Niespokojne nogi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-08, 09:26   #31
marger5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 14
Dot.: Niespokojne nogi

o jej..czytajac ten watek przypomniałam sobie mój pobyt w szpitalu dwa lata temu..podawali mi silne leki i wlasnie po nich mialam niespokojne nogi. okropne uczucie.. wieczorem wszyscy dawno już lezeli w lozkach, a ja maszerowałam po korytarzu z parenaście minut, żeby przeszlo. dopiero wtedy mogłam położyć sie spac. potem na szcescie to przeszlo, ale doskonale was rozumiem co to znaczy mieć niepokoj w nogach.
marger5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 10:59   #32
eszeweria
Raczkowanie
 
Avatar eszeweria
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 494
Dot.: Niespokojne nogi

Witam w klubie wierzgajacych...
Ja ten stan mam od dawna ale ostatnio bradzo się nasilił i mąż chce mnie wysłac do lekarza bo nie może przeze mnie spać... dziś nie spałam wogóle. U mie wygląda to tak - najczęściej dopada mnie jak chce iść spać wtedy zaczyna mnie rwać, kręcić w łydkach, rzucam nogami to uczucie jest nie do wytrzymania, czesto tez pojawia się uczucie parzenia w stopy mam wrażenie ze stopy są rozgrzane do granic mozliwości - najchętniej chodze wtedy po glazurze w łazience bo jest chłodna ale to tylko chwilowa ulga im bardziej je chłodze tym bardziej mnie parzą, próbowałam więc je ogrzewac...acha zapomniałam dodac że jak mnie kręci i parzy to na stopach od zewętrznej strony (nie od strony pięty) wychodza mi żyły, widze je i czuję jak pulsuje krew... jak pisałam chłodzenie nie pomaga wiec próbowałam ogrzewac polewałam prysznicem gorąca wodą stopy i łydki, potem biegiem do łożka - czułam jak krew mi pulsuje w nogach i takie uczucie wychodzacego zimna z nóg - takie uczucie trwa kilka minut i jesli udaje mi się w tym czsie zasnać to śpię jak nie cała historia z kreceniem w nogach zaczyna się od początku.
Magnez łykam regularnie bo piję dużo kawy i palę papierosy do tego codziennie witaminy centrum i piję wodę wysokomineralizowaną kryniczanke tak od ok. 3 tygodni bo dopadła mnie depresja i wyczuytałam że moge miec niedobór litu w organizmie a tylko ta woda ma w składzie lit.
Jestem zmęczona tym wszystkim, dwoje urwisowatych dzieci ( 2,5 roku i rok) przepuklina w lędźwiowej częsci kręgosłupa, wypuklina w szyjnej, depresja, krecenie w nogach, które odbiera mi sen - mam 27 lat a czuję się jak 70-latka przezuta i wypluta...co dalej... nie wiem
__________________
przyroda w obiektywie : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247348
milion nici milion pomysłów : https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...40#post7397640
eszeweria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 20:31   #33
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Niespokojne nogi

O boże,ja też to mam.
Zanim usypiam muszę ruszac stopami,bo nie usne! tak samo na lekcjach ciągle ruszam nogami,macham jakby do rytmu muzyki.
Poza tym czuję niekiedy takie przepływy jakby krwi,mrowienie ,jest to chwilowe,ale jest.
Niekiedy też dochodzi pieczenie,swędzenie i wyłażące żyły..
ehhh..
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 12:27   #34
paulinkaa_nh92
Rozeznanie
 
Avatar paulinkaa_nh92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 747
Dot.: Niespokojne nogi

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
O boże,ja też to mam.
Zanim usypiam muszę ruszac stopami,bo nie usne! tak samo na lekcjach ciągle ruszam nogami,macham jakby do rytmu muzyki.
Poza tym czuję niekiedy takie przepływy jakby krwi,mrowienie ,jest to chwilowe,ale jest.
Niekiedy też dochodzi pieczenie,swędzenie i wyłażące żyły..
ehhh..
ja mam to samo.. myslalam, ze to normalne, ale niedawno zaczelam o tym czytac i sie dowiedzialam, ze to sie nazywa ' syndrom niespokojnych nog ' . nie wiem jak sobie z tym poradzic, bo nie moge zasnac przez to ... czytalam tez, ze to moze byc na tle nerwowym. To fakt, ze czesto sie denerwuje, ze przez szkole jestem w stresie ..moze trzeba zaczac zazywac jakies witaminy , albo cos?. .
__________________
"And with the world
I'm makin' love
With my heart
I'm makin' love"
paulinkaa_nh92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 08:49   #35
pawelnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Niespokojne nogi

Witam. Ja rowniez mam ten sam problem. I przez to wiele nieprzespanych nocy. Bylem z tym problemem u lekarza. I przepisal mi lek o nazwie "Requip" na niespokojne nogi i rowniez sa to tabletki na leczenie Parkinsona. Stad moja obawa przed chorob Parkinsona dopiero drugi dzien biore tabletki i jeszcze nie czuje zmian. Pozdrawiam

Edytowane przez pawelnn
Czas edycji: 2009-08-28 o 08:51
pawelnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 08:52   #36
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Niespokojne nogi

O! Temat odświeżony.

Ja zauważyłam u siebie "rzuty" tej dolegliwości. W bardziej stresowych okresach znacznie się nasila i niemalze uniemożliwia normalne funkcjonowanie, co potwierdza, że to jednak moze byc na tle nerwowym...

Mi pomaga chyba tylko regularny wysiłek fizyczny, najlepiej "męczący" te nogi.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 10:23   #37
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Niespokojne nogi

Hejka
moj Tz ma tez niespokojne nogi, pare lat temu znalazłam stronkie niespokojnenogi.pl i troche sie uspokoiłam... stan ten pojawia się na szcescie raz na jakis czas.... najlepiej jak wtedy pochodzi, porobi przysiady i czeka jak przejdzie, kiedy miał duze nasilenie tego to pobrał magnez i przeszło....
p.s. okazało sie ze jeszcze 2 znajome osoby to maja, wiec to dosc rozpowszechniona przypadłosc

pozdrawiam
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 11:34   #38
LaylaDamment
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 579
Dot.: Niespokojne nogi

Nie jestem sama widzę
Wieczorem jak leżę w łóżku to czuję,że muszę kopnąć i wierzgnąć nogami,to jest wbrew mojej woli xD Okropne,zamiast spać to kopię...
LaylaDamment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:04   #39
Timur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Niespokojne nogi

od pół roku choruję na zespół niespokojnych nóg, ale dopiero teraz z internetu dowiedziałam się że to tak się nazywa. Laczyło mnię wielu specjalistów na alergię, kręgosłup depresję.Brałam różne leki, akupunkturę, masaże, fizykoterapię. Bez skutku.Nocą pieką mnię stopy przez co nie śpię .W ciągu dnia piecze mnię całe ciało. Zrobiłam wszystkie potrzebne badania Wszystko jest w normie (F, Mg)Ostatnio lekarz kazał zbadać kał na pasożyty. Badania nic nie wykazały.Wyłączyłam się z prac społecznych i życia towarzyskiego. Napiszcie , czy ktoś się z tego wyleczył?Częściową ulgę dają mi zastrzyki milgamma N (zespół witamin B1, B6, i B12), ale nie na długo.Może jakiś homeopata leczy te sprawy.? pomóżcie.
Timur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 14:15   #40
Lusia58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Niespokojne nogi

Witam.ZNN dokucza mi już kilka lat. Udałam się po poradę do neurologa i ten zapisał mi lek MADOPAR 62,5 w kapsułkach. Nareszcie mogę spać spokojnie. Pozdrawiam
Lusia58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 09:30   #41
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Niespokojne nogi

O jej ja tez to mam, ale u mnie zaczelo sie to pare miesiecy temu, nie mam tego codziennie, ale czesto i tylko gdy zasypiam, w czasie snu nie. U mnie nie jest to jakies straszne, czuje poprostu ze musze ruszyc nogami, i mam tak z 2-3 razy zanim zasne. Czuje jakby te nogi byly jakies twarde czy ciezkie i wtedy musze nimi ruszyc.
Dobrze ze sie od tego nie umiera.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 13:27   #42
Aga em
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 303
Dot.: Niespokojne nogi

Cytat:
Napisane przez Lusia58 Pokaż wiadomość
Witam.ZNN dokucza mi już kilka lat. Udałam się po poradę do neurologa i ten zapisał mi lek MADOPAR 62,5 w kapsułkach. Nareszcie mogę spać spokojnie. Pozdrawiam
czy miałaś jakieś dolegliwości uboczne po przujmowaniu tego leku?
ja już brałam sinemet CR i pronoran i obydwa powodują dużą senność a pronoran do tego jeszcze nudnosci.

byloby fajnie znależć coś co pomaga bez kreowania nowych dolegliwosci.

ja mam problem z ZNN od kilkunastu lat (oczywiscie swiadomośćm że to ZNN mam od całkiem niedawna - jakieś dwa lata)
w moim przypadku dolegliwości występują codziennie i nie tylko przed snem, cczęsto zaczynją się już wczesnym popołudniem.

i to powoduje may paradoks- lekarz sugeruje- wez dwie tabletki dziennie- jedną z lunchem a drugą na wieczor, to objawy znikną- ale pojawia się senność i od 14:00 w pracy oczy na zapałkach opieram i jestem w stanie zasnąć w każdej pozycji jeśli tylko zamknę oczy.
życie z ZNN nie zawsze jest łatwe
Aga em jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 18:33   #43
Lusia58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Niespokojne nogi

Cytat:
Napisane przez Aga em Pokaż wiadomość
czy miałaś jakieś dolegliwości uboczne po przujmowaniu tego leku?
ja już brałam sinemet CR i pronoran i obydwa powodują dużą senność a pronoran do tego jeszcze nudnosci.

byloby fajnie znależć coś co pomaga bez kreowania nowych dolegliwosci.

ja mam problem z ZNN od kilkunastu lat (oczywiscie swiadomośćm że to ZNN mam od całkiem niedawna - jakieś dwa lata)
w moim przypadku dolegliwości występują codziennie i nie tylko przed snem, cczęsto zaczynją się już wczesnym popołudniem.

i to powoduje may paradoks- lekarz sugeruje- wez dwie tabletki dziennie- jedną z lunchem a drugą na wieczor, to objawy znikną- ale pojawia się senność i od 14:00 w pracy oczy na zapałkach opieram i jestem w stanie zasnąć w każdej pozycji jeśli tylko zamknę oczy.
życie z ZNN nie zawsze jest łatwe
Witam. Na początku kuracji brałam Madopar ok.godz 12:00 i drugi raz wieczorem ok pół godz przed snem. Jednak po zażyciu leku byłam senna i dlatego biorę tylko przed snem. Neurolog przepisał mi jeszcze MADOPAR HBS o przedłużonym działaniu, bo nogi budziły mnie w nocy. Teraz śpię spokojnie do rana. Zauwazyłam też ,że po wypiciu mocnaj herbaty /kawy nie piję/objawy nailają się. Lek ten biorę już prawie 4 lata i jest lepiej. Mogę już spokojnie siedzieć i co najważniejsze spać w nocy. Pozdrawiam
Lusia58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 00:17   #44
precell
Przyczajenie
 
Avatar precell
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 23
Dot.: Niespokojne nogi

Odkopuję Mój tż też nie może przez to spać. Pomaga mu masaż stóp, czuć że ma je strasznie spięte. To się nazywa chyba refleksologia stóp i pomaga. Wtedy rozluźniony (czasami masuję też łydki) spokojnie zasypia. Znacie może jakieś kursy masażu/ specjalne ruchy które mogłyby dawać lepsze rezultaty? Wiem że na taką terapię można chodzić do masażysty ale wiadomo w domu wygodniej i za darmo Bo magnez niestety nie pomaga.
precell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 20:47   #45
Sardyncia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Niespokojne nogi

A ja na RLS cierpie też ładnych parę lat. Ostatnio miałam spokoj i jesienią znowu kręcenie wróciło. Nieprzespane noce, płacz z uczucia strasznej bez radności. Potem pomagało mi leżenie jakeś 1h przed snem z nogami nieco wyżej- jakis walek czy koc zwinąć. Pilam melise, bralam leki uspokajające. A teraz szybszy sposób- smaruje nogi żelem do zmęczonych nóg z kasztanowca z firmy Ziaja, kosztuje grosze i po 3 minutach od początkow objawów kręcenie ustaje i moge spokojnie zasnać!:rolleye s:
Sardyncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 22:11   #46
winnie525
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: Niespokojne nogi

Witam.
Chcialam takze dodac cos od siebie (przepraszam za brak polskich znakow).
Syndrom Niespokjnych Nog po prostu nazywam kreceniem, mam to juz od nastolatki. Obecnie mam 34 lata. Wiem ze w moim przypadku pomaga wszystko co nagrzewa mi stopy. Bez skarpetek nie ma szans na zasniecie, niezaleznie od pory roku. Zima terfmofor. Dziala prewencyjnie na bol. Niestety ostatnio objawy nasilily sie i powiem szczerze ze nie wiem co robic. Mieszkam w Anglii i tu ciezej kupic jakas masc albo zapytac lekarza co z tym zrobic, wszyscy uwazaja ze nie ma na to lekarstwa. Pamietam ze majac 22 lata strasznie zimna naziebilam stopy ze tzw krecenie doszlo do kolan. Bol byl okropny a nogami trzeslam i krecilam non stop. Zdeterminowana poszlam do lekarza. Pani doktor szybko skierowala mnie na badanie krwi i wyszlo cos, chyba zakazenie gronkowcem (o ile pamietam). Dostalam antybiotyk i DOSLOWNIE w ciagu paru dni bol zmniejszyl sie o polowe a pod koniec tygodnia prawie sie unormowalo. Antybiotyk przyjmowalam przez dwa tygodnie. Mialam tez krem, ktory moj Dziadzius mial przepisany na cos tam, niestety byl on wylacznie na recepte i wiem ze powodowal rzednienie krwi. Ten krem stosowalam, kiedy nie bylo mowy o spaniu; smarowalam nim stopy i okolice kostek. Pare minut i bol przechodzil. Nazwy nie pamietam, wiem ze byl sprzedawany tylko recepte i byl to silnie dzialajacy srodek. W tej chwili mecze sie z tym bolem (jakos tak od paru tygodni powrocil), jedynie co moge to ogrzac stopy ale zadnych medykamentow nie mam. Moze tez i klimat w Anglii, wieczna wilgotnosc i raczej chlod wplywa na mnie niekorzystnie. Wiem ze inni to maja chociaz nie znam osobiscie nikogo oprocz mojej mamy. Pozdrawiam wszystkie krecace nozkami
winnie525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 22:51   #47
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Niespokojne nogi

Cytat:
Napisane przez winnie525 Pokaż wiadomość
Witam.
Chcialam takze dodac cos od siebie (przepraszam za brak polskich znakow).
Syndrom Niespokjnych Nog po prostu nazywam kreceniem, mam to juz od nastolatki. Obecnie mam 34 lata. Wiem ze w moim przypadku pomaga wszystko co nagrzewa mi stopy. Bez skarpetek nie ma szans na zasniecie, niezaleznie od pory roku. Zima terfmofor. Dziala prewencyjnie na bol. Niestety ostatnio objawy nasilily sie i powiem szczerze ze nie wiem co robic. Mieszkam w Anglii i tu ciezej kupic jakas masc albo zapytac lekarza co z tym zrobic, wszyscy uwazaja ze nie ma na to lekarstwa. Pamietam ze majac 22 lata strasznie zimna naziebilam stopy ze tzw krecenie doszlo do kolan. Bol byl okropny a nogami trzeslam i krecilam non stop. Zdeterminowana poszlam do lekarza. Pani doktor szybko skierowala mnie na badanie krwi i wyszlo cos, chyba zakazenie gronkowcem (o ile pamietam). Dostalam antybiotyk i DOSLOWNIE w ciagu paru dni bol zmniejszyl sie o polowe a pod koniec tygodnia prawie sie unormowalo. Antybiotyk przyjmowalam przez dwa tygodnie. Mialam tez krem, ktory moj Dziadzius mial przepisany na cos tam, niestety byl on wylacznie na recepte i wiem ze powodowal rzednienie krwi. Ten krem stosowalam, kiedy nie bylo mowy o spaniu; smarowalam nim stopy i okolice kostek. Pare minut i bol przechodzil. Nazwy nie pamietam, wiem ze byl sprzedawany tylko recepte i byl to silnie dzialajacy srodek. W tej chwili mecze sie z tym bolem (jakos tak od paru tygodni powrocil), jedynie co moge to ogrzac stopy ale zadnych medykamentow nie mam. Moze tez i klimat w Anglii, wieczna wilgotnosc i raczej chlod wplywa na mnie niekorzystnie. Wiem ze inni to maja chociaz nie znam osobiscie nikogo oprocz mojej mamy. Pozdrawiam wszystkie krecace nozkami
Ja tez mieszkam w UK ale nie zauwazylam zeby byla jakas roznica co do kraju zamieszkania. Moze z wiekiem sie powiekszylo?
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 13:19   #48
mpawcio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Niespokojne nogi

Ja mam Zespół niespokojnych nóg i szukałem w necie różnych informacji,jest ich dużo ale trzeba się naszukać .Pomyślałem sobie że dobrze by było mieć to w jednym miejscu.Zachęcam chorych jak i tych co mają coś do powiedzenia o naszej chorobie do wpisywania się na
znn1.phorum.pl
mpawcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:19   #49
Achajka1982
Raczkowanie
 
Avatar Achajka1982
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 55
Dot.: Niespokojne nogi

Ja mam tak cały czas i jakoś się tym nie przejmuję - to znaczy macham nogami cały czas i rozładowuje energię
Achajka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-24, 00:11   #50
aada0
Rozeznanie
 
Avatar aada0
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 978
Dot.: Niespokojne nogi

Jest tu ktoś jeszzcze? Ja mam ten zespół od ok roku.. Mało co mi pomaga heh, ale na szczęście łapie przy wieczornym odpoczynku np przed tv, a nie już w łóżku.. Zaopatrzę się w magnez i żelazo przy najbliższej okazji,pomaga? A i bardzo się zmartwiłam powiązaniem z Parkinsonem..
__________________
Pierwszy cel :

ZOBACZYĆ 5 NA POCZĄTKU!

aada0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 09:10   #51
mpawcio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Niespokojne nogi

Jedną,jedyną rzeczą która łączy parkinsona z znn jest wspólny lek,a tak to dwie bardzo różne choroby.Znn potrafi ustąpić parkinson przeciwnie -jak na razie.
mpawcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 18:16   #52
policzanka
Wtajemniczenie
 
Avatar policzanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Police k/Szczecina
Wiadomości: 2 440
Dot.: Niespokojne nogi

Tez mam te dolegliwosc.Czasem mnie łapie przed snem a praktycznie zawsze na fotelu dentystycznym.U mnie jest to takie nieprzyjemne swędzenie..
policzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 00:28   #53
aada0
Rozeznanie
 
Avatar aada0
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 978
Dot.: Niespokojne nogi

Hahah mnie też łapie szczególnie w jednym miejscu - u chłopaka w salonie, na kanapie przed tv i często burzy jedyne chwile relaksu:p
__________________
Pierwszy cel :

ZOBACZYĆ 5 NA POCZĄTKU!

aada0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 15:42   #54
katarzyna35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Niespokojne nogi

Witam jestem ankieterem firmy Meritum..
Szukam na fokus osoby które spełniają poniższe kryteria..
Tylko dla osób z Pabianic i Łodzi,bo fokus będzie w Pabianicach.

Osoby cierpiące na bóle kostno-stawowe

Pabianice
Grypa 3 – wiek 40-49, kobiety/mężczyźni (przynajmniej 3 osoby z danej płci w grupie), byli
użytkownicy Opokanu.
Grupa 4 – wiek 50-59, kobiety/mężczyźni (przynajmniej 3 osoby z danej płci w grupie), obecni
użytkownicy Opokanu.
katarzyna35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 12:23   #55
foxy84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
GG do foxy84
Dot.: Niespokojne nogi

Ja mam tak samo jak wy dziewczyny ze ciągle musze ruszać nogami nie tylko na wieczór Ale i jak dłuższy czas sie nie ruszam.Ale mam tez tak z rękoma(( poniżej łokcia do nadgarstka( co na to poradzić?
foxy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 19:53   #56
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Niespokojne nogi

Cytat:
Napisane przez foxy84 Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo jak wy dziewczyny ze ciągle musze ruszać nogami nie tylko na wieczór Ale i jak dłuższy czas sie nie ruszam.Ale mam tez tak z rękoma(( poniżej łokcia do nadgarstka( co na to poradzić?
Idz do neurologa.
Ja biore leki na niespokojne nogi juz chyba od dwoch lat.
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 21:40   #57
Renaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Niespokojne nogi

Witam,

Szukam potencjalnej przyczyny problemu z nogami u mojego 8-letniego synka. Od ponad pół roku skarży się na "ciągnięcie", "wierzganie" w stopach - głównie w zgięciu palców.
Jak twierdzi uczucie to ma cały czas - szczególnie kiedy siedzi spokojnie (np podczas jazdy samochodem), kładzie się spać czy kiedy jest zmęczony i jest bardziej "skupiony na sobie". Kiedy poczuje to nieprzyjemne uczucie - trze nogami, płacze i bardzo denerwuje się. Codziennie przed snem muszę trzymać Go za stopy do czasu aż zaśnie. A najgorsze jest chyba to kiedy prosi "mamusiu zaprowadź mnie do lekarza, który wyleczy mi nogi", a ja jestem bezsilna...

Byliśmy już u kilku lekarzy, najpierw ortopeda który stwierdził płaskostopie i zalecił noszenie specjalnych wkładek(po półrocznej wizycie kontrolnej stwierdził jednak że to nie problem ortopedyczny.
W międzyczasie badaliśmy - morfologię, Parthormon, poziom wapnia, potasu itd w krwi, badanie w kierunku boreliozy - wszystkie wyniki w normie. Byliśmy też u neurologa - badane odruchy neurologiczne prawidłowe, rezonans magnetyczny mózgu -też bez zastrzeżeń. Kiedy sugerowałam że może to być zespół niespokojnych nóg i co tu możemy dalej zrobić - odrzekł że to nie to i nie ma pomysłu co dalej i co najwyżej możemy się dalej konsultować z innym neurologiem.

Przyznam iż zupełnie mnie to rozłożyło - gdzie dalej szukać pomocy i co jest przyczyną tych objawów. Zespół niespokojnych nóg częściowo tu pasuje ale boję się że mogą to być objawy innych chorób.

Proszę o opinie czy ktoś ma podobne doświadczenia jeśli chodzi o objawy u dzieci, ewentualnie wskazówki co robić dalej czy namiar na neurologa który nie zbagatelizuje pacjenta z takim problemem.

W kolejnym tygodniu mamy wizytę u nowego neurologa i endokrynolga ale tak czy inaczej- dziękuje z góry za wskazówki od życzliwych osób którym nieobcy jest opisany przeze mnie problem.

Zrozpaczona mama
Renaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 20:34   #58
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: Niespokojne nogi

Dołączam i ja do grona niespokojnych
Od wieeelu lat się z tym męczę, ale dopiero niedawno oświeciło mnie, że to jest schorzenie i na dodatek ma nazwę - wcześniej myślałam, że to taka moja "uroda". W najbliższym czasie będę u lekarza rodzinnego to przy okazji zagadam o RLS, czy można coś z tym zrobić.
Czasami pomaga mi maść Latan i zauważyłam, że jeśli zażywam aspargin (czyli magnez + potas), to jakoś łatwiej to przeżyć

Ze śmiesznych sytuacji: mieszkam w akademiku i współlokatorki ciągle się ze mnie śmieją, że pływam w nocy - bo śpię zawsze na brzuchu, zginam nogi w kolanach i nimi macham Syrenką zostałam
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-04, 09:47   #59
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Niespokojne nogi

Jest jeszcze ktoś, kto wierzga nogami?
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-04 10:47:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.