Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4. - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-26, 08:14   #4111
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 23:04
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 08:16   #4112
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Wyobraźcie sobie sytuację, że nieprzytomna kobieta po wypadku samochodowym jest transportowana helikopterem medycznym. W tym czasie ratownicy medyczni czytają w karcie medycznej, że kobieta jest w 3 miesiącu ciąży, ma cukrzycę, oraz wrodzoną wadę serca i dodatkowo nosi soczewki ( które należy odpowiednio wcześnie wyjąć i po wypadku samochodowym, zbadać wzrok)

Wasze zachowanie przypomina mi przysłowie „ na złość babci odmrożę sobie uszy”. Nie ważne ile kobiet z tego powodu umrze, ale najważniejsze jest prawo do prywatności. Możemy umierać, oby tylko Pis nie dowiedział się jaką antykoncepcję używamy. To się nazywa „ umrzeć za ideały”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kobiety w ciąży najczęściej mają przy sobie kartę ciąży (bo powinny ją mieć przy sobie zawsze, przez całą ciążę), więc to nie jest tak, że ratownik nie jest w stanie uzyskać tej wiedzy z normalnego źródła, do którego nie będzie miał dostępu prokurator, ksiądz, ordo iuris i wszyscy święci.

---------- Dopisano o 07:16 ---------- Poprzedni post napisano o 07:15 ----------

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89268176]No ale podobno nie ma na kogo głosować, bo nie ma wobec tego mentalnego łajna alternatywy

Tymczasem powstał podręcznik do HiT (SHiT, jak już to przechrzciła młodzież), Czarnek zlikwidował wiedzę o społeczeństwie i zastąpił to przedmiotem pod wezwaniem Historia i Teraźniejszość.
Cel tej zmiany ? Cyt.: odzyskać pokolenia nieświadomych młodych Polaków.
Uświadamianiem i naprowadzaniem młodego pokolenia na jedynie słuszną drogę pod przewodnictwem PiS i Kościoła, zajął się prof. Wojciech Roszkowski - autor tego 'podręcznika'.
Prawie tysiąc stron, na których profesor zajął się chyba wszystkimi zagadnieniami, zgodnie z propagandą swoich politycznych mocodawców.

Od seksu, po moralną zgniliznę kultury zachodu i czyhających za rogiem Niemców.

Oczywiście przeciwwagą dla zepsucia i zgnilizny tego zachodniego świata są Kościół, księża, ewangelia, Kaczyński, Morawiecki, Duda, wyklęci, narodowcy, a nawet Joachim Brudziński i koncern Orlen, który "osiąga wielkie zyski dla państwa polskiego".


https://ksiazki.wp.pl/nowy-podreczni...3310991825888a[/QUOTE]W tej książce jest taki śmieszny obrazek Kaczyńskiego po wygranych wyborach w 2019 roku, który jest ilustracją do... pierwszych wolnych wyborów w 1991 nasza młodzież może nie będzie znała faktów, ale na pewno będzie umiała w manipulacje, a to też przydatne w życiu

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2022-06-26 o 09:00
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 08:18   #4113
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Ja mam implanty w kręgosłupie. W momencie jakiegokolwiek wypadku muszę być w odpowiedni sposób transportowana do szpitala i chciałabym aby tą wiedzę miał ratownik medyczny, nawet jak będe nieprzytomna.
Ale zdajesz sobie sprawę, że nikt w razie wypadku nie będzie do takiej karty zaglądał i sprawdzał czy masz implanty w kręgosłupie?Bo informacje w naszym kraju będą zbierane w innych celach? Plus za duże ryzyko pomyłki w takiej bazie aby na tym polegać. Plus możliwe że musieliby czekać z podjęciem akcji ratowniczej około pół godziny aż system "zaskoczy" i wypluje dane. O ile w danym dniu zaskoczy.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 09:21   #4114
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Ale zdajesz sobie sprawę, że nikt w razie wypadku nie będzie do takiej karty zaglądał i sprawdzał czy masz implanty w kręgosłupie?Bo informacje w naszym kraju będą zbierane w innych celach? Plus za duże ryzyko pomyłki w takiej bazie aby na tym polegać. Plus możliwe że musieliby czekać z podjęciem akcji ratowniczej około pół godziny aż system "zaskoczy" i wypluje dane. O ile w danym dniu zaskoczy.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Wiele lat temu robiłam praktyki letnie w kraju, w którym taki system funkcjonuje (nie wiem na jaką skalę, ale są dostępne ogólnie spisy pacjentów) i podczas przyjęcia nieprzytomnego pacjenta to w pierwszym widoku wyświetlały się najważniejsze informacje typu uczulenia, ciąża, implanty. I one były sprawdzane, trwało to kilkanaście sekund.

Dlaczego pół godziny? :P Choćby strony zusowskie obsługują dużo więcej petentów dziennie niż liczba osób trafiających do karetki/szpitala, a nie trzeba wcale czekać pół godziny na odpowiedź serwera, bardziej kilka sekund
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 09:22   #4115
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Wiele lat temu robiłam praktyki letnie w kraju, w którym taki system funkcjonuje (nie wiem na jaką skalę, ale są dostępne ogólnie spisy pacjentów) i podczas przyjęcia nieprzytomnego pacjenta to w pierwszym widoku wyświetlały się najważniejsze informacje typu uczulenia, ciąża, implanty. I one były sprawdzane, trwało to kilkanaście sekund.



Dlaczego pół godziny? Choćby strony zusowskie obsługują dużo więcej petentów dziennie niż liczba osób trafiających do karetki/szpitala, a nie trzeba wcale czekać pół godziny na odpowiedź serwera, bardziej kilka sekund
Jeśli chodzi o jakiekolwiek formalności i bazy danych w NASZYM kraju to tylko wspomnę, że jestem 4 lata po ślubie, a w bazie policji (!!!) wciąż figuruje jako panna, pod panieńskim nazwiskiem. A z uwagi na moją pracę, jestem przez policje co jakiś czas sprawdzana.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 09:28   #4116
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o jakiekolwiek formalności i bazy danych w NASZYM kraju to tylko wspomnę, że jestem 4 lata po ślubie, a w bazie policji (!!!) wciąż figuruje jako panna, pod panieńskim nazwiskiem. A z uwagi na moją pracę, jestem przez policje co jakiś czas sprawdzana.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Ale tutaj mówisz o wielu bazach danych, gdzie integracja często odbywa się ręcznie lub dopiero przy większym projekcie integracyjnym. SIM ma być docelowo jednym systemem, do którego wprowadzane byłyby wszystkie informacje medyczne, a nie tylko ciąże i antykoncepcja, jak tutaj przeczytałam.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 10:03   #4117
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Wiele lat temu robiłam praktyki letnie w kraju, w którym taki system funkcjonuje (nie wiem na jaką skalę, ale są dostępne ogólnie spisy pacjentów) i podczas przyjęcia nieprzytomnego pacjenta to w pierwszym widoku wyświetlały się najważniejsze informacje typu uczulenia, ciąża, implanty. I one były sprawdzane, trwało to kilkanaście sekund.



Dlaczego pół godziny? Choćby strony zusowskie obsługują dużo więcej petentów dziennie niż liczba osób trafiających do karetki/szpitala, a nie trzeba wcale czekać pół godziny na odpowiedź serwera, bardziej kilka sekund
Bo regularnie w przychodniach do których chodzę nie działa system, albo muli, albo "o, kliknęło mi się i co teraz?". Poza tym nie wierzę, że te dane nie zostaną wykorzystane przeciw kobietom. W normalnym kraju może to działa jak trzeba, u nas - póki co - moim zdaniem nie ma szans.
Edit: do tego jeszcze dochodzi niechęć do nowinek lub problemy formalne. Tak jak np. że skierowaniem do szpitala. Masz w wersji elektronicznej ale nie możesz się zapisać przez telefon i wysłać skierowanie. Musisz wydrukować i karnie stawić się w kolejce.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2022-06-26 o 10:06
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-26, 10:16   #4118
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O proszę, coraz bardziej bezczelni się robią. Można po prostu skreślić i napisać, że odmawiasz odpowiedzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 10:18   #4119
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Bo regularnie w przychodniach do których chodzę nie działa system, albo muli, albo "o, kliknęło mi się i co teraz?". Poza tym nie wierzę, że te dane nie zostaną wykorzystane przeciw kobietom. W normalnym kraju może to działa jak trzeba, u nas - póki co - moim zdaniem nie ma szans.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
W tej chwili przychodnie mają swoje własne systemy, a nie systemy ogólnopolskie. Polska ma naprawdę dobrą jakość jeśli chodzi o państwowe systemy informatyczne.

A czy zostaną wykorzystane przeciwko kobietom- obawiam się, że tak, jednak ja odnoszę się do bezzasadnych zarzutów typu pół godziny otwierania się karty pacjenta, konieczności czytania całej historii czy wpisywanie do bazy jedynie ciąż/antykoncepcji.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 12:11   #4120
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89268884]I dlatego ktos ma miec notowana w rejestrze wkladke i aborcje, bo ty masz implanty w kregoslupie? Przeciez to dwie rozne rzeczy.
Mozna to bardzo latwo rozwiazac, stworzyc rejestr na zasadzie dobrowolnosci, gdzie dodatkowo przy kazdym wpisie trzeba miec zgode pacjentki. Bo faktycznie pomysl sam w sobie niektorym moze sie przydac.

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------



Niestety, ale jestem przekonana ze do tego dojdzie.[/QUOTE]Święte słowa z tą dobrowolnością.
To tak jakby zgłaszać liniom lotniczym, że ma się implanty piersi. No bo przecież mogą eksplodować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 13:34   #4121
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 23:04
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-26, 13:53   #4122
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Czekajcie, jeszcze bedziecie prowadzily rejestr czy wytrysk byl prawilnie do pochwy czy gdzie indziej. Za trzy gdzie indziej karny punkt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 00:18   #4123
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Nie wiem czy jeszcze was interesuje temat wojenny.

Dzisiaj nad ranem znowu ostrzelano bloki mieszkalne w Kijowie.
A z kolei wczoraj odbyło się spotkanie na Kremlu, podczas którego Putin ogłosił dostarczenie Białorusi rakiet Iskander: https://www.aljazeera.com/news/2022/...-within-months
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 08:42   #4124
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Zaczyna się bankructwo Rosji. Oby jak najprędzej to poszło.



"Federacja Rosyjska po raz pierwszy od ponad stu lat, czyli od obalenia ostatniego cara Mikołaja II i rewolucji bolszewickiej w 1917 roku, nie wywiązała się ze spłaty długu zagranicznego. W nocy z niedzieli na poniedziałek upłynął termin 30-dniowej karencji w spłacie odsetek, która pierwotnie miała nastąpić 27 maja.


(...) 100 mln dolarów odsetek od dwóch obligacji rządowych wyemitowanych w dolarach i euro."
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 09:24   #4125
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zaczyna się bankructwo Rosji. Oby jak najprędzej to poszło.



"Federacja Rosyjska po raz pierwszy od ponad stu lat, czyli od obalenia ostatniego cara Mikołaja II i rewolucji bolszewickiej w 1917 roku, nie wywiązała się ze spłaty długu zagranicznego. W nocy z niedzieli na poniedziałek upłynął termin 30-dniowej karencji w spłacie odsetek, która pierwotnie miała nastąpić 27 maja.


(...) 100 mln dolarów odsetek od dwóch obligacji rządowych wyemitowanych w dolarach i euro."
Trzymam mocno kciuki.

Czytam ostatnio trochę artykułów o głodzie, który prawie napewno spowoduje atak na Ukrainę. Oczywiście Europa zapłaci więcej za żarcie, co dla biedniejszych może być problemem. Ale Afryka, biedniejsza część Azji i Ameryki Południowej będzie głodować. Presja migracyjna na USA i Europę będzie ogromna, nie mówiąc już o cierpieniu ludzi, jakie to spowoduje.

Ruska chołota zagłodziła miliony Ukrainców w poprzednim stuleciu i nic się ich metody nie zmieniły. Głód jako narzędzie wojny i nacisku. Podłość to najdelikatniejsze słowo, które przychodzi mi do głowy.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 09:37   #4126
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Ruska chołota zagłodziła miliony Ukrainców w poprzednim stuleciu i nic się ich metody nie zmieniły. Głód jako narzędzie wojny i nacisku. Podłość to najdelikatniejsze słowo, które przychodzi mi do głowy.
Mojej przyjaciolki rodzice uciekli z Mariupola kilka tygodni temu i opowiadali, ze ludzie ustawiali pulapki na ptaki, na szczury zeby miec co jesc, a wode brali z... kałuż Niewyobrazalne, ze niedaleko nas dzieja sie tak nieludzkie scenariusze
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 10:05   #4127
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zaczyna się bankructwo Rosji. Oby jak najprędzej to poszło.



"Federacja Rosyjska po raz pierwszy od ponad stu lat, czyli od obalenia ostatniego cara Mikołaja II i rewolucji bolszewickiej w 1917 roku, nie wywiązała się ze spłaty długu zagranicznego. W nocy z niedzieli na poniedziałek upłynął termin 30-dniowej karencji w spłacie odsetek, która pierwotnie miała nastąpić 27 maja.


(...) 100 mln dolarów odsetek od dwóch obligacji rządowych wyemitowanych w dolarach i euro."
ale weeeźź... minister finansów Rosji juz wytłumaczył, ze to wcale nie oznacza niewyłacalności zadluzenia. w rublach przeciez chcą zapłacić! Rubel najlepsza waluta wszak! czy to nie na tym wątku ktoś wypisywał,zę przeczie rubel się umocnił i generalnie ta wojna ani sankcje wartości rubla wcale nie zaszkodzila?


"The termination of Eurobond payouts in foreign currency does not translate to international debt default, Finance Minister Anton Siluanov underscored"

https://tass.com/economy/1470529

A propos broni dla Rosjaan to ja gdzies slyszalam, że to Bialorusini wysylają Rosjanom broń (wszak ich magazny są taaaakie zasobne ) - Łukaszenka w ogóle jest bardzo pomocny - nam kasze i só chętnie odda, Rosji broń, a z całym światem się chętnie podzieli swą mądrąścią
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 10:16   #4128
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zaczyna się bankructwo Rosji. Oby jak najprędzej to poszło.



"Federacja Rosyjska po raz pierwszy od ponad stu lat, czyli od obalenia ostatniego cara Mikołaja II i rewolucji bolszewickiej w 1917 roku, nie wywiązała się ze spłaty długu zagranicznego. W nocy z niedzieli na poniedziałek upłynął termin 30-dniowej karencji w spłacie odsetek, która pierwotnie miała nastąpić 27 maja.


(...) 100 mln dolarów odsetek od dwóch obligacji rządowych wyemitowanych w dolarach i euro."
Uwierze jak zobacze, juz w marcu sugerowano, ze sie nie wyplaca.

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Mojej przyjaciolki rodzice uciekli z Mariupola kilka tygodni temu i opowiadali, ze ludzie ustawiali pulapki na ptaki, na szczury zeby miec co jesc, a wode brali z... kałuż Niewyobrazalne, ze niedaleko nas dzieja sie tak nieludzkie scenariusze
W Mariupolu sytuacja jest tragiczna. Teraz wlasciwie kwestia czasu jest kiedy nastapi tam jakas zaraza przez trupy rozkladajace sie w piwnicach. Rosjanie probuje zmuszac cywilow do pracy przy tym, ale kto by dobrowolnie wykonywal taka prace? Bez warunkow, bez fartuchow, bez masek?
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 21:02   #4129
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

"Turcja poparła wniosek Szwecji i Finlandii o dołączenie do NATO - poinformowały fińskie media."
Ciekawe co Erdogan ugrał...

I co na to Putin.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-28, 21:21   #4130
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89271855]"Turcja poparła wniosek Szwecji i Finlandii o dołączenie do NATO - poinformowały fińskie media."

Ciekawe co Erdogan ugrał...



I co na to Putin. [/QUOTE]Może wreszcie przyjmą Turcję do UE

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 04:48   #4131
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Przecież ten cały rejestr zdarzeń medycznych to narzut Unii Europejskiej, nie wymóg PISu.
Czy już wiadomo, ze system w Polsce bedzie w jakims stopniu bardziej represyjny niż np. w Holandii?
Patrząc po kierunku, w którym to idzie - konsekwencje będa daleko idące, i rejestr ciąż będzie pomniejszym problemem.
Serio tego nie widzicie?

---------- Dopisano o 04:48 ---------- Poprzedni post napisano o 04:47 ----------

Przecież ten cały rejestr zdarzeń medycznych to narzut Unii Europejskiej, nie wymóg PISu. Chyba, ze ja czegoś nie widzę? Czy już wiadomo, ze system w Polsce bedzie w jakims stopniu bardziej represyjny niż np. w Holandii?
Patrząc po kierunku, w którym to idzie - konsekwencje będa daleko idące, i rejestr ciąż będzie pomniejszym problemem.
Serio tego nie widzicie?
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 06:06   #4132
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Yyy no w Holandii aborcja jest legalna i bezplatna, wiec chiciazby z tego powodu system bedzie mniej represyjy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 06:17   #4133
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89271855]"Turcja poparła wniosek Szwecji i Finlandii o dołączenie do NATO - poinformowały fińskie media."
Ciekawe co Erdogan ugrał...

I co na to Putin. [/QUOTE]

Kurdów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 06:25   #4134
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 23:04
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 06:31   #4135
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie wiem o co chodzi z potykaniem się na granicy,(?)
ale teraz, to zachował się oszałamiająco w porządku.
Aż naprawdę jestem zaskoczona, co jest tragiczne w sumie, to moje zaskoczenie, bo to powinna być norma, ze jak nawywijał poseł( czy inny), to sam się poczuwa do poniesienia konsekwencji i je bierze na klatę.
Owszem musiał przetrzexwieć żeby zajarzyć, no ale lepiej później jak wcale.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 07:28   #4136
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie wiem o co chodzi z potykaniem się na granicy,(?)
ale teraz, to zachował się oszałamiająco w porządku.
No bardzo w porządku. Szczególnie, że jak policjant kazał mu dmuchać w alkomat to zasłonił się immunitetem. Już nie mówiąc o tym, że przeprosił dopiero na następny dzień jak akcja wypłynęła do mediów. Jakoś w zeszłym roku jak zatrzymano jakiegoś działacza PiS za jazdę po pijaku to poseł Franek nie omieszkał tego dosadnie skomentować, a do tego jest członkiem sejmowej komisji, uwaga, ds. ruchu drogowego...
Wzór posła i obywatela normalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 09:16   #4137
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
No bardzo w porządku. Szczególnie, że jak policjant kazał mu dmuchać w alkomat to zasłonił się immunitetem. Już nie mówiąc o tym, że przeprosił dopiero na następny dzień jak akcja wypłynęła do mediów. Jakoś w zeszłym roku jak zatrzymano jakiegoś działacza PiS za jazdę po pijaku to poseł Franek nie omieszkał tego dosadnie skomentować, a do tego jest członkiem sejmowej komisji, uwaga, ds. ruchu drogowego...
Wzór posła i obywatela normalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Ojesu...
czy ja mówię, że to wzór jakiś cnót nieskalanych?

Fakt faktem, że wytrzeźwiał, przyznał się, przeprosił, zrzekł immunitetu .
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 09:38   #4138
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

To jest dramat jacy ludzie zostają posłami. Oczywiście tyczy się to wszystkich ugrupowań.
Członek sejmowej komisji ds. ruchu drogowego zostaje złapany na rowerze po pijaku przy czym jeszcze rower nie ma odpowiedniego oświetlenia. Bareja by lepiej tego nie wymyślił...
No ale sam się do tego sejmu nie wybrał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 09:45   #4139
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
To jest dramat jacy ludzie zostają posłami. Oczywiście tyczy się to wszystkich ugrupowań.



No z tym to się zgodzę.
Nie wiem co z ludźmi jest nie tak. Dlaczego kompletnie nie ma w nich jakiejkolwiek etyki urzędu jaki sprawują, jakiegoś honoru.


Chyba po prostu idą zarobić pieniądze i po władzę, a nie faktycznie maja jakieś poglądy i jakąś wizję, jak ten kraj powinien wyglądać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-29, 09:55   #4140
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-03 16:58:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.