Yorkshire terrier, york - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-11, 12:00   #121
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: york "mini"

rzastin, sa yorki małe i większe, tak samo jak sa ludzie duzi i mali, ale nie wolno przesadzać z pomniejszaniem, bo
" Jako reproduktorów używa się częściej malutkich piesków, by nie powiększać tej miniaturowej rasy. Spotykane często suczki o wadze do 2 kg są do hodowli za małe i nie powinny być kryte, gdyż istnieje ryzyko utraty miotu i matki."

czyli- dobry hodowca nie kryje małej suczki, czyli- dobry hodowca nie miniaturyzuje yorków.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:21   #122
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez keythh26 Pokaż wiadomość
nie rozumiem ziupelnie waszego oburzenia. chcialam sie dowiedziec paru rzeczy, a wy psy na mnie wieszacie bo mam ochote sprawic sobie malego nieklopotliwego pieska.mam takie warunki domowe,ze tylko maly piesek wchodzi w gre.poza tym czesto wychodze i chce swojego pieska wszedzie zabierac zeby nie czul sie samotny,uwazam sie za bardziej odpowiedzailna osobe niz wiekszosc z osob mnie krytykujacych. ja mam caly czas wolny, bo nie musze pracowac i stad moj apetyt na pieska, a wy podejrzewam kupujecie psa chodzicie na 10-12 godzin do pracy a pies jest sam.no i kto tu jest bardziej odpowiedzialnym opiekunem? dziwni jestescie,pozdrawiam
Nie dziw się proszę naszemu "poruszeniu"-jeśli piszesz, że pies jak marzenie to taki, który siusia do kuwety i mieści się do torebki-co mi daje do zrozumienia, że właśnie to będziesziesz z nim robić...
Co do mojej odpowiedzialności- mylisz się wielce- mam w domu cztery psy, w tym roku przeżyłam poród swojej suki, w trakcie którego dwa razy walczyłam o psie życie robiąc dwie półgodzinne reanimacje noworodkom , a potem 10 dni spałam po 3 godziny, żeby dokarmiać maluchy, żeby odciążyć sukę i żeby robić zastrzyki z glukozy... NIGDY nie zostawiam psów na dłużej niż 4 godziny i codziennie zapewniam im odpowiednią dawkę ruchu.
Gdybym nie miała czasu-po 10-12 godzin dziennie miałabym zaledwie rybki!
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:36   #123
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
rzastin, sa yorki małe i większe, tak samo jak sa ludzie duzi i mali, ale nie wolno przesadzać z pomniejszaniem, bo
" Jako reproduktorów używa się częściej malutkich piesków, by nie powiększać tej miniaturowej rasy. Spotykane często suczki o wadze do 2 kg są do hodowli za małe i nie powinny być kryte, gdyż istnieje ryzyko utraty miotu i matki."

czyli- dobry hodowca nie kryje małej suczki, czyli- dobry hodowca nie miniaturyzuje yorków.
Nie musisz mi tego tłumaczyć, zdaję sobie z tego sprawę.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 09:00   #124
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: york "mini"

wiem czego potrzebuje pies bo rodzice na swojej ogromnej posesji posiadaja dwa psy -owczarka niemieckiego i cane corso. wiec mam doswiadczenie.i nie potrzebuje uswiadamiania ze pies musi wyjsc i sie wybiegac. wiem ze nie ma takiej rasy jk york mini, i kupie tego psa z pelna swiadomoscia. a to ze czasem pieska zabiore na zakupy czy do restauracji nie jest powodem do podnoszenia takiego larum,pozdrawiam
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 09:32   #125
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: york "mini"

jestes świadoma, że kupisz pieska, który z zasady jest nierasowy- kundelek, choć każą za niego zapłacić, że kupisz pieska, którego pojono alkoholem być może, którego matka miała bardzo ciężki poród, a to wszystko tylko po to, żeby jakaś kreatura pseudohodowca mógł na allegro wystawiać "yorki mini"?
przeczytaj- proszę http://arka.strefa.pl/rasa.html
bo na takim psie możesz się bardzo zawieść
Nigdy natomiast nie kupuj psa od kogoś, kto oferuje
"rasowe bez rodowodu".


Ryzyko ogromne, gwarancji na cokolwiek żadnych, a do tego bardzo często kryje się za tym wszystkim cierpienie zwierząt - a to suk krytych zbyt często, a to szczeniąt o psychice, która nigdy nie pozwoli im na znalezienie dobrego kontaktu z człowiekiem, a to znowu tych z wrodzoną dysplazją, która była nie do uniknięcia już w chwili, gdy jakiś nastawiony na zysk półgłówek zdecydował się połączyć ze sobą dwójkę chorych rodziców).
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 10:22   #126
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: york "mini"

No to powodzenia. Tylko zebys potem nie plakala, jak wyrosnie z niego mieszanka jamnika z czyms tam, albo jak sie okaze ze ma dysplazje i bedzie skowyczal przy kazdym kroku... A na operacje wydasz wiecej niz na rodowodowego yorka.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 10:40   #127
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: york "mini"

psy załatwiające sie do kuwety i zamykane w klatkach pod nieobecność mieszkańców
ludzie pogłupieli,zroblili się na maxa wygodni,pies to żywa istota a nie zabawka.

Co do yorków mam podobne zdanie jak dziewczyny.Trzeba wziąść pod uwagę że za wszystkie anomalia te zwierzęta płacą zdrowiem,tak jest w przypadku uzyskiwania tych najmniejszych ras jak i największych np. w przypadku wilczarzy irlandzkich (notabene piękne psy) hodowcy próbują uzyskać maxsymalnie najwyższy wzrost dlatego te psy dożywają max. 9 lat,maja problemy z wydolnością organizmu.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 09:27   #128
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: york "mini"

a ja tak trochę z innej beczki.
yorki podobają mi się bardzo /i to te rasowe-nie mini/ tylko dziwi mnie jedno. jak dla mnie to york powinien być taką 'szczotką', znaczy mieć długie włoy, a na ulicach wyduję tylko dziwnie podstrzyżone. wygląda to cokolwiek śmiesznie. I stąd moje pytanie: czy jak yorka się nie obcina, tylko zapuszcza mu włosy /podcinanie jest ok/ to czy mu coś się źle robi??
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 09:45   #129
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: york "mini"

oczywiscie wiem ze powinnam wziac yoreczka od zaufanego hodowcy,akurat takiego zanalzlam-polecial mi go sasiad, widzialam te pieski bo ma jet tez wlasnie od tego pana moja znajoma. ja nie pracuje wiec moj czworonozny przyjaciel bedzie mial zapewnione komfortowe warunki-nigdy nie bedzie sam zawsze bedziemy razem.ale jednak to OGROMNA ODPOWIEDZIALNOSC no i wydatek niemaly.jeszcze sie zastanawiam.wiem ze dopoki nie bede miala pewnosci nie bede ryzykowac kupnem psa,pozdrawiam
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 14:21   #130
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: york "mini"

To zalezy co masz na mysli mowiac 'zaufany hodowca'. Czy hodowce, ktory Ci sprzeda psa z papierami, czy 'hodowce', ktory ma pieski taniej, a zaufany bo dobry znajomy czy mily i 'dba' o swoje psy. Niestety na tym drugim przypadku mozna sie mocno przejechac. Nawet jesli kazdy szczeniak jest kochany, karmiony i ma dobre warunki to i takk 'hodowca' robi im krzywde, bo rozmnaza zwierzeta bez wiedzy. Nie wspomian tu juz zupelnie o 3 przypadku, czyli masowej produkcji z nastawieniem wylacznie na kase. Babcia kupila owczarka niemieckiego od takiego wlasnie 'zaufanego hodowcy'. Pies ma cudowny charakter (na szczescie), ale ma dysplazje i leczenie wynioslo tyle samo co rodowodowy wilk... Przed tym Cie probujemy przestrzec. Rodowod nie jest tylko swistkiem uprawniajacym do udzialu w wystawach. Jest gwarancja ze bierzesz psa o okreslonym wygladzie i charakterze, przebadanego zaszczepionego i zdrowego, z wykrytymi wszelkimi wadami... Czy kupila bys 'orginalna' pralke bez gwarancji za pol ceny? Ja nie... A psa/kota bez rodowodu to wezme tylko za darmo.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 14:23   #131
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: york "mini"

czy ktoś odpowie na moje pytanie?? #16
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 14:41   #132
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: york "mini"

mala, myslę, że nie wszystkim chce się dbac o włosy yorka (bo york ma podobno włosy, nie sierść), nie wszystkim chce się utrzymywac te włoski w stanie "całej okazałosci", bo to kłopot- tak samo niektórzy dla wygody strzyga persy

moje spostrzerzenie tylko jedno- jak komus sie nie chce czesac psa, to na gwizdek bierze sobie psa z taką sierścią? moje ukochane charciki włoskie tez są malutkie, a włosów maja tyle co wyleniały dywan

oto wspaniały, rasowy, licencjonowany reproduktorek:P Deus Limelight Joreta, cudny! jakby kazdy york tak wyglądał, to bym kochała ta rasę, niestety większośc "yorków" to jakies "wariacje na temat", mało co przypominajace pierwowzór (bo oczywiście 10% yorków widywanych na ulicy ma rodowód)

keythh26 jeśli musisz miec tego pieka, to radzę 55 razy sie zastanowić, bo jak go kupisz, to nie będzie reklamacji. Hodowca jest do czegos zobowiązany, jesli np. nie powie ci, że pies jest chory, jesli sie rozmyslisz, możesz go zwrócić, możesz "dobrac się mu do tyłka" przez związek kynologiczny...
A ktoś, kto hoduje "hobbystycznie"- czyli nielegalnie- nie ejst zobowiązany do niczego, bo nie podpisujesz zadnej umowy. ja na twoim miejscu wystrzegałabym sie takiego kupowania, bo pies bez rodowodu to cos w stylu tej pralki bez gwarancji, albo butów adidosa.
York zyje 15 lat, coś koło tego- w takim wypadku 1500 za psa z rodowodem to mały wydatek, 100 zł rocznie, mniej niz 10 zł miesięcznie. I masz pewnośc, że wyrośnie ci York, a nie jakas pokraka pokrzyżowana z mopem do zmywania podłogi, i bedzie taki piekny, jak na zdjeciu. A co do rozmiaru, to hodowca by ci napewnio znalazł jakąs mała suczkę ( a małe suczki sa napewno tańsze, bo z zasady nie nadaja sie do rozmnażania, do hodowli) po nizszej cenie. Sa tez raty...dla chcącego nic trudnego.

ps. jakie sa rasy mniejsze od yorka??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg deus.jpg (12,7 KB, 74 załadowań)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 14:55   #133
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: york "mini"

Polecam Ci zaopiekować się przez dłuższy czas yorkiem znajomych, np. kiedy oni pracują. Poznasz lepiej charakter tych psów, ich "sposób bycia", zobaczysz, czy Ci to odpowiada.
Teriery są bardzo żywiołowe, a York to jakby nie patrzeć, terierek. Mają inny chrakter niz owczarki i cane corso /przy takim małym rozrabiace tamte psy to oazy spokoju /
Pzdr


Cytat:
Napisane przez keythh26 Pokaż wiadomość
oczywiscie wiem ze powinnam wziac yoreczka od zaufanego hodowcy,akurat takiego zanalzlam-polecial mi go sasiad, widzialam te pieski bo ma jet tez wlasnie od tego pana moja znajoma. ja nie pracuje wiec moj czworonozny przyjaciel bedzie mial zapewnione komfortowe warunki-nigdy nie bedzie sam zawsze bedziemy razem.ale jednak to OGROMNA ODPOWIEDZIALNOSC no i wydatek niemaly.jeszcze sie zastanawiam.wiem ze dopoki nie bede miala pewnosci nie bede ryzykowac kupnem psa,pozdrawiam
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 14:57   #134
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: york "mini"

dzięki. tak york ma włosy
szkoda że ludzie tak 'krzywdza' /bo dla mnie to jest krzywda taki obgolony york/ te śliczności.

a co do kupna to też jestem za rodowodem, a nie jakąś ściemą rasowy ale nie dostał rodowodu bo coś tam.... żałosne
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 15:00   #135
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość

ps. jakie sa rasy mniejsze od yorka??
Chiuaua
http://images.google.pl/images?q=chi...mages&ct=title
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 15:02   #136
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez rzastin Pokaż wiadomość
Polecam Ci zaopiekować się przez dłuższy czas yorkiem znajomych, np. kiedy oni pracują. Poznasz lepiej charakter tych psów, ich "sposób bycia", zobaczysz, czy Ci to odpowiada.
Terriery są bardzo żywiołowe, a York to jakby nie patrzeć, terrierek. Mają inny chrakter niz owczarki i cane corso /przy takim małym rozrabiace tamte psy to oazy spokoju /
Pzdr
Oj tak - z mojego doświadczenia wynika, że teriery są fantastycznymi, kochającymi psamii- są jednak psami TYLKO swoich domowników...moje Szkoty- nie znoszą obcych, tzn. tolerują ich i niepozwalają sobie na pieszczoty, a ni pianie cienkim głosem nad uszami

Teriery są wielkimi indywidualistami, są uparte, ciężko jest z nich zrobić przytulankę Ich najpiękniejsze cechy to ogromne przywiązanie, odwaga,umiejętność odgadywania nastrojów człowieka...poza tym są piekielnie inteligentnymi stworami
Nie wolno zapominac, że teriery są psami myśliwskimi-potrzebują naprawdę dużo ruchu
Tutaj wklejam grupy FCI: http://www.psy.info.pl/o/grupy_fci.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 15:05   #137
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
York zyje 15 lat, coś koło tego- w takim wypadku 1500 za psa z rodowodem to mały wydatek, 100 zł rocznie, mniej niz 10 zł miesięcznie. I masz pewnośc, że wyrośnie ci York, a nie jakas pokraka pokrzyżowana z mopem do zmywania podłogi, i bedzie taki piekny, jak na zdjeciu.
ps. jakie sa rasy mniejsze od yorka??


Cytat:
Napisane przez rzastin Pokaż wiadomość
To male cos z wylupiastymi oczkami? Zawsze zapominam jak toto cie nazywa, cziłała to taka pisenka byla
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 15:27   #138
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Oj tak - z mojego doświadczenia wynika, że teriery są fantastycznymi, kochającymi psamii- są jednak psami TYLKO swoich domowników...moje Szkoty- nie znoszą obcych, tzn. tolerują ich i niepozwalają sobie na pieszczoty, a ni pianie cienkim głosem nad uszami

Teriery są wielkimi indywidualistami, są uparte, ciężko jest z nich zrobić przytulankę Ich najpiękniejsze cechy to ogromne przywiązanie, odwaga,umiejętność odgadywania nastrojów człowieka...poza tym są piekielnie inteligentnymi stworami
Nie wolno zapominac, że teriery są psami myśliwskimi-potrzebują naprawdę dużo ruchu
Tutaj wklejam grupy FCI: http://www.psy.info.pl/o/grupy_fci.html
Ja mam Westa i jest to totalna przytulanka, bardzo cierpliwa, uwielbia obcych, dzieci, inne psy i koty

Nawet weterynarz był ostatnio zdziwiony, bo po raz pierwszy widział Westa, który w stopniu całkowitym pozbawiony jest fochów i nie histeryzuje
Co do reszty to się zgadzam
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 15:39   #139
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
I masz pewnośc, że wyrośnie ci York, a nie jakas pokraka pokrzyżowana z mopem do zmywania podłogi,
Milosniczka zwierzat i przyszla weterynarz... Pieknie
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 16:17   #140
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Milosniczka zwierzat i przyszla weterynarz... Pieknie
hiperbola- taki srodek stylistyczny
jeśli o to chodzi, to wiem, że mopy się nie rozmnażają
a jasność wypowiedzi cenię przde wszystkim.
uwagi proszę na priv, przepraszam za OT
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 20:39   #141
masiek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 158
Dot.: york "mini"

Nie rozumiem po co ludzie chcą psa ale tak by nie mieć wobec niego obowiązków. Więc radze bardzo się zastanowić, po co ci taki stór. Na dodatek takie mini psiaki mają bardzo trudne, życie przeważnie są bardziej strachliwe, wtedy nici z wychodzenia na miasto, ze strachu potrafią krzyczeć głośniej niż duże psiaki,no i mają tendencję do chowania się po kątach utykania za szafami, w zwiniętych dywanach. łatwo takiemu małemu zrobić krzywdę zdepnąć itp.
No i jak się z takim stworkiem bawićchyba wykałaczkami, jak się przytulić do takiego maleństwa.
Pies to pies, ma cztery łapy lubi chodzić na spacery, nawet pieszczochy z poduszki lubią wytarzać się w czymś śmierdzącym, bo psy uwielbiają smrodki.
No i trzeba też wiedzieć, że psie szczeniaki niezależnie od rasy rodzą się podobnej wielkości. I szczeniak np doga niemieckiego jest tak samo duży jak szczenie zwykłej yorkii a co musi przejść taka malutka yorka.... wyobraź sobie, że musisz urodzić coś co jest tak duże jak ty.
masiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 13:38   #142
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: york "mini"

na wystawie w Sopocie, pewien chodowca z Łodzi miał taką miniaturke yorka - suczkę.... od razu mówił, ze nie można jej dopuszzcać, bo podobno takie maleństwo jak ona nie miałoby szans na młode, bo skończyłoby sie to śmiercią :-(
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 21:18   #143
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: york "mini"

witaj
Ja własnie od jakiś dwóch tyg jestem szczęśliwą posadaczką Yorka -( no raczej kundla, bo nie kupiłam go za 2,5 tyś dla jakiegoś papierka, który mi do niczego nie byłby potrzebny)
No, ale mój kundelek jest prześliczny no i wygląda i zachowuje się jak prawdziwy rasowiec ( o dziwo, jego rodzice równiez!! )

Naprawdę, jesli chcesz niekłopotliwego pieska to odradzam Yorka za 2,5 tyś czy Yorka-kundla za 1 tyś. Tym bardziej, napewno nie jest to pies do torebki - żaden pies nie jest do torebki!! Ja swojego tylko znoszę ze schodów, bo jest za mały i nie sięga narazie, a tak to tylko chodzi - a uwielbia jak TŻ ucieka. Wogóle to na początku, jakieś kilkanaście dni temu ważył całe 0,80 kg Uwielbia byc na dworze, wtedy ożywa na maxa. Póki co w domu pod nieobecność domowników jest grzeczny... ale zobaczymy co będzie później (teraz ma 7 tyg)
Jak sie rozbawi to jest czasmi nie do zniesienia Uwielbia zabawy (tzn gryzienie , kopanie itp) o 2:30 - 3:00 w nocy. Szczeka piskliwym glosikiem, warczy i gryzie wszystko.
Poza tym to bardzo mądry piesek, w szoku jestem jak sie słucha, nie goni za obcymi, fantastyczny symulant i strasznie wybredny jesli chodzi o jedzenie.
Co do fryzurki - okropnie nie podobaja mi się takie "zapuszczone" Yorki.... z tymi glupimi kokardkami i gumeczkami, spinkami. Swojego tak nie skrzywdzę, tylko będzie obcinany.

Ja nie zamierzam cie umoralniać ... ale nie kupuj pieska - wizytówki, żeby męczył się na rękach, przeżywał katusze zdobienia, i była maskotką dla ciebie i znajomych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN4404.JPG (52,6 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN4406.JPG (21,7 KB, 68 załadowań)
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 21:38   #144
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez Angelika Pokaż wiadomość
witaj
bo nie kupiłam go za 2,5 tyś dla jakiegoś papierka, który mi do niczego nie byłby potrzebny)
.
Przepraszam- o jakim papierku piszesz? Jeśłi masz na myśli metrykę psa - czyli dowód, że jest po rodowodowych rodzicach - to zaskoczę Cię pisząc, że jest to koszt mniejszy, niż 30 złotych!

"PRZECIEŻ koszt (wspomnianych papierów) to:

karta miotu 19,-
metryka 22,-* ilość szczeniąt
karta kopulacji 15,-
składka członkowska 44,- raz na rok
przydomek hodowlany 30,- raz na całe życie
pozostałe koszty w tym przegląd i tatuaże 10,-"
źródło: http://www.husky-siberian.com/cena.htm
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 21:46   #145
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: york "mini"

cena psa, nie papieru
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 22:08   #146
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: york "mini"

ciekawe, dlaczego pies z rodowodem jest droższy od tego bez rodowodu...
Bo na swiecie tak jest, że jak ktos chce cos dobrego i taniego, to musi kupić dwie rzeczy.
Rodowód to nie jakis papierek, to gwarancja jakości, świadectwo oryginalności i karta gwarancyjna psa w jednym.
Kupowanie kundelka- interes życia
Czasem udaje se kupic zdrowego i porządnego yorkowego kundelka- czasem. I nikogo nie zachecam do takiego zakupu, bo mu się może akurat to nie udać.
Uważam, że proceder rozmnażania zwierzat "rasowych bez rodowodu" to nic dobrego i nie należy go w żaden sposób popierać- bo nikt nie sprzedaje tanich psów z dobrego serca, przeciwnie- wyhodowanie rasowego psa to taki koszt, że hodowca mało co zarabia- a pseudohodowcy interes się kręci (bo nie musi sprawdzac swoich psów na wystawach, nie musi ich badać, może kryc suke ile chce- a więcej szczeniaków- większy zysk, nie musi szczepić, karmic dobrze- nic nie musi)
http://arka.strefa.pl/rasa.html
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 08:42   #147
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez Angelika Pokaż wiadomość
witaj
Ja własnie od jakiś dwóch tyg jestem szczęśliwą posadaczką Yorka -( no raczej kundla, bo nie kupiłam go za 2,5 tyś dla jakiegoś papierka, który mi do niczego nie byłby potrzebny)
No, ale mój kundelek jest prześliczny no i wygląda i zachowuje się jak prawdziwy rasowiec ( o dziwo, jego rodzice równiez!! )
No prosze prosze, jestem pelna podziwu! Jestes pierwsza osoba ktora nie boi sie nazwas swojego nierasowego psa kundlem. Wszyscy posiadajacy nierasowe psiaki w typie rasy sa swiecie oburzeni, ze ktos nazwal ich psa kundlem, bo przeciez to wzorzec rasy A przeciez kundel to nic strasznego. Ja mam dachowca i jest to najcudowniejszy DACHOWIEC na swiecie. A niech se wyglada jak jakas rasa, to jest moj dachowiec

Tyle ze ja bym nie zaplacila za kundelka. Z tych kilku powodow o ktorych dziewczyny pisza wyzej. Nawet jesli rzeczywiscie pies jest od czlowieka ktoremmu lezy dobro zwierzaka, rozmnaza je raz w roku, dobrze karmi, zaszczepi przed sprzedaza itp. To jednak nie zrobi pelnych badan, moze nieswiadomie robic psom krzywde i rozmnazac je powielajac wady. Znam juz 2 przypadki milego hodowcy, ktory kocha swoje psy i rozmnaza zeby i inni tez mogli takie kochac i w obu przypadkach mlode byly z niewykrytymi wadami do leczenia.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 09:25   #148
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez czarny kot Pokaż wiadomość
Znam juz 2 przypadki milego hodowcy, ktory kocha swoje psy i rozmnaza zeby i inni tez mogli takie kochac i w obu przypadkach mlode byly z niewykrytymi wadami do leczenia.
Ja znam przypadek hodowcy , który mając piękną suczkę po championach, krytą przez świetne psy, dorobił się miotu, który cały poszedł do uśpienia /a ponoć to zdarza się częściej/.
Znajomy weterynarz powiedział, że to efekt "przerasowienia", wciąz krzyżuje się najlepsze psy z najlepszymi, w końcu pula genów się wyczerpie i rodzą się psy, które pod względem zdrowotnym sa o wiele słabsze od tych bez rodowodu. /oddaje sens jego słów, sformułowal to chyba inaczej/. Pogląd niepopularny, głośno sie o tym w pewnych kręgach nie mówi.
To tez dość ciekawe stwierdzenie.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 09:29   #149
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: york "mini"

No faktycznie, ale to juz inna sprawa. Krzyzowanie wciaz tymi samymi genami. To tak jak przy nie rasoowych krycie matki synem.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 09:51   #150
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: york "mini"

Cytat:
Napisane przez czarny kot Pokaż wiadomość
No faktycznie, ale to juz inna sprawa. Krzyzowanie wciaz tymi samymi genami. To tak jak przy nie rasoowych krycie matki synem.
No tak, tylko że o tym sie raczej głośno nie mówi, a wciąż słyszę tylko o chorych psach bez rodowodu.
Przecież wielorasowce są chyba najzdrowsze, z tego co mi sie o uszy obiło. Mieszanka genów dobrze im robi.
/To nie znaczy, że popieram praktyki niektórych z hodowców/.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-15 06:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.