BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...' - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-28, 10:01   #1
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Talking

BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'


Czując już powoli atmosferę tych cudownych Świąt, chciałabym się zapytac, jak to je spędzacie poza krajem? Czy mieszacie tradycje, czy może tylko tradycyjna Wigilia po polsku, albo po prostu powrót na Święta do domu?


Pozdrawiam Was serdecznie!
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 11:13   #2
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

Ja spedzam Swieta po obcemu, czyli bez Wigilii. Nie mieszam tradycji, bo nie mam dla kogo. Nie mam dzieci, bede tylko ja i TZ (nie jest polakiem).
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 14:41   #3
framebasics
Zadomowienie
 
Avatar framebasics
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poza granicą
Wiadomości: 1 836
Wyślij wiadomość przez MSN do framebasics
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

Po raz trzeci spedze swieta poza Polska, jedynie z rodzicami i rodzenstwem. Stol wigilijny bedzie wygladal tradycyjnie, posluchamy koled, pojdziemy na pasterke... Ale to na penwo nie to samo, co spedzic swieta w wiekszym gronie
framebasics jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 15:22   #4
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

Ja zawsze staram sie na Boze Narodzenie wracac do kraju Nie ma to jak swieta z rodzinka. Mam nadzieje ze zawsze bedzie mi sie tak udawalo Wielkanoc za to spedzam za granica i wlasciwie praktycznie jej nie obchodze.
__________________



Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 16:36   #5
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

To sa moje pierwsze swieta poza granicami z mezem Wlochem u ktorego zbytnio sie swiateczna atmosfera nikt nie przejmowal.
Dlatego tez zabieram go na swieta do Polski.
Mam nadzieje ze takie swieta bedziemy spedzac w gronie rodzinnym w Polsce juz zawsze.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 19:29   #6
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

ostatnie swieta spedzialm z Tz w Niemczech, Tz moj tez nie Polak, oni swiat nie obchodza wiec u nas tez sie obeszlospedzlismy je u niego w domu, u siostry,
a w tym roku w Polsce wiec tradycyjnie przy stole i na pasterke moze
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 19:56   #7
jelonek1985
Zakorzenienie
 
Avatar jelonek1985
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ~Noord Holland~
Wiadomości: 62 381
GG do jelonek1985
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

Ja z Tż trzeci rok z rzędu jedziemy na święta do Polski. Nie mamy daleko, bo to tylko 1000km, ok 7-8 godz jazdy autem, więc praktycznie żadnych przeszkód nie ma.
No i chcemy. Tęsknimy
Święta Bożego Narodzenia są dla mnie wyjątkowe. Pachnąca choinka, pasterka, spotkania z bliskimi ... No i te przygotowania ...
__________________


"Idź własną drogą

Bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia
Bez niepotrzebnych niespełnienia
Myśli złych
"



22.10 - 4.11
jelonek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-01, 09:47   #8
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

ja tu na wigilie, TZ anglik wiec ich sweita sa 25 zaczete wiec bedzie angielska a polska w wigilie 24tego
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 15:43   #9
Gazelaaa
Raczkowanie
 
Avatar Gazelaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 247
GG do Gazelaaa
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

To moje 3 swieta juz za granica..Spedzalamm je w gronie rodzicow i znajomych oraz TZ. W tym roku z racji tego,ze mam nowy dom postanowilam Wigilie zrobic u siebie w kameralnym gronie,ale okazalo sie,ze brat TZ przylatuje z zona i dzieckiem,a wiec troszke bedzie nas wiecej.
A na przyszly rok (obiecalam sobie),ze zoorganizuje swieta dla calej rodziny,zaprosze babcie i dziadka i w ogole bedzie wspaniale JUz sie nie moge doczekac
__________________
Jestem przeciez wirtualna.Jak anioł.Anioly też sa wirtualne.Zawsze takie były.Nawet na tysiac lat przed Internetem.Ale w moim przypadku to kłamstwo.Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem...

https://wizaz.pl/akcje/luksja/active...uid=399431&k=a
Gazelaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 09:26   #10
1988zielona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 21
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

Ja na święta nie jeżdżę do Polski-raz byłam na Wielkanoc tylko i postanowiłam już nigdy na żadne święta do Polski nie jeździć a to dlatego że ze znajomymi jest się wtedy trudno spotkać bo przed samymi świętami każdy zalatany i przygotowuje się do świąt, w święta wiadomo rodzina itd-czasem ktoś spędza okres świąteczny poza miejscem zamieszkania więc spotkanie w ogóle odpada. Sklepy, kino i wszystkie urzędy pozamykane także nie ma gdzie wyjść i żadnych spraw tez nie da się załatwić. Do tego nikt z mojego rodzeństwa nie spędzał wtedy świąt w Polsce więc była tylko moja mama i mój mąż dlatego święta spędzaliśmy u cioci z jej rodziną. Od tamtej pory do polski jeżdżę tylko w wakacje.
Co do tego jak spędzam święta to myślę że dość tradycyjnie-jest wigilia-na stole to co bywało w Polsce. Potem prezenty i goszczenie się przy stole przez dwa kolejne dni
1988zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 02:55   #11
kina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: szukam swojego miejsca
Wiadomości: 17
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

Ja zawsze spedzam swieta w Polskiej tradycji,pomimo,ze to juz 6 swieta poza krajem .przeciez to nie chodzi o miejsce w ktorym sie znajdujemy...tylko o to jak je spedzimy i sami przygotujemy.Wiadomo,ze nigdy nie bedzie tak jak w Polsce,poniewaz ciezko sprowadzic cala rodzine,rodzinny dom itd,ale mozna sie postarac i zaaranzowac polska tradycyjna wigilie z pasterka i swietowac.Dlatego zawswze sama pieke ciasto ,gotuje wszystko,zeby w domu pachnialo swietami,choinke ubieram przed samymi swietami i trzymam do lutego (a nie tak jak amerykanie juz po thanksgiving dekoruja domy i choinki i rozbieraja zaraz po swietach).jedyna tradycja zaczerpnieta od amerykanow to : duuuuuzo prezentow pod choinka,ktore lubie dostawac,a jeszce fajniej jest obdarowywac
kina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 15:21   #12
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

Cytat:
Napisane przez Gazelaaa Pokaż wiadomość
To moje 3 swieta juz za granica..Spedzalamm je w gronie rodzicow i znajomych oraz TZ. W tym roku z racji tego,ze mam nowy dom postanowilam Wigilie zrobic u siebie w kameralnym gronie,ale okazalo sie,ze brat TZ przylatuje z zona i dzieckiem,a wiec troszke bedzie nas wiecej.
A na przyszly rok (obiecalam sobie),ze zoorganizuje swieta dla calej rodziny,zaprosze babcie i dziadka i w ogole bedzie wspaniale JUz sie nie moge doczekac
O, no to wspaniałe plany, oby się udały! Wszystkiego najlepszego!

Cytat:
Napisane przez kina Pokaż wiadomość
Ja zawsze spedzam swieta w Polskiej tradycji,pomimo,ze to juz 6 swieta poza krajem .przeciez to nie chodzi o miejsce w ktorym sie znajdujemy...tylko o to jak je spedzimy i sami przygotujemy.Wiadomo,ze nigdy nie bedzie tak jak w Polsce,poniewaz ciezko sprowadzic cala rodzine,rodzinny dom itd,ale mozna sie postarac i zaaranzowac polska tradycyjna wigilie z pasterka i swietowac.Dlatego zawswze sama pieke ciasto ,gotuje wszystko,zeby w domu pachnialo swietami,choinke ubieram przed samymi swietami i trzymam do lutego (a nie tak jak amerykanie juz po thanksgiving dekoruja domy i choinki i rozbieraja zaraz po swietach).jedyna tradycja zaczerpnieta od amerykanow to : duuuuuzo prezentow pod choinka,ktore lubie dostawac,a jeszce fajniej jest obdarowywac
Oczywiście, że liczy się atmosfera, a nie gdzie jesteśmy, pewnie.

Generalnie rzecz biorąc, dajecie sobie dziewczyny nieźle radę! Ale Święta tak zagranicą chyba ciężko zorganizować z rodzinką, tak mi się wydaje. Bo przecież po rodzinę trzeba wyjechać np, ugościć i w ogóle.
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 13:22   #13
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

i ja również w tym roku zostaje w anglii na święta, a wiadomo jakie święta tu są. wigilia będzie po polsku, zrobię uszka i rybkę, w pierwszy dzień świąt będziemy u rodziny mojego tż, czyli święta po angielsku a w drugi dzień świąt ide do pracy
i takie to święta
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 11:21   #14
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: BOŻE NARODZENIE poza krajem - 'snow is falling...'

Ja zazwyczaj jezdze na swieta do Polski ale w tym roku nie jade, w zeszlym tez nie jechalam i obchodzilam je raczej wg tradycji natywnej czyli langusty zamiast karpia - mnie odpowiada - tylko szkoda, ze daleko od rodziny - jednak nostalgia nachodzi.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.