Narzeczone 2019 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-28, 22:05   #151
julaplanula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Narzeczone 2019

Witajcie dziewczyny, czy można dołączyć ? Co prawda zaręczyny były w listopadzie tamtego roku ale ze względów powiedzmy życiowo-ekonomicznych dopiero zaczynamy myśleć o ślubie, celujemy w czerwiec '21
julaplanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 23:13   #152
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Narzeczone 2019

Piękne macie pierścionki! Ja mam rozmiar 13, jest trochę za luźny, ale nie zmniejszyliśmy, bo mam skłonności do puchnięcia latem niestety. Więc teraz jest w sam raz, a zimą muszę go pilnować


Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Nam póki co też wystarcza excel, zapisuje tam dosłownie wszystko Później posilę się pewnie jakimś zeszytem


Mój pierścionek: białe złoto, kamień - tanzanit
Bardzo podobają mi się kolorowe kamienie noszę pierścionek, który dostałam od mamy na 25-te urodziny, z rubinem i dalej go uwielbiam.

Wstawiam swój w załączeniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4FAEDE6D-EEFF-460B-90A8-8B45BF4FC5C5.jpg (80,4 KB, 49 załadowań)
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 11:28   #153
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
U mnie też różnie ale poniżej 1000 nie było. Najdrożej to chyba tak ze 2300 zł ale ta sala to w ogóle hit - za sprzątanie konfetti np. Przy pierwszym tańcu życzyli sobie 400 zł dodatkowo

To powodzenia w oglądaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to dobre z tym sprzątaniem konfetti
Nie chce nawet wiedzieć ile kosztuje tam "talerzyk" ...

U nas stół wiejski to koszt 1500 zł ale są w nim jeszcze dwa ciepłe posiłki do wyboru, typu pierogi, gołąbki, żurek i coś tam jeszcze
I to nie jest duża cena w naszych rejonach

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez julaplanula Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, czy można dołączyć ? Co prawda zaręczyny były w listopadzie tamtego roku ale ze względów powiedzmy życiowo-ekonomicznych dopiero zaczynamy myśleć o ślubie, celujemy w czerwiec '21
Hej ja też jestem z końcówki 2018 więc nie ma problemu
większość chyba celuje w 2021
Powodzenia w szukaniu sali itp
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 12:08   #154
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
A to dobre z tym sprzątaniem konfetti
Nie chce nawet wiedzieć ile kosztuje tam "talerzyk" ...

U nas stół wiejski to koszt 1500 zł ale są w nim jeszcze dwa ciepłe posiłki do wyboru, typu pierogi, gołąbki, żurek i coś tam jeszcze
I to nie jest duża cena w naszych rejonach

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------



Hej ja też jestem z końcówki 2018 więc nie ma problemu
większość chyba celuje w 2021
Powodzenia w szukaniu sali itp
Nie chcesz ale powiem od 240 do 350 zł, poprawiny 55 lub 70 zł z uwaga zupą. A jedzenia na menu naprawdę mało zwłaszcza na kolację...

To może któraś się wychyli i by założyła wątek pm2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 17:13   #155
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez kalinka_91 Pokaż wiadomość
1000 zł za wiejski stół z tego co widziałam u siebie to albo normalnie albo wręcz tanio- u kolegi był 1500 zł, w jednej z sal które patrzyłam chcieli 1800 zł za stół liczony na niby 100 osób. A w jeszcze jednej 20 zł za osobę co przy 100 daje dwa tysiące

Może się uda nam salę ogarnąć w tym tygodniu-mamy jechać i oglądac kilka
No to uff, przynajmniej za to nie zapłacimy ceny z kosmosu.

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Piękne macie pierścionki! Ja mam rozmiar 13, jest trochę za luźny, ale nie zmniejszyliśmy, bo mam skłonności do puchnięcia latem niestety. Więc teraz jest w sam raz, a zimą muszę go pilnować



Bardzo podobają mi się kolorowe kamienie noszę pierścionek, który dostałam od mamy na 25-te urodziny, z rubinem i dalej go uwielbiam.

Wstawiam swój w załączeniu
Śliczny pierścionek!

Jeju przy Was to ja mam chyba patyki, a nie palce
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 19:38   #156
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Narzeczone 2019

Ja pierścionek mam chyba 10,5

No i tż ma dzisiaj zły dzień... W pracy walnął samochodem w 2 słupki które okazały się że nie są zwykłe plastikowe A mają wbudowane coś co wysyła podczerwień i ochrona wie gdy ktoś wjeżdża na teren. W Internecie koszt jednego takiego to 5 000 Teraz nerwówka w oczekiwaniu na kosztorys naprawy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 19:54   #157
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
Ja pierścionek mam chyba 10,5

No i tż ma dzisiaj zły dzień... W pracy walnął samochodem w 2 słupki które okazały się że nie są zwykłe plastikowe A mają wbudowane coś co wysyła podczerwień i ochrona wie gdy ktoś wjeżdża na teren. W Internecie koszt jednego takiego to 5 000 Teraz nerwówka w oczekiwaniu na kosztorys naprawy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kto wymyśla w ogóle takie słupki swoją drogą niezłe zabezpieczenia tam mają
Oby wszystko się wyjaśniło najlepiej bezkosztowo

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
N

Jeju przy Was to ja mam chyba patyki, a nie palce
Myślałam, że moja 10 to malutki rozmiar
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-29, 21:38   #158
julaplanula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
A to dobre z tym sprzątaniem konfetti
Nie chce nawet wiedzieć ile kosztuje tam "talerzyk" ...

U nas stół wiejski to koszt 1500 zł ale są w nim jeszcze dwa ciepłe posiłki do wyboru, typu pierogi, gołąbki, żurek i coś tam jeszcze
I to nie jest duża cena w naszych rejonach

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------



Hej ja też jestem z końcówki 2018 więc nie ma problemu
większość chyba celuje w 2021
Powodzenia w szukaniu sali itp
Dzięki co do sali to mamy już jeden typ ale mam nadzieję, że jakiś termin się znajdzie, jesteśmy elastyczni, najwyżej będzie piątek nie spieszymy się aż tak bardzo bo zdecydowaliśmy, że nie robimy typowego wesela
julaplanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 09:04   #159
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
A to dobre z tym sprzątaniem konfetti
Nie chce nawet wiedzieć ile kosztuje tam "talerzyk" ...

U nas stół wiejski to koszt 1500 zł ale są w nim jeszcze dwa ciepłe posiłki do wyboru, typu pierogi, gołąbki, żurek i coś tam jeszcze
I to nie jest duża cena w naszych rejonach

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------



Hej ja też jestem z końcówki 2018 więc nie ma problemu
większość chyba celuje w 2021
Powodzenia w szukaniu sali itp
Cześć Dziewczyny Można dołaczyć? Zaręczyny w styczniu 2019, a ślub bierzemy we wrześniu 2020
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 18:47   #160
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny Można dołaczyć? Zaręczyny w styczniu 2019, a ślub bierzemy we wrześniu 2020
No pewnie, witaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 09:32   #161
kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 163
Dot.: Narzeczone 2019

Byliśmy na kilku salach- ta na którą się nastawiłam w sumie trochę mnie rozczarowała- wesele na taką liczbę gości jak u nas jest w namiocie weselnym i tak jakoś nie mam przekonania co do tego pomysłu- tym bardziej, że naszym rodzicom też się to średnio widzi.
Jest jedna w miarę fajna sala i mają spoko cenę i ładne otoczenie ale tam maks 140 osób - więcej się nie zmieści.
W kolejnej podali nam wolne terminy na luty i listopad

Inne sale są małe i teraz sama nie wiem co robić.
kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-02, 10:02   #162
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez kalinka_91 Pokaż wiadomość
Byliśmy na kilku salach- ta na którą się nastawiłam w sumie trochę mnie rozczarowała- wesele na taką liczbę gości jak u nas jest w namiocie weselnym i tak jakoś nie mam przekonania co do tego pomysłu- tym bardziej, że naszym rodzicom też się to średnio widzi.
Jest jedna w miarę fajna sala i mają spoko cenę i ładne otoczenie ale tam maks 140 osób - więcej się nie zmieści.
W kolejnej podali nam wolne terminy na luty i listopad

Inne sale są małe i teraz sama nie wiem co robić.
To na ile osób planujecie wesele ?
My też mieliśmy problem z wielkością sali - nie mogłam nic kompletnie znaleźć na większą ilość ale w koooońcu się udało i wtedy już nie wybrzydzałam, że styl nie taki, czy miejsce złe..
Także Wam też się na pewno uda i znajdziecie odpowiednią salę
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 15:04   #163
kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 163
Dot.: Narzeczone 2019

na pierwszej liście było ponad 200 osób ale już po weryfikacji zostaje około 160 osób a nie będę wręczać zaproszeń z nadzieją, że mi odpadnie 30 osób i że się zmieścimy na sali na np. 140 osób.
Jeszcze raz trzeba będzie przejrzeć oferty i ewentualnie przeliczyć gości
kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 16:15   #164
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Narzeczone 2019

Na faktycznie nie ma co się nastawiać że dużo odpuści bo akurat się okaże, że wszyscy przyjdą i problem gdzie się pomieścić.

A czemu nie podoba wam się pomysł z namiotem? Jeśli jest odpowiednio duży i mają jakąś fajną okolicę to jest to całkiem fajny pomysł.
Gorzej jak mają wiele sal - my oglądaliśmy miejsce gdzie mogłyby odbywać się 3 wesela na salach + 1 w namiocie. Przestraszyła nas taka ilość ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 17:02   #165
kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 163
Dot.: Narzeczone 2019

Sam namiot w sumie ok tylko ten konkretny jakoś nie wyglądał zbyt estetycznie jak dla mnie - widziałam też inny w innym miejscu i tam wyglądał bardziej solidnie i czysto.
Może to kwestia, że akurat w tym momencie w tym pierwszym namiocie zrobili tam sobie jakiś składzik na zbędne krzesła więc to też zagracało optycznie przestrzeń ale no jakoś nie przekonałam się- tym bardziej, że akurat padał deszcz i strasznie to było słychać

aa dla nas też odpadały sale gdzie jest kilka wesel na raz

Edytowane przez kalinka_91
Czas edycji: 2019-09-02 o 18:09
kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 20:46   #166
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny Można dołaczyć? Zaręczyny w styczniu 2019, a ślub bierzemy we wrześniu 2020
Hej, witamy!

Cytat:
Napisane przez kalinka_91 Pokaż wiadomość
Sam namiot w sumie ok tylko ten konkretny jakoś nie wyglądał zbyt estetycznie jak dla mnie - widziałam też inny w innym miejscu i tam wyglądał bardziej solidnie i czysto.
Może to kwestia, że akurat w tym momencie w tym pierwszym namiocie zrobili tam sobie jakiś składzik na zbędne krzesła więc to też zagracało optycznie przestrzeń ale no jakoś nie przekonałam się- tym bardziej, że akurat padał deszcz i strasznie to było słychać

aa dla nas też odpadały sale gdzie jest kilka wesel na raz
Myślę, że na upartego w namiocie też by dało radę, o ile otoczenie ładne i namiot przyzwoity.

Ja zabrałam się teraz za kolejną kwestię, mianowicie dekoracje. Jak Wy planujecie rozważyć ten ,,dział''?

Ogólnie chciałabym do końca tego roku ogarnąć jeszcze dekoracje i Kościół (tzn. termin w Kościele już mamy itd.), tylko że przez ten rok jeszcze będziemy studiować w innym mieście. Pytaliśmy o nauki przedmałżeńskie - czy możemy je odbyć w innym Kościele i ksiądz nie robił problemu. Chcemy więc znaleźć jakiś Kościół w naszym studenckim mieście, pójść tam i wypytać o wszystko, co kiedy i jak. Czy taki papierek ma jakiś termin ważności? bo jeśli ma długi lub nie ma to w następnym roku jak będziemy studiować chcemy to załatwić. Nie wiem na ile przed trzeba się zapisywać, co ile się tam chodzi i w jakich godzinach, z racji tego, że jesteśmy godzinowo ograniczeni musimy o wszystko się wypytać

Jeśli uda nam się zrobić to co planujemy to pod koniec tego roku będziemy mogli powiedzieć, że mamy salę, zespół, fotografa i kamerzystę, dekoracje, termin w Kościele oraz zaplanowane nauki przedmałżeńskie
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2019-09-02 o 22:11
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 09:38   #167
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość

Ja zabrałam się teraz za kolejną kwestię, mianowicie dekoracje. Jak Wy planujecie rozważyć ten ,,dział''?

Ogólnie chciałabym do końca tego roku ogarnąć jeszcze dekoracje i Kościół (tzn. termin w Kościele już mamy itd.), tylko że przez ten rok jeszcze będziemy studiować w innym mieście. Pytaliśmy o nauki przedmałżeńskie - czy możemy je odbyć w innym Kościele i ksiądz nie robił problemu. Chcemy więc znaleźć jakiś Kościół w naszym studenckim mieście, pójść tam i wypytać o wszystko, co kiedy i jak. Czy taki papierek ma jakiś termin ważności? bo jeśli ma długi lub nie ma to w następnym roku jak będziemy studiować chcemy to załatwić. Nie wiem na ile przed trzeba się zapisywać, co ile się tam chodzi i w jakich godzinach, z racji tego, że jesteśmy godzinowo ograniczeni musimy o wszystko się wypytać

Jeśli uda nam się zrobić to co planujemy to pod koniec tego roku będziemy mogli powiedzieć, że mamy salę, zespół, fotografa i kamerzystę, dekoracje, termin w Kościele oraz zaplanowane nauki przedmałżeńskie

Nauki przedmałżeńskie można zrobić "gdziekolwiek" tzn nie trzeba w swojej parafii i nie mają terminu ważności
Można zrobić w tygodni - kilka razy i to wtedy trwa pewnie miesiąc (nie wiem ile dokładnie) albo weekendowo - wtedy wyjeżdża się w piątek, wraca w niedziele i nauki zrobione My chyba w taką opcję będziemy celować bo znajomi też tak robili i byli zadowoleni. Po ich opiniach mogę też polecić robienie tych nauk u Dominikanów A co do terminu zapisu - wejdź na stronę kościoła i tam są te informację

Co do dekoracji - nie wiem co jeszcze zrobimy. Chciałabym dekoratorkę, która ogarnie to od A do Z ale to są duże koszty więc możliwe, że znajdziemy florystkę a dekorację sami zrobimy. Tego jeszcze nie wiem i nie szukam ponieważ bez ilości gości i stołów ciężko zrobić wycenę. Poza tym za rok mogą mi się spodobać inne kwiaty
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 18:00   #168
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Nauki przedmałżeńskie można zrobić "gdziekolwiek" tzn nie trzeba w swojej parafii i nie mają terminu ważności
Można zrobić w tygodni - kilka razy i to wtedy trwa pewnie miesiąc (nie wiem ile dokładnie) albo weekendowo - wtedy wyjeżdża się w piątek, wraca w niedziele i nauki zrobione My chyba w taką opcję będziemy celować bo znajomi też tak robili i byli zadowoleni. Po ich opiniach mogę też polecić robienie tych nauk u Dominikanów A co do terminu zapisu - wejdź na stronę kościoła i tam są te informację

Co do dekoracji - nie wiem co jeszcze zrobimy. Chciałabym dekoratorkę, która ogarnie to od A do Z ale to są duże koszty więc możliwe, że znajdziemy florystkę a dekorację sami zrobimy. Tego jeszcze nie wiem i nie szukam ponieważ bez ilości gości i stołów ciężko zrobić wycenę. Poza tym za rok mogą mi się spodobać inne kwiaty
Dzięki za informacje

My znaleźliśmy takie dwie babeczki, które pomagają ogarnąć dekoracje i nie chciałam się teraz tym zajmować, ale one już w tym momencie mają pozajmowane terminy na 2021 rok, na szczęście nasz miały wolny więc zarezerwowaliśmy i pod koniec września jedziemy na takie ogólno-zapoznawcze spotkanie, żeby nakreślić cokolwiek, później pewnie jeszcze z jedno czy ze dwa spotkania, aby obgadać szczegóły. Tak więc zostaliśmy zmuszeni, aby zająć się tym już teraz.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 19:54   #169
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje

My znaleźliśmy takie dwie babeczki, które pomagają ogarnąć dekoracje i nie chciałam się teraz tym zajmować, ale one już w tym momencie mają pozajmowane terminy na 2021 rok, na szczęście nasz miały wolny więc zarezerwowaliśmy i pod koniec września jedziemy na takie ogólno-zapoznawcze spotkanie, żeby nakreślić cokolwiek, później pewnie jeszcze z jedno czy ze dwa spotkania, aby obgadać szczegóły. Tak więc zostaliśmy zmuszeni, aby zająć się tym już teraz.
Jej nie strasz, że takie terminy są u dekoratorek
Czyli dekoratorka ? Od kwiatów w kościele, bukiety po stoły na sali?
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-03, 20:54   #170
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Jej nie strasz, że takie terminy są u dekoratorek
Czyli dekoratorka ? Od kwiatów w kościele, bukiety po stoły na sali?
Sama byłam zdziwiona. To było dokładnie tak, że ja wspomniałam o dekoracjach mojej przyjaciółce (świadkowej), że poszukuję kogoś kto pomoże mi to ogarnąć. Wtedy ona podesłała mi ich Instagram i powiedziała, że fajnie dekorują. Potem siadłam do laptopa, weszłam na stronę wedding.pl, wybrałam kategorie ,,dekoracje'' czy jakoś tak, wpisałam miasto (wzięłam wojewódzkie z racji, że mamy do niego raptem 50 km) i zaczęłam szukać i były tylko dwie strony, większość oferowała same kwiaty i tyle. Okazało się, że tylko one są sensowne, więc za telefon i napisałam na Instagramie prywatną wiadomość, coś że bierzemy ślub w 2021 roku i chciałam zapytać kiedy można ,,rezerwować'' u Państwa termin, a ona mi odpisała, że już bo terminy na 2021 szybko im się zapełniają, byłam w szoku, nie chciałam się teraz już tym zajmować, no ale nie zastanawiając się od razu wyszłam z inicjatywą spotkania. Nie wiem czy to po prostu w mojej okolicy nie ma takich ,,usług'' czy jak

One robią wszystko. Mają listę rzeczy, które są w stanie zrobić i sobie wybierasz co chcesz, a co nie. Np. w taką listę wchodzi: dekoracja Kościoła, samochodu, sali (stoły i ogólnie wszystko), robienie bukietu dla Panny Młodej, wianka, wianka dla świadkowej, bukietu dla świadkowej, korsarza, butonierek dla Panów, miejsca wypoczynku, animacji dla dzieci, fotobudki, słodki stół. Dekoracja ślubów plenerowych czy po prostu dekoracja do sesji. Także całkiem szeroki zakres jeśli chodzi o ofertę

Może się zdziwiłaś, że już o dekoracje pytam, ale właśnie z racji tego, że sama musiałam się już tym zająć
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 10:03   #171
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Narzeczone 2019

Też jakiś czas temu napisałam do jednej dekoratorki bo mega mi się podobały zdjęcia, wysłała taką jakby ofertę i też ma tam dosłownie wszystko. Tyle, że te wszystkie rzeczy, o których piszesz są osobno wycenione i jak się weźmie to do kupy to wychodzi dobrze kolo 5k :/ więc to zostawiłam i mimo, że też pisała o zapisach na 2021 r to odpuściłam umawianie się przeraziła mnie ta kwota..

Daj znać później, po spotkaniu co udało się ustalić
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 14:44   #172
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Też jakiś czas temu napisałam do jednej dekoratorki bo mega mi się podobały zdjęcia, wysłała taką jakby ofertę i też ma tam dosłownie wszystko. Tyle, że te wszystkie rzeczy, o których piszesz są osobno wycenione i jak się weźmie to do kupy to wychodzi dobrze kolo 5k :/ więc to zostawiłam i mimo, że też pisała o zapisach na 2021 r to odpuściłam umawianie się przeraziła mnie ta kwota..

Daj znać później, po spotkaniu co udało się ustalić
Dlatego my wszystkiego nie bierzemy, żeby nie wpakować się w jakiś duży koszt. Np. stwierdziliśmy z narzeczonym, że samochodu nie chcemy mieć dekorowanego, ewentualnie rejestracja i tyle. Chcemy stare auto i wydaje mi się, że ono samo w sobie jest ozdobą, po co przy nim grzebać Najbardziej mi zależy na sali, na bukietach no i na udekorowaniu Kościoła. Słodki stół chciałam sama ogarnąć. Mam już cukiernię na oku z której chcemy tort, więc może poproszę o jakieś 2-3 rodzaje deserów. To jestem w stanie przygotować bez pomocy specjalistów. No w każdym razie umówieni jesteśmy i dopiero po spotkaniu coś więcej będę mogła powiedzieć, a spotkanie jak pisałam pod koniec września, ale na pewno dam znać
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 20:09   #173
kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 163
Dot.: Narzeczone 2019

Po ścięciu listy gści wychodzi nam około 150-160 osób + dzieci a sala jest na 140 + ewentualnie na drugiej sali ( osobnej) kolejne 30miejsc.
Ale chyba słabo tak dzielić gości na dwie sale oddzielone od siebie
kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 10:14   #174
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez kalinka_91 Pokaż wiadomość
Po ścięciu listy gści wychodzi nam około 150-160 osób + dzieci a sala jest na 140 + ewentualnie na drugiej sali ( osobnej) kolejne 30miejsc.
Ale chyba słabo tak dzielić gości na dwie sale oddzielone od siebie
Mi osobiście nie podoba się dzielenie gości na dwie sale.. I tego koniecznie chcieliśmy uniknąć na szczęscie udało się znaleźć salę, która pomieści wszystkich
Długo szukałam więc też jeszcze poszukaj, na pewno są większe sale niż na 140 osób
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 17:02   #175
kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 163
Dot.: Narzeczone 2019

Później ktoś się czuje urażony bo był w " gorszej sali" albo coś więc chyba odpada ta sala a szkoda bo ma piękne otoczenie.
Widziałam też salę -robiącą imprezy do 120 osób ale uwaga uwaga- część gości była na jednej sali, druga część na drugiej a młodzi na jeszcze trzeciej a sala do tańca była jako czwarta
także mają niektórzy fantazję
kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 20:43   #176
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez kalinka_91 Pokaż wiadomość
Później ktoś się czuje urażony bo był w " gorszej sali" albo coś więc chyba odpada ta sala a szkoda bo ma piękne otoczenie.
Widziałam też salę -robiącą imprezy do 120 osób ale uwaga uwaga- część gości była na jednej sali, druga część na drugiej a młodzi na jeszcze trzeciej a sala do tańca była jako czwarta
także mają niektórzy fantazję
O kurczę i ktokolwiek zgadza się ma takie rozwiązanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 23:09   #177
kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 163
Dot.: Narzeczone 2019

Jak widać tak

U nas już decyzja co do sali wydaje się być przesądzona-acz jeszcze po tym jak byliśmy oglądać sale znalazłam jeszcze jedną fajną salę choć nie wiem jak ta sala cenowo wychodzi

Edytowane przez kalinka_91
Czas edycji: 2019-09-06 o 23:31
kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 18:50   #178
kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 163
Dot.: Narzeczone 2019

Na 99% mamy salę i przy okazji termin ślubu
wstępnie jest zarezerwowana już przez nas ale mają nam podesłać już konkretną umowę to doczytamy co tam jest zapisane konkretnie.
Sala u mnie w mieście- co prawda nie był to wybór na zasdzie " chcę tu i tylko tu" ale w sumie nie zależy nam na konkretnej sali czy miejscu a że gości będzie zaproszonych sporo to lepiej bezpiecznie większą salę mieć niż brać tę mniejszą i kombinować kogo nie zapraszać. Także jedno z głowy
kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 06:49   #179
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez kalinka_91 Pokaż wiadomość
Na 99% mamy salę i przy okazji termin ślubu
wstępnie jest zarezerwowana już przez nas ale mają nam podesłać już konkretną umowę to doczytamy co tam jest zapisane konkretnie.
Sala u mnie w mieście- co prawda nie był to wybór na zasdzie " chcę tu i tylko tu" ale w sumie nie zależy nam na konkretnej sali czy miejscu a że gości będzie zaproszonych sporo to lepiej bezpiecznie większą salę mieć niż brać tę mniejszą i kombinować kogo nie zapraszać. Także jedno z głowy
Super No pewnie, przynajmniej nie będziecie się stresować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 11:52   #180
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Narzeczone 2019

Cytat:
Napisane przez kalinka_91 Pokaż wiadomość
Na 99% mamy salę i przy okazji termin ślubu
wstępnie jest zarezerwowana już przez nas ale mają nam podesłać już konkretną umowę to doczytamy co tam jest zapisane konkretnie.
Sala u mnie w mieście- co prawda nie był to wybór na zasdzie " chcę tu i tylko tu" ale w sumie nie zależy nam na konkretnej sali czy miejscu a że gości będzie zaproszonych sporo to lepiej bezpiecznie większą salę mieć niż brać tę mniejszą i kombinować kogo nie zapraszać. Także jedno z głowy
Czyli znaleźliście sale odpowiednio dużą na wasze wesele ?

Super, że udało się znaleźć !
To teraz oby umowa była w porządku
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-11 10:24:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.