Rozjaśnienie szarego obrusu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-21, 21:24   #1
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255

Rozjaśnienie szarego obrusu


Hej dziewczyny! Mam pytanie, czy da sie coś zrobic, aby szary obrus zrobił sie bielszy? Obrus nie poszarzał, on jest w kolrze szarym, wyglada jakby był strasznie stary i poszarzały, ale to niestety jego prawdziwy kolor.... Czy da sie coś z takim fantem zrobić? Tkania to coś co połyskuje jak jedwab, ale oczywiście koło jedwabiu nie stało Bardzo prosze o podpowiedzi
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 18:03   #2
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Rozjaśnienie szarego obrusu

Jeśli się nie zna składu tkaniny ,to znaczy czy to bawełna, len czy włókna sztuczne lepiej nie ryzykować żadnymi wybielaczami.Naturalne mogą nie poskutkować, a chemiczne specyfiki mogą zniszczyć. Moja mama kiedyś obrus w szarym kolorze wyhaftowała tylko białymi nićmi i dookoła zrobiła białą bordiurę. Taki zabieg zmienił zupełnie jego wygląd
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek

Edytowane przez szarobure
Czas edycji: 2017-01-08 o 18:08
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 11:24   #3
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Rozjaśnienie szarego obrusu

Chyba prościej kupić nowy, biały
Z opisu tkaniny wynika, że to chyba sztuczne włókno - na to raczej nie zaradzisz żadnymi wybielaczami, jak napisała już szarobure
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 20:46   #4
Heniek_Obrusowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Rozjaśnienie szarego obrusu

Witam. Rozjaśnienie faktycznie zależy od rodzaju włókna. Odradzam użycie ostrych środków chemicznych. Jeśli jest to jakaś tkanina naturalna to częste pranie będzie naturalnie rozjaśniało obrus, użycie ostrzejszych środków aby przyśpieszyć ten proces może skutkować nierównomiernym rozjaśnieniem i obrus będzie marmurkowy. jeśli tkanina jest sztuczna to nie bardzo da się rozjaśnić chyba że wystawienie na ostre promienie słoneczne ale równomiernie i na bardzo długo (już lepiej chyba kupić nowy ale metoda jest ) Bardzo dobrym pomysłem jest dodanie jasnych elementów jak radzi "Szarobure" jeśli nie ma się ochoty doszywać czegokolwiek można na przykład użyć w komplecie z białymi serwetkami lub bieżnikiem

xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-01-08 o 10:17 Powód: Link.
Heniek_Obrusowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 18:56   #5
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Rozjaśnienie szarego obrusu

Na obrus szary lub w jednym kolorze zawsze nakładam mniejszą serwetę kwadratową lub okrągłą i cały środek jest rozjaśniony. W ten sposób nieciekawy obrus dostaje drugie życie.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-30 19:56:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.