przetłuszczające się włosy - wątek zbiorczy cz. II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-08, 10:32   #181
Katarzyna_Kielar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Przetłuszczające się włosy - jak sprawić, żeby włosy długo wytrzymały bez mycia

@Karolina8431 ja też mam problem z przetłuszczającymi się włosami, na dodatek są jeszcze cienkie Kiedyś myłam włosy codziennie, teraz myję je trochę rzadziej, choć zdarzają się dni, że co drugi dzień muszę je myć, ale to pewnie dlatego, że ciągle je dotykam i poprawiam. Mam jednak swój ulubiony szampon i odżywkę z Tea Tree, są naprawdę bardzo fajne,mega wydajne no i włosy są po nich świeże dłużej moim zdaniem niż po innych szamponach, jakie używałam do tej pory ostatnio znalazłam je na promocji na miastowlosow.pl
Katarzyna_Kielar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 11:24   #182
19LetsTry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21
Przetłuszczające się włosy- czy jest jakikolwiek sposób?

Witam, mam problem z przetłuszczającymi się włosami, muszę je myć codziennie bo po 24h nie mycia wyglądają okropnie. Czy jest na to jakiś sposób?

Czytałem i oglądałem filmiki o tym, że podobno nie mycie jeden tydzień może pomóc ale czasem trzeba robić to kilka razy, żeby "wytrenować" włosy. Z drugiej strony czytałem mnóstwo komentarzy, że to nie działa.

Również słyszałem, że przetłuszczanie się włosów podobno mamy zapisane w genach, więc czy jest jakiś sposób, żeby włosy wyglądały świeżo powiedzmy chociaż te 2 dni?

Jeszcze co do szamponu to także jest ciężko go dobrać bo komentarze zawsze są bardzo różne, nawet w tych szamponach na samej górze w rankingu.
19LetsTry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 10:36   #183
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Przetłuszczające się włosy- czy jest jakikolwiek sposób?

Cytat:
Napisane przez 19LetsTry Pokaż wiadomość
Witam, mam problem z przetłuszczającymi się włosami, muszę je myć codziennie bo po 24h nie mycia wyglądają okropnie. Czy jest na to jakiś sposób?
Jest cała masa sposobów, tylko nie każdy u każdego działa. Może się też okazac, że żaden nie działa.

Cytat:
Napisane przez 19LetsTry Pokaż wiadomość
Czytałem i oglądałem filmiki o tym, że podobno nie mycie jeden tydzień może pomóc ale czasem trzeba robić to kilka razy, żeby "wytrenować" włosy. Z drugiej strony czytałem mnóstwo komentarzy, że to nie działa.
Tylko pod warunkiem, ze obecne codzienne mycie jest przyczyna przetłuszczania się skóry głowy i sam takim rytmem wywołałeś sobie łojotok jako reakcję obronna na zbyt częste/mocne oczyszczanie. Jeśli łojotok ma inne przyczyny, to przez rzadsze mycie więcej łoju będzie się odkladalo na skórze i oblepialo mieszki wlosów.

Cytat:
Napisane przez 19LetsTry Pokaż wiadomość
Również słyszałem, że przetłuszczanie się włosów podobno mamy zapisane w genach, więc czy jest jakiś sposób, żeby włosy wyglądały świeżo powiedzmy chociaż te 2 dni?
W niektórych przypadkach nie ma takiej możliwości, pomijając maskowanie typu suche szampony.
Jesli wykluczysz przyczyny wewnętrzne, podloże hormonalne, to pozostają Ci metody pielęgnacyjne czyli np peelingi skóry glowy (mechaniczne lub produkty apteczne i trychologiczne np Salicylol, zel 30% mocznika Cerkogel), wcierki (np Vianek, Seboravit Farmona), olejki eteryczne dodawane do szamponu, produkty z dziegciem. No i odpowiedni szampon. Jednym sprawdzaja się szampony delikatne, innym mocno myjące, albo stosowanie takich i takich na zmianę.

Cytat:
Napisane przez 19LetsTry Pokaż wiadomość
Jeszcze co do szamponu to także jest ciężko go dobrać bo komentarze zawsze są bardzo różne, nawet w tych szamponach na samej górze w rankingu.
Nie ma i nie będzie kosmetyku, który służy wszystkim, wszystko trzeba przetestować na sobie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 11:48   #184
Wagler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Również mam taki problem i już nie wiem jak sobie z tym radzić, stosuje różne szampony i tabletki ale nadal muszę myc głowę codziennie
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Wagler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 13:50   #185
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Znacie może jakieś maski do włosów przetłuszczających się? Czy dobrze pamiętam że biovax taką ma?
U mnie dawno nie było tak źle. Dzięki trochę nie udanemu strzyżeniu dodatkowo włosy zbijają się w strąki (cieniowanie końcówek). Nie wiem czy zacząć od peelingu? Wcierek? Mam też błoto z morza martwego, myślałam nad tym żeby zrobić peeling-maskę, z olejkiem aromaterapeutycznym.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 21:21   #186
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Zaryzykuję pytanie, ale czy próbowałaś maski z "węgla aktywnego"? http://glamourlady.pl/uroda/wegiel-a...-zeby-i-skore/ Podobno na przetłuszczające się włosy jest idealny.
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:50   #187
esterawawa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 35
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez finalyy Pokaż wiadomość
Co polecacie na włosy przetłuszczające się często? (najlepiej byłoby gdybym myła co drugi dzień albo nawet codziennie ) Nie piszcie o szamponach, bo próbowałam.. Może znacie jakieś inne metody? A może powinnam czegoś unikać? Np chodzenia spać w mokrych włosach (tylko przykład, chodzi mi o to co sprzyja przetłuszczaniu ) pozdrawiam
Słyszałam, że im częściej myjesz tym częściej się przetłuszczają, dodatkowo niektóre szampony mają w sobie taki czynnik, który jest odpowiedzialny za jeszcze szybsze przetłuszczanie się włosów. Może zmień szampon i nie stosuj za często odżywek?
esterawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-01, 12:24   #188
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez esterawawa Pokaż wiadomość
Słyszałam, że im częściej myjesz tym częściej się przetłuszczają, dodatkowo niektóre szampony mają w sobie taki czynnik, który jest odpowiedzialny za jeszcze szybsze przetłuszczanie się włosów. Może zmień szampon i nie stosuj za często odżywek?
Tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy przyczyną jest zła pielęgnacja.
Kiedy nadmierne przetłuszczanie jest wywołane przyczyną wewnętrzną to rzadsze mycie tylko zaszkodzi, bo nieusuwany tłuszcz gromadzi się na skórze, obciąża włosy i w efekcie prowadzi do problemów większych niż sam nieświeży wygląd fryzury. Ważne jest rozróżnienie różnych przyczyn przetłuszczania, żeby nie powielać szkodliwych bzdur typu przetrzymywanie brudnych i tłustych włosów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 18:10   #189
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez esterawawa Pokaż wiadomość
niektóre szampony mają w sobie taki czynnik, który jest odpowiedzialny za jeszcze szybsze przetłuszczanie się włosów.
Co to za "taki czynnik" i jakie niektóre?
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 20:21   #190
ziomexxsan12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 12
Question Przetłuszczanie włosów u mężczyzny

Witam mam 16 lat, pół roku temu postanowiłem zapuszczać włosy, wtedy myłem włosy co 2/3 dni włosy i dopiero wtedy zaczynały sie przetłuszczać. Teraz mam dość długie włosy i bardzo mi sie przetłuszczają, myje je codziennie rano o 7 ponieważ o 9 wychodze do szkoły. Zosatwiam je na noc aby znow rano umyć nie wiem co robić bo nie chce aby moje włosy sie zniszczyły od codzinnego mycia pomocy

Edytowane przez ziomexxsan12
Czas edycji: 2023-07-28 o 10:34
ziomexxsan12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-28, 18:35   #191
Wronka291
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

ja walcze z przetłuszaniem włosów ... wczesniej byłam codziennie bo na drugi dzien były tłuste .... teraz probuje myc 2 x w tyg ... wniosek jeden im czesciej tym szybciej sie przetłuszczają ... jak juz są tragiczne to stosuje odrobinę suchego szamponu
Wronka291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-10, 17:25   #192
taneo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Przetłuszczające sie włosy

Mam zdrowe włosy, ale się przetłuszczają. Jaki szampon wybrać zeby ich nie niszczył?
taneo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 12:46   #193
201804091622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 25
Dot.: Przetłuszczanie włosów u mężczyzny

Cytat:
Napisane przez ziomexxsan12 Pokaż wiadomość
nie wiem co robić bo nie chce aby moje włosy sie zniszczyły od codzinnego mycia pomocy
Cytat:
Mam zdrowe włosy, ale się przetłuszczają. Jaki szampon wybrać zeby ich nie niszczył?
Delikatne szampony do codziennego mycia/ szampony do włosów suchych i słabych, ale bez silikonów. Czyli delikatne ale dokładne oczyszczanie + zadbanie o włosy na długości.
201804091622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 23:25   #194
SenjougaharaSaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2
Exclamation Włosy bez życia

Witam, to mój pierwszy post tutaj
Z góry przepraszam za nowy wątek jednak nie mogłam znaleźć odpowiedni na nurtujący mnie problem :/
Od dłuższego czasu mam problem z moimi włosami. Tak jak w temacie są po prostu... bez życia...
Są oklapnięte, bardzo szybko się przetłuszczają a dodatkowo są.. suche i BARDZO wolno rosną.
Stosowałam niemalże wszystko, odżywki, maski, nakładam olejek na końce, staram się nie suszyć gorącym powietrzem włosów, płukanki i wcierki również były, nawet była robiona odpowiednia pielęgnacja w salonie fryzjerskim, i nic...
Wiem, że każdy włos jest inny i też potrzeba cierpliwości, ale problem trwa od bardzo długiego czasu i nie mam pojęcia co mogę na to zaradzić
Stronę nie raz odwiedzam, tak samo jak i KWC i nie raz znalazłam tam coś dla siebie, więc pomyślałam, że i z tym problemem zgłoszę się tutaj. Może uzyskam odpowiedź.
Naprawdę, bardzo proszę o jakieś rady czy coś, bo już nie wiem co robić... chyba tylko zgolić się na łysko...
SenjougaharaSaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 20:39   #195
Mia1612
Raczkowanie
 
Avatar Mia1612
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 299
Dot.: Włosy bez życia

Cytat:
Napisane przez SenjougaharaSaya Pokaż wiadomość
Witam, to mój pierwszy post tutaj
Z góry przepraszam za nowy wątek jednak nie mogłam znaleźć odpowiedni na nurtujący mnie problem :/
Od dłuższego czasu mam problem z moimi włosami. Tak jak w temacie są po prostu... bez życia...
Są oklapnięte, bardzo szybko się przetłuszczają a dodatkowo są.. suche i BARDZO wolno rosną.
Stosowałam niemalże wszystko, odżywki, maski, nakładam olejek na końce, staram się nie suszyć gorącym powietrzem włosów, płukanki i wcierki również były, nawet była robiona odpowiednia pielęgnacja w salonie fryzjerskim, i nic...
Wiem, że każdy włos jest inny i też potrzeba cierpliwości, ale problem trwa od bardzo długiego czasu i nie mam pojęcia co mogę na to zaradzić
Stronę nie raz odwiedzam, tak samo jak i KWC i nie raz znalazłam tam coś dla siebie, więc pomyślałam, że i z tym problemem zgłoszę się tutaj. Może uzyskam odpowiedź.
Naprawdę, bardzo proszę o jakieś rady czy coś, bo już nie wiem co robić... chyba tylko zgolić się na łysko...
Ok, to zacznijmy od tego jakie szampony, odżywki i wcierki stosowałaś? Produkty typowo drogeryjne, czy kombinowałaś coś z kosmetykami naturalnymi/indyjskimi? Jaką masz dietę? Dużo słodkiego jesz codziennie? Jesz jajka, warzywa zielone, jakieś suplementy diety?

Jakie masz włosy? Wysoko, średnio czy nisko-porowate?

Edytowane przez Mia1612
Czas edycji: 2017-12-06 o 20:41
Mia1612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 18:00   #196
Allbradora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Idealny szampon do włosów?

Mam przetłuszczające się włosy, które muszę myć codziennie. Szukam szamponu, który sprawi, że będą one uniesione, sypkie i gładkie.
Allbradora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 11:26   #197
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Mi na przetłuszczające się włosy na pewno pomaga mycie ich w letniej wodzie. I suszenie chlodnym nawiewem. Moze zupelnie nie eliminuje to problemu, ale na pewno pomaga w jakims stopniu.

Również, ograniczenie nabiału i orzechów. Mialam wrazenie, ze jak jadlam duzo orzechów, to wlosy sie duzo bardziej przetłuszczały.

Wiązanie włosów tez bardzo pomaga, albo spinanie ich u gory. Rozpuszczone wlosy duzo bardziej sie przetłuszczają niż związane.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Chimay, jakiego szamponu uzywasz?

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2018-01-21 o 11:30
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 11:40   #198
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;80696196]
Chimay, jakiego szamponu uzywasz?[/QUOTE]

Używam innego szamponu na włosy na długości i innego na skórę głowy. Najpierw myję całość jakimś raczej łagodnym lub średnio łagodnym szamponem np Isana lub Alverde przeciwłupieżowe. Odciskam włosy w ręczniku, nakładam na nie odżywkę a na samą skórę głowy drugi szampon, z reguły do włosów tłustych albo typu Volume np Natura Siberica Volumizing and Balancing, Averde volumen. Do tego szamponu dodaję kilka kropli olejku eterycznego. Szampon na glowie i odżywkę na włosach trzymam przez czas wzięcia prysznica. Na koniec masuję głowę z szamponem plastikową szczotką z silikonowymi wypustkami.
Przynajmniej raz w tygodniu używam na skórę głowy na 2 godziny przed myciem Cerkogel 30 lub Pilarix.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 12:42   #199
MartynaPe_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 8
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Przydatny wątek Nareszcie! Jak coś wypróbuję dam znać!
MartynaPe_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-25, 15:24   #200
Madziaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 26
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

A czy ktoras z Was zna dobry szampon fryzjerski na takie wlosy?
Madziaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 22:06   #201
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez Madziaro Pokaż wiadomość
A czy ktoras z Was zna dobry szampon fryzjerski na takie wlosy?
Nie zauważyłam absolutnie żadnej różnicy pomiędzy szamponami drogeryjnymi a fryzjerskimi. Miałam kiedyś też szampon trychologiczny i też bez rewelacji, a skład miał bardzo przeciętny, w zasadzie niczym się nie różniący od drogeryjnych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 15:59   #202
pluszowa81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 64
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Może cos dorzucę od siebie
Również mam cienkie,rzadkie i przetłuszczające się szybko włosy.
Miałam chyba nawet "atak" ŁZS, po którym włosy mi się przerzedziły nad czołem i na skroniach oraz zakolach.
Mniej więcej rok-pół roku temu piekła i swędziała mnie skóra głowy,włosy wypadały plus dodatkowo tuz przy skórze głowy a nawet częściowo zaczepione w niej,zdarzało mi się podczas masażu wydłubać malutkie białe kuleczki.Kuleczki te to był tłuszcz-nie wiem czy to było łojotokowe zapalenie skóry głowy,łojotok itp.?Na pewno nie robaczki ani wszy bo pytałam fryzjerki,sugerowała łój.Te kuleczki pojawiały się na drugi dzień od mycia włosów.Jak wypadł włos,to na końcu tu gdzie cebulka,obklejona ona była właśnie tą kuleczką (tłuszczem).Ogólnie do dzis mi sie włosy przetłuszczają,ale kuleczek już nie ma.O dziwo olejowanie włosów pomogło (tak jakby tłuszcz rozpuścił lub pomógł na tłuszcz).Z tyłu włosy wyglądają w miarę normalnie choc są cienkie i dość rzadkie.
Także olejowanie ze 2 razy w tygodniu,maski biovax oraz sól epsom -to stosowałam w ostatnim półroczu.
Sól chyba działa jak peeling,więc minimum 1-2 x w tyg dodana do maski może pomóc.Na kuleczki/łojotok coś z powyższego pomogło,choć włosy nadal sie przetłuszczają i następnego dnia wyglądają już smętnie-zwłaszcza grzywka i skronie.


A ja szukam jakiejś wcierki do codziennego stosowania.Ale właśnie takiej która nie przetłuszcza włosów.
Narazie rozważam:
jantar,seboradin,vianek,s eboravit,kulpol l-102,saponics i...sama nie wiem co wybrać.
Niby alkohol nie najlepiej może podziałać na skalp ale jakby tak na przemian stosować?

Edytowane przez pluszowa81
Czas edycji: 2018-07-12 o 16:04
pluszowa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 22:05   #203
Kater90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Szampon dla włosów suchych i szybko przetłuszczajacych sie

Witam
Chcialbym sprawic sobie odpowiedni szampon i/lub odzywke do wlosow, jako iz wraz z trwajacym okresem zimowym i uzywaniem czapki moje wlosy 2 dni po myciu wygladaja poprostu okropnie. Aktualnie używam szamponu herbal essences z olejkiem arganowym
Kater90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 12:40   #204
MajaLipczak
Raczkowanie
 
Avatar MajaLipczak
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Ja słyszałam od koleżanki że elseve z olejkiem kokosowym jest mega pomocny. Ona wcześniej myła włosy raz na 2 dni jak ja, a teraz myje raz na 6. I włosy wyglądają mega czysto! Ze swojej strony, jeszcze nie próbowałam bo mam milionowy zapas szamponów w szafce, ale jak się skończy to na pewno spróbuję. Macie jakieś doświadczenie z tym szamponem?
MajaLipczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 22:50   #205
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

A ja napiszę o moim niedawnym odkryciu - Petal Fresh (pestki winogron i oliwki) - bardzo dobrze oczyszcza, a włosy po nim się po prostu nie przetłuszczają.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 13:39   #206
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez Kater90 Pokaż wiadomość
Witam
Chcialbym sprawic sobie odpowiedni szampon i/lub odzywke do wlosow, jako iz wraz z trwajacym okresem zimowym i uzywaniem czapki moje wlosy 2 dni po myciu wygladaja poprostu okropnie. Aktualnie używam szamponu herbal essences z olejkiem arganowym
Cytat:
Napisane przez MajaLipczak Pokaż wiadomość
Ja słyszałam od koleżanki że elseve z olejkiem kokosowym jest mega pomocny. Ona wcześniej myła włosy raz na 2 dni jak ja, a teraz myje raz na 6. I włosy wyglądają mega czysto! Ze swojej strony, jeszcze nie próbowałam bo mam milionowy zapas szamponów w szafce, ale jak się skończy to na pewno spróbuję. Macie jakieś doświadczenie z tym szamponem?
Szampony z olejami to nie jest najlepsza opcja dla szybko przetłuszczającej się skóry. Po co natłuszczać skórę, która już tego tłuszczu produkuje za dużo? Do przetłuszczającej się skóry głowy są szampony do.... przetłuszczającej się skóry głowy. Dobrą opcją będą też szampony do włosów z łupieżem oraz typu volume.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 11:21   #207
gustawxax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Smile Tłuste włosy

Jestem Alicja i mam 13 lat. Od pewnego czasu przetłuszczają mi się włosy... Co robić i jakiego szamponu używać?
gustawxax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 20:48   #208
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Tłuste włosy

Cytat:
Napisane przez gustawxax Pokaż wiadomość
Jestem Alicja i mam 13 lat. Od pewnego czasu przetłuszczają mi się włosy... Co robić i jakiego szamponu używać?
Przetłuszczanie w Twoim wieku ma najpewniej podłoże hormonalne, więc wyeliminować je trudno, z czasem albo skóra wróci do normalności, albo pozostanie przetłuszczająca się (wiem, mało pocieszające).
Na pewno potrzebujesz zmiany szamponu na taki do włosów przetłuszczających się /tłustej skóry głowy. U każdego sprawdza się co innego, wiec trzeba po prostu testować. Ja bardzo lubię szampon z węglem Alterry Anti-Fett (Rossmann). Ale każda marka "włosowa" ma jakiś szampon tego typu, więc wybór jest duży. Niektóre z nich mogą być mocno oczyszczające, przez co może oberwać się włosom na długości, więc warto kupić odżywkę (dobiera się ją do kondycji włosów na długości, nie do skóry głowy).

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, to mycie włosów rano zamiast wieczorem sprawia, że są dłużej świeże w ciągu dnia.

Przy tłustej głowie lub twarzy warto częściej zmieniać poszewkę poduszki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 06:30   #209
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Witajcie. Piszę w ostatnim akcie desperacji, szukając jakiegokolwiek ratunku.
Od kilku lat stan moich włosów pogarsza się. Zaczęły wypadać, przerzedzać się. Obecnie mam wyłysienia na czubku głowy (duży przedziałek + prześwity na potylicy). Ale to nie jedyny mój problem. Od roku - może dwóch lat - włosy produkują niewiarygodną ilość łoju. Muszę je myć codziennie.

W związku z wypadaniem, od roku jestem pod kontrolą trychologa. Mam wcierki i szampony trychologiczne, normalizujące skóre głowy i pobudzające porost włosów, jednakże nie ma żadnych efektów. Przy badaniu kamerką, zawsze widać oblepione łojem mieszki, cała skórę głowy pokrywa dośc gruba warstwa. Oczyszczanie skóry głowy robiłam już trzy razy, ale na nic to, skoro sebum wciąż jest nadmiernie produkowane.

Doszłam do wniosku, że na nic się zdadzą wszystkie wcierki i szampony na wypadanie, skoro do mieszków nie ma szans nic dotrzeć.



Błagam, pomóżcie. Co powinnam w pierwszej kolejności zrobić? Co zastosować? Jak ograniczyć wydzielanie łoju?

Wiem, że każdy przypadek jest indywidualny, ale chciałabym chociaż wiedzieć, od czego warto zacząć, bo czuję się jak dziecko we mgle.
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 12:47   #210
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Witajcie. Piszę w ostatnim akcie desperacji, szukając jakiegokolwiek ratunku.
Od kilku lat stan moich włosów pogarsza się. Zaczęły wypadać, przerzedzać się. Obecnie mam wyłysienia na czubku głowy (duży przedziałek + prześwity na potylicy). Ale to nie jedyny mój problem. Od roku - może dwóch lat - włosy produkują niewiarygodną ilość łoju. Muszę je myć codziennie.

W związku z wypadaniem, od roku jestem pod kontrolą trychologa. Mam wcierki i szampony trychologiczne, normalizujące skóre głowy i pobudzające porost włosów, jednakże nie ma żadnych efektów. Przy badaniu kamerką, zawsze widać oblepione łojem mieszki, cała skórę głowy pokrywa dośc gruba warstwa. Oczyszczanie skóry głowy robiłam już trzy razy, ale na nic to, skoro sebum wciąż jest nadmiernie produkowane.

Doszłam do wniosku, że na nic się zdadzą wszystkie wcierki i szampony na wypadanie, skoro do mieszków nie ma szans nic dotrzeć.



Błagam, pomóżcie. Co powinnam w pierwszej kolejności zrobić? Co zastosować? Jak ograniczyć wydzielanie łoju?

Wiem, że każdy przypadek jest indywidualny, ale chciałabym chociaż wiedzieć, od czego warto zacząć, bo czuję się jak dziecko we mgle.
Moze zmien trychologa? Czesto lekarz lekarzowi nierówny.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-18 11:54:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.