Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-12, 22:58   #3751
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Nie próbowałam jeszcze, nie sądziłam, że ma tak dobre "zdolności"
Przepis z archiwalnego forum biochemii urody będzie dobry?
MaBędzie
Aktualnie z lenistwa /czasem mi się nie chce latac za skąłdnikami, nawet jesli mialby to byc tylko Tokovit/ daje juvitt na twarz, oczywiscie rano i filtry, i tak nadmiaru skóra mi nie wchłonia, a sytuacja pod oczami coraz lepszaMoja siostra serum Basi wyleczyła sobie lady po trądziku. W ogóle serum Basi to najlepsze serum z witaminą C obecne na polskim rynku.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 23:07   #3752
rec
Raczkowanie
 
Avatar rec
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 60
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A serum z Mazideł z wit C i E dużo się różni od tego z BU?
rec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 00:10   #3753
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

LadyMadalena wg mnie jak najbardziej powinnaś spróbować Diacneal/Triacneal Do zanieczyszczonej cery 20+ jest idealny. I przy okazji profilaktyka przeciwstarzeniowa
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 00:56   #3754
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
MaBędzie
Aktualnie z lenistwa /czasem mi się nie chce latac za skąłdnikami, nawet jesli mialby to byc tylko Tokovit/ daje juvitt na twarz, oczywiscie rano i filtry, i tak nadmiaru skóra mi nie wchłonia, a sytuacja pod oczami coraz lepszaMoja siostra serum Basi wyleczyła sobie lady po trądziku. W ogóle serum Basi to najlepsze serum z witaminą C obecne na polskim rynku.
W takim razie już wiem, że niedługo je zrobię

---------- Dopisano o 01:56 ---------- Poprzedni post napisano o 01:52 ----------

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
LadyMadalena wg mnie jak najbardziej powinnaś spróbować Diacneal/Triacneal Do zanieczyszczonej cery 20+ jest idealny. I przy okazji profilaktyka przeciwstarzeniowa
Muszę się jeszcze nad nim zastanowić, w źródle, w którym miałam zamiar zamówić dość tanio okazało się, że teraz go nie ma więc mam trochę czasu na zastanowienie. Kusił właśnie ze względu na zanieczyszczoną cerę i o tym czego się naczytałam o nim na biochemii urody, o którym wspominałam wcześniej
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 11:01   #3755
kropeczka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 105
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny pomocy!
Około 2 m-ce temu,po przeczyteniu wielu tematów na temat pielęgnacji cery około 30 roku życia,zmieniłam całkowicie pielęgnację swojej buzi. Używam płynu miceralnego 2xdziennie, rano nakładam Redermic a na niego po około 10 min filtr Avene 50 (emulsje), po około 10-15 minutach delikatnie przykładam bibułę natującą, która świetnie usuwa błysk filtra i na to nakładam troche podkładu Revlonu,całść matuje pudrem jedwabnym Hauszki. Na noc używam Efacler K na zmianę z Acne Derm. Generalnie taka pielęgnacja bardzo służy mojej mieszanej cerze,zaskórników jest znacznie mniej, nie wychodzą mi żadne niespodzianki na twarzy, ogólnie jestem zadowolona. Ale niestety wydaje mi się, że wyszły mi na buzi nowe przebarwienia-taki małe pojedyńcze brązowe plamki, głównie na policzkach,pod oczami...sama nie wiem,czy może te plamki już były a przez to,że stosuję Acne Derm, który rozjaście skórę te plamki są bardziej widoczne? Ale z drugiej strony przecież Acne Derm wybiela przebarwienia...Kurcze, a może coś robię żle podczas nakładania filtra? Nakładam dwie porządnie warstwy,myśle że tyle wystarczy. Może nie powinnam używać bibułek? Ale wtedy nie jestem w stanie nałożyć podkładu tak się świece!!! Może nie powinnam nakładać pod podkład Redermica, wtedy filtr lepiej się wchłonie i nie będe się tak świecić? Ale wtedy kiedy mam nakładać krem z antyoksydantem? Pomocy sam już nie wiem co mam robić! Tym bardziej, że przymierzam się do rozpoczęcia kuracji Triacnelaem a to już większy kaliber, więc co będzie wtedy z moimi przebrwieniami! Może ona wyszły pod wpływem tabletek anty (przez rok brałam Yaz, 3 tyg temu odstawiła piguły). Dziewczyny ratujcie
kropeczka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 12:46   #3756
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

.
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie

Edytowane przez wjosna20
Czas edycji: 2014-07-02 o 22:14
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 13:58   #3757
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

No tak ale przeciez ochrona na stoku czy plazy to co innego niz ochrona na co dzien przy duzo mniejszej ekspozycji.

Kropeczka a moze sprobuj tez te 30 minut po micelu odczekac. Z tego co czytalam wynika, ze jesli po micelu chce sie cokolwiek nalozyc to lepiej czekac te 30 minut. Albo micel rano zastap hydrolatem - czyli wieczorem demakijaz micelem a rano hydrolat na odswiezenie. Nic konkretnego na przebarwienia Ci nie polece, bo sama dopiero zaczynam z hydrolatami i sie nie znam ale powiem Ci, ze mam podobna pielegnacje jesli chodzi o oczyszczanie skory (czyli do tej pory byl sam micel 2 razy dziennie a co 3 dni zel oczyszczajacy czy tluste mydlo) i po samym hydrolacie rano jest podobnie jak po micelu, a skora bardziej nawilzona. No i moze na dzien lepszy bylby filtr 30 matujacy - nalozony w odpowiedniej ilosci ochroni cie bardziej niz 50 odsaczona bibulka matujaca. I moze sprobuj odstawic effekrar k na jakis czas i zastap go dobrym nawilzaczem do skory tlustej ale uwrazliwionej terapia (np biodermy). Ja nigdy nie uzywalam effeklaru wiec jesli cos pisze zle, prosze mnie poprawic, ale z tego co widzialam zawiera kwas salicylowy oraz acetylosalicylowy - ten pierwszy moze miec dzialanie drazniace, a drugi znajdziesz w aspirynie z ktorej mozesz sobie robic maseczki (przynajmniej substancja bedzie czysta no i nie zaplacisz tyle co za effeklar). A co do przyczyn przebarwien - nie wiem, i z braku wiedzy tez stawialabym na tabsy jak napisala wjosna20. No i Triacneal nie taki straszny jak go maluja - moim zdaniem duzo lepszy niz effeklar k zwlaszcza dla cery w Twoim wieku.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 15:09   #3758
kropeczka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 105
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki dziewczyn za radyZdecydowanie mszę coś zmienić w swojej pielęgnalcji bo jak tak dalej pójdzie to niedługo będę cała w brązowe plamki! Nie mam rano tak dużo czasu żeby odczekać 30 min od przetarcia buzi płynem miceralnym więc zamienię go na hydrolat (nigdy jeszcze nie używałam, muszę poczytać na ten temat i popróbować). I rzeczywiście dam sobie więcej czasu na wchłonięcie się filtra-będę wstawała 10 min wcześniej żeby wchłaniał się min to 20-25 min a dopiero na to podkład. Może to głubie o co pytam, ale czy jak kupie filtr 30 to on wystarczy przy kwasach i czy po nim buzia mniej się świeci? Pierwszy filtr jako kupiłam to jest 50 avene więc nie mam porównania z innymi filtrami. Tak się jeszcze zastanawiam czy jak nakładam podkład to czy wtedy nie ścieram trochę filtra...niby staram się robić to delikatnie ale ten podkład Revlonu Color Stay jest dość gęsty więc może powinnam zmienić podkład na jakiś lżejszy, który łatwiej nałoże? Tylko czy jest taki, który jest lekki a dobrze matuje i kryje?
kropeczka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:34   #3759
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kropeczka27 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyn za radyZdecydowanie mszę coś zmienić w swojej pielęgnalcji bo jak tak dalej pójdzie to niedługo będę cała w brązowe plamki! Nie mam rano tak dużo czasu żeby odczekać 30 min od przetarcia buzi płynem miceralnym więc zamienię go na hydrolat (nigdy jeszcze nie używałam, muszę poczytać na ten temat i popróbować). I rzeczywiście dam sobie więcej czasu na wchłonięcie się filtra-będę wstawała 10 min wcześniej żeby wchłaniał się min to 20-25 min a dopiero na to podkład. Może to głubie o co pytam, ale czy jak kupie filtr 30 to on wystarczy przy kwasach i czy po nim buzia mniej się świeci? Pierwszy filtr jako kupiłam to jest 50 avene więc nie mam porównania z innymi filtrami. Tak się jeszcze zastanawiam czy jak nakładam podkład to czy wtedy nie ścieram trochę filtra...niby staram się robić to delikatnie ale ten podkład Revlonu Color Stay jest dość gęsty więc może powinnam zmienić podkład na jakiś lżejszy, który łatwiej nałoże? Tylko czy jest taki, który jest lekki a dobrze matuje i kryje?
Nie wiem jak to jest z kwasami i wysokoscia filtra bo zamiast kwasow uzywam retinoidow i o tej porze roku 30 mi wystarcza, wlasciwie to nawet 20 - mozliwe, ze do kwasow 50 to mus - nie mam pojecia. Jedno jest pewne filtr musi byc solidnie nalozony, nie starty makijazem i nie zdestabilizowany makijazem i lepiej to zrobic porzadnie slabszym niz gorzej wyzszym - 50 zabiela wiec czesto nie naklada sie wystarczajacej ilosci. Mysle, ze spokojnie mozesz sobie dokonczyc ten filtr avene a w miedzy czasie poczytac watki o kwasach i filtrach. Moze podklad na puder kryjacy revlonu zamienisz? Ladnie wyrownuje koloryt cery i nawet niezle kryje - mozna sie obejsc bez podkladu - jesli wezmiesz sypki i lagodnie pedzlem nalozysz to na pewno nie zetrze filtra.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 18:46   #3760
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
W takim razie już wiem, że niedługo je zrobię
Podpytałam siostrę-ona serum dawała co 2 dzień na zmianę z tym też traktowane jako serum dzienne http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=20251&next=1
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 22:37   #3761
Lejdys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

[QUOTE=danusiaes;23197391]Rozśmieszyłaś mnieZmarszczki nie powstaja od żelu czy toniku

mnie po tym żelu wysuszyła sie strasznie skora i zaczela schodzic,
w dodatku jak sie usmiechalam to mialam takie zmarszczki wlasnie
faldy ,a przed stosowaniem tego nie bylo... pieniadze w bloto i zniszczona przesuszona skora.. a polecila mi to babka w aptece..zal.
i to wcale nie pomaga na tradzik, a umyjesz buzie, za 5 min znowu jest łój..wiec w moim przypadku sie nie sprawdzil
Lejdys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 14:32   #3762
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Podpytałam siostrę-ona serum dawała co 2 dzień na zmianę z tym też traktowane jako serum dzienne http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=20251&next=1
I jakie efekty miala po uzywaniu tego serum? Wyglada ciekawie poza ostatnim skladnikiem - ponoc retinyl palmitate moze przyczyniac sie do rozwoju raka skory - to badania z 2009/2010 roku, tutaj jest artykul na ten temat (po angielsku niestety) > http://www.aad.org/media/background/...Retinyl_Palmi/
Artykul skupia sie na tym skladniku w kremach z filtrami, i w konkluzji stwierdza, ze niby nie mozna jednoglosnie stwierdzic , ze ma dzialanie negatywne, ale to za wzgledu na to, ze wolne rodniki, ktorych produkcje powoduje sa zniwelowane filtrem. Czyli w kremie/olejku bez filtra moglby miec dzialanie negatywne.
Zaczynam miec watpliwosci zwiazane z regularnym i dlugoterminowym uzywaniem retinoidow - wiadomo dla efektow nalezy uzywac dosc dlugo, ale okazuje sie, ze dlugoterminowe dzialanie tych substancji nie zostalo w pelni przebadane no i do tego mechanizm dzialania nie jest do konca znany. Nie boicie sie tego?
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 19:36   #3763
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
I jakie efekty miala po uzywaniu tego serum? Wyglada ciekawie poza ostatnim skladnikiem - ponoc retinyl palmitate moze przyczyniac sie do rozwoju raka skory - to badania z 2009/2010 roku, tutaj jest artykul na ten temat (po angielsku niestety) > http://www.aad.org/media/background/...Retinyl_Palmi/
Artykul skupia sie na tym skladniku w kremach z filtrami, i w konkluzji stwierdza, ze niby nie mozna jednoglosnie stwierdzic , ze ma dzialanie negatywne, ale to za wzgledu na to, ze wolne rodniki, ktorych produkcje powoduje sa zniwelowane filtrem. Czyli w kremie/olejku bez filtra moglby miec dzialanie negatywne.
Zaczynam miec watpliwosci zwiazane z regularnym i dlugoterminowym uzywaniem retinoidow - wiadomo dla efektow nalezy uzywac dosc dlugo, ale okazuje sie, ze dlugoterminowe dzialanie tych substancji nie zostalo w pelni przebadane no i do tego mechanizm dzialania nie jest do konca znany. Nie boicie sie tego?
Sama używam retinoidów w kuracji-1 opakowanie na 1 rok, fakt, ze o skórę dbać zaczęłam dość wcześnie i nie popelniałam wiekszych błedów, ale...retinoidy wedle Basi są bezpieczne, jednak nie na tyle, by mogły być uzywane przez kobiety w ciaży...czyli jeśli nie są bezpieczne dla płodu to nie do końca z ich bezpieczeństwem na skórze. Zgadzam sie z amerykańskimi badaniami, ze podstawa pielegnacji to krem nawilżajacy i filtry. SPrawdziłąm na sobie, krem nawilżajacy uzywam od 15 roku życia, z czasem ewoluowałam pielegnacyjnie do tego stopnia, by prrzeć sie tylko na naturalnych składnikach i zdarza się, że mimo dosć zaawansowanego wieku jestem pytana o dowód
A siostra witaminka C rozjaśniła sobie ślady potrądzikowe /sam trądzik przeszedł jej po drozdżach, bratku i wiesiołku oraz niestety hormonach pod kontrola lekarza/, ja witaminki używam do rozjaśnienie skóry, moja skóra w zimie przybiera zgaszony odcień. A kapsułki gal to właśnie przede wszystkim wiesołek, prawdziwe dobrodziejstwo dla każdej problematycznej skóry
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 19:43   #3764
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wjosna20 Pokaż wiadomość
Kochana, a poleciłabyś coś nie do trądziku tylko na takie zwykłe niedoskonałości, typowe "syfki", powstające z powodu zanieczyszczonych porów?
Kupiłam Effaclar K i zamierzam spróbować je nim wyleczyć, nie zrobię sobie krzywdy?
Aha, i jeszcze jedno - mogę w swojej kuracji połączyć ten krem z Acne-Derm (rozjaśnia przebarwienia) czy to już będzie za dużo? Może najpierw skończę tubkę Effaclaru, a dopiero potem Acne-Derm?

Mam cerę mieszaną, wrażliwą i naczynkową. Obecnie już nie produkuje tyle sebum co kiedyś, wydaje mi się nawet, że jest przesuszona. W każdym razie strefa T trochę tłustsza, policzki suche.
Stale zanieczyszczone, rozszerzone pory.
Miałam burzę hormonalną i ogromny wysyp po odstawieniu tabletek anty, ale na szczęście wszystko powoli wraca do normy. Zostało mi trochę śladów po wypryskach i od czasu do czasu wyskakują nowe, zwłaszcza przy ustach i na policzkach blisko uszu (jakby od zarazków z poduszki?). Robiłam błąd, że je namiętnie wyciskałam, teraz nie wiem kiedy mi zejdą te ślady. Mam też sporo wągrów na nosie i zaskórników na czole, brodzie.

Wykombinowałam sobie taką pielęgnację:

Rano
1) żel do twarzy Babydream (trochę mnie ściąga i nie wiem co z tym fantem zrobić?) albo żel Effaclar K
2) hydrolat oczarowy/geraniowy
3) jakiś tłusty krem na mroźne dni, poleciłabyś coś?
4) filtr Bioderma Photoderm Max SPF 50+ (na to podkład Revlon Colorstay albo MF Xperience)

Wieczorem
1) micel Bioderma Sensibio
2) żel do twarzy
3) Effaclar K (myślałam, żeby stosować go co drugi dzień, na zmianę z olejem z kocanki połączonym np. z Humektanem - na zaczerwienienia, tylko czy to nie będzie za rzadko?)

Ok. 2x w tygodniu
1) maseczka oczyszczająca Ziaja Pro
2) peeling enzymatyczny z bromelainą z BU
Pomoże ktoś?
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 19:48   #3765
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wjosna20 Pokaż wiadomość
Pomoże ktoś?
pobieżnie -zdaje sie że masz 3 preparaty do mycia na noc-trochę to za dużo. Nie wypowiadam sie o reszcie pielęgnacji, bo nie znam kosmetyków, które uzywasz, z własnego doswiadczenia wiem, ze jest możliwe uzywanie kremu tłustego, filtra i makijażu rano-jeden warunek-wstać 3 h wcześniej...to się ciiężko wchałania taka kombinacja. I jeśli Effaclar to odstaw peeling.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 20:07   #3766
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
pobieżnie -zdaje sie że masz 3 preparaty do mycia na noc-trochę to za dużo. Nie wypowiadam sie o reszcie pielęgnacji, bo nie znam kosmetyków, które uzywasz, z własnego doswiadczenia wiem, ze jest możliwe uzywanie kremu tłustego, filtra i makijażu rano-jeden warunek-wstać 3 h wcześniej...to się ciiężko wchałania taka kombinacja. I jeśli Effaclar to odstaw peeling.
Dziękuję za odzew
Na noc używam tylko jednego żelu tzn. ostatecznie zdecyduję się na jeden z tych dwóch - Babydream albo Effaclar K.
Póki co nałożenie filtru i czekanie aż się wchłonie jest sporym problemem, także tak jak mówisz, chyba nie dam rady stosować jeszcze tłustego kremu. Tylko w takim razie co z nawilżeniem w mroźne dni? Boję się o moje naczynka.
No i jeśli odstawię peeling to czym będę solidnie oczyszczać pory?
Dlaczego gryzie się z Effaclarem K?
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 20:13   #3767
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Sama używam retinoidów w kuracji-1 opakowanie na 1 rok, fakt, ze o skórę dbać zaczęłam dość wcześnie i nie popelniałam wiekszych błedów, ale...retinoidy wedle Basi są bezpieczne, jednak nie na tyle, by mogły być uzywane przez kobiety w ciaży...czyli jeśli nie są bezpieczne dla płodu to nie do końca z ich bezpieczeństwem na skórze. Zgadzam sie z amerykańskimi badaniami, ze podstawa pielegnacji to krem nawilżajacy i filtry. SPrawdziłąm na sobie, krem nawilżajacy uzywam od 15 roku życia, z czasem ewoluowałam pielegnacyjnie do tego stopnia, by prrzeć sie tylko na naturalnych składnikach i zdarza się, że mimo dosć zaawansowanego wieku jestem pytana o dowód
A siostra witaminka C rozjaśniła sobie ślady potrądzikowe /sam trądzik przeszedł jej po drozdżach, bratku i wiesiołku oraz niestety hormonach pod kontrola lekarza/, ja witaminki używam do rozjaśnienie skóry, moja skóra w zimie przybiera zgaszony odcień. A kapsułki gal to właśnie przede wszystkim wiesołek, prawdziwe dobrodziejstwo dla każdej problematycznej skóry
Uzywasz retinoidu zawartego w tych kapsulkach czy czegos innego? Ile tygodni/miesiecy trwa jednorazowo taka terapia u Ciebie? Zauwazasz jakies realne rezultaty - typu likwidacja zmarszczek mimicznych np jesli je masz?
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 21:35   #3768
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Uzywasz retinoidu zawartego w tych kapsulkach czy czegos innego? Ile tygodni/miesiecy trwa jednorazowo taka terapia u Ciebie? Zauwazasz jakies realne rezultaty - typu likwidacja zmarszczek mimicznych np jesli je masz?
Zorac 0,1 % co 3 dni na noc kropla na twarz. I tak 6 tygodni. Moja praca sprawia, że w wakacje jestem na słońcu, zawsze pod filtrami, ale jednak...zorac jest po to by skutki słońca zniwelowac. Bo niestety zanim znalazłam dobre filtry i przekonałam sie tylko do tych powyżej 50, to z tej wiosny mam małe przebarwienie...W kapsułkach DERMOGAL retinoidu nie ma

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez wjosna20 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odzew
Na noc używam tylko jednego żelu tzn. ostatecznie zdecyduję się na jeden z tych dwóch - Babydream albo Effaclar K.
Póki co nałożenie filtru i czekanie aż się wchłonie jest sporym problemem, także tak jak mówisz, chyba nie dam rady stosować jeszcze tłustego kremu. Tylko w takim razie co z nawilżeniem w mroźne dni? Boję się o moje naczynka.
No i jeśli odstawię peeling to czym będę solidnie oczyszczać pory?
Dlaczego gryzie się z Effaclarem K?
Jak naczynka to nie Effaclar. Jak naczynka to tylko peeling enzymatyczny.
Peling i Effaclar scieraja, wszak effaclar to typowy złuszczający preparat nabazie kwasu salicylowego. Przejrzyj wizaz, popros w sklepie o próbki upatrzonego kremu półtłustego i próbuj. To jest jedyne skuteczne. Jak ściaga, piecze to nie dla Ciebie.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 21:58   #3769
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Te kapsulki zawieraja retinyl palmitate czyli forme witaminy A, ktora w skorze jest metabolizowana w kwas retinowy. Mozna stosowac zamiast retinoidu oczekujac podobnych efektow. 6 tygodni stosowania Ci wystarcza? Bo standardowo to 3 miesiace na efekty trzeba czekac.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 22:44   #3770
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Te kapsulki zawieraja retinyl palmitate czyli forme witaminy A, ktora w skorze jest metabolizowana w kwas retinowy. Mozna stosowac zamiast retinoidu oczekujac podobnych efektow. 6 tygodni stosowania Ci wystarcza? Bo standardowo to 3 miesiace na efekty trzeba czekac.
Standartowo to retinoid jest przy trądziku lub zmarszczkach a mi służy do czego innego. Retinyl owszem wpływa na regeneracje komórki, za mało w tych kapsułkach go jest by zadziałał złuszczajaco jako typowy retinoid. To jak łykanie kapsułekA+E i liczenie, ze trądzik w ostrym stadium zostanie wyleczony. Albo zjadanie sporej ilości marchwii lub picie soku marchwiowego, etc,etc. Stężenie jest wazne
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 06:35   #3771
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
I jeśli Effaclar to odstaw peeling.
Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jak naczynka to nie Effaclar. Jak naczynka to tylko peeling enzymatyczny.
Peling i Effaclar scieraja, wszak effaclar to typowy złuszczający preparat nabazie kwasu salicylowego.
Effaclar zawiera kwas salicylowy (w bardzo małym stężeniu w dodatku), który nie podrażnia naczynek. Peeling enzymatyczny nie ma tu nic do rzeczy - peelingów używają dziewczyny, które kwaszą się mocno i stosują retinoidy, bo czymś przecież schodzącą skórę trzeba usunąć. Po Effaclarze poza tym złuszczanie następuje niezwykle rzadko.

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
I moze sprobuj odstawic effekrar k na jakis czas i zastap go dobrym nawilzaczem do skory tlustej ale uwrazliwionej terapia (np biodermy). Ja nigdy nie uzywalam effeklaru wiec jesli cos pisze zle, prosze mnie poprawic, ale z tego co widzialam zawiera kwas salicylowy oraz acetylosalicylowy - ten pierwszy moze miec dzialanie drazniace, a drugi znajdziesz w aspirynie z ktorej mozesz sobie robic maseczki (przynajmniej substancja bedzie czysta no i nie zaplacisz tyle co za effeklar).
Effaclar K zawiera kwas BHA (czyli to co w aspirynie) i LHA czyli łagodniejszą (a nie bardziej podrażniającą!) formę kwasu salicylowego. W ogóle jest to delikatny krem, ktory u większości osób nie powoduje nawet lekkiego wysuszenia. Ze względu na niską zawartość kwasu wg producenta nie jest nawet konieczna ochrona przeciwsłoneczna (oczywiście my Wizażankiw iemy swoje). Acne derm zawiara inny kwas, nie jest on fotouczulający, w dodatku rozjaśnia przebarwienia. Także nie sądzę, aby przebarwienia u wjosny20 były efektem zbyt małej ochrony przeciwsłonecznej.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 10:59   #3772
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Effaclar zawiera kwas salicylowy (w bardzo małym stężeniu w dodatku), który nie podrażnia naczynek. Peeling enzymatyczny nie ma tu nic do rzeczy - peelingów używają dziewczyny, które kwaszą się mocno i stosują retinoidy, bo czymś przecież schodzącą skórę trzeba usunąć. Po Effaclarze poza tym złuszczanie następuje niezwykle rzadko.

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------



Effaclar K zawiera kwas BHA (czyli to co w aspirynie) i LHA czyli łagodniejszą (a nie bardziej podrażniającą!) formę kwasu salicylowego. W ogóle jest to delikatny krem, ktory u większości osób nie powoduje nawet lekkiego wysuszenia. Ze względu na niską zawartość kwasu wg producenta nie jest nawet konieczna ochrona przeciwsłoneczna (oczywiście my Wizażankiw iemy swoje). Acne derm zawiara inny kwas, nie jest on fotouczulający, w dodatku rozjaśnia przebarwienia. Także nie sądzę, aby przebarwienia u wjosny20 były efektem zbyt małej ochrony przeciwsłonecznej.
Hmm.. czyli jednak połączenie Effaclaru K z peelingiem mi nie zaszkodzi?
Właśnie dużo czytałam na wizażu na temat tego, że jak się stosuje kwasy to trzeba ten złuszczony naskórek ścierać peelingiem.
Na szczęście to nie ja nabawiłam się przebarwień i mam nadzieję, że się nigdy nie nabawię.
Effaclaru chcę używać po to, by wyeliminować zaskórniki i drobne krostki. W zasadzie wszystko mi się już powoli goi (zasługa hormonów), ale zostało sporo czerwonych plam, dlatego myślę też nad rozjaśniającym cerę Acne Derm. Równoczesne stosowanie obu tych kremów to może być rzeczywiście za dużo, zwłaszcza że ja już w tym momencie mam nieco przesuszoną cerę, dlatego zdecydowałam najpierw Effaclar, potem AD.

Pilnie potrzebuję czegoś tłustszego żeby nawilżyć cerę tylko nie mam bardzo kiedy tego nawilżacza stosować. Chyba najlepiej jeśli co drugą noc nałożę olej z kocanki, a zaraz potem krem.
Na razie kończę Humektan, ale niestety nie radzi sobie z moją cerą.
Czy Physiogel https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...y-i-ciala.html albo krem specjalny Emolium https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...specjalny.html będą lepsze?
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie

Edytowane przez wjosna20
Czas edycji: 2010-11-15 o 11:01
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 12:16   #3773
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wjosna20 Pokaż wiadomość
Hmm.. czyli jednak połączenie Effaclaru K z peelingiem mi nie zaszkodzi?
Właśnie dużo czytałam na wizażu na temat tego, że jak się stosuje kwasy to trzeba ten złuszczony naskórek ścierać peelingiem.
Na szczęście to nie ja nabawiłam się przebarwień i mam nadzieję, że się nigdy nie nabawię.
Effaclaru chcę używać po to, by wyeliminować zaskórniki i drobne krostki. W zasadzie wszystko mi się już powoli goi (zasługa hormonów), ale zostało sporo czerwonych plam, dlatego myślę też nad rozjaśniającym cerę Acne Derm. Równoczesne stosowanie obu tych kremów to może być rzeczywiście za dużo, zwłaszcza że ja już w tym momencie mam nieco przesuszoną cerę, dlatego zdecydowałam najpierw Effaclar, potem AD.

Pilnie potrzebuję czegoś tłustszego żeby nawilżyć cerę tylko nie mam bardzo kiedy tego nawilżacza stosować. Chyba najlepiej jeśli co drugą noc nałożę olej z kocanki, a zaraz potem krem.
Na razie kończę Humektan, ale niestety nie radzi sobie z moją cerą.
Przepraszam wcześnie było i pomieszałam Twoje posty z postami kropeczki

Sama w zeszłym roku pytałam tutaj o stosowanie równoczesne Effaclaru z Acne i napisano mi, że nie ma przeciwskazań (ale oczywiście trzeba obserwować reakcje skóry). Stosowałam kilka miesięcy Acne, co trzeci, czwarty dzień Effaclar. Nie łuszczyłam się. (Byłam lekko podrażniona, ale jest to efekt glycolu propylenowego z Acne, który mi szkodzi). Jeśli brakuje Ci nawilżenia to spróbuj pół godziny po Effaclarze nałożyć Humektan. Co kilka dni w miarę potrzeby, olej z kocanki (najlepiej z HA). Po oleju lepiej już kwasów nie dawać.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 12:28   #3774
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Przepraszam wcześnie było i pomieszałam Twoje posty z postami kropeczki

Sama w zeszłym roku pytałam tutaj o stosowanie równoczesne Effaclaru z Acne i napisano mi, że nie ma przeciwskazań (ale oczywiście trzeba obserwować reakcje skóry). Stosowałam kilka miesięcy Acne, co trzeci, czwarty dzień Effaclar. Nie łuszczyłam się. (Byłam lekko podrażniona, ale jest to efekt glycolu propylenowego z Acne, który mi szkodzi). Jeśli brakuje Ci nawilżenia to spróbuj pół godziny po Effaclarze nałożyć Humektan. Co kilka dni w miarę potrzeby, olej z kocanki (najlepiej z HA). Po oleju lepiej już kwasów nie dawać.
Popróbuję z tym nawilżaniem na różne sposoby. Dziękuję bardzo za pomoc.
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 13:51   #3775
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Effaclar zawiera kwas salicylowy (w bardzo małym stężeniu w dodatku), który nie podrażnia naczynek. Peeling enzymatyczny nie ma tu nic do rzeczy - peelingów używają dziewczyny, które kwaszą się mocno i stosują retinoidy, bo czymś przecież schodzącą skórę trzeba usunąć. Po Effaclarze poza tym złuszczanie następuje niezwykle rzadko.

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------



Effaclar K zawiera kwas BHA (czyli to co w aspirynie) i LHA czyli łagodniejszą (a nie bardziej podrażniającą!) formę kwasu salicylowego. W ogóle jest to delikatny krem, ktory u większości osób nie powoduje nawet lekkiego wysuszenia. Ze względu na niską zawartość kwasu wg producenta nie jest nawet konieczna ochrona przeciwsłoneczna (oczywiście my Wizażankiw iemy swoje). Acne derm zawiara inny kwas, nie jest on fotouczulający, w dodatku rozjaśnia przebarwienia. Także nie sądzę, aby przebarwienia u wjosny20 były efektem zbyt małej ochrony przeciwsłonecznej.
Zgadzam sie, jednak dla paru cer znanych mi / w tym i mojej/effaclar okazał sie za mocny. I nie znając cery wjosny20 chciałam polecic cos, co na pwno nie podrażni
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 20:54   #3776
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

nie jestem dobra w te klocki a im wiecej czytam wypowiedzi tym mniej wiem. Dlatego chciałabym poprosić o pomoc w doborze kilku rzeczy z BU
Mam cerę zazwyczaj dość zmęczoną, narażoną na opary kwasu i rozpuszczalników, mało sypiam. Generalnie większych problemów skórnych nie mam, czasem tylko coś wyskoczy z rzadka. Mam tylko tzw. prosówki a na nosie chyba zaskórniki (takie ciemniejsze). I zastanawiałam się co przy cerze wrażliwej do nich dobrać, żeby zwężyło pory, dokładnie oczyściło itp... będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi. Temat biochemii czy innych mazideł jest dla mnie totalnie nowy. A i zwykłymi kosmetykami interesuję się tylko z rzadka i też zazwyczaj magluję o rady
Brua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 21:45   #3777
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Brua Pokaż wiadomość
nie jestem dobra w te klocki a im wiecej czytam wypowiedzi tym mniej wiem. Dlatego chciałabym poprosić o pomoc w doborze kilku rzeczy z BU
Mam cerę zazwyczaj dość zmęczoną, narażoną na opary kwasu i rozpuszczalników, mało sypiam. Generalnie większych problemów skórnych nie mam, czasem tylko coś wyskoczy z rzadka. Mam tylko tzw. prosówki a na nosie chyba zaskórniki (takie ciemniejsze). I zastanawiałam się co przy cerze wrażliwej do nich dobrać, żeby zwężyło pory, dokładnie oczyściło itp... będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi. Temat biochemii czy innych mazideł jest dla mnie totalnie nowy. A i zwykłymi kosmetykami interesuję się tylko z rzadka i też zazwyczaj magluję o rady
Prosowki bedziesz musiala niestety regularnie usuwac mechanicznie, najlepiej jesli zrobi to dermatolog, bo kosmetyczka niezla rzeznie potrafi poczynic. Ja zlikwidowalam wlasnie przez wyciskanie plus Effederm na poprawe keratynizacji skory. Przy okazji Effederm normalizuje prace porow i pozbywa sie zaskornikow - wybierz sie do dermatologa,jesli nie effederm to cos innego pewnie przepisze . I spij duzo - ponoc prosowki maja tendecje powstawac przy przemeczeniu.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 22:13   #3778
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

chcę zacząć moją przygodę z BU, w związku z tym mam kilka pytań

lat 30, cera mieszana.. zapchane pory na nosie poliki wysuszone.. cienie pod oczami..
szukam czegoś co najlepiej zlikwiduje wszystkie moje bolączki

zastanawiam się nad:
KREM regen. RENEW z retinolem
Serum na okolice oczu i naczynka
Serum-olejek regulujący LEMON EKO
Żel hialuronowy podwójny 2%
Maseczka wulkaniczna z limonką

co o tym myślicie?
__________________

mój blog

www.beautyness.pl



martiryb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 22:47   #3779
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Prosowki bedziesz musiala niestety regularnie usuwac mechanicznie, najlepiej jesli zrobi to dermatolog, bo kosmetyczka niezla rzeznie potrafi poczynic. Ja zlikwidowalam wlasnie przez wyciskanie plus Effederm na poprawe keratynizacji skory. Przy okazji Effederm normalizuje prace porow i pozbywa sie zaskornikow - wybierz sie do dermatologa,jesli nie effederm to cos innego pewnie przepisze . I spij duzo - ponoc prosowki maja tendecje powstawac przy przemeczeniu.
dzięki
No co do niewyspania to... jestem chronicznie niewyspana przez większość czasu sypiam po 4h dziennie czasami zdarza mi się dłużej. Taka już moja specyfika studiów itp. No plus trochę chaosu.

A co do dermatologa... to jak oni to czyszczą? Też igiełkami? Nie mam nigdzie pod ręką dobrego dermatologa albo o żadnym nie wiem A nie wiem czy jest sens iść państwowo. Polecono mi bardzo dobrą kosmetyczkę z dyplomem lekarza medycyny estetycznej - może to wystarczy? I mają zniżki dla studentów
Brua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 23:40   #3780
sylvia29
Przyczajenie
 
Avatar sylvia29
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

stosuje juz ponad 5 lat kuracje ZORAC'ową

a dopiero teraz odkrylam, ze gdy ostro przesadze z zorac'iem lub diacnealem i mam bardzo bolesna, zaczerwieniona skore swietnie pomaga "cicalfate" avene..

..smaruje kilka razy dziennie dosc grubo tym kremem, potem na noc nakladam nawilzajacy SVR xerialine i po doslownie 2-3 dniach skora jest piekna i nic nie boli, a zluszcza sie dalej tak jak trzeba..
sylvia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.