Majowe mamy 2019, cz. 8 - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla szczęśliwych rodziców - po porodzie, mamy dziecko, jestem mamą, wychowanie dziecka

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2019-08-07, 08:35   #2341
butterfly20
Zakorzenienie

Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Hej hej

No, powiem,że dzisiaj jestem fajnie wyspana, nawet pomimo tego,że Zośka do nas przyszła do łóżka bo sobie wmówiła,że się boi wilka, a ja spałam jak jakaś pogięta i mnie postrzał złapał i nie chce puścic

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Pokaż te pajace, może ja przygarnę jak masz sprzedać.

Aaaa tak sukienki to total niewypał. TŻ jeszcze kupił przed tym weselem jedną na promce w smyku. ,Jak ja to mówię 30 zł psu w : upa:
Mamy jeszcze co prawda wesela we wrześniu, ale wątpię że się zmieści.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Niestety mamy "kryzys" w związku. TŻ dzisiaj usłyszał dobitnie żeby sobie zapamiętał że nigdy więcej dzieci. Chyba go zabolało, bo minę miał jak zbity pies. Ja wszystko rozumiem, że jest gorący czas i w pracy i na budowie, ale są pewne priorytety. I granice.

to są takie typowo chopskie, granatowe, ciemno-szare itp. Interesują Cię takie?

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Tak samo prawie dzis plaklam gdy zalozam mlodemu rampera z batmanem i za maly juz.
Ja polspiochy bardzo lubie no ale moje dziecko to Wielka Stopa i mamy teraz spodenki.

moj też, zresztą dziewczyny to samo.Ale co w tm dziwnego, skoro tatuś ma kajaki rozm.47

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja też bardzo nie lubię dzwonić, więc wyobraźcie sobie, jakie katusze przeżywałam pracując 1,5 roku jako dziennikarz. Ta praca polega przecież w dużej mierze na tym, że musisz pozyskać informacje których inni nie chcą ci podać. Do tego mój był dział.kryminalny więc musiałam pytać czasami policję czy prokuraturę o naprawdę delikatne sprawy

ja też nie znoszę, wolę osobiście...a pracowałam 4 lata w bankach, gdzie trzeba dzwonić po klientach

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline  
Stary 2019-08-07, 08:50   #2342
patrycjakarabasz
Rozeznanie

Hej, ja nie kupiłam w ogóle śpiochów i kaftanikow. Wiem, dziwne, ale były dla mnie zbędne. Tylko body i polspiochy albo legginsy.

Dostaliśmy za to przepiękna bluzkobody z koronki, biała, z kołnierzykiem. Na 74. Z 5-10-15. Zdjęcie. Ubrałam to coś w niedzielę malej i załamka. To jest tak ciasne w głowie i ramionach, że Maja darła się przy zakładaniu i ściąganiu. I odpielam wszystkie guziki, żeby nie było kto to wymyśla...Screenshot_2019-08-07-09-49-24-167_com.android.chrome.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline  
Stary 2019-08-07, 09:00   #2343
blekitna laguna
Raczkowanie

Dziewczyny, szybkie pytanie, bo pamietam, ze ktoras z was miala chyba podobny problem - sluz w kupie? Co to oznacza?
blekitna laguna jest offline  
Stary 2019-08-07, 09:38   #2344
sysa09
Zakorzenienie

Cytat:
Ja nie mam problemu z dzwonieniem. A czasem sporo trzeba.
Dzień dobry.
Jak samopoczucie z rana? U nas kwas, po wczorajszej wymianie zdań i generalnie szykują się ciche dni chyba. Zostaną tylko podstawowe komunikaty.
Ale zaraz się pozbędę tż, musi do banku podjechać rozliczyć 1-wszą transzę kredytu, bo potrzebujemy już 2-giej.
Tak że tak, nawet rozwodu nie będę mogła wziąć, bo kredyt nas trzyma bardziej niż ślub
A z drugiej strony jaram się, bo przywieźli nam właśnie kostkę brukową. Lada moment będą układać i zrobi się w końcu fajne otoczenie wokół domu. Muszę jeszcze bratową cisnąć, żeby już ogród projektowała )

To mnie najbardziej blokuje przed wzięciem kredytu, haha

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, szybkie pytanie, bo pamietam, ze ktoras z was miala chyba podobny problem - sluz w kupie? Co to oznacza?
U nas raz jest raz nie ma. Alergia na bmk. Nie wiem co u Ciebie będzie oznaczało. Idź do pediatry, zrob badanie kupki

30.06.2018
sysa09 jest offline  
Stary 2019-08-07, 09:40   #2345
grejpfrutowa01
Zakorzenienie

Butterfly, a wszystkie masz takie? Szary by uszedł, granat w sumie też, ale jak są w auta, albo inne typowo chłopackie, to może jednak nie
Cytat:
Przy kp to chyba normalne, jak jest w miarę niedużo.
U nas po Rotarix była jedna taka brzydka kupa, gdzie śluzu było dość dużo. Ale to jednorazowa tak akcja, chyba że tż nie zauważył/nie powiedział. Ale na codzień mimo kp nie zauważyłam.
Masz to częściej, czy tylko jednorazowa akcja? Obserwuj, jak więcej to do pediatry bym poszła.

grejpfrutowa01 jest offline  
Stary 2019-08-07, 09:42   #2346
absolwentka2010
Zakorzenienie

Dzień dobry ☺

U mnie biała flaga jeśli chodzi o karmienie. Mały dzisiaj znowu odmawiał jedzenia, aż mu w brzuchu burczalo i dałam butle, no nie przeskocze tego. Mój mąż ma wadę genetyczna jamy ustnej, może on tez ja będzie mieć i dlatego niechce. Już tak rozmyśla na zimno z mamą. Zjadł butle i cisza, poszedł spać, a tak krzyczał. Nie mam już siły na dalszą walkę, grunt że trochę pokarmilam, zawsze coś i już kończę ten temat.
Że mną została cukrzyca, więc odstawiam makego i wracam do ścisłej diety. Stąd te moje kilogramy po porodzie. Ciężki dzień się zapowiada, bo się trochę tym podlamalam, ale nic nie zrobię.
Stary 2019-08-07, 09:44   #2347
grejpfrutowa01
Zakorzenienie

patrycjakarabasz, a propos 51015 to mam wrażenie, że ich rzeczy zakładane przez głowę są ciasne. Już 2 body i koszulki pomimo że dobre, i pomimo zatrzasków z boku, ciężko mi włożyć. Muszę dobrze w rękach rozciągnąć. szkoda w sumie, bo na promce ceny niezle i wtedy stosunek ceny do jakości jest ok. Niektóre rzeczy mają dobre gatunkowo, a w niektórych po praniu szwy się skręcają i ogólnie tak sobie.

Stary 2019-08-07, 09:52   #2348
sysa09
Zakorzenienie

Smerfetka, jak wasza noc?

Moja dalej ogarnia te lewa dłoń, haha. Może będzie leworęczna po matce? Może w końcu coś po matce będzie mieć, pliiiis. Haha

30.06.2018
sysa09 jest offline  
Stary 2019-08-07, 10:10   #2349
sQuaara
Zakorzenienie

Ja dziś z dwójką a mąż wyjechał na cały dzień. No oczywiscie... Co za los...
Jest mój brat a młody kopie krzyczy i ucieka z wujkiem nie tylko z mamą... Ja pikole. A jeszcze z 10h...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Stary 2019-08-07, 10:12   #2350
smerfetk_a
Żona Gargamel

Dzisiaj fryzjer, jutro paznokcie, może trochę lepiej się poczuje
Żeby jeszcze parę kg zrzucić, ale kurde nie umiem się ogarnąć
Cytat:
Ja też bardzo nie lubię dzwonić, więc wyobraźcie sobie, jakie katusze przeżywałam pracując 1,5 roku jako dziennikarz. Ta praca polega przecież w dużej mierze na tym, że musisz pozyskać informacje których inni nie chcą ci podać. Do tego mój był dział.kryminalny więc musiałam pytać czasami policję czy prokuraturę o naprawdę delikatne sprawy

Cytat:
Ja nie mam problemu z dzwonieniem. A czasem sporo trzeba.
Dzień dobry.
Jak samopoczucie z rana? U nas kwas, po wczorajszej wymianie zdań i generalnie szykują się ciche dni chyba. Zostaną tylko podstawowe komunikaty.
Ale zaraz się pozbędę tż, musi do banku podjechać rozliczyć 1-wszą transzę kredytu, bo potrzebujemy już 2-giej.
Tak że tak, nawet rozwodu nie będę mogła wziąć, bo kredyt nas trzyma bardziej niż ślub
A z drugiej strony jaram się, bo przywieźli nam właśnie kostkę brukową. Lada moment będą układać i zrobi się w końcu fajne otoczenie wokół domu. Muszę jeszcze bratową cisnąć, żeby już ogród projektowała )

Mnie tak TŻ drażni że szok!
Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Smerfetka, jak wasza noc?

Moja dalej ogarnia te lewa dłoń, haha. Może będzie leworęczna po matce? Może w końcu coś po matce będzie mieć, pliiiis. Haha

Jakieś tam jęki były ale generalnie wróciło do jako takiej normy czyli pobudka o 00:30-1 i potem o 4 i 6

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

smerfetk_a jest offline  
Stary 2019-08-07, 10:13   #2351
grejpfrutowa01
Zakorzenienie

sQ, na pocieszenie powiem, że szybko Ci zleci ale współczuję bardzo...

Stary 2019-08-07, 10:28   #2352
Eceea
Zakorzenienie

Kupiłam Pampersy premium care 3, w domu patrzę, a to takie majciochy

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Ja miałam. Jak sporadycznie się pojawia to nic złego. U nas czasami był, obstawiam, że jelita muszą się "nauczyć" trawić i przyzwyczaić do mm

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez absolwentka2010 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

U mnie biała flaga jeśli chodzi o karmienie. Mały dzisiaj znowu odmawiał jedzenia, aż mu w brzuchu burczalo i dałam butle, no nie przeskocze tego. Mój mąż ma wadę genetyczna jamy ustnej, może on tez ja będzie mieć i dlatego niechce. Już tak rozmyśla na zimno z mamą. Zjadł butle i cisza, poszedł spać, a tak krzyczał. Nie mam już siły na dalszą walkę, grunt że trochę pokarmilam, zawsze coś i już kończę ten temat.

Że mną została cukrzyca, więc odstawiam makego i wracam do ścisłej diety. Stąd te moje kilogramy po porodzie. Ciężki dzień się zapowiada, bo się trochę tym podlamalam, ale nic nie zrobię.
I tak byłaś dzielna. A jeśli chcesz zakończyć laktację to wotamina b6 3x3 i picie szałwi i mięty (oddzielnie)

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Dzień dobry

Robiłaś krzywą? Ja jeszcze nie ;/

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
patrycjakarabasz, a propos 51015 to mam wrażenie, że ich rzeczy zakładane przez głowę są ciasne. Już 2 body i koszulki pomimo że dobre, i pomimo zatrzasków z boku, ciężko mi włożyć. Muszę dobrze w rękach rozciągnąć. szkoda w sumie, bo na promce ceny niezle i wtedy stosunek ceny do jakości jest ok. Niektóre rzeczy mają dobre gatunkowo, a w niektórych po praniu szwy się skręcają i ogólnie tak sobie.

Tak samo miałam z rampersamiod nich

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Kazik takie akrobacje odstawiał w nocy, że szok. Nogi w górę, nogi w górę, nogi w górę

Eceea jest offline  
Stary 2019-08-07, 10:43   #2353
blekitna laguna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
U nas raz jest raz nie ma. Alergia na bmk. Nie wiem co u Ciebie będzie oznaczało. Idź do pediatry, zrob badanie kupki

dzisiaj rano byla mikro kupka, a w zasadzie sluz w kolorze kupki. Wczesniej wydawalo mi sie, ze chyba jest sluz, ale nie analizowalam, bo nie bylo innych objawow.

Cytat:
U nas po Rotarix była jedna taka brzydka kupa, gdzie śluzu było dość dużo. Ale to jednorazowa tak akcja, chyba że tż nie zauważył/nie powiedział. Ale na codzień mimo kp nie zauważyłam.
Masz to częściej, czy tylko jednorazowa akcja? Obserwuj, jak więcej to do pediatry bym poszła.

rotarix byl tydzien temu w czwartek, mozliwe zeby po takim czasie cos sie pokazalo? W ogole mam wrazenie, ze po tym rotarixie jest malej gorzej. Przedtem byly histerie i placze, wydawalo nam sie, ze kolki, ale to co sie dzieje od niedzieli to jakis hardkor. Teraz je ladnie tylko rano, a potem jak ja przystawiam to czesto nie chce i sie prezy i wygina w luk i placze. Zapisalam sie na jutro do pediatry echh moze cos wymysli.
Stary 2019-08-07, 10:46   #2354
Katiebirdie
Raczkowanie

U mnie nie sprawdzały się głównie kaftaniki.
A największym failem jest to, że w rozmiarze 68 nie miałam nic z krótkim, bo nie spodziewałam się, że przed jesienią dorośnie do tego rozmiaru.

Dziewczyny bobath czy vojta? Neurolog do którego mamy pójść odsyła do specjalistów od vojty, ale do mnie jakoś bobath bardziej przemawia. Macie jakieś doświadczenia, uwagi?
Katiebirdie jest offline  
Stary 2019-08-07, 10:50   #2355
absolwentka2010
Zakorzenienie

Tak robiłam, ale wiedziałam, że coś się dzieje, bo raz ze waga, a dwa że miałam spadki cukru, że robiło mi się słabo i ratowalam się batonem.

51015 ma dziwna rozmiarowke bo zamówiłam wcześniej 62 i mały się nie mieścił. Dres był strasznie ciasny.
Stary 2019-08-07, 11:13   #2356
Lilly Greace
Dostojna peema.

Mam wrażenie, że jak moje dziecko co najmniej dwa razy na dobę nie obsika siebie, osoby zmieniającej pieluchę oraz czegokolwiek jeszcze innego to dzień uważa za nieudany.

Stary 2019-08-07, 11:20   #2357
Eceea
Zakorzenienie

Cytat:
Tak robiłam, ale wiedziałam, że coś się dzieje, bo raz ze waga, a dwa że miałam spadki cukru, że robiło mi się słabo i ratowalam się batonem.

51015 ma dziwna rozmiarowke bo zamówiłam wcześniej 62 i mały się nie mieścił. Dres był strasznie ciasny.
U mnie samopoczucie podobne ;( a co lekarz na to?

Eceea jest offline  
Stary 2019-08-07, 11:30   #2358
absolwentka2010
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
U mnie samopoczucie podobne ;( a co lekarz na to?

Jeszcze nie byłam. Badania robiłam na własną rękę.
Stary 2019-08-07, 11:57   #2359
sQuaara
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
U mnie nie sprawdzały się głównie kaftaniki.

A największym failem jest to, że w rozmiarze 68 nie miałam nic z krótkim, bo nie spodziewałam się, że przed jesienią dorośnie do tego rozmiaru.

Dziewczyny bobath czy vojta? Neurolog do którego mamy pójść odsyła do specjalistów od vojty, ale do mnie jakoś bobath bardziej przemawia. Macie jakieś doświadczenia, uwagi?
Ja team bobath

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Stary 2019-08-07, 12:51   #2360
Misha_
Wtajemniczenie

Ja tez bym poszla w bobath.

Misha_ jest offline  
Stary 2019-08-07, 13:12   #2361
grejpfrutowa01
Zakorzenienie

Cytat:

O masz. To u mnie nie. Jest normalnie.
Miałam w ciągu 2 m-cy od porodu zrobić krzywą. Tjaaaaaaaa. Zrobiłam. Uhm. Muszę do rodzinnego po skierowanie najpierw.

Stary 2019-08-07, 13:20   #2362
absolwentka2010
Zakorzenienie

Cytat:
O masz. To u mnie nie. Jest normalnie.
Miałam w ciągu 2 m-cy od porodu zrobić krzywą. Tjaaaaaaaa. Zrobiłam. Uhm. Muszę do rodzinnego po skierowanie najpierw.

To się ciesz! Ja sobie na to zapracowalam w przeszłości to mam za swoje, ale chociaż mobilizacja będzie i obym szybko zgubiła 12 kg, które mi jeszcze zostało.
Ostatnio spotykam sąsiadka, a ona do mnie, że w końcu chuda nie jestem 😂 😂 heh co by nie powiedzieć, że gruba.
Stary 2019-08-07, 13:31   #2363
AgataAgata9090
Zadomowienie

Cytat:
To się ciesz! Ja sobie na to zapracowalam w przeszłości to mam za swoje, ale chociaż mobilizacja będzie i obym szybko zgubiła 12 kg, które mi jeszcze zostało.
Ostatnio spotykam sąsiadka, a ona do mnie, że w końcu chuda nie jestem heh co by nie powiedzieć, że gruba.
Milutka sąsiadka nie ma co

AgataAgata9090 jest offline  
Stary 2019-08-07, 13:36   #2364
butterfly20
Zakorzenienie

U nas dzisiaj Tour de Pologne i oczywiście trasa obok przedszkola i musiałam dziewczyny wczesnie odebrać.Zoska dzisiaj przechodzi sama siebie...

Grejpfrutowa jak będę miała czas wieczorem to ci pokaże.autek tam nie ma,raczej gładkie ale ciemne kolory,no takie typowo chłopskie

Laski chyba do kościoła założyłaby rajstopy i nude szpilki,myślicie,ze lepszy kremowy żakiet czy taki nude z ekoskorki? (Oczywiście zdjęcie niż zrobiło super proporcje,wielka góra i mały dol haha,ale nieważne )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 731CA5A2-3474-45F2-A414-64C71154E66C.jpg (104,2 KB, 71 załadowań)

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline  
Stary 2019-08-07, 13:52   #2365
Martita_2012
Zadomowienie

Cytat:
dzisiaj rano byla mikro kupka, a w zasadzie sluz w kolorze kupki. Wczesniej wydawalo mi sie, ze chyba jest sluz, ale nie analizowalam, bo nie bylo innych objawow.

rotarix byl tydzien temu w czwartek, mozliwe zeby po takim czasie cos sie pokazalo? W ogole mam wrazenie, ze po tym rotarixie jest malej gorzej. Przedtem byly histerie i placze, wydawalo nam sie, ze kolki, ale to co sie dzieje od niedzieli to jakis hardkor. Teraz je ladnie tylko rano, a potem jak ja przystawiam to czesto nie chce i sie prezy i wygina w luk i placze. Zapisalam sie na jutro do pediatry echh moze cos wymysli.
Gdzieś czytałam, że po Rotarixie najbardziej się można zarazić rota właśnie 7 dnia po szczepieniu. Więc może to dlatego. A ten śluz jest przezroczysty czy w kolorze kupki?
Cytat:
Mam wrażenie, że jak moje dziecko co najmniej dwa razy na dobę nie obsika siebie, osoby zmieniającej pieluchę oraz czegokolwiek jeszcze innego to dzień uważa za nieudany.

Haha, mój wczoraj na panele nasikał. Leżał na boczku i chwilę przed sikiem odwrócił główkę i pewnie chciał powiedzieć: uważaj mama, no ale go zignorowałam

Martita_2012 jest offline  
Stary 2019-08-07, 15:02   #2366
blekitna laguna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam, że po Rotarixie najbardziej się można zarazić rota właśnie 7 dnia po szczepieniu. Więc może to dlatego. A ten śluz jest przezroczysty czy w kolorze kupki? Haha, mój wczoraj na panele nasikał. Leżał na boczku i chwilę przed sikiem odwrócił główkę i pewnie chciał powiedzieć: uważaj mama, no ale go zignorowałam

w kolorze kupki

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość

Laski chyba do kościoła założyłaby rajstopy i nude szpilki,myślicie,ze lepszy kremowy żakiet czy taki nude z ekoskorki? (Oczywiście zdjęcie niż zrobiło super proporcje,wielka góra i mały dol haha,ale nieważne )
fiu fiu, jaka laska
Stary 2019-08-07, 15:18   #2367
Lilly Greace
Dostojna peema.

Motyl, jestem za kremowym żakietem
Wspaniałą masz figurę, szacun
Stary 2019-08-07, 15:19   #2368
Katiebirdie
Raczkowanie

Mój obsikuje jak na razie tylko teściową
Katiebirdie jest offline  
Stary 2019-08-07, 15:29   #2369
absolwentka2010
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Mój obsikuje jak na razie tylko teściową
Mój starego 😂 😂
Stary 2019-08-07, 15:33   #2370
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie

Motyl też bym chyba poszła w kremowy. Ale zazdro figury!!!

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

A moja ostatnio wcale nie sika jak jest puszczona wolno
anuhaaaaaaaaaa jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości