Mąż zataił przede mną swój zakup - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-01-21, 11:19   #1
wnerwionazona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 3

Mąż zataił przede mną swój zakup


Hej, postaram się streścić. Jestem mężatką z niewielkim stażem, poniżej 5 lat. Od jakiegoś czasu mam z mężem awantury, bo non stop gra na kompie. Jak nie gra, to ogląda serial. Jak ogląda serial, to jednocześnie coś pyka na tablecie. Jestem od dawna zmęczona sytuacją. W listopadzie w ramach naprawiania relacji namówiłam go na wyjazd na kilka dni, który zaowocował nowym życiem. Jestem więc we wczesnej ciąży i z uwagi na różne problemy, właściwie tylko wegetuję i próbuję jakoś realizować swoje obowiązki zawodowe/naukowe. Dodam, że nic się nie zmieniło, mąż gra nadal, ale przynajmniej przejął obowiązki domowe. Byłam więc dosyć zadowolona i nie miałam siły wkurzac się na granie. Od roku zarabiam znacznie mniej niż mąż, pracuję w niewielkim zakresie, bo zaczęłam szkolenie zawodowe, które w perspektywie kilku lat pozwoli mi dostać znacznie lepsze zatrudnienie. Mam też na głowie dodatkowe studia. Mąż zarabia dobrze i w zasadzie nas utrzymuje (kredyt, rachunki, jedzenie) a ja wydaję pieniądze na podnoszenie swoich kwalifikacji i lekarzy. Nie kupuję nic dla siebie, bo nie mam na to pieniędzy. Może krem za 14zl. Jest jak jest, zaszłam w ciążę, z której się cieszę, więc wychodziłam z założenia, że przewegetuję najbliższe dwa lata do ukończenia kursów i studiów i moja sytuacja się poprawi.



Ostatnio był u mnie brat, szukaliśmy czegoś w pokoju, w którym mąż trzyma elektronikę i zapytał mnie "w po co X pad do PS5?". Patrzę, rzeczywiscie, nie widziałam tego tu wcześniej. Zaczęłam grzebać po szafkach i znalazłam: karton od PS5 i nowe gry.

Przypomniałam sobie, że kilka dni wcześniej mąż zerwał się wieczorem, że musi iść do paczkomatu. Zapytałam, co zamówił, a on wymyślił coś głupiego. Od razu wiedziałam, że kłamie, ale pomyślałam, że pewnie odbiera prezent na moje urodziny 🤦



Od dwóch dni więc wiem, że mąż robi ze mnie idiotkę i za moimi plecami inwestuje NASZE pieniądze (tak, nasze, bo mamy wspólność majątkową) w kolejny sprzęt do grania. Pierwszą reakcją była furia, ale się opanowałam i chcę się z nim rozmówić na zimno. Jestem wściekła, bo mnie okłamał. Wściekła, bo widocznie jak ja będę pisać doktorat i bujać dzieciaka, on będzie grał na konsoli. Wściekła, bo tyle co poszło na konsolę, ja już wydałam na lekarzy, żeby to dziecko w ogóle miało szansę przyjść na świat. Wściekła, bo zapłacę za swoje kursy, znowu badania i nie kupię sobie w ciągu dwóch miesięcy nawet pary majtek.



Miałam dziś to załatwić, ale mam tylko gonitwę myśli i obawę, że ze stresu zaszkodzę dziecku. Proszę o jakąś radę, bez połajanek, że w słabej sytuacji zarobkowej zaszłam w ciążę, bo dziecko ma dwoje rodziców, w tym jedno świetnie zarabiające i dobre warunki mieszkaniowe. Sama ciąża jest miłym zaskoczeniem o tyle, że przy moich wynikach badań mialam słabe szansę na ciążę.
wnerwionazona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:24   #2
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez wnerwionazona Pokaż wiadomość
Hej, postaram się streścić. Jestem mężatką z niewielkim stażem, poniżej 5 lat. Od jakiegoś czasu mam z mężem awantury, bo non stop gra na kompie. Jak nie gra, to ogląda serial. Jak ogląda serial, to jednocześnie coś pyka na tablecie. Jestem od dawna zmęczona sytuacją. W listopadzie w ramach naprawiania relacji namówiłam go na wyjazd na kilka dni, który zaowocował nowym życiem. Jestem więc we wczesnej ciąży i z uwagi na różne problemy, właściwie tylko wegetuję i próbuję jakoś realizować swoje obowiązki zawodowe/naukowe. Dodam, że nic się nie zmieniło, mąż gra nadal, ale przynajmniej przejął obowiązki domowe. Byłam więc dosyć zadowolona i nie miałam siły wkurzac się na granie. Od roku zarabiam znacznie mniej niż mąż, pracuję w niewielkim zakresie, bo zaczęłam szkolenie zawodowe, które w perspektywie kilku lat pozwoli mi dostać znacznie lepsze zatrudnienie. Mam też na głowie dodatkowe studia. Mąż zarabia dobrze i w zasadzie nas utrzymuje (kredyt, rachunki, jedzenie) a ja wydaję pieniądze na podnoszenie swoich kwalifikacji i lekarzy. Nie kupuję nic dla siebie, bo nie mam na to pieniędzy. Może krem za 14zl. Jest jak jest, zaszłam w ciążę, z której się cieszę, więc wychodziłam z założenia, że przewegetuję najbliższe dwa lata do ukończenia kursów i studiów i moja sytuacja się poprawi.



Ostatnio był u mnie brat, szukaliśmy czegoś w pokoju, w którym mąż trzyma elektronikę i zapytał mnie "w po co X pad do PS5?". Patrzę, rzeczywiscie, nie widziałam tego tu wcześniej. Zaczęłam grzebać po szafkach i znalazłam: karton od PS5 i nowe gry.

Przypomniałam sobie, że kilka dni wcześniej mąż zerwał się wieczorem, że musi iść do paczkomatu. Zapytałam, co zamówił, a on wymyślił coś głupiego. Od razu wiedziałam, że kłamie, ale pomyślałam, że pewnie odbiera prezent na moje urodziny



Od dwóch dni więc wiem, że mąż robi ze mnie idiotkę i za moimi plecami inwestuje NASZE pieniądze (tak, nasze, bo mamy wspólność majątkową) w kolejny sprzęt do grania. Pierwszą reakcją była furia, ale się opanowałam i chcę się z nim rozmówić na zimno. Jestem wściekła, bo mnie okłamał. Wściekła, bo widocznie jak ja będę pisać doktorat i bujać dzieciaka, on będzie grał na konsoli. Wściekła, bo tyle co poszło na konsolę, ja już wydałam na lekarzy, żeby to dziecko w ogóle miało szansę przyjść na świat. Wściekła, bo zapłacę za swoje kursy, znowu badania i nie kupię sobie w ciągu dwóch miesięcy nawet pary majtek.



Miałam dziś to załatwić, ale mam tylko gonitwę myśli i obawę, że ze stresu zaszkodzę dziecku. Proszę o jakąś radę, bez połajanek, że w słabej sytuacji zarobkowej zaszłam w ciążę, bo dziecko ma dwoje rodziców, w tym jedno świetnie zarabiające i dobre warunki mieszkaniowe. Sama ciąża jest miłym zaskoczeniem o tyle, że przy moich wynikach badań mialam słabe szansę na ciążę.
Nie do końca rozumiem o co chodzi, mąż pracuje, zarabia, wykonuje obowiązki domowe, więc właściwie jaki to problem że gra na konsoli...? Skoro kasę macie wspólną to niby czemu nie możesz sobie z niej kupić majtek?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:26   #3
kotoplazma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 95
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Może to PS5 to właśnie prezent urodzinowy😅
kotoplazma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:28   #4
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Moim zdaniem grubo przesadzasz. Studia i dodatkowe szkolenie to był Twój pomysł. Swoje pieniądze zatem wydajesz na to co uważasz za słuszne, mężowi natomiast tej możliwości nie pozostawiasz. Podjęłaś decyzję o tym że dwa lata przewegetujesz ale czy mąż wyraził również taką chęć?
W zakresie gier akurat masz trochę racji natomiast dobrze bybyło gdybyś doprecyzowała czy to wpływa na wywiązywanie się męża z obowiązków domowych.
To że sama opłacasz lekarza aby dziecko mogło być zdrowe..No sorry.. mąż płaci za kredyt i rachunki więc nie rozumiem? Jeżeli brakuje Ci pieniędzy na podstawowe rzeczy takie jak bielizna to może troszeczkę się przeliczyłaś biorąc na siebie zobowiązania finansowe w zakresie edukacji ponad własne miary i przez to rozliczasz teraz partnera z każdego wydanego grosza na własne przyjemności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Czas edycji: 2022-01-21 o 12:30
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:31   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Dlaczego niby masz tylko na krem za 14 złotych? Nie macie wspólnoty majątkowej, czy o co chodzi? Samą siebie cenzurujesz i chcesz, aby on siebie cenzurował? Czujesz się w obowiązku pytać go o kupienie kremu np. za 25 złotych? On ma Ci się tłumaczyć z każdego zakupu? Nie za bardzo rozumiem.

Skoro jest Ci źle psychicznie z faktem, że mało zarabiasz a masz możliwość więcej, to daj sobie siana z tymi szkoleniami, studiami, które mogą a nie muszą Ci coś w przyszłości dać i postaw na tu i teraz. Żeby już teraz zarobić lepiej. Chociaż niestety nie wiadomo do którego miesiąca ciąży będziesz w stanie być w pracy. Sama sobie skomplikowałaś życie.

Skoro było między Wami źle, to pomysł z ciążą... ale cóż, mleko się rozlało.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-01-21 o 12:32
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:34   #6
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 572
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Nie do końca rozumiem o co chodzi, mąż pracuje, zarabia, wykonuje obowiązki domowe, więc właściwie jaki to problem że gra na konsoli...? Skoro kasę macie wspólną to niby czemu nie możesz sobie z niej kupić majtek?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Też nie rozumiem

Problem z du**. Skoro facet wykonuje obowiązki domowe to jaki problem w tym, że sobie gra? Każdy ma swój sposób na spędzanie wolnego czasu. Mnie bardziej niepokoi to, że facet musi się kryć z zakupem konsoli, bo może mieć dym w domu, a to przecież są jego zarobione pieniądze. Jakby mi ktoś przyniósł PS5 do domu to grałabym z nim, a co tam

Poza tym o co chodzi z tymi majtkami? To ta kasa jest wspólna czy nie? Bez przesady, że na konsolę wydał tyle, żeby na majtki nie starczyło.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:34   #7
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

a jakie macie ustalenia pieniezne? macie wpsolne konto? informujecie siebie o wydatkach prowadzicie excela z budzetem?

bo nie wiem jakie pieniedze on wydal: swoje czy z waszego konta?

PS5 to droga zabawka, zalezy od ustalen.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-21, 12:34   #8
wnerwionazona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 3
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Fajnie, życzę, żeby też partner Was oszukiwał. Oraz życzę wspólnoty finansowej polegającej na tym, że ten, kto więcej zarabia, robi, co chce. Nie życzę sobie więcej odpowiedzi, chciałam rad, jak pogadać z mężem, ale Grażyny wizazowe muszą kopać leżącego. Nie pozdrawiam.
wnerwionazona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:37   #9
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Moim zdaniem nie przesadzasz, skoro macie wspólnotę to te pieniądze nie są tylko jego, więc nie powinien ukrywać takich wydatków.
Może powinniście przeorganizować wasz system zarządzania pieniądzmi. Czyli wszystko co zarobicie, idzie do wspólnego wora, z tego płacicie rachunki, wydatki związane z przyszłym dzieckiem itp. Dodatkowo z tego wydzielacie kwotę po X zł na konto każdego z Was i z tym każdy może robić co chce bez spowiadania się.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:38   #10
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez wnerwionazona Pokaż wiadomość
Fajnie, życzę, żeby też partner Was oszukiwał. Oraz życzę wspólnoty finansowej polegającej na tym, że ten, kto więcej zarabia, robi, co chce. Nie życzę sobie więcej odpowiedzi, chciałam rad, jak pogadać z mężem, ale Grażyny wizazowe muszą kopać leżącego. Nie pozdrawiam.
Zaszłaś w ciążę z facetem, do którego masz liczne wątpliwości i pretensje, zaczęłaś jakieś kursy, studia przez co zarabiasz mniej i kilka innych "mądrych" decyzji i masz pretensje do obcych osób, że nie rozumieją. Jakie oszukiwanie? Facet sobie coś kupił. Gra nie od wczoraj. Wiedziałaś, że ma takie hobby. Skoro Ci to tak nie leży, to było zawinąć się a nie w ciążę zachodzić.

Wspólnota majątkowa nie polega na tym, że mąż ma mi się tłumaczyć z kupowania każdej pierdoły. Ty piszesz o tym tak, jakby samochód kupił za Twoimi plecami. Oczekiwałaś najazdu na swojego męża? To się przeliczyłaś.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:39   #11
wnerwionazona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 3
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Chyba nie wiesz na czym polega wspólnota finansowa.
wnerwionazona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-21, 12:45   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem

Problem z du**. Skoro facet wykonuje obowiązki domowe to jaki problem w tym, że sobie gra? Każdy ma swój sposób na spędzanie wolnego czasu. Mnie bardziej niepokoi to, że facet musi się kryć z zakupem konsoli, bo może mieć dym w domu, a to przecież są jego zarobione pieniądze. Jakby mi ktoś przyniósł PS5 do domu to grałabym z nim, a co tam

Poza tym o co chodzi z tymi majtkami? To ta kasa jest wspólna czy nie? Bez przesady, że na konsolę wydał tyle, żeby na majtki nie starczyło.
No dokładnie. To w końcu są pieniądze, nie ma ich, czy jakieś chore ustalenia pt. tłumaczenie się z każdego zakupu. Jak na moje, to pani jest po prostu niezadowolona z życia, które sobie zgotowała i winny temu ma być mąż.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez wnerwionazona Pokaż wiadomość
Chyba nie wiesz na czym polega wspólnota finansowa.
Na pewno nie na tym, że mąż ma mi się tłumaczyć z każdego zakupu. To chyba Ty tu czegoś nie rozumiesz. No chyba, że takie ustalenia sobie poczyniliście, ale jakoś się o tym nie zająknęłaś do tej pory.

Jeszcze raz: czy mąż Cię zmusił do pisania doktoratu, zachodzenia w ciążę i kilku innych decyzji? Nie. Czy wiedziałaś, że gra i jest w temat wkręcony? Tak. Jak dla mnie to po prostu Cię trzęsie, bo samej sobie skomplikowałaś życie.

Konsolę mógł sobie kupić np. oszczędzając na to po 50 złotych miesięcznie od wielu miesięcy. Albo na korzystne, odroczone raty. Nie wypadałoby najpierw po prostu z nim o tym porozmawiać, a nie szukać na forum jedynych słusznych odpowiedzi, że Twój mąż to zły wilk?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:45   #13
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
a jakie macie ustalenia pieniezne? macie wpsolne konto? informujecie siebie o wydatkach prowadzicie excela z budzetem?

bo nie wiem jakie pieniedze on wydal: swoje czy z waszego konta?

PS5 to droga zabawka, zalezy od ustalen.

Autorka tak to pisze, że nie wiadomo nic. Niby mąż ich głównie utrzymuje, mają wspólnotę, a ona sobie nic nie kupi, bo nie ma kasy.



Droga i nie droga. Nie wiadomo jakie mają dochody, jak często facet kupuje sobie tego typu zabawkę.

Edytowane przez 26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Czas edycji: 2022-01-21 o 12:50
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:50   #14
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 496
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez wnerwionazona Pokaż wiadomość
Dodam, że nic się nie zmieniło, mąż gra nadal, ale przynajmniej przejął obowiązki domowe. Byłam więc dosyć zadowolona i nie miałam siły wkurzac się na granie.



Nie kupuję nic dla siebie, bo nie mam na to pieniędzy.

Od dwóch dni więc wiem, że mąż robi ze mnie idiotkę i za moimi plecami inwestuje NASZE pieniądze (tak, nasze, bo mamy wspólność majątkową) w kolejny sprzęt do grania. Pierwszą reakcją była furia, ale się opanowałam i chcę się z nim rozmówić na zimno.



Wściekła, bo tyle co poszło na konsolę, ja już wydałam na lekarzy, żeby to dziecko w ogóle miało szansę przyjść na świat. Wściekła, bo zapłacę za swoje kursy, znowu badania i nie kupię sobie w ciągu dwóch miesięcy nawet pary majtek.

Czekaj, bo nie rozumiem. Mąż zarabia więcej niż Ty, ale wspólnie stać Was i na lekarzy/leczenie, i Twoje kursy/studio, i dom, i jego sprzęt do gier; jak piszesz sama - macie wspólnotę majątkową, to dlaczego właściwie nie możesz kupić sobie pary majtek czy lepszego kremu?


Popa tym - piszesz, że mąż przejął obowiązki domowe, to właściwie w czym przeszkadza Ci, że w wolnym czasie sobie gra? Czemu jest to powodem Waszych awantur?
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:51   #15
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
No dokładnie. To w końcu są pieniądze, nie ma ich, czy jakieś chore ustalenia pt. tłumaczenie się z każdego zakupu. Jak na moje, to pani jest po prostu niezadowolona z życia, które sobie zgotowała i winny temu ma być mąż.


Ewentualnie autorka uznała, że skoro ona postanowiła nie kupić sobie nawet majtek to on dla zasady powinien tak samo.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:54   #16
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Mąż zataił przede mną swój zakup

Rozumiem złość, bo mimo wszystko mąż powinien skonsultować taki wydatek z Tobą (edit: o ile macie takie ustalenia w Waszej relacji)

Mamy z mężem wspólnotę, ja obecnie z pewnych powodów nie pracuję i tylko on nas utrzymuje - a mimo to wszystko powyżej 500zl ze sobą konsultujemy. Żeby nie było - odwrotną sytuację tez mieliśmy (ja jako jedyna osoba zarabiająca) i działało to tak samo.

Co do grania - o ile nie zaniedbuje Waszej relacji to ja bym się nie czepiała.

Jedyne czego nie rozumiem to Twoje narzekanie na brak kasy - nie korzystasz ze wspólnego konta? Mąż Cię jakos rozlicza z tej „jego” pensji? I dlaczego nie bierze aktywnie udziału w wizytach u lekarza i dbaniu o ciąże?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez Nuova
Czas edycji: 2022-01-21 o 12:56
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:54   #17
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez wnerwionazona Pokaż wiadomość
Chyba nie wiesz na czym polega wspólnota finansowa.
No w Twoim wydaniu chyba na tym że Ty najlepiej wiesz na co można wydawać pieniądze i domagasz się aby mąż tym decyzjom bezwzględnie się podporządkował.
To nie wspólnota tylko dyktatura.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 12:58   #18
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Podejrzewam ze wspólnota jest prawna, wynikająca z braku intercyzy rozdzielającej majątek małżonków.
A na co dzień: każde sobie rzepkę skrobie, mają tyle ile sobie zarobią, przy czym maż ma jeszcze ze swojego łożyć na rachunki wikt i opierunek.



Czyli taka teoretyczna dość dziwaczna wspólnota, gdzie to co jego jest tez jej, ale to co jej, jest tylko jej bo ona ma mniej.






Jakby nie było, (każdy sobie orze jak może) to ja bym na wszelki wypadek, w ewentualnej aferze o konsolę, pominęła udział brata w ryciu po rzeczach męża i zadawaniu na dodatek pytań, na tematy które nie są brata sprawą.
Dobrze ci autorko wątku radzę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2022-01-21 o 13:00
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 13:01   #19
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Ja jeśli coś kupuję dla domu (czyli z naszych częściowo wspólnych pieniędzy, bo tak to mamy intercyzę) to zawsze informuję męża, nawet jeśli to coś stosunkowo niedrogiego i nawet, jeśli miałby tylko od niechcenia kiwnąć głową. Zapytanie zajmuje pare sekund, a można uniknąć kwasów. A takie PS swoje kosztuje, nie wyobrażam sobie nie powiedzieć o czymś takim.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-21, 13:04   #20
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

ale jestes nieprzyjemna, nic dziwnego, ze maz boi sie z toba szczerze rozmawiac


facet cie utrzymuje (kredyt, rachunki, jedzenie) i jeszcze musi sie kryc przed awantura za konsole, wspolczuje mu harpii za zone masakra
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 13:06   #21
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Jezu jaka dziwna tą wspólnota niby piszesz, że macie wspólnotę i miał się skonsultować i zapytać (gdzie wiadomo, że byś się nie zgodziła), sama podkreślasz, że kasa jest wspólną, a jednocześnie piszesz, że majtek sobie kupić nie możesz?? To dlaczego nie bierzesz ze wspólnych pieniędzy?? Wygląda raczej jakbyście mieli jednak rozdzielność i Ty sobie wydajesz kasę na siebie, a on Was utrzymuje. U mnie w związku takie wydatki konsultujemy, ale ja nie robię Meksyku chłopu, który uczciwie pracuje i dobrze zarabia o kupno gry czy konsoli.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

No nie? Jeśli go tak atakuje, to jasne, że chłop się kryje. I kupno konsoli jako oszustwo...mocne nadużycie tego słowa. No chyba, że byłaby kupiona za ostatni grosz przeznaczony na chleb albo za pozyczona kasę, to wtedy ok. Ale jeśli ktoś SWIETNIE zarabia to nie wiem i nie rozumiem jaki problem.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 13:12   #22
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
A takie PS swoje kosztuje, nie wyobrażam sobie nie powiedzieć o czymś takim.

Tylko w zdrowej relacji jeśli chłop pracuje i chce sobie kupić cokolwiek - kupuje. A on ma fochy, bo po wykonaniu obowiązków ( które wykonuje bez problemu jak można wnioskować) spędza czas wolny w wybrany przez siebie sposób.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 13:14   #23
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 256
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez wnerwionazona Pokaż wiadomość
Fajnie, życzę, żeby też partner Was oszukiwał. Oraz życzę wspólnoty finansowej polegającej na tym, że ten, kto więcej zarabia, robi, co chce. Nie życzę sobie więcej odpowiedzi, chciałam rad, jak pogadać z mężem, ale Grażyny wizazowe muszą kopać leżącego. Nie pozdrawiam.

Ale chyba nie na tym wygląda wspólnota. Dostałaś pytania, dlaczego nie możesz sobie kupić lepszego kremu czy majtek, skoro macie wspólne finanse? Jak to wygląda? Bo to jest niezrozumiała część, której nie wyjaśniłaś.
Według mnie mąż mógł kupić takie rzeczy, skoro miał pieniądze i miał ochotę. Ale nie powinien tego kitrać przed tobą, jeśli macie wspólną kasę.
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 13:18   #24
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez wnerwionazona Pokaż wiadomość
Fajnie, życzę, żeby też partner Was oszukiwał. Oraz życzę wspólnoty finansowej polegającej na tym, że ten, kto więcej zarabia, robi, co chce. Nie życzę sobie więcej odpowiedzi, chciałam rad, jak pogadać z mężem, ale Grażyny wizazowe muszą kopać leżącego. Nie pozdrawiam.
Powiedz mężowi to, co tu napisałaś
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 13:19   #25
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Cytat:
Napisane przez Luxanna Pokaż wiadomość
Ale chyba nie na tym wygląda wspólnota. Dostałaś pytania, dlaczego nie możesz sobie kupić lepszego kremu czy majtek, skoro macie wspólne finanse? Jak to wygląda? Bo to jest niezrozumiała część, której nie wyjaśniłaś.
Według mnie mąż mógł kupić takie rzeczy, skoro miał pieniądze i miał ochotę. Ale nie powinien tego kitrać przed tobą, jeśli macie wspólną kasę.
Jeżeli ona jest tak "przyjemna" w obyciu na co dzień, jak tutaj zaprezentowała, to ja się facetowi nie dziwię. Znam takie pary, gdzie niestety facet pewne rzeczy musi kitrać, bo żona by mu nie dała kupić np. narzędzi za 300 złotych "bo po co ci to? masz śrubokręt przecież". Nie mówię, że jakieś ukrywanie jest dobre, ale czasami to zło konieczne. I takie związki trwają, mają dzieci, są ogólne szczęśliwe. Najgorsze jest to, że tu już jest afera wielka i ZUYYY MĄŻ a nawet nie wiadomo ile wydał, kiedy, czy w ogóle.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 13:20   #26
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89084345]Autorka tak to pisze, że nie wiadomo nic. Niby mąż ich głównie utrzymuje, mają wspólnotę, a ona sobie nic nie kupi, bo nie ma kasy.



Droga i nie droga. Nie wiadomo jakie mają dochody, jak często facet kupuje sobie tego typu zabawkę.[/QUOTE]

niechlujnie opisane przez autorke, skad my mamy wiedziec jak oni zyja
doklandie tak jak piszesz.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 13:21   #27
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

No nie wiem czy związek z żoną/mezem przed która/którym trzeba kitrać zakupy (jeśli są zdroworozsądkowe) jest taki szczęśliwy. A może inaczej - ja bym się nie czuła szczęśliwa w takiej relacji.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 13:22   #28
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

Boże, biedny facet, nie dość że utrzymuje dwie osoby bo żonka postanowiła wegetować przez 2 lata i się dokształcać to nawet nie może sobie pograć i kupić konsoli za swoje pieniądze
Zataił zakup bo wie że mu trujesz tyłek o granie i wolał nie mówić niż słuchać marudzenia.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 13:26   #29
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89084441]No nie wiem czy związek z żoną/mezem przed która/którym trzeba kitrać zakupy (jeśli są zdroworozsądkowe) jest taki szczęśliwy. A może inaczej - ja bym się nie czuła szczęśliwa w takiej relacji.
[/QUOTE]

Ale ludzie są różni i rodzaje szczęścia różne, szczególnie w przypadku starszych pokoleń, bo takie osoby mam na myśli. Teraz się stawia na większą szczerość, rozmawiaj, wyjaśniaj, wszystko mów. Kiedyś niekoniecznie tak było. Pamiętam, że kitranie jakichś zaskórników przed żoną to np. wśród kolegów taty z pracy był powszechny zwyczaj. Również nie chciałabym, aby mąż w obawie, że mu zabronię, czy będę mu przynudzała cokolwiek przede mną ukrywał, ale serio serio znam takie pary. Taki trochę dziwny model, może nawet rodzaj gry przed sobą, ale są. Jeżeli to jest jedyny "grzech" faceta, to...
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-01-21 o 13:28
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 13:31   #30
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 225
Dot.: Mąż zataił przede mną swój zakup

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89084415]Tylko w zdrowej relacji jeśli chłop pracuje i chce sobie kupić cokolwiek - kupuje.[/QUOTE]
Nawet za kilka tysięcy?
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-30 16:27:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.