Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-24, 09:19   #691
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Niepokorna oby wszystko było dobrze kiedy USG?

Co do kawy.. pijecie? Ja w pierwszej ciąży ograniczałam. Jedna na dwa trzy dni. Teraz to nierealne. Praca, dwulatek w domu ... Dzień zaczynam od mocnej kawy z mlekiem. W pracy druga...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie pije. Jakoś funkcjonuje. Gdzieś wyczytałam że przy tej mojej mutacji kawa jest niewskazane więc siłą rzeczy nawet jak bym bardzo chciała pić to bym musiała nie pić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 09:29   #692
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Kiedy planujecie jakieś pierwsze ciążowe zakupy? Dla was, dla dziecka przed wszystkim? Ja w pierwszej ciąży pierwsze rzeczy dla małego kupiłam wracając z badań połówkowych. Teraz mam sporo po synku ale już mnie kusi żeby ogladac wózki, chusty do noszenia itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 10:10   #693
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Kiedy planujecie jakieś pierwsze ciążowe zakupy? Dla was, dla dziecka przed wszystkim? Ja w pierwszej ciąży pierwsze rzeczy dla małego kupiłam wracając z badań połówkowych. Teraz mam sporo po synku ale już mnie kusi żeby ogladac wózki, chusty do noszenia itp
Myślę,że jak będę już znała płeć dziecka .
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 10:16   #694
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Kiedy planujecie jakieś pierwsze ciążowe zakupy? Dla was, dla dziecka przed wszystkim? Ja w pierwszej ciąży pierwsze rzeczy dla małego kupiłam wracając z badań połówkowych. Teraz mam sporo po synku ale już mnie kusi żeby ogladac wózki, chusty do noszenia itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba na przełomie grudnia i stycznia, akurat będą wyprzedaże Ale wybieram i oglądam odkąd zaczęłam podejrzewać ciążę

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 10:19   #695
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Kiedy planujecie jakieś pierwsze ciążowe zakupy? Dla was, dla dziecka przed wszystkim? Ja w pierwszej ciąży pierwsze rzeczy dla małego kupiłam wracając z badań połówkowych. Teraz mam sporo po synku ale już mnie kusi żeby ogladac wózki, chusty do noszenia itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla siebie jak zacznie brzuch rosnąć a dla dziecka pewnie dopiero od stycznia się za to wezmę. Choć nie powiem, wyskoczyło mi na fb taka firma, która robi gotowe wyprawki i olaboga za 2000 możesz już mieć prawie wszystko (bo pewnie by się coś jeszcze znalazło) i spać spokojnie. Opinie ma dobre ale wózek wolałabym jakiś sprawdzony model.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 10:31   #696
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Dla siebie jak zacznie brzuch rosnąć a dla dziecka pewnie dopiero od stycznia się za to wezmę. Choć nie powiem, wyskoczyło mi na fb taka firma, która robi gotowe wyprawki i olaboga za 2000 możesz już mieć prawie wszystko (bo pewnie by się coś jeszcze znalazło) i spać spokojnie. Opinie ma dobre ale wózek wolałabym jakiś sprawdzony model.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie kompletowanie wyprawki od podstaw, po kolei było świetnym przeżyciem. Nie chciałabym kliknąć i kupić wszystkiego od tak, za jednym razem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 10:38   #697
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Niepokorna i szalona Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie można dołączyć?
Hej witamy.
Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Niepokorna oby wszystko było dobrze kiedy USG?

Co do kawy.. pijecie? Ja w pierwszej ciąży ograniczałam. Jedna na dwa trzy dni. Teraz to nierealne. Praca, dwulatek w domu ... Dzień zaczynam od mocnej kawy z mlekiem. W pracy druga...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w pierwszej ciąży pilam normalnie i teraz tez. Przy 2 latce i pracy nie dałabym rady bez. Odrzuciło mnie poprzednio tak gdzieś w 5 miesiącu
Cytat:
Napisane przez kasia0912 Pokaż wiadomość
Hej dziś mamy pierwsza rocznicę ślubu

Hej Niepokorna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystkiego najlepszego
Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Kiedy planujecie jakieś pierwsze ciążowe zakupy? Dla was, dla dziecka przed wszystkim? Ja w pierwszej ciąży pierwsze rzeczy dla małego kupiłam wracając z badań połówkowych. Teraz mam sporo po synku ale już mnie kusi żeby ogladac wózki, chusty do noszenia itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wszystko mam po córce. A dodatkowe rzeczy to myślę że gdzieś w połowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-24, 10:46   #698
Niepokorna i szalona
Raczkowanie
 
Avatar Niepokorna i szalona
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Tak staram się nie przemęczać w pracy obecnie mam luzik od września urlop około tygodnia i podejmie się decyzję czy L4. A co do kawy uwielbiam ale przedstawiłam się na cappuccino raz dziennie albo mleko z kawą :-D

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Trzymam kciuki

A co do tematu zakupów ja chyba będę czekać gdzieś do grudnia. A mówiliście już najbliższym?
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące". Paulo Coelho
Niepokorna i szalona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 10:55   #699
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Dla mnie kompletowanie wyprawki od podstaw, po kolei było świetnym przeżyciem. Nie chciałabym kliknąć i kupić wszystkiego od tak, za jednym razem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie też tak będę robić, włączy się jak psychicznie wyluzuje, pewnie po 13 tc.
Narazie nawet mi przez głowę nie przeszło żeby komuś się przyznać. Mąż tylko wie i siostra się domyśla bo zapomniałam schować pudełko z prenalenu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 11:24   #700
Niepokorna i szalona
Raczkowanie
 
Avatar Niepokorna i szalona
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

No mój wie, w pracy jeden koleżance musiałam się przyznać bo miałyśmy razem służbę na noc, a chciałam iść spać poprostu na jakieś 6h to jej tak powiedziałam ale to zaufana osoba zachowała to dla siebie. siostra się domyśliła bo jakoś wyszło tak że mnie za słówko złapała odnoście tego że idę na badania na krew.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące". Paulo Coelho
Niepokorna i szalona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 11:30   #701
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Niepokorna i szalona Pokaż wiadomość
No mój wie, w pracy jeden koleżance musiałam się przyznać bo miałyśmy razem służbę na noc, a chciałam iść spać poprostu na jakieś 6h to jej tak powiedziałam ale to zaufana osoba zachowała to dla siebie. siostra się domyśliła bo jakoś wyszło tak że mnie za słówko złapała odnoście tego że idę na badania na krew.


U nas wiedza rodzice, brat męża i moje przyjaciółki ale myśle ze zaraz pójdzie temat dalej bo ileż to można nie pic



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-24, 11:44   #702
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

A mnie z kolei dzisiaj cos podbrzusze boli czuje takie jakby pulsowanie, lekkie bóle okresowe. Poza tym muli mnie caly czas od wczoraj. Zaczal sie juz 9 tydzien, teoretycznie jest termin kolejnej miesiaczki, wiec sie tym pocieszam, ze to normalne. Ale tez sie boje ze od teraz objawy sie juz nasila i tak zostanie... Oby nie na dlugo, podobno 10 tc to apogeum, a potem juz tylko lepiej...

Ogolnie mulilo mnie tylko rano, ale jeszcze w lozku jem kilka herbatnikow, potem chwile poleze, ide na sniadanie, a potem znow godzinka w lozku i moge juz funkcjonowac. Tyle ze teraz bylam 2 tyg na wakacjach i to bylo proste. Plus drzemki na plazy i caly dzien nic-nierobienie. Szczerze, to nie wyobrazam sobie isc od poniedzialku do pracy... Niewiem czy dam rade...

Jesli chodzi o kawe to na poczatku pilam jedna, a potem mnie zaczelo odrzucac. Strasznie zaczal mi przeszkadzac zapach zelu pod prysznic, musialam go odstawic i zabronilam tż go uzywac. Ale najbardziej to mnie odrzuca od herbatki imbirowej :P
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 12:02   #703
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dziewczyny, a w jakim jesteście wieku? Ciąża wyczekiwana i planowana czy zaskoczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 12:22   #704
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w jakim jesteście wieku? Ciąża wyczekiwana i planowana czy zaskoczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właściwie to trudno powiedzieć U nas było tak, że córka od jakiegoś czasu mówiła, że chce mieć rodzeństwo. Któregoś dnia mówię do męża, że może nie jest to zły pomysł... i udało się jeszcze tego samego dnia

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 12:53   #705
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Witam!
To może i ja nieśmiało dołączę (i tak was chwilę czytam). U mnie przed wizytą, na pierwszą idę późno stosunkowo do was, ale chcę wyjść z konkretami. Wiemy tylko ja i mąż. U mnie na razie spokój poza brakiem @ wszystko działa jak wcześniej, mam nadzieję, że ten stan utrzyma się do porodu niestety nie mogę pozwolić sobie na przerwę.



Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w jakim jesteście wieku? Ciąża wyczekiwana i planowana czy zaskoczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kompletne zaskoczenie, poczuliśmy za dużo luzu na wakacjach. W żaden sposób się nie przygotowałam (a lubię mieć wszystko zaplanowane), ale jakoś damy radę
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 13:24   #706
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Witam!
To może i ja nieśmiało dołączę (i tak was chwilę czytam). U mnie przed wizytą, na pierwszą idę późno stosunkowo do was, ale chcę wyjść z konkretami. Wiemy tylko ja i mąż. U mnie na razie spokój poza brakiem @ wszystko działa jak wcześniej, mam nadzieję, że ten stan utrzyma się do porodu niestety nie mogę pozwolić sobie na przerwę.




Kompletne zaskoczenie, poczuliśmy za dużo luzu na wakacjach. W żaden sposób się nie przygotowałam (a lubię mieć wszystko zaplanowane), ale jakoś damy radę
To nie jestem sama jasne, że damy radę. Nie z takimi sytuacjami sobie ludzie radzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 13:43   #707
oljaa
Zakorzenienie
 
Avatar oljaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 745
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
To nie jestem sama jasne, że damy radę. Nie z takimi sytuacjami sobie ludzie radzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do tej pory mam przed oczami jak pokazuje się druga kreska, a ja chowam test po poduszkę, bo przecież nie minęło 5 minut od zrobienia i jest to niemożliwe. Już jest lepiej, ale nadal jestem pełna obaw, bo przecież plan był inny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oljaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 13:52   #708
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez oljaa Pokaż wiadomość
Do tej pory mam przed oczami jak pokazuje się druga kreska, a ja chowam test po poduszkę, bo przecież nie minęło 5 minut od zrobienia i jest to niemożliwe. Już jest lepiej, ale nadal jestem pełna obaw, bo przecież plan był inny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to też był szok.. Pierwsza reakcja to radość i podniecenie a na drugi dzień nadszedł mój wrodzony pesymizm, że to nie tak miało wyglądać na chwilę obecną już trochę ochlonelam i mam podejście, że to nie koniec świata ale i tak bywają momenty, że chce mi się płakać z bezsilności czy dam sobie radę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 14:07   #709
oljaa
Zakorzenienie
 
Avatar oljaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 745
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

.

Edytowane przez oljaa
Czas edycji: 2019-08-24 o 14:09
oljaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-24, 14:43   #710
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Kiedy planujecie jakieś pierwsze ciążowe zakupy? Dla was, dla dziecka przed wszystkim? Ja w pierwszej ciąży pierwsze rzeczy dla małego kupiłam wracając z badań połówkowych. Teraz mam sporo po synku ale już mnie kusi żeby ogladac wózki, chusty do noszenia itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeśli chodzi o ubrania dla mnie to narazie nic nie kupuję - należę do okrąglejszych osób, brzuszek i tak miałam już wystający przed ciażą więc mam dużo luźniejszych topów, tunik, dżinsów z gumką itp.



Dla malucha mam trochę rzeczy po córce - wózek-gondolkę, krzesełka do karmienia, foteliki samochodowe, łóżeczko. Z "grubszych" rzeczy zostaje do kupienia wózek-spacerówka i nosidło. Mam już upatrzone oba marki Cybex, ale kupię je chyba już po porodzie. Ciuszki, rożki, kocyki, butelki i inne drobiazgi będę kupować pewnie na ostatnią chwilę bo znając życie dostanę tego mnóstwo w prezencie i nie chcę niepotrzebnie wydawać pieniędzy. Jeśli okaże się, że wszystko jest ok z ciążą to czeka nas remont mieszkania i na tym muszę się najpierw skupić


Kawę piję ale ograniczyłam do jednej dziennie. Jak już będę na L4 to zupełnie z niej zrezygnuję.



Gratulacje dla dziewczyn po udanych wizytach serduszkowych!!! Pierwszy sukces ciążowy za Wami.

Ja wizytuję we wtorek, raz mam czarne myśli, za chwilę czuję zupełny spokój i przeczucie że wszystko jest ok. Chcę już to mieć za sobą i wiedzieć na czym stoję.

Edytowane przez zabuzabu
Czas edycji: 2019-08-24 o 14:58
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 14:53   #711
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
A mnie z kolei dzisiaj cos podbrzusze boli czuje takie jakby pulsowanie, lekkie bóle okresowe. Poza tym muli mnie caly czas od wczoraj. Zaczal sie juz 9 tydzien, teoretycznie jest termin kolejnej miesiaczki, wiec sie tym pocieszam, ze to normalne. Ale tez sie boje ze od teraz objawy sie juz nasila i tak zostanie... Oby nie na dlugo, podobno 10 tc to apogeum, a potem juz tylko lepiej...

Ogolnie mulilo mnie tylko rano, ale jeszcze w lozku jem kilka herbatnikow, potem chwile poleze, ide na sniadanie, a potem znow godzinka w lozku i moge juz funkcjonowac. Tyle ze teraz bylam 2 tyg na wakacjach i to bylo proste. Plus drzemki na plazy i caly dzien nic-nierobienie. Szczerze, to nie wyobrazam sobie isc od poniedzialku do pracy... Niewiem czy dam rade...

Jesli chodzi o kawe to na poczatku pilam jedna, a potem mnie zaczelo odrzucac. Strasznie zaczal mi przeszkadzac zapach zelu pod prysznic, musialam go odstawic i zabronilam tż go uzywac. Ale najbardziej to mnie odrzuca od herbatki imbirowej :P


Ojejku nie jestem sama! Mam tak przecudowny peeling do ciała ale na sama myśl mnie „cofa”, niestety poszedł w odstawkę... żeli pod prysznic obecnie mam 5 w łazience, używam jednego bez zapachowego tragedia jest z tabletkami do zmywarki

Mam 33 lata, w sumie to 34 we wrześniu pierwsza ciąża.
Czy planowana ? Hmmm.... mąż chciał chyba od dawna, ja jeszcze się wstrzymywałam, ostatnio stwierdziłam ze nigdy nie będzie „dobrej” pory na dziecko i stało się
Wiec chyba planowane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 14:54   #712
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Niepokorna i szalona Pokaż wiadomość
Tak staram się nie przemęczać w pracy obecnie mam luzik od września urlop około tygodnia i podejmie się decyzję czy L4. A co do kawy uwielbiam ale przedstawiłam się na cappuccino raz dziennie albo mleko z kawą :-D

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Trzymam kciuki

A co do tematu zakupów ja chyba będę czekać gdzieś do grudnia. A mówiliście już najbliższym?
Ja właśnie dzisiaj powiedziałam siostrze i mamie. Teściowie się dowiedzą później bo są na wakacjach.
Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w jakim jesteście wieku? Ciąża wyczekiwana i planowana czy zaskoczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 32 lata i ciąża była planowana. Chcieliśmy żeby córka miała rodzeństwo z jak najmniejszą różnica wieku ale udało się dopiero teraz prawie po roku starań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 14:55   #713
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w jakim jesteście wieku? Ciąża wyczekiwana i planowana czy zaskoczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi stuknie zaraz 30stka.
W styczniu zaszlam w ciaze z zaskoczenia, nie wrocil mi jeszcze okres po porodzie i mielismy niespodzianke. Niestety, w marcu skonczylo sie poronieniem.
Teraz ciaza planowana, ale totalnie sie nie spodziewalam, ze tak szybko sie uda. O pierwszego synka staralismy sie 1,5 roku, wiec teraz jakos blyskawicznie. Ale oby tym razem bylo dobrze.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 15:33   #714
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Kiedy planujecie jakieś pierwsze ciążowe zakupy? Dla was, dla dziecka przed wszystkim? Ja w pierwszej ciąży pierwsze rzeczy dla małego kupiłam wracając z badań połówkowych. Teraz mam sporo po synku ale już mnie kusi żeby ogladac wózki, chusty do noszenia itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwsze ciuchy ciążowe już kupione, wózek oglądam bo to uwielbiam ale będę kupować pewnie w 3. Trymestrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Boję się Was czytać bo mnie od razu mdłości biorą - temat nr 1 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 15:33   #715
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja mam 34 lata. Ciezko powiedziec czy planowana... W sumie to chcielismy miec dziecko i tak po prostu przestalismy uwazac bez wiekszego planowania. Poszlo szybciej niz myslelismy bo juz w drugim cyklu "nieuwazania". I mimo wszystko test byl szokiem, bo nastawilam sie ze w moim wieku bede z rok potrzebowac :p

Powiedzialam 2 zaufanym przyjaciolkom, rodzicom, ktorzy powiedzieli "no nareszcie!!", i niestety musialam powiedziec w pracy natychmiast jak sie dowiedzialam, ze wzgledu na szkodliwe warunki pracy. Ale wie tylko dwoch szefow, ktorzy mnie kryją, przed reszta sciemniam rozne wymowki dlaczego tylko w biurze siedze
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 15:35   #716
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Nasza ciąża planowana była na jesień, zimę - jesteśmy w trakcie generalnego remontu. Ale przyszło rozluźnienie wakacyjne i niespodzianka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 15:44   #717
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Kiedy planujecie jakieś pierwsze ciążowe zakupy? Dla was, dla dziecka przed wszystkim? Ja w pierwszej ciąży pierwsze rzeczy dla małego kupiłam wracając z badań połówkowych. Teraz mam sporo po synku ale już mnie kusi żeby ogladac wózki, chusty do noszenia itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja planuje kupować dopiero po nowym roku. Chyba że jak poznam płeć i coś bardzo fajnego mi wpadnie w ręce to kupię. A dla siebie chyba dopiero jak sie przestanę mieścić w swoje ubrania. (no oprócz tej kurtki ciążowej co kupiłam ostatnio).
Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w jakim jesteście wieku? Ciąża wyczekiwana i planowana czy zaskoczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 24 i ciąża wystarana. Wcześniej udało się po trzech miesiącach ale poroniłam we wrześniu i dopiero teraz się udało.
Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Witam!
To może i ja nieśmiało dołączę (i tak was chwilę czytam). U mnie przed wizytą, na pierwszą idę późno stosunkowo do was, ale chcę wyjść z konkretami. Wiemy tylko ja i mąż. U mnie na razie spokój poza brakiem @ wszystko działa jak wcześniej, mam nadzieję, że ten stan utrzyma się do porodu niestety nie mogę pozwolić sobie na przerwę.




Kompletne zaskoczenie, poczuliśmy za dużo luzu na wakacjach. W żaden sposób się nie przygotowałam (a lubię mieć wszystko zaplanowane), ale jakoś damy radę
Hej
My powiedzieliśmy tesciom, rodzicom i mojemu rodzenstwu z zastrzeżeniem że mają dalej nikomu nie mówić. Oprócz tego wiedzą też moje przyjaciółki bo bardzo mi dopingowały przy staraniach i wszyscy w pracy bo poszłam na l4 i mam przełożonego peple.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

A ja znalazłam przepis na mdłości pojechaliśmy z mężem do lasu a potem półprzytomna dojechalam do rodziców i tam zjadłam dwie łyżki nutelli i popiłam wodą gazowaną. Mówię wam jaka ulga. Do tego udało mi się zjeść na obiad kasze z sosem i jestem szczęśliwa. Mama się ze mnie śmiała że ona jak była w ciąży z siostrą jak zobaczyła pomidory i pomidorową to pół dnia wymiotowała Ale żeby nie było tak pięknie to wróciłam do domu i znowu robi mi się niedobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 17:24   #718
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w jakim jesteście wieku? Ciąża wyczekiwana i planowana czy zaskoczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 38lat. Ciąża planowana. Mam już jedną 9 letnią córkę. Mój mąż przez długi czas nie chciał mieć drugiego dziecka, ale w końcu dał się namówić. Takie świadome starania,żeby zwracać uwagę na owulację, były od kilku mcy. W moim wieku owulacja już nie jest tak częsta, więc jak udało mi się zajść, to cieszyłam się jak głupia.Kupiłam testy owulacyjne,żeby mieć pewność. Mój mąż ma raczej słabe plemniki. Rok temu robił badania.. Coś mu te plamniki psuło. Niby było ich dużo, ale duża część była martwa, albo niezdolna do poruszania się. Może siłownia, sport, przegrzewanie jajek ;-).Miałam iść z nim nawet do lekarza,żeby mu coś dał na poprawę nasienia jakby się nie udało w tamtym mcu, ale na szczęście załapało. Zleciłam mu pewne zasady i faktycznie w tym ostatnim mcu zrezygnował z kosza i nie poszedł parę razy na siłkę. Może to pomogło...Pierwszą córkę poczęliśmy w 2gim mcu starań. W drugą ciążę, którą poroniłam zaszłam niespodziewanie, chyba miałam przesuniętą owulację, bo byłam w totalnym szoku 5 lat temu...a teraz to już było świadome czekanie i liczenie dni ;-). Mam już 38lat, dlatego dużo czasu nie miałam.

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

A ja znalazłam przepis na mdłości pojechaliśmy z mężem do lasu a potem półprzytomna dojechalam do rodziców i tam zjadłam dwie łyżki nutelli i popiłam wodą gazowaną. Mówię wam jaka ulga. Do tego udało mi się zjeść na obiad kasze z sosem i jestem szczęśliwa. Mama się ze mnie śmiała że ona jak była w ciąży z siostrą jak zobaczyła pomidory i pomidorową to pół dnia wymiotowała Ale żeby nie było tak pięknie to wróciłam do domu i znowu robi mi się niedobrze [/URL]
Zauważyłam,że bardziej mnie mdli jak jestem głodna. Może to się zmieni. Z jednej strony odczuwam silny głód nawet jak juz zjem, z drugiej mam mdłości.

Ogólnie czuję się jakbym była w 6 tym mcu, nie w 2gim. Bardzo odczuwam już brzuch, może dlatego,że ciągle mnie coś ciągnie i kłuje. Podbrzusze czuję cały czas. W pierwszej ciąży tak nie miałam. Pamietam,że jeansy swoje sprzed ciąży nosiłam do końca 4tego mca. Teraz juz od tygdnia odpinam guzik i mi niewygodnie. Szybciej wyszedł mi też brzuszek. Niby mam dopiero 5+3, ale brzuch już widać jak mam obcisłą bluzkę.

Bardzo zaczęły mnie dzisiaj odrzucać zapachy, do tego stopnia,że przytulając córkę wykręciło mnie jak poczułam zapach jej odżywki do włosów...Nigdy nie zwracałam na to uwagi i tego nawet nie czułam. Mam teraz nos jak pies myśliwski.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-08-24 o 17:33
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 18:36   #719
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Ja mam 38lat. Ciąża planowana. Mam już jedną 9 letnią córkę. Mój mąż przez długi czas nie chciał mieć drugiego dziecka, ale w końcu dał się namówić. Takie świadome starania,żeby zwracać uwagę na owulację, były od kilku mcy. W moim wieku owulacja już nie jest tak częsta, więc jak udało mi się zajść, to cieszyłam się jak głupia.Kupiłam testy owulacyjne,żeby mieć pewność. Mój mąż ma raczej słabe plemniki. Rok temu robił badania.. Coś mu te plamniki psuło. Niby było ich dużo, ale duża część była martwa, albo niezdolna do poruszania się. Może siłownia, sport, przegrzewanie jajek ;-).Miałam iść z nim nawet do lekarza,żeby mu coś dał na poprawę nasienia jakby się nie udało w tamtym mcu, ale na szczęście załapało. Zleciłam mu pewne zasady i faktycznie w tym ostatnim mcu zrezygnował z kosza i nie poszedł parę razy na siłkę. Może to pomogło...Pierwszą córkę poczęliśmy w 2gim mcu starań. W drugą ciążę, którą poroniłam zaszłam niespodziewanie, chyba miałam przesuniętą owulację, bo byłam w totalnym szoku 5 lat temu...a teraz to już było świadome czekanie i liczenie dni ;-). Mam już 38lat, dlatego dużo czasu nie miałam.

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------


Zauważyłam,że bardziej mnie mdli jak jestem głodna. Może to się zmieni. Z jednej strony odczuwam silny głód nawet jak juz zjem, z drugiej mam mdłości.

Ogólnie czuję się jakbym była w 6 tym mcu, nie w 2gim. Bardzo odczuwam już brzuch, może dlatego,że ciągle mnie coś ciągnie i kłuje. Podbrzusze czuję cały czas. W pierwszej ciąży tak nie miałam. Pamietam,że jeansy swoje sprzed ciąży nosiłam do końca 4tego mca. Teraz juz od tygdnia odpinam guzik i mi niewygodnie. Szybciej wyszedł mi też brzuszek. Niby mam dopiero 5+3, ale brzuch już widać jak mam obcisłą bluzkę.

Bardzo zaczęły mnie dzisiaj odrzucać zapachy, do tego stopnia,że przytulając córkę wykręciło mnie jak poczułam zapach jej odżywki do włosów...Nigdy nie zwracałam na to uwagi i tego nawet nie czułam. Mam teraz nos jak pies myśliwski.
Ja nie mogę znieść zapachu żelu pod prysznic mojego narzeczonego chociaż kiedyś bardzo go lubilam.. Najgorsze jest to że może się tylko tym myć bo po innych swędzi go skóra, masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 18:50   #720
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w jakim jesteście wieku? Ciąża wyczekiwana i planowana czy zaskoczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja mam 37 lat, ciąża wyczekiwana, chociaż fakt , że udało się akurat w tym cyklu był zupełnym zaskoczeniem. Boję się bardzo ale nie żałuję, jakoś się wszystko musi ułożyć.
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.