Przebicie nosa igłą! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-31, 13:58   #1
sandi7755
Przyczajenie
 
Avatar sandi7755
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 27
Question

Przebicie nosa igłą!


Cześć Dziewczyny!

Już od jakiegoś czasu napaliłam się na kolczyka w nosie. Bardzo mi się podoba. Taka malutka, srebrna kuleczka
Więc chciałam się dowiedzieć czym lepiej przebić.. Igła, czy pistolet?
Szczerze mówiąc, to na początku chciałam pistoletem. Niby mniejszy ból, ale co z tego, skoro pistolet rozrywa tkankę i zostają potem nieestetyczne blizny.
Co do igły.. Na sam widok mdleję. Od dziecka panikowałam, jak miałam iść na szczepienie czy coś.
Powiedzcie, tak szczerze.. Bardzo to boli? Bo nie mam pojęcia, co zrobić. Dziś, albo jutro chcę iść sobie przebić, ale nie wiem czy ten mój paniczny strach przed bólem mi na to pozwoli...
Ogólnie opiszcie, jak to przebicie wygląda, jak potem. Czy długo się goi. No po prostu wszystko

Z góry dziękuję w pozdrawiam!

Edytowane przez sandi7755
Czas edycji: 2011-05-31 o 13:59
sandi7755 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 14:27   #2
moorfina
Rozeznanie
 
Avatar moorfina
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 806
Dot.: Przebicie nosa igłą!

Czy mniejszy ból pistoletem to ja nie wiem.... Bardziej przekonana jestem do igły w profesjonalmym studiu Piercingu u zaufanej osoby (ja dzięki Bogu taką mam i tam się przekłuwam) Niestety mam kolczyk tylko w więzadle i wardze i to robione igłą,więc co do noska to nic nie wiem...Ale moje uszy cierpiały strasznie od pistoletu a co dopiero nos...ale to pewnie kwestia indywidualna. Poza tym pistolet służy do przekłuwania uszu a nie nosa czy pępka.. Generalnie jest to jak dla mnie miażdżenie i rozdarcie tkanki :/ więc szczerze odradzam... Może postolet nie wygląda tak strasznie jak igła,ale uwierz,że nie jest lepszy... Zamkniesz oczy przy igle i po strachu
__________________
po prostu moorf albo chociaż błagam przez 2xo i małe M


Pani Kosmetyczka

egzamin zawodowy praktyczny 97%


WIECZNIE SZUKAJĄCA..
moorfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 16:29   #3
reject
Raczkowanie
 
Avatar reject
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mississauga
Wiadomości: 98
Dot.: Przebicie nosa igłą!

zdaje mi sie, ze igla. pistolet jest zarezerwowany tylko na ucho. nawet pepka nie powinno sie nim przekuwac.
reject jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 16:49   #4
Kiki van Goth
Raczkowanie
 
Avatar Kiki van Goth
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 495
Dot.: Przebicie nosa igłą!

Pistoletem nie powinno się NIC przebijać! Włącznie z uszami. Taka sama tkanka, jak każda inna, tak samo się rozrywa, a w następstwie ściśnięcia kleszczowym, okrutnym zaciskiem, syfi się jak każde inne miejsce.
Pistolety powinny być zakazane.
Kolczyk w nosie TYLKO w profesjonalnym studiu piercingu. Poszukaj w necie, gdzie masz najbliższe, zazwyczaj studia są przy studiach tatuażu.
Tam przebiją Ci igłą z wenflonem, dopasowanym do wybranego przez Ciebie rozmiaru kolczyka, sterylnie, w jednorazowych rękawiczkach, z odpowiednimi środkami i sterylizowanym kolczykiem.
STERYLIZOWANYM,bo z doświadczenia (na szczęście - nie własnego) wiem o kosmetyczkach "sterylizujących" kolczyk SPIRYTUSEM (!), czy wkładających w miejsce przekłucia kolczyk przytargany przez klientkę - obojętnie, rzecz jasna, z jakiego materiału.

Jeżeli zatem nie chcesz mieć problemów i chcesz zagoić nos w takim tempie, w jakim zagoił się mi (powikłań - ZERO), zasuwaj do salonu.
Z całym szacunkiem, ale akurat w kwestii piercingu kosmetyczki nie powinny się wypowiadać - szczególnie te, które doradzają kłucie pistoletem JAKIEGOKOLWIEK miejsca na ciele.
Jeśli chodzi o pielęgnację miejsca przekłucia - dowiesz się w salonie wszystko Ci wytłumaczą.
Nie idź po kosztach, 20-30zł więcej, a pewność, że nic Ci się nie stanie.

Mam nadzieję, że pomogłam

Coś jeszcze - pistoletu u kosmetyczki nie da się wysterylizować. Jest to fizycznie niemożliwe. Jeżeli ktoś, kto przekłuwał przed Tobą np. ucho, miał HIV - możesz się zarazić.
Uwierz, popryskanie jakimś dezynfekującym szajsem nic nie da - tylko sterylne warunki zapewniają 100% higieny, z pistoletem tak nie było, nie jest i nie będzie.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Jeszcze ku przestrodze - wspaniałe efekty przebijania pistoletem:

http://i41.tinypic.com/r7kdj9.png

z nosem nie będzie lepiej - nos też puchnie i też potrzebuje duuużo miejsca na opuchliznę - potworny zacisk kolczyka od pistoletu będzie koszmarnie bolał - gwarantuję.

Jeśli chodzi o ból przy przekłuwaniu igłą, to nie jest to jakaś tragedia. Trwa to oczywiście sekundę, porównywalne do np. wyrwania włosa z nosa:P polecą Ci łzy (odruch bezwarunkowy - serio ) i zanim się zorientujesz, będziesz miała kolczyk.
Gojenie trwa około miesiąca, co nie znaczy, że tyle czasu odczuwasz ból - poboli Cię max do tygodnia, przy czym tylko 2-3 dni są rzeczywiście odczuwalne, potem zostaje tylko tkliwość.
Do przemywania powinnaś używać octeniseptu (w każdej aptece) i soli fizjologicznej w ampułkach (w każdej aptece, jak wyżej).
Po miesiącu możesz próbować zmienić kolczyk na coś innego.
__________________
Nie mówię, żem geniusz
Lecz i nie dupa.
Też bym napisał 'Dziady',
Gdybym się uparł.

Edytowane przez Kiki van Goth
Czas edycji: 2011-05-31 o 16:54 Powód: dopisek
Kiki van Goth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 17:15   #5
moorfina
Rozeznanie
 
Avatar moorfina
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 806
Dot.: Przebicie nosa igłą!

Cytat:
Napisane przez Kiki van Goth Pokaż wiadomość
Pistoletem nie powinno się NIC przebijać! Włącznie z uszami. Taka sama tkanka, jak każda inna, tak samo się rozrywa, a w następstwie ściśnięcia kleszczowym, okrutnym zaciskiem, syfi się jak każde inne miejsce.
Pistolety powinny być zakazane.
Kolczyk w nosie TYLKO w profesjonalnym studiu piercingu. Poszukaj w necie, gdzie masz najbliższe, zazwyczaj studia są przy studiach tatuażu.
Tam przebiją Ci igłą z wenflonem, dopasowanym do wybranego przez Ciebie rozmiaru kolczyka, sterylnie, w jednorazowych rękawiczkach, z odpowiednimi środkami i sterylizowanym kolczykiem.
STERYLIZOWANYM,bo z doświadczenia (na szczęście - nie własnego) wiem o kosmetyczkach "sterylizujących" kolczyk SPIRYTUSEM (!), czy wkładających w miejsce przekłucia kolczyk przytargany przez klientkę - obojętnie, rzecz jasna, z jakiego materiału.

Jeżeli zatem nie chcesz mieć problemów i chcesz zagoić nos w takim tempie, w jakim zagoił się mi (powikłań - ZERO), zasuwaj do salonu.
Z całym szacunkiem, ale akurat w kwestii piercingu kosmetyczki nie powinny się wypowiadać - szczególnie te, które doradzają kłucie pistoletem JAKIEGOKOLWIEK miejsca na ciele.
Jeśli chodzi o pielęgnację miejsca przekłucia - dowiesz się w salonie wszystko Ci wytłumaczą.
Uwierz,że nie zawsze się syfi Jako kosmetyczki wypowiadać się możemy,bo przekłuwanie uszu pistoletem,zaznaczam USZU(bo głównie do przekłuwania tej części ciała pistolet służy) wchodzi w zakres naszych umiejętności. Od kosmetyczki zależy jak bardzo chce zaszaleć,jak się w tym czuje i czy bardzo jej zależy na pieniążkach...bo to głównie o pieniąze chodzi,nie oszukujmy się. Ja odsyłam do osób z dużym doświadczeniem,które zajmują się piercingiem.

Sorry za off.. pewnie rozwinie się tu dykusja..
Do założycielki wątku... IGŁĄ!
__________________
po prostu moorf albo chociaż błagam przez 2xo i małe M


Pani Kosmetyczka

egzamin zawodowy praktyczny 97%


WIECZNIE SZUKAJĄCA..
moorfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 19:16   #6
Kiki van Goth
Raczkowanie
 
Avatar Kiki van Goth
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 495
Dot.: Przebicie nosa igłą!

Tylko i wyłącznie o pieniążki chodzi. Nie kwestionuję, że kosmetyczki nie umieją przekłuwać uszu pistoletem, kwestionuję sensowność takiego przeszkolenia - lepiej byłoby uczyć, w jaki sposób przebić igłą, bo dla osoby znającej podstawy bhp i nie bojącej się widoku krwi, nie powinno to być takie trudne.
I też podkreślę, że mówię o uszach, jako najczęściej przebijanym u kosmetyczek miejscu.
Jak babka mi opowiadała o przebijaniu przez kartofel, to cierpła mi skóra
__________________
Nie mówię, żem geniusz
Lecz i nie dupa.
Też bym napisał 'Dziady',
Gdybym się uparł.
Kiki van Goth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 21:13   #7
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Przebicie nosa igłą!

Moją mamę przekłuwał mój dziadek przez(na?) cytrynę
Ale zaznaczam, że były inne czasy
Ode mnie: tylko igłą, i tylko w salonie.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 11:14   #8
sandi7755
Przyczajenie
 
Avatar sandi7755
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 27
Dot.: Przebicie nosa igłą!

Dziękuję Wam kochane za odpowiedzi. Rozwiałyście moje wątpliwości i chyba zdecyduję się na igłę.
sandi7755 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 23:33   #9
Kiki van Goth
Raczkowanie
 
Avatar Kiki van Goth
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 495
Dot.: Przebicie nosa igłą!

...i na salon :P
__________________
Nie mówię, żem geniusz
Lecz i nie dupa.
Też bym napisał 'Dziady',
Gdybym się uparł.
Kiki van Goth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 16:03   #10
sandi7755
Przyczajenie
 
Avatar sandi7755
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 27
Dot.: Przebicie nosa igłą!

Cytat:
Napisane przez Kiki van Goth Pokaż wiadomość
...i na salon :P
Tak, tak.. i na salon!
sandi7755 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.