Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-19, 22:34   #31
GdyMnieSenZmorzy
Raczkowanie
 
Avatar GdyMnieSenZmorzy
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 202
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Gdy chorowałam na grypę żołądkową,usłyszałam od ojca który słysząc jak mhm...jestem w trakcie wiadomej czynności :
''Jeśli jesteś w ciąży,nie pokazuj się nawet w domu''(to wersja ocenzurowana). Nasze relację nigdy nie były dobre
__________________
Sometimes it's a rainy day
Just to let you know
Everything's going to be all right
All right...
GdyMnieSenZmorzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 22:35   #32
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
"Już nie jesteś moją córką"
"weź lepiej daj sobie spokój z tymi studiami i idź do biedronki pracować" (nie żebym ja gardziła praca w biedronce, ale rodzice owszem)
"Ja nie wierze, ze ty sobie dasz radę na tych studiach"
"Jesteś beznadzieja"
"Wredna suka"
I ogólnie wariacje na temat "jesteś zła, robisz to specjalnie, wbijasz nam nóż w serce"

To wszystko po oblaniu roku na medycynie, którą pomimo tego kontynuuję.
O rany. Jak można takie teksy dziecku walić.

Co do tego oblanego roku to się nie martw Lepiej oblać rok a później być dobrym lekarzem niż prześlizgiwać się na ściągach i kombinatorstwie a następnie nie umieć postawić diagnozy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2016
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 22:38   #33
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Cytat:
Napisane przez KrwawaMary86 Pokaż wiadomość
O rany. Jak można takie teksy dziecku walić.

Co do tego oblanego roku to się nie martw Lepiej oblać rok a później być dobrym lekarzem niż prześlizgiwać się na ściągach i kombinatorstwie a następnie nie umieć postawić diagnozy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama nie wiem, jak to odbierać, bo normalnie mamy świetny kontakt. W głowie za to bałagan, bo jak mogą mówić, ze mnie kochają, jak później słyszę coś takiego?

Ehhh, chyba czas wrócić na terapię, bo widzę, ze wciąż ma to na mnie wielki wpływ.
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 22:39   #34
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Cytat:
Napisane przez Rany Koguta Pokaż wiadomość
To cudowne Kochaj tatę, doceniaj, bo właśnie tak jak on trzeba wychowywać dzieci. Fajnie miałaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, miał też swoje za uszami w sprawie wychowania, bo w sumie gdyby mnie trochę przycisnął to może byłabym w innym miejscu teraz a tak to hmm Ale koniec końców jestem nawet szczęśliwa, choć wiem, że mogłoby być lepiej gdybym miała jakiś bat nad sobą np. w okresie gimnazjum A tak to hulaj dusza, piekła nie ma, dużo mnie ominęło a zaległości jakie powstały mam na własne życzenie
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 22:42   #35
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Od mamy dawno temu, ale do dziś to pamiętam: "Nie można mieć wszystkiego. Jedne są ładne, inteligentne i szczupłe. Bardzo mi przykro, że należysz do tej drugie grupy" (ta druga grupa to grube, brzydkie i głupie, gdyby ktoś się nie domyślił). Ostatnio: "Twój czas minął. Jesteś już za stara na dziecko i lepiej się z tym pogódź"(oczywiście nie zamierzam się z tym godzić, a działać).
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 23:40   #36
monikaszk
Raczkowanie
 
Avatar monikaszk
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 52
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

"To prawda, że ludzie, którzy są wykształceni są tak naprawdę dużo głupsi od tych niewykształconych." - rodzina, gdzie nikt nie skończył studiów czy nawet liceum a zawodówkę. (Absolutnie nic do tego nie mam, NIGDY nie "wypominałam" nikomu wyształcenia, czy jego braku.) Oczywiście do mnie. Jestem na studiach 3 stopnia.

"Jesteś niepełnosprawna, kto normalny cię zechce?!" - moja matka i babka

"A Ty znów sama? Stara panna" - wszędzie gdzie nie pójdę (znajomi, rodzina)

"Kazałam X napisać dla Moniki zaproszenie z osobą towarzyszącą, żeby nie było jej przykro, chociaż wiem, że na pewno nie przyjdzie z nikim" - matka mojej kuzyki (po cichu w kuchni do mojej matki, podsłuchałam ), gdy kuzynka przyjechała wręczać mi zaproszenie na ślub.

"Zajmij się swoim życiem, o ile jakieś masz!" - moja siostra

"Monika na pewno nie ma planów, więc może wziąć urlop, kiedy nam pasuje" - w pracy

Edytowane przez monikaszk
Czas edycji: 2017-04-19 o 23:46
monikaszk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 00:20   #37
JanChryzostom
Raczkowanie
 
Avatar JanChryzostom
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 248
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Moja mama jak powiedziałam jej, że chciałabym przyjechać z kilkorgiem znajomych do rodzinnego domu na weekend (mieszkam w innym mieście): "Chłopaka byś se znalazła lepiej" nie było to jakieś bolesne, ale na tyle abstrakcyjne, że aż śmieszne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Błądzenie jest rzeczą ludzką,
ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską.


Konfrontacja z rzeczywistością... czasem mi wychodzi

JanChryzostom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-20, 00:28   #38
Bniewie
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 284
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Ja mając lat góra 12 usłyszałam od matki "s☠☠☠☠☠☠☠iliście mi życie". Tyczyło się to mnie i mojego (2 lata starszego) brata.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bniewie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 05:07   #39
201704240947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 851
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Szczerze? Noszę nóż w kieszeni, taka dzielnia. I jak czytam ten wątek to mi się ten nóż sam otwiera na niektóre z opisywanych "rodzinek"

Jak można takie rzeczy mówić komukolwiek a tym bardziej własnym dzieciom

U mnie to raczej wersja light, nieśmiertelny tekst:
"Kiedy dzieci?" I kolejny "Ale jak to nie będziesz mieć dzieci? Chyba da się to leczyc?"

Zaokraglilas sie, rodzina się powiększy? - jak przytyje 2kg
Ale niezdrowo wyglądasz- jak schudne 2kg
"Weganizm to niezdrowy wymysł, ja od zawsze jem mięso i jestem zdrowa"- bierze aptekę leków

"Bardzo ladnie obcielas wlosy, tylko szkoda że są takie cienkie, ale twoje zawsze takie były. Cienkie i rzadkie. Ale ładnie odcięte, no tylko ten kolorek. Niby ładny ale jakiś taki mysi..." - omfg, szpila musi być wbita

Mogła bym tak trochę wymienić.
Moja rodzina jest z gatunku passive-aggressive, nigdy nie powiedzieliby czegoś używając obraźliwych słów, ale nie odmawiają sobie uszczypliwosci przy każdej okazji. Tylko to jest zazwyczaj bardziej wyrafinowana forma wbijania szpili. Na szczęście mama i rodzeństwo tego nie robią i są spoko.

Edytowane przez 201704240947
Czas edycji: 2017-04-20 o 05:09
201704240947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 05:43   #40
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 310
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Ja najbliższą rodzinkę mam na 6 z plusem. Niestety dziadek to prawdziwy tyran. Zamykanie w kuchni gdy nie chciałam jeść obiadu jako dziecko tak długo aż go nie zjadłam, wyżywanie się psychiczne, mówienie mi jakim złym dzieckiem jestem itp. Rodzice wiedzieli jakim on jest człowiekiem ale nie przypuszczali, że będzie się wyżywał na swojej wnuczce, a ja zastraszona nic im nie mówiłam. Cieszę się, że w pewnym wieku się od niego odcięłam zupełnie i na dobre mi to wyszło miałam trochę problemów przez to z nieśmiałością, brakiem pewności siebie, zaufaniem ludziom, ale się z tego po wielu latach wygrzebałam.
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 08:32   #41
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

"Zachowujesz się jak k.rwa"- tekst moich rodziców jak powiedziałam, że chcę zostać u chłopaka na noc. Dzień ich 23. rocznicy ślubu
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-20, 08:55   #42
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

[1=8d52f060ff4e0f29af012b7 e97262db95239fded_5f04fe7 261fa4;73024096]Ja najbliższą rodzinkę mam na 6 z plusem. Niestety dziadek to prawdziwy tyran. Zamykanie w kuchni gdy nie chciałam jeść obiadu jako dziecko tak długo aż go nie zjadłam, wyżywanie się psychiczne, mówienie mi jakim złym dzieckiem jestem itp. Rodzice wiedzieli jakim on jest człowiekiem ale nie przypuszczali, że będzie się wyżywał na swojej wnuczce, a ja zastraszona nic im nie mówiłam. Cieszę się, że w pewnym wieku się od niego odcięłam zupełnie i na dobre mi to wyszło miałam trochę problemów przez to z nieśmiałością, brakiem pewności siebie, zaufaniem ludziom, ale się z tego po wielu latach wygrzebałam.[/QUOTE]

U mnie też tak było. Po śmierci taty przeprowadziliśmy się do dziadków i dziadek najbardziej w życiu zalazł mi za skórę. Niedługo po przeprowadzce usłyszeliśmy: "nie podoba się? To wypie***lać!". W kontekście naszej, kiepskiej wtedy, sytuacji materialnej było to bardzo przykre. Do tej pory nie wiem jak można tak powiedzieć tak do własnej córki (mojej mamy), młodej wdowy z trójką dzieci w wieku 4-14 lat. Było kilka takich sytuacji. Bardzo długo miałam fatalne relacje z dziadkiem, potem się ociepliły. Dopiero po jego śmierci zrozumiałam, że był taki przez to, co mu zafundowało życie (m.in. obóz koncentracyjny jako dziecko), ale uraz do niego mam cały czas.

Druga sytuacja to teść- po kilku drinkach wypitych pierwszy raz w życiu z moim TŻ, wygadał się, że namawiał go, żeby się ze mną nie żenił. Wprawdzie wszystko odszczekał, ale TŻ dalej ma do niego delikatne pretensje, a mi też było niezbyt miło.

Ciekawy wątek, czasem warto zastanowić się, co nas boli i dlaczego

Cytat:
Napisane przez monikaszk Pokaż wiadomość
"To prawda, że ludzie, którzy są wykształceni są tak naprawdę dużo głupsi od tych niewykształconych." - rodzina, gdzie nikt nie skończył studiów czy nawet liceum a zawodówkę. (Absolutnie nic do tego nie mam, NIGDY nie "wypominałam" nikomu wyształcenia, czy jego braku.) Oczywiście do mnie. Jestem na studiach 3 stopnia.

"Jesteś niepełnosprawna, kto normalny cię zechce?!" - moja matka i babka

"A Ty znów sama? Stara panna" - wszędzie gdzie nie pójdę (znajomi, rodzina)

"Kazałam X napisać dla Moniki zaproszenie z osobą towarzyszącą, żeby nie było jej przykro, chociaż wiem, że na pewno nie przyjdzie z nikim" - matka mojej kuzyki (po cichu w kuchni do mojej matki, podsłuchałam ), gdy kuzynka przyjechała wręczać mi zaproszenie na ślub.

"Zajmij się swoim życiem, o ile jakieś masz!" - moja siostra

"Monika na pewno nie ma planów, więc może wziąć urlop, kiedy nam pasuje" - w pracy
Z tych tekstów aż bije zazdrość, że inwestujesz w siebie, a nie "spełniasz" się myjąc gary i wycierając nosy
__________________

Edytowane przez mellitus
Czas edycji: 2017-04-20 o 08:56
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 09:58   #43
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Przypomniało mi się więcej tekstów mojej matki:

- powinnam cię lać jak kota w worku od samego początku, a tak to wszyscy mi zabraniali (ojciec i dziadkowie) i takie coś wyrosło

- gdy powiedziałam, że potrzebuję kasę na zabieg ginekologiczny (wymrażanie nadżerki): wiedziałam, że jesteś w ciąży i potrzebujesz na skrobankę, od razu się zorientowałam (i słowotok na temat tego jaka jestem nieodpowiedzialna)
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 10:13   #44
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

W ciąży miałam koszmary o tym, ze jak urodzę to mi dziecko odbierze opieka społeczna (nie taka prawdziwa tylko coś na kształt Hitlerjugend). Zwierzylam się matce z tego snu.. tydzien po porodzie przyjechala "pomóc" przy dziecku na parę dni.
Karmiłam wtedy piersią na żądanie (dziecka, a nie mojej matki). Dzieciak śpi nakarmiony w wózku, idziemy chodnikiem na spacerze. Moja matka staje jak wryta i mówi- Już pora karmienia! Wyjmij go i nakarm!!! (taaa...dzieciak dopiero zasnął a byłyśmy na środku osiedla).
Oczywiście się nie zgodziłam mówiąc, ze karmię na żądanie a nie o konkretnej godzinie.
Matka- właśnie właśnie...taka z Ciebie matka! Powinni przyjsc z opieki społecznej i Ci to dziecko zabrać bo się na matkę nie nadajesz!

Od tamtej pory(6lat) nie mamy kontaktu. Od dalszej rodziny wiem, ze "ona by nigdy nie powiedziała złego słowa na córcię"...
Generalnie u niej co otwarcie ust to gorszy tekst leciał, ale ten zapamiętałam bo był ewidentnie złośliwy. Widziała o moich lękach i specjalnie to powiedziała, żeby tylko mocniej bolało.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2017-04-20 o 10:15
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 11:13   #45
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Angry Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Ojciec, pare lat temu przed moja wyprowadzka na studia do innego miasta:
"Ty sie wyprowadzasz?! Zobaczysz! Narobisz sobie długów, zostaniesz najtańsza dzi*ka w miescie a ja Ci nie pomoge. Złamanego grosza nie dam! W ogole oddaj mi wszystkie pieniadze, ktore dawałem na Ciebie 18 lat!"
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 11:18   #46
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

- Nic z Ciebie nie będzie!
Słyszałam całą podstawówkę i liceum.
- Co, swędzi Cię?
Gdy chciałam się spotkać z byłym na kawę.

- Zawsze będziesz sama, bo widać, jaka jesteś.
Według niej daję każdemu, bo był u mnie tydzień chłopak, na studiach, a z innym pojechałam 10 lat później na weekend do innego miasta.

I ciągle krytykowanie. Wciągnij brzuch, wyprostuj się, nie potrafisz się ładnie ubrać. To wszystko przy obcych ludziach. Nawet kiedyś z 10 lat temu chciała mi wybierać majtki w sklepie, a jak powiedziałam, że chyba sobie żartuje, to się obraziła i zaczęła odgrywać ofiarę i płakać.
W te święta znowu była kłótnia. Miałam wrócić do siebie we wtorek, a wróciłam już w niedzielę, bo tego jej jazgotu nie dało się znieść. Znajomym zawsze opowiada jaka to
wspaniała jestem, a jak przyjadę do domu, to wiecznie awantura. Cieszę się, że nie mieszkam już w domu 11 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2017-04-20 o 11:19
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 11:32   #47
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Przypomniało mi się, że jak ktoś mi mówił, że mam krosty to mnie to bolało. Nie to, że trądzik, krostka, wysyp, wulkan, tylko właśnie te krosty jako słowo mnie bolało.
Teraz jestem starsza to już mnie to tak nie rusza. Ale jak byłam młodsza to we mnie buzowało jak ktoś mi milion razy powtarzał, że je mam. Serio? Miałam lustro w domu i wiedziałam o tym.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 13:32   #48
201711301501
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 488
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

"Zapomnij, że masz matkę" - gdy powiedziałam, że swoje problemy małzeńskie chcę rozwiązywać sam na sam z zainteresowanym, bez pomocy.


I w sumie nie tyle co słowa mnie bolały, ale gdy okazało się, że rozgadała powierzoną tajemnicę, później używała ją jako szantaż aby osiągnąć swój cel... To boli bardziej.
201711301501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 13:34   #49
tave
Raczkowanie
 
Avatar tave
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 119
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Teściowa do mojego męża "Ogarnij ją wreszcie, bo przecież nic takiego się nie stało", po stracie naszego dziecka.
Również ona, w czasie składania życzeń świątecznych "no, wy też pozdrówcie... swojego kotka, bo nie macie nikogo innego by pozdrowić" z głupim uśmieszkiem na końcu i akcentem na "nikogo".
tave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-20, 13:38   #50
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Cytat:
Napisane przez tave Pokaż wiadomość
Teściowa do mojego męża "Ogarnij ją wreszcie, bo przecież nic takiego się nie stało", po stracie naszego dziecka.
Również ona, w czasie składania życzeń świątecznych "no, wy też pozdrówcie... swojego kotka, bo nie macie nikogo innego by pozdrowić" z głupim uśmieszkiem na końcu i akcentem na "nikogo".
Super teściowa...Nie rozważacie zerwania kontaktu? Takiej okrutnej osoby chyba na własne oczy nie widziałam...
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 13:44   #51
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Cytat:
Napisane przez mellitus Pokaż wiadomość
Super teściowa...Nie rozważacie zerwania kontaktu? Takiej okrutnej osoby chyba na własne oczy nie widziałam...

Tez nie mogę uwierzyć ze tak można powiedzieć! I to powiedziała "matka"???


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 13:47   #52
tave
Raczkowanie
 
Avatar tave
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 119
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Cytat:
Napisane przez mellitus Pokaż wiadomość
Super teściowa...Nie rozważacie zerwania kontaktu? Takiej okrutnej osoby chyba na własne oczy nie widziałam...
Ja zerwałabym chętnie, bo to tylko czubek góry lodowej, i na ile mogę, to kontakt ograniczam, ale mąż mimo wszystko łączność z rodziną chce mieć. Obawiam się, że zerwanie kontaktu z teściową byłoby równoznaczne z obrazą całej rodziny, bo teściowa tak bardzo przecież swoje dzieci kocha i o nie dba. Na pokaz, przed innymi oczywiście. Niestety, ona ma duży wpływ na resztę i zdolności do manipulowania.
Na szczęście widujemy ją najwyżej kilka razy w roku, gdy przylatujemy do Polski, a i rozmowy są nie częściej niż raz w miesiącu.
tave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 13:47   #53
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

" To przez ciebie jestem chora / boli mnie ... - bo taka jesteś"
" Byłoby ci lepiej jakbym umarła"
" Ja nie wiem jak (tu imię TŻ) może z tobą wytrzymać, nie bądź taka bo cię na pewno rzuci"
" Wbijasz mi szpile" - gdy próbuję cokolwiek skrytykować
" Jesteś zupełnie jak ojciec"
to z kolekcji od mamy

" Jesteś jak ta matka"
"Sp...j"
" Traktujesz matkę jak obcą osobę"
z kolekcji od ojca

nie piszę więcej bo bym cały wątek mogła zawalić
w każdym razie się cieszę że razem nie mieszkamy
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 14:13   #54
CzerwonaMysz
Raczkowanie
 
Avatar CzerwonaMysz
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 54
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Standardowe teksty ojca: "i tak nikt cię nie lubi", "x powiedział, że jesteś/zrobiłaś/nie zrobiłaś (tu wstawić cokolwiek niemiłego)", "to mój dom, nie wasz, jak coś wam się nie podoba to wyp..." to do mnie i do mamy.
Też ojciec. Dostałam prezent od koleżanki, a on do mnie"yyy dostałaś coś?", a po chwili do mojej koleżanki "po co jej coś dajesz? rozpaskudzisz ją".
CzerwonaMysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 14:21   #55
Bniewie
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 284
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bniewie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 17:13   #56
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Och, dużo się nasłuchałam od swojej matki. Dużo mega gorzkich słów. Do dziś boli na samą myśl. Rzucała niewybredne uwagi. Krytykowała wszystko co się dało. Mogłam się starać do upadłego ale i tak zawsze było źle. Urodziłam dzieci - było jeszcze gorzej, powiedziała że Hitler byłby lepszym rodzicem niż ja. Kąpałam dziecko to stała nade mną i wyzywała od matołów że nawet dziecka nie umiem wykąpać. Bez powodu. A to wszystko tylko i wyłącznie pod nieobecność męża. Bo on się z nią nie cackał.

Wiele, wiele słów i bolesnych sytuacji...
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 17:27   #57
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;73021216]Wiesz, miał też swoje za uszami w sprawie wychowania, bo w sumie gdyby mnie trochę przycisnął to może byłabym w innym miejscu teraz a tak to hmm Ale koniec końców jestem nawet szczęśliwa, choć wiem, że mogłoby być lepiej gdybym miała jakiś bat nad sobą np. w okresie gimnazjum A tak to hulaj dusza, piekła nie ma, dużo mnie ominęło a zaległości jakie powstały mam na własne życzenie [/QUOTE]
Wszyscy rodzice mają swoje za uszami To najtrudniejsza "profesja" w świecie. Nie ma ideałów, a akurat od nich wymaga się bycia idealnymi. Jeśli dostałaś poczucie bezpieczeństwa, to znaczy, że dostałaś wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 17:35   #58
201704240947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 851
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Ale strasznie przykro sie czyta niektóre posty, współczuję wam takiej rodziny zrywalabym kontakt aż by się kurzylo.
201704240947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 17:39   #59
angellika
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 599
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Szkoda że ciebie nie wyskrobałam,pani anestezjolog moja matka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
angellika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 17:52   #60
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Najbardziej przykra rzecz, jaka usłyszeliście od rodziny

Cytat:
Napisane przez angellika Pokaż wiadomość
Szkoda że ciebie nie wyskrobałam,pani anestezjolog moja matka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hit, chyba Twoja matka wygrała plebiscyt na rodzica dekady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-02 09:08:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.