Urlop wypoczynkowy- ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-01, 17:48   #31
ghola_ver2
Raczkowanie
 
Avatar ghola_ver2
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 83
Dot.: urlop wypoczynkowy- jak liczyć

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
studia i szkoła średnia wliczają sisę w staż pracy (nie pamiętam, ale jest jakiś warunek) i dają w sumie 8 lat stażu, wtedy przepracować tylko dwa i już ma się 26 dni
dokładnie tak

--
KP

art. 153
$1. Pracownik podejmujący prace po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującemu mu po przepracowaniu roku.

art. 154 (96)
$1. Wymiar urlopu wynosi:
1). 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat.
2). 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.

art. 154 (97)
$1. Do okresu zatrudnienia, od którego zależy prawo do urlopu i wymiar urlopu, wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia, bez względu na przerwy w zatrudnieniu oraz sposób ustania stosunku pracy.

art. 155
$1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wlicza się z tytułu ukończenia:
1). zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem czas trwania nauki - nie więcej jednak niż 3 lata
2). średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem czas trwania nauki - nie więcej jednak niż 5 lat
3). średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat.
4). średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata.
5). szkoły policealnej - 6 lat.
6). szkoły wyższej - 8 lat.
okresy nauki o których mowa nie podlegają sumowaniu.

$2. Jeśli pracownik pobierał naukę w okresie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zalezy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki zaleznie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.
----

Jak policzyć sobie wymiar urlopu?


Pytanie moje wynika z tego, że 2krotnie w czasie stosunku pracy ;-) pobierałem naukę. Sługas pracodawcy nad którego ofertą zastanawiam się podaje mi cytat z art. 153 i twierdzi, że nabędę prawa do urlopu wypoczynkowego po przepracowaniu miesiąca.

Boje się spytać ile, bo mimo iż czytał mój życiorys jest jakiś cieżko myślący. Wymiguje się od konkretnych odpowiedzi.

Wg. mojego źródła zatrudniając się gdziekolwiek teraz nawet na 3 msc mam prawo do 5 dni urlopu. No i pomijając dni urlopu na żądanie, mogę ów urlop otrzymać po 1 tygodniu pracy, a nie jak twierdzi zaspany pracownik ewentualnego pracodawcy po miesiącu.

No i zasadnicze pytanie, czy mam podpisywać umowę o pracę w której pisze że 20 dni, choć wiem, że prawo mówi inaczej i od razu iść do prawnika /PIP/ czy może żądać zapisu 26 dni w umowie?

----
i jeszcze cytat

Cytat:
Czy zasiłek dla bezrobotnych wlicza się do stażu pracy?

Ostatnia aktualizacja: 2008-04-04 Autor: Ewa Karaś

Przez okres rok byłam bezrobotna. Udało mi się znaleźć pracę. Po pół roku pracy postanowiłam wystąpić z wnioskiem o udzielenie urlopu wypoczynkowego. Czy okres, w którym pobierałam świadczenie dla bezrobotnych, należy wliczyć do mojego stażu urlopowego?

Tak

Okres pobierania przez osobę bezrobotną zasiłku dla bezrobotnych wlicza się do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu pracownika. Okresu tego nie wlicza się jednak do okresu zatrudnienia, od którego zależy nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego.

Prawo do urlopu wypoczynkowego i jego wymiar zależą od ogólnego stażu pracy pracownika. Staż pracy ustala się przez zsumowanie wszystkich okresów zatrudnienia. Nie mają tu znaczenia sposoby ustania stosunku pracy lub przerwy pomiędzy poszczególnymi okresami zatrudnienia.
Do stażu urlopowego wlicza się także niektóre okresy niepozostawania w stosunku pracy. Należą do nich m.in.:
- okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych,
- okres pobierania stypendium w trakcie szkolenia bezrobotnego do 25 roku życia, stażu lub przygotowania zawodowego w miejscu pracy.

Tak więc do stażu urlopowego wlicza się okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych, od którego zależy wymiar urlopu pracownika.
Warto jednak podkreślić, że okresu tego nie wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależy nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego.
Urlop wypoczynkowy ustala się bowiem ze stosunku pracy, a bezrobotny nie jest związany stosunkiem pracy. Nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego nastąpi dopiero po nawiązaniu stosunku pracy.
---
ghola_ver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 22:44   #32
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: urlop wypoczynkowy- jak liczyć

Prawo do urlopu, to co innego niź wymiar urlopu. skoro juź dwa razy pracowałaś - zakładam, źe w innym roku niź 2008, to masz juź nabyte prawo do urlopu.

A prawo do kolejnego urlopu nabywa się z początkiem roku kalndarzowego. Jak zatrudniasz się po 1 stycznia to masz prawo do urlopu proporcjonalnie do końca roku (albo do umowy zawartej, jak się kończy przed końcem roku). Masz więc to od razu w momencie zatrudnienia, ale prawda jest taka, źe nikt ci nie da urlopu jak dopiero przyszłaś do pracy. Raczej poczekaja, jak trochę popracujesz, bo inaczej powiedzą, źe dezorganizujesz pracę. Trzeba pamiętać, źe to pracodawca udziela urlopu.

Co do wymiaru - jak sama wiesz okresy pokrywające się z nauką wlicza się na zasadzie korzystności. Z reguły korzystniej jest wloiczyć z tytułu ukończenia szkoły wyźszej 8 lat, niź 4 lat z racji liceum plus parę miesięcy pracy w czasie studiów.

Za koźdy miesiąc pracy to wychodzi przeciętnie:

-przy 20 dniach - 1,67 urlopu

-przy 26 dniach - 2,16 urlopu
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 23:10   #33
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: urlop wypoczynkowy- jak liczyć

Cytat:
Napisane przez iwka2002 Pokaż wiadomość
Wtam- przysługuje mi 26 dni urlopu wypoczynkowego. Jeśli go rozpocznę od 1 lipca to kończę 26 lipca? Czy niedziele nie wliczają się do tych 26 dni czy wliczają? Soboty mam pracujące. Czyli czy to będzie 26 dni + 4 niedziele= cały miesiąc???
To jest 26 dni roboczych.

Dlatego ludzie tak lubia brac urlopy w okolicach tzw dlugiego weekendu - wtedy czasem 2-3 dni urlopu wystarcza, zeby wyjechac na caly tydzien, bo reszta to albo dni wolne od pracy albo swiateczne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 08:54   #34
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: urlop wypoczynkowy- jak liczyć

Dziewczyny, może któraś z Was mi pomoże, bo już się nieco pogubiłam

Podpisałam pierwszą w życiu umowę o pracę 22 kwietnia. Umowa była podpisana przez partnera na okres próby na 3 miesiące.

W czasie trwania umowy, zaproponowano mi zmianę stanowiska, co związane było z rozwiązaniem dotychczasowej umowy za porozumieniem stron i podpisaniem nowej umowy, już z moim bezpośrednim pracodawcą od 7 lipca na 3 miesiące.

U mojego dotychczasowego pracodawcy będę miała przepracowane ok 2 i pół miesiąca. Ponieważ nie wykorzystałam dni wolnych, przysługuje mi ekwiwalent. Czy powinien być to ekwiwalent za 3 miesiące, czyli 5 dni w moim wypadku? Z tego co wyczytałam, przy zmianie pracodawcy miesiące zaokrągla się w górę u dotychczasowego.

Jeśli zostanie mi wypłacony ekwiwalent, czy prawo do kolejnych dni urlopowych będę nabywała po upływie miesiąca od podjęcia nowej pracy (7 sierpnia), czy po upływie miesiąca od kiedy miną trzy miesiące "przepracowane" u starego pracodawcy (22 sierpnia)? Czy może już na starcie będzie mi przysługiwało 5 dni, w związku z podpisaniem umowy na 3 miesiące?

No i jeszcze ostatnie, ale chyba najważniejsze pytanie. Czy jest szansa, że dostanę tydzień urlopu w sierpniu?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 10:42   #35
moonikkaa
Raczkowanie
 
Avatar moonikkaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 221
Dot.: urlop wypoczynkowy- jak liczyć

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może któraś z Was mi pomoże, bo już się nieco pogubiłam

Podpisałam pierwszą w życiu umowę o pracę 22 kwietnia. Umowa była podpisana przez partnera na okres próby na 3 miesiące.

W czasie trwania umowy, zaproponowano mi zmianę stanowiska, co związane było z rozwiązaniem dotychczasowej umowy za porozumieniem stron i podpisaniem nowej umowy, już z moim bezpośrednim pracodawcą od 7 lipca na 3 miesiące.

U mojego dotychczasowego pracodawcy będę miała przepracowane ok 2 i pół miesiąca. Ponieważ nie wykorzystałam dni wolnych, przysługuje mi ekwiwalent. Czy powinien być to ekwiwalent za 3 miesiące, czyli 5 dni w moim wypadku? Z tego co wyczytałam, przy zmianie pracodawcy miesiące zaokrągla się w górę u dotychczasowego.

Jeśli zostanie mi wypłacony ekwiwalent, czy prawo do kolejnych dni urlopowych będę nabywała po upływie miesiąca od podjęcia nowej pracy (7 sierpnia), czy po upływie miesiąca od kiedy miną trzy miesiące "przepracowane" u starego pracodawcy (22 sierpnia)? Czy może już na starcie będzie mi przysługiwało 5 dni, w związku z podpisaniem umowy na 3 miesiące?

No i jeszcze ostatnie, ale chyba najważniejsze pytanie. Czy jest szansa, że dostanę tydzień urlopu w sierpniu?
z pierwszej pracy nalezy Ci sie ekwiwalent za 3 m-ce czyli 5 dni lub za 4 m-ce czyli 7 dni, ponieważ w sumie pracowałas tam w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu (niewazne ze w sumie tylko 2 i pol m-ca) ale jesli Ci zalezy aby u nowego pracodawcy miec wiecej urlopu, to myslę ze to kwestia dogadania, na swiadectwie pracy i tak wszystkie informacje bedą, wiec jesli poprzedni pracodawca zapłaci Ci za 5 dni, to u kolejnego bedziesz miała te w zaookragleniu dwa dni z lipca.

jesli chodzi o urlop w drugiej pracy, to prawo do urlopu nabedziesz od razu (bo nie jest to Twoja pierwsza praca) i bedzie to w zaleznosci czy poprzedni pracodawca wypłacil Ci ekwiwalent za 5 dni czy za 7. umowe masz na 3 m-ce od lipca do pazdziernika czyli własciwie zachaczysz o 4 m-ce i to tez bedzie 5 dni albo 7.
Tydzien urlopu w sierpniu zalezy od samego pracodawcy, jesli Cię przejął z innej firmy (tak to zrozumiałam), tzn ze Cie troche zna i chyba niepowinno byc problemu, w kazdym razie napewno bedziesz miała 5 dni wolnych. Troche to zakręcone ale mam nadzieje ze zrozumiesz
__________________
27.06.2009 Cudowny Dzień
moonikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 11:01   #36
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: urlop wypoczynkowy- jak liczyć

Dziękuję za odpowiedź. Mam jednak kilka wątpliwości.
Cytat:
Napisane przez moonikkaa Pokaż wiadomość
z pierwszej pracy nalezy Ci sie ekwiwalent za 3 m-ce czyli 5 dni lub za 4 m-ce czyli 7 dni, ponieważ w sumie pracowałas tam w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu (niewazne ze w sumie tylko 2 i pol m-ca)
Wszędzie piszą, że w pierwszym roku pracy kolejne dni urlopu nabywa się proporcjonajnie, po każdym przepracowanym miesiącu pracy.

http://www.pracuj.pl/kariera-urlopy-...y_9237.htm#top
http://www.gofin.pl/17,2,96,54355.html
Cytat:
jesli chodzi o urlop w drugiej pracy, to prawo do urlopu nabedziesz od razu (bo nie jest to Twoja pierwsza praca) i bedzie to w zaleznosci czy poprzedni pracodawca wypłacil Ci ekwiwalent za 5 dni czy za 7. umowe masz na 3 m-ce od lipca do pazdziernika czyli własciwie zachaczysz o 4 m-ce i to tez bedzie 5 dni albo 7.
Tydzien urlopu w sierpniu zalezy od samego pracodawcy, jesli Cię przejął z innej firmy (tak to zrozumiałam), tzn ze Cie troche zna i chyba niepowinno byc problemu, w kazdym razie napewno bedziesz miała 5 dni wolnych. Troche to zakręcone ale mam nadzieje ze zrozumiesz
Tutaj też mam wątpliwości, ponieważ z tego co udało mi się znaleźć w sieci, wynika, że do końca roku kalendarzowego, w którym podjęłam pierwszą pracę, dni wolne naliczają mi się po przepracowaniu każdego miesiaca.

Byłabym bardzo wdzieczna za wskazanie jakichś konkretnych źródeł, na podstawie których mogłabym domagać się swoich praw
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 11:33   #37
moonikkaa
Raczkowanie
 
Avatar moonikkaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 221
Dot.: urlop wypoczynkowy- jak liczyć

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Mam jednak kilka wątpliwości.

Wszędzie piszą, że w pierwszym roku pracy kolejne dni urlopu nabywa się proporcjonajnie, po każdym przepracowanym miesiącu pracy.

http://www.pracuj.pl/kariera-urlopy-...y_9237.htm#top
http://www.gofin.pl/17,2,96,54355.html

Tutaj też mam wątpliwości, ponieważ z tego co udało mi się znaleźć w sieci, wynika, że do końca roku kalendarzowego, w którym podjęłam pierwszą pracę, dni wolne naliczają mi się po przepracowaniu każdego miesiaca.

Byłabym bardzo wdzieczna za wskazanie jakichś konkretnych źródeł, na podstawie których mogłabym domagać się swoich praw
upss szczerze to odpowiadajc na Twoje pytanie sugerowałam sie własnym doswiadczeniem, tzn miałam identyczna sytuacje i nie miałam problemu z wzięciem urlopu ale byc moze to było tylko z racji dobrych stosunków z przełozonym, wiec przepraszam jesli wprowadziłam Cie w bład.
__________________
27.06.2009 Cudowny Dzień
moonikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 16:41   #38
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: urlop wypoczynkowy- jak liczyć

Bo to nadal jest Twój pierwszy rok pracy, więc nabywasz z upływem każdego miesiąca pracy. Jeśli nie wykorzystałaś z poprzedniej umowy, to powinnaś dostać ekwiwalent.
Jest też opcja z wykorzystaniem urlopu z poprzedniej umowy w trakcie kolejnej, ale musi być to umowa z tym samym pracodawcą, i musicie się tak umówić.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 18:17   #39
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: urlop wypoczynkowy- jak liczyć

Cytat:
Napisane przez kirki Pokaż wiadomość
Bo to nadal jest Twój pierwszy rok pracy, więc nabywasz z upływem każdego miesiąca pracy. Jeśli nie wykorzystałaś z poprzedniej umowy, to powinnaś dostać ekwiwalent.
Jest też opcja z wykorzystaniem urlopu z poprzedniej umowy w trakcie kolejnej, ale musi być to umowa z tym samym pracodawcą, i musicie się tak umówić.
Kirki, ja to wszystko wiem, jednak nie rozwija to moich wątpliwości związanych z tym, co opisałam
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 17:34   #40
wakiki
Zakorzenienie
 
Avatar wakiki
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zebrzydowice
Wiadomości: 3 125
druga praca a urlop..

Witajcie

Ze góry przepraszam jeżeli powtarzam wątek, ale nie znalazłam niczego takiego..

Przedstawię Wam sprawę:
W 2007 roku byłam na stażu (2 miesiące), wykorzystałam cały przysługujący mi urlop.
Od lipca zaczynam nową pracę. Już rozmawiałam z pracodawcą o urlopie na sierpień- dwa tygodnie (mam już zaliczkę na kurs taternika wpłaconą) i bez problemu się zgodziła.
I tutaj pojawia się pytanie: czy prawnie przysługuje mi ten urlop? Czy znowu jest tak że 1/12 urlopu miesięcznie, zaczynając po pełnym przepracowanym miesiącu.

I drugi problem: wiem, że od tego roku firma będzie wypłacała pracownikom "wczasy pod gruszą". Czy mi one też przysługują? (Jakby nie było to biorę całe dwa tygodnie w ciągu, pytanie jeszcze czy mogę to zrobić "legalnie"...)

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że znajdzie się osoba która mi pomoże
wakiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 17:39   #41
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: druga praca a urlop..

A może twój pracodawca myślał o urlopie bezpłatnym?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-26, 20:10   #42
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
urlop szkoleniowy

czy pracodawca może nie udzielić urlopu szkoleniowego bądź bezpłatnego na szkolenie z dziedziny w której się pracuje?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 22:17   #43
loginjakistaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 138
Dot.: urlop szkoleniowy

zależy jaki ma humor. Ale powinno mu zależeć na tym, żeby pracownicy się kształcili.
Za szkoleniowy pewnie musiałby płacić, ale bezpłatny na taką okoliczność to bez łaski
loginjakistaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 18:30   #44
volleygirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 54
Dot.: urlop szkoleniowy

Myślę, że powinien udzielić. Nie wiem czy ta kwestia jest gdzieś uwzględniona, ale nawet jeżeli nie jest to raczej indywidualne podejście pracodawcy. Mój pracodawca sam wysłał Nas na szkolenie, o którym przez długi czas mu wspominaliśmy - "Focus: najpierw rzeczy najważniejsze" FranklinCovey. Dostaliśmy krótki urlop. Wykorzystany był w sposób wartościowy, ponieważ szkolenie poprowadzono w profesjonalny sposób. Było warto.
volleygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 20:05   #45
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: urlop szkoleniowy

Jeżeli podejmujesz naukę w formach pozaszkolnych z własnej inicjatywy, czyli bez skierowania pracodawcy, możesz ubiegać się o urlop bezpłatny i zwolnienie z części dnia pracy bez zachowania prawa do wynagrodzenia, w wymiarze ustalonym w porozumieniu z zakładem pracy.
Okres urlopu bezpłatnego wlicza się do okresu zatrudnienia w zakładzie pracy.


W praktyce wszystko zależy od pracodawcy,
u mnie w firmie nie ma problemu z urlopami bezpłatnymi, niezależnie od tego na co chce go wykorzystać.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 06:45   #46
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: urlop szkoleniowy

dostałam ale się bałam rozmawiać
no ja mam niby w umowie dokształcanie się
jestem rehabilitantka
za nasze kursy nie płacą pracodawcy bo są za drogie
dają tylko urlopy
szkoda że nie wiem czy płatny dostane czy nie bo to od prezesa zależy
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 21:33   #47
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
staz pracy a urlop

witam!
Potrzebuje waszej pomocy, szukalam na forum ale niestety nie znalazalm odpowiedzi.
Czy polroczny staz zUS wlicza sie do przyslugujacych dni urlopu?
chodzi o to ze moj TZ 4,5 roku pracuje w zakladzie + dodatkowo ma 5 lat szkoly wiec przysluguje mu 20 dni urlopu, jezeli ten polroczy staz liczylby sie do urlopu wychodziloby ze ma 26 dni. dodam,ze staz byl w tym samych zakladzie gdzie do dzis pracuje moj TZ,ma rowniez ciaglosc pracy, tzn ze zaraz po stazu podjal tam prace. prosze o odpowiedz. pozdrawiam!
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 14:45   #48
wakiki
Zakorzenienie
 
Avatar wakiki
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zebrzydowice
Wiadomości: 3 125
Podanie o urlop bezpłatny

Dziewczyny proszę, pomóżcie!!

Muszę napisać podanie o urlop bezpłatny, nie orientujecie się co w takim podaniu powinno być?
Na pewno muszę podać powód, ale tą część już akurat mam
wakiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 08:26   #49
aniutka_85
Raczkowanie
 
Avatar aniutka_85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Exclamation Urlop czy zwolnienie lekarskie

Ponieważ w pracy nie ma co robić, zastanawiam się co mi się bardziej opłaca finansowo: iść na urlop czy na zwolnienie lekarskie?

Bardzo proszę o pomoc
aniutka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 13:03   #50
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Urlop czy zwolnienie lekarskie

Cytat:
Napisane przez aniutka_85 Pokaż wiadomość
Ponieważ w pracy nie ma co robić, zastanawiam się co mi się bardziej opłaca finansowo: iść na urlop czy na zwolnienie lekarskie?

Bardzo proszę o pomoc
Ale chyba, żeby na L4 iść, to trzeba mieć powod, a nie, bo ci się nudzi w pracy.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 13:54   #51
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Urlop czy zwolnienie lekarskie

Cytat:
Napisane przez aniutka_85 Pokaż wiadomość
Ponieważ w pracy nie ma co robić, zastanawiam się co mi się bardziej opłaca finansowo: iść na urlop czy na zwolnienie lekarskie?

Bardzo proszę o pomoc
a co to za praca, że ci sie nudzi? też bym tak chciała
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:24   #52
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Urlop czy zwolnienie lekarskie

Nie mogę w to uwierzyć.
A może zastanowisz się co by jeszcze można było zrobić,nad czym popracować.
Pytanie jest absurdalne.
Na zwolnieniu tracisz finansowo. Bo chyba o taką stratę Ci chodzi.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:35   #53
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Urlop czy zwolnienie lekarskie

Na L4 tracisz 20% swojej pensji. Na urlopie tracisz wolne dni.

Jak Ci sie nudzi, to idz na L4, szkoda urlopu
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 07:08   #54
aniutka_85
Raczkowanie
 
Avatar aniutka_85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Urlop czy zwolnienie lekarskie

Zadałam pytanie i prosiłam o odpowiedź a nie osąd Nie wiecie jaką mam pracę a od razu krzyczycie
aniutka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 07:38   #55
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Urlop czy zwolnienie lekarskie

Cytat:
Napisane przez aniutka_85 Pokaż wiadomość
Zadałam pytanie i prosiłam o odpowiedź a nie osąd Nie wiecie jaką mam pracę a od razu krzyczycie
ja nie krzyczałam tylko zapytałam jaką masz pracę?
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 00:17   #56
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Urlop czy zwolnienie lekarskie

Cytat:
Napisane przez aniutka_85 Pokaż wiadomość
Zadałam pytanie i prosiłam o odpowiedź a nie osąd Nie wiecie jaką mam pracę a od razu krzyczycie
Nikt tu nie krzyczy. Nie przesadzaj. Jak sama zauważyłaś, nie wiemy, gdzie pracujesz i co robisz, dlatego jak mozna w takiej sytuacji doradzać?
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 07:31   #57
aniutka_85
Raczkowanie
 
Avatar aniutka_85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Urlop czy zwolnienie lekarskie

Tutaj chodzi o mojego męża, który pracuje ciągle na dworze i w taką pogodę raczej nie mają co robić i kierownik sam ich wygania albo na urlopy albo na zwolnienia lekarskie.
aniutka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 08:08   #58
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Urlop czy zwolnienie lekarskie

Naprawdę autorko potrzebujesz pomocy w wyborze? Nie wiem, czy cokolwiek tutaj jest opłacalne....albo Twój mąż straci 20% wynagrodzenia, albo dni urlopowe....
Sami musicie podjąć decyzję. Cokolwiek wybierzecie, zawsze można podczas "wolnego" zająć się czymś konstruktywnym...
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 15:08   #59
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

witam serdecznie, mam następujące pytanie na które poszukuje odp. od 16 kwietnia jestem na urlopie macierzyńskim, po jego zakończeniu wykorzystam 14 dni jaki mi przysługują a następnie zwracam się do pracodawcy o obniżenie wymiaru czasu pracy do połowy etatu. i tu pojawia się moje pytanie, jak mam wyliczyć sobie urlop wypoczynkowy z którego też chciałabym skorzystać skoro do października jestem pełnoetatowcem a od października już pół.jeszcze jedna kwestia, co z urlopem na 2011 rok skoro na pół etatu chciałabym pracować do 01/04/2011??ile on wyniesie???
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 13:12   #60
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Licz zawsze proporcjonalnie do przepracowanego czasu. Nie wiem ile Ci przysługuje dni urlopu - 20 czy 26 dni (wszystko zależy od stażu pracy i przepracowanych dni) oraz czy pracodawca ma system rozliczania godzinowego czy dziennego.

Załóżmy, że masz 26 dni urlopu w ciągu roku, a pracodawca rozlicza Cię dziennie.
Szkoda, że też nie podałas dokładnych dat urlopu macierzyńskiego.
Ale - zawsze licz tak, że "przepracowany" miesiąc to 1/12 przysługującego Ci urlopu.
Zakładam, że do października 2010 roku jesteś na macierzyńskim. Więc 26 dni podziel przez 12 miesięcy i pomnóż przez 10, zaokraglamy w górę. Wychodzi 22 dni. Za pełny etat.
Tak samo jest w przypadku, kiedy przechodzisz z połowy etatu na cały.

I tu pojawia się problem - jak pracodawca rozlicza pracowników z części etatów. Bo może - jako pełne dni, tylko tak jakby połowę płatne (za 4 godziny dziennie);
albo może w systemie 1/2 etatu - połowa przysługującego wymiaru urlopu - płatnego jako pełne dni. Zwykle wtedy pracodawca rozlicza pracowników godzinowo (przynajmniej tak było w kilku miejscach w których pracowałam). Czyli w przypadku połowy etatu i 26 dni urlopu to będą 104 godziny.
Dalej myślę, ze możesz policzyć sama.

Mam nadzieję, ze nie zagmatwałam za bardzo I uczyłam sie o tym na studiach, więc już troche czasu minęło od tego wyliczania, więc może też lepiej żeby ktoś inny się wypowiedział.
Ale ogólny zarys masz

I czy nie lepiej spytać się u siebie w kadrach jak sprawa wygląda? Dostaniesz pełna odpowiedź na nurtujące Cię pytania
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-03 19:05:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.