Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-04, 15:48   #2341
a1n2n3
Raczkowanie
 
Avatar a1n2n3
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 267
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Podobno październik jest miesiącem oszczędzania. Macie jakieś szczególne plany, wyzwania, postanowienia?
a1n2n3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 16:20   #2342
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Nie kupuje ciuchów do wyprzedaży świątecznych i wtedy też z głową tylko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 20:37   #2343
Rockriderka
Przyczajenie
 
Avatar Rockriderka
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Witam.Postanowiłam sobie że kupuję tylko te ubrania które są mi naprawdę potrzebne.Klasyczne,prost e takie które szybko nie wyjdą z mody.Czasem zajrzę do lumpexu bo można fajne rzeczy wyszukać a po co przepłacać? Kosmetyki tylko te już sprawdzone
__________________
Don't Tread On Me...



Edytowane przez Rockriderka
Czas edycji: 2020-10-04 o 20:38
Rockriderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 11:33   #2344
Kapoan
Raczkowanie
 
Avatar Kapoan
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 56
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez a1n2n3 Pokaż wiadomość
Podobno październik jest miesiącem oszczędzania. Macie jakieś szczególne plany, wyzwania, postanowienia?
Wyzwanie mam takie, żeby ograniczyć słodycze i słone przekąski (mam ogrooomną słabość do chipsów)

A plan jest taki, żebym nie przesadziła z kupowaniem dekoracji jesiennych i wykorzystała to, co już mam. Co do ubrań to mam tablicę na pintereście z zestawami, które mi się podobają i innych nie zamierzam kupować.
__________________
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light" - Albus Dumbledore
Kapoan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 14:56   #2345
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Myślę że bede kontynuować to co do tej pory, czyli kupowanie tylko tych rzeczy które naprawdę potrzebuje i nie marnowanie jedzenia. Zakupy ciuchowe postanowiłam robić na promocjach albo w second handach. Poza tym muszę przejrzeć rzeczy które zalegają mi w szafie i jakieś sprzęty których nie używam i wystawić je na sprzedaż.
A każda oszczędność się przyda, ponieważ w przyszłym roku planujemy wystartować z budową domu oraz planujemy wesele.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 16:59   #2346
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Myślę że bede kontynuować to co do tej pory, czyli kupowanie tylko tych rzeczy które naprawdę potrzebuje i nie marnowanie jedzenia. Zakupy ciuchowe postanowiłam robić na promocjach albo w second handach. Poza tym muszę przejrzeć rzeczy które zalegają mi w szafie i jakieś sprzęty których nie używam i wystawić je na sprzedaż.
A każda oszczędność się przyda, ponieważ w przyszłym roku planujemy wystartować z budową domu oraz planujemy wesele.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

zakupy ciuchów w lumpach praktykuję od dawna przegląd szafy robię na bieżąco, zresztą nie tylko szafy, i żałuję, że w moim mieście nie jest w stanie się utrzymać żadna podzielnia, czy coś podobnego, jak na Bielanach. Zanosiłam niedawno książki na wymianę, ale teraz w tym miejscu jest taki syf, że nadaje się to właściwie do opisania w gazetach. Miejsce służące wymianie książek ludzie traktują przeważnie jak śmietnik. Dosłownie znoszą tam połamane, kompletnie zmasakrowane książki i ulotki, po prostu zalegające w domu odpady. Aż szkoda na to patrzeć.

Oszczędzam na perfumach. Kupuję, po długich testach, tylko to, co mi naprawdę pasuje, żadnej flaszki nie biorę w ciemno. Zresztą mam szczęście, co się ostatnio znowu okazało w lumpeksie; udało mi się kupić 2 flakony Kenzo Jungle 30 ml; po kilkanaście złotych. Wszystko wskazuje na to, że to oryginały
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-12, 10:59   #2347
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Hej,

Dziewczyny jakie konta bankowe polecacie? Do tej pory byłam wierna mbank. Ale już mnie denerwują te ciągłe podwyżki wszystkiego. I może pora coś zmienić.

I jak Wasze oszczędzanie?
U nas ostatnie dwa miesiące bardzo nadciągnęły oszczedności. I jeszcze dużo wydatków koniecznych nas czeka. Ale cel jest wart
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-12, 11:48   #2348
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Hej,

Dziewczyny jakie konta bankowe polecacie? Do tej pory byłam wierna mbank. Ale już mnie denerwują te ciągłe podwyżki wszystkiego. I może pora coś zmienić.

I jak Wasze oszczędzanie?
U nas ostatnie dwa miesiące bardzo nadciągnęły oszczedności. I jeszcze dużo wydatków koniecznych nas czeka. Ale cel jest wart

Pozostaję w mBanku. Te podwyżki nijak mnie dotyczą. Nie mam kredytu odnawialnego, wypłatę z bankomatu robię wyłącznie blikiem, w hazard się nie bawię. Nawet opłaty za kartę kredytową (te co mają wejść w przyszłym roku) też mnie w żaden sposób nie dotkną, bez żadnego wysiłku łapię się na zwolnienie z opłat.
Wg mnie naprawdę trzeba się postarać by za coś płacić.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

A z oszczędzania na lokatach przechodzę na waluty. Korzystniejsze to niż aktualne oprocentowania.
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-12, 12:25   #2349
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Właśnie widziałam burzę na fb mbanku, że trzeba się logować do aplikacji i wielkie halo. Mi to akurat nie przeszkadza, bo większość rzeczy robię przez aplikację. Swoją drogą nie wiem co im tak zależy żeby ludzie korzystali z aplikacji....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-12, 12:25   #2350
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Hej,

Dziewczyny jakie konta bankowe polecacie? Do tej pory byłam wierna mbank. Ale już mnie denerwują te ciągłe podwyżki wszystkiego. I może pora coś zmienić.

I jak Wasze oszczędzanie?
U nas ostatnie dwa miesiące bardzo nadciągnęły oszczedności. I jeszcze dużo wydatków koniecznych nas czeka. Ale cel jest wart
Nie tylko Ty z tego wątku
Terha, jeżeli jeszcze tu zaglądasz, to gratulacje widziałam cię na Lipcówkach byłam tam przez chwilę, ale niestety jak szybko się zaczęło, tak szybko się skończyło;(

Też zostaję w mBanku, chociaż ta podwyżka mnie zdenerwowała. Wydaje mi się jednak, że teraz większość banków podnosi opłaty. Jakoś muszą sobie rekompensować praktycznie zerowe stopy i niespłacane przez covid kredyty.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-12, 13:01   #2351
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Ja w ciągu ostatnich dwóch tygodni otworzyłam dwa nowe konta w promocji, przyznaje ze dla kasy

W oszczędnościach dobrze, ale kupujemy auto, więc pozbędę się dużej części oszczędności. Dobrze, że nie musimy się kredytować, to przynajmniej prowizja i odsetki nie bola.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-12, 16:09   #2352
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Ja mam konto w mbanku i na początku jak zobaczyłam, że podnoszą opłaty się zdenerwowałam, a potem przeczytałam regulamin i w ogóle mnie on nie dotyczy, także zero stresu. Wkurzyło mnie obniżenie oprocentowania. I nie bardzo wiem co robić z oszczędnościami. Bez sensu jak po prostu siedzą na koncie, ale nie widzę dobrej alternatywy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-12, 18:46   #2353
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Ja mam konta (zwykle i walutowe) w PKO BP i póki co jest ok. Jedyna oplata to 5 zł za kartę, która jest podpięta pod oba konta. Do tego fajna intuicyjna aplikacja. Jestem zadowolona
Oszczędzanie niestety ostatnio odzie słabo bo kupiliśmy trochę sprzętów. Ale mam nadzieję że po nowym roku się poprawi, tym bardziej że chcemy zacząć budować dom i za dwa lata planujemy wesele.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 11:01   #2354
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Ja mam konto w mbanku i na początku jak zobaczyłam, że podnoszą opłaty się zdenerwowałam, a potem przeczytałam regulamin i w ogóle mnie on nie dotyczy, także zero stresu. Wkurzyło mnie obniżenie oprocentowania. I nie bardzo wiem co robić z oszczędnościami. Bez sensu jak po prostu siedzą na koncie, ale nie widzę dobrej alternatywy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakbym miała to kupilabym walutę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 13:25   #2355
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Teraz pewnie każdy bank będzie podnosił ceny. Ja jestem w ING i już dawno zapowiedzieli podwyżki a oprocentowanie jest prawie 0.... Najgorsze jest to że będą pobierać opłaty za płatności kartą za gry hazardowe w tym lotto - jakiś procent...

Co do oszczędzania to ja się urządzam i niestety kasa leci, dobrze że było trochę oszczędności ale w tym roku bardzo słabo z kasą, tylko pensja żadnych dodatków...
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 14:00   #2356
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Teraz pewnie każdy bank będzie podnosił ceny. Ja jestem w ING i już dawno zapowiedzieli podwyżki a oprocentowanie jest prawie 0.... Najgorsze jest to że będą pobierać opłaty za płatności kartą za gry hazardowe w tym lotto - jakiś procent...

Co do oszczędzania to ja się urządzam i niestety kasa leci, dobrze że było trochę oszczędności ale w tym roku bardzo słabo z kasą, tylko pensja żadnych dodatków...
Chyba większość z nas ma niestety ten problem...W przyszłym roku raczej będzie podobnie...
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-15, 11:16   #2357
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Chyba większość z nas ma niestety ten problem...W przyszłym roku raczej będzie podobnie...
Ale pracodawca wydaje kasę na prawo i lewo a dla pracowników nie ma
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 20:28   #2358
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Jakbym miała to kupilabym walutę
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jaką?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 20:40   #2359
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88373779]jaką?[/QUOTE]Franki? Albo złoto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-19, 20:46   #2360
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Franki? Albo złoto
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
złoto podobno nie traci na wartości
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 12:16   #2361
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Co miesiąc odkładam jakąś sumkę na drugim koncie, niestety nie jest ono oprocentowane. Lubię wiedzieć, że w razie czego mam dokąd sięgnąć po parę groszy. W ing mam otwarte konto oszczędnościowe, ale niewiele mi to daje. Zmniejszyli stopy oprocentowania.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 11:11   #2362
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Właśnie widziałam burzę na fb mbanku, że trzeba się logować do aplikacji i wielkie halo. Mi to akurat nie przeszkadza, bo większość rzeczy robię przez aplikację. Swoją drogą nie wiem co im tak zależy żeby ludzie korzystali z aplikacji....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany, za co opłaty? O co chodzi z apką? Mam konto, ale mało z niego korzystam. Do zakupów w necie (bardzo rzadko robię) i mam podpięte w pue. Nie mam aplikacji.

Co do kont, to mam jeszcze nest i santander.

Jeśli chodzi o oszczędności, to nadal u mnie "oszczędzanie poprzez zarabianie". Wreszcie odważyłam się, zaczęłam pracować na własny rachunek. I nie wiem czemu tyle czasu z tym zwlekałam.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-04, 14:07   #2363
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Hej,

Dziewczyny jakie konta bankowe polecacie? Do tej pory byłam wierna mbank. Ale już mnie denerwują te ciągłe podwyżki wszystkiego. I może pora coś zmienić.

I jak Wasze oszczędzanie?
U nas ostatnie dwa miesiące bardzo nadciągnęły oszczedności. I jeszcze dużo wydatków koniecznych nas czeka. Ale cel jest wart
U mnie oszczęności idą teraz na leczenie 2 kotów. No, ale po raz kolejny potwierdza się, że życie zaskakuje i dobrze dbać o to, żeby oszczędności mieć. Co do banków TŻ ma Santander i jest ok. Ja mam Peako BP i może bez szału, ale nie narzekam. Co do kont-są rankingi najlepszych kont. Jedyen chyba w co bym się nie pchała to Alior. A z nowości wiem, że wchodzi do Polski KLARNA i od kumpli ze Szwecji wiem, że to fajne rozwiązanie, więc ja akurat śledzę teraz jak się w Polsce rozwinie. Plotki mówią, że stopy procentowe będą już niedługo podnoszone, więc wtedy w bankach- lokaty, obligacje itp. nieco się poprawi. Ale za to podrożeją raty kredytów- około 200-300 zł miesięcznie więcej. Także tak to wygląda. Na razie na trzymaniu kasy w banku czy na lokatach się za bardzo nie zarobi. Nie bez powodu rynek nieruchomości rozgrzany do czerwoności i w sumie wszyscy, któych znam w to idą, ale ma ten sens jedynie jeśli ktoś nie bierze teraz kredytów bo lada moment znacnzie podrożeją. Jak ktoś może kupić nawet działkę za gotówkę to ma to większy sens.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

A mbank to chyba ostatnio miał dużą kradzież bazy danych klientów, prawda? Sprawdziłabym czy Twój PESEL gdzieś sobie po sieci nie krąży tak by każdy mógł wziąć na Ciebie kredyt bez Twojej wiedzy.

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
O rany, za co opłaty? O co chodzi z apką? Mam konto, ale mało z niego korzystam. Do zakupów w necie (bardzo rzadko robię) i mam podpięte w pue. Nie mam aplikacji.

Co do kont, to mam jeszcze nest i santander.

Jeśli chodzi o oszczędności, to nadal u mnie "oszczędzanie poprzez zarabianie". Wreszcie odważyłam się, zaczęłam pracować na własny rachunek. I nie wiem czemu tyle czasu z tym zwlekałam.
Może rozsądek Ci podpowiadał , że Polski Ład mają finansować przedsięborcy? Ja chciałam pójść na swoje, ale wiedzę jak koleżanką skarbówka zgnębiła w pandemii, więc jeszcze z tym poczekam aż się przepisy skarbowe i podatkowe wyklarują w tej kwestii. Najbliższe 2 lata to dla przedsiębiorców będzie prawno-podatkowy cyrk jednak. I ten czas chyba lepiej przepracować u kogoś. Natomiast "oszczędzanie poprzez zarabianie"= super pomysł. Sama kombinuję w tym kierunku. Dobrze mieć więcej niż 1 źródło dochodu. Tak ze 4 jest ok. Choć znam i takich co mają 7 i to już jest bardzo komfortowa sytuacja.

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Rockriderka Pokaż wiadomość
Witam.Postanowiłam sobie że kupuję tylko te ubrania które są mi naprawdę potrzebne.Klasyczne,prost e takie które szybko nie wyjdą z mody.Czasem zajrzę do lumpexu bo można fajne rzeczy wyszukać a po co przepłacać? Kosmetyki tylko te już sprawdzone
U mnie to samo. Wykupiłam sobie webinar o szafie kapsułowej na jesień. Potem jak będą przeceny po sezonie to kupię to, czego faktycznie mi brakuje. I wydrukowałam z jakiegoś bloga planner szafy i materiały o szafach kapsułowych. Po lumpach na razie nie łążę bo pandemia i łatwo też popaść w zakupoholizm. Odgruzowywałam neidawno szafę koleżanki, fanku lumpeksów i to był dramat po prostu. Już nie mówiąc o tym, że kolorystycznie była to najsmutniejsza szafa jaką widziałam w życiu. Ale zaglądam co jest wartego uwagi z drugiej ręki na olx, vinted, szafa.pl. Nie szukam na siłę, ale jak się pojawią jakieś klasyki to śledzę. Jak faktycnzie warte zakupu to rozważę. Sama nadal raczej redukuję- sprzedaję, oddaję niż kupuję. Przestrzeń w szafach i na półkach jest teraz dla mnie ważniejsza niż nowe nabytki.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88373828]złoto podobno nie traci na wartości [/QUOTE]
Chyba prędzej ....miedź. No, ale nevermind.

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Chyba większość z nas ma niestety ten problem...W przyszłym roku raczej będzie podobnie...
Nie, nie będzie . Wczoraj zarząd NBP się nieco wygadał w temacie. Lada moment podwyżka stóp procentowych bo rząd liczy na 2-3 lata wzrostu gospodarczego.

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Dlatego nawet nie jestem zainteresowana żadnymi kartami kredytowymi w Polsce. To jest jakaś masakra.
Mój chłopak ma starą kartę z UK i jest super używamy sporadycznie, żadnych comiesięcznych opłat, spłacasz w ciągu miesiąca i jest ok. Raz na kwartał przysyłają dodatkowo vouchery odpowiadające wykorzystanej kwocie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nie mam. I uważam, że to była świetna decyzja.

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez lussy90 Pokaż wiadomość
Jak u Was wygląda kwestia kredytów itp? Bo my się zastanawiamy nad 100 000 zł. Jedynie się pocieszam ze to nie hipoteka i nie wiem...
Teraz? absolutnie nie, strzał w stopę.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-12, 08:48   #2364
a1n2n3
Raczkowanie
 
Avatar a1n2n3
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 267
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Październik miesiącem oszczędzania podobno, macie jakieś plany finansowe na ten miesiąc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a1n2n3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-12, 09:25   #2365
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez a1n2n3 Pokaż wiadomość
Październik miesiącem oszczędzania podobno, macie jakieś plany finansowe na ten miesiąc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dla mnie to miesiąc urlopowy, wiec będą wakacje, mało oszczędne plany
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-12, 12:14   #2366
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość

[/COLOR]
Może rozsądek Ci podpowiadał , że Polski Ład mają finansować przedsięborcy? Ja chciałam pójść na swoje, ale wiedzę jak koleżanką skarbówka zgnębiła w pandemii, więc jeszcze z tym poczekam aż się przepisy skarbowe i podatkowe wyklarują w tej kwestii. Najbliższe 2 lata to dla przedsiębiorców będzie prawno-podatkowy cyrk jednak. I ten czas chyba lepiej przepracować u kogoś. Natomiast "oszczędzanie poprzez zarabianie"= super pomysł. Sama kombinuję w tym kierunku. Dobrze mieć więcej niż 1 źródło dochodu. Tak ze 4 jest ok. Choć znam i takich co mają 7 i to już jest bardzo komfortowa sytuacja.[COLOR="Silver"]
hehe
jeśli biznes miałby zatonąć przez nowy ład to faktycznie byłby to słaby pomysł na biznes
ok, zapłacę więcej danin, muszę podnieść ceny usług'
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 08:27   #2367
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Prawno-podatkowy cyrk dla przedsiębiorców jest od dłuższego czasu
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-30, 21:05   #2368
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Odświeżam
Jak wam idzie oszczędzanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-31, 01:18   #2369
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Zrządzeniem losu spłaciłam wszystkie kredyty gotówkowe w grudniu i styczniu i jestem na czysto 🥳 teraz oszczedzam na notariusza we wrześniu, a później buduje poduszkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 10:56   #2370
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Ja kupuje mniej. Jeszcze bardziej patrze na promocje, choć tych coraz mniej. Boję się rachunków bo na to mam mały wpływ.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-18 16:26:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.