złamać serce dobremu człowiekowi czy nie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-06, 14:12   #1
brita2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2

złamać serce dobremu człowiekowi czy nie


Witam. Chodziłam z chłopakiem prawie rok. Było cudownie na początku. Tęskniłam, chciałam być z nim cały czas. Ale on wyjechał na miesiąc i jak wrócił nie było tak samo. Denerwował mnie. Przyjeżdżał do mnie ciągle, nie miałam wolnej chwili. Nie miałam od niego odpoczynku. Potem zaczął cały czas mówić o małżeństwie. Ale ja.nie chcę za niego wychodzić za mąż. Nie czuje takiej potrzeby. Mówiłam mu to Ale nic do niego nie dociera. Kocha mnie i to mocno, wiem to napewno, ja też go kocham Ale moja miłość wygasła, wypaliła się. Kocham go bardziej jak przyjaciela. Jest bardzo dobrym człowiekiem, nawet romantyczny, miłym kochanym. Ale nasz związek powoli umiera z mojej strony. On widzi to i walczy o nas. A ja już się poddałam. Nie wiem czy jest sens ciągnąć to dalej i zobaczyć może go pokocham mocniej czy zerwać i cierpieć z powodu wyrzutów sumienia że złamałam mu serce?
Wiem że będę zła na siebie kiedy z nim zerwę ale czy jest sens ratować ten związek kiedy już teraz ja nie chcę wyjść za niego za mąż i kocham go jak przyjaciela?
Nie wiem co robić. Pogubiłam się :-(
P.S. Nie uprawiamy seksu. Jego wybór. On chce tylko po ślubie. Nie zgodzi się przed. Próbowałam namówić. Nic nie dało.
brita2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 14:19   #2
Polly Inn
Raczkowanie
 
Avatar Polly Inn
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 112
Dot.: złamać serce dobremu człowiekowi czy nie

Skoro juz sie nad tym zastanawiasz i masz swiadomosc ze Twoje uczucie sie wypalilo to mysle ze najlepiej bedzie zerwac i nie robic mu nadziei, ze jednak bedzie lepiej, ze znowu sie zakochasz. Jesli wiesz ze nic z tego nie bedzie to nie trac jego czasu
Polly Inn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 14:23   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: złamać serce dobremu człowiekowi czy nie

Cytat:
Napisane przez brita2013 Pokaż wiadomość
Witam. Chodziłam z chłopakiem prawie rok. Było cudownie na początku. Tęskniłam, chciałam być z nim cały czas. Ale on wyjechał na miesiąc i jak wrócił nie było tak samo. Denerwował mnie. Przyjeżdżał do mnie ciągle, nie miałam wolnej chwili. Nie miałam od niego odpoczynku. Potem zaczął cały czas mówić o małżeństwie. Ale ja.nie chcę za niego wychodzić za mąż. Nie czuje takiej potrzeby. Mówiłam mu to Ale nic do niego nie dociera. Kocha mnie i to mocno, wiem to napewno, ja też go kocham Ale moja miłość wygasła, wypaliła się. Kocham go bardziej jak przyjaciela. Jest bardzo dobrym człowiekiem, nawet romantyczny, miłym kochanym. Ale nasz związek powoli umiera z mojej strony. On widzi to i walczy o nas. A ja już się poddałam. Nie wiem czy jest sens ciągnąć to dalej i zobaczyć może go pokocham mocniej czy zerwać i cierpieć z powodu wyrzutów sumienia że złamałam mu serce?
Wiem że będę zła na siebie kiedy z nim zerwę ale czy jest sens ratować ten związek kiedy już teraz ja nie chcę wyjść za niego za mąż i kocham go jak przyjaciela?
Nie wiem co robić. Pogubiłam się :-(
P.S. Nie uprawiamy seksu. Jego wybór. On chce tylko po ślubie. Nie zgodzi się przed. Próbowałam namówić. Nic nie dało.
Głupie pytanie. Jasne, że "złamać". Zamierzasz spędzić z nim kolejne 30 lat, dzieci mu urodzić, aby go przypadkiem nie urazić i nie sprawić mu przykrości? Sama pomyśl. Zauroczenie nim już dawno wyparowało, minęło, zaczął Cię drażnić - to już świadczy o tym, iż z tej mąki nawet bułki nie będzie. Mijacie się w potrzebach i oczekiwaniach wobec związku i to bardzo. Ty nie czujesz potrzeby przesiadywania z facetem non stop, chciałabyś bliskości seksualnej już teraz, a nie po ślubie, samego ślubu na chwilę obecną nie pragniesz (przede wszystkim nie z nim). On?Wszystko odwrotnie. Przede wszystkim nieco przerażający jest Twój brak asertywności - facet naciska na częste spotkania, wręcz się wprasza, a Ty się poddajesz. Nie rozumiem tego. Podejmij w końcu decyzję i trzymaj się jej. Myśl o swojej przyszłości za 5, 10, 20 lat.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 14:30   #4
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: złamać serce dobremu człowiekowi czy nie

czytając tytuł, spodziewałam się w wątku sondy tak/nie...
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 17:48   #5
RubyFaelivrin
Rozeznanie
 
Avatar RubyFaelivrin
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 819
Dot.: złamać serce dobremu człowiekowi czy nie

Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, któreś z Was będzie płakać. Czasami trzeba wybrać mniejsze zło. W Twoim przypadku, takie jest moje zdanie, mniejszym złem jest rozstanie.
RubyFaelivrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 17:58   #6
Andersb1488
Przyczajenie
 
Avatar Andersb1488
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 21
Dot.: złamać serce dobremu człowiekowi czy nie

Nie zachowuj się jak zwierze które kieruje się w życiu emocjami czyli instynktami. Przemyśl całą sprawę, pomyśl co sprawiło że twoje uczucie się "wypaliło"
Andersb1488 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 18:02   #7
Minui
Raczkowanie
 
Avatar Minui
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 450
Dot.: złamać serce dobremu człowiekowi czy nie

Może tym czynnikiem były właśnie zbyt częste spotkania? Mówisz, że nie miałaś od niego wolnej chwili. Przedyskutuj z nim to, powiedz też wprost o swoich wątpliwościach, przez jakiś czas spotykajcie się rzadziej, np. raz w tygodniu. Może potrzebujesz po prostu za nim zatęsknić? Jeśli nic się nie zmieni, zakończ to. Nie możesz z nim być wbrew sobie.
__________________
Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz
To nic takiego, może po prostu w twoim mieszkaniu są wrota do piekła.

- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.
Minui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 21:02   #8
brita2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: złamać serce dobremu człowiekowi czy nie

Cytat:
Napisane przez Andersb1488 Pokaż wiadomość
Nie zachowuj się jak zwierze które kieruje się w życiu emocjami czyli instynktami. Przemyśl całą sprawę, pomyśl co sprawiło że twoje uczucie się "wypaliło"
Myślałam nad tym bardzo długo. Moje uczucie się "wypaliło", ponieważ oczekiwałam jakiejś pasji i motywacji z jego strony. Żeby przewrócił moje życie do góry nogami. Chciałam, żebyśmy gdzieś wychodzili, bawili się, korzystali z życia a nie tylko siedzieli w domu i oglądali filmy. Uwielbiam oglądać filmy, ale bez przesady. Chcę robić coś więcej z chłopakiem, a nie tylko się nudzić z nim. Próbowałam to naprawić przez parę miesięcy, ale wciąż było tak samo. On też próbował, ale nie wyszło.

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Minui Pokaż wiadomość
Może tym czynnikiem były właśnie zbyt częste spotkania? Mówisz, że nie miałaś od niego wolnej chwili. Przedyskutuj z nim to, powiedz też wprost o swoich wątpliwościach, przez jakiś czas spotykajcie się rzadziej, np. raz w tygodniu. Może potrzebujesz po prostu za nim zatęsknić? Jeśli nic się nie zmieni, zakończ to. Nie możesz z nim być wbrew sobie.
Gadaliśmy dużo o tym. Powiedziałam mu, że mam wątpliwości, a on dalej próbuje jakoś to naprawić, poskładać. A ja?! Nie mam pojęcia co robić.
Robiliśmy sobie przerwy od siebie, żebym mogła zatęsknić. Zatęskniłam ale na krótko. Znowu było tak jak wcześniej.
brita2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 21:17   #9
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: złamać serce dobremu człowiekowi czy nie

Cytat:
Napisane przez brita2013 Pokaż wiadomość
Chcę robić coś więcej z chłopakiem, a nie tylko się nudzić z nim.
Ludzie, którzy do siebie pasują, nie nudzą się ze sobą. Same rozmowy mogą być dla nich pasjonujące. Mają też podobny gust w kwestii spędzania wolnego czasu albo chociaż wykazują chęć do spróbowania rzeczy, które lubi druga strona. U was tego nie widzę. Facet Cię nudzi, nie ma seksu, nie widzisz z nim przyszłości więc trudno tu mówić o jakimkolwiek sensie kontynuacji związku - jesteście jak koleżeństwo.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 22:36   #10
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: złamać serce dobremu człowiekowi czy nie

Cytat:
Napisane przez Minui Pokaż wiadomość
Może tym czynnikiem były właśnie zbyt częste spotkania? Mówisz, że nie miałaś od niego wolnej chwili. Przedyskutuj z nim to, powiedz też wprost o swoich wątpliwościach, przez jakiś czas spotykajcie się rzadziej, np. raz w tygodniu. Może potrzebujesz po prostu za nim zatęsknić? Jeśli nic się nie zmieni, zakończ to. Nie możesz z nim być wbrew sobie.
Raczej nie. Gdy ktoś jest "nie dla ciebie" to jego obecność na dłuższą metę drażni, czekasz aż się ulotni i sobie od niego odpoczniesz. Gdy jesteś zakochana to jednak tęsknisz, z kolei kiedy jest obok to czujesz się dobrze przy nim. Tematy do rozmowy nasuwają się same, a co ważniejsze, milczenie także nie ciąży. No i fizycznie coś ciągnie jak magnes, chce się człowiek przytulać, mieć jak najbliższy kontakt cielesny.
Autorko, to nie Twoja druga połówka, dobrze, że jesteś tego świadoma.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-07-06 o 22:40
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.