Drugi kierunek studiów-Pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Studia

Notka

Studia Jakie wybrać? Gdzie studiować? Czego się spodziewać? Jak w ogóle wygląda życie studenta? O tym jak jak wyjść cało z wizyty w dziekanacie, ale też o wielu innych kwestiach dotyczących studenckiego bytu dowiesz się tutaj.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-05-11, 09:44   #1
Polishwolf97
Raczkowanie

Drugi kierunek studiów-Pytania

Studiuję II rok Technologii Chemicznej. Planuję w przyszłym roku akademickim iść na drugi kierunek studiów na informatykę. Chciałbym się dowiedzieć co nieco od osób które już studiują podwójnie jak to wygląda u nich.
Polishwolf97 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-11, 23:07   #2
pprr
Raczkowanie

Dot.: Drugi kierunek studiów-Pytania

Cześć,
Studiuję 2 kierunki dziennie - Finanse i Rachunkowość oraz Prawo, więc nie jest to powiązane z technologią chemiczną, ale myślę, że mogę pomóc
Na obu kierunkach jestem na 2 roku.
1. Najważniejsze w studiowaniu 2 kierunków jest systematyczna nauka - w sesji z reguły jest czas na powtórki, a nie naukę od nowa. Jest maj, ja zacząłem naukę do sesji, bo inaczej zginę w czerwcu.
2. Przystępuj do zerówek - pomoże Ci to zmniejszyć ilość egzaminów w sesji!
3. Ustal priorytety egzaminów - tzn. ten muszę zdać, ten chcę i ucz się w kolejności - niestety poprawki są normalne studiując 2 kierunki, jak również przywracanie terminów. Pamiętaj, że jesteś tylko człowiekiem, nie ma opcji napisać 3 egzaminów jednego dnia.
4. Odległość między uczelniami - zwróć na tą uwagę, bo w komunikacji miejskiej będziesz spędzać dużo czasu, jeśli nie studiujesz obu kierunków na jednej uczelni. W autobusie/tramwaju zawsze można powtórzyć materiał na zajęcia.
5. Moim zdaniem bardzo wartościowi są znajomi - ktoś, kto pomoże Ci, powie kiedy zerówka, kiedy egzamin, a kiedy nie ma zajęć, ktoś kto może wspomóc notatkami, szczególnie, że na 2 kierunkach ciężko chodzić na wykłady.

Ja osobiście zastanowiłbym się na Twoim miejscu czy połączenie 2 kierunków ma sens - jeśli widzisz powiązanie to próbuj! Jest ciężko, sporo czasu siedzę w książkach, żebrze o notatki, informacje, ale uczy to dużej dyscypliny, dużej samodzielności i poświęcenia. Ja przez hierarchię egzaminów zdaję te, które powinienem, choć uważam, że Bóg nad tym również czuwa, żebym zdawał egzaminy
Najgorsza jest sesja jak się ma codziennie egzaminy (), ale trochę też sciągam, szczególnie z przedmiotów nieistotnych.
Niestety, odbija się to na jakości przyswajanej nauki - nie da się na obu kierunkach mieć średniej 5.0 - jest to niewykonalne.
Zrezygnować zawsze możesz, więc próbuj, tym bardziej, że to jest darmowe. Powodzenia!
pprr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 07:19   #3
Polishwolf97
Raczkowanie

Są to studia bezpłatne i można rezygnować bez obaw również w portfelu. Właśnie dlatego pomyślałem o tym żeby podjąć się drugiego kierunku studiów. Również w grę wchodzi to że studiując na poprzedniej uczelni która była wydziałem zamiejscowym oddalonym o 50 km od macierzystej jednostki. Więc to było ograniczenie.
Polishwolf97 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 07:48   #4
PolaKola
Przyczajenie

Jeśli studiujesz na tej samej uczelni albo podobne kierunki to często przedmioty ci przepiszą. Wykładowcy idą też na ugodę z terminami zajęć.
PolaKola jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości