Jaki blond na mocno siwiejące wlosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-19, 19:41   #1
sabi_mm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5

Jaki blond na mocno siwiejące wlosy?


Moj naturalny kolor wlosow to taki mocno ciemny mysi blond, ktory przez cale moje dorosle zycie byl rozjasniany pasemkami. Lubilam te pasemka, bo moim zdaniem odrost wyglada najbardziej naturalnie.
Ale niestety, mam dopiero 33 lata, a moje wlosy juz bardzo mocno siwieja. Moja fryzjerka nie jest juz w stanie klasc pasemek, bo siwe pasma sa juz tak geste. To po prostu nie ma juz sensu. Zaproponowala zalozyc jasna farbe na calosc, jednak bardzo zle sie w takim jasym kolorze czulam i do tego ten odrost, ktory draznil mnie juz po dwoch tygodniach od koloryzacji.
Jak ugryzc ten temat? Moze sa tu osoby z podobnym problemem?
Idealnie byloby oczywiscie, gdybym nie musiala farbowac wlosow co 4 tygodnie.
Z gory wszystkim dziekuje za pomysly
sabi_mm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 18:33   #2
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Jaki blond na mocno siwiejące wlosy?

A może pasemka gęściejsze i cieńsze? Powinny zakamuflować siwiznę
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 21:10   #3
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Jaki blond na mocno siwiejące wlosy?

A moze zamiast farby dobra pielęgnacja? Niwelujaca żółty odcieiń, a wyciągające platynę?
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 08:27   #4
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Jaki blond na mocno siwiejące wlosy?

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
A moze zamiast farby dobra pielęgnacja? Niwelujaca żółty odcieiń, a wyciągające platynę?
A co to ma wspólnego z tematem?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 16:09   #5
Tola101
Raczkowanie
 
Avatar Tola101
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 91
Dot.: Jaki blond na mocno siwiejące wlosy?

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
A co to ma wspólnego z tematem?
A no ma Czasem świetny kosmetyk zadba o nasze włosy dużo lepiej niż zabieg u fryzjera (zwłaszcza kiepskiego) Bo taki kosmetyk odżywi i naprawi. Znam ten szampon (miałam go i maskę do kompletu) i to, jak podkręca kolor jest niesamowite. Super efekt na włosach farbowanych na blond, ale na naturalnych blond i siwiejących też się sprawdza (mama nim myła). Po prostu pogłębia kolor blond, nadaje mu chłodny odcień (jeśli nie chcecie mieć żółtego tylko właśnie taki platynowy, a z kolei siwym włosom zniweluje ten siwy odcień). Nie myjemy nim włosów codziennie. To może być patent na pozostanie przy swoim kolorze bez dodatkowego farbowania, a jednak nieco zmienimy odcień.
Tola101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 12:54   #6
szmineczka1
Raczkowanie
 
Avatar szmineczka1
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Jaki blond na mocno siwiejące wlosy?

Cytat:
Napisane przez Tola101 Pokaż wiadomość
A no ma Czasem świetny kosmetyk zadba o nasze włosy dużo lepiej niż zabieg u fryzjera (zwłaszcza kiepskiego) Bo taki kosmetyk odżywi i naprawi. Znam ten szampon (miałam go i maskę do kompletu) i to, jak podkręca kolor jest niesamowite. Super efekt na włosach farbowanych na blond, ale na naturalnych blond i siwiejących też się sprawdza (mama nim myła). Po prostu pogłębia kolor blond, nadaje mu chłodny odcień (jeśli nie chcecie mieć żółtego tylko właśnie taki platynowy, a z kolei siwym włosom zniweluje ten siwy odcień). Nie myjemy nim włosów codziennie. To może być patent na pozostanie przy swoim kolorze bez dodatkowego farbowania, a jednak nieco zmienimy odcień.
To prawda, moja znajoma, ktora ma sporo siwych włosow stosuje ten patent
szmineczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 18:12   #7
Tola101
Raczkowanie
 
Avatar Tola101
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 91
Dot.: Jaki blond na mocno siwiejące wlosy?

Cytat:
Napisane przez szmineczka1 Pokaż wiadomość
To prawda, moja znajoma, ktora ma sporo siwych włosow stosuje ten patent
No to jest fajne, bo nie musisz farbować (a więc w sumie niszczyć włosów), a je pielęgnujesz, a przy okazji podkręcasz kolor.
Tola101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-15, 20:48   #8
sabi_mm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki blond na mocno siwiejące wlosy?

Cytat:
Napisane przez Tola101 Pokaż wiadomość
A no ma Czasem świetny kosmetyk zadba o nasze włosy dużo lepiej niż zabieg u fryzjera (zwłaszcza kiepskiego) Bo taki kosmetyk odżywi i naprawi. Znam ten szampon (miałam go i maskę do kompletu) i to, jak podkręca kolor jest niesamowite. Super efekt na włosach farbowanych na blond, ale na naturalnych blond i siwiejących też się sprawdza (mama nim myła). Po prostu pogłębia kolor blond, nadaje mu chłodny odcień (jeśli nie chcecie mieć żółtego tylko właśnie taki platynowy, a z kolei siwym włosom zniweluje ten siwy odcień). Nie myjemy nim włosów codziennie. To może być patent na pozostanie przy swoim kolorze bez dodatkowego farbowania, a jednak nieco zmienimy odcień.
O jaka pielegnacje dokladnie chodzi? Chetnie wyprobuje, bo niestety dalej mam ten problem.
sabi_mm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-03, 11:15   #9
Frau_Nachbarin
Frau_Nachbarin
 
Avatar Frau_Nachbarin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 94
Dot.: Jaki blond na mocno siwiejące wlosy?

Zdecydowanie odradzam zostawienie siwizny, jak Ci radziły niektóre forumowiczki. Masz dopiero 33 lata, a siwizna niezmiernie postarza. Pozostaje Ci jedynie farbowanie, aby niepotrzebnie nie dodawać sobie lat. 😊

Ja mam 53 lata i nadal farbuje. Mam już 100% siwych wlosow i, podobnie jak Ty, osiwialam bardzo wcześnie. Przeszłam już całą tabele kolorów, od platynowego blondu, przez rudosci do granatowej czerni i siwizny. Mam taki typ urody, ze pasują mi zarówno ciepłe, neutralne i zimne kolory, ciemne i jasne. Na ciemnych włosach bardzo widać odrosty. Musiałam je farbowac co 2 tygodnie. Platynowy blond w miarę upływu lat też mnie postarzal, bo farba schodziła z włosów i przypominały siwe. Rudosci też się szybko wyplukiwaly i blakly w słońcu. Przeszłam więc na siwizne, która dodała mi blisko 20 lat i wyglądałam jak stara baba. Poszłam więc ostatnio do fryzjera i poprosiłam o koloryzacje całkowicie kryjąca siwe włosy (są do tego specjalne farby) i dobranie koloru, by mnie nie postarzal. Fryzjerka położyła mi na odrosty naturalny odcień beżowego blondu z odrobiną zlocistego, a na resztę włosów refleksy w odcieniu miodowego, złotego i bezowozlotego blondu. Całość wygląda naprawdę ladnie, odmładza i ociepla koloryt cery. Do tego krótka, twarzowa fryzurka.

Moim zdaniem powinnaś udać się do dobrego fryzjera, który dobierze Ci kolor i fryzurę.

Pozdrawiam z Danii. 😊
__________________
"Glücklich ist, wer vergißt, was doch nicht zu ändern ist!" - Liedtext aus der Operette "Die Fladermaus" und auch gute Lebensweisheit (pol. Tekst piosenki z operetki "Zemsta Nietoperza" oraz madrosc zyciowa).
Johann Strauss (Sohn /Syn)(1825-1899).
Frau_Nachbarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-03 12:15:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.