Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-23, 18:11   #3721
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziękuję dziewczyny za pocieszenie, już się bałam, że mi ząb wypada
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 18:52   #3722
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Dziś widzę same problemy są :p ja też mam problem
Już przed założeniem aparatu moja 6 po leczeniu kanałowym (które było w styczniu) stała się lekko wrażliwa, a teraz od kilku dni jest taka wrażliwa na ciepło/zimno, że aż mnie przeszywa chwilami straszny ból Nie wiem czy ta kanałówka jakaś spartaczona czy co ;(
Mam podobny problem z moją szóstką leczoną kanałowo kilka lat temu, boli mnie za każdym razem kiedy próbuję nią coś pogryźć, ale na rtg nie wyszło nic niepokojącego, więc nie wiem o co chodzi
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 19:05   #3723
Miss Rose Lips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Dziś widzę same problemy są :p ja też mam problem
Już przed założeniem aparatu moja 6 po leczeniu kanałowym (które było w styczniu) stała się lekko wrażliwa, a teraz od kilku dni jest taka wrażliwa na ciepło/zimno, że aż mnie przeszywa chwilami straszny ból Nie wiem czy ta kanałówka jakaś spartaczona czy co ;(
Będziesz miała na tej szóstce założony pierścień? Jeśli tak to ja na Twoim miejscu przeszłabym się do dentysty to sprawdzić

Wczoraj podczas nitkowania zębów wyciągnęłam trochę wypełnienia z piątki, od strony stycznej, która graniczy z szóstką, na której jest pierścień. W tym miejscu ortodonta mi piłował, żeby pierścień zmieścić. Poleciałam dzisiaj po pracy do mojego dentysty i muszę Wam powiedzieć, że to cudotwórca jest odbudował mi zęba od strony pierścienia bez użycia tej foremki do zębów. Mówił, że ciężko tak z zamkiem przyklejonym odbudować ale spróbuje. I udało mu się, w szoku byłam jak ładnie utworzył sobie z pociętej foremki ściankę tam gdzie potrzebował
W ogóle to powiedział, że dobrze że jestem taka czujna bo akurat tam ta plomba mi się rozszczelniła i nawet trochę kleju z zamka pod nią wpłynęło. Dobre przeczucie miałam, że lepiej z tym iść od razu
A mojego stomatologa lubię, fajny, sympatyczny, młody człowiek
__________________
Zadrutowana
08.04.2013 góra
24.06.2013 dół
aparat samoligaturujący QuicKlear.

Ślub 13.09.2014 r.
Miss Rose Lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 19:15   #3724
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Miss Rose Lips Pokaż wiadomość
Będziesz miała na tej szóstce założony pierścień? Jeśli tak to ja na Twoim miejscu przeszłabym się do dentysty to sprawdzić
Mam rurkę przyklejoną na tym zębie. No nic chyba poczekam do wizyty u orto i się jej zapytam co z tym zrobić
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 19:37   #3725
pirisand
Rozeznanie
 
Avatar pirisand
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: wygodna kanapa
Wiadomości: 630
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za pocieszenie, już się bałam, że mi ząb wypada
jak dobrze że jest takie forum jak to ja też na pewno bym tak spanikowała
__________________
Aparatka góra 21.02.2013 r.
pirisand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 21:37   #3726
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Hej dziewczyny. Mam pytanie do tych osób, które już ściągnęły swój złomik bądź które w niedługim czasie się go pozbędą. A pytanie: ile czasu nosiłyście?? Ja mam górę od 5 miesięcy a dół od 3. Na razie mam dużą szparę pomiędzy 2 i 3 a to po to żeby 3 wprowadzić do łuku bo nie miała miejsca, a tak poza tym jakichś większych efektów nie widzę. Mam nadzieję że za 1,5 roku się z nim pożegnam chociaż przyzwyczaiłam się już do niego Pozdrawiam wszystkie aparatki
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 21:40   #3727
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za pocieszenie, już się bałam, że mi ząb wypada
Mnie w pare dni po założeniu aparatu strasznie rozchwiały się zęby na dole i w pierwszym odruchu też spanikowałam, ale potem stwierdziłam, że nie wypadną, bo jak to mają zrobić jak je drut trzyma przynajmniej jak nam zęby wypadną to się nie zgubią

Dzisiaj poobserwowałam mój aparat pod kątem przebarwień i stwierdzam, że go chyba źle czyszcze w sensie w moich zamkach jest pełno zakamarków i trudno jest mi to wszystko wyczyścić mam nawet wrażenie, że jak szczotkuje zęby to tylko to wpycham macie może na to jakieś swoje patenty? i czy możecie mi polecić jakiś delikatny płyn do płukania ust do częstego stosowania? Używam Oral-B raz dziennie (czasami dwa) ale i tak mnie wypala
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013

Edytowane przez luniaska
Czas edycji: 2013-04-23 o 21:43
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 21:53   #3728
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Mnie w pare dni po założeniu aparatu strasznie rozchwiały się zęby na dole i w pierwszym odruchu też spanikowałam, ale potem stwierdziłam, że nie wypadną, bo jak to mają zrobić jak je drut trzyma przynajmniej jak nam zęby wypadną to się nie zgubią

Dzisiaj poobserwowałam mój aparat pod kątem przebarwień i stwierdzam, że go chyba źle czyszcze w sensie w moich zamkach jest pełno zakamarków i trudno jest mi to wszystko wyczyścić mam nawet wrażenie, że jak szczotkuje zęby to tylko to wpycham macie może na to jakieś swoje patenty? i czy możecie mi polecić jakiś delikatny płyn do płukania ust do częstego stosowania? Używam Oral-B raz dziennie (czasami dwa) ale i tak mnie wypala
z płynów polecam listerine zero w ogóle wszystkie, które są bez alkoholu
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 23:07   #3729
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
z płynów polecam listerine zero w ogóle wszystkie, które są bez alkoholu
Ja polecam Colgate Total, taki w cylindrycznej butelce 400ml. Jest drogi wg mnie, kosztuje ok 18zł ale są promocje. On w ogóle nie pali. Nic nie robi, oprócz tego, że odświeża oddech i chyba działa przeciwbakteryjnie. To mój ulubiony bo pieką mnie wszystkie płyny "ALKOHOL FREE"
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 00:01   #3730
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja polecam Oral B Professional alkohol free, Meridol, Elmex
Colgate w ogóle mi nie podchodzą, dziwny smak mają
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 07:05   #3731
Miss Rose Lips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Mnie w pare dni po założeniu aparatu strasznie rozchwiały się zęby na dole i w pierwszym odruchu też spanikowałam, ale potem stwierdziłam, że nie wypadną, bo jak to mają zrobić jak je drut trzyma przynajmniej jak nam zęby wypadną to się nie zgubią

Dzisiaj poobserwowałam mój aparat pod kątem przebarwień i stwierdzam, że go chyba źle czyszcze w sensie w moich zamkach jest pełno zakamarków i trudno jest mi to wszystko wyczyścić mam nawet wrażenie, że jak szczotkuje zęby to tylko to wpycham macie może na to jakieś swoje patenty? i czy możecie mi polecić jakiś delikatny płyn do płukania ust do częstego stosowania? Używam Oral-B raz dziennie (czasami dwa) ale i tak mnie wypala
Wyobraziłam sobie takiego zęba wiszącego na druciku
A co do płynu to faktycznie mój najulubieńszy to Listerine Zero. Pyszny jest i nie pali buzi Ja używam do czyszczenia zębów trzech szczoteczek i wyciorka. Wszystkiego używam codziennie wieczorem plus nitkowanie. Rano używam tylko dwóch a w ciągu dnia tylko jednej, w porywach do dwóch gdyby coś mi przypadkiem wlazło tam gdzie nie trzeba
__________________
Zadrutowana
08.04.2013 góra
24.06.2013 dół
aparat samoligaturujący QuicKlear.

Ślub 13.09.2014 r.
Miss Rose Lips jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 10:08   #3732
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Miss Rose Lips Pokaż wiadomość
Wyobraziłam sobie takiego zęba wiszącego na druciku
A co do płynu to faktycznie mój najulubieńszy to Listerine Zero. Pyszny jest i nie pali buzi Ja używam do czyszczenia zębów trzech szczoteczek i wyciorka. Wszystkiego używam codziennie wieczorem plus nitkowanie. Rano używam tylko dwóch a w ciągu dnia tylko jednej, w porywach do dwóch gdyby coś mi przypadkiem wlazło tam gdzie nie trzeba
w zasadzie robię tak samo i też mam 3 szczoteczki tylko, że budowa moich zamków jest o tyle skomplikowana (chociaż chyba wszystkie są takie) że mają dziurkę i takie 'tunele' i chyba właśnie tam mi się zbiera np. herbata, a płukanie buzi samą wodą nie pomaga w załączniku możecie obejrzeć o co mi chodzi (kosmetyczne zamki są identyczne) a nie będę przecież po każdym łyku szorować ich wyciorkiem

co do płynów to właśnie Oral B-porfessional alkohol free, listerin zero i tak mnie wypala a myślicie, że mogę płyn rozcieńczać wodą czy to po prostu nie ma sensu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg działanie zamków.jpg (50,0 KB, 91 załadowań)
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 10:22   #3733
Miss Rose Lips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
w zasadzie robię tak samo i też mam 3 szczoteczki tylko, że budowa moich zamków jest o tyle skomplikowana (chociaż chyba wszystkie są takie) że mają dziurkę i takie 'tunele' i chyba właśnie tam mi się zbiera np. herbata, a płukanie buzi samą wodą nie pomaga w załączniku możecie obejrzeć o co mi chodzi (kosmetyczne zamki są identyczne) a nie będę przecież po każdym łyku szorować ich wyciorkiem

co do płynów to właśnie Oral B-porfessional alkohol free, listerin zero i tak mnie wypala a myślicie, że mogę płyn rozcieńczać wodą czy to po prostu nie ma sensu
Faktycznie dużo tych zakamarków mają. Moje nie mają tyle ale to przez to, że mają inny rodzaj zamknięcia tego tunelu. Na taki zatrzask tylko.
Nie wiem co Ci poradzić. Ja w torebce noszę taki mały podróżny płyn do płukania Prokudent z Rossmanna - niedobry jest strasznie w smaku ale bez alkoholu i tani. Na szybko daje radę Chyba można rozcieńczyć ale jakie będzie wtedy jego działanie to nie wiem
Btw.. zamki kosmetyczne twojego aparatu wyglądają obłędnie! Nic ich nie widać Też bym tak chciała
__________________
Zadrutowana
08.04.2013 góra
24.06.2013 dół
aparat samoligaturujący QuicKlear.

Ślub 13.09.2014 r.
Miss Rose Lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 11:14   #3734
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Zostałam dziś na wizycie pochwalona za systematyczne noszenie wyciągów (noszę już tylko na noc) - dwa miesiące i zgryz powinien się całkowicie domknąć. Wciąż usuwamy powstałe szpary między 1 i 2 oraz 2 i 3 - dostałam "dłuższy" łańcuszek (ostatnio od 2 do 2, teraz od 3 do 3). Później kosmetyczne poprawki, stabilizacja i jest duża szansa, że do końca roku ściągnę aparat.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 11:33   #3735
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Miss Rose Lips Pokaż wiadomość
Faktycznie dużo tych zakamarków mają. Moje nie mają tyle ale to przez to, że mają inny rodzaj zamknięcia tego tunelu. Na taki zatrzask tylko.
Nie wiem co Ci poradzić. Ja w torebce noszę taki mały podróżny płyn do płukania Prokudent z Rossmanna - niedobry jest strasznie w smaku ale bez alkoholu i tani. Na szybko daje radę Chyba można rozcieńczyć ale jakie będzie wtedy jego działanie to nie wiem
Btw.. zamki kosmetyczne twojego aparatu wyglądają obłędnie! Nic ich nie widać Też bym tak chciała
dzięki za sugestie na pewno wypróbuje
a mój aparat na żywo już nie wygląda tak obłędnie jak na zdjęciach z internetu, więc się niczym nie przejmuj

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Zostałam dziś na wizycie pochwalona za systematyczne noszenie wyciągów (noszę już tylko na noc) - dwa miesiące i zgryz powinien się całkowicie domknąć. Wciąż usuwamy powstałe szpary między 1 i 2 oraz 2 i 3 - dostałam "dłuższy" łańcuszek (ostatnio od 2 do 2, teraz od 3 do 3). Później kosmetyczne poprawki, stabilizacja i jest duża szansa, że do końca roku ściągnę aparat.
super! to szybciutko Ci to idzie życzę, żeby dalej szło wszystko gładko
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 11:55   #3736
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja używam jednej szczoteczki i jednej do przestrzeni międzyzębowych... Szczerze mówiąc nie rozumiem jaki jest sens mycia zębów trzema szczoteczkami Nie popadajmy w paranoję Wystarczy jedna, ale dobra i odpowiednia technika szczotkowania.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 12:03   #3737
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Zostałam dziś na wizycie pochwalona za systematyczne noszenie wyciągów (noszę już tylko na noc) - dwa miesiące i zgryz powinien się całkowicie domknąć. Wciąż usuwamy powstałe szpary między 1 i 2 oraz 2 i 3 - dostałam "dłuższy" łańcuszek (ostatnio od 2 do 2, teraz od 3 do 3). Później kosmetyczne poprawki, stabilizacja i jest duża szansa, że do końca roku ściągnę aparat.
Gratulacje! Ja jakoś straciłam motywacje do wyciągów i nosze tylko na noc. Przez to zeby mi strasznie jeżdżą (rano jest super, wieczorem lipa).

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Dziś widzę same problemy są :p ja też mam problem
Już przed założeniem aparatu moja 6 po leczeniu kanałowym (które było w styczniu) stała się lekko wrażliwa, a teraz od kilku dni jest taka wrażliwa na ciepło/zimno, że aż mnie przeszywa chwilami straszny ból Nie wiem czy ta kanałówka jakaś spartaczona czy co ;(
Miałam tak kilka lat temu. Po leczeniu kanałowym ząb był bardzo wrażliwy. Póżniej to przeszło. Ale przy całej akcji z aparatem okazalo sie ze nie byl dobrze wyleczony i musialam go przeleczać. Na zdjęciu rtg powinno być widoczne czy jest ok.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 12:32   #3738
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
super! to szybciutko Ci to idzie życzę, żeby dalej szło wszystko gładko
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Gratulacje! Ja jakoś straciłam motywacje do wyciągów i nosze tylko na noc. Przez to zeby mi strasznie jeżdżą (rano jest super, wieczorem lipa)
Dzięki Póki co wszystko idzie zgodnie z planem, wady nie miałam dużej, boję się tylko o te szpary bo zauważyłam, że często ich zamykanie troszkę trwa... No ale jestem dobrej myśli
A z tymi wyciągami to czasami też mi się tak strasznie nie chciało ich zakładać (jak musiałam nosić też w dzień) i miałam chwilę zniechęcenia, ale jakoś się zmobilizowałam - im bardziej jestem systematyczna tym bliżej końca - sprawdzone Tak więc: kop w i nosić! Bo warto!

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ja używam jednej szczoteczki i jednej do przestrzeni międzyzębowych... Szczerze mówiąc nie rozumiem jaki jest sens mycia zębów trzema szczoteczkami Nie popadajmy w paranoję Wystarczy jedna, ale dobra i odpowiednia technika szczotkowania.
Szczerze mówiąc to straaaasznie by mi się nie chciało tyloma szczoteczkami myć Więc w sumie trochę podziwiam
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 12:35   #3739
Cocktailraspberry
Zakorzenienie
 
Avatar Cocktailraspberry
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 320
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Pokaże swoje ząbki. Góra jest na przedostatnim łuku. Doł założony w grudniu obecnie walczymy z asymetrią której nie miałam, zrobiła sie po założeniu aparatu. Początkowo gumowy łańcuszek, obecnie metalowy delikatniejszy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ap.jpg (29,7 KB, 121 załadowań)
Cocktailraspberry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 12:40   #3740
Miss Rose Lips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ja używam jednej szczoteczki i jednej do przestrzeni międzyzębowych... Szczerze mówiąc nie rozumiem jaki jest sens mycia zębów trzema szczoteczkami Nie popadajmy w paranoję Wystarczy jedna, ale dobra i odpowiednia technika szczotkowania.
Sens jest taki, żeby dobrze wyczyścić zęby. Zwykłą szczoteczką nie domyję zębów, które są za pierścieniem na przykład.. zwykła szczoteczka mi tam nie wejdzie po prostu. Zamki w koło też wolę sobie doczyścić dokładniej szczoteczką pęczkową, zresztą ona dobrze zbiera osady spod łuków tam gdzie trzeba. To nie jest tak, że myję każdego zęba z osobna i spędzam przy tym piętnaście minut, bo to by była dopiero paranoja
__________________
Zadrutowana
08.04.2013 góra
24.06.2013 dół
aparat samoligaturujący QuicKlear.

Ślub 13.09.2014 r.
Miss Rose Lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 12:46   #3741
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Gratulacje! Ja jakoś straciłam motywacje do wyciągów i nosze tylko na noc. Przez to zeby mi strasznie jeżdżą (rano jest super, wieczorem lipa).[COLOR="Silver"]
A ja od kilku tygodni noszę non stop. Przyzwyczaiłam się już do nich do tego stopnia, że muszę czasami sprawdzać językiem czy są na swoim miejscu na pewno, bo w ogóle ich nie czuję

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
Pokaże swoje ząbki. Góra jest na przedostatnim łuku. Doł założony w grudniu obecnie walczymy z asymetrią której nie miałam, zrobiła sie po założeniu aparatu. Początkowo gumowy łańcuszek, obecnie metalowy delikatniejszy.
Na czym polegała Twoja wada? Bo patrze na pierwsze zdjęcie i nie widzę nic co nadawało by się do korekty aparatem Bardzo ładne białe ząbki masz
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 12:55   #3742
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
Pokaże swoje ząbki. Góra jest na przedostatnim łuku. Doł założony w grudniu obecnie walczymy z asymetrią której nie miałam, zrobiła sie po założeniu aparatu. Początkowo gumowy łańcuszek, obecnie metalowy delikatniejszy.

Ja tez patrzę i nie widzę
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 13:11   #3743
Cocktailraspberry
Zakorzenienie
 
Avatar Cocktailraspberry
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 320
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dla mnie kły były straszne, moj kompleks ;/ reszta zębów z tyłu jakby cofnięta do środka. Według orto gorszy miałam dół, ale nie mam uchwyconych. Jakoś szczególnie dużej wady nie mam jak widać
Cocktailraspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 13:25   #3744
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
Pokaże swoje ząbki. Góra jest na przedostatnim łuku. Doł założony w grudniu obecnie walczymy z asymetrią której nie miałam, zrobiła sie po założeniu aparatu. Początkowo gumowy łańcuszek, obecnie metalowy delikatniejszy.
Szczerze mówiąc, to już przed założeniem aparatu miałaś idealne ząbki
Cytat:
Napisane przez Miss Rose Lips Pokaż wiadomość
Sens jest taki, żeby dobrze wyczyścić zęby. Zwykłą szczoteczką nie domyję zębów, które są za pierścieniem na przykład.. zwykła szczoteczka mi tam nie wejdzie po prostu. Zamki w koło też wolę sobie doczyścić dokładniej szczoteczką pęczkową, zresztą ona dobrze zbiera osady spod łuków tam gdzie trzeba. To nie jest tak, że myję każdego zęba z osobna i spędzam przy tym piętnaście minut, bo to by była dopiero paranoja
Rozumiem.
Ja myję jedną szczoteczką zęby tyle czasu i skupiam się na każdym zębie z osobna No jeszcze można w to wliczyć czas czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i miejsca pod łukiem.
Najpierw używałam zwykłej szczoteczki, kupiłam później curaprox, ale coś mi nie podeszła, teraz używam elektrycznej (zresztą periodentolog mi poleciła) i super mi doczyszcza zęby w każdym miejscu, nie potrzebuję stosować innych
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 13:54   #3745
Miss Rose Lips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, to już przed założeniem aparatu miałaś idealne ząbki


Rozumiem.
Ja myję jedną szczoteczką zęby tyle czasu i skupiam się na każdym zębie z osobna No jeszcze można w to wliczyć czas czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i miejsca pod łukiem.
Najpierw używałam zwykłej szczoteczki, kupiłam później curaprox, ale coś mi nie podeszła, teraz używam elektrycznej (zresztą periodentolog mi poleciła) i super mi doczyszcza zęby w każdym miejscu, nie potrzebuję stosować innych
No widzisz, używasz szczoteczki elektrycznej, a ja szoruję manualnymi to też inaczej. Przy elektrycznej trzeba zatrzymać się na każdym zębie, taka technika szczotkowania jakbym do swojego czyszczenia zębów doliczyła nitkowanie i czyszczenie zamków to też bym się pewnie zamknęła gdzieś w 15 minutach, a pisałam o samym szczotkowaniu . W 15 minut można by było sobie szkliwo zetrzeć
Ciekawe właśnie to jest.. niektórzy polecają elektryczne dla osób noszących aparatu ortodontyczne, a niektórzy wręcz odradzają. Mi odradzili więc nie kupiłam, a taki był mój pierwotny zamysł
__________________
Zadrutowana
08.04.2013 góra
24.06.2013 dół
aparat samoligaturujący QuicKlear.

Ślub 13.09.2014 r.
Miss Rose Lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 14:32   #3746
pirisand
Rozeznanie
 
Avatar pirisand
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: wygodna kanapa
Wiadomości: 630
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
Dla mnie kły były straszne, moj kompleks ;/ reszta zębów z tyłu jakby cofnięta do środka. Według orto gorszy miałam dół, ale nie mam uchwyconych. Jakoś szczególnie dużej wady nie mam jak widać
Mam bardzo podobną wadę do tej którą Ty miałaś. Też mam tylne zęby pochylone do wewnątrz. Super efekty już u Ciebie widać!
__________________
Aparatka góra 21.02.2013 r.
pirisand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 15:43   #3747
Cocktailraspberry
Zakorzenienie
 
Avatar Cocktailraspberry
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 320
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Miss Rose Lips Pokaż wiadomość
No widzisz, używasz szczoteczki elektrycznej, a ja szoruję manualnymi to też inaczej. Przy elektrycznej trzeba zatrzymać się na każdym zębie, taka technika szczotkowania jakbym do swojego czyszczenia zębów doliczyła nitkowanie i czyszczenie zamków to też bym się pewnie zamknęła gdzieś w 15 minutach, a pisałam o samym szczotkowaniu . W 15 minut można by było sobie szkliwo zetrzeć
Ciekawe właśnie to jest.. niektórzy polecają elektryczne dla osób noszących aparatu ortodontyczne, a niektórzy wręcz odradzają. Mi odradzili więc nie kupiłam, a taki był mój pierwotny zamysł
Ja też myłam elektryczną z końcówką ortodontyczną i jakoś mi nie przypasowała pod względem czyszczenia zębów w aparacie bez jest ok Nie mogłam ich domyć, teraz używam manualnej plus wyciorki i nitka.
Cocktailraspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 15:52   #3748
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Vinnga, jakiej konkretnie szczotecki używasz? Ja właśnie rozważam zakup elektrycznej, ale słyszałam opinie, że nie nadaje się do czyszczenia zębów z aparatem
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 16:02   #3749
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ja używam jednej szczoteczki i jednej do przestrzeni międzyzębowych... Szczerze mówiąc nie rozumiem jaki jest sens mycia zębów trzema szczoteczkami Nie popadajmy w paranoję Wystarczy jedna, ale dobra i odpowiednia technika szczotkowania.
Ja podobnie jak Miss Rose Lips używam różnych szczoteczek do różnych zadań specjalnych weź jeszcze pod uwagę fakt, że noszę aparat dopiero 2 tygodnie, więc jeszcze jestem w fazie chuchania i dmuchania na zęby, no i czasami mam problemy z jedzeniem i faktycznie połowa obiadu zostaje w aparacie ale już coraz lepiej sobie radzę, więc i lepiej idzie mi czyszczenie

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
Pokaże swoje ząbki. Góra jest na przedostatnim łuku. Doł założony w grudniu obecnie walczymy z asymetrią której nie miałam, zrobiła sie po założeniu aparatu. Początkowo gumowy łańcuszek, obecnie metalowy delikatniejszy.
ja takiego efektu oczekuje po zdjęciu aparatu jak na Twoim pierwszym zdjęciu
naprawde masz piękne zęby a mogę wiedzieć jak to się stało, że Twoje kły tak pięknie wyglądają? Mam w zasadzie identyczne tylko jeszcze krzywe i wystające i tak po prostu aparat Ci je ustawił? nie mogę się napatrzeć też takie chce
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013

Edytowane przez luniaska
Czas edycji: 2013-04-24 o 16:08
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 16:07   #3750
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość

ja takiego efektu oczekuje po zdjęciu aparatu jak na Twoim pierwszym zdjęciu
naprawde masz piękne zęby a mogę wiedzieć jak to się stało, że Twoje kły tak pięknie wyglądają?: slina:
Podpinam się pod pytanie jako właścicielka kłów-gigantów, założę się, że są największe w całym wątku
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.