Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-23, 15:38   #2101
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87194366]Najlepiej żeby to były kolory zbliżone do tej śliwki, np. bordo albo nieco jaśniejsze fiolety.
Mama się lepiej czuje w wyraźnej czy dyskretnej biżuterii?[/QUOTE]Zdecydowanie dysketnej.
A beże, kolor ecru? Chodzi mi głównie o buty i płaszcz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 15:41   #2102
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie dysketnej.
A beże, kolor ecru? Chodzi mi głównie o buty i płaszcz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można i tak, nawet jak mama jest typem zgaszonym, to jednak dobrze, żeby dodatki odróżniały się poziomem jasności.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 16:01   #2103
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87194465]Można i tak, nawet jak mama jest typem zgaszonym, to jednak dobrze, żeby dodatki odróżniały się poziomem jasności.[/QUOTE]Dzięki. Czyli generalnie rzecz biorąc ecru i beże będą grały ze sliwką? Wedlug mnie pasowalyby tez brazy ale okazja jest formalna a brazowe dodatki czynilyby calosc bardziej codzienną...

Wydaje mi się typem zgaszonym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2019-09-23 o 16:07
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 16:06   #2104
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dzięki. Czyli generalnie rzecz biorąc ecru i beze będą graly ze sliwką? Wedlug mnie pasowalyby tez brazy ale okazja jest formalna a brazowe dodatki czynilyby calosc bardziej codzienną...

Wydaje mi się typem zgaszonym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Generalnie tak, ale to też zależy od tego, czy mama wygląda lepiej w kolorach chłodnych czy w ciepłych.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 12:33   #2105
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ostatnio powróciłam do analizy Kibbe. Zaczęłam czytać o soft gamine, które zawsze brałam pod uwagę i wydaje mi się coraz bardziej prawdopodobne, zwłaszcza odkąd przeczytałam, że typ ten mocno wypaczono i stworzono z niego bardziej ingenue niż soft gamine w pierwotnym założeniu. Zawsze w tym typie przeszkadzała mi ta nadmierna słodycz i te laleczkowe kołnierzyki, sweterki. A tu się okazuje, że to wypaczenie postrzegania tego typu i pewien błędny stereotyp. Dlatego zaczęłam czytać, a nie oglądać tablice na pinterescie.

I to dużo tłumaczy, dlaczego (zakładając, że jestem soft gamine) pasują mi takie rzeczy jak:
- chokery - to moje odkrycie, odkąd stały się modne - i dość drobna biżuteria przy szyi, niespecjalnie wyglądają u mnie długie łańcuszki
- wielokolorowe bloki, dużo lepiej wyglądają u mnie kontrastowe kolory góry i dołu niż jednokolorowy zestaw, podobna sytuacja z zakolanówkami, podkolanówkami, botkami w kolorze innym niż spodnie/rajstopy, to wszystko tworzy bloki, teoretycznie jako niska osoba powinnam takich cięć unikać, a one mi pasują
- krótsze fryzury
- smokey eye zamiast kresek (to ponoć też charakterystyczne dla SG)

Szkoda tylko, że tak trudno znaleźć większą ilość przykładowych zdjęć dla SG, które nie są pod wpływem postrzegania SG jako słodkiej laleczki w okrągłym kołnierzyku i pastelowe sukience.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 12:36   #2106
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ostatnio powróciłam do analizy Kibbe. Zaczęłam czytać o soft gamine, które zawsze brałam pod uwagę i wydaje mi się coraz bardziej prawdopodobne, zwłaszcza odkąd przeczytałam, że typ ten mocno wypaczono i stworzono z niego bardziej ingenue niż soft gamine w pierwotnym założeniu. Zawsze w tym typie przeszkadzała mi ta nadmierna słodycz i te laleczkowe kołnierzyki, sweterki. A tu się okazuje, że to wypaczenie postrzegania tego typu i pewien błędny stereotyp. Dlatego zaczęłam czytać, a nie oglądać tablice na pinterescie.

I to dużo tłumaczy, dlaczego (zakładając, że jestem soft gamine) pasują mi takie rzeczy jak:
- chokery - to moje odkrycie, odkąd stały się modne - i dość drobna biżuteria przy szyi, niespecjalnie wyglądają u mnie długie łańcuszki
- wielokolorowe bloki, dużo lepiej wyglądają u mnie kontrastowe kolory góry i dołu niż jednokolorowy zestaw, podobna sytuacja z zakolanówkami, podkolanówkami, botkami w kolorze innym niż spodnie/rajstopy, to wszystko tworzy bloki, teoretycznie jako niska osoba powinnam takich cięć unikać, a one mi pasują
- krótsze fryzury
- smokey eye zamiast kresek (to ponoć też charakterystyczne dla SG)

Szkoda tylko, że tak trudno znaleźć większą ilość przykładowych zdjęć dla SG, które nie są pod wpływem postrzegania SG jako słodkiej laleczki w okrągłym kołnierzyku i pastelowe sukience.
Winona Ryder ponoć jest SG, a nie wygląda jak słodka laleczka.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 13:02   #2107
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87209821]Winona Ryder ponoć jest SG, a nie wygląda jak słodka laleczka.[/QUOTE]

Prawda. Ale ona też często nosi się niezgodnie że swoim typem - np. często ma długie, falowane włosy, które jej zupełnie nie służą. Chociaż ciężko stwierdzić, ile to jej decyzja, a ile wymogi związane z filmami, w których gra.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-29, 13:28   #2108
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Prawda. Ale ona też często nosi się niezgodnie że swoim typem - np. często ma długie, falowane włosy, które jej zupełnie nie służą. Chociaż ciężko stwierdzić, ile to jej decyzja, a ile wymogi związane z filmami, w których gra.
Przypuszczam, że to drugie
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 15:03   #2109
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Martaakow, bo liczą się przecież linie, a nie konkretny styl ubierania się. Faktycznie postrzeganie typów może być przez to spaczone.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 15:17   #2110
Asaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Od trzech lat próbuję rozgryźć pasującą kolorystykę, ale w zasadzie jestem niewiele bliżej niż na początku podróży. Wychodzi mi jakieś dziwne lato. Jedyne do czego doszłam to:
a) mojej cerze nie robi różnicy czy kolor jest ciepły czy zimny pod warunkiem, że jest jasny i żywy
b) im bardziej zbliżone do czerni i brązu, tym gorzej wyglądam


Może wy będziecie miały pomysł jak dojść z tym do ładu i składu?

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Kolory pasujące:

- pastele
- chabrowy
- ponoć świetnie mi w popielu, ale grafit już niespecjalnie
- mogę niemal nosić każdy odcień niebieskiego i błękitu (ale niezgaszone są lepsze)
- koral - ale musi wpadać bardziej w czerwień
- turkus i akwamaryna
- morski (kiedyś więcej odcieni, teraz niektóre)

No i teraz zaczyna się zabawa

- czerwony - nigdy nie lubiłam czerwonego... do czasu aż włożyłam czerwoną bluzkę (bodajże prawdziwa czerwień - True Red po angielsku). Z feedbacku od rodziny nie pasują mi żadne ceglaste odcienie, ani ten ikoniczny dla SSu
- granat, ale kolor musi b. widocznie wpadać w niebieski
- lila róż
- w zasadzie różne odcienie różowego wydają się być u mnie dosyć bezpiecznym wyborem.
- brzoskwinia ? - to mnie zawsze dziwiło

Kolory niepasujące
- brązy np. ciemna czekolada - efekt choroby.
- burgundy - testowałam różne odcienie, nada, żadne, choć na włosach hennowy odcień wygląda świetnie
- kasztan
- mięta wskazana na Truth is beauty jako Deal breaker dla TSu - bez szału, ale lila jest dużo korzystniejsza
- śnieżnobiała biel
- czerń - odejmuje mi uroku w dużych blokach, jeżeli jest jakiś wzór na niej to ujdzie, ale inne kolory są lepsze
- beże - na pewno ciepłe mi nie służą, ale w przypadku chłodnych jest niewiele lepiej
- ciemna, butelkowa zieleń
- pomarańczowy (dyniowy)

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Nie, śnieżnobiała biel wygląda dziwnie, natomiast czerń dominuje nad kolorystyką. Ecru jest OK, ale optycznie zażółca szkliwo zębów, bardzo ciemny szary - ujdzie, ciemny brąz - wyglądam jak chora.


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


Żywe, ale nie neony


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Kolory złamane szarością mnie gaszą, ale to w kolorach złamanych brązem wyglądam najmniej korzystnie.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Jeżeli kolor jest jasny, to ujdzie i jedno i drugie (Dziwi mnie, że pistację mogę nosić, ale już nie wszystkie odcienie mięty). W przypadku złota i srebra - w dużych blokach kolorystycznych srebro. Biżuteria - ponoć jedno i drugie, ale na palcach wolę złoto, zaś przy twarzy srebro.



6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?


Nie wiem, gdyż raczej zbyt dużych kontrastów przy twarzy nie nosiłam. Ponoć mi dobrze w paskach, ale na zdjęciach widzę, że paisley jest lepsze


I jeszcze pomadki:

Pomadki pasujące:
Catrice 370 In a rosegarden
Bourjois 17 Rose Millesime
Rimmel Lasting Finnish - gdyby tylko była trwalsza...

Pomadki pasujące średnio
Hean Jagodowy róż
Max Factor 711 Midnight Mauve - wyglądał OK gdy delikatnie były zrobione usta w przeciwnym wypadku się gryzł
Maybelline Mystic Mauve 250 - nie ma efektu wow, ale ją lubię.

Tragedia:
Avon Mad for Mauve
Max Factor 610 Angel PinkMax Factor 833 Rosewood
Rimmel Airy FairyMax Factor Bewitching Coral

Kibbe kompletnie nie ogarniam, ze względu na wzrost (174cm) zostałyby mi chyba tylko Dramatiki i Naturale, a żaden z tych kierunków nie wydaje mi się do końca trafiony.

Edytowane przez Asaria
Czas edycji: 2019-09-29 o 15:26
Asaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 15:26   #2111
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Asaria Pokaż wiadomość
Od trzech lat próbuję rozgryźć pasującą kolorystykę, ale w zasadzie jestem niewiele bliżej niż na początku podróży. Wychodzi mi jakieś dziwne lato. Jedyne do czego doszłam to:
a) mojej cerze nie robi różnicy czy kolor jest ciepły czy zimny pod warunkiem, że jest jasny i żywy
b) im bardziej zbliżone do czerni i brązu, tym gorzej wyglądam


1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Kolory pasujące:

- pastele

- chabrowy

- ponoć świetnie mi w popielu, ale grafit już niespecjalnie
- mogę niemal nosić każdy odcień niebieskiego i błękitu (ale niezgaszone są lepsze)
- koral - ale musi wpadać bardziej w czerwień
- turkus i akwamaryna
- morski (kiedyś więcej odcieni, teraz niektóre)

No i teraz zaczyna się zabawa

- czerwony - nigdy nie lubiłam czerwonego... do czasu aż włożyłam czerwoną bluzkę (bodajże prawdziwa czerwień - True Red po angielsku). Z feedbacku od rodziny nie pasują mi żadne ceglaste odcienie, ani ten ikoniczny dla SSu
- granat, ale kolor musi b. widocznie wpadać w niebieski
- lila róż
- w zasadzie różne odcienie różowego wydają się być u mnie dosyć bezpiecznym wyborem.

- brzoskwinia ? - to mnie zawsze dziwiło

Kolory niepasujące
- brązy np. ciemna czekolada - efekt choroby.

- burgundy - testowałam różne odcienie, nada, żadne, choć na włosach hennowy odcień wygląda świetnie
- kasztan
- mięta wskazana na Truth is beauty jako Deal breaker dla TSu - bez szału, ale lila jest dużo korzystniejsza
- śnieżnobiała biel
- czerń - odejmuje mi uroku w dużych blokach, jeżeli jest jakiś wzór na niej to ujdzie, ale inne kolory są lepsze

- beże - na pewno ciepłe mi nie służą, ale w przypadku chłodnych jest niewiele lepiej
- ciemna, butelkowa zieleń
- pomarańczowy (dyniowy)

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Nie, śnieżnobiała biel wygląda dziwnie, natomiast czerń dominuje nad kolorystyką. Ecru jest OK, ale optycznie zażółca szkliwo zębów, bardzo ciemny szary - ujdzie, ciemny brąz - wyglądam jak chora.



3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


Żywe, ale nie neony


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Kolory złamane szarością mnie gaszą, ale to w kolorach złamanych brązem wyglądam najmniej korzystnie.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?


Jeżeli kolor jest jasny, to ujdzie i jedno i drugie (Dziwi mnie, że pistację mogę nosić, ale już nie wszystkie odcienie mięty). W przypadku złota i srebra - w dużych blokach kolorystycznych srebro. Biżuteria - ponoć jedno i drugie, ale na palcach wolę złoto, zaś przy twarzy srebro.



6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?


Nie wiem, ale raczej nie dużych kontrastów nie udźwignę (czerni i bieli na pewno nie).


I jeszcze pomadki:


Pomadki pasujące:
Catrice 370 In a rosegarden
Bourjois 17 Rose Millesime
Rimmel Lasting Finnish - gdyby tylko była trwalsza...



Pomadki pasujące średnio
Hean Jagodowy róż
Max Factor 711 Midnight Mauve - wyglądał OK gdy delikatnie były zrobione usta w przeciwnym wypadku się gryzł

Maybelline Mystic Mauve 250 - nie ma efektu wow, ale ją lubię.


Tragedia:
Avon Mad for Mauve

Max Factor 610 Angel PinkMax Factor 833 Rosewood

Rimmel Airy FairyMax Factor Bewitching Coral

Może wy będziecie miały pomysł jak dojść z tym do ładu i składu?

Kibbe kompletnie nie ogarniam, ze względu na wzrost (174cm) zostałyby mi chyba tylko Dramatiki i Naturale, a żaden z tych kierunków nie wydaje mi się do końca trafiony.

możliwości są dwie: light spring, albo light summer; może z lekkim wskazaniem na to drugie, skoro przy twarzy wolisz srebrną biżuterię. Oba typy są neutralne, mogą nosić srebrną i złotą biżuterię, ale mimo wszystko lato jest chłodniejszym typem.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-29, 15:30   #2112
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Asaria Pokaż wiadomość
Od trzech lat próbuję rozgryźć pasującą kolorystykę, ale w zasadzie jestem niewiele bliżej niż na początku podróży. Wychodzi mi jakieś dziwne lato. Jedyne do czego doszłam to:
a) mojej cerze nie robi różnicy czy kolor jest ciepły czy zimny pod warunkiem, że jest jasny i żywy
b) im bardziej zbliżone do czerni i brązu, tym gorzej wyglądam


Może wy będziecie miały pomysł jak dojść z tym do ładu i składu?

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Kolory pasujące:

- pastele
- chabrowy
- ponoć świetnie mi w popielu, ale grafit już niespecjalnie
- mogę niemal nosić każdy odcień niebieskiego i błękitu (ale niezgaszone są lepsze)
- koral - ale musi wpadać bardziej w czerwień
- turkus i akwamaryna
- morski (kiedyś więcej odcieni, teraz niektóre)

No i teraz zaczyna się zabawa

- czerwony - nigdy nie lubiłam czerwonego... do czasu aż włożyłam czerwoną bluzkę (bodajże prawdziwa czerwień - True Red po angielsku). Z feedbacku od rodziny nie pasują mi żadne ceglaste odcienie, ani ten ikoniczny dla SSu
- granat, ale kolor musi b. widocznie wpadać w niebieski
- lila róż
- w zasadzie różne odcienie różowego wydają się być u mnie dosyć bezpiecznym wyborem.
- brzoskwinia ? - to mnie zawsze dziwiło

Kolory niepasujące
- brązy np. ciemna czekolada - efekt choroby.
- burgundy - testowałam różne odcienie, nada, żadne, choć na włosach hennowy odcień wygląda świetnie
- kasztan
- mięta wskazana na Truth is beauty jako Deal breaker dla TSu - bez szału, ale lila jest dużo korzystniejsza
- śnieżnobiała biel
- czerń - odejmuje mi uroku w dużych blokach, jeżeli jest jakiś wzór na niej to ujdzie, ale inne kolory są lepsze
- beże - na pewno ciepłe mi nie służą, ale w przypadku chłodnych jest niewiele lepiej
- ciemna, butelkowa zieleń
- pomarańczowy (dyniowy)

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Nie, śnieżnobiała biel wygląda dziwnie, natomiast czerń dominuje nad kolorystyką. Ecru jest OK, ale optycznie zażółca szkliwo zębów, bardzo ciemny szary - ujdzie, ciemny brąz - wyglądam jak chora.


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


Żywe, ale nie neony


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Kolory złamane szarością mnie gaszą, ale to w kolorach złamanych brązem wyglądam najmniej korzystnie.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Jeżeli kolor jest jasny, to ujdzie i jedno i drugie (Dziwi mnie, że pistację mogę nosić, ale już nie wszystkie odcienie mięty). W przypadku złota i srebra - w dużych blokach kolorystycznych srebro. Biżuteria - ponoć jedno i drugie, ale na palcach wolę złoto, zaś przy twarzy srebro.



6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?


Nie wiem, gdyż raczej zbyt dużych kontrastów przy twarzy nie nosiłam. Ponoć mi dobrze w paskach, ale na zdjęciach widzę, że paisley jest lepsze


I jeszcze pomadki:

Pomadki pasujące:
Catrice 370 In a rosegarden
Bourjois 17 Rose Millesime
Rimmel Lasting Finnish - gdyby tylko była trwalsza...

Pomadki pasujące średnio
Hean Jagodowy róż
Max Factor 711 Midnight Mauve - wyglądał OK gdy delikatnie były zrobione usta w przeciwnym wypadku się gryzł
Maybelline Mystic Mauve 250 - nie ma efektu wow, ale ją lubię.

Tragedia:
Avon Mad for Mauve
Max Factor 610 Angel PinkMax Factor 833 Rosewood
Rimmel Airy FairyMax Factor Bewitching Coral

Kibbe kompletnie nie ogarniam, ze względu na wzrost (174cm) zostałyby mi chyba tylko Dramatiki i Naturale, a żaden z tych kierunków nie wydaje mi się do końca trafiony.
Nie wychodzi Ci "dziwne lato", ale byłaś blisko - Jasna Wiosna
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 16:10   #2113
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ostatnio powróciłam do analizy Kibbe. Zaczęłam czytać o soft gamine, które zawsze brałam pod uwagę i wydaje mi się coraz bardziej prawdopodobne, zwłaszcza odkąd przeczytałam, że typ ten mocno wypaczono i stworzono z niego bardziej ingenue niż soft gamine w pierwotnym założeniu. Zawsze w tym typie przeszkadzała mi ta nadmierna słodycz i te laleczkowe kołnierzyki, sweterki. A tu się okazuje, że to wypaczenie postrzegania tego typu i pewien błędny stereotyp. Dlatego zaczęłam czytać, a nie oglądać tablice na pinterescie.

I to dużo tłumaczy, dlaczego (zakładając, że jestem soft gamine) pasują mi takie rzeczy jak:
- chokery - to moje odkrycie, odkąd stały się modne - i dość drobna biżuteria przy szyi, niespecjalnie wyglądają u mnie długie łańcuszki
- wielokolorowe bloki, dużo lepiej wyglądają u mnie kontrastowe kolory góry i dołu niż jednokolorowy zestaw, podobna sytuacja z zakolanówkami, podkolanówkami, botkami w kolorze innym niż spodnie/rajstopy, to wszystko tworzy bloki, teoretycznie jako niska osoba powinnam takich cięć unikać, a one mi pasują
- krótsze fryzury
- smokey eye zamiast kresek (to ponoć też charakterystyczne dla SG)
Czytałam jakiś czas temu na innym forum podobne rozważania jednej babki SG, która właśnie odrzuca tę słodką wersję swojego typu.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Szkoda tylko, że tak trudno znaleźć większą ilość przykładowych zdjęć dla SG, które nie są pod wpływem postrzegania SG jako słodkiej laleczki w okrągłym kołnierzyku i pastelowe sukience.

Alyona z kanału AlyArt jest SG i w ogóle nie ubiera się na laleczkę. Z kolei Merriam z Merriam Style może idzie bardziej w tę stronę, ale analizuje też aktualną ofertę sklepów pod kątem typów.


Cytat:
Napisane przez Asaria Pokaż wiadomość
Kibbe kompletnie nie ogarniam, ze względu na wzrost (174cm) zostałyby mi chyba tylko Dramatiki i Naturale, a żaden z tych kierunków nie wydaje mi się do końca trafiony.
Wzrost jest w bardzo małym stopniu czynnikiem decydującym o przynależności do typu, już bardziej wrażenie, jakie się robi (czy jest się ocenianym na wyższą czy niższą osobę niż wskazywałby na to wzrost).


Ja po 2 latach od odkrycia Kibbe powróciłam do rozważania DC, który to typowałam na początku i odrzuciłam przez niechęć do tej ostrości i "męskości". Trochę mi minęła ta awersja do DC i próbuję ostatnio tych linii. Pasowałaby mi opcja noszenia mini, bo zawsze lubiłam, a ta długość u C i SC nie wygląda zbyt korzystnie. Wrzuciłam parę stylizacji do albumu na photobucket, jak ktoś ma ochotę, to może mi napisać, czy dalej błądzę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 16:23   #2114
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czytałam jakiś czas temu na innym forum podobne rozważania jednej babki SG, która właśnie odrzuca tę słodką wersję swojego typu.




Alyona z kanału AlyArt jest SG i w ogóle nie ubiera się na laleczkę. Z kolei Merriam z Merriam Style może idzie bardziej w tę stronę, ale analizuje też aktualną ofertę sklepów pod kątem typów.




Wzrost jest w bardzo małym stopniu czynnikiem decydującym o przynależności do typu, już bardziej wrażenie, jakie się robi (czy jest się ocenianym na wyższą czy niższą osobę niż wskazywałby na to wzrost).


Ja po 2 latach od odkrycia Kibbe powróciłam do rozważania DC, który to typowałam na początku i odrzuciłam przez niechęć do tej ostrości i "męskości". Trochę mi minęła ta awersja do DC i próbuję ostatnio tych linii. Pasowałaby mi opcja noszenia mini, bo zawsze lubiłam, a ta długość u C i SC nie wygląda zbyt korzystnie. Wrzuciłam parę stylizacji do albumu na photobucket, jak ktoś ma ochotę, to może mi napisać, czy dalej błądzę.
Dzieki, popatrzę na polecane przez Ciebie youtuberki/blogerki.

Odnośnie Twoich zdjęć - możesz mieć rację. Przykładowo na zdjęciu nr 8 troche razi ten żakiet z zaokrąglonymi kolnierzykami. O wiele lepszy byłby prostszy. Lepiej już wygląda ten że zdjęcia nr 11. Podoba mi się też np numer 4 i 2
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 16:29   #2115
Asaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

LSu chodziło mi po głowie, bo sporo rzeczy się zgadza, ale pomadki zalecane dla tego typu np. Mac Please me są dużo jaśniejsze od moich naturalnych ust. Airy fairy Rimmla właśnie dlatego nie wygląda na mnie najlepiej. Poza tym chyba nie byłabym przekonującą blondynką

Przyznam, że trop z LSp mnie zaskoczył, bo już prędzej obstawiałabym między TSu, a LSu. Dzięki za sugestię

Jakie najlepiej kolory bądź odcienie najlepiej sprawdzić pod kątem LSp vs LSu? Myślę, że dobrze byłoby również przetestować pomadki, bo chyba tak najprościej mi wyłapać pewne rzeczy, ale nie wiem, które sprawdzić.


Edit: Jeżeli chodzi o Kibbe, to problem mam następujący: Aura zdecydowanie naturalowa - ludzie nie boją się do mnie podejść i zapytać o drogę nawet jeżeli nie jestem miejscowa. Poza tym nieznajomi zakładają, że jestem wyższa niż w rzeczywości (długie nogi). Z moich obserwacji: nie służą mi dekolty tuż przy szyi, sukienki/spódnice muszą być albo do kolan, albo do kostek. Gładkie uczesania odsłaniające twarz także nie dodają mi uroku. ALE co to za natural, który w oversize wygląda koszmarnie, a styl boho mu nie służy? Który może nosić rzeczy odcinane tuż pod biustem, a podrzucana talia mu nie służy? Wierzę, że kibbe'owe wskazówki są przydatne, ale niekoniecznie każdy idealnie wpisze się w archetypy w 100%

Edytowane przez Asaria
Czas edycji: 2019-09-29 o 16:43
Asaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 16:41   #2116
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Też wrzuciłam kilka bardziej aktualnych zdjęć do albumu. Jedni z długimi włosami, ale z grubsza widać sylwetkę. Resztę z krótszym, lepsze bądź gorsze stylizacje, ale tak poglądowo.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 17:23   #2117
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Asaria Pokaż wiadomość
Jakie najlepiej kolory bądź odcienie najlepiej sprawdzić pod kątem LSp vs LSu? Myślę, że dobrze byłoby również przetestować pomadki, bo chyba tak najprościej mi wyłapać pewne rzeczy, ale nie wiem, które sprawdzić.
Tu KLIK masz długą listę produktów do makijażu dla LSP, tylko trzeba zjechać w dół do posta EllieMeenk.


Cytat:
Napisane przez Asaria Pokaż wiadomość
Edit: Jeżeli chodzi o Kibbe, to problem mam następujący: Aura zdecydowanie naturalowa - ludzie nie boją się do mnie podejść i zapytać o drogę nawet jeżeli nie jestem miejscowa. Poza tym nieznajomi zakładają, że jestem wyższa niż w rzeczywości (długie nogi). Z moich obserwacji: nie służą mi dekolty tuż przy szyi, sukienki/spódnice muszą być albo do kolan, albo do kostek. Gładkie uczesania odsłaniające twarz także nie dodają mi uroku. ALE co to za natural, który w oversize wygląda koszmarnie, a styl boho mu nie służy? Który może nosić rzeczy odcinane tuż pod biustem, a podrzucana talia mu nie służy? Wierzę, że kibbe'owe wskazówki są przydatne, ale niekoniecznie każdy idealnie wpisze się w archetypy w 100%
Bez fot to ciężko gdybać.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Też wrzuciłam kilka bardziej aktualnych zdjęć do albumu. Jedni z długimi włosami, ale z grubsza widać sylwetkę. Resztę z krótszym, lepsze bądź gorsze stylizacje, ale tak poglądowo.
Jak przeglądam Twoje zdjęcia, to jeszcze przychodzi mi do głowy vlogerka Elyssa, ona też się zajmuje Kibbe i jest SG, tutaj insta KLIK, tutaj KLIK vlog. Na tych nielicznych jej zdjęciach z prostymi włosami widzę między Wami pewne podobieństwo.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-09-29 o 17:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 17:44   #2118
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Asaria Pokaż wiadomość
LSu chodziło mi po głowie, bo sporo rzeczy się zgadza, ale pomadki zalecane dla tego typu np. Mac Please me są dużo jaśniejsze od moich naturalnych ust. Airy fairy Rimmla właśnie dlatego nie wygląda na mnie najlepiej. Poza tym chyba nie byłabym przekonującą blondynką

Przyznam, że trop z LSp mnie zaskoczył, bo już prędzej obstawiałabym między TSu, a LSu. Dzięki za sugestię

Jakie najlepiej kolory bądź odcienie najlepiej sprawdzić pod kątem LSp vs LSu? Myślę, że dobrze byłoby również przetestować pomadki, bo chyba tak najprościej mi wyłapać pewne rzeczy, ale nie wiem, które sprawdzić.
Kolory jasnych typów różnią się między sobą temperaturą, ale też czystością - kolory Jasnej Wiosnej są nieco czystsze niż kolory Jasnego Lata.
Pomadki to bardzo dobry wyznacznik, bo kolor leży bezpośrednio na twarzy, i to, co ujdzie w przypadku np. koloru bluzki, wytworzy dysonans na twarzy w przypadku szminki (jeśli kolor nie będzie najbardziej twarzowy).
Kolory pomadek dla Jasnej Wiosny: brzoskwiniowy, ciepły jasny róż, koralowy róż, koralowa czerwień.
Kolory dla Jasnego Lata to głównie chłodne, jasne róże oraz wrzos, lawenda.
Co do kolorów ubrań rozważ, czy:
- słoneczna, raczej czysta żółć czy lekko złamana, wpadająca w beż (taki kolor piasku na plaży);
- trawiasta zieleń czy morska zieleń lub szmaragdowa zieleń;
- stalowy niebieski/szaroniebieski, czy wyłącznie czysta wersja tego koloru;
- kolor taupe (szarobeżowy) czy lekko ciepła szarość;
- czy twarzowy jest kolor pomarańczowy (oczywiście z uwzględnieniem odpowiedniego odcienia) czy w ogóle;
- makowa czerwień czy chłodna malinowa czerwień.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-09-29 o 17:46
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 19:21   #2119
Asaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87210601]Kolory jasnych typów różnią się między sobą temperaturą, ale też czystością - kolory Jasnej Wiosnej są nieco czystsze niż kolory Jasnego Lata.
Pomadki to bardzo dobry wyznacznik, bo kolor leży bezpośrednio na twarzy, i to, co ujdzie w przypadku np. koloru bluzki, wytworzy dysonans na twarzy w przypadku szminki (jeśli kolor nie będzie najbardziej twarzowy).
Kolory pomadek dla Jasnej Wiosny: brzoskwiniowy, ciepły jasny róż, koralowy róż, koralowa czerwień.
Kolory dla Jasnego Lata to głównie chłodne, jasne róże oraz wrzos, lawenda.
Co do kolorów ubrań rozważ, czy:
- słoneczna, raczej czysta żółć czy lekko złamana, wpadająca w beż (taki kolor piasku na plaży);
- trawiasta zieleń czy morska zieleń lub szmaragdowa zieleń;
- stalowy niebieski/szaroniebieski, czy wyłącznie czysta wersja tego koloru;
- kolor taupe (szarobeżowy) czy lekko ciepła szarość;
- czy twarzowy jest kolor pomarańczowy (oczywiście z uwzględnieniem odpowiedniego odcienia) czy w ogóle;
- makowa czerwień czy chłodna malinowa czerwień.[/QUOTE]


- słoneczna, raczej czysta żółć czy lekko złamana, wpadająca w beż
Miałam bluzkę w podobnym kolorze do https://polki-static.hitraff.pl/uplo...i-rekawami.jpg
Ponoć była bardzo twarzowa. Kiedyś mierzyłam też jasny pastelowy żółty, ale o ile pamiętam, strasznie zlał się z kolorem skóry

- trawiasta zieleń czy morska zieleń lub szmaragdowa zieleń;
Jeszcze muszę sprawdzić trawiastą zieleń, ale szmaragdowa zieleń, zwłaszcza ciemna nie wygląda najlepiej, może nie robi tragedii, ale zdecydowanie morską z powodzeniem nosiłam.

- stalowy niebieski/szaroniebieski, czy wyłącznie czysta wersja tego koloru

Stalowy niebieski jest twarzowy, i to on też mąci mi głowę w kierunku TSu,

- kolor taupe (szarobeżowy) czy lekko ciepła szarość.

I tu szczerze nie wiem, musiałabym zrobić przymiarkę, bo miałam jedynie kakaową kurtkę, która ani nie szkodziła, ani nie podbijała urody.

- czy twarzowy jest kolor pomarańczowy
Pastelowy + brzoskwiniowy ujdzie - miałam porównanie, bo mama TSu w tej samej bluzce wyglądała tragicznie

- makowa czerwień czy chłodna malinowa czerwień.


Kolejna rzecz do sprawdzenia, bo jedyną odpowiedź jaką na ten moment mogę dać to jasna, nie wpadająca w bordo.


Na ten moment jedyne co wiem, to w typowych różach (nawet b. intensywnych) i jasnych odcieniach na ustach wyglądam tragicznie. Przejrzę tę listę, którą zamieściła chimay. Ha, jeszcze się okaże, że SSu wyjdzie . W wolnej chwili może prześlę parę zdjęć.
Asaria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-29, 19:27   #2120
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Asaria Pokaż wiadomość
Przejrzę tę listę, którą zamieściła chimay. Ha, jeszcze się okaże, że SSu wyjdzie . W wolnej chwili może prześlę parę zdjęć.
Na milion procent nie Airy Fairy Rimmela to idealna pomadka dla SSu. Sama ją mam
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 19:36   #2121
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Asaria Pokaż wiadomość
- słoneczna, raczej czysta żółć czy lekko złamana, wpadająca w beż
Miałam bluzkę w podobnym kolorze do https://polki-static.hitraff.pl/uplo...i-rekawami.jpg
Ponoć była bardzo twarzowa. Kiedyś mierzyłam też jasny pastelowy żółty, ale o ile pamiętam, strasznie zlał się z kolorem skóry

- trawiasta zieleń czy morska zieleń lub szmaragdowa zieleń;
Jeszcze muszę sprawdzić trawiastą zieleń, ale szmaragdowa zieleń, zwłaszcza ciemna nie wygląda najlepiej, może nie robi tragedii, ale zdecydowanie morską z powodzeniem nosiłam.

- stalowy niebieski/szaroniebieski, czy wyłącznie czysta wersja tego koloru

Stalowy niebieski jest twarzowy, i to on też mąci mi głowę w kierunku TSu,

- kolor taupe (szarobeżowy) czy lekko ciepła szarość.

I tu szczerze nie wiem, musiałabym zrobić przymiarkę, bo miałam jedynie kakaową kurtkę, która ani nie szkodziła, ani nie podbijała urody.

- czy twarzowy jest kolor pomarańczowy
Pastelowy + brzoskwiniowy ujdzie - miałam porównanie, bo mama TSu w tej samej bluzce wyglądała tragicznie

- makowa czerwień czy chłodna malinowa czerwień.


Kolejna rzecz do sprawdzenia, bo jedyną odpowiedź jaką na ten moment mogę dać to jasna, nie wpadająca w bordo.


Na ten moment jedyne co wiem, to w typowych różach (nawet b. intensywnych) i jasnych odcieniach na ustach wyglądam tragicznie. Przejrzę tę listę, którą zamieściła chimay. Ha, jeszcze się okaże, że SSu wyjdzie . W wolnej chwili może prześlę parę zdjęć.
TSu ja bym na Twoim miejscu odrzuciła, bo mówisz, że pasują Ci niektóre kolory ciepłe, więc "rozgrywka"toczy się raczej między Jasną Wiosną, a Jasnym Latem.
Sądząc po twarzowości pomadek, jesteś Jasną Wiosną, ale fakt, że lepiej do końca się upewnić, jeśli jeszcze masz wątpliwości.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:34   #2122
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Asaria Pokaż wiadomość
Edit: Jeżeli chodzi o Kibbe, to problem mam następujący: Aura zdecydowanie naturalowa - ludzie nie boją się do mnie podejść i zapytać o drogę nawet jeżeli nie jestem miejscowa. Poza tym nieznajomi zakładają, że jestem wyższa niż w rzeczywości (długie nogi). Z moich obserwacji: nie służą mi dekolty tuż przy szyi, sukienki/spódnice muszą być albo do kolan, albo do kostek. Gładkie uczesania odsłaniające twarz także nie dodają mi uroku. ALE co to za natural, który w oversize wygląda koszmarnie, a styl boho mu nie służy? Który może nosić rzeczy odcinane tuż pod biustem, a podrzucana talia mu nie służy? Wierzę, że kibbe'owe wskazówki są przydatne, ale niekoniecznie każdy idealnie wpisze się w archetypy w 100%
Jeśli myślisz o natural, ale jest w nim trochę za dużo oversize, to może soft natural? Ma więcej pierwiastka yin, więc potrzebuje linii bliżej ciała, typowi soft np. dobrze zrobi podkreślenie talii.
Tu możesz przeczytać pełny opis:
https://www.tapatalk.com/groups/seas...ral-t1984.html
Tu jest Natural:
https://www.tapatalk.com/groups/seas...ral-t1983.html
I możesz u naturala przeczytać: Avoid: Sharply angular lines. Severely straight lines. Extremely tailored or constructed silhouettes. Oversized, shapeless silhouettes. Ornate, intricate lines. Flowing, swirling lines.
Co do Boho i Natural to jest sytuacja jak wczesniej opisana przeze mnie z Soft Gamine. To tylko stereotyp i pierwsze (niekoniecznie trafne) skojarzenie, że natural = boho i na pewno musi w nim dobrze wyglądać. A to nieprawda.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak przeglądam Twoje zdjęcia, to jeszcze przychodzi mi do głowy vlogerka Elyssa, ona też się zajmuje Kibbe i jest SG, tutaj insta KLIK, tutaj KLIK vlog. Na tych nielicznych jej zdjęciach z prostymi włosami widzę między Wami pewne podobieństwo.
Prawdę mówiąc nie widzę za bardzo podobieństwa, przynajmniej z twarzy, ale może dla osoby postronnej istnieje jakieś.
Z twarzy największą różnicą dla mnie jest to, że mój nos jest bardzo wąski i "ostry", a jej szeroki i taki "kartofel". Oczy zdaje się mieć szeroko rozstawione, ale może to kwestia fatalnego makijażu (ten obrys kredką wokół całych oczu)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:56   #2123
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ponoć SN najlepiej wygląda w stylizacjach boho/hippie/etno itd.
To by tłumaczylo, dlaczego moja znajoma wyglądała super jako hipiska, a ja w tym klimacie byłam nieco rozmyta.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 19:41   #2124
Asaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jeśli myślisz o natural, ale jest w nim trochę za dużo oversize, to może soft natural? Ma więcej pierwiastka yin, więc potrzebuje linii bliżej ciała, typowi soft np. dobrze zrobi podkreślenie talii.
Tu możesz przeczytać pełny opis:
https://www.tapatalk.com/groups/seas...ral-t1984.html
Tu jest Natural:
https://www.tapatalk.com/groups/seas...ral-t1983.html
I możesz u naturala przeczytać: Avoid: Sharply angular lines. Severely straight lines. Extremely tailored or constructed silhouettes. Oversized, shapeless silhouettes. Ornate, intricate lines. Flowing, swirling lines.
Co do Boho i Natural to jest sytuacja jak wczesniej opisana przeze mnie z Soft Gamine. To tylko stereotyp i pierwsze (niekoniecznie trafne) skojarzenie, że natural = boho i na pewno musi w nim dobrze wyglądać. A to nieprawda.

Z grupy naturalowej brałam jedynie pod uwagę Soft Natural i Flamboyant Natural. Dwa sprzeczne typy, choć od tego ostatniego mnie wprost odrzuca ( a przynajmniej z tego co widziałam interpretowane jako ten typ). Z Soft Naturala bezczelnie podbieram kolczyki o kształcie koła . Poza tym fakt, z opisu, który zamieściłaś sporo pasuje (ale i sporo nie). Boho mi nie służy, ale pytanie brzmi - dlatego, bo nie lubię tego stylu, czy dlatego, bo nie jest mi w tym do twarzy?

Edytowane przez Asaria
Czas edycji: 2019-10-01 o 19:49
Asaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 20:05   #2125
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wydaje mi się, że jedno najczęściej wynika z drugiego, choć nie zawsze. Wydaje mi się, że dobrze bym wyglądała w stylu francuskiej elegancji, ale nie chcę akurat tak się nosić.
Umiałabyś obiektywnie ocenić, czy jest Ci dobrze w stylizacji boho?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 22:13   #2126
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja po 2 latach od odkrycia Kibbe powróciłam do rozważania DC, który to typowałam na początku i odrzuciłam przez niechęć do tej ostrości i "męskości". Trochę mi minęła ta awersja do DC i próbuję ostatnio tych linii. Pasowałaby mi opcja noszenia mini, bo zawsze lubiłam, a ta długość u C i SC nie wygląda zbyt korzystnie. Wrzuciłam parę stylizacji do albumu na photobucket, jak ktoś ma ochotę, to może mi napisać, czy dalej błądzę.

Co prawda swojego typu nie jestem w stanie określić, ale tak tylko wspomnę, że od początku widziałam u Ciebie tą domieszkę Dramatica. Tak, jak kiedyś pisałam, od razu skojarzyłaś mi się z Julianne Moore.

Moim zdaniem bardzo dobrze wyglądają na Tobie dekolty V. Zdecydowanie lepiej niż półokrągłe.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 22:29   #2127
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja jestem SN i dobrze wyglądam w boho. Hippie gorzej przez kolory i kontrasty - jestem SSu. Osobiście idę w bardziej rockowe klimaty jak "wietrzny" u Grety (żeby nie było - nie jestem wielką fanką tej typologii), bo są mi bardziej bliskie. No i bardziej zgaszone, a to mi bardzo służy i podbija urodę.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 08:16   #2128
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Co prawda swojego typu nie jestem w stanie określić, ale tak tylko wspomnę, że od początku widziałam u Ciebie tą domieszkę Dramatica. Tak, jak kiedyś pisałam, od razu skojarzyłaś mi się z Julianne Moore.

Moim zdaniem bardzo dobrze wyglądają na Tobie dekolty V. Zdecydowanie lepiej niż półokrągłe.
Domieszkę D ma jeszcze typ TR.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 09:10   #2129
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Co prawda swojego typu nie jestem w stanie określić, ale tak tylko wspomnę, że od początku widziałam u Ciebie tą domieszkę Dramatica. Tak, jak kiedyś pisałam, od razu skojarzyłaś mi się z Julianne Moore.
Pamiętam, rok temu mi pisałaś.
Zaczęłam się nad tym zastanawiać po przymierzeniu masy rozszerzanych czy lekko kloszowanych sukienek i spódnic, z których żadna zdaje się nie leżeć na mnie dobrze w przeciwieństwie do ołówkowych. Podobnie buty o okrągłych noskach, a zwłaszcza baleriny kiepsko na mnie wyglądają.
To stawia pod znakiem zapytania SC.

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem bardzo dobrze wyglądają na Tobie dekolty V. Zdecydowanie lepiej niż półokrągłe.
Półokrągłe też są dla DC, pod warunkiem że średniej wielkości. Oraz łódkowe, to są moje ulubione.
Jednocześnie pasują mi dekolty typu wodospad, a to cecha SC. Moim zdaniem to wypadkowa tego, że kobiety w rodzinie mojej mamy były zdecydowanie C i SC, a po tacie mam tę ostrość D.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87216904]Domieszkę D ma jeszcze typ TR.[/QUOTE]

Nie, u mnie od początku było jasne, że jestem którymś Classikiem, kwestia czy DC czy SC. W bujnych stylówkach typów R wyglądam śmiesznie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 09:31   #2130
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pamiętam, rok temu mi pisałaś.
Zaczęłam się nad tym zastanawiać po przymierzeniu masy rozszerzanych czy lekko kloszowanych sukienek i spódnic, z których żadna zdaje się nie leżeć na mnie dobrze w przeciwieństwie do ołówkowych. Podobnie buty o okrągłych noskach, a zwłaszcza baleriny kiepsko na mnie wyglądają.
To stawia pod znakiem zapytania SC.



Półokrągłe też są dla DC, pod warunkiem że średniej wielkości. Oraz łódkowe, to są moje ulubione.
Jednocześnie pasują mi dekolty typu wodospad, a to cecha SC. Moim zdaniem to wypadkowa tego, że kobiety w rodzinie mojej mamy były zdecydowanie C i SC, a po tacie mam tę ostrość D.



Nie, u mnie od początku było jasne, że jestem którymś Classikiem, kwestia czy DC czy SC. W bujnych stylówkach typów R wyglądam śmiesznie.
DC zwykle jest gruszką, SC prostokątem z lekkim wcięciem.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.