeszcze zwierzątka z grupy gadów ? Może znajdą się chętni na pokazanie swoich nietypowych pupili , dzielenie się radami

Miłośnicy gekonów , scynków , anakondy , boa , kobry , legwanów , pytonów , waranów , żółwi itd. łączmy się !

A może znajdą się również właściciele jeży czy pająków lub innych równie ciekawych zwierząt które nie znalazły swojego wątku

Zapraszam!
__________________
www.magiawewnetrzna.pl
handzia600 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 19:33   #160
Key_b
Zadomowienie
 
Avatar Key_b
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 270
Dot.: Terrarystyka, gady - legwan, gekon, kameleon, jaszczurki, węże - WĄTEK ZBIORCZY

Odświeżamy wątek? są tu jakieś terrarystki...
__________________
14.02.14->03.10.15->16.04.17...

"Na wspólna radość, na chleb powszedni, na poranne otarcie oczu w blasku słonecznym, na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew, krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie." K.I.Gałczyński
Key_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 08:36   #161
KarolciaKrak
Przyczajenie
 
Avatar KarolciaKrak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 2
Dot.: Terrarystyka, gady - legwan, gekon, kameleon, jaszczurki, węże - WĄTEK ZBIORCZY

Hej
Ja mam u siebie dwa węże zbożowe (więcej info o nim https://waz-zbozowy.pl) i wgl polecam bardzo! Są świetne. To Franek i Zosia. Na początku trochę bałam się im podawać myszy, ale potem pomyślałem, że tak działa natura i już się nie boję. Fajnie wcinają. Jeśli się ktoś zastanawia nad wężem to zbożówka jest spokojna i łatwa w hodowli. I prawie wszędzie można ją dostać.
KarolciaKrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-10, 20:05   #162
kasicabo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 2
Dot.: Terrarystyka, gady - legwan, gekon, kameleon, jaszczurki, węże - WĄTEK ZBIORCZY

Ja dosyć długo się przygotowywałam do agamy brodatej (najpierw miał to być gekon lamparci, ale ostatecznie zakochałam sie w smoku). Najpierw musiałam wybrać odpowiednie terra i gnębiłam męża żeby mi jak najszybciej zbił jakieś fajne z płyt meblowych. Potem sama robiłam ścianke i teraz po 2 latach mam półmetrowego smoczura bez którego nie wyobrażam sobie życia



Szukałam długo wymarzonego i ostatecznie padło na tę hodowlę i stąd jest moja agama brodata: https://gadyzbroda.pl/agama-brodata-hodowla/


Teraz z perspektywy czasu uważam że zanim się kupi takie zwierzę trzeba dużo czytać, dołączać do grup na fb, bo jest kupa informacji do przyswojenia, bo można go skrzywdzić, tak jak ja jak chciałam dać mu pietruszkę (zielenina to zielenina), ale coś mnie tknęło żeby sprawdzić i się okazało że to dla niego trujące.



No i oczywiście robale - przed nimi najgorzej było mi sie przemóc a agama brodata musi je jeść. Do teraz jak widzę gdzieś uciekającego to nie odpuszcze dopóki go nie dorwe i utłuke
kasicabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-10 21:05:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.