Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64. - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-10, 10:38   #3361
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 401
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Niestety tak bywa w tych małych piekarnikach, bo one nie trzymają temperatury tak równomiernie jak te większe. Jak kiedyś miałam tylko taki do dyspozycji to piekłam w nim tylko babeczki i ciastka które miały mało wody w składzie bo wszystko co było mocno wilgotne wychodziło z zakalcem albo przypieczone z zewnątrz i surowe w środku. Tak, tylko ja ją zastępuję głównie w przepisach na dania obiadowe. W ich przypadku można łatwo sprawdzić i na początek dać mniej a potem ewentualnie dodać.
W wypiekach chyba tylko raz zamieniłam, ale z tego co pamiętam wyszło ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja właśnie mam skrobię w przepisie na sernik, ale sprobuję podmienic, bo na jedno ciasto nie opłaca mi się kombinować zakupu tego produktu
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 11:22   #3362
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Mam kartę do Reserved na jakąś tam kwotę. Jeśli kupię dwie rzeczy, a potem jedną oddam, to jak wygląda zwrot kasy? Z powrotem na tę kartę? Czy gotówką, albo na kartę bankową?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 11:23   #3363
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mam w domu tylko mini piekarnik, czy ma to wpływ na przykładowo, gorsze pieczenie się ciast?
Mam jeden przepis i za każdym razem wychodzi inne, dodatkowo wszystko co robię zawsze ma jakiś mankament. W normalnym piekarniku tak nie było.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mały piekarnik to taki troche studencki wynalazek i cudów w nim nie zdziałasz. Ja np. piekłam w nim tarty, ale zwykłe biszkopty rosły beznadziejnie.
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 11:43   #3364
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez tennen Pokaż wiadomość
[/COLOR]Kojarzysz czy chodzi o wszystkie pociągi, czy tylko te bez rezerwacji miejsc? Też mnie czekają niedługo przejazdy, a ani myślę tego przekładać, ani nie mieć miejsca siedzącego, skoro kupiłam z wyprzedzeniem bilet z miejscówką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie problem w tym, że wszystkie te komentarze dotyczyły sytuacji z pociągów objętych rezerwacją miejsc.
Ukraińcy jadą za darmo w 2. klasie, ale muszą mieć bilet z kasy lub od konduktora. Domyślam się, że gdy miejsc nie ma to dostają po prostu bilet bez gwarancji miejsca siedzącego. No i ludzie opisują sytuacje gdy mając miejsca nawet w 1. klasie nie mogą wsiąść do pociągu, bo tak są zatłoczone, lub ich miejsca są zajęte. W zależności od trasy/odcinka jest czasem szansa usiąść na dowolnym wolnym miejscu, ale przeważnie ludzie stoją, lub gdy są wystarczająco asertywni muszą przy dezaprobacie pasażerów wypraszać ze swoich miejsc uciekające przez wojną matki z dziećmi na rękach.[/QUOTE]

to dopiero będzie bałagan jak jeden z drugim zaczną się kłócić o miejsca siedzące...
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 12:17   #3365
Nimma
Raczkowanie
 
Avatar Nimma
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 50
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Czy ma ktoś może pocketbooka? Upatrzyłam sobie jeden model ale dopiero zauważyłam że ma tylko 6 cali przekątnej ekranu, czy to nie za mało, będzie się mimo tego wygodnie czytać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 12:49   #3366
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Nimma Pokaż wiadomość
Czy ma ktoś może pocketbooka? Upatrzyłam sobie jeden model ale dopiero zauważyłam że ma tylko 6 cali przekątnej ekranu, czy to nie za mało, będzie się mimo tego wygodnie czytać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Posiadam właśnie takiego 6 calowego. Zanim przeniosłam się na czytnik, czytałam tylko papierowe książki i nie wyobrażałam sobie zmiany na coś takiego elektronicznego. Teraz - w drugą stronę. Wygodnie, nie męczy, nic z tych rzeczy.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 12:59   #3367
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2022-03-10 o 13:00
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-10, 15:06   #3368
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Dziewczyny, Waszym zdaniem który sklep jest najtańszy? Chodzi mi głównie o spozywke.
Biedronka, Lidl, Aldi, Carrefour, ewentualnie jeszcze Auchan? Tylko te mam w moim piździejewie "w zasięgu"

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 15:15   #3369
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Waszym zdaniem który sklep jest najtańszy? Chodzi mi głównie o spozywke.
Biedronka, Lidl, Aldi, Carrefour, ewentualnie jeszcze Auchan? Tylko te mam w moim piździejewie "w zasięgu"

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Biedronka i Lidl, w tych mi się najlepiej kupuje. Tam też kupuje wędlinę i mięso, niestety w carrefourze się nacielam kilka razy.

Dwie gazetki promocyjne tygodniowo, więc jak chcesz kupić taniej, to można śledzić odpowiednie promocje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 15:15   #3370
jente1984
Bookworm ;)
 
Avatar jente1984
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Nimma Pokaż wiadomość
Czy ma ktoś może pocketbooka? Upatrzyłam sobie jeden model ale dopiero zauważyłam że ma tylko 6 cali przekątnej ekranu, czy to nie za mało, będzie się mimo tego wygodnie czytać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam jednego z takich podstawowych, jest dość mały, ale to naprawdę wygodne! Dobrze się trzyma w ręku, lepiej niż tablet. Mieści się w każdej torebce. I dobrze się czyta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"People who wonder
if the glass is half empty or half full
miss the point.
The glass is refillable."

jente1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 15:45   #3371
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Nimma Pokaż wiadomość
Czy ma ktoś może pocketbooka? Upatrzyłam sobie jeden model ale dopiero zauważyłam że ma tylko 6 cali przekątnej ekranu, czy to nie za mało, będzie się mimo tego wygodnie czytać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam pocketbooka, ale inkbooka właśnie o przekątnej 6 cali i czyta mi się bardzo wygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-10, 15:47   #3372
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Waszym zdaniem który sklep jest najtańszy? Chodzi mi głównie o spozywke.
Biedronka, Lidl, Aldi, Carrefour, ewentualnie jeszcze Auchan? Tylko te mam w moim piździejewie "w zasięgu"

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
My robimy cotygodniowe zakupy w Auchan i Lidlu. Ostatnio jednak też odwiedzam Biedronkę (nigdy tam zakupów nie robię, bo wkurza mnie ich bajzel, ale bywa, ze mają fajne promocje i chyba w końcu sie przekonam i założe nawet ich kartę lojalnościową).


Najtaniej wychodzi chyba Auchan, ale niektóre promocje w Lidlu i Biedrze biją inne sklepy. Mam jednak wrażenie, ze Lidl robi się coraz droższy. Podnieśli ceny już kilka razy towaru, które kupuję i zaczynam je kupować w Auchan, albo właśnie w Biedrze, bo są o kilkanaście groszy tańsze.



Jeśli jednak nie obserwowałabym gazetek z promocjami, to wydaje mi się, że robiąc cotygodniowe zakupy w jednym z tych sklepów, to cenowo wyszłoby tak samo w każdym. Oszczędzić można polując na okazje.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 15:51   #3373
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Wiecie może czy jeśli mam zamówioną paczkę z eobuwie za pobraniem to muszę ją odbierać? Rozmysliłam się i jednak nie chcę tych butów. Paczka ma przyjść jutro. Co zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 16:07   #3374
kasieńka1706
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Send a message via Skype™ to kasieńka1706
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;89146257]Czy paszporty dla zwierząt są bezterminowe? Czy są tylko na jakiś określony czas?[/QUOTE]Ja niedawno wyrabiałam paszport UE dla kota.
Kot musi mieć czip, ale mój już miał wcześniej.
Został zaszczepiony przeciwko wściekliznie i to szczepienie zostało wpisane do paszportu. Paszport zacznie być ważny 21 dni po tym szczepieniu.
Będzie ważny przez cały czas, jeżeli kot będzie regularnie szczepiony na wściekliznię. Czyli nie może minąć więcej niż rok od poprzedniego szczepienia. Jeśli minie, to później ten sam paszport znowu będzie ważny dopiero po upływie 21 dni od nowego szczepienia.
Poza tym niektóre kraje mogą mieć dodatkowe wymagania, np. kot musi być odrobaczony ileś dni przed wyjazdem.
Paszport wydano mi od razu na tej samej wizycie co szczepienie.
Koszt samego paszportu 100 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasieńka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 16:18   #3375
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
My robimy cotygodniowe zakupy w Auchan i Lidlu. Ostatnio jednak też odwiedzam Biedronkę (nigdy tam zakupów nie robię, bo wkurza mnie ich bajzel, ale bywa, ze mają fajne promocje i chyba w końcu sie przekonam i założe nawet ich kartę lojalnościową).


Najtaniej wychodzi chyba Auchan, ale niektóre promocje w Lidlu i Biedrze biją inne sklepy. Mam jednak wrażenie, ze Lidl robi się coraz droższy. Podnieśli ceny już kilka razy towaru, które kupuję i zaczynam je kupować w Auchan, albo właśnie w Biedrze, bo są o kilkanaście groszy tańsze.



Jeśli jednak nie obserwowałabym gazetek z promocjami, to wydaje mi się, że robiąc cotygodniowe zakupy w jednym z tych sklepów, to cenowo wyszłoby tak samo w każdym. Oszczędzić można polując na okazje.
No właśnie my od lat Lidl, ale strasznie drogo się zrobiło. W Carrefour czy Biedrze wychodzi jednak taniej, tylko znowu dla mnie Lidl jest ładny, czysty i pachnący, a C i B to syf, smród i malaria

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 16:46   #3376
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 401
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Waszym zdaniem który sklep jest najtańszy? Chodzi mi głównie o spozywke.
Biedronka, Lidl, Aldi, Carrefour, ewentualnie jeszcze Auchan? Tylko te mam w moim piździejewie "w zasięgu"

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Ja mam wrażenie, że w tych wszystkich sklepach ceny są takie same. Najczesciej kupuję w lidlu i biedronce. Na promocji np. takie brokuly w obu tych miejscach są po 3-3,5 zl/szt.
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 17:03   #3377
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=1f523025fec1a137a503b95 38176c8d184ddfe4a_6265d68 40ddc6;89146817]Ja mam wrażenie, że w tych wszystkich sklepach ceny są takie same. Najczesciej kupuję w lidlu i biedronce. Na promocji np. takie brokuly w obu tych miejscach są po 3-3,5 zl/szt.[/QUOTE]Pewnie ceny roznia się nieznacznie.
Ja kupuje głównie w Kauflandzie i Dino. W tym pierwszym lubię robić zakupy,bo sklep duży i kupię praktycznie wszystko co chce. Są kasy samoobsługowe. To też na plus. W Lidlu kupuje tylko mydło i platki kosmetyczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 17:17   #3378
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Czytałam, że darmowe przejazdy dla Ukraińców nie obowiązują w pociągach Express IC Premium czyli Pendolino.
Byłoby dobrze, gdyby faktycznie to było prawdą

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;89146202]Czytałam, że darmowe przejazdy dla Ukraińców nie obowiązują w pociągach Express IC Premium czyli Pendolino.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja wczoraj właśnie wszystko sprawdzałam, bo czeka mnie podróż w poniedziałek. Status niektórych pociągów EIC został zmieniony na zwykłe IC. Dotyczy to wszystkich pociągów, które jadą na trasie z Warszawy, Przemyśla i Gdyni do Niemiec.[/QUOTE]

Planuję przejazd na innej trasie - zasadniczo północ-południe na terenie Polski, więc może taka "niespodzianka" mnie ominie.
Ale jeszcze prawie 2 miesiące do wyjazdu, więc trudno powiedzieć.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W EIP bez miejscówki nie da rady (o tyle dobrze).
Ale faktycznie mogą zmienić kategorię pociągu lub podstawić inne wagony i będzie afera.

Tak czy inaczej, jak ktoś wykupi miejscówkę, to jednak powinien móc usiąść bez dyskusji.

Nie zdarzyło mi się jeszcze być w sytuacji, że mam wykupioną miejscówkę a nie ma miejsc.
Choć faktycznie czasem było tak, że podstawiali inny pociąg i należało szukać miejsc.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 17:48   #3379
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Waszym zdaniem który sklep jest najtańszy? Chodzi mi głównie o spozywke.
Biedronka, Lidl, Aldi, Carrefour, ewentualnie jeszcze Auchan? Tylko te mam w moim piździejewie "w zasięgu"

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Dużo na pewno zależy od tego co się kupuje, ale dla mnie najtańszy jest Auchan. Zwłaszcza z ich kartą Skarbonka, oddają % za każde zakupy które się robi, co chwilę można dostać jakieś rabaty albo kupony. Teraz zmienili zasady i można szybciej zbierać kasę na kartę, zazwyczaj zbieraliśmy z TŻ około 100 zł rocznie na Skarbonce a w tym roku ledwie marzec a my już mamy prawie 40 zł.
W Biedronce czasem kupuję pojedyncze produkty jak wypatrzę promocję, w Lidlu kiedyś robiłam zakupy ale nie dość że jest tam obecnie drogo to jeszcze kilka razy nacięłam się na produkty beznadziejnej jakości - szczególnie mięso i ryby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-10, 17:51   #3380
Nimma
Raczkowanie
 
Avatar Nimma
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 50
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez jente1984 Pokaż wiadomość
Mam jednego z takich podstawowych, jest dość mały, ale to naprawdę wygodne! Dobrze się trzyma w ręku, lepiej niż tablet. Mieści się w każdej torebce. I dobrze się czyta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Posiadam właśnie takiego 6 calowego. Zanim przeniosłam się na czytnik, czytałam tylko papierowe książki i nie wyobrażałam sobie zmiany na coś takiego elektronicznego. Teraz - w drugą stronę. Wygodnie, nie męczy, nic z tych rzeczy.
Super, dzięki wielkie w takim razie kupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 17:54   #3381
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Mam jednak wrażenie, ze Lidl robi się coraz droższy. Podnieśli ceny już kilka razy towaru, które kupuję i zaczynam je kupować w Auchan, albo właśnie w Biedrze, bo są o kilkanaście groszy tańsze.
To ja mam takie wrażenie, jeśli chodzi o Biedronkę, ceny wzrosły i to bardzo.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
No właśnie my od lat Lidl, ale strasznie drogo się zrobiło. W Carrefour czy Biedrze wychodzi jednak taniej, tylko znowu dla mnie Lidl jest ładny, czysty i pachnący, a C i B to syf, smród i malaria
To zależy od konkretnego sklepu, nie od firmy. Mam praktycznie dwa Lidle obok siebie, w jednym porządek, towar uzupełniany na bieżąco, czysto. W drugim armagedon, na półkach brakuje towaru, pracownicy nie radzą sobie w wykładaniem, jeżdżą pomiędzy ludźmi z tymi wielkimi wózkami, wszystkich przestawiają, przepychają się z obrażonymi minami, prawie tratując klientów. Miszmasz na półkach, towary z poprzednich promocji poupychane byle jak, ostatnio pojawił się stojak z gazetami, stoi zaraz na wejściu i prawie się wjeżdża w niego wózkiem, gazety poupychane byle jak, pomięte. Nie wiem, kto miałby kupić coś takiego.
To samo z Biedronkami, jedne czyste i przyjemnie robić tam zakupy, a inne, jak z filmu o apokalipsie.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Pewnie ceny roznia się nieznacznie.
Ja kupuje głównie w Kauflandzie i Dino. W tym pierwszym lubię robić zakupy,bo sklep duży i kupię praktycznie wszystko co chce. Są kasy samoobsługowe. To też na plus. W Lidlu kupuje tylko mydło i platki kosmetyczne
Dokładnie, gdyby policzyć całość zakupów, to pewnie różnice byłyby niewielkie. W jednym taniej brokuły, ale drożej mięso, a w drugim na odwrót.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 18:03   #3382
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Czy siał ktoś może szpinak w ogrodzie albo doniczce? Warto czy nie bardzo? A jeśli tak to jaka odmiana najlepsza?

Bo zawsze kupuje ten rozdrobniony mrożony z biedronki i pomyslalam, ze może spróbuje sama uprawiać szpinak a potem jakos go blendowac i mrozić żeby miec zawsze pod ręka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 18:24   #3383
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Czy siał ktoś może szpinak w ogrodzie albo doniczce? Warto czy nie bardzo? A jeśli tak to jaka odmiana najlepsza?

Bo zawsze kupuje ten rozdrobniony mrożony z biedronki i pomyslalam, ze może spróbuje sama uprawiać szpinak a potem jakos go blendowac i mrozić żeby miec zawsze pod ręka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Siałam. Nie podam odmiany, bo nie pamiętam. Ja generalnie mam bardzo piaszczysta ziemię i i mnie to było tak, że nie szło tego piasku wupłakać, dlatego zrezygnowałam. Wolę kupić w sklepie, ale rzadziej.
Jak masz dobra ziemię to polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 18:35   #3384
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Czy siał ktoś może szpinak w ogrodzie albo doniczce? Warto czy nie bardzo? A jeśli tak to jaka odmiana najlepsza?

Bo zawsze kupuje ten rozdrobniony mrożony z biedronki i pomyslalam, ze może spróbuje sama uprawiać szpinak a potem jakos go blendowac i mrozić żeby miec zawsze pod ręka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja posiałam raz i nigdy więcej. Jakieś dziwaczne były te liście, wyrastały wielkie, wszystkie naraz, wolę kupić w sklepie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
No właśnie my od lat Lidl, ale strasznie drogo się zrobiło. W Carrefour czy Biedrze wychodzi jednak taniej, tylko znowu dla mnie Lidl jest ładny, czysty i pachnący, a C i B to syf, smród i malaria

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Żalezy od Biedronki.

Był czas, kiedy nie chodziłam do B. Bo właśnie nie mogłam znieść tego syfu, miałam 3 biedronki i wszędzie ten syf i burdel.

Potem otwarli jeszcze jedna biedronkę, ale ona ponoć działa na zasadzie franczyzy i go jest bajka- cztsciutko, wszystko poukładane, przestronna, bajka.

Ogólnie chyba się ogarnęli, bo te pozostałe biedronki też w miarę ogarnięte,żadnych palet z towarem na środku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 18:38   #3385
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Mam pytanie o książki dot. serialu Przyjaciele. Jeśli ktoś czytał "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie" (KLIK), to czy warto kupić "Pokolenie Przyjaciół. Zakulisowy obraz kultowego serialu" (KLIK)?

Koleżanka czytała pierwszy tytuł, zbliżają się jej urodziny i myślę nad zakupem tej drugiej (to nowość). Boje się, że jednak będą one bardzo zbliżone do siebie
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 18:49   #3386
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89146832]Byłoby dobrze, gdyby faktycznie to było prawdą



Ja wczoraj właśnie wszystko sprawdzałam, bo czeka mnie podróż w poniedziałek. Status niektórych pociągów EIC został zmieniony na zwykłe IC. Dotyczy to wszystkich pociągów, które jadą na trasie z Warszawy, Przemyśla i Gdyni do Niemiec.[/QUOTE]

Planuję przejazd na innej trasie - zasadniczo północ-południe na terenie Polski, więc może taka "niespodzianka" mnie ominie.
Ale jeszcze prawie 2 miesiące do wyjazdu, więc trudno powiedzieć.



W EIP bez miejscówki nie da rady (o tyle dobrze).
Ale faktycznie mogą zmienić kategorię pociągu lub podstawić inne wagony i będzie afera.

Tak czy inaczej, jak ktoś wykupi miejscówkę, to jednak powinien móc usiąść bez dyskusji.

Nie zdarzyło mi się jeszcze być w sytuacji, że mam wykupioną miejscówkę a nie ma miejsc.
Choć faktycznie czasem było tak, że podstawiali inny pociąg i należało szukać miejsc.[/QUOTE]Teoretycznie masz rację, miejscówka to gwarancja miejsca do siedzenia, ale ja bym nie mogła siedzieć, gdyby stała koło mnie kobieta z małym dzieckiem. Albo np w ciąży. Albo schorowany, starszy człowiek. Sama też nie wystoje dłużej niż 1-1,5 godziny teraz. Kiepska sytuacja, jak ktoś musi podróżować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 19:06   #3387
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;89146890]Planuję przejazd na innej trasie - zasadniczo północ-południe na terenie Polski, więc może taka "niespodzianka" mnie ominie.
Ale jeszcze prawie 2 miesiące do wyjazdu, więc trudno powiedzieć.



W EIP bez miejscówki nie da rady (o tyle dobrze).
Ale faktycznie mogą zmienić kategorię pociągu lub podstawić inne wagony i będzie afera.

Tak czy inaczej, jak ktoś wykupi miejscówkę, to jednak powinien móc usiąść bez dyskusji.

Nie zdarzyło mi się jeszcze być w sytuacji, że mam wykupioną miejscówkę a nie ma miejsc.
Choć faktycznie czasem było tak, że podstawiali inny pociąg i należało szukać miejsc.[/QUOTE]Teoretycznie masz rację, miejscówka to gwarancja miejsca do siedzenia, ale ja bym nie mogła siedzieć, gdyby stała koło mnie kobieta z małym dzieckiem. Albo np w ciąży. Albo schorowany, starszy człowiek. Sama też nie wystoje dłużej niż 1-1,5 godziny teraz. Kiepska sytuacja, jak ktoś musi podróżować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

W tłoku nie wystoję więcej niż 10 minut.
Nie raz wychodziłam z autobusów wcześniej niż mój przystanek docelowy.
Robi mi się czarno przed oczami, nogi miękną i muszę natychmiast usiąść na podłodze i potem jak najszybciej wysiąść na świeże powietrze.
Taka przypadłość od dzieciństwa, niestety nie mija.
Więc nie tylko chodzi o to, że nogi bolą czy niewygodnie stać.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 19:15   #3388
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Waszym zdaniem który sklep jest najtańszy? Chodzi mi głównie o spozywke.
Biedronka, Lidl, Aldi, Carrefour, ewentualnie jeszcze Auchan? Tylko te mam w moim piździejewie "w zasięgu"

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Wg mnie Biedronka, Auchan, Aldi a potem Lidl i Carrefur. W tych dwóch ostatnich koszyk mam zawsze ciut droższy niż w pozostałych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 19:25   #3389
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Czy siał ktoś może szpinak w ogrodzie albo doniczce? Warto czy nie bardzo? A jeśli tak to jaka odmiana najlepsza?

Bo zawsze kupuje ten rozdrobniony mrożony z biedronki i pomyslalam, ze może spróbuje sama uprawiać szpinak a potem jakos go blendowac i mrozić żeby miec zawsze pod ręka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Raz posialam na grządce i porażka, ale nie mam tez talentu do roślin. Listków albo nie było w ogóle, albo wyrastały jakieś dziwne, małe, w ogóle nie przypominał sklepowego. Jakbym chciała sensowna ilość to bym musiała spędzić sporo czasu zrywając te listki. Wolę kupować w sklepie ten z lodówki (niemrozony)
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 19:27   #3390
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89146903]Teoretycznie masz rację, miejscówka to gwarancja miejsca do siedzenia, ale ja bym nie mogła siedzieć, gdyby stała koło mnie kobieta z małym dzieckiem. Albo np w ciąży. Albo schorowany, starszy człowiek. Sama też nie wystoje dłużej niż 1-1,5 godziny teraz. Kiepska sytuacja, jak ktoś musi podróżować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

W tłoku nie wystoję więcej niż 10 minut.
Nie raz wychodziłam z autobusów wcześniej niż mój przystanek docelowy.
Robi mi się czarno przed oczami, nogi miękną i muszę natychmiast usiąść na podłodze i potem jak najszybciej wysiąść na świeże powietrze.
Taka przypadłość od dzieciństwa, niestety nie mija.
Więc nie tylko chodzi o to, że nogi bolą czy niewygodnie stać.[/QUOTE]Nie no, oczywiście, ja nikogo nie każe puszczać. Opisałam tylko, że dla mnie byłoby to bardzo stresujące, a też ze względów innych niż ból nóg nie wystoje na długiej trasie.
Widziałam kilka zdjęć z przejazdów i to jest ciężka sytuacja dla wszystkich pasażerów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-09 19:22:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.