Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-31, 20:12   #1591
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51
Dot.: Brak okresu- ogromny brzuch?

Teraz jeszcze bardziej zestresowana będę chodzić Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale jakiś czas przed tym jak miałam dostać okresu, przerzuciłam się właśnie na "zdrowe odżywianie" (czyli dosłownie wyeliminowałam wszystkie świństwa, tłuszcze, które pożerałam wcześniej w sporych ilościach. wagę mam w normie, nie tyłam/nie chudłam) i zaczęłam dosyć intensywnie ćwiczyć, gdzie wcześniej w ogóle tego nie robiłam. Do tego zerwałam też z jednym bardzo złym nawykiem DO TEGO przeszłam kurację antybiotykową i jeszcze, na koniec, zaczęłam brać leki antyhistaminowe. Wszystko w praktycznie tym samym czasie... Może to jest powód?
__________________


Too much love will kill you.

Edytowane przez RoyalPurple
Czas edycji: 2015-07-31 o 20:14
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 20:22   #1592
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Brak okresu- ogromny brzuch?

nikt tutaj nie odpowie ci na to pytanie bo jak sama widzisz, wiele czynników nałożyło się na siebie - wydęty brzuch może być też znakiem, że np. z wątrobą jest coś nie tak, ale to jedna z iluś możliwości. Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu i ginekologa.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 20:52   #1593
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwa...

Mi duphaston, coprawda w dużo większej dawce, pomóg, ale krótkofalówo oby u Ciebie było lepiej!
Ciekawe jak u mnie bedzie, jestem po dwóch blistrach Trisequens'u , do końca miesiąca czekam na swego rodzaju cud trzymajta kciuki!
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 22:51   #1594
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwa...

Czy którejś z was zdarzyło sie po odstawieniu tabletek dostac normalnie okres a po kilku miesiącach dopiero wystąpiły jakies rewelacje?
W lutym odstawilam tabletki i normalni miałam okres az do teraz, spóźnia mi sie trzy tygodnie i szukam przyczyny, robiłam trzy testy kazdy negatywny..w przyszłym tyg ide do lekarza ale strasznie sie denerwuje.. W terminie w którym miał wystąpić okres miałam normalne objawy tzn wZdecia bolesnosc piersi. W zeszłym roku miałam coraz skapsze miesiączki, podejrzenie pcos i dostałam tabletki, ze względu na występujące po nich nadciśnienie musiałam odstawić..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez o_Khaleesi_o
Czas edycji: 2015-08-04 o 22:53
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 20:04   #1595
karooolcia753
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Brak okresu- niski poziom estrogenów.

Cześć. Chciałam zapytać czy jest tutaj jakaś dziewczyna która miała/ ma problemy z brakiem okresu, spowodowanym niedoborem estrogenów? Od 3 lat borykam sięz tym problemem, miałam wywoływany okres, luteiną, luteiną i estrofemem, konsultowałam siez ginekologiem- endokrynologiem, wtedy wysłał mnie na obserwacje do szpitala, tam wszystko wyszło idealnie i okres sam wrócił na pół roku, a tak to tylko pojawia sie po lekach...już nie wiem co robić...teraz znów idę do ginekologa, wszystko zawsze jest w porządku a okresu brak...
karooolcia753 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 12:07   #1596
lksja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Spóźniająca się miesiaczka

Wiem, ze temat się powtarza, ale przejrzałam inne watki i nie mogłam znaleźć nic co by pasowało do mojego przypadku.

W każdym razie, mam 18 lat. W wieku 13 lat dostałam pierwsza miesiączkę. Nie był zbyt regularny zawsze przychodził 1-3 dni za wcześnie lub za późno. Tym razem okres spóźnia się już 10 dni.
Ciaza na pewno to nie jest, ponieważ z nikim nie spalam. Co muszę dodać, to to, ze od 17 do 31 byłam na wyjeździe. I ostatnio mój rytm spania jest rozstrojony, chodzę późno spać, wstaje zawsze po 4-5 godzinach. Chciałam zapytać czy mogłoby to mieć wpływ na spóźniająca sie miesiączkę.
Z gory dziekuje za pomoc.
lksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 00:46   #1597
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

witam. Okres spóźnia już mi się ok tydzień. Jutro będzie 32 dzień, a @ mam zwykle co max 27 dni. Mam twarde piersi, brzuch mnie pobolewał jak zawsze. Tak starałam się o dziecko, ale tylko raz i to dopiero w 15 dniu cyklu. Nigdy tyle mi się nie opóźnił muszę dodać, że mam mało wydzieliny, i nie zaobserwowałam u siebie objawów ciąży.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-09, 10:03   #1598
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Nie rozumiem w czym problem? skoro staralas sie, to chyba dobrze ze sie spoznia? jest juz dobry moment na zrobienie testu, chociaz sikanego.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 10:38   #1599
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nie rozumiem w czym problem? skoro staralas sie, to chyba dobrze ze sie spoznia? jest juz dobry moment na zrobienie testu, chociaz sikanego.
jak bym mogła to na pewno bym go zrobiła. Wydaje mi sie, że to nie ciąża bo wydzielinę mam taką jak przed każdym @. Jasną, wodnistą.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 10:53   #1600
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
jak bym mogła to na pewno bym go zrobiła. Wydaje mi sie, że to nie ciąża bo wydzielinę mam taką jak przed każdym @. Jasną, wodnistą.
Choc sie staram, nie rozumiem ideo Twojego postu. Ciaza albo nie ciaza. Testu nie mozesz zrobic, nic nie wywrozymy.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 11:01   #1601
Rose2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 1
Bardzo dziwny okres...

Więc tak... Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale mam 18 lat, miesiączkować zaczęłam kilka tygodni przed moimi 13 urodzinami. Do tej pory wszystko było ok. W lipcu okres zaczął mi się przedłużać i strasznie się ze mnie lało. Zaczęłam brać cycloamine. 3 razy dziennie po 2 tabletki. Pomogło. Odczekałam kilka dni i zaczęłam ćwiczyć a6w (ćwiczenia na brzuch). Gdy byłam na 11 dniu wystąpiło u mnie plamienie. Nie przejęłam się tym i dalej ćwiczyłam. Gdy doszłam do 14 dnia i zrobiłam pierwszą serię zaczęło się ze mnie lać jak z kranu. Dałam sobie spokój z ćwiczeniami. Było to w sobotę (08.08). No i przestałam ćwiczyć. Było normalnie. Wczoraj już praktycznie nie miałam wcale krwawienia. Myślałam że to koniec. Wieczorem zachciało mi się wziąć zimny prysznic. A od nocy tak się ze mnie leje że masakra. Boli mnie brzuch... Już nie daję rady. Czy to może być przez ten zimny prysznic? Co mam teraz robić?
Rose2004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 19:01   #1602
Choco_Latte_
Addicted of makeup.
 
Avatar Choco_Latte_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Rajski Zakątek
Wiadomości: 260
Dot.: Bardzo dziwny okres...

Wybrać się do ginekologa na badania. To najlepsze wyjście z tej sytuacji...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiem wprost: próbujesz z gó... wyrzeźbić piękny kwiat (bo tym powinien być związek). Może w pocie czoła i łez nawet ulepisz coś podobnego do kwiatu, ale z powodu użytego materiału całość i tak będzie brzydko pachnieć.
Choco_Latte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 20:46   #1603
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Porób badania, ja brałam Exacyl żeby się ze mnie nie lało. Ale to już Twój ginekolog zadecyduje.

Edytowane przez kaskaa11_11
Czas edycji: 2015-08-13 o 20:48
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 21:46   #1604
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

witam,
mam 18 lat ,w wieku 14 lat dostałam pierwsza miesiaczke .Jednak zawsze byly one nie regularne i tak bolesne ze mdlałam z bólu,a wiec poszlam do gin -wykryła u mnie cyste na jajniku (dała ovulastan ) i po mieisacu ta cysta zniknęła potem dała mi VIBIN po którym wylądowałam w szpitalu(brałam go tez okolo miesiac),potem zmienilam ginekologa bo poprzednia gin namieszla mi tymi tabletkami tak ze nie mialam w ogole miesiaczki.Od nowej gin -dostałam DUPHASTON (na wywołanie miesiaczki)który biore juz pół roku ,zdecydowałam sie go wraz z ginekologiem przerwac bo przytyłam 7kgpo przerwaniu tabl miesiaczki nadal nie mam...
Po jakim czasie organizm po takiej mieszance wybuchowej zacznie normalnie funkcjonowac zeby miesiaczki mi wrócily ??
jeszcze okazalo sie ze mam w małym stopniiu PCOS...
żałuje bardzo ze zaczelam brac te hormony bo teraz nie moge dojść do ładu z moim organizmem..
W tej chwili biore diuretyk -SPIRONOLAKTUM na "spłyniecię"wody z organizmu żebym schudła...juz sama nie wiem czy dobrze robie ze to biore...
P.S dziewczyny co doradzacie??Juz nie chce brac zadnych tabl anty bo bedzie coraz gorzej,juz nigdy organizm nie wróci do normy..
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 00:06   #1605
juuulciaaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Brak miesiaczki po odchudzaniu

Witam. Ostatni raz wystapila u mnie miesiaczka w pazdzierniku, pozniej zmienilam swoja diete i ogolnie spozywalam malo tluszczy, cwiczylam bardzo. Mam 15lat, 158 wzrostu i wazylam 52kg, po czym schudlam do 43. Bylam u ginekologa i przepisal mi luteine ale nie pomogla. Postanowilam przytyc. Od jakiegos miesiaca moja waga wynosi 49kg, jem duzo zdrowych tluszczy, nie przemeczam sie z cwiczeniami. Okresu nie mam juz 11 miesiecy... Czy mozliwe ze bede bezplodna w przyszlosci? Co robic? Czekac az hormony sie unormuja i miesiaczka sama wroci, czy udac sie znow po kolejna dawke lekow? Nie wiem co mam robic, prosze o pomoc bo jestem zrozpaczona.
juuulciaaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 11:17   #1606
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak miesiaczki po odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez juuulciaaak Pokaż wiadomość
Witam. Ostatni raz wystapila u mnie miesiaczka w pazdzierniku, pozniej zmienilam swoja diete i ogolnie spozywalam malo tluszczy, cwiczylam bardzo. Mam 15lat, 158 wzrostu i wazylam 52kg, po czym schudlam do 43. Bylam u ginekologa i przepisal mi luteine ale nie pomogla. Postanowilam przytyc. Od jakiegos miesiaca moja waga wynosi 49kg, jem duzo zdrowych tluszczy, nie przemeczam sie z cwiczeniami. Okresu nie mam juz 11 miesiecy... Czy mozliwe ze bede bezplodna w przyszlosci? Co robic? Czekac az hormony sie unormuja i miesiaczka sama wroci, czy udac sie znow po kolejna dawke lekow? Nie wiem co mam robic, prosze o pomoc bo jestem zrozpaczona.
Najlepiej idź do lekarza. On ci pomoże. Tutaj nikt nie potwierdzi, czy będziesz bezpłodna czy nie.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 12:17   #1607
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Brak miesiaczki po odchudzaniu

Idź do innego lekarza. Ja jako nastolatka miałam zatrzymanie okresu z powodu za niskiej wagi (nie odchudzałam się, po prostu taką miałam przemianę materii i niedowagę 5 kilo) i dostałam Duphastone na wywołanie okresu.
Poza tym możliwe, że to nie tylko kwestia wagi, może coś dzieje się na jajnikach- cysty, guzy.
Powinnaś mieć usg i badania z krwi.
Idź do innego lekarza.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Ja miałam podobne problemy w zbliżonym wieku- miałam 16 lat. W wieku 29 lat wykryto u mnie endometriozę. Myślę, że takie zatrzymanie okresu może być pierwszym zwiastunem endo, więc koniecznie zbadaj jajniki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 12:51   #1608
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Brak miesiaczki po odchudzaniu

Miałam tak po pierwszym ostrym odchudzaniu. Musiałam przytyć do normalnej wagi, okres wrócił.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 16:58   #1609
juuulciaaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Dot.: Brak miesiaczki po odchudzaniu

Po jakim czasie od powrotu prawidlowej wagi wrocila tobie miesiaczka?

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Dziekuje
juuulciaaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-13, 11:26   #1610
Ulubiona_rzecz
Zakorzenienie
 
Avatar Ulubiona_rzecz
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: z miętowego laptopa
Wiadomości: 3 484
Dot.: Brak miesiaczki po odchudzaniu

Okres mam regularnie co 30 dni. W tym cyklu w połowie miałam takie brązowe plamienia czytałam, że mogą być to plamienia okołoowulacyjne. Po dwóch dniach ustały. Okres powinnam dostać w środę, czyli 16 września. Od piątku znowu mam jakieś brązowe plamienia i od czasu do czasu na podpasce zobaczę ciemną krew, wręcz czarną. Nigdy tak nie miałam. Czy to jest już okres czy dopiero będę go mieć ? Powinnam się niepokoić i udać do ginekologa ? Dodam, że brzuch boli mnie tak jak zwykle przy miesiączce.
Z góry dziękuję za pomoc
__________________
Najlepszą kochanką jest księgowa. Jak się nie zgadza - to się nie zgadza.
Ale jak się zgadza, to we wszystkich pozycjach

Mądra kobieta kiedyś rzekła: "Mam to k*rwa w dupie" i żyła długo i szczęśliwie

Dobry pocałunek kobieta czuje między udami
Ulubiona_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 17:18   #1611
Kocik123
Wtajemniczenie
 
Avatar Kocik123
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 623
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witajcie dziewczyny. Piszę może z oczywistą rzeczą ale wolę jednak się upewnić niż miałabym popełnić błąd. Otóż okres miałam 3 lipca i dopiero po 57 dniach następny w sobote 29 sierpnia. Gin zapisał mi duphaston na wyregulowanie i powiedział że mam brać od 16 dc czyli kiedy? I jeszcze zapisał yasmin i tu nie wiem od kiedy brać, wrzucam zdjęcie rozpiski. Lekarz zrobił mi usg i stwierdził że mam pcos stąd przepisane leki. Proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12007212_864770186944911_1121605438_n.jpg (41,8 KB, 12 załadowań)
__________________
Kocik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 17:25   #1612
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Kocik123 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Piszę może z oczywistą rzeczą ale wolę jednak się upewnić niż miałabym popełnić błąd. Otóż okres miałam 3 lipca i dopiero po 57 dniach następny w sobote 29 sierpnia. Gin zapisał mi duphaston na wyregulowanie i powiedział że mam brać od 16 dc czyli kiedy? I jeszcze zapisał yasmin i tu nie wiem od kiedy brać, wrzucam zdjęcie rozpiski. Lekarz zrobił mi usg i stwierdził że mam pcos stąd przepisane leki. Proszę o pomoc.
Masz wywołać okres duphastonem, normalnie, jak będzie 16 dzień cyklu to zaczynasz brać tak jak Ci przepisał lekarz (ja brałam Luteinę). Gdy przyjdzie okres - zaczynasz brać Yasmin, w pierwszy dzień,aby być już wtedy zabezpieczona.
Jeszcze niech ktoś napisze, bo w 100% pewna nie jestem. Ale na logikę biorąc to właśnie o to chodzi
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 17:27   #1613
Kocik123
Wtajemniczenie
 
Avatar Kocik123
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 623
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Masz wywołać okres duphastonem, normalnie, jak będzie 16 dzień cyklu to zaczynasz brać tak jak Ci przepisał lekarz (ja brałam Luteinę). Gdy przyjdzie okres - zaczynasz brać Yasmin, w pierwszy dzień,aby być już wtedy zabezpieczona.
Jeszcze niech ktoś napisze, bo w 100% pewna nie jestem. Ale na logikę biorąc to właśnie o to chodzi
16 dzień cyklu ? jak mam to policzyć skoro mam tak nieregularny okres?
__________________
Kocik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 17:54   #1614
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Kocik123 Pokaż wiadomość
16 dzień cyklu ? jak mam to policzyć skoro mam tak nieregularny okres?
Nie wiesz ile dni temu miałaś pierwszy dzień okresu? Z tego co pisałaś, to 16 dzień cyklu miałaś w niedzielę.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 18:14   #1615
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Masz wywołać okres duphastonem, normalnie, jak będzie 16 dzień cyklu to zaczynasz brać tak jak Ci przepisał lekarz (ja brałam Luteinę). Gdy przyjdzie okres - zaczynasz brać Yasmin, w pierwszy dzień,aby być już wtedy zabezpieczona.
Jeszcze niech ktoś napisze, bo w 100% pewna nie jestem. Ale na logikę biorąc to właśnie o to chodzi
Z tej karteczki jeszcze chyba wynika, ze duphaston masz brać do 25 d.c.
Lekarz Ci nic nie tłumaczył tylko wręczył zabazgraną kartęczkę?
Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Nie wiesz ile dni temu miałaś pierwszy dzień okresu? Z tego co pisałaś, to 16 dzień cyklu miałaś w niedzielę.
Dokładnie, 1 dzień okresu to pierwszy dzień cyklu.



Ja mam inne pytanie, przez 4 cykle brałam luteinę od 15 do 25 d.c. teraz pierwszy cykl nie biorę, dziś jest 30d.c. a ja nie mam okresu. Do tej pory cykle miałam raczej krótkie niż długie (ok. 25-26 dni), to możliwe, że organizm się przyzwyczaił do sztucznego wywoływania miesiączki? Nie brałam luteiny na wywołanie okresu tylko na niedomogę lutealną w II fazie.

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2015-09-14 o 18:18
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 18:38   #1616
Kocik123
Wtajemniczenie
 
Avatar Kocik123
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 623
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Nie wiesz ile dni temu miałaś pierwszy dzień okresu? Z tego co pisałaś, to 16 dzień cyklu miałaś w niedzielę.
czyli nie mogę już ich zabrać dzisiaj ? no to się spózniłam..
__________________
Kocik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 18:40   #1617
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Kocik123 Pokaż wiadomość
czyli nie mogę już ich zabrać dzisiaj ? no to się spózniłam..
Możesz Jeden dzień spóźnienia to żadna różnica. Chodziło po prostu o to żebyś w 2 części "cyklu" zaczęła brać.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 18:46   #1618
Kocik123
Wtajemniczenie
 
Avatar Kocik123
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 623
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

i do 25 czy już dzien dłuzej? a kiedy znów mam je zacząć brać? znów w kolejnym 16 dc ?
__________________
Kocik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 18:50   #1619
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Kocik123 Pokaż wiadomość
i do 25 czy już dzien dłuzej? a kiedy znów mam je zacząć brać? znów w kolejnym 16 dc ?
Przeczytaj ulotkę. Bierzesz tyle dni ile kazał lekarz, chyba,że dostaniesz okresu to przerywasz i zaczynasz brać antykoncepcyjne. No i później Duphastonu juz nie bierzesz, bo po co jak Yasmin funduje Ci sztuczny cykl z regularnym krwawieniem.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 21:49   #1620
Roksa35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Brak miesiączki od dwóch miesięcy

Witam!
Mój problem polega na tym, że od dwóch miesięcy nie mam miesiączki. Mam 18 lat i jak do tej pory cykle pojawiały się w miarę regularnie, dwa lata temu zdarzyło się, że nie miałam jej przez 3 miesiące, ale poszłam na badania i okazało się ze mam guzki w tarczycy i najprawdopodobniej to one zaburzyły cykl. Byłam pod ciągłą opieką endokrynologa, podejrzenie Hashimoto, ale okazało się, że póki co wszystko jest w porządku. Na ostatnim usg wyszło, że mam powiększone węzły chłonne (byłam przebadana pod kątem toksoplazmozy - wynik negatywny). 18 lipca (w trakcie okresu - 3 dzień) kochałam się z chłopakiem, ale nie doszedł, ani nawet nie był blisko erekcji.
Co może być powodem spóźnienia? Do ginekologa nie miałam jak pójść, ponieważ potrzebny był mi dowód osobisty, który dzisiaj odebrałam pozdrawiam!
Roksa35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.