Migrena - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-07, 13:52   #31
kokosi19
Raczkowanie
 
Avatar kokosi19
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 48
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Na szczęście są tabletki przeciwbólowe.Mi pomagają tylko te ,które są na recepte, sumatryptany ,to jest substancja czynna.

Triptagram-jeszcze nie brałam,ale już mam ,więc zobaczymy.
Z migreną da się żyć.Ja już żyje 15 lat.Na to się nie umiera.
Czytałam, że po menopauzie przechodzi sama.Tylko,że ja wole mieć migrene niż menopauze
Pozdrawiam
hej Natalia i powiedz mi spróbowałaś tego Triptagramu? bo mi lekarz przepisał ten lek właśnie bo się okazało że mam migrenę :/ w życiu bym się nie spodziewała że tak będzie bo o migrenie czytałam tylko w nad niemnem :// szok jak nie wiem co. no ale biorę ten lek i jest ok. pomaga ci?
kokosi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 14:20   #32
carri_esce
Raczkowanie
 
Avatar carri_esce
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 191
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez listopadowa80 Pokaż wiadomość
U mnie migrena pojawiła się jak miałam właśnie 15 lat - objawy książkowe. Pojawiała się co miesiąc (najczęściej przez miesiączką) i trwała ok 4 dni (przy czym przez pierwsze 2 dni nie byłam w stanie funkcjonować). Wizyty u lekarzy - okulisty, neurologa; badania dodatkowe. Diagnoza: migrena. Brałam polomigran, potem divascan i doraźnie Immigran. I jakoś żyłam, choć podczas każdego 'ataku' migreny miałam też wymioty. Migrena ustąpiła jak zaszłam w ciążę, potem po porodzie miałam jeszcze z 1,5 roku spokoju. Potem migrena wróciła, ale ataki nie są aż tak częste (teraz 1 atak na mniej więcej 2 m-ce) i silne (nie mam też wymiotów). Obecnie nie łykam żadnych leków typowo przeciwmigrenowych, a doraźnie pyralginum albo ibuprom max. Co do postępowania - znam kilka osób, które walczyły z migreną i którym pomogła akupunktura (oczywiście seanse przeprowadzane przez wykwalifikowaną osobę). Ponoć skuteczna. Może warto spróbować?
Tez slyszalam ze akupunktura bywa skuteczna przy migrenach. Sam internista mnie o tym poinformowal. Jesli nie byloby juz innego ratunku to pewnie bym sprobowala.
Tymczasem dostalam skierowanie na tomografie. Mam nadzieje ze nie wykaze nic nieciekawego w mojej glowie Ale przyznam ze o dziwo odkad zaczelam powaznie zajmowac sie moja migrena (czyli od prawie 2 miesiecy) nie mialam ani jedego ataku. Czyzby jakas sila podswiadomosci
Piszecie dziewczyny, ze ta okropna dolegliwosc moze ulec oslabieniu po ciazy, a calkowicie moze minac przy menopauzie. To okropne ze trzeba zmagac sie z nia tyle lat Medycyna idzie do przodu, moze wkoncu wymysla cos skutecznego co pozwoli na calkowite wyleczenie migreny...
__________________

"...Never give up! It's such a wonderful life..."


27.02.2004r.
27.06.2010r. - PIERWSZE "TAK"
15.07.2010r. - MGR!


carri_esce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 22:39   #33
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez kokosi19 Pokaż wiadomość
hej Natalia i powiedz mi spróbowałaś tego Triptagramu? bo mi lekarz przepisał ten lek właśnie bo się okazało że mam migrenę :/ w życiu bym się nie spodziewała że tak będzie bo o migrenie czytałam tylko w nad niemnem :// szok jak nie wiem co. no ale biorę ten lek i jest ok. pomaga ci?
Miałam dwie tabletki , już wypróbowałam , jest ok. ból zniknął.
Po przeczytaniu ulotki , "działania niepożądane " zostaje przy Cinie .
Tak samo usunęła ból głowy , cena podobna.
Wiesz , że tabletki nie leczą choroby ,tylko likwidują ból. Nazwa"globus" bardziej mi się podoba
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 00:18   #34
kokosi19
Raczkowanie
 
Avatar kokosi19
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 48
Dot.: Migrena

globus to chyba dokładnie tak było wiesz dla mnie 4 złote różnicy pomiędzy nimi to naprawdę bardzo dużo, zwłaszcza że tak jak ostatnio ataki mam co parę dni... a co do akupunktur to pytałam lekarza i spytał mnie czy oglądałam taki program ręce które leczą czy coś i żebym sobie woda naenergetyzowała a efekt będzie podobny... ktoś wie o co cho?
kokosi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 05:02   #35
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Migrena

Lekarzowi chyba chodziło o to , że nie wierzy w cuda
Co do leków , dobrze od czasu do czasu zmieniać. Ja kupuje Cinie w opakowaniu 6 tabletek ,tak jest taniej .6 tabletek naraz kosztuje 39,98zł .Szukaj aptek w cenach hurtowych. Ja jak zaczynałam zabawe w leki 10 lat temu , kupowałam Imigran za 30 zł , za jedną tabletke
Ale oddałabym wszystko , żeby nie cierpieć z bólu.


ps. a triptagram , też 50 mg , za 12,89 za dwie tabletki.

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-04-08 o 05:06
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:54   #36
kokosi19
Raczkowanie
 
Avatar kokosi19
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 48
Dot.: Migrena

a masz gdzieś linka do tej apteki gdzie jest ten tani triptagram? bo nie wiem co mnie podkusiło żeby spróbować cini. wzięłam receptę i spróbowałam. i to był mój najgorszy błąd jak do tej pory, bo w życiu tak nie wymiotowałam jak po tym cinie. a w ulotkach to mi się wydaje że mają to samo. bo jak mówiłaś o aptekach hurotwych to miałaś na myśli internetowe?
kokosi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 23:53   #37
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez kokosi19 Pokaż wiadomość
a masz gdzieś linka do tej apteki gdzie jest ten tani triptagram? bo nie wiem co mnie podkusiło żeby spróbować cini. wzięłam receptę i spróbowałam. i to był mój najgorszy błąd jak do tej pory, bo w życiu tak nie wymiotowałam jak po tym cinie. a w ulotkach to mi się wydaje że mają to samo. bo jak mówiłaś o aptekach hurotwych to miałaś na myśli internetowe?

Ja kupuje w Krakowie .To jest apteka stacjonarna i internetowa .Na pewno w Gdańsku są apteki z cenami hurtowymi , tylko trzeba się rozejrzeć , popytać. Apteka w Krakowie nazywa się ZIKO apteka internetowa .Wystarczy wpisać w wyszukiwarke , nie umiem linków Przesyłka kosztuje 15 zł i trzeba jeszcze wysłać im recepte.Przy kwocie 150 zł , przesyłka gratis.

Od migreny ma się wymioty , nie wierze że to po Cinie .Gdybym nie wzieła leków , każdy atak kończy się wymiotami .Kiedyś nie miałam przy sobie tabletek.Wróciłam do domu z potwornym bólem .Zażyłam tabletke , po 5 minutach wymioty.Wziełam następnym , znowu wymioty.Wziełam trzecią , popiłam minimalną ilością wody i dopiero przeszedł ból.Taka sytuacja zdarzyła się tylko raz .Ten sam lek brałam wcześniej i później.Najlepiej jest brać tabletke od razu jak zaczyna się ból.W trakcie nasilonego ataku popicie tabletki powoduje wymioty.
Wymyślono nawet tabletki na migrenowy ból , których się nie połyka , tylko rozpuszczają się pod językiem.U mnie się nie sprawdziły .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 17:35   #38
kokosi19
Raczkowanie
 
Avatar kokosi19
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 48
Dot.: Migrena

no widzisz a ja jak wzięłam triptagram to było ok. tylko pomyślałam że spróbuje cinie jak i tobie pomaga. no i w ulotce tam jest napisane że może powodować albo nasilać wymioty. zostanę przy triptagramie wiesz co ja znalazłam taką: http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p17366-Trip...ki_blistry_1x2
tylko powiedz mi to naprawdę przychodzi? bo z zakupami w necie to u mnie kiepsko
kokosi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 21:00   #39
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez kokosi19 Pokaż wiadomość
no widzisz a ja jak wzięłam triptagram to było ok. tylko pomyślałam że spróbuje cinie jak i tobie pomaga. no i w ulotce tam jest napisane że może powodować albo nasilać wymioty. zostanę przy triptagramie wiesz co ja znalazłam taką: http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p17366-Trip...ki_blistry_1x2
tylko powiedz mi to naprawdę przychodzi? bo z zakupami w necie to u mnie kiepsko
Tylko raz kupowałam w aptece internetowej , "tanie leczenie" , bo mieli promocje , na to co chciałam kupić . A ta apteka co polecałam , niedobra? Apteki i inne sklepy to bezpieczne zakupy .Bardziej niepewne są na alegro zakupy
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 10:30   #40
kokosi19
Raczkowanie
 
Avatar kokosi19
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 48
Dot.: Migrena

może i dobra. ale w niej nie ma triptagramu a co do allegro to fakt. kiedys kupilam buty i okazało się że są za duże. i koleś robił mi straszne problemy żeby je zwrócić chyba myślał ze głupią znalazł. co prawda musiałam zapłacić za odesłanie ale pieniądze mi zwrócił
kokosi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 11:01   #41
dzastairasta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 36
Dot.: Migrena

Z tego co widzę nikt nie pisał o takim leku jak Mariomigram. Jest to ziołowy syrop dostępny w aptece bez recepty. Jest tani, a naprawdę skuteczny. Bierze się go codziennie, lecz nie w trakcie bólu głowy, tylko profilaktycznie, żeby przyszłym atakom zapobiegać. Tyle, że p. Doktor mówiła, iż nie pomaga wszystkim. Ale warto spróbować!! Ja sama miewam okropne bóle.. Mroczki, wymioty :/ byłam zdumiona , że jest w stanie mi coś pomóc
także dziewczyny lećcie do apteki i kupcie go, a nóz pomoże wasza kieszeń nie ucierpi, a być może znajdzie się coś co zapobiegnie tej cholerze!;/
oprócz tego w trakcie bólu głowy PIJCIE DUŻO WODY. niegazowanej. Z resztą nie tylko w trakcie bólu ale na codzień.
Jeśli macie możliwość poddajcie się zabiegom refleksjologicznym, mi pomogło
dzastairasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 10:54   #42
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Migrena

Ostatnio obiło mi się o uszy, że pomaga Imbir - ponoć łagodzi ból migrenowy, bo poprawia ukrwienie mózgu. Sama jeszcze nie próbowałam, bo - 'odpukać' - od 2 m-cy nie miałam migreny (byleby nie zapeszyć).

Tu co nieco jeszcze jest o postępowaniu w przypadku migreny:
http://www.przychodnia.pl/bole/index4.php3?s=3&d=27&t=4
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 17:48   #43
kokosi19
Raczkowanie
 
Avatar kokosi19
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 48
Dot.: Migrena

fajnie że wam pomaga ale jakoś nie wierzę w te ziołowe cuda, raczej będę się trzymała tego co przepisał mi lekarz przynajmniej wiem że to fachowiec
kokosi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 22:56   #44
martusiax
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawaaa
Wiadomości: 538
Dot.: Migrena

Dziewczyny ostatnio przeczytałam na temat leku który działa bezpośrednio na naczynia krwionośne w mózgu (bo jak wiemy to od ich rozszerzania mamy ten głupi kłopot;/)...Nazywa się ZOMIG. Ma tylko jedną wadę...Za ten cudowny lek, który ma nam pomóc uśmierzyć i to w dodatku tylko za 3 tableteczki musimy zapłacić....ok 100zł;/ patrząc na tą cenę to chyba już wolę się pomęczyć raz na jakiś czas;/
Chociaż ostatnio uspokoiła mi się troszkę
martusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 03:00   #45
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Migrena

czytam ten watek i mi lepiej od razu, widzac, ze nie tylko ja cierpie na ten problem :/

u mnie chyba nie ma tygodnia, zeby mnie glowa nie bolala, niebawem koncze 27 lat, a cierpie na bole migrenowe od wieku nastoletniego

sa one roznego stopnia, kiedys byly o wiele silniejsze, ale pewnie dlatego, iz teraz gdy nie moge wytrzymac siegam po ketonal

jak mialam 18 lat, cierpialam na niesamowicie silny napad, ktory trwal 3-4 dni, pamietam, ze jeden dzien zwijalam sie z bolu w lozku i balam sie ruszyc, aby go nie nasilic


jakby tego bylo malo od 2 lat pracuje jako stewardessa, takze i tryb zycia, wstawanie raz o 13:00, raz o 3:30.......klimatyzacja, zmiany cisnien, zmiany pogody, no i zatoki sa dla mnie normalnością, a to jak wiadomo wcale nie pomaga w kwestii migreny


czasami wystarczy, ze spie 5 godzin i jak wstane, to po jakis 3-4 godzinach sie zaczyna......od razu biore tabletke, gdyz wiem, ze jak tego nie zrobie to sie bedzie nasilalo


teraz od tygodnia mnie trzyma, pulsująca skroń, w poniedzialek sie nie wyspalam, pogoda sie caly czas zmienia i mi sie dostaje, a raczej mojej glowie

prawie codziennie musze wziac tabletke, zazwyczaj biore ibuprom zatoki x2, bo to mi obecnie najlepiej pomaga, czasami siegam po nurofen forte, a jak juz atakuje mnie tępy ból to ketonal

najbardziej martwi mnie branie tych lekow, gdy czuje, ze migrena nadchodzi od razu siegam po tabletke, bo sie boje i wiem, iz jak jej nie wezme, to sie bede zwijala i nie bede mogla glowy wyprostowac nawet, czy normalnie oczu otworzyc



napiszcie kochane, jakie leki sa najmniej szkodliwe? czy ta kofeina faktycznie pomaga?

Edytowane przez Chloestic
Czas edycji: 2009-11-16 o 03:02
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 22:32   #46
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez listopadowa80 Pokaż wiadomość
Ostatnio obiło mi się o uszy, że pomaga Imbir - ponoć łagodzi ból migrenowy, bo poprawia ukrwienie mózgu. Sama jeszcze nie próbowałam, bo - 'odpukać' - od 2 m-cy nie miałam migreny (byleby nie zapeszyć).

Tu co nieco jeszcze jest o postępowaniu w przypadku migreny:
http://www.przychodnia.pl/bole/index4.php3?s=3&d=27&t=4

Zmagam się z migreną od lat, zaczęło się gdy zaczęłam dojrzewać. Na początku były to napady takie przed okresowe. Z biegiem lat było coraz gorzej, teraz jestem na etapie takim, że od marca głowa boli mnie dzień w dzień.... Bez przerwy.Tępy pulsujacy ból, mroczki, wymioty,zawroty głowy, uczucie gorąca. Jestem oczywiście pod "opieką "neurologa, robiłam tomografię , rtg kręgosłupa- nic nie wychodzi. Diagnoza jednoznaczna: migrena i do tego napięciowe bóle głowy.

Zażywałam już:
- imamigren- ale miałam po tym zatrzymanie wody w organiźmie, fakt przez dwa miesiace nie wiedziałam co to ból głowy, ale waga poszła do góry o 15 kg.
-amimotryptylinum- te najmocniejsze- po dwie na noc, funkcjonowałam jak naćpana, a głowa bolała
- divascan- nic nie pomagał
- pramolan- to mi dało w hkość- spałam po nim jak niemowle, ale straciłam 3/4 wlosów, wypadały mi garściami
- teraz mam amimotryptylinum 50 chyba- ale nie zażywam bo skoro mocniejsze nie pomogły te też nie pomogą.
-Cinie - te pomagają ale ze względu na cenę zażywam je przy max bolach

Na codzienne bóle zażywam Solpghadeine, prawie po paczce dziennie, wystarczy że czuje nadchodzacy bol albo ćmienie. Wiem, wiem wykańczam swoja wątrobę ale panicznie boje się migreny.
Nie zawsze moge sie połozyć , zaslonic okno- więc jak mnie dopadnie to wymiotuje cały czas.

Sprawdzałam co wywołuje u mnie migrenę i tak :
- czekolada
- ser żółty
- kawa
- ostre jedzenie- pikantne
- pogoda
- stres
- papierosy
- za krótkie/za długie spanie
- zmarznięcie stóp
- mocne perfumy
-zapach alkoholu

Naturalne metody znaczy ziólka testowałam, po imbirze ledwo dotarłam do apteki
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 15:35   #47
kamila077
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Dot.: Migrena

Tak sobie czytam wasze odpowiedzi i oczywiście was rozumiem ale uwierzcie mi, że nie macie jeszcze tak źle
Ja przy atakach migreny mam perestezjie czyli paraliż prawej połowy ciała, nie widzę na prawe oko i mam afazję czyli zaburzenia mowy, w głowie układam sobie zdania, ale nie mogę ich wypowiedzieć tylko powstaje jakiś bełkot, a raz na jakiś czas mając atak, nie mogę po prostu oddychać o bólu głowy wolę nawet nie wspominać a lekarze rozkładają ręce. Miałam robioną tomografię i na tym się skończyło....
kamila077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 16:13   #48
rita77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 216
Dot.: Migrena

Problem migren jest mi niestety bardzo dobrze znany. Mecze sie z tym paskudztwem od ok. 15 lat. Moje ataki tez zaczynaja sie tetniacym bolem glowy, lzawiacymi oczami, katarem, uczuciem goraca i zimna naprzemiennie i prowadza do wymiotow po kilkanascie razy z rzedu czasami jeszcze biegunek. W trakcie takiego ataku nie chce mi sie zyc, bol rozrywa mi czaszke i nie mam sily po raz kolejny chodzic do toalety. Kilka razy konczylo sie na wezwaniu pogotowia, bo rodzina nie potrafila sobie ze mna poradzic. Oczywiscie czasami po wzieciu odpowiednio wczesnie tabletki bol lagodnial, ale czesto tabletke od razu zwocilam i kolejna przyjeta rowniez. Czasami boje sie jak to bedzie w trakcie ciazy, ale pocieszyla mnie wypowiedz kolezanki powyzej, ze na ten czas migreny ustaly. Tabletki lykalam rozne, przerozne, najczesciej jezeli juz cos mi pomagalo to byl to Gardan lub Pyralginum. Obecnie mieszkam w Niemczech i znalazlam tutaj lek, z ktorego jestem bardzo zadowolona. Nazywa sie Migränin ( Phenazon 500 mg ), biore go gdy zaczyna sie atak i albo ustepuje zupelnie, albo czuje sredni bol glowy, ale odkad go mam nigdy bol nie rozlozyl mnie na lopatki tak jak wczesniej. Jezeli ktoras z Was ma do niego dostep to moze sprobowac sie nim ratowac, kosztuje niewiele ok. 5 euro. Pomiimo wszystko martwie sie tym , ze przez tyle lat lakam tak wiele tabletek przeciwbolowych, ale co robic?
rita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 18:23   #49
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Witam Was dziewczyny,
Nie sądziłam ,że trafię na taki wątek.
Przechodzę to samo....
Łączę się z Wami w bólu, bo tez jestem migreniczką...odziedziczy łam ją po mamie. Co moja mam z tym cholerstwem przeszła, to nie chce mi się nawet pisać.. możecie sobie wyobrazić 20lat temu kiedy nie bylo leków i państwo w pogotowiu traktowali ją jak hipochondryczkę, podacza gdy ona z bólu płakała....szok.
U mnie migreny pojawiły się ok 10 lat temu. Od razu skierowanie do neurologa .Dostałam divascan 3x2. Doraźnie Imigran, potem Maxalt, Sumamigran...wszystko co pojawiłało się na rynku. Przeszłam Migre, Dexak, teraz Cinie. Owszem, ból mija,ale ja po tryptanach prawie umieram-nie nadaje sie do zycia przez jakies 3 godz po zazyciu tabletki. Divascan na początku działał jako tako, potem przestal. Dostałam flunarazinum. też z czasem przestała działać. Obecnie moja neurolog eksperymentuje na mnie połączenie proplanololu z divascanem łącznie. w przypadku ataki Migpriv.
Któraż z dziewczyn napisała,że z migreną na się żyć. Da,ale jest ciężko. Czasem migrena wyłącza mnie z życia na 3,4 dni. Ciężko jest też w podrózy kiedy nie wiem czy nadejdzie dziś, zaraz...czy jutro,...:-((
Trzymajcie się dziewczyny, pozdrawiam.

Edytowane przez Senna34
Czas edycji: 2010-02-22 o 18:24
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-22, 21:26   #50
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Senna34 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny,
Nie sądziłam ,że trafię na taki wątek.
Przechodzę to samo....
Łączę się z Wami w bólu, bo tez jestem migreniczką...odziedziczy łam ją po mamie. Co moja mam z tym cholerstwem przeszła, to nie chce mi się nawet pisać.. możecie sobie wyobrazić 20lat temu kiedy nie bylo leków i państwo w pogotowiu traktowali ją jak hipochondryczkę, podacza gdy ona z bólu płakała....szok.
U mnie migreny pojawiły się ok 10 lat temu. Od razu skierowanie do neurologa .Dostałam divascan 3x2. Doraźnie Imigran, potem Maxalt, Sumamigran...wszystko co pojawiłało się na rynku. Przeszłam Migre, Dexak, teraz Cinie. Owszem, ból mija,ale ja po tryptanach prawie umieram-nie nadaje sie do zycia przez jakies 3 godz po zazyciu tabletki. Divascan na początku działał jako tako, potem przestal. Dostałam flunarazinum. też z czasem przestała działać. Obecnie moja neurolog eksperymentuje na mnie połączenie proplanololu z divascanem łącznie. w przypadku ataki Migpriv.
Któraż z dziewczyn napisała,że z migreną na się żyć. Da,ale jest ciężko. Czasem migrena wyłącza mnie z życia na 3,4 dni. Ciężko jest też w podrózy kiedy nie wiem czy nadejdzie dziś, zaraz...czy jutro,...:-((
Trzymajcie się dziewczyny, pozdrawiam.
Mnie divascan nie pomagał, miałam go brać 3 razy dziennie regularnie, imigran - jako jedyny mi pomagał ale powodował u mnie zatrzymanie wody w organizmie. Sumamigran nie pomagał , teraz przy wielkim bólu biorę Cinie- ból mi przechodzi ale jest mi tak niedobrze, że przez 2-3 godziny muszę leżeć plackiem.

Migpriv- to taki w saszetkach? - też na mnie nie działa, masakra.
Mnie z czwartku na piątek kolo 2 nad ranem obudził ból głowy, zażyłam solphadeine łudząc się że przejdzie. Rano było makabrycznie, ból rozsadzał mi głowę, a jeszcze musiałam pójść do pracy i przez 8 godzin funkcjonować. Po powrocie z pracy na zmianę spałam i wymiotowałam, a jak wstałam w sobotę rani z łóżka to się przeraziłam, pół twarzy miałam zapuchnięte. Masakra!
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 18:31   #51
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Mi najbardziej do tej pory pomaga proplanolol 2x2 10mg. Lekarka dołożyła mi do tego divascan 3x2. Z tym, że codzień już od ponad roku. Pomaga w tym sensie,że zmniejszyła się może nieco częstotliwość występowania ataków. Bo w to, że można migrene wyleczyć już nie wierzę.
Ja dziś musiałam się z bólem męczyć w pracy, a teraz coś mi sie takiego zrobiło,że przy ataku od razu staję się niesamowicie śpiąca...no po prostu śpię na stojąco. Funkcjonowanie wówczas w pracy to horror. Ja nadaje się tylko do chłodnego, cichego i ciemnego pokoju.
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 13:11   #52
Candall
Raczkowanie
 
Avatar Candall
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: Migrena

Migrena od 15tego r.ż.? Ja bym to nazwała szczęściem, bo ja cierpie na to od ok 10tego.. A od 12tego mam stwierdzoną przez lekarzy migrene porażenną (skojarzoną). Teraz mam 22 lata - tak więc 12 lat i wieele ataków. Najpierw przestaje widzieć, potem drętwieje mi ręka (bądź obie) i czasem noga. Następnie twarz, usta, język.. No i sie zaczyna dopiero ból. Wczoraj w nocy mnie dopadło. Jednak zauważyłam nowy objaw - oglądałam akurat tv i nagle przestałam rozumiec o czym mówią. Słowa sie zniekształcały jakby nie były po polsku. Tak samo było z późniejszą rozmową przez tel. - nie potrafiłam zrozumieć mojego rozmówcy. Z wiekiem człowiek doświadcza czegoś nowego :P Potem jednak przez ok 5dni nie nadaje sie do życia wśród ludzi bo nie mam na nic siły.
Dawniej ataki miałam raz na pół roku/rok - zwykle reakcja na silny stres. Teraz w ciągu 5tygodni miałam 3 ataki :/ A stresu niewiele.
Leki?? Nic mi w sumie nie pomaga. Na bóle zw. ze zmianą pogody (wiosna, jesień - bleeeh) biorę Polomigran, bo on jako tako mi jeszcze pomaga. Solphadeina?? Nie działa. Najwyraźniej nawet Mariomigran pity co rano przestał działać zapobiegawczo.. Teraz byle do lata, aż sie pogoda ustabilizuje
Pozdrawiam wszystkich migreników
__________________
58 - 57 - 56- 55 - 54 - 53 - 52,3 - 52 - 51 - 50


Moje papierowe

"Pożądanie jest grzechem bardzo konkretnym. Pożądamy tego, co widzimy i czego możemy dotknąć.." H. Lecter



Candall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 14:27   #53
Magda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 122
Dot.: Migrena

To ja się też podzielę kilkuletnim doświadczeniem w życiu z migreną..Na początku próbowałam wszystkim znanych mi leków przeciwbólowych (ibupromy, nurofeny-także te niby na migrenę, jakieś z kodeiną np eferalgan, ketonal itd), lądując kilka razy na pogotowiu dostałam w zastrzyku np tramal+ jakieś uspokajające. Wszystko to bez żadnego skutku. Leżałam w łóżku i myślałam, że jeśli zaraz się to nie skończy to nie wytrzymam i odetnę sobie głowę. W miedzy czasie brałam wspomniane migpriv, migea itp. Potem dostałam relpax od neurologa...to było piękne uczucie gdy wreszcie można było sobie jakoś pomóc, przerwać koszmar. Jako pierwszy-pomógł. Nie miałam też skutków ubocznych po nim. Wada-jest dość drogi. Niestety brałam go sporo i często..miałam czasem kilka ataków w tygodniu i uodporniłam się-tak powiedział neurolog. Przestał przerywać ból, czasem zmniejszył, a czasem w ogóle nie czułam poprawy. Znów czułam sie bezbronna. Potem idąc za ciosem próbowałam następnych tryptanów np sumamigra, ale te niestety nie działały. I trafiłam na cinnie. Również kupuje w opakowaniach po 6. Jest tańszy niż relpax. Niestety powoduje skutki uboczne. Bolą mnie tak jakby mięśnie rąk, szyi,ściska mnie w klatce, czasem mam trudności w oddychaniu czy przełykaniu. Lekarz mówił, że to czeste skutki uboczne i nie są groźne. Ważne że pomaga. W między czasie próbowałam "zapobiegać" lekami. Brałam jakiś(nazwa wyleciała mi z głowy), ale przytyłam po nim 5 kg, więc odstawiłam mimo że rzeczywiście rzadziej mialam bóle. Potem topamax...niby na padaczke, ale migerene też się nim leczy. Miałam dziwne objawy po nim, drganie powiek(inne niż przy niedoborach magnezu), byłam ospała, nieprzytomna...głowa rzadko bolała, ale czułam się jak półżywa, też zrezygnowała i narazie zaprzestałam poszukiwań-wizyty u neurologów nadszarpnęły budżet. Ale się rozpisałam...Tak na marginesie jakby przypadkiem zajrzał tu ktoś z Lublina to będę wdzięczna za namiary na dobrego neurologa, który zajmuje się migreną Pozdrawiam!
Magda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 09:27   #54
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Magda_,
Ja jestem z Lublina i powiem Ci, że w poszukiwaniu dobrego neurologa odwiedziałam wiele gabinetów. Obecnie chodzę na Jutrzenki ( jak chcesz podam Ci na pw do kogo)-w zasadzie lekarka jest ok, przychodnia na NFZ, więc się nie wypisuję. Traz mi dała skierowanie na tomograf-tak dla pewności czy nic w głowie jednak nie ma. Oczywiscie zapisalam się 2 tyg temu na 28.10.2010r!!!,no,ale w polskiej slużbie zdrowia nic mnie już nei zdziwi.

Natomiast z ubolewaniem stwierdzam, że mam to samo po tryptanach. Te bóle mięśni, mam kłopty z koncentracją,zaciska mi się szczęka, nie mogę nic przełknąć, jest mi niedobrze. Co najgorsze te objawy utrzymuja sie ok 4 godz po zazyciu tabletki, więc siedzenie w pracy jest koszmarem. Obecnie doraźnie pomaga mi Migpriv,ale totalnie rozwala żąłodek-to czysty kwas.
Pozdrawiam wszystkie migrenowe.
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 19:41   #55
Magda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 122
Dot.: Migrena

Senna34, jeśli możesz to bardzo będę wdzięczna za namiary na lekarza na priv, wystarczy nazwisko. Mnie po tych tryptanach też trzyma kilka godzin...najlepiej przespać te skutki uboczne, ale wiadomo-nie zawsze jest to możliwe. Z chęcią wypróbowałabym też jakieś metody nie farmakologiczne. Kiedyś troche pomagały ciepłe kąpiele i zimne okłady na głowe-kupowałam warzywa mrożone i okładałam nimi połowe głowy...ale co dziwne po jakimś czasie zaczęło działać odwrotnie..nasilało i sprawialo ból zamiast przynosić ulgę. Sen jest dobry jeśli da sie w ogóle zasnąć, ale nigdy nie przrywa bólu-po obudzeniu zawsze jest. Może pijecie jakieś zioła? Ja czasem żeby zmniejszyć uczucie bólu nacieram skroń amolem, ALE nie ręką tylko wacikiem! Nie wiem jak to dziala, ale gdy się użyje wacika to zaczyna tak szczypać, piec i to troche daje uczucie ulgi-oczywiście nacieranie nalezy powtórzyć po chwili bo efekt nie jest specjalnie długotrwały.

Zapomniałam dodać. Też miałam tomograf robiony, aby wykluczyć zmiany somatyczne. Także wszelkie takie badania już robiłam. Teraz potrzebuję tylko lekarza, który będzie umiał dobrać leki, które będą zmniejszać intensywność i częstotliwość bóli...

Edytowane przez Magda_
Czas edycji: 2010-02-28 o 19:44 Powód: dopisanie tekstu
Magda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 21:48   #56
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Magda_ Pokaż wiadomość
Senna34, jeśli możesz to bardzo będę wdzięczna za namiary na lekarza na priv, wystarczy nazwisko. Mnie po tych tryptanach też trzyma kilka godzin...najlepiej przespać te skutki uboczne, ale wiadomo-nie zawsze jest to możliwe. Z chęcią wypróbowałabym też jakieś metody nie farmakologiczne. Kiedyś troche pomagały ciepłe kąpiele i zimne okłady na głowe-kupowałam warzywa mrożone i okładałam nimi połowe głowy...ale co dziwne po jakimś czasie zaczęło działać odwrotnie..nasilało i sprawialo ból zamiast przynosić ulgę. Sen jest dobry jeśli da sie w ogóle zasnąć, ale nigdy nie przrywa bólu-po obudzeniu zawsze jest. Może pijecie jakieś zioła? Ja czasem żeby zmniejszyć uczucie bólu nacieram skroń amolem, ALE nie ręką tylko wacikiem! Nie wiem jak to dziala, ale gdy się użyje wacika to zaczyna tak szczypać, piec i to troche daje uczucie ulgi-oczywiście nacieranie nalezy powtórzyć po chwili bo efekt nie jest specjalnie długotrwały.

Zapomniałam dodać. Też miałam tomograf robiony, aby wykluczyć zmiany somatyczne. Także wszelkie takie badania już robiłam. Teraz potrzebuję tylko lekarza, który będzie umiał dobrać leki, które będą zmniejszać intensywność i częstotliwość bóli...
Ja tomografie równiez robiłam, rtg kręgosłupa również- ponoć mam jakieś niewielkie zmiany, które nie mają wpływu na ból głowy- tzn. nie mogą w opinii neurologa powodować takich migren.

Mnie boli głowa codziennie i to jest masakra jakaś- od razu jak wstaję muszę zażyć tabletkę często też w nocy budzi mnie ból głowy- łykam solphadeine i najczęściej w tym pierwszym okresie migreny mi przechodzi ból nie na długo bo wraca ale znów tabletka i w pracy przeżywam jakoś. A wątroba tak boli od tych prochów...

I też wyciągam mrożonki z zamrażarki, lub wkładam głowę pod wrzątek. Na chwilę pomaga.

Ostatnio zwróciłam się do znajomego neurologa z kilkoma pytaniami i obiecał że mnie umówi z kimś z poradni leczenia migren- bez względu na koszty pójdę , również powiedział mi że przy migrenach najczęściej więcej zmian wyłapuje nie tomografia a rezonans więc czekam cierpliwie na termin.

Imamigren- to jedyny lek po którym nie wiedziałam co to ból- ale ma jedną wadę zatrzymuje wodę w organizmie tak ze przytyłam tak jakbym co najmniej co dzień żywiła się w Macu.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 13:26   #57
Ewelina0612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Migrena

Witam się i ja Niestety migrena to mój odwieczny problem. Pamiętam, że już w podstawówce (miałam ok 11lat) bolała mnie głowa..facet od w-fu zawsze mi powtarzał, że migrenę mają tylko księżniczki też mi pocieszenie Kiedyś głowa bolała mnie codziennie..był to tępy migrenowy ból ale o łagodnym przebiegu. Chodziłam do neurologa..brałam jakies prochy..nie pamiętam już nazw bo dośc dawno to było No i po tych lekach o dziwo mi przeszło..nie miałam migreny przez kilka ładnych lat. A po ciąży migrena dała znów o sobie znać..i to teraz w takim stopniu, że jak mnie dopadnie ból to nie wiem co się ze mna dzieje Zanim zacznie boleć mnie głowa to mam mroczki przed oczami, drętwiej mi ręka, noga..czasem język..bywa i tak że tracę pamięć..nie pamiętam nazw podstawowych przedmiotów..MASAKRA! Dzisiaj byłam u neurologa..dostałam skierowanie na tomograf..no i przepisał mi CINIE. Dużo dobrego o nim czytałam..mam nadzieję, że pomoże.
Pozdrawiam wszystkie migrenowe księżniczki
Ewelina0612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 13:30   #58
enamour
Zakorzenienie
 
Avatar enamour
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14 745
Dot.: Migrena

Ja też niestety miewam częste migreny.Próbowałam wielu leków, dostawałam nawet ketanol w pupę ale pomógł mi tylko jeden, Ten lek to : Solpadeine, w mojej aptece kosztuje ok.11 zł. Smak ma okropny ! 2 tabletki trzeba rozpuścić w szklance wody, smakuje jak woda z sodą, tragedia ; ( Ale jak ma pomóc, to warto wypić. Jest to lek bez recepty, pudełko starcza na bodajże 6 dawek.
enamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 18:00   #59
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Witam dziewczyny,
Ja tak sobie dziś przypomniałam ( bo znów dziś cały dzień chodzę z bólem), że gdzieś czytałam kiedyś o nowoczesnych terapiach migrenowych i autor artykułu napisał o ostrzykiwaniu jadem kiełbasianym naczyń. nie bardzo pamiętam dokładnie na czym terapia miała polegac, bo wydawała mi się dziwna i niemożliwa. Może , któraś z Was słyszala, lub czytała o tym??
Pozdrawiam.
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 16:53   #60
Wenusjanka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie:)
Wiadomości: 29
Dot.: Migrena

Ja również miewam paskudne bóle głowy, tak naprawde od ok 3 lat. Bóle trwają od 3 do 5 dni. Ostatnio nie ma tygodnia żeby nie bolała mnie okropnie głowa, jestem załamana. Byłam ostatnio u neurologa dostałam receptę na Ergotaminum filofarm i Cataflam, ten pierwszy w ogóle nie przynosi ukojenia Cataflam trochę mi pomaga. Dobre są również tabletki Nurofen migrenol (dostępne bez recepty) przynoszą mi prawdziwą ulgę, niestety ostatnimi czasy jedynie na chwile
Wenusjanka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-14 18:35:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.