Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-10, 14:16   #1
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Arrow

Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!


Dotychczas stosowałam Yasminelle. Ostatnio jednak mój ginekolog zaproponował mi Narayę, jako tańszy odpowiednik. Stosuje może któraś z Was te pigułki ? Jak się sprawdzają ?
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek

Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 05:33   #2
moni__a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

hej, ja równierz dostałam receptę na naraye a wcześniej brałam yasminelle. Cena zdecydowanie niższa, a skład ten sam. Biorę już tydzień i czuję się dobrze.
moni__a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 08:05   #3
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
Dotychczas stosowałam Yasminelle. Ostatnio jednak mój ginekolog zaproponował mi Narayę, jako tańszy odpowiednik. Stosuje może któraś z Was te pigułki ? Jak się sprawdzają ?
hmm moja ginka właśnie mi je przepisała i dzisiaj wezmę pierwszą,sama jestem ich ciekawa tylko tak się teraz zastanawiam do ilu aptek tż będzie musiał pojechac,żeby je dostac,bo z tego co czytam są jeszcze nie tak łatwo dostępne

u nas koszt opakowania 35zł
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2010-08-13 o 08:38
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:30   #4
moni__a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
hmm moja ginka właśnie mi je przepisała i dzisiaj wezmę pierwszą,sama jestem ich ciekawa tylko tak się teraz zastanawiam do ilu aptek tż będzie musiał pojechac,żeby je dostac,bo z tego co czytam są jeszcze nie tak łatwo dostępne

u nas koszt opakowania 35zł
Ja nie miałam problemu, żeby je dostać, oczywiście w każdej aptece inna cena W Warszawie byłam w trzech aptekach i ceny od 26,50 do 29 zł więc może poszukaj trochę tańszych
Też byłam ich ciekawa ale skład ten sam więc i działanie nie powinno się różnić, jak już pisałam ja nie widzę różnicy. Jedyne co od razu rzuca się w oczka to nie są tak ładnie opakowane, nie mają ładnej książeczki itp No ale liczy się działanie tabletek a nie otoczka)
moni__a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:26   #5
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez moni__a Pokaż wiadomość
Ja nie miałam problemu, żeby je dostać, oczywiście w każdej aptece inna cena W Warszawie byłam w trzech aptekach i ceny od 26,50 do 29 zł więc może poszukaj trochę tańszych
Też byłam ich ciekawa ale skład ten sam więc i działanie nie powinno się różnić, jak już pisałam ja nie widzę różnicy. Jedyne co od razu rzuca się w oczka to nie są tak ładnie opakowane, nie mają ładnej książeczki itp No ale liczy się działanie tabletek a nie otoczka)
no zobaczymy czy będę się czuła ok,ja tylko stosowałam wcześniej diane i teraz ginka dała mi te
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 13:22   #6
Wodesia
Raczkowanie
 
Avatar Wodesia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 332
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cześć dziewczyny!

Wczoraj lekarz mi przepisał tabletki antykoncepcyjne naraya. Czy możecie już coś powiedzieć o ich działaniu? Wzmożony apetyt, tycie..? Proszę Podzielcie się swoimi odczuciami.

Pozdrawiam
__________________
Licencjonowany Kosmetolog
Wodesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 13:53   #7
moni__a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez Wodesia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Wczoraj lekarz mi przepisał tabletki antykoncepcyjne naraya. Czy możecie już coś powiedzieć o ich działaniu? Wzmożony apetyt, tycie..? Proszę Podzielcie się swoimi odczuciami.

Pozdrawiam
Nie powinnaś tyć po tych tabletkach, bo nie zatrzymują wody, a co do apetytu to ja nie mam zwiększonego.
moni__a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-16, 21:18   #8
kate6921
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

ja też już je biorę prawie 2 tygodnie,niby wszystko jest w porządku ale mam wrażenie,że cera mi się po nich pogorszyła..;/
kate6921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 23:06   #9
moni__a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez kate6921 Pokaż wiadomość
ja też już je biorę prawie 2 tygodnie,niby wszystko jest w porządku ale mam wrażenie,że cera mi się po nich pogorszyła..;/
to Twoje piewsze tabletki czy zmienione z jakiś innych?
moni__a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 08:23   #10
kate6921
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

pierwsze,pierwsze akurat trafiłam na takie a nie inne i poza tym faktem ,że cera serio mi się jak na dzień dzisiejszy pogorszyła to wszystko ok!
zdziwiło mnie to trochę ,bo mam koleżanki ,które biorą yaz,yasmin i chwalą sobie,że buzia jak nowa a u mnie wręcz przeciwnie..;]
kate6921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 11:30   #11
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Od ponad 3 lat biorę Yasminelle. Wyczytałam o zamienniku, poszłam do gina i dostała receptę na Naraye. Lekarz nic nie słyszał, zaciekawiłam go nowym info
Jeszcze nie muszę wykupować,ale póki co zrobiłam przegląd w aptekach i wychodzi ok.29 zł. (za Yasminelle płacę 40-43zł. )Zajdę jeszcze do tych tańszych aptek i się zastanowię czy zmieniać
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 08:46   #12
moni__a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Od ponad 3 lat biorę Yasminelle. Wyczytałam o zamienniku, poszłam do gina i dostała receptę na Naraye. Lekarz nic nie słyszał, zaciekawiłam go nowym info
Jeszcze nie muszę wykupować,ale póki co zrobiłam przegląd w aptekach i wychodzi ok.29 zł. (za Yasminelle płacę 40-43zł. )Zajdę jeszcze do tych tańszych aptek i się zastanowię czy zmieniać
nad czym się zastanawiać Zawsze parę groszy zostaje w kieszeni
po 4 m ce można kupić bluzkę za różnicę w cenie
moni__a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 14:51   #13
happys
Zadomowienie
 
Avatar happys
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 148
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

ja tez biore yasminelle od kilku lat ale ostatnio dostalam recepte na naraya. w mojej aptece sa raptem 5 zl tansze od yasminelle a po stosowaniu przez miesiac nie mam dobrej opinii o narayi. tak jak przy zmianie z yamin na yasminelle nie mialam zadnych skutkow ubocznych tak tu o dziwo zauwazylam codzienne bole glowy, sennosc i jeszcze inne nieprzyjemne zmiany. wiec nie napalajcie sie tak od razu na tanszy odpowiednik bo nie kazdej bedzie dobrze sluzyl.

Edytowane przez happys
Czas edycji: 2010-08-25 o 14:53
happys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 06:55   #14
moni__a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez happys Pokaż wiadomość
ja tez biore yasminelle od kilku lat ale ostatnio dostalam recepte na naraya. w mojej aptece sa raptem 5 zl tansze od yasminelle a po stosowaniu przez miesiac nie mam dobrej opinii o narayi. tak jak przy zmianie z yamin na yasminelle nie mialam zadnych skutkow ubocznych tak tu o dziwo zauwazylam codzienne bole glowy, sennosc i jeszcze inne nieprzyjemne zmiany. wiec nie napalajcie sie tak od razu na tanszy odpowiednik bo nie kazdej bedzie dobrze sluzyl.
Dziwne, bo skład jest identyczny, więc skąd skutki uboczne??
moni__a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 12:03   #15
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez moni__a Pokaż wiadomość
Dziwne, bo skład jest identyczny, więc skąd skutki uboczne??
Moim zdaniem tak działa psychika, podświadomie szuka skutków ubocznych. Bo przecież ten sam skład, żadna zmiana.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 18:25   #16
triolka
Zadomowienie
 
Avatar triolka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 1 418
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

dzisiaj mi lekarka przepisała. Dalam w Katowicach 24 z groszami. Ciekawe jak bedzie działała. To moje pierwsze tabletki i ciekawość mnie zżera, a jednocześnie boję się trochę
triolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 19:02   #17
malutka 25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

W Warszawie Naraya za 25,00
malutka 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 19:18   #18
happys
Zadomowienie
 
Avatar happys
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 148
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

no tez sie zdziwilam ze jest cos nie tak ale moja lekarka mowila ze sklad ten sam ale moze byc cos nie tak ze organizm moze inaczejn na nie zareagowac i lepiej przetestowac je niz wypisywac recepte na kilka opakowan naraz
happys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 09:49   #19
olcia2209
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez malutka 25 Pokaż wiadomość
W Warszawie Naraya za 25,00
Czy mogłać napisać gdzie kupiłaś tabletki za taką cenę? Ja narazie nie spotkałam ich w żadnej aptece, a chciałabym je teraz dostać zamiast Yasminelle w ramach oszczędności ( za Yasminelle na Woli płacę 44 zł teraz..)
olcia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-28, 09:18   #20
moni__a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez olcia2209 Pokaż wiadomość
Czy mogłać napisać gdzie kupiłaś tabletki za taką cenę? Ja narazie nie spotkałam ich w żadnej aptece, a chciałabym je teraz dostać zamiast Yasminelle w ramach oszczędności ( za Yasminelle na Woli płacę 44 zł teraz..)
Na gocławiu kosztują 26 zł ale chyba masz troszkę daleko
moni__a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 15:31   #21
apsiaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

ja znalazlam w aptece w srodmiesciu za 28 zl naraya. biore od okolo miesiaca teraz wlasnie mam przerwe bo jestem po pierwszym opakowaniu, ktore dal mi ginekolog. czuje sie dobrze. nie zauwazylam zebym przytyla, albo jakis problemow z cera. wszystko zalezy od organizmu co prawda, ale nie zauwazylam roznicy miedzy naraya a yasminelle poza cena oczywiscie
apsiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 10:07   #22
malgorzatabb
Raczkowanie
 
Avatar malgorzatabb
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 79
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Ja tez dostalam dzisiaj te tabletki....kosztowały mnie coś kolo 27zł...
Ale mam do Was pytanie,bo to moje pierwse tabletki i tak wiem że mam zacząć pierwszego dnia cyklu, tylko na nich sa zaznaczone dni tygodnia i na początku jest oczywiście poniedzialek jako pierwsz tabletka a co jeśli dostane okres np.w czwartek..... to którą tabletkę z listka mam wziąśc ??
malgorzatabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 13:43   #23
Wodesia
Raczkowanie
 
Avatar Wodesia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 332
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Kochana, do tabletek dodana jest mega duża ulotka informacyjna. Przeczytają ją, są tam bardzo ważne informacje np. co jeśli kiedy się zapomni jednej tabletki albo dwóch.

Jeśli dostaniesz okres w czwartek to bierz tabletkę z czwartku jeśli w niedzielę to z niedzieli. Bierzesz tabletki przez cały miesiąc aż dojedziesz do dnia w którym wzięłaś pierwszą tabletkę. Robisz 7 dni przerwy i w 8 dniu bierzesz tabletkę z następnego listka nawet jeśli okres Ci się nie skończył.


Naucz się żeby zawsze czytać ulotki, instrukcje wszystko to, co jest dodane do kosmetyk i leków aby zapobiec tragedii
__________________
Licencjonowany Kosmetolog
Wodesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 10:04   #24
olcia2209
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez apsiaczek Pokaż wiadomość
ja znalazlam w aptece w srodmiesciu za 28 zl naraya. biore od okolo miesiaca teraz wlasnie mam przerwe bo jestem po pierwszym opakowaniu, ktore dal mi ginekolog. czuje sie dobrze. nie zauwazylam zebym przytyla, albo jakis problemow z cera. wszystko zalezy od organizmu co prawda, ale nie zauwazylam roznicy miedzy naraya a yasminelle poza cena oczywiscie
A mogłabyś napisać w której aptece?
olcia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 16:25   #25
Wodesia
Raczkowanie
 
Avatar Wodesia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 332
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

No i biorę... Narazie się dobrze czuję.. powiem Wam, że apetyt mi się zmniejszył
__________________
Licencjonowany Kosmetolog
Wodesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:31   #26
triolka
Zadomowienie
 
Avatar triolka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 1 418
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez Wodesia Pokaż wiadomość
No i biorę... Narazie się dobrze czuję.. powiem Wam, że apetyt mi się zmniejszył

Właśnie...Dzisiaj co prawda wziełam dopiero drugą w życiu....i w ogole nie chce mi się jeść. Wręcz zjem kromke i już mam dość! Cały dzień praktycznie nic nie jadłam, bo jak brałam do ust, byłam już przejedzona i było mi nie dobrze Zaraz po zażyciu tabltki mam lekki ból głowy...ale przechodzi....
Ciekawe jak bedzie dalej
triolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:26   #27
pamxchocolatee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 22
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Witam was forumowiczki, od 9 dni biore tabletki Naraya i musze powiedziec, ze czuje sie swietnie, nie spadlo mi libido a wrecz wzroslo ;D , do tego rzeczywiscie nie chce mi sie jesc, troche schudlam . Jesli chodzi o negatywne skutki to troche mam gorsza buzie, ale mysle ze to nie przez tabletki poprostu czasem po okresie mi sie tak robi. Takze jesli o mnie chodzi to goraco polecam te tabletki
pamxchocolatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 19:30   #28
feelcream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Witam , właśnie skończyłam brać pierwsze opakowanie, czułam się bardzo dobrze .. lecz przez cały okres brania, gdy skończył mi się okres miałam plamienie [takie jak w ostatni dzień okresu], dzisiaj jest 4 dzień od skończonego opakowania, plamienie jest bardzo, bardzo minimalne, ale okresu nie widać ;/, zastanawiam się co się dzieje.
__________________
feelcream.
feelcream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 19:40   #29
triolka
Zadomowienie
 
Avatar triolka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 1 418
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez feelcream Pokaż wiadomość
Witam , właśnie skończyłam brać pierwsze opakowanie, czułam się bardzo dobrze .. lecz przez cały okres brania, gdy skończył mi się okres miałam plamienie [takie jak w ostatni dzień okresu], dzisiaj jest 4 dzień od skończonego opakowania, plamienie jest bardzo, bardzo minimalne, ale okresu nie widać ;/, zastanawiam się co się dzieje.

pierwsze opakowanie?..mi lekarka powiedziała że tak się może dziać zanim organizm się nie przyzwyczai do hormonów więc myślę żę spokojnie.
triolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 20:05   #30
feelcream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Uff, to mogę spać spokojnie, choć i tak pewnie będę musiała się upewnić i zadzwonię do swojego ginka , jeszcze jedna uwaga - od momentu skończenia opakowania mam bóle głowy, codziennie. Nie wiem czy to przez odstawienie, czy też może przez tę okropną pogodę na dworze.
__________________
feelcream.
feelcream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 08:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.