Acnatac żel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-22, 18:33   #1
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386

Acnatac żel


W piatek dermatolog zapisała mi ten żel.Jest to nowy preparat,
pierwszy lek będący połączeniem klindamycyny i tretynoiny. (10 mg + 0,25 mg)/g.
Konczę własnie kurację doustną Unidoxem.Nie mam juz ropnych zmian,w zasadzie w tej chwili żadnych pryszczy.
Pozostał ogromny łojotok,na który antybiotyk nie zadziałał.
Preparat mam stosować przez dwa tygodnie co drugi dzień,następnie codziennie wieczorem.Na dzień wysokie filtry.
Pani doktor kazała odstawic preparat w okresie,gdy mam urlop i wyjadę nad morze.

Nie ukrywam ,że boję się trochę kuracji ze względu na porę roku.
Po nałożeniu filtra rano nie będę miała mozliwości reaplikacji go.
Czasem po pracy wracam 2 km pieszo do domu i słońce świeci mi prosto w twarz.

Może ktoś miał już styczność z tym preparatem i może coś powiedzieć na jego temat.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:15   #2
martynaa90
Przyczajenie
 
Avatar martynaa90
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Acnatac żel

Hej!
Acnatacu używam od ok. 2 miesięcy. Stosuję go codziennie na noc + Tetralysal. Na dzień pod podkład kładę filtr +50. Też wracam w słońcu do domu, jednak nie zauważyłam aby skóra na tym ucierpiała.
Do samego żelu uczucia mam mieszane. Gdy zaczęłam go stosować największe zmiany ropne były już za mną, i lekarka przepisała mi żel głównie ze względu na łojotok. Jednak ja nie widzę żadnych wielkich zmian, fakt na buzi rzadko pojawiają się nowe niespodzianki. Jak już się pojawia 2-3 dni i nie ma śladu, ale szału za taką cenę niestety u mnie nie ma....
Poza tym ani nie było wysypu, ani podrażnienia... w porównaniu do Epiduo którego popamiętam do końca życia!
A wracając do słońca, to myślę, że grunt to filtr i unikanie słońca wtedy gdy tylko można.
Ja biegam i miałam duży dylemat czy wystawiać buzię na taką próbę w słoneczne dni, ale teraz zawsze zakładam czapkę z daszkiem i duże okulary, żeby zakryć jak najwięcej Jak dotąd się sprawdza.
martynaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 23:31   #3
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Acnatac żel

Iwonka,powiesz mi jak dlugo bralas unidox i czy mialas jakies skutki uboczne?Co do stosowania zewnetrznego przepisal Ci derm?I czy bralas jakies witaminki lub oslonke w trakcie?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 13:32   #4
budInka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2
Dot.: Acnatac żel

Ja używam tego żelu od prawie 3 miesięcy. Jestem po długim leczeniu Unidoxem, przed retinoidami i Acnatac ma byc czymś pomiędzy Dopiero jakieś 2 tygodnie temu zaczełam zauważać, że naprawdę działa. Łojotok jest mniejszy, a dodatkowo ''wyciąga'' zaskórniki. Zdecydowanie polecam!
budInka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 12:58   #5
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Acnatac żel

Chętnie oddam ten żel komuś,kto uzywa bo w tej chwili leczę się izotekiem.
Prosze o priv
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 16:42   #6
paulinka16000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Acnatac żel

Ja stosuję ten żel dokładnie miesiąc i nie widzę żadnej poprawy... Jak dla mnie jest bardzo słaby a skórę mam strasznie wrażliwą. Praktycznie skóra po nim nie schodzi... Już chyba wolałam, jak po innych maściach skóra schodziła płatami...
paulinka16000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 17:46   #7
gosielax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 363
Dot.: Acnatac żel

Ja też dostałam ten żel od dermatolog, dopiero zaczynam, podziele się czy coś zadziała po miesiacu
gosielax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 18:48   #8
klaudia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 171
Dot.: Acnatac żel

Chętnie "oddam" Acnatac zakupiony tydzień temu, info na meil justyna-b22@wp.pl
klaudia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 10:25   #9
klaudia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 171
Dot.: Acnatac żel

Dostaję dużo wiadomości odnośnie oddania Acnatac, już go nie mam.
klaudia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 16:46   #10
Gutter123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Acnatac żel

Ja używam tego żelu od dwóch miesięcy. Na samym poczatku stosowania (po kilku dniach) strasznie mnie podrażnił. Dostałam uczulenia na twarzy, miałam lekką wysypkę, skóra była strasznie wysuszona, czerwona, piekła mnie, swędziała i bolała. Jednym słowem masakra. Przestałam go używac przez jakiś tydzień, aż do momentu kiedy moja skóra doszła do normalnego stanu. Jedynym plusem było to, że wraz z schodzącą skóra zeszły mi też pryszcze. Oczywiście nie całkowicie, ale poprawa była bardzo widoczna. Więc tak jak mówiłam po jakimś tygodniu znowu zaczęłam stosowac acnatac (tak jak wcześniej codziennie na noc). Wtedy nie podrażniałm mnie już praktcznie wcale, jedynie wysusza lekko skórę, ale codzienne nawilżanie likwiduje ten problem. No więc minęły już dwa miesiące ale efektów tak dużych jak na samym początku (kiedy mnie podrażnił) nie ma. W sumie to pryszcze cały czas mam. Nowe też wychodzą, najwięcej przed okresem. Nie wiem ile czasu mam ten żel stosowac żeby pozbyc się tego syfu z twarzy. Nie mam jakiegoś silnego trądziku, mam dopiero 15 lat i większe problemy z cerą mam dopiero od jakiegoś 3/4 roku. Nie mam żadnch ropnych zmian itd. tylko tzw. kaszke. Tylko czasami wychodzą mi takie czerwone bolące pryszcze ale na szczęscie znikają po kilku dniach. Najwięcej mam zakórników, zatkanych porów, których cholernie ciężko się pozbyc. Pryszcze wychodzą mi ciągle w tych samych miejsach, raz są mniejsze a raz większe ale w sumie to nie udało mi się ich zupełnie pozbyc. Niedługo mam kolejną wizytę u dermatologa, zobaczymy co wtedy powie, może przepisze mi coś nowego bo ta maśc mi już chyba nie pomoże.
Może polecicie mi jakieś preparaty przeznaczone typowo do zaskórników? Słyszałam że Zineryt jest dobry, ale mocno wysusza skóre. Bo wcześniej stosowałam jeszcze przez jakieś pół roku antybiotyk Dalacin T, a jeszcze wcześniej Differin, ale żadne z nich mi nie pomogły... niestety...
Gutter123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 17:21   #11
donia_pumeks
Przyczajenie
 
Avatar donia_pumeks
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
GG do donia_pumeks
Dot.: Acnatac żel

Ja dostałam Acnatac po kuracji antybiotykiem Duac. Niestety z każdą próbą (jakieś 3 razy, po pierwszym razie poszłam do dermatologa ale Pani doktor powiedziała, że "to tak ma być" oraz "nikt inny się nie skarżył" ) użycia Acnatac dostawałam czerwoną wysypkę, cała skóra była sucha i podrażniona... Ostatecznie zrezygnowałam z tego żelu raz na zawsze.
donia_pumeks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-02, 12:16   #12
gochawizaz
Przyczajenie
 
Avatar gochawizaz
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 11
Dot.: Acnatac żel

Stosowałam Acnatac razem z doustnym antybiotykiem Tetralysal. EFEKT jak ręka odjął!!! Próbowałam już wszytskiego, a połącznie obu leków sprawiło, że trądzik zniknął. Sam żel jest bardzo delikatny, nie wyusza i nie podrażnia skóry. W artykule zamieściłam zdjęcia ze zdjęciami przed i po kuracji: http://blogkokoszki.eu/poradnik-koko...cji-id214.html
__________________
gorzkakokoszka
http://blogkokoszki.eu/
gochawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 16:09   #13
arturowaaa
Raczkowanie
 
Avatar arturowaaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 105
Dot.: Acnatac żel

hej,
ja też stosowałam Acnatac,ale efektu zero. Jedyne co zrobił to wysuszył mi skórę, a pryszcze dalej siedziały. Spodziewałam się czegoś więcej po maści za prawie 80zł. Zostało mi mniej więcej pół tubki i co, kasa wywalona w błoto. Unidox też kiedyś stosowałam,ale tylko przez miesiąc, poprawa była i co z tego jak problem zaraz wrócił..
__________________


30.10.2014r.
- pierwsza tabletka Izoteku

Edytowane przez arturowaaa
Czas edycji: 2014-11-03 o 16:11
arturowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 11:54   #14
kropkaszkodnik
Raczkowanie
 
Avatar kropkaszkodnik
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Acnatac żel

Hej, napiszcie proszę ile u Wam tak m.in. utrzymywał się wysyp po żelu Acnatac. Ja stosuje Acnatac od ponad miesiąca i po upływie tygodnia stosowania aż do chwili obecnej mam koszmarny wysyp, nawet w miejscach w których nic mi nie wyskakiwało wcześniej. Używam go raz na noc a rano smaruję twarz Cetaphil'em tak jak zalecała p. dermatolog i zero przesuszenia u mnie.
Pozdrawiam.
__________________
..
kropkaszkodnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 18:16   #15
kosia992
Raczkowanie
 
Avatar kosia992
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 71
Dot.: Acnatac żel

Hej. Acnatac używałam miesiąc raz dziennie punktowo. Moje wrażenia - w trakcie stosowania tego leku powstało mi dużo zaskórników zamkniętych. Ale może to kwestia tego, że stosowałam równocześnie doustnie leki: Tetralysal (przeciwtrądzikowo), Spironol (przeciwandrogennie), Teenia (również przeciwandrogennie). Spironol zdecydowanie działał na mnie negatywnie.
Obecnie wyleczyłam trądzik, zostały mi tylko blizny i przebarwienia.
Leczenie zaczęłam 4,5 miesiąca temu (w lipcu), od stosowania 4 leków: Acnatac, Tetralysal, Spironol, Teenia.
Acnatac odstawiłam pierwszy, po miesiącu. Wówczas skóra przestała być taka wrażliwa. Ale trądzik wciąż jak był, tak był.
Spironol odstawiłam po dwóch miesiącach (we wrześniu) - jako że jest to lek na nadciśnienie, odczuwałam wieczne zmęczenie i senność, źle znosiłam spożywanie alkoholu, drętwiały mi nogi, więc odstawiłam go sama. Efekt? Od dnia odstawienia nie mam już stanów zapalnych, aż do dzisiaj, czyli przez niecałe 2 miesiące. Obecnie czasami mam jakieś małe powierzchniowe krostki, które nie pozostawiają przebarwień.
Także polecam połączenie Tetralysal + Teenia. Moja koleżanka zażywa Tetralysal + Lesinelle (taki sam skład jak Teenia) i też wyleczyła. Ale wiadomo - każdy reaguje inaczej.
Dodam jeszcze, że mój trądzik obejmował przede wszystkim okolice brody i okolic nad górną wargą.
__________________

Edytowane przez kosia992
Czas edycji: 2014-11-28 o 16:07
kosia992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 22:45   #16
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Acnatac żel

Witam,
Acnatac dostałam w poniedziałek na pierwszej wizycie. Trądzik po ciąży nie dawał mi żyć. PO 5 dniach stosowania mam mega czerwoną buzię,szczypie i boli. Nie wiem jak wyjdę po pracy w poniedziałek
widzę natomiast, że kilka z Was też tak miało. TO normalne? KIedy zginie?
Nie wiem czy nie zrezygnować z żelu całkowicie
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 13:26   #17
relate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław/ Hrubieszów
Wiadomości: 133
Dot.: Acnatac żel

Hej. Stosuje Acnatac od ok. 3 tygodni i widzę już poprawę. Wcześniej używałam Acnaderm i innych żeli ale wcale mi nie pomagały. Mam- a raczej miałam ogromny trądzik- pryszcze głównie na policzkach. Syfki już rzadziej wyskakują i nie mam już takich przebarwień. Skóra jest delikatna i czuje że złuszczona pomimo tego że nie miałam wielkich problemów ze złuszczaniem się jej tzn. jakichś wielkich płatów schodzącej skóry itp. Oraz widzę że nie wytwarza tak nadmiernie łoju. Podsumowując na dzisiejszy dzień nie żałuję ani grosza wydanego na Acnatac- zapłaciłam ponad 90 zł :/ ale czuje że jeszcze parę tygodni i bez wstydu będę mogła się pokazać ludziom w końcu


Elunka- czytałam że niektórzy mieli tak samo jak ty. Odstawili Acnatac na czas regeneracji skóry i później znowu zaczęli stosować z częstotliwością co 2 dni i nie mieli już takiego problemu. Wydaje mi się że powinnaś skórę aktualnie nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać. Kiedyś podobnie miałam po żelu Isotrexin. Odstawiłam, nawilżałam i nie używałam jej codziennie. Wiadomo każda skóra reaguje inaczej.
relate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 13:56   #18
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Acnatac żel

Cytat:
Napisane przez relate Pokaż wiadomość

Elunka- czytałam że niektórzy mieli tak samo jak ty. Odstawili Acnatac na czas regeneracji skóry i później znowu zaczęli stosować z częstotliwością co 2 dni i nie mieli już takiego problemu. Wydaje mi się że powinnaś skórę aktualnie nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać. Kiedyś podobnie miałam po żelu Isotrexin. Odstawiłam, nawilżałam i nie używałam jej codziennie. Wiadomo każda skóra reaguje inaczej.
Dziękuję za garść nadziei.
Na chwilę obecna raczej żel pojdzie do kosza,.za bardzo sie zrazilam i boje sie wrócić do stosowania.
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 10:47   #19
kropkaszkodnik
Raczkowanie
 
Avatar kropkaszkodnik
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Acnatac żel

Kurcze, a u mnie efekty słabe. Po dwóch m-cach stosowania zaskórniki nadal się pojawiają i to w sporych ilościach. Wysuszenia nie mam praktycznie żadnego także też nie zauważyłam aby naskórek się złuszczał a stosuję codziennie na noc + cetaphil zgodnie z zaleceniami p. dermatolog. Ehh został mi jeszcze miesiąc kuracji, ale boję się, że może nie być efektów.
Czy któraś z Was też tak miała? Czy jak pojawiają Wam się wypryski to "wyciskacie" je czy nie ruszacie ich ? Proszę dajcie znać.
__________________
..
kropkaszkodnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 11:59   #20
Bambarillo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11
Dot.: Acnatac żel

Stosuję Acnatac od niespełna miesiąca. Nie ma fajerwerków, ale jakaś poprawa jest widoczna. Już po tygodniu wystąpił wysyp, ale po paru dniach bombeczki zaczęły ustępować. W chwili obecnej występują pojedyncze zmiany aktywne, ale w ciągu 2-3 dni każda ustępuje. Wysyp pozostawił po sobie ślady, ale maść je redukuje, podobnie jak przebarwienia, które miałem jeszcze przed rozpoczęciem stosowania Acnatacu. Co do zaskórników, jedne znikają, a drugie "tyją", nie wiem od czego to zależy. Aczkolwiek maści trzeba oddać, że widocznie zredukowała ilość tego białego przekleństwa. Za parę dni pierwsza kontrola...

Mimo ceny i słabej wydajności Acnatac wypada na delikatny plusik, ale zaczynam coraz poważniej zastanawiać się nad Izotretynoiną, którą na samym początku proponowała mi Pani Doktor. Trądzik 5/10 występuje na mojej buziuchnie, ramionach i plecach, więc chcąc to wszystko wyleczyć musiałbym miesięcznie kupować dwie tubki Acnatacu, co z finansowego punktu widzenia średnio się opłaca.

@kropkaszkodnik Pewnie nie powinno się tego robić, ale nie mogę się powstrzymać i wyciskam to czerwone cholerstwo. Zmusza mnie do tego myśl o tym, że będę chodził ze sterczącą białą ropą. Niech Cię boska rentka broni przed ruszaniem zaskórników - 70% szans na to, że zamieni się to w czerwony wyprysk. Jeśli o chodzi o złuszczanie naskórka, to u mnie również ciężko było o jakikolwiek efekt, aż do momentu, gdy odstawiłem żel z właściwościami nawilżającymi. Teraz stosuję na dzień nawilżająco-oczyszczający i na noc regulujący sebium, który delikatnie wysusza.
Bambarillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 09:07   #21
relate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław/ Hrubieszów
Wiadomości: 133
Dot.: Acnatac żel

Broń Boże nie wyciskać! Kiedyś wyciskałam i mam pełno blizn na policzkach których będę musiała się jakoś teraz pozbyć. Tym bardziej że cera jest delikatna przy użyciu Acnatac- bynajmniej u mnie, więc chodzę z białymi wulkanami -.- U mnie złuszczania jako tako nie widać ale czuć. Chociaż ostatnio robie sobie mega złuszczające peelingi i krem nawilżający+ olejek rycynowy na noc i skóra jest mięciutka.
relate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 10:45   #22
kropkaszkodnik
Raczkowanie
 
Avatar kropkaszkodnik
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Acnatac żel

Faktycznie zauważyłam, że nie wyciskając wielkiego zaskórnika "czyt. wulkanu" na policzku po kilku dniach zassało go. jak na razie jest jeszcze czerwona plamka na jego miejscu no ale może jeszcze zniknie. Natomiast muszę odstawić, żel na jakieś 2 może 3 dni, bo jak nałożę podkład to po kilku godzinach robi się on na twarzy różowawy ( a tego samego podkładu i kremu używam już od ponad 6 miesięcy przy czym przez ponad 2 miesiące stosowałam go z nałożonym na noc żelem Acnatac i wcześniej nic takiego się nie robiło ) twarz jako tako nie jest ani czerwona ani podrażniona i nie piecze tylko teraz tak dziwnie reaguje na podkład mineralny.
__________________
..
kropkaszkodnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 20:33   #23
minakoaino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Acnatac żel

ja stosuję Acnatac na noc + Zineryt na dzień od około trzech miesięcy. Początkowo widziałam poprawę, w pewnym momencie dostałam silnego podrażnienia skóry więc odstawiłam. Około trzy tygodnie temu leki niestety przestały działać i teraz moja skóra wróciła do stanu sprzed leczenia zaznaczę że moim głównym problemem były zaskórniki zamknięte i otwarte w ilościach ogromnych. Trzykrotnie leczyłam się już Retoidami doustymi i będę prosić mojego dermatologa o ich ponowne przypisanie choć z trądzikiem walczę już ponad 10 lat i póki co mój rekord to rok z ładnąbuzią
minakoaino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 19:21   #24
amisu
Raczkowanie
 
Avatar amisu
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Acnatac żel

Mam podobne wrażenia, po 2 miesiącach stosowania mogę powiedzieć, że mimo początkowej poprawy (widoczna redukcja zaskórników zamkniętych i otwarych, mojego głównego problemu) teraz już nie widzę tak spektakularnego działania. Jakby skóra się do niego przyzwyczaiła. Dodam, że nie stosuję codziennie, tylko około 4 razy w tygodniu z powodu silnego podrażnienia po kilku dniach stosowania pod rząd i sporego łuszczenia, które ciężko ukryć pod podkładem (peeling odpada, jedyne na co sobie pozwalam o delikatny masaż ściereczką z mikrofibry). Nie stosuję obecnie innych leków na receptę. Po Acnatacu lekka poprawa się utrzymuje ale już nie postępuje. Szału nie ma
amisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 20:26   #25
gosielax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 363
Dot.: Acnatac żel

Ja koncze juz pierwsza tubke acnatacu i musze przyznac ze bardzo mi pomogl,mialam bardzo duzo zaskornikow zamknietych (grudek) w okolicach ust. Na poczatku mialam okropny wysyp po okolo w tych od rozpoczecia stosowania. Skora sie stopniowo oczyszczala i teraz praktycznie nie mam zadnych problemow z ta okolica. Wydaje mi sie ze minusem jest cena ale w moim przypadku skutecznosc leku to rekompensuje
gosielax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 11:02   #26
kasia929
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Acnatac żel

witam, moja kuracja trwa już około pół roku. Więć coś mogę na ten temat powiedzieć ) stosuje żel codziennie (chyba że zapomnie;P ) na wieczór, zużyłam jedną tubkę- starczyła na dość długo ok. 4 msc tj. bardzo wydajny. Lekarz przepisał mi go twierdzil "tragedii nie ma, ale skoro pani przyszla..." Miałam stany ropne, zaskurniki, grudki, rozszerzone pory... (dodam, że mam cerę tradzikową, ale zarazem bardzo delikatna) pozbyłam się jedynie stanów ropalnych (na codzień nie wyskakują chyba ze przed okresem-ale i tak mniej niż przed kuracją). Zaskórników jest mniej. Nie miałam podczas kuracji żadnych problemów typu mega wysuszenie, czerwona twarz, pieczenie.

Reasumując produkt ok, cena wysoka (ok.80 zł) ale produkt mega wydajny.
kasia929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 23:14   #27
janka_skakanka
Przyczajenie
 
Avatar janka_skakanka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Acnatac żel

Ja też już trochę walczę z trądzikiem. Rozpoczęłam tetralysalem i davercinem (o davercin sama się upomniałam, bo kiedys stosowałam i działał na mnie najlepiej). Po zakończeniu tetralysalu nie byłam zadowolona z efektów, więc dermatolog przepisała mi unidox solutab. Miałam zapisane 3 opakowania (i dalej davercin) i efekt naprawdę zadowalający. Na kolejnej wizycie doktor znów przepisała mi 3 opakowania i acnelec, ale nie mogłam go dostać i dopiero w poniedziałek odbieram. Nigdy jeszcze nie stosowałam tego, więc nie wiem czy jest dobry. Ogólnie może juz nie mam ropni, wyprysków, ale cera jest brzydka - zostały blizny i zastanawiam się nad wizytą u kosmetyczki? Była któraś z was po leczeniu? Możecie polecic jakis zabieg? Wiem, ze większość zabiegów powinno się powtarzac. Z kazdym tak jest?
janka_skakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 21:06   #28
patkaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Acnatac żel

Acnatac mialam , cale 90 zl wydane w bloto. Lezy pol pelny i nikomu nie sluzy. Tez mialam lojotok , pomogl hydrocortisonum

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Prawda jest taka ,że jest to nowość ,dość droga,ktora nic nie robi. Choc efekty tez widac, znikaja bardzo szybko . Lekarze polecają ,bo im placą.
patkaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 04:21   #29
relate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław/ Hrubieszów
Wiadomości: 133
Dot.: Acnatac żel

Orientuje się może któraś z Was czy Acnatac można łączyć z kwasami? Chciałabym zacząć używać kwasu migdałowego z bu ale nie wiem czy nie wystąpią żadne komplikacje....
relate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 20:11   #30
czekoladkakinder
Raczkowanie
 
Avatar czekoladkakinder
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 95
Dot.: Acnatac żel

Hej mam pytanie stosowałam żel acnatac i pod koniec tubki na mojej twarzy zrobiło się jakby podrażnienie? czerwone grudki, swędzą, pieką i skóra się łuszczy... smarowałam maścią z wit. A, pilarixem, kremem nawilżającym, robiłam peelingi enzymatyczne i nic nie pomaga od dawna... może coś polecicie ?
czekoladkakinder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-05 06:50:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.