Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-02, 20:24   #61
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Obliczanie dochodu netto- stypendium, akademik.

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Dokładnie tak to zrobiłam, mimo to wynik jest o wyższy niż to, co mama dostała faktycznie. Może emerytury rozlicza się jakoś inaczej, albo są jakieś dodatkowe składki o których nie wiem..? Tak czy siak, dziękuję za odpowiedź
oczywiscie,ze emerytury rozlicza sie inaczej -przede wszystkim jakie skladki na ubezpieczenia spoleczne ? przeciez nie placisz skladki emerytalnej od emerytury
pod dochodowy, zdrowotna, kwota wolna od podatku

-ale dziwi mnie ,ze wychodzi Ci, ze mam powinna dostac wiecej jak odliczas szkladki ktorych nie powinnas (czy zle zrozumialam ) - jesli tak to na pewno warto sie skontaktowac z ZUSem (maly tip-dzwon przed 15 )

Edytowane przez 201701300929
Czas edycji: 2014-08-02 o 20:26
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 20:40   #62
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Obliczanie dochodu netto- stypendium, akademik.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
oczywiscie,ze emerytury rozlicza sie inaczej -przede wszystkim jakie skladki na ubezpieczenia spoleczne ? przeciez nie placisz skladki emerytalnej od emerytury
pod dochodowy, zdrowotna, kwota wolna od podatku

-ale dziwi mnie ,ze wychodzi Ci, ze mam powinna dostac wiecej jak odliczas szkladki ktorych nie powinnas (czy zle zrozumialam ) - jesli tak to na pewno warto sie skontaktowac z ZUSem (maly tip-dzwon przed 15 )
No składka na ubezpieczenie społeczne wynosi 0zł., tak czy inaczej napisałam, żeby nie było, że może o niej zapomniałam
Do Zus napisałam mejla, okazało się że "wpływ może mieć różnica świadczenia jakie mama pobierała przed waloryzacją i po waloryzacji emerytury ()1.03.2013)". Ogólnie odliczając kwotę wolną od podatku wychodzi nadal niewielka różnica, ale jest to kilka złotych, więc sądzę że wpiszę kwotę która wychodzi według dokumentów jako dochód netto, żeby nie było że coś manipuluję

PS. Dzięki za podpowiedź o tej kwocie wolnej od podatku, bo wcześniej nie wiedziałam, że trzeba takie coś odjąć, w Internecie nigdzie nie znalazłam o tym informacji, a osobiście zapytać też się nie mam kogo

Edytowane przez MissAvzia
Czas edycji: 2014-08-02 o 20:47
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:31   #63
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Obliczanie dochodu netto- stypendium, akademik.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
oczywiscie,ze emerytury rozlicza sie inaczej -przede wszystkim jakie skladki na ubezpieczenia spoleczne ? przeciez nie placisz skladki emerytalnej od emerytury
pod dochodowy, zdrowotna, kwota wolna od podatku

-ale dziwi mnie ,ze wychodzi Ci, ze mam powinna dostac wiecej jak odliczas szkladki ktorych nie powinnas (czy zle zrozumialam ) - jesli tak to na pewno warto sie skontaktowac z ZUSem (maly tip-dzwon przed 15 ;))

o 7 ewentualnie po 16, od 10-15 chyba ludzie się w pracy nudzą i są największe kolejki do połączeń telefonicznych (czasami nawet 20 minut oczekiwania na konsultanta).
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 14:59   #64
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Stypendium socjalne

Hej dziewczyny!
Mam pytanie dotyczące stypendium socjalnego. Otóż, studiowałam pół roku, wykorzystałam 30 ECTS i pobierałam stypendium. Studia przerwałam, natomiast od października wybieram się na studia w swojej mieścinie. I chciałabym się starać o to stypendium. Czy mam jakiekolwiek szanse? Czy może to, że już pobierałam stypendium już mnie wyklucza? Byłabym wdzięczna za odpowiedź, jeżeli któraś z was ją zna

A propos, drugiego kierunku. Czy będę studiowała za darmo? Czy będę musiała zapłacić za te 30 wykorzystanych ECTS'ów?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 15:10   #65
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Stypendium socjalne

nie, nie będziesz musiała płacić bo ustawa o płatnym kierunku została wycofana
a i tak czy siak 30 ects było zawsze nadwyżki - więc nie zadałaś sobie nawet takiego trudu by przeczytać cokolwiek o tym w internecie

a dlaczego nie masz dostać stypendium, to nie ma nic do rzeczy, skoro dochód nie przekracza i wymogi są spełnione
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 15:45   #66
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość

a dlaczego nie masz dostać stypendium, to nie ma nic do rzeczy, skoro dochód nie przekracza i wymogi są spełnione
Dokładnie. Do 26 roku życia można pobierać stypendium (jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi).
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 17:11   #67
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
nie, nie będziesz musiała płacić bo ustawa o płatnym kierunku została wycofana
a i tak czy siak 30 ects było zawsze nadwyżki - więc nie zadałaś sobie nawet takiego trudu by przeczytać cokolwiek o tym w internecie

uwierz, czytałam. doczytałam, że 30 jest dodatkowo w razie złego wyboru kierunku. ale czytałam też, tzn jedni mówili, że się płaci, a drudzy, że nie. nie wiadomo komu wierzyć.
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-09, 17:45   #68
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Stypendium socjalne

chyba ustawie która jest dokumentem prawnym to oczywiste ;P
zresztą to i tak bez znaczenia, na stronie uniwersytetu w którym będziesz studiować na pewno jest informacja czy uczelnia już wycofała opłaty
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 13:27   #69
Eside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 117
Dot.: Stypendium socjalne

Cześć. Mam taie pytania do Was. Chciałabym się starać o stypendium socjalne, u moich rodziców dochód wyszedł zerowy,gdyż się nie rozliczali. Jednak moja siostra jest zameldowana u nas w domu,ma powyżej 26 lat i pracuję i jej dochód wynosi naprawdę dużo po przeliczeniu na każdego członka rodziny. No i zastanawiam się,czy jej dochód będzie też liczony, czy też nie ze względu,iż ona jest osobą dorosłą,która skonczyla studia i pracuje teraz.Wydawaje mi się to kompletną głupotą,jeżeli doliczyli by ją,przecież ona nie zamierza mnie utrzymywać jako siostra...
Eside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 13:32   #70
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Stypendium socjalne

Z tego co wiem rodzeństwo liczy się tylko do 26 roku (uczące się)
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 17:01   #71
whate_ever
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Stypendium ! pomocy

Cześć , jestem tu od bardzo niedawna i szukam odpowiedzi na pytanie, właściwie kilka pytań odnośnie stypendium. Z góry przepraszam jeśli taki wątek już był i proszę o link bo sama nic nie znalazłam
A więc tak:
Chcę was zapytać czy przysługiwało by mi jakieś stypendium/dofinansowanie jeśli chodzę do LO w mieście w którym mieszkam (mam 17 lat) ale chciała bym zmienić szkołę na LO w Krakwie.
Moja sytuacja ma się tak:
mama jest wdową, wychowuje mnie i siostrę sama, dużo nie zarabia więc ciężko będzie mi się tam utrzymać
co wiecie na ten temat, proszę o wszystkie informacje jakie mogą się przydać
Pozdrawiam
whate_ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-24, 08:42   #72
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Stypendium ! pomocy

Cytat:
Napisane przez whate_ever Pokaż wiadomość
Cześć , jestem tu od bardzo niedawna i szukam odpowiedzi na pytanie, właściwie kilka pytań odnośnie stypendium. Z góry przepraszam jeśli taki wątek już był i proszę o link bo sama nic nie znalazłam
A więc tak:
Chcę was zapytać czy przysługiwało by mi jakieś stypendium/dofinansowanie jeśli chodzę do LO w mieście w którym mieszkam (mam 17 lat) ale chciała bym zmienić szkołę na LO w Krakwie.
Moja sytuacja ma się tak:
mama jest wdową, wychowuje mnie i siostrę sama, dużo nie zarabia więc ciężko będzie mi się tam utrzymać
co wiecie na ten temat, proszę o wszystkie informacje jakie mogą się przydać
Pozdrawiam
Na etapie LO chyba nie ma takich "stypendiów" (pomijając zapomogi, przy których jak nie osiągniesz jakiegoś progu finansowego to je dostaniesz i to na zasadzie, że dostaniesz na książki to kupisz z własnej kieszeni a potem możesz się starać o zwrot kasy).
Dopiero na studiach możesz dostać stypendium socjalne.

Na pewno Twoja mama z tytułu wdowy dostaje jakieś pieniądze.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 15:55   #73
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Stypendium ! pomocy

Mama nie dostaje renty po mężu?
Jest też zasiłek z MOPS-u na dziecko coś ok 100 zł, popytaj.
Popytaj w szkole w Krk też
Obił mi się tez o uszy program Wyprawka szkolna(chyba na książki), ale tez nie znam szczegółów.
Wpisz w wyszukiwarkę "stypendia w lo kraków", mnie parę stron wyskoczyło.
Są też różne fundacje dla zdolnych uczniów.Poszukaj dobrze.
Natomiast nie wiem, czy zmiana szkoły ma w tym przypadku wpływ na otrzymywanie takiego stypendium, to już konkretnie zależy chyba.
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman

Edytowane przez lalibelle
Czas edycji: 2014-08-25 o 15:57
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 17:17   #74
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Stypendium ! pomocy

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Mama nie dostaje renty po mężu?
Jest też zasiłek z MOPS-u na dziecko coś ok 100 zł, popytaj.
Popytaj w szkole w Krk też
Obił mi się tez o uszy program Wyprawka szkolna(chyba na książki), ale tez nie znam szczegółów.
Wpisz w wyszukiwarkę "stypendia w lo kraków", mnie parę stron wyskoczyło.
Są też różne fundacje dla zdolnych uczniów.Poszukaj dobrze.
Natomiast nie wiem, czy zmiana szkoły ma w tym przypadku wpływ na otrzymywanie takiego stypendium, to już konkretnie zależy chyba.
To wszystko co opisujesz zalezy od dochodów a nie od szkoły. Nie sądzę, żeby kobieta pracując i mając rentę( a pewnie ma) miała na tyle niski dochód żeby dostać zasiłek rodzinny i inne tym podobne rzeczy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 07:59   #75
questafelice
Przyczajenie
 
Avatar questafelice
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Opoczno/Warszawa
Wiadomości: 10
Post Stypendium socjalne WUM

Witam Chciałabym się dowiedzieć mniej więcej ile w zeszłym roku wynosiło stypendium socjalne na WUM? Wiem, że z roku na rok to się zmienia, ale chciałabym chociaż w przybliżeniu wiedzieć na ile mogę liczyć. Wiem że dochód nie może przekroczyć chyba 850 zł na osobę. No cóż z tego co ja mam wyliczone to u mnie dochód nie przekracza 670 zł. Ktoś otrzymywał to stypendium? Proszę o pomoc
questafelice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 09:23   #76
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Stypendium ! pomocy

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
To wszystko co opisujesz zalezy od dochodów a nie od szkoły. Nie sądzę, żeby kobieta pracując i mając rentę( a pewnie ma) miała na tyle niski dochód żeby dostać zasiłek rodzinny i inne tym podobne rzeczy.
Progi pewnie wyśrubowane, nie sprawdzalam dokładnie kwot. to już Autorka musiałaby skalkulować.
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 16:24   #77
IntrowertykGser
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Stypendium socjalne a rodzice na zasiłku

Witajcie

Chciałam zapytać czy należy mi się stypendium socjalne w takim przypadki:
* Moi rodzice(oboje) są od 4 miesięcy na zasiłku, jakie dochody przestawia się do tego stypendium ?
* Jeśli z poprzedniego roku to stypendium nie będzie mi się należało...
IntrowertykGser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 17:05   #78
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146
Dot.: Stypendium socjalne a rodzice na zasiłku

Cytat:
Napisane przez IntrowertykGser Pokaż wiadomość
Witajcie

Chciałam zapytać czy należy mi się stypendium socjalne w takim przypadki:
* Moi rodzice(oboje) są od 4 miesięcy na zasiłku, jakie dochody przestawia się do tego stypendium ?
* Jeśli z poprzedniego roku to stypendium nie będzie mi się należało...
Do stypendium socjalnego oblicza się dochód za poprzedni rok kalendarzowy, więc sytuacja obecna nie ma żadnego znaczenia.
W Twoim przypadku chyba jedyną opcją jest zapomoga. Szczegółów nie znam, najlepiej poczytaj sobie na stronie swojej uczelni.
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 17:26   #79
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Stypendium socjalne a rodzice na zasiłku

Cytat:
Napisane przez IntrowertykGser Pokaż wiadomość
Witajcie

Chciałam zapytać czy należy mi się stypendium socjalne w takim przypadki:
* Moi rodzice(oboje) są od 4 miesięcy na zasiłku, jakie dochody przestawia się do tego stypendium ?
* Jeśli z poprzedniego roku to stypendium nie będzie mi się należało...
Nie będzie Ci się należało bo dochody przedstawiamy za rok poprzedni, czyli w tym przypadku za 2013.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 06:32   #80
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Stypendium socjalne a rodzice na zasiłku

Ale już o zapomogę starać się możesz. Zazwyczaj jest ona chyba ok 1000zł i starać się o nią można dwukrotnie w ciągu roku akademickiego, przy czym oczywiście różnić się to może na uczelniach.
Jak cienko z pieniędzmi to jeszcze zainteresuj się Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, może tam się coś uda załatwić.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 07:45   #81
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Stypendium socjalne a rodzice na zasiłku

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ale już o zapomogę starać się możesz. Zazwyczaj jest ona chyba ok 1000zł i starać się o nią można dwukrotnie w ciągu roku akademickiego, przy czym oczywiście różnić się to może na uczelniach.
Jak cienko z pieniędzmi to jeszcze zainteresuj się Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, może tam się coś uda załatwić.
Zależy od uczelni. Ja widziałam stawki max 500 zł.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 18:31   #82
Highheels91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Stypendium socjalne Uniwerek Szczeciński

Mam pytanko, czy któraś ew. któryś z Was, pobiera może stypendium socjalne na Uniwersytecie Szczecińskim? Jeśli tak, to jak wyglądają stawki, ile dostajecie, jakie papiery trzeba posiadać itp. Zrobiłam inżyniera na ZUT i tam dostawałam stypendium w wysokości 1000zł, są to dla mnie dość ważne pieniądze, gdyż nie mam za bardzo co liczyć na pomoc od rodziny. I od tego w jakimś stopniu uzależniam wybór uczelni. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
Highheels91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 19:48   #83
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Stypendium socjalne Uniwerek Szczeciński

Strona uniwersytetu nie działa, że nie możesz przeglądnąć i poszukać interesujących ciebie informacji?
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 19:55   #84
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Stypendium socjalne Uniwerek Szczeciński

Cytat:
Napisane przez Highheels91 Pokaż wiadomość
Mam pytanko, czy któraś ew. któryś z Was, pobiera może stypendium socjalne na Uniwersytecie Szczecińskim? Jeśli tak, to jak wyglądają stawki, ile dostajecie, jakie papiery trzeba posiadać itp. Zrobiłam inżyniera na ZUT i tam dostawałam stypendium w wysokości 1000zł, są to dla mnie dość ważne pieniądze, gdyż nie mam za bardzo co liczyć na pomoc od rodziny. I od tego w jakimś stopniu uzależniam wybór uczelni. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
A myślałam, że inżynier potrafi korzystać z wyszukiwarki.
Proszę, dokładniej, jak informuje zapis na stronie, na razie się nie da: http://www.studenci.usz.edu.pl/compo...moc-materialna
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 22:25   #85
Highheels91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Stypendium socjalne Uniwerek Szczeciński

Znalazłam to, ale wiem jak to jest na uczelniach, czasami to co napisane na stronie jest trochę oderwane od życia, a tak ogromna różnica aż 400zł pomiędzy US a ZUT mnie zdziwiła, stwierdziłam że się dopytam, bo może czegoś nie ogarnęłam prawidłowo.
Highheels91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 22:58   #86
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Stypendium socjalne Uniwerek Szczeciński

Cytat:
Napisane przez Highheels91 Pokaż wiadomość
Znalazłam to, ale wiem jak to jest na uczelniach, czasami to co napisane na stronie jest trochę oderwane od życia, a tak ogromna różnica aż 400zł pomiędzy US a ZUT mnie zdziwiła, stwierdziłam że się dopytam, bo może czegoś nie ogarnęłam prawidłowo.
No jeśli regulamin podany przez uczelnię nie jest przez nią stosowany to nie chcę wiedzieć co to za uczelnia.

A żeby sprawdzić, czy faktycznie mogą istnieć takie różnice wystarczyło sprawdzić kilka losowych uczelni.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 18:16   #87
pustydom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Pilne, stypendium socjalne

Mam problem z wypełnieniem Oświadczenia o dochodach za rok 2013 potrzebnego aby móc złożyć wniosek o stypendium socjalne (Uniwersytet Wrocławski). Moja sytuacja wygląda tak, wychowuje mnie samotna matka, a nasze jedyne dochody to zasiłek rodzinny i alimenty jednego z braci. W oświadczeniu nie ma miejsca na wpisanie zasiłku rodzinnego, nawet przy dochodach niepodlegających opodatkowaniu. Wpisałam jedynie alimenty. W rezultacie wyszło, że miesięczny dochód na jedną osobę w rodzinie wynosi 0 zł. Czy to możliwe? Obawiam się, że coś zrobiłam źle, a od tego stypendium są uzależnione moje studia.
pustydom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:07   #88
LemonCakes
Raczkowanie
 
Avatar LemonCakes
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 183
Dot.: Pilne, stypendium socjalne

jeśli wpisalas w dochodzie alimenty to nie mogło wyjść 0, przecież jakaś kwota tych alimentów jest? Liczysz ile wyszło ich za rok 2013 dzielisz przez 12 a potem przez liczbe członków rodziny
Najlepiej zadzwoń do sekretariatu, tam Ci udzielą wszystkich informacji
__________________
Wymiana: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post48482672
Szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=782500

Cytat:
“If you love two people at the same time, choose the second. Because if you really loved the first one, you wouldn't have fallen for the second.” ~ Johnny Depp
LemonCakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:34   #89
pustydom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Stypendium socjalne

Złożyłam wniosek o stypendium socjalne. Jedynym źródłem utrzymania jest zasiłek rodzinny, dochód miesięczny wyniósł 248 zł na osobę, jednak w ogólnym podsumowaniu już 0 zł. Nie wiem jak to możliwe, a nie chcę być odrzucona z tego powodu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaaaaaasdfghjk.jpg (36,1 KB, 26 załadowań)
pustydom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 21:54   #90
LemonCakes
Raczkowanie
 
Avatar LemonCakes
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 183
Dot.: Stypendium socjalne

hmm to dziwne że tak wyszło. kurde zadzwoń jutro do nich i powiedz jak wygląda sytuacja. Sprawdzałaś do kiedy można składać papiery?
__________________
Wymiana: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post48482672
Szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=782500

Cytat:
“If you love two people at the same time, choose the second. Because if you really loved the first one, you wouldn't have fallen for the second.” ~ Johnny Depp
LemonCakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-26 23:06:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.