Praca w księgarni - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-04, 19:10   #61
venea1273
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w księgarni

Ja pracowałam w księgarniach sieciowych, gdzie podręczniki dostępne były tylko na zamówienie więc pracodawca nie uznawał tego okresu za powód do większego wynagrodzenia itd. (choć oczywiście ruch był wtedy większy i sporo ludzi zamawiało te podręczniki u nas w księgarni, więc i tak to my realizowałyśmy transakcje itd.)... To fakt - księgarnie zarabiają sporo, natomiast wynagrodzenia to sprawa indywidualna każdej sieci i owszem, są stosunkowo niskie wziąwszy pod uwagę, ile trzeba włożyć w tą pracę wysiłku itd. - być może to zależy też od regionu w którym się pracuje- wiadomo, że w większych miastach księgarz zarobi pewnie więcej niż w tych mniejszych.... w moim regionie szału z tym nie było - ale oczywiście zawsze można się nie zgodzić na pracę za najniższą krajową itd. nikt nikogo do tego nie zmusza... pozdrawiam
venea1273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 14:17   #62
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Praca w księgarni

Nie wiem jak teraz wyglada sprawa w takim molemole, ale praca w matrasie to byl wietnam - stawki zenujaco niskie, przestarzaly system, najczesciej bylo sie jedyna osoba na caly salon :P
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 10:35   #63
Romannka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Chełmno
Wiadomości: 43
Dot.: Praca w księgarni

Miałam szansę kiedyś pacować w zamknietej już firmie księgarskiej i na prawdę... hm.... cieżko było z ludzmi, strasznie było z systemami, ciężko było dodatkowo że było to w galerii. żadna praca nie jest łatwa, ale jednak..
Romannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 20:07   #64
venea1273
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w księgarni

Tak naprawdę tak jest w każdej z sieci.... ja osobiście z najgorszymi ludźmi zetknęłam się w ŚK - fałsz i obłuda na każdym kroku (najlepsze jest to, że takie osoby myślą, że idealnie się maskują i że jest to niewyczuwalne ) żal, że te przysłowiowe grosze młode dziewczyny decydują się kłamać, skarżyć i obgadywać, a i z inteligencją różnie bywa - a pomyślałby kto, że w księgarni powinny pracować osoby na poziomie....... ja dlatego odeszłam, ponieważ zawsze mam takie podejście, że wolę się od d.....li po prostu odseparować i wyszło mi to na dobre także tak jest w każdej sieci - czasami ma się szczęście trafić na fajną załogę itd, a czasami.... no cóż..... a to dodatkowo potrafi człowieka dobijać...
venea1273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 13:47   #65
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Praca w księgarni

Tez mam raczej zle wspomnienia z pracy w jednej z sieciowek - niskie płace, wymagaja od ciebie niemal czynienia cudów i ogarniania wszystkiego naraz, jak cos jest nie tak to oczywiscie dostajesz od razu opieprz ze sie nie starasz.
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 19:41   #66
venea1273
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez missVivi Pokaż wiadomość
Tez mam raczej zle wspomnienia z pracy w jednej z sieciowek - niskie płace, wymagaja od ciebie niemal czynienia cudów i ogarniania wszystkiego naraz, jak cos jest nie tak to oczywiscie dostajesz od razu opieprz ze sie nie starasz.

Dokładnie - ty na obsłudze robisz 10 rzeczy jednocześnie (dostawy, obsługa, pakowanie zwrotów, faktury itd) - do tego ciągłe awarie i zostajesz zostawiony często sam sobie na sklepie... a z tyłu na zapleczu "zapracowana" pani kierownik - dziewoja z ilorazem inteligencji poniżej normy robi sobie sesję zdjęciową... poważnie, tak to wyglądało w moim przypadku a potem przychodził regionalny - śmiechy chichy na zapleczu po znajomości i tyle.... ileż można to znosić
venea1273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 13:31   #67
sokole_oko
Raczkowanie
 
Avatar sokole_oko
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Tuchola
Wiadomości: 139
Dot.: Praca w księgarni

Pracowałam w księgarni, która była sieciówką i została wchłonięta do innej księgarni sieciowej, ale pod inną nazwą. Tak jak wyżej.. Zwroty, faktury, rozkładanie dostaw, dawanie przesyłek, polecanie dodatkowych dupereli za co było się też rozliczanym, rozmawianie z każdym klientem który wszedł tylko do salonu, polecanie, sprzątanie, układanie.. w pip rzeczy było. Czesto w galerii u mnie było tak, że przez połowę dnia zostawałam sama na stanowisku, a to było jednak galeria, więc i ludzi w pip. O awariach komputera nie wspomnę i zostawaniu do 23, żeby czekać aż wydrukuje się raport (w miedzy czasie informatyk zdalnie pracował nad kompem), podpisać, zamknąć księgarnie i iść do domu
__________________
Higher, Further, Faster,
sokole_oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-24, 13:45   #68
Igaruniek
Raczkowanie
 
Avatar Igaruniek
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 47
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez venea1273 Pokaż wiadomość
Dokładnie - ty na obsłudze robisz 10 rzeczy jednocześnie (dostawy, obsługa, pakowanie zwrotów, faktury itd) - do tego ciągłe awarie i zostajesz zostawiony często sam sobie na sklepie... a z tyłu na zapleczu "zapracowana" pani kierownik - dziewoja z ilorazem inteligencji poniżej normy robi sobie sesję zdjęciową... poważnie, tak to wyglądało w moim przypadku a potem przychodził regionalny - śmiechy chichy na zapleczu po znajomości i tyle.... ileż można to znosić
Mam wrażenie, że w każdym empiku pracuje ta sama kierowniczka bo been there, done that
Igaruniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 08:53   #69
Qradelk
Przyczajenie
 
Avatar Qradelk
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 4
Dot.: Praca w księgarni

Czy naprawdę można pracować w księgarni i zdobyć wystarczającą ilość pieniędzy, aby poczuć się jak osoba? Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, jakie dokładnie są kluczowe punkty marketingu w Internecie: na przykład Twoja witryna sama w sobie jest narzędziem marketingowym. A jeśli nagle zobaczysz witrynę utworzoną na kolanie, twoja opinia zmieni się dramatycznie. Strony podobne do /reklama/ wiele znaczą, ponieważ są naprawdę testowane i istnieją oficjalne wtyczki. Kupowane nazwy domen wiele o tym mówią.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-11-05 o 14:15 Powód: reklama
Qradelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 12:26   #70
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: Praca w księgarni

A co ma piernik do wiatraka?
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 07:01   #71
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez Jolanne Pokaż wiadomość
A co ma piernik do wiatraka?
Zapewne w poście był link pozycjonujący. Zatrudniają do szeptanek różnych łosi i później efekt jest, jaki jest.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-09, 11:43   #72
fakehappy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Praca w księgarni

Wątek trochę stary, ale opowiem o swoim krótkim doświadczeniu ze światem książki, może komuś pomogę podjąć decyzję Oczywiście nie chcę wrzucać wszystkich filii do jednego worka.
Byłam na rozmowie w jednej z większych lokalizacji we Wrocławiu, właściwie tak od niechcenia, bo ostatecznie znalazłam o wiele ciekawsze oferty, ale stwierdziłam, że rozeznam się w tym otoczeniu. Kierowniczka dramat. Nie wiedziała, że byłyśmy umówione na rozmowę, nawet się nie przedstawiła. Pierwsze wrażenie - tragedia. W magazynie jeden syf, nie spodziewałam się błysku, ale nawet nie ma czystego kąta na przeprowadzenie rozmowy, kierowniczka wyśmiała moją pierwszą odpowiedź, przerywała mi w kolejnych, jej ogólne nastawienie to jedna wielka kpina. Chciałam jak najszybciej stamtąd wyjść, a zwłaszcza po tym, kiedy zaoferowała mi tylko miesiąc Ostatecznie uważam, że to strata czasu, a podejście do kandydata na bardzo niskim poziomie.
fakehappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 19:44   #73
CoDzisWklepiemy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 16
Dot.: Praca w księgarni

Podbijam wątek!
W przyszłym tygodniu mam rozmowę w Świecie Książki. Chodzi o zlecenie na czas świąteczny. Czy ktoś orientuje się jakie są teraz stawki? Jak atmosfera?
CoDzisWklepiemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-20 20:44:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.