Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5. - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-04, 08:04   #3901
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87817210]Już pisałam, u mnie będzie to nierealne, mam 1 autobus co godzinę, zawsze był wypchany do granic, bo jeden z nielicznych ma bardzo, bardzo długą trasę jazdy, w jedną stronę 120 minut. I akurat na tej trasie jest wiele takich punktów, gdzie wsiada wielu ludzi.

Ten autobus w momencie dojechania do mojego przystanku już nie będzie mógł nikogo zabrać.
Pozostaje mi rower, aczkolwiek nie wiem, ile czasu by mi to zabrało. A tu Piontkowski ma w połowie miesiąca powiedzieć, jak ma opieka w szkołach w 1-3 wyglądać.[/QUOTE]Ano właśnie. Autobus podmiejski, którym jeździ moja koleżanka, ma obecnie limit 13 pasażerów. Więcej wsiada już na pętli i normalnie był wypchany po brzegi, więc obecnie ci ludzie nie mają możliwości dojazdu do pracy. Przez to koleżanka jest przymusowo dalej zdalnie, ale nie wiadomo, na ile szefostwu starczy cierpliwości. U mnie też by było nieciekawie. Rower nie wchodzi w grę, nie mam go gdzie zostawić, a miejskie są wyłączone z użytku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 08:05   #3902
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Mysle ze 11 lub 18 maja wejdzie ten 3 etap chyba ze chcą dojechac przedsiębiorców to otworza reszte bez salonów kosmetycznych, fryzjerow itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie właśnie dzisiaj otwierają i mają zajęte terminy na kolejny miesiąc.
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja nie korzystam ale podejrzewam, że umawiają tak tylko stałe klientki.
Pamiętam jak moja kosmetyczka złamała nogę i była pół roku na zwolnieniu, to przyjmowała w domu stałe klientki, co do których miała pewność, że jej nie podkablują. Teraz pewnie jest podobnie.
Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Umawiają tylko stałe klientki, osoby, które znają. Część pewnie przyjmuje w domach, część przyjmuje w salonie, o ile prowadzi jednoosobową działalność i nie ma na maksa przeszklonej szyby itp. Krata z daleka wygląda na zamkniętą, drzwi zamknięte na klucz, żeby nikt nie wszedł, szyby zasłonięte o ile się da, żeby nikt przez okno nie podejrzał.
Dzięki za odpowiedzi
Już mi trochę tego brakuje, ale przeczekam. Oby tylko tydzień, max dwa.
Cytat:
Napisane przez encima Pokaż wiadomość
W szkole mojej mamy korzystają z Discorda (nie jest to mój ulubiony program/platforma szczerze mówiąc, musiałam mamie pomagać i to była masakra). Nauczyciele wysyłają zadania przez dziennik albo Discorda i mogą się umawiać na lekcje z dziećmi na Discordzie. Oczywiście ok połowy dzieci zazwyczaj na te spotkania nie dociera. Dla nauczycieli ta sytuacja też jest męcząca, moja mama pracuje całymi dniami, przygotowuje, sprawdza i tak w kółko, od rana do wieczora i w weekendy - uczy w starszych klasach szkoły podstawowej, tak od 5 kl. Zadania też trzeba zadawać, żeby mieć jakieś oceny - chyba mało kto jeszcze wierzy w powrót do szkoły w tym roku szkolnym. Ogólnie sytuacja słaba dla wszystkich i myślę, że wszyscy by się ucieszyli z powrotu do zajęć stacjonarnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, chyba dzieciaki bardzo już chcą wrócić do szkoły.
Ostatnio mijałam budynek jakiejś małej szkoły i patrzę, a tam całe drzwi oklejone serduszkami i jakimiś kartkami. Podchodzę bliżej, a tam na kartkach-laurkach "Chcę już do szkoły", "Ja też już chcę wrócić do szkoły!". Miłe i smutne jednocześnie.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 08:06   #3903
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie właśnie dzisiaj otwierają i mają zajęte terminy na kolejny miesiąc.
U nas tak normalnie i przed korona było...


Cytat:
Napisane przez encima Pokaż wiadomość
W szkole mojej mamy korzystają z Discorda (nie jest to mój ulubiony program/platforma szczerze mówiąc, musiałam mamie pomagać i to była masakra). Nauczyciele wysyłają zadania przez dziennik albo Discorda i mogą się umawiać na lekcje z dziećmi na Discordzie. Oczywiście ok połowy dzieci zazwyczaj na te spotkania nie dociera. Dla nauczycieli ta sytuacja też jest męcząca, moja mama pracuje całymi dniami, przygotowuje, sprawdza i tak w kółko, od rana do wieczora i w weekendy - uczy w starszych klasach szkoły podstawowej, tak od 5 kl. Zadania też trzeba zadawać, żeby mieć jakieś oceny - chyba mało kto jeszcze wierzy w powrót do szkoły w tym roku szkolnym. Ogólnie sytuacja słaba dla wszystkich i myślę, że wszyscy by się ucieszyli z powrotu do zajęć stacjonarnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Córka koleżanki też na discordzie, chociaż ja bym nie była zadowolona, dziecko klasa 3 a codziennie 4h mają na tym. Zdecydowanie się cieszę, że moje dziecko nie musi siedzieć tyle czasu przed kompem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 08:07   #3904
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Nie no, myślę, że następny semestr będzie normalny, to są jeszcze 4 pełne miesiące. Wiem, że niby coś tam bąkają o 2 fali, ale ja osobiście uważam, że wcale nie musi do niej dojść. A że wirus z nami zostanie gdzieś i tam będzie krążył, to po prostu trzeba normalnie z nim żyć, bo przecież nie da się inaczej - nie da się tak prowadzić edukacji na dłuższą metę, mnóstwo przedsiębiorstw nie miałoby racji bytu. Myślę, że jak temat przycichnie w mediach to też będzie zupełnie inaczej. A w końcu przycichnie, bo ludzie już są zmęczeni, a zakażenia w końcu będą spadac (chociaż i tak jest ich bardzo malo).

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 08:16   #3905
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A ja dalej się zastanawiam, co z transportem publicznym. Ludzie wracają do pracy, otworzyli ponownie galerie i biblioteki, a w komunikacji miejskiej dalej ograniczenia są. No i niby dobrze, że są, ale z drugiej strony - jak ludzie mają do tej pracy dojechać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Korzystać z aut, a jak! A pozniej oczywiscie będą mówic o smogu, zamykać centra miast, namawiać na autobusy bo za dużo aut.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 08:24   #3906
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Korzystać z aut, a jak! A pozniej oczywiscie będą mówic o smogu, zamykać centra miast, namawiać na autobusy bo za dużo aut.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
U mnie w mieście w ramach zachęty do korzystania z własnych samochodów podnieśli ceny w strefie płatnego parkowania i wydłużyli o godzinę czas, kiedy obowiązują opłaty (wcześniej było do 17, teraz do 18).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 08:26   #3907
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Korzystać z aut, a jak! A pozniej oczywiscie będą mówic o smogu, zamykać centra miast, namawiać na autobusy bo za dużo aut.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Nie mam prawa jazdy nie każdy ma.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-04, 08:34   #3908
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87817279]Nie mam prawa jazdy nie każdy ma.[/QUOTE]To akurat był taki sarkazm, ale chyba na stronie ministerstwa czytałam, żeby ten kto ma auto korzystał z niego, co mnie po prostu rozbawiło.

Też nie mam auta, na szczęście poki co nigdzie nie musze dojeżdżać, ale jak je sobie w końcu sprawie to nic mnie już chyba nie zachęci do jazdy zbiorkomem.

Wydaje mi się, że albo o komunikacji zbiorowej zapomnieli, albo udają, że zapomnieli, bo prócz powrotu do braku limitu osób nie mogą nic zaproponować.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 08:51   #3909
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Zmiana nastawienia do kierowców też mnie zadziwiła. Ja akurat nie znoszę komunikacji miejskiej, więc poruszam się wszędzie samochodem i obserwuję jak przez wirusa zmieniło się społeczne postrzeganie auta. Jeszcze niedawno czytałam w internecie, że po co ludziom samochody w miastach, że smog, że truciciele w autach niszczą planetę, że wożą powietrzę itd. Teraz z kolei ludzie wypisują w komentarzach, że samochody to wolność, bezpieczeństwo i w ogóle sto razy lepiej niż autobusy. Nie mówię, że to te osoby, ale chyba wiecie o co chodzi Jeszcze parę miesięcy temu słyszałam, że po co mi samochód w wielkim mieście, a teraz słyszę, że ja to mam wygodnie, bo podjadę autem gdzie chce.



Z ciekawości chciałam sprawdzić, które sklepy będą dzisiaj czynne w centrach handlowych u mnie, ale te największe wciąż nie podały informacji. Otwarcie za 10 minut, a wciąż nie wiadomo, co w środku czynne. Żenujące są też dla mnie obostrzenia typu likwidowanie ławek i stref odpoczynku. Od dzisiaj po galeriach można tylko chodzić, nie wolno się zatrzymywać
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 08:55   #3910
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

W moim mieście od dzisiaj autobusy jeżdżą normalnie - jak w dni robocze. Do tej pory przez cały tydzień obowiązywał sobotni rozkład jazdy. Nie wiem jednak co z limitem osób.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 08:57   #3911
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Zmiana nastawienia do kierowców też mnie zadziwiła. Ja akurat nie znoszę komunikacji miejskiej, więc poruszam się wszędzie samochodem i obserwuję jak przez wirusa zmieniło się społeczne postrzeganie auta. Jeszcze niedawno czytałam w internecie, że po co ludziom samochody w miastach, że smog, że truciciele w autach niszczą planetę, że wożą powietrzę itd. Teraz z kolei ludzie wypisują w komentarzach, że samochody to wolność, bezpieczeństwo i w ogóle sto razy lepiej niż autobusy. Nie mówię, że to te osoby, ale chyba wiecie o co chodzi Jeszcze parę miesięcy temu słyszałam, że po co mi samochód w wielkim mieście, a teraz słyszę, że ja to mam wygodnie, bo podjadę autem gdzie chce.



Z ciekawości chciałam sprawdzić, które sklepy będą dzisiaj czynne w centrach handlowych u mnie, ale te największe wciąż nie podały informacji. Otwarcie za 10 minut, a wciąż nie wiadomo, co w środku czynne. Żenujące są też dla mnie obostrzenia typu likwidowanie ławek i stref odpoczynku. Od dzisiaj po galeriach można tylko chodzić, nie wolno się zatrzymywać
No właśnie o tym mówię. Nagle kierowcy są spoko, a wcześniej to by ich na stosie palili

Ja sobie z ciekawości chcialam sprawdzić jakie sklepy otworzyli a jakie nie, ale właśnie prócz LPP nie ma nigdzie informacji o tym.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-04, 08:59   #3912
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Z tą komunikacją to będzie hit. Można przebąkiwać o otwieraniu przedszkoli, miejsca pracy, ale właśnie transport będzie chyba największym "wyzwaniem", chociaż pewnie to też spadnie na samorządy. U mnie metro i pociąg to są środki transportu, które w godzinach szczytu są pełne i ludzie się z nich wylewają (ja jeżdżę i wracam ciut wcześniej, niż największy tłok). O autobusach czy tramwajach nie piszę nawet Nie ma opcji, żeby zachęcić tak dużą liczbę osób to jazdy własnym środkiem transportu. Ja mam do pracy 14-15 km i nie wiem, czy będę w stanie dojeżdżać rowerem, bo to jednak duży wysiłek każdego dnia (chociaż ogólnie taki mam plan). Po drugie jak już się zdecyduję to trzeba byłoby wziąć prysznic no i... hm, to niezbyt dobre wyjscie To chyba oddala moje wizje 3-4 tygodniowej pracy w domu, może to trwać zdecydowanie dłużej (chyba że bez kitu rząd nagle odwoła pandemię i będzie można jeździć bez tych obostrzeń).
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 08:59   #3913
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87815901]Ja cały czas chodzę do pracy, więc jakoś w ogóle nie myślałam o tym wirusie.

Za to przez te dwa miesiące poza pracą i zakupami wyszłam tylko 2 razy z domu. :0
Na początku mi to przeszkadzalo i sie wewnętrznie buntowalam. Potem weszły te zakazy spacerów itd, więc się pogodziłam z sytuacją. Teraz jest na etapie, że się całkiem przyzwyczaiłam do tego stanu rzeczy. Przestalo mi przeszkadzać, że kazdy weekend i kazdy wieczór siedzę w domu. Przestało mi przeszkadzać, że nie chodzę na siłownię, joge, do restauracji. Przestało mi przeszkadzać, że nie widuje się ze znajomymi. Dzisiaj miałam iść z koleżanką na spacer, ale to odwołałam, bo mi się... nie chce. A nie widziałam jej przez dwa miesiące.
Jestem zszokowana jak się do wszystkiego przyzwyczaiłam i zaakceptowałam.
Jakby mi ktoś teraz powiedział, siedź a domu jeszcze rok, to bym odpowiedziała, ok, trudno. :/

Tylko to dziwne trochę. Na nic nie czekam, nic nie planuje, nie obchodzi mnie czy jest weekend, czy właśnie idzie poniedziałek.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]




Hej, jak się dziś czujesz?


To są bardzo niedobre symptomy, wiec zacznij się obserwować i o siebie bardziej dbać, motywować się, a nawet zmuszać.
Idź z tą koleżanka na spotkanie.
Tak właśnie się często zaczynają stany depresyjne. Od uczucia poddania się sytuacji, braku złości, buntu, oporu.


Zadbaj o siebie Golteria.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:11   #3914
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87815901]Ja cały czas chodzę do pracy, więc jakoś w ogóle nie myślałam o tym wirusie.

Za to przez te dwa miesiące poza pracą i zakupami wyszłam tylko 2 razy z domu. :0
Na początku mi to przeszkadzalo i sie wewnętrznie buntowalam. Potem weszły te zakazy spacerów itd, więc się pogodziłam z sytuacją. Teraz jest na etapie, że się całkiem przyzwyczaiłam do tego stanu rzeczy. Przestalo mi przeszkadzać, że kazdy weekend i kazdy wieczór siedzę w domu. Przestało mi przeszkadzać, że nie chodzę na siłownię, joge, do restauracji. Przestało mi przeszkadzać, że nie widuje się ze znajomymi. Dzisiaj miałam iść z koleżanką na spacer, ale to odwołałam, bo mi się... nie chce. A nie widziałam jej przez dwa miesiące.
Jestem zszokowana jak się do wszystkiego przyzwyczaiłam i zaakceptowałam.
Jakby mi ktoś teraz powiedział, siedź a domu jeszcze rok, to bym odpowiedziała, ok, trudno. :/

Tylko to dziwne trochę. Na nic nie czekam, nic nie planuje, nie obchodzi mnie czy jest weekend, czy właśnie idzie poniedziałek.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja po miesiącu przymusowego siedzenia w domu trochę się przyzwyczaiłam.

Niemniej jednak cieszę się, że od dzisiaj jestem wolna.

I jak siedziałam w domu miałam jak ty- typowa depresja, wszystkie dni zlewały mi się w jedno, nie wiedziałam który dzień tygodnia. Praktycznie przesypiałam całe dnie, robiłam długie drzemki w środku dnia, tylko po toz by dni szybciej mijały.

I wkurzali mnie ci wszyscy celebryci wokół i wiara w tv, którzy twierdzą że na kwarantannie można być produktywnym, rozwijać pasje, bla bla.
Niech sobie w tyłek wsadza te swoje dobre rady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:13   #3915
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
U nas trwa nauka online. Jest nowy plan lekcji, nauczyciel łączy się w tym czasie z dziećmi na whattsapie, nagrywa się na Youtube, podaje co mają po kolei pisać, pyta wybrane osoby O odpowiedź. Starają się. Ale z drugiej strony dzieci siedzą przed komputerem nawet 5 godzin praktycznie bez przerwy. To bardzo męczące dla nich. I niestety, ale po takiej sesji po południu nie każę już powtarzać niczego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A za jakiś czas będzie lament, ze dzieci jeszcze bardziej uzależnione od komputerów.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:15   #3916
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87817402]Z tą komunikacją to będzie hit. Można przebąkiwać o otwieraniu przedszkoli, miejsca pracy, ale właśnie transport będzie chyba największym "wyzwaniem", chociaż pewnie to też spadnie na samorządy. U mnie metro i pociąg to są środki transportu, które w godzinach szczytu są pełne i ludzie się z nich wylewają (ja jeżdżę i wracam ciut wcześniej, niż największy tłok). O autobusach czy tramwajach nie piszę nawet Nie ma opcji, żeby zachęcić tak dużą liczbę osób to jazdy własnym środkiem transportu. Ja mam do pracy 14-15 km i nie wiem, czy będę w stanie dojeżdżać rowerem, bo to jednak duży wysiłek każdego dnia (chociaż ogólnie taki mam plan). Po drugie jak już się zdecyduję to trzeba byłoby wziąć prysznic no i... hm, to niezbyt dobre wyjscie To chyba oddala moje wizje 3-4 tygodniowej pracy w domu, może to trwać zdecydowanie dłużej (chyba że bez kitu rząd nagle odwoła pandemię i będzie można jeździć bez tych obostrzeń).[/QUOTE]Rowerem może i można, ale ile to czasu zajmuje. Bez sensu. Trzeba by wstawać o wiele wcześniej i o wiele później dojeżdżać do domu. Ja sobie tego nie wyobrażam na takim dystansie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:17   #3917
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Ta, celebryci i te ich filmiki "zostań w domu" kręcone z wielkich domów z basenem

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A za jakiś czas będzie lament, ze dzieci jeszcze bardziej uzależnione od komputerów.
Mój będzie bankowo.
Nie jestem mu w stanie zająć całego dnia zajęciami, więc część czasu po prostu gra w Minecraft.
Nie wiem, ile jeszcze psychicznych konsekwencji będzie nas to wszystko kosztować.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:17   #3918
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87817450]Ta, celebryci i te ich filmiki "zostań w domu" kręcone z wielkich domów z basenem [/QUOTE]

Sorry, ale "normalnych" ludzi nie stać zwyczajnie na to żeby tyle siedzieć w domu...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:20   #3919
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Sorry, ale "normalnych" ludzi nie stać zwyczajnie na to żeby tyle siedzieć w domu...
No ale co chcesz, przecież oni narzekają że nie mają pieniędzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-04, 09:21   #3920
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Polecam wywiad z prezydentem Poznania, chociaż chyba trzeba mieć wykupiony dostęp
https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059...B.3-L.1.zwfoto
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:22   #3921
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No ale co chcesz, przecież oni narzekają że nie mają pieniędzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozwalaja mnie takie lamenty
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:22   #3922
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87817449]Rowerem może i można, ale ile to czasu zajmuje. Bez sensu. Trzeba by wstawać o wiele wcześniej i o wiele później dojeżdżać do domu. Ja sobie tego nie wyobrażam na takim dystansie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja pewnie rowerem byłabym w pracy szybciej niż komunikacją. Niestety od jutra zostaje mi mój samochód.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:23   #3923
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No ale co chcesz, przecież oni narzekają że nie mają pieniędzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hehh racja, ale dlatego mnie też to denerwuje "jeżeli nie musisz wychodzić, np. do pracy..."- no jasne, przecież pójście do pracy jest opcjonalne
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:23   #3924
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87817449]Rowerem może i można, ale ile to czasu zajmuje. Bez sensu. Trzeba by wstawać o wiele wcześniej i o wiele później dojeżdżać do domu. Ja sobie tego nie wyobrażam na takim dystansie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Dojazd do pracy zajmuje mi 35-40 minut z dojściem do komunikacji i do pracy. Rowerem powinnam się wyrobić w 45 minut (mam prostą drogę i ścieżkę rowerową wzdłuż jednej ulicy, która zajmuje znaczną część mojej trasy). Gdybym miała wybór to inaczej to bym odbierała, bo ja akurat lubię bardzo jeździć rowerem i taki był plan na wiosnę.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:23   #3925
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Pamiętacie jak w tamtym tygodniu pisałam, że nie wyszłam z domu od czasu ogłoszenia pierwszego chorego?
Musiałam to zmienić bo nie mieliśmy wody znowu- pompa lub hydrofor się popsuło i wyjechałam do Rodziców, 100 km od domu. Oczywiście bałam się, że jeszcze ich czymś zarażę, nie zbliżałam się, starałam zachować dystans... oby nikt się od nikogo nie zaraził...
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:25   #3926
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
A ja patrzylam po sklepach to w mojej okolicy nie otwiera sie zaden sklep odziezowy... I na ciul mi te galerie jak wszystko w srodku bedzie dalej zamkniete.. I to nie tyle moje miasto co wszystkie sasiadujace oraz stolica slaskiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie się już większość otworzyła, ale ludzie już sami się pytali kiedy w otworzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Jakie macie przewidywania na datę otworzenia usług kosmetycznych (fryzjer, paznokcie)?

I pisał ktoś o korzystaniu z podziemia fryzjerskiego - jak to wygląda obecnie? Prywatnie w domu, a nie w salonie? Czy są chętni umawiać obce osoby, nie boją się jakichś prób kontroli?
Dziewczyno, do mojej fryzjerki walą drzwiami i oknami..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:28   #3927
encima
Raczkowanie
 
Avatar encima
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 54
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87817220]Nie no, myślę, że następny semestr będzie normalny, to są jeszcze 4 pełne miesiące. Wiem, że niby coś tam bąkają o 2 fali, ale ja osobiście uważam, że wcale nie musi do niej dojść. A że wirus z nami zostanie gdzieś i tam będzie krążył, to po prostu trzeba normalnie z nim żyć, bo przecież nie da się inaczej - nie da się tak prowadzić edukacji na dłuższą metę, mnóstwo przedsiębiorstw nie miałoby racji bytu. Myślę, że jak temat przycichnie w mediach to też będzie zupełnie inaczej. A w końcu przycichnie, bo ludzie już są zmęczeni, a zakażenia w końcu będą spadac (chociaż i tak jest ich bardzo malo).

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]No ja też myślę, że od września już dzieci wrócą do szkoły i studenci na uczelnie. MEN czasami przebąkuje, że się przygotowują do zdalnego nauczania też w następnym roku szkolnym, ale chyba bardziej, żeby pokazać, że coś robią. Nie wyobrażam sobie takiego funkcjonowania szkół na dłuższą metę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
encima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:31   #3928
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Chyba wszyscy jakoś dalismy się "zwariować" chociaż na chwilę koleżanka dezynfekowala buty od spodu, też jej przeszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie dałam się ani przez chwilę zwariować. W sumie to jest tak jak myślałam, że będzie (no może myślałam, że na dzień dzisiejszy to więcej osób zachoruje). Osobiście znam 3 osoby, które miały wirusa - w tym kobieta prawie 90 letnia, która go przeszła prawie bezobjawowo, a jedna była hospitalizowana.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87815901]Ja cały czas chodzę do pracy, więc jakoś w ogóle nie myślałam o tym wirusie.

Za to przez te dwa miesiące poza pracą i zakupami wyszłam tylko 2 razy z domu. :0
Na początku mi to przeszkadzalo i sie wewnętrznie buntowalam. Potem weszły te zakazy spacerów itd, więc się pogodziłam z sytuacją. Teraz jest na etapie, że się całkiem przyzwyczaiłam do tego stanu rzeczy. Przestalo mi przeszkadzać, że kazdy weekend i kazdy wieczór siedzę w domu. Przestało mi przeszkadzać, że nie chodzę na siłownię, joge, do restauracji. Przestało mi przeszkadzać, że nie widuje się ze znajomymi. Dzisiaj miałam iść z koleżanką na spacer, ale to odwołałam, bo mi się... nie chce. A nie widziałam jej przez dwa miesiące.
Jestem zszokowana jak się do wszystkiego przyzwyczaiłam i zaakceptowałam.
Jakby mi ktoś teraz powiedział, siedź a domu jeszcze rok, to bym odpowiedziała, ok, trudno. :/

Tylko to dziwne trochę. Na nic nie czekam, nic nie planuje, nie obchodzi mnie czy jest weekend, czy właśnie idzie poniedziałek.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Ze mnie też wyszedł taki domator, którego wcześniej do końca nie podejrzewałam. Wprawdzie cały czas pracuję i większość czasu jestem poza domem, ale jakoś przestałam mieć parcie na spotykanie się prawie co weekend ze znajomymi, czy koniecznie siłownia 2x w tygodniu. Nawet brak restauracji mi jakoś szczególnie nie przeszkadza nagle (a chodziliśmy bardzo często).
Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Na mnie najgorzej działały filmiki z takich krajów jak Hiszpania i opisy ciężkich objawów towarzyszących wirusowi. Teraz jestem spokojniejsza, ale nie uważam,że jest bezpiecznie i mogę chodzić,gdzie tylko chcę.

Jedno jest pocieszające,po tej epidemii chyba nawet największe brudasy będą myć ręce
[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87815974]Ostatnio się poryczalam prawie, bo na jakiejś szkole widziałam napis: jeszcze będzie dobrze, wkrótce się spotkamy. Tak jakoś mnie to rozczulilo, żal mi dzieciaków

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[COLOR="Silver"]
[/QUOTE]
Akurat w mojej rodzinie mam młodzież 14-18 letnią, która jest zachwycona obecną sytuacją. Grają do nocy, trochę się pouczą, kontakt mają cały czas ze sobą. Jedynie imprez im trochę brakuje, ale do przeżycia twierdzą. Rzeczywiście z młodszymi może być dużo więcej kłopotu.

W ogóle w zeszłą chyba środę jechałam koło 11 przez miasto i obrzeża i tyle ludzi to ja jeszcze z ręką na sercu nie widziałam na dworze. Widać, że szkoły zamknięte, i spora część ludzi nie pracowała/nie pracuje. Ogólnie u nas w okolicy to już chyba nikt się wirusem nie przejmuje, tylko wszystko jest dalej tak sztucznie trzymane i wielu traktuje ten czas jak wakacje.

Edytowane przez Sabrinasab
Czas edycji: 2020-05-04 o 09:39
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:38   #3929
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87814808]Blagam nie mow tego glosno, bo jeszcze komus pomysl podsuniesz... jak u mnie w miescie wprowadza parkowanie przed domem co 2 miejsce, to chyba bede musiala parkowac jakies 20 km dalej juz teraz parkingow jest jak na lekarstwo, ludzie ktorzy maja ogrody przerabiaja je na parkingi...[/QUOTE]Haha spokojnie, nie ma szans na wprowadzenie tego, bunt ludu byłby nie do przeskoczenia.
Od dziś u mnie obowiązek ciągłego stosowania maseczki w pracy, najgorzej jak muszę założyć okulary ochronne, czyli 70% czasu, parują te okulary podczas mówienia, nie można w tym rozmawiać. Dali nam jakieś maseczki materiał podwójna włóknina typu mikrofibra, poliester/poliamid.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 09:39   #3930
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Pamiętacie jak w tamtym tygodniu pisałam, że nie wyszłam z domu od czasu ogłoszenia pierwszego chorego?
Musiałam to zmienić bo nie mieliśmy wody znowu- pompa lub hydrofor się popsuło i wyjechałam do Rodziców, 100 km od domu. Oczywiście bałam się, że jeszcze ich czymś zarażę, nie zbliżałam się, starałam zachować dystans... oby nikt się od nikogo nie zaraził...
Trochę współczuję takiego podejścia. Radzę trochę wyluzować z tym, bo się zamęczysz. To nie jest tak, że wirus na Ciebie czyha tuż za drzwiami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-11 16:55:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.