Idealny blog modowy - jak go widzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-26, 11:20   #1
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Question

Idealny blog modowy - jak go widzicie?


Oczywiście idealny, to gruba przesada, bo mój nigdy taki nie będzie

Nie mniej jednak, chciałam zapytać o kilka rzeczy:

1. Rozwój bloga, jeśli brać pod uwagę ilość obserwatorów, jakoś się popsuł. Nie wiem, czy to kwestia niemożności, braku pomysłu, jak dotrzeć do większej grupy potencjalnie zainteresowanych, czy może drastyczny spadek jakości tego co prezentuję i piszę. Jeśli chodzi o komentarze, to jest ich regularnie 15-20 pod każdym postem, ale mam wrażenie, że są to osoby, które wpadły tylko na chwilę. Ta liczba tez niestety nie rośnie od pewnego czasu.

Co chciałybyście czytać, oglądać na blogu modowym?
Co by Was zachęciło do pozostania na dłużej, czy chęci ponownego zajrzenia?
Jakie posty na blogach czytacie najchętniej?
Co sprawia, że chętnie wracacie?


2. Kwestia Fanpage na FB - i te same pytania:
Co zachęciłoby Was do udzielania się na takim fanpage?
Co chciałybyście na nim widzieć?
Jakie zdjęcia najchętniej komentujecie na fp sklepów modowych, u blogerek, portali modowych?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 11:36   #2
violetdiamond28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 13
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

podaj może link do swojego bloga to może coś doradzimy
http://crazy-about-heels.blogspot.com/
violetdiamond28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:10   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez violetdiamond28 Pokaż wiadomość
podaj może link do swojego bloga to może coś doradzimy
http://crazy-about-heels.blogspot.com/
ma w podpisie

a co do bloga to ja osobiście lubię Twojego bloga ale nie należy on do grupy tych na które wchodzę dzień w dzień - zaglądam np. raz na tydzień obejrzeć więcej postów ale myślę, że to wynika z tego, że przyzwyczaiłam się, że nie dodajesz postów dzień w dzień (acz ostatnio widzę, że jest więcej) i po prostu wiem, że nie mam po co zaglądać codziennie - tam gdzie wiem, że posty są często (bez uszczerbku na jakości) zaglądam codziennie a czasem kilka razy dziennie ;D

swoją drogą wciąż nie mogę się przyzwyczaić do Twojej nowej sylwetki no sama tego nie ogarniam, wyglądasz świetnie i podziwiam zapał ale kurczę no - utkwiłaś mi jakoś inaczej w pamięci i nie mogę się przyzwyczaić i każde Twoje zdjęcie to dla mnie zaskoczenie

swoją drogą myślę, że Twój blog zyskuje ostatnio na takiej bardziej lifestlyowej tematyce - chociaż myśle, że o ile stylizacje są na wysokim poziomie to tutaj raczkujesz i z postu na post jest co raz ciekawiej (przykład - fashionelka kiedy zaczęła dodawać przepisy robiła słabe zdjęcia a teraz jest bosko) także tak trzymaj bo tutaj idzie ci co raz lepiej

co do facebooka się nie wypowiem bo nikogo nie śledzę i ogólnie nie ogarniam idei ;d
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 13:03   #4
enamour
Zakorzenienie
 
Avatar enamour
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14 745
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

nie odpowiem na pytania, ale weszłam na Twój blog i powiem Ci, że masz bardzo ładną urodę i figurę!
ja też prowadzę blog
__________________
Wszystko, co należy do mnie, jest teraz Twoje. Oddaje Ci siebie, swą duszę i miłość, od teraz aż do końca naszych dni.
enamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 13:04   #5
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Facebook pomoże dotrzeć do szerszej ilości, to na pewno.
Ja mam dwa blogi, na które zaglądam regularnie. Jeden, żeby popatrzeć na piękne stylizacje pewnej czerwonowłosej dziewczyny , a drugi, bo dziewczyna ma stylizacje, które są do noszenia na co dzień. I właśnie takie blogi mnie zachęcają. Twój blog to np. nie mój styl - nie nałożę szortów i wysokich butów itd. Lubię popatrzeć na Ciebie tutaj na wizażu, na szafie, ale bloga nie śledzę, no, może czasem wejdę, żeby zobaczyć więcej zdjęć.
Ta dziewczyna, którą podglądam robi też super DIY i pisze ciekawe posty o przerabianiu ubrań itd. To jest ciekawe. Lubię właśnie blogi, na których mogę się wzorować i które pokazują ciekawe, ale codzienne stylizacje
Poza tym - zdjęcia. Jak ktoś ma kiepskiej jakości, to nie lubię ich oglądać. Ale Ciebie to nie dotyczy, bo masz dobrego fotografa
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 13:18   #6
Maalwinaaa
Raczkowanie
 
Avatar Maalwinaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Zwróciłam wcześniej uwagę na Twojego bloga, uważam że masz świetne warunki do jego prowadzenia, ale... to blog modowy czy lifestylowy? Bo jeżeli lifestylowy to ok, ale jeżeli modowy to jak to jest, że wchodząc na niego i chcąc zobaczyć Twoją stylizację ja widzę talerz z kiełbaskami

Poza tym długie teksty... za długie (zapewniam cię że mało kto je czyta). Wiem wiem, tu nikogo to nie odstrasza jednak z doświadczenia wiem i z badań od dawna wiadomo, że ludzie nie lubią czytać długich tekstów (niestety).

Post o koniu lub o polityce. Jak one odnoszą się do to tematyki bloga? Jeżeli chcesz promować taką akcję lub wypowiadać się o polityce to zrób to na FB.

Rozmiar zdjęć. Są za małe. Rób je w większej rozdzielczości. Zauważyłam również, że nie robisz zbliżeń np. na biżuterię. A szkoda bo takie zbliżenia są naprawdę fajne.

A co do stylizacji które prezentujesz to są za bardzo przewidywalne. Zacznij bardziej szaleć i bawić się modą. Zestawy które pokazujesz są jak najbardziej ok, tylko że tak każdy potrafi się ubrać. Musisz stworzyć swój niepowtarzalny styl i znaleźć jakiś element garderoby, który będzie Cię charakteryzował.

Ogólnie mówiąc strasznie długie teksty, posty nie na temat, zdjęcia w za małej rozdzielczości i mało wpisów dotyczących mody i stylizacji. Musisz określić siebie i swojego bloga o czym on ma być. Bo zapewniam Cię, że taki chaos odstrasza.

Masz ładną twarz, świetną figurę, aparat cię kocha to dlaczego tego nie wykorzystujesz w pełni? Masz świetne warunki

Edytowane przez Maalwinaaa
Czas edycji: 2013-05-26 o 13:21
Maalwinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 14:04   #7
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Malwinaaa hmm sam blog o modzie wydawał mi się zbyt płytki, a zakładanie dwóch, jednego z pisaniem, drugiego z modą znów wydawało mi się bez sensu. Czytać nie trzeba
Co do polityki - nigdy jej nie poruszam na blogu.
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 14:24   #8
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Na facebooku moim zdaniem powinno się umieszczać coś więcej, niż jest na blogu Twoje inspiracje wygrzebane w sieci, dzisiejszy makijaż, szybki outfit przed lustrem jeśli nie masz czasu na sesję zdjęciową do notki itp
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 17:42   #9
Maalwinaaa
Raczkowanie
 
Avatar Maalwinaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez PaulaMyFashionBlog Pokaż wiadomość
Malwinaaa hmm sam blog o modzie wydawał mi się zbyt płytki, a zakładanie dwóch, jednego z pisaniem, drugiego z modą znów wydawało mi się bez sensu. Czytać nie trzeba
Co do polityki - nigdy jej nie poruszam na blogu.
A może dobrym pomysłem byłoby aby na "stronie głównej" po wejściu na bloga były same stylizacje, a resztę zamieszczałabyś tylko w odpowiednich zakładkach. Moim zdaniem jednak powinnaś oddzielić te dwie sprawy i przynajmniej wtedy zobaczyć jaki będzie odbiór bloga, coś na zasadzie prób i błędów.

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Na facebooku moim zdaniem powinno się umieszczać coś więcej, niż jest na blogu Twoje inspiracje wygrzebane w sieci, dzisiejszy makijaż, szybki outfit przed lustrem jeśli nie masz czasu na sesję zdjęciową do notki itp
Z reguły tak dziewczyny robią i mi się wydaje, że jest to jak najbardziej ok

Edytowane przez Maalwinaaa
Czas edycji: 2013-05-26 o 17:44
Maalwinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 19:44   #10
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

wszystkie rady sa bardzo cenne ))

Malwinaaa niestety tak sie nie da. Są na gorze zakladki summer outfit itd podzielone porami roku i po wejściu tam sa same ciuchy, ale na blogerze nie da sie ustawić co będzie na stronie startowej, a o programowaniu niestety nie mam pojęcia
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:10   #11
mydreams24
Raczkowanie
 
Avatar mydreams24
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 107
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Też czasami wpadam na twojego bloga (prześliczna jesteś!!)ale z reguły wolę zagraniczne blogi,a ideałem jest dla mnie blog Dulcecandy
mydreams24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 08:27   #12
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Jeśli chodzi o zdjecia - jakkolwiek nie jestem fanką Charlize Mystery jako osoby tak u niej widać duże zaangażowanie w zrobienie odpowiednich zdjeć (to, że czasem zdarza jej się wpadka z doborem to rzecz ludzka).
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 09:06   #13
robaszekk
Zadomowienie
 
Avatar robaszekk
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 214
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Ja też myślę, że to kwestia zdjęć. Może to trochę powierzchowne, ale często większą uwagę zwraca się na klimat zdjęć, interesujące tło w jakiś sposób dopasowane do stylizacji. Wtedy i częściej wraca się po to, by zobaczyć same stylizacje. Świetnie byłoby, gdybyś od czasu do czasu zrobiła zdjęcia w jakiejś ciekawej, wyróżniającej się okolicy, żeby to tło cieszyło oko
__________________
Extraordinary things are always hiding in places people never think to look.
robaszekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:12   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Musi byc zaskakujący, mnie zaskakuje styl Charlizy- nie lubię wpisów sponsorowanych, robionych na siłę co jej sie zdarza ale widac, że pracuje nad stylizacjami(nawet jesli czesc cicuhów dostaje jako reklamę) i zdjęciami.

Natomiast niczym nie zaskoczy mnie Macadamia bo bedzie zawsze cyrkowo,kolorowo i z przepychem, podobnie nie zaskoczy mnie twoj styl bo zwyczajnie prezentujesz ciuchy.
Jestes ładną, zgarbną dziewczyną na której dobrze wyglądają ubrania i tyle.

Jesli ktoś lubi taki styl to zostanie.

Lubię i ciągle szuka takiego bloga kogos kto zna sie na modzie i ma cos na ten temat do powiedzenia a nie tylko jest manekinem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:26   #15
Maalwinaaa
Raczkowanie
 
Avatar Maalwinaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez robaszekk Pokaż wiadomość
Ja też myślę, że to kwestia zdjęć. Może to trochę powierzchowne, ale często większą uwagę zwraca się na klimat zdjęć, interesujące tło w jakiś sposób dopasowane do stylizacji. Wtedy i częściej wraca się po to, by zobaczyć same stylizacje. Świetnie byłoby, gdybyś od czasu do czasu zrobiła zdjęcia w jakiejś ciekawej, wyróżniającej się okolicy, żeby to tło cieszyło oko
Mało która dziewczyna zdaje sobie sprawę jak ważne jest tło do zdjęć. I tak później lądują na blogu zdjęcia z koparką/śmietnikiem/majtkami/śmieciami w tle. Znalazłam wiele takich blogów. A tło musi pasować do stylizacji koniec kropka.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Musi byc zaskakujący, mnie zaskakuje styl Charlizy- nie lubię wpisów sponsorowanych, robionych na siłę co jej sie zdarza ale widac, że pracuje nad stylizacjami(nawet jesli czesc cicuhów dostaje jako reklamę) i zdjęciami.

Natomiast niczym nie zaskoczy mnie Macadamia bo bedzie zawsze cyrkowo,kolorowo i z przepychem, podobnie nie zaskoczy mnie twoj styl bo zwyczajnie prezentujesz ciuchy.
Jestes ładną, zgarbną dziewczyną na której dobrze wyglądają ubrania i tyle.

Jesli ktoś lubi taki styl to zostanie.

Lubię i ciągle szuka takiego bloga kogos kto zna sie na modzie i ma cos na ten temat do powiedzenia a nie tylko jest manekinem.
Faktycznie mnie co chwilę, któraś jej stylizacja zaskakuje. Poza tym ja jej wierzę, że jak mówiła, że przygotowanie do sesji, zdjęcia, a później obróbka tego wszystkiego zajmuję po 6-8h. Ale efekt jest świetny i dopracowany w każdym ujęciu. I wydaje mi się, że dla tego jej blog mocno się wybił.

Niestety dziewczyny myślą, że jak ubiorą się bardzo przeciętnie, strzelą byle jakie fotki na tle koparki to już będą świetne w tym co robią. A jest parę naprawdę dobrych blogów/topowych w których dziewczyny ustanowiły dość wysoki poziom. I jak obecnie widzę, z nowo powstających blogów to tylko dwie dziewczyny zbliżyły się do tego poziomu (mówię tylko o polskich blogach). A przecież wydaje się, że teraz jest łatwiej bo wiadomo czego się oczekuje po takim blogu. Ale chyba mało, która dziewczyna to zauważa.
Maalwinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:59   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez Maalwinaaa Pokaż wiadomość




Niestety dziewczyny myślą, że jak ubiorą się bardzo przeciętnie, strzelą byle jakie fotki na tle koparki to już będą świetne w tym co robią. A jest parę naprawdę dobrych blogów/topowych w których dziewczyny ustanowiły dość wysoki poziom. I jak obecnie widzę, z nowo powstających blogów to tylko dwie dziewczyny zbliżyły się do tego poziomu (mówię tylko o polskich blogach). A przecież wydaje się, że teraz jest łatwiej bo wiadomo czego się oczekuje po takim blogu. Ale chyba mało, która dziewczyna to zauważa.
Chętnie zobaczę twoje ulubione, jesli możesz to prześlij mi linki na pw-co by nie zasmiecac wątku
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 11:22   #17
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez Maalwinaaa Pokaż wiadomość
Mało która dziewczyna zdaje sobie sprawę jak ważne jest tło do zdjęć. I tak później lądują na blogu zdjęcia z koparką/śmietnikiem/majtkami/śmieciami w tle. Znalazłam wiele takich blogów. A tło musi pasować do stylizacji koniec kropka.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------



Faktycznie mnie co chwilę, któraś jej stylizacja zaskakuje. Poza tym ja jej wierzę, że jak mówiła, że przygotowanie do sesji, zdjęcia, a później obróbka tego wszystkiego zajmuję po 6-8h. Ale efekt jest świetny i dopracowany w każdym ujęciu. I wydaje mi się, że dla tego jej blog mocno się wybił.

Niestety dziewczyny myślą, że jak ubiorą się bardzo przeciętnie, strzelą byle jakie fotki na tle koparki to już będą świetne w tym co robią. A jest parę naprawdę dobrych blogów/topowych w których dziewczyny ustanowiły dość wysoki poziom. I jak obecnie widzę, z nowo powstających blogów to tylko dwie dziewczyny zbliżyły się do tego poziomu (mówię tylko o polskich blogach). A przecież wydaje się, że teraz jest łatwiej bo wiadomo czego się oczekuje po takim blogu. Ale chyba mało, która dziewczyna to zauważa.
tylko roznica jest taka, ze ona z tego zyje
malo kto jest w stanie zatrudnic fotografa i codziennie wyjezdzac na sesje w rozne miejsca, no chyba, ze jest sie zaoczną studentką na utrzymaniu bogatych rodzicow, ktorzy wszystko oplacą

znam kilka takich blogow i dziewczyny maja super zdjecia, ale na to trzeba miec mase czasu i funduszy
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 12:19   #18
Virginnia
Zadomowienie
 
Avatar Virginnia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z Krainy Królika
Wiadomości: 1 215
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Po pierwsze napiszę, że na zdjęciach wyglądasz pięknie. Tło też bezpieczne

Dla mnie najważniejsze to:
- więcej zdjęć detali - dotarłam do zestawu 'brzydkopogodowego' i napaliłam się na ramoneskę. Hop na allegro...i nie jestem w stanie na 100% powiedzieć czy na aukcji jest ta sama kurteczka co u Ciebie. To samo z sukienką. Dół jest ładny ale nie wiem co z górą
__________________
Virginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 12:26   #19
Maalwinaaa
Raczkowanie
 
Avatar Maalwinaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez PaulaMyFashionBlog Pokaż wiadomość
tylko roznica jest taka, ze ona z tego zyje
malo kto jest w stanie zatrudnic fotografa i codziennie wyjezdzac na sesje w rozne miejsca, no chyba, ze jest sie zaoczną studentką na utrzymaniu bogatych rodzicow, ktorzy wszystko oplacą

znam kilka takich blogow i dziewczyny maja super zdjecia, ale na to trzeba miec mase czasu i funduszy
Tylko, że zanim zaczęły z tego żyć to już poziom tych zdjęć był bardzo wysoki i dlatego zostały zauważone i w końcu mogą z tego się utrzymać Z tego co o nich czytałam to każda zaczynała podobnie. I nie miałby bogatych rodziców. Raczej średnia klasa, czyli na jedzenie starczy, na przyjemności również, ale na wycieczkę do Australii już niekoniecznie

Co do fotografa to już pisałam o tym na swoim blogu. Tak samo jak Ty zaczynasz w tym temacie, tak samo znajdziesz setki ludzi, którzy zaczynają w temacie fotografii. I musisz taką osobę znaleźć. Wtedy zawiążecie współpracę na zasadzie Ty jesteś modelką i możesz zareklamować zdjęcia tej osoby, a fotograf ma modelkę do ćwiczeń i darmową reklamę. Tak się właśnie to odbywa. Pamiętam jak w liceum działało sporo takich osób. Robiły dziewczynom zdjęcia na zasadzie wymiany korzyści. Dziś te osoby (wiem bo sprawdzałam mają własne firmy fotograficzne.

Co do tła to nie trzeba nigdzie wyjeżdżać. Przecież nie mamy jakiejś post-apokaliptycznej rzeczywistości Wszędzie da się zrobić ładne zdjęcia na wsi, w średnim i dużym mieście. Szukasz ciekawych miejsc jak: galeria, oryginalne budynki, graffiti, kafejki, parki itp. Możliwości jest od groma. Możesz nawet wejść we współpracę z jaką ciekawą kawiarnią. Oni Ci pozwolą zrobić sesję u siebie, a Ty ich zareklamujesz u siebie na blogu i FB. W sensie, że tam zrobiłaś sesje i wypiłaś dobrą kawę za rozsądną cenę (taki przykład) Oni również mogą o Tobie wspomnieć na FB i tak to się kręci.

Co do jednego to muszę się z Tobą zgodzić. Trzeba mieć na to sporo czasu. I tu powstaje pytanie: czego tak naprawdę od tego bloga oczekujesz? Jeżeli chcesz go rozwijać i dosięgnąć pewnego poziomu to musisz tego chcieć naprawdę i ciężko pracować. Wymówki pod tytułem, nie mam boagtych rodziców, nie ma fajnych miejsc do tła, nie mam czegoś tam to zwykłe lenistwo. Jasne łatwiej wrócić po pracy/z uczelni i wyciągnąć nogi do góry, niż zrobić sesję zdjęciową. Tylko, że ludzie którzy ciężko pracują osiągają sukces, którzy eliminują ze swojego życia lenistwo i słomiany zapał. Ja jak na coś wpadnę to od razu to robię. I tak organizuję czas, aby ze wszystkim się wyrobić. Przykro mi się robi, gdy spotykam ludzi, którzy mają talent i go marnują bo im się nie chce, bo wolą obejrzeć tv lub grać cały czas w gry komputerowe, zamiast coś kreatywnego porobić (masę takich ludzi poznałam) Ale to doświadczenie pomogło mi zrozumieć, dlaczego tak niewielka liczba ludzi potrafi się wybić (w sposób uczciwy, nie przez rodziców, bycie znanym lub z robienia ohydnych rzeczy). Bo na tle reszty leniwców to wcale nie jest takie trudne
Maalwinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 12:33   #20
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Zgadzam się z głosami mówiącymi o detalach. Mi też tego brakuje.
Co do fan page'a się nie znam więc się nie wypowiem Mało blogów/blogerów śledzę na fb ale lubię jak na przykład dziewczyny z Freak Show Project wrzucą na tablicę jakieś śmieszne obrazki, dobrą muzykę, fajne gadżety - takie tam pierdółki, ale przyjemne.
No i muszę przyznać, że cię nie czytam. Jak już wchodzę na blog szafiarski to patrzę tylko na zdjęcia. Dopiero kiedy zainteresuje mnie jakiś ciuch to sprawdzam czy blogerka coś o nim napisała, o jego cenie, dostępności, jakości, czy to stara czy nowa kolekcja, czy może akurat jest w przecenie w sklepie X itd. I jak nie znajduję takich informacji to jestem zawiedziona

Edytowane przez 201604191001
Czas edycji: 2013-05-27 o 12:35
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 13:04   #21
Maalwinaaa
Raczkowanie
 
Avatar Maalwinaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Chętnie zobaczę twoje ulubione, jesli możesz to prześlij mi linki na pw-co by nie zasmiecac wątku
Wysłane
Maalwinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 13:08   #22
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez Maalwinaaa Pokaż wiadomość
Tylko, że zanim zaczęły z tego żyć to już poziom tych zdjęć był bardzo wysoki i dlatego zostały zauważone i w końcu mogą z tego się utrzymać Z tego co o nich czytałam to każda zaczynała podobnie. I nie miałby bogatych rodziców. Raczej średnia klasa, czyli na jedzenie starczy, na przyjemności również, ale na wycieczkę do Australii już niekoniecznie

Co do fotografa to już pisałam o tym na swoim blogu. I musisz taką osobę znaleźć. Wtedy zawiążecie współpracę na zasadzie Ty jesteś modelką i możesz zareklamować zdjęcia tej osoby, a fotograf ma modelkę do ćwiczeń i darmową reklamę. Tak się właśnie to odbywa. Pamiętam jak w liceum działało sporo takich osób. Robiły dziewczynom zdjęcia na zasadzie wymiany korzyści. Dziś te osoby (wiem bo sprawdzałam mają własne firmy fotograficzne.

Co do tła to nie trzeba nigdzie wyjeżdżać. Przecież nie mamy jakiejś post-apokaliptycznej rzeczywistości Wszędzie da się zrobić ładne zdjęcia na wsi, w średnim i dużym mieście. Szukasz ciekawych miejsc jak: galeria, oryginalne budynki, graffiti, kafejki, parki itp. Możliwości jest od groma. Możesz nawet wejść we współpracę z jaką ciekawą kawiarnią. Oni Ci pozwolą zrobić sesję u siebie, a Ty ich zareklamujesz u siebie na blogu i FB. W sensie, że tam zrobiłaś sesje i wypiłaś dobrą kawę za rozsądną cenę (taki przykład) Oni również mogą o Tobie wspomnieć na FB i tak to się kręci.
Niestety znam ten rynek i osoby, ktore zgodza sie na tego typu wspolprace, to 16latki z głuptakiem, a wtedy jakość moich zdjęć drastycznie spadnie
Taka sesja to koszt minimum 200zl, taka nieprofesjonalna absoloutnie, ale ładna
Natomiast profesjonalna od 600 w górę

Firma fotograficzna wcale nie swiadczy o poziomie fotografa, niestety...

Ale na Twojego bloga idę sobie zajrzeć

ej, bez sensu, nie da sie komentować

Edytowane przez 201704051536
Czas edycji: 2013-05-27 o 13:12
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 13:25   #23
thelonglegs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 14
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

na pytanie o idealnym blogu nie odpowiem, ale Twój blog jest bardzo ładny pozdrawiam


www.the-long-legs.blogspot.com
thelonglegs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 13:47   #24
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez Maalwinaaa Pokaż wiadomość
Faktycznie mnie co chwilę, któraś jej stylizacja zaskakuje.
Bo ona robi stylizacje w stylu :" dzisiaj założe na siebie co popadnie i zobaczymy co z tego wyjdzie"
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 13:51   #25
monicar
Zakorzenienie
 
Avatar monicar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6 401
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

to blog prowadzony z pasji, jako hobby.
przykład: karinainfashionland. com

-Brak nachalnych reklam, brak celebryckiej otoczki wszystkich tych spotkań pokazów eventów
- starannie dobierane współprace
- Piękne zdjęcia, dużo szczegółów-robione przez siostrę
- dopracowane stylizacje
- krótkie opisy bez błędów ortograficznych
-olbrzymi plus za podejście do czytelników (odpowiedzi i porady na każde pytanie)
-ciekawy funpage na fb
__________________
Wszystko napisane przed "ale", jest nieważne.
monicar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:39   #26
Maalwinaaa
Raczkowanie
 
Avatar Maalwinaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez PaulaMyFashionBlog Pokaż wiadomość

ej, bez sensu, nie da sie komentować
Tzn ?

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez monicar Pokaż wiadomość
to blog prowadzony z pasji, jako hobby.
przykład: karinainfashionland. com

-Brak nachalnych reklam, brak celebryckiej otoczki wszystkich tych spotkań pokazów eventów
- starannie dobierane współprace
- Piękne zdjęcia, dużo szczegółów-robione przez siostrę
- dopracowane stylizacje
- krótkie opisy bez błędów ortograficznych
-olbrzymi plus za podejście do czytelników (odpowiedzi i porady na każde pytanie)
-ciekawy funpage na fb
To prawda ten blog jest bardzo dobry. A zdjęcie przepiękne.
Maalwinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:51   #27
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

masz wylaczona opcje komentarzy, albo slepa jestem
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 16:08   #28
Maalwinaaa
Raczkowanie
 
Avatar Maalwinaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez PaulaMyFashionBlog Pokaż wiadomość
masz wylaczona opcje komentarzy, albo slepa jestem
Można komentować co już parę osób zrobiło
Maalwinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:00   #29
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

do kilku zmian, które mogłam wprowadzić od razu, się zastosowałam
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:25   #30
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Idealny blog modowy - jak go widzicie?

Cytat:
Napisane przez PaulaMyFashionBlog Pokaż wiadomość
Oczywiście idealny, to gruba przesada, bo mój nigdy taki nie będzie

Nie mniej jednak, chciałam zapytać o kilka rzeczy:

1. Rozwój bloga, jeśli brać pod uwagę ilość obserwatorów, jakoś się popsuł. Nie wiem, czy to kwestia niemożności, braku pomysłu, jak dotrzeć do większej grupy potencjalnie zainteresowanych, czy może drastyczny spadek jakości tego co prezentuję i piszę. Jeśli chodzi o komentarze, to jest ich regularnie 15-20 pod każdym postem, ale mam wrażenie, że są to osoby, które wpadły tylko na chwilę. Ta liczba tez niestety nie rośnie od pewnego czasu.

Co chciałybyście czytać, oglądać na blogu modowym?
Co by Was zachęciło do pozostania na dłużej, czy chęci ponownego zajrzenia?
Jakie posty na blogach czytacie najchętniej?
Co sprawia, że chętnie wracacie?


2. Kwestia Fanpage na FB - i te same pytania:
Co zachęciłoby Was do udzielania się na takim fanpage?
Co chciałybyście na nim widzieć?
Jakie zdjęcia najchętniej komentujecie na fp sklepów modowych, u blogerek, portali modowych?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
1. Kolejność przypadkowa:
- dobra jakość zdjęć
- ciekawe stylizacje
- częste dodawanie postów (co 2-3dni)
- uroda/figura blogerki (niektóre oglądam, bo bardzo motywują mnie do wprowadzania różnych zmian, ale akurat na to nic nie poradzisz)
- brak nachalnych reklam (jak widzę co 2-3 rzecz podlinkowaną albo rozdania to rzadko kiedy wracam)

Co do komentarzy to ich nie dodaję, bo to strata czasu. Jeśli Ci na takim blogu zależy polecam pingera, blogspot nie jest zbytnio przyjazny komentowaniu.

2. Nic. Myślę, że 3/4 (i tak łagodnie) profili na fb powinno zniknąć. Nic nie wnoszą i rzadko kiedy się udzielam. Zresztą nie obserwuję żadnego profilu "modowego". Polecam instagram. nie trzeba komentować tylko same konkrety.
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-11 22:35:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.