Spirala - wątek zbiorczy cz. II - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-04, 20:25   #811
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja też jestem nierodką i wkładkę miałam zakładaną bez żadnego znieczulenia. U mnie to była nagła konieczność (antykoncepcja awaryjna), chciałam to po prostu mieć za sobą i nawet nie myślałam o żadnym znieczuleniu.
W porównaniu z wizytami u dentysty i borowaniem na żywca zęba, co za czasów mojego dzieciństwa i nastolęctwa było normą, zakładanie spirali było dla mnie dość lajtowym przeżyciem.
W sensie wkładka jako awaryjna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 20:42   #812
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
W sensie wkładka jako awaryjna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, założona do 5 dni po stosunku działa jak antykoncepcja awaryjna że skutecznością większa od tabletki po.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 22:18   #813
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak, założona do 5 dni po stosunku działa jak antykoncepcja awaryjna że skutecznością większa od tabletki po.
O kurde nie wiedziałam O.O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 12:58   #814
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Zosia1235 Pokaż wiadomość
Ja przechodziłam już przez wszystkie możliwe metody. I ostatecznie wybrałam tabletki - nie tyję, znika trądzik (mimo wieku nadal miałam problemy). Miałam tylko jedną obawę - jak zachować ich skuteczność. Czytałam, szukałam, myślałam. I trafiłam w internecie na ciekawy artykuł,
Spamer i jeszcze do tego niezbyt rozgarnięty, bo kobiety, które decydują się na spirale z reguły przeszły wszystkie inne metody i z jakiegoś powodu im one nie pasowały. Idź na inny wątek z tym spamem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 15:53   #815
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Spamer i jeszcze do tego niezbyt rozgarnięty, bo kobiety, które decydują się na spirale z reguły przeszły wszystkie inne metody i z jakiegoś powodu im one nie pasowały. Idź na inny wątek z tym spamem.
Zamiast cytować, lepiej nie odpisywać i zgłosić, bo teraz nawet po usunięciu ten spam będzie w Twoim cytowaniu.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 16:05   #816
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

A ile placilyscie za wkladke hormonalna wraz z zalozeniem? U mojego ginekologa kosztuje 1300 i tak sie zastanawiam czy to standardowa cena?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 20:10   #817
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Zamiast cytować, lepiej nie odpisywać i zgłosić, bo teraz nawet po usunięciu ten spam będzie w Twoim cytowaniu.
Dlatego ucięłam fragment z linkiem. Nie zgłaszam niczego od 3 lat, bo nie zamierzam (już) odwalać darmowej roboty dla Edipresse.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-08, 09:04   #818
Ewelinapeq79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 11
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Dzisiaj o 20 ide wymienić moja Mirena na Kyleena. Dam znać jak poszło. To moja pierwsza wymiana . Mirena była super. Na Kyleena zdecydowalqm się ze względu na to że ma mniejszą zawartość hormonów.
Ewelinapeq79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 10:22   #819
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Ewelinapeq79 Pokaż wiadomość
Dzisiaj o 20 ide wymienić moja Mirena na Kyleena. Dam znać jak poszło. To moja pierwsza wymiana . Mirena była super. Na Kyleena zdecydowalqm się ze względu na to że ma mniejszą zawartość hormonów.
A duzo bedziesz placic za kyylene wraz z zalozeniem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 10:23   #820
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
A ile placilyscie za wkladke hormonalna wraz z zalozeniem? U mojego ginekologa kosztuje 1300 i tak sie zastanawiam czy to standardowa cena?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Normalna cena
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 19:23   #821
Ewelinapeq79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 11
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Jestem juz po. Trwało wyciągnięcie z założeniem około 15 minut. Wkladke zakupiłam w aptece za 480 zł a za wyjęcie i założenie z usg zapłaciłam 300 zł. Nic a nic nie bolało ani wyjęcie ani ponowne założenie. Lekki dyskomfort i rozpieranie i tyle.
Ewelinapeq79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-09, 08:15   #822
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Ewelinapeq79 Pokaż wiadomość
Jestem juz po. Trwało wyciągnięcie z założeniem około 15 minut. Wkladke zakupiłam w aptece za 480 zł a za wyjęcie i założenie z usg zapłaciłam 300 zł. Nic a nic nie bolało ani wyjęcie ani ponowne założenie. Lekki dyskomfort i rozpieranie i tyle.

Gdzie tak tanio kupiłaś wkładkę?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 06:26   #823
Ewelinapeq79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 11
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Kupilam ja normalnie w aptece. Znajoma pracuje wiec załatwiła mi ciut taniej. Ale mój ginekolog mówił do której apteki mam iść bo tam naj taniej . I zawsze tam swoje pacjentki wysyła. Mało tego sprawdzałam w internecie apteki w mojej okolicy czy mają i jak cenowo. Teraz to tanio sza jak zakładała 5 lat temu Mirena to z 1500 bulu łam z założeniem .
Ewelinapeq79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 07:50   #824
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Ewelinapeq79 Pokaż wiadomość
Kupilam ja normalnie w aptece. Znajoma pracuje wiec załatwiła mi ciut taniej. Ale mój ginekolog mówił do której apteki mam iść bo tam naj taniej . I zawsze tam swoje pacjentki wysyła. Mało tego sprawdzałam w internecie apteki w mojej okolicy czy mają i jak cenowo. Teraz to tanio sza jak zakładała 5 lat temu Mirena to z 1500 bulu łam z założeniem .

Normalnie kosztuje 600-700zł, więc bardzo tanio kupiłaś Ja zamawiałam na doz za 599. W ubiegłym roku jeszcze nie mieli tych wkładek w aptekach. Kyleena jest dość nowa. Może w tym roku coś się zmieniło?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 09:19   #825
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

To prawda, ze przy wkładce którą nie zawiera hormonów ma się okres ? Bo ja właśnie myślę nad wkładką, ale chciałabym mieć okres normalnie.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 10:09   #826
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
To prawda, ze przy wkładce którą nie zawiera hormonów ma się okres ? Bo ja właśnie myślę nad wkładką, ale chciałabym mieć okres normalnie.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

Nie zawiera hormonu = nie wpływa na cykl



W necie jest sporo informacji jak działa.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 10:18   #827
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
To prawda, ze przy wkładce którą nie zawiera hormonów ma się okres ? Bo ja właśnie myślę nad wkładką, ale chciałabym mieć okres normalnie.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

Nawet przy wkładce hormonalnej, cały układ rozrodczy funkcjonuje normalnie. Jest naturalny cykl, jajeczkowanie, jajniki pracują normalnie.
Natomiast jedyne co się może stać, to mocne ograniczenie lub nawet zanik w ogóle krwawień.
jest to spowodowane ścienieniem endometrium w wyniku działania hormonu z wkładki.


Ale cykl mimo tego jest normalnie.


Tylko tabletki antykoncepcyjne (oraz plastry/zastrzyki) powodują wstrzymanie pracy jajników, mimo występowania krwawienia z odstawienia (na tabletkach z przerwą).

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie zawiera hormonu = nie wpływa na cykl



W necie jest sporo informacji jak działa.



Wkładka hormonalna tez nie wpływa na cykl.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 00:15   #828
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nawet przy wkładce hormonalnej, cały układ rozrodczy funkcjonuje normalnie. Jest naturalny cykl, jajeczkowanie, jajniki pracują normalnie.
Natomiast jedyne co się może stać, to mocne ograniczenie lub nawet zanik w ogóle krwawień.
jest to spowodowane ścienieniem endometrium w wyniku działania hormonu z wkładki.


Ale cykl mimo tego jest normalnie.


Tylko tabletki antykoncepcyjne (oraz plastry/zastrzyki) powodują wstrzymanie pracy jajników, mimo występowania krwawienia z odstawienia (na tabletkach z przerwą).

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------






Wkładka hormonalna tez nie wpływa na cykl.
Jak, skoro jednak wkladka ma hormony? Mozesz przyblizyc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 16:06   #829
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez malypeszek Pokaż wiadomość
Jak, skoro jednak wkladka ma hormony? Mozesz przyblizyc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie bardzo rozumiem o co pytasz?
O to dlacgzego przy wkładce hormonalnej pracują jajniki a wiec jest normalny cykl?
Bo dawka hormonów jest bardzo ograniczona i działa miejscowo.
Wkładki hormonalne zawierajace lewonorgestrel mogą blokować jajeczkowAnie, ale tylko u do około 1/4 je stosujących. Reszta jajeczkuje normalnie, wiec IMO bezpieczniej zakładać ze jajeczkowanie jest.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-13, 17:05   #830
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem o co pytasz?
O to dlacgzego przy wkładce hormonalnej pracują jajniki a wiec jest normalny cykl?
Bo dawka hormonów jest bardzo ograniczona i działa miejscowo.
Wkładki hormonalne zawierajace lewonorgestrel mogą blokować jajeczkowAnie, ale tylko u do około 1/4 je stosujących. Reszta jajeczkuje normalnie, wiec IMO bezpieczniej zakładać ze jajeczkowanie jest.
Ciągle bym się stresowała, że jednak zajdę Lekarka mówi, że przy moich wynikach w ogóle nie powinnam stosować tabletek, bo mam d-dimery ponad normę i najlepsza byłaby wkładka. Zastanawiam się. Proponowała mi Jaydess. Miała ją któraś z Was? Jest na 3 lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 18:18   #831
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Ciągle bym się stresowała, że jednak zajdę Lekarka mówi, że przy moich wynikach w ogóle nie powinnam stosować tabletek, bo mam d-dimery ponad normę i najlepsza byłaby wkładka. Zastanawiam się. Proponowała mi Jaydess. Miała ją któraś z Was? Jest na 3 lata.
Ja mam, jestem już na drugiej. Bezproblemowa póki co
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 18:21   #832
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Czy ktoś stosuje ziggy cup ze spirala ? Jak wrażenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 07:36   #833
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Ciągle bym się stresowała, że jednak zajdę Lekarka mówi, że przy moich wynikach w ogóle nie powinnam stosować tabletek, bo mam d-dimery ponad normę i najlepsza byłaby wkładka. Zastanawiam się. Proponowała mi Jaydess. Miała ją któraś z Was? Jest na 3 lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hormonalna ma także działanie mechaniczne jak nie hormonalna.
Działanie antykoncepcyjne jest w obu podobnej zasady-
1. Zagęszczenie śluzu żeby zatrzymać plemniki i nie dopuścić do zaplodnienia.
2 niedopuszczenie do implantacji, jeśli już dojdzie do zapłodnienia przez powodowanie jałowego stanu zapalnego w macicy.
+ 3. w hormonalnych, scienienie endometrium ( tam się zagnieżdża ewentualna ciąża, w ściemnionym nie ma gdzie wiec dodatkowa ochrona)

Te hormony w hormonalnych, bardziej chyba są obliczone na korygowanie bolesności i nadmiernych krwawień u kobiet które mają z tym problem .
No i dają szanse na stosowanie tej formy antykoncepcji kobietom które nie tolerują miedzi.
O tym się mało mówi, ale warto to przemyśleć, uczuleniowca i osoby z chorobami autoimmunologicznymi powinny uważać i jednak wybierać hormonalne bez miedzi. ( srebrne też mają miedź)


Ja mam wkładkę a nie pojechałam za granice na ubezpłodnienie, bo tylko wkładka hormonalna była sposobem na nie branie tabletek ( bardzo źle toleruje + mam mastiopatyczne piersi wiec za duże ryzyko zrakowacenia) a ograniczenie nadmiernych krwawień.
Inaczej i tak po sterylizacji musiałabym mieć wkładkę, albo brać tabletki, albo dalej się wykrwawiać co miesiąc jak fontanna.


Swoją droga, tym sposobem, chyba nawet ksiądz nie mógłby się mnie czepić o antykoncepcję, bo wkładkę mi założono leczniczo, a nie antykoncepcyjne.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-04-14 o 07:40
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 08:20   #834
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Hormonalna ma także działanie mechaniczne jak nie hormonalna.
Działanie antykoncepcyjne jest w obu podobnej zasady-
1. Zagęszczenie śluzu żeby zatrzymać plemniki i nie dopuścić do zaplodnienia.
2 niedopuszczenie do implantacji, jeśli już dojdzie do zapłodnienia przez powodowanie jałowego stanu zapalnego w macicy.
+ 3. w hormonalnych, scienienie endometrium ( tam się zagnieżdża ewentualna ciąża, w ściemnionym nie ma gdzie wiec dodatkowa ochrona)

Te hormony w hormonalnych, bardziej chyba są obliczone na korygowanie bolesności i nadmiernych krwawień u kobiet które mają z tym problem .
No i dają szanse na stosowanie tej formy antykoncepcji kobietom które nie tolerują miedzi.
O tym się mało mówi, ale warto to przemyśleć, uczuleniowca i osoby z chorobami autoimmunologicznymi powinny uważać i jednak wybierać hormonalne bez miedzi. ( srebrne też mają miedź)


Ja mam wkładkę a nie pojechałam za granice na ubezpłodnienie, bo tylko wkładka hormonalna była sposobem na nie branie tabletek ( bardzo źle toleruje + mam mastiopatyczne piersi wiec za duże ryzyko zrakowacenia) a ograniczenie nadmiernych krwawień.
Inaczej i tak po sterylizacji musiałabym mieć wkładkę, albo brać tabletki, albo dalej się wykrwawiać co miesiąc jak fontanna.


Swoją droga, tym sposobem, chyba nawet ksiądz nie mógłby się mnie czepić o antykoncepcję, bo wkładkę mi założono leczniczo, a nie antykoncepcyjne.
Dzięki za wyjaśnienie. Też mam sporo zmian w piersiach, torbiele i jakiś no to wewnątrzsutkowy węzeł chłonny nie to czort wie. Kiedyś z biopsji wyszła dysplazja. Aktualnie raz w roku chodzę na USG do WCO w Gdańsku. Podobno mają najlepszych radiologów. Wiem, że jesteś z Gdyni Wcześniej przez 5 lat miałam robione co pół roku. Taka spirala, to duża wygoda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 06:47   #835
Ewelinapeq79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 11
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

W poniedziałek minoł tydzień od wymiany. Lekkie plamienia (takie typowo miesiaczkowe) zero boleści jedynie Nospa zapobiegawczo w pierwszych dniach. Najgorszy dla mnie był antybiotyk fuuuu. Ale mus to mus 😉
Ewelinapeq79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 21:12   #836
yomi145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 25
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cześć,
akutalnie stosuje tabletki Vines z niską dawką hormonów. Lecz podejrzewam, że przez nie mam nagminne nawroty grzybicy (raz na miesiąc lub dwa) co jest niesamowicie męczące... I tak zastanawiam się nad wkładką Jaydess. W ulotce nie widzę, aby jako skutek uboczny miała infekcję dot. grzybicy. Z czego w takim razie wynika ogólne przekonanie, że odradza się zakładanie wkładki przy nawracających infekcjach? Czy może być potencjalnie taka forma antykoncepcji dla mnie? Proszę tylko o opinie, przy wizycie u gina porozmawiam o tym również
yomi145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 09:08   #837
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Dziewczyny pomocy! Od 3 dni mam okres, dzisiaj pod prysznicem zauważyłam, że nitki od mojej wkładki wystają na zewnątrz! 😯 Przeraziłam się strasznie, próbowałam sprawdzić palcem czy nie poczuje też wkładki bo może się wysuwa, ale nic nie poczułam. Miałam wrażenie, że moja szyjka jest po prostu bardzo nisko, a długość sznurków jest taka jak zawsze. Jeszcze tydzień temu byłam na kontroli i wkładka leżała idealnie. Czy to możliwe, że szyjka jest aż tak nisko, że te sznurki wystają? Jestem przerażona... powiedzcie proszę czy ktoś miał podobną sytuację 😔😔😔
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 09:55   #838
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Hej,nie panikuj to raczej normalne.szyjka zmienia swoje położenie w zależnosci od dnia cyklu przez to sznurki wydaja sie raz dłuższe raz krótsze.jak minie okres to znowu powinny sie schowac.będziesz w stanie to zaobserwować.🙂
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 11:21   #839
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez dakota35 Pokaż wiadomość
Hej,nie panikuj to raczej normalne.szyjka zmienia swoje położenie w zależnosci od dnia cyklu przez to sznurki wydaja sie raz dłuższe raz krótsze.jak minie okres to znowu powinny sie schowac.będziesz w stanie to zaobserwować.🙂
Aktualizacja: Niestety moje obawy były uzasadnione, sznurki robiły się coraz dłuższe aż w końcu poczułam jak moja wkładka IUB wysunęła się całkowicie razem z krwią.
1,5 tygodnia temu byłam u mojego lekarza i wkładka leżała idealnie, więc niestety wysunięcie spowodował intensywny okres (2 miesiące nie miałam go w ogóle- rozregulowanie cykli po tabletkach anty).
Swoją wkładkę założyłam w listopadzie, do tej pory wszystko było ok...

Są tu jakieś dziewczyny którym wkładka samoistnie wypadła?
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 12:37   #840
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia_kuch Pokaż wiadomość
Aktualizacja: Niestety moje obawy były uzasadnione, sznurki robiły się coraz dłuższe aż w końcu poczułam jak moja wkładka IUB wysunęła się całkowicie razem z krwią.
1,5 tygodnia temu byłam u mojego lekarza i wkładka leżała idealnie, więc niestety wysunięcie spowodował intensywny okres (2 miesiące nie miałam go w ogóle- rozregulowanie cykli po tabletkach anty).
Swoją wkładkę założyłam w listopadzie, do tej pory wszystko było ok...

Są tu jakieś dziewczyny którym wkładka samoistnie wypadła?
O kurczę to masz pecha niestety
No ale czasem tak się zdarza
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 08:20:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.