Ile "żyje" laptop? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 17:41   #121
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Ostatnio odgrzebałam mojego już 8-letniego Acera, i zasniosłam do pracy, żeby praktykant miał na czym pracować. I nie mogę się nadziwić jak ten komp dobrze chodzi, pomimo, że długo nie był czyszczony. Stare sprzęty naprawdę jakieś lepsze robili. Prawie żałuję, że kupiłam nowego.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:49   #122
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Ostatnio odgrzebałam mojego już 8-letniego Acera, i zasniosłam do pracy, żeby praktykant miał na czym pracować. I nie mogę się nadziwić jak ten komp dobrze chodzi, pomimo, że długo nie był czyszczony. Stare sprzęty naprawdę jakieś lepsze robili. Prawie żałuję, że kupiłam nowego.
Ja się boję kupić coś nowego, myślę, że nie będę zadowolona, a nowy komputer prędzej czy później się przyda.
Mój stary nie ma karty sieciowej, co jest dosyć uciążliwe.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:16   #123
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja się boję kupić coś nowego, myślę, że nie będę zadowolona, a nowy komputer prędzej czy później się przyda.
Mój stary nie ma karty sieciowej, co jest dosyć uciążliwe.
Lepiej kupić nowy dopóki stary działa. Na spokojnie można wybrać, bez pośpiechu.
Chociaż trochę się boję, że stary może przeżyć nowego.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:19   #124
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Lepiej kupić nowy dopóki stary działa. Na spokojnie można wybrać, bez pośpiechu.
Chociaż trochę się boję, że stary może przeżyć nowego.
Mój od sierpnia stoi nieużywany, bo kabel od internetu się przetarł Korzystam z komputera TŻta. Mimo, że jego ma raptem ze 3 lata, to mój działa dużo sprawniej. To jest kolejny powód, dla którego boję się kupić nowy komputer, te nowe już nie są takie dobre, jak mój sześciolatek.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 21:22   #125
Kayko92
Rozeznanie
 
Avatar Kayko92
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Wiadomości: 960
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Hej dziewczyny mam pytanie.
Laptop ma prawie 2 lata(bedzie w maju) nie był czyszczony, ale było żadnych problemów, czy jest sens wysyłać na gwarancji czy oddać tylko do jakiegoś serwisu na czyszczenie, jeśli to będzie jakaś drobna kwota.
Wiadomo wysyłka na gwarancje wiąże się z brakiem laptopa przez 2-3 tygodnie, a jakoś nie wyobrażam sobie tego na studiach. Ale boje się ze to moze nie byc kwestia jedynie czyszczenie, laptop jest bardzo goracy juz po 3 min od właczenia, strasznie suszmi-wrecz nie da sie skupic.
Co radzicie?
Kayko92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 21:39   #126
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Mój od sierpnia stoi nieużywany, bo kabel od internetu się przetarł Korzystam z komputera TŻta. Mimo, że jego ma raptem ze 3 lata, to mój działa dużo sprawniej. To jest kolejny powód, dla którego boję się kupić nowy komputer, te nowe już nie są takie dobre, jak mój sześciolatek.
I pozwala Ci siedzieć na wizażu na swoim kompie? Wiesz, że taki kabel to nie jest wielki wydatek
Nowego mam lenovo i jakoś tak mniej go kocham. I zacina się czasem przy dużej ilości zakładek otwartych, już czyszczenie przeszedł.

Cytat:
Napisane przez Kayko92 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie.
Laptop ma prawie 2 lata(bedzie w maju) nie był czyszczony, ale było żadnych problemów, czy jest sens wysyłać na gwarancji czy oddać tylko do jakiegoś serwisu na czyszczenie, jeśli to będzie jakaś drobna kwota.
Wiadomo wysyłka na gwarancje wiąże się z brakiem laptopa przez 2-3 tygodnie, a jakoś nie wyobrażam sobie tego na studiach. Ale boje się ze to moze nie byc kwestia jedynie czyszczenie, laptop jest bardzo goracy juz po 3 min od właczenia, strasznie suszmi-wrecz nie da sie skupic.
Co radzicie?
Raczej tylko do czyszczenia - u mnie to właśnie takie objawy były.
Ja bym wolała zapłacić w serwisie, niż oddawać na 2-3 tygodnie, to coś koło 50-100zł będzie.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 21:46   #127
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez Kayko92 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie.
Laptop ma prawie 2 lata(bedzie w maju) nie był czyszczony, ale było żadnych problemów, czy jest sens wysyłać na gwarancji czy oddać tylko do jakiegoś serwisu na czyszczenie, jeśli to będzie jakaś drobna kwota.
Wiadomo wysyłka na gwarancje wiąże się z brakiem laptopa przez 2-3 tygodnie, a jakoś nie wyobrażam sobie tego na studiach. Ale boje się ze to moze nie byc kwestia jedynie czyszczenie, laptop jest bardzo goracy juz po 3 min od właczenia, strasznie suszmi-wrecz nie da sie skupic.
Co radzicie?
Otworzyć dolną klapkę pod spodem obudowy (jeśli jest jakaś większa a nie mała na dysk), ew. sprawdzić czy jak się wyjmie klawiaturę to wiatrak widać i użyć sprężonego powietrza do przedmuchania wiatraka. A koniecznie przedmuchać "grzebyki" od chłodzenia z boku obudowy. Te grzebyki są często zalepione kurzem i gorące powietrze nie ma którędy wylatywać. Jeśli nie pomoże to trzeba chłodzenie wymienić a to już więcej zabawy.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 23:49   #128
kokosowa_nutella
Raczkowanie
 
Avatar kokosowa_nutella
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 247
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
I pozwala Ci siedzieć na wizażu na swoim kompie? Wiesz, że taki kabel to nie jest wielki wydatek
Nowego mam lenovo i jakoś tak mniej go kocham. I zacina się czasem przy dużej ilości zakładek otwartych, już czyszczenie przeszedł.


Raczej tylko do czyszczenia - u mnie to właśnie takie objawy były.
Ja bym wolała zapłacić w serwisie, niż oddawać na 2-3 tygodnie, to coś koło 50-100zł będzie.
Jaki masz model Lenovo?Myślałam nad zakupem LENOVO G585.

Co ile czyścicie swoje laptopy?
__________________
Wymianka:
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=834898]
kokosowa_nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 00:39   #129
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
I pozwala Ci siedzieć na wizażu na swoim kompie? Wiesz, że taki kabel to nie jest wielki wydatek
Nowego mam lenovo i jakoś tak mniej go kocham. I zacina się czasem przy dużej ilości zakładek otwartych, już czyszczenie przeszedł.
Wiem, że to nie jest wydatek, ale taki plączący się pod nogami kabel to jednak upierdliwy jest No i ten komputer tak nie szumi.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:02   #130
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Swojego HP dostałam pod choinkę w 2007 roku. Użytkuję go codziennie przez wiele godzin. Nigdy nie miałam z nim żadnego problemu, nie oddawałam do naprawy ani nawet do czyszczenia. Klawiatura jest jak nowa, touchpad działa bez zarzutu, głośniki również. Jedynie bateria jest już bardzo słaba i laptop dłużej niż 5 min to na niej nie pochodzi. No i od początku okropnie szumi, ale ten model tak ma.
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 19:09   #131
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Mój komputer został zakupiony w grudniu 2007 roku, właśnie z niego piszę Nie miałam z nim większych problemów, tylko pod koniec drugiego roku odesłałam go do serwisu na tydzień, żeby wyczyścili z kurzu (od tamtej pory robię o sama ). Oczywiście boję się, że któregoś dnia się zepsuje, nie działa już tak szybko (szczerze mówiąc, jest raczej powolny), ale obudowa nie jest prawie wcale sfatygowana, miejscami lakier się przetarł, ale nic nie pękło. Mój staruszek to Asus
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-23, 20:16   #132
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Ja mam prawie 3-letnią toshibę używaną codziennie minimum 10h (w weekendy znacznie się to wydłuża), zatrważającą ilość czasu kładę ją na kocu albo na kolanach, wedle mojej wiedzy nie była czyszczona a hula jak nowa. No może poza startem, bo trochę rzęzi, ale to chyba urok toshib
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 11:00   #133
Natalkaa91
Raczkowanie
 
Avatar Natalkaa91
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 70
Dot.: Ile "żyje" laptop?

To ile żyje laptop zależy głownie od nas... jak go używamy i czy o niego dbamy, stosujemy podkładki aby się nie nagrzewał, ładujemy co drugi dzień i rozładowujemy co drugi dzień aby bateria była ciągle w "ruchu" w ten sposób nawet po kilku latach bateria będzie trzymała tyle co na samym początku
Natalkaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 12:28   #134
ankaess
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Jesli jest odpowiednio zadbany, to żyje bardzo, bardzo długo )

polecam programy typu CCleaner
ankaess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 12:32   #135
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez ankaess Pokaż wiadomość
Jesli jest odpowiednio zadbany, to żyje bardzo, bardzo długo )

polecam programy typu CCleaner


Wybacz, ale zawsze zastanawiają mnie takie odpowiedzi na forach. Nic z nich nie wynika, nic nie mówią - co to znaczy "zadbany"?, co to znaczy "bardzo długo"?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 12:51   #136
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Też polecam ten program do czyszczenia. No i oczywiście dobrego antywirusa np Avast, inne strasznie muliły mi komputer.

Mój stary HP (ponad 5 lat) lubi się bardzo nagrzewać, dlatego do niego mam podkładkę chłodzącą Logitech z wbudowanymi głośnikami. Głośniki w HP 500 są marne...Klawiatura zacinała się już na początku, ale podobno ten typ tak ma. Pad to samo, guzik lewo się połamał, środek wytarł do białego. Odsłużył swoje i jest rezerwowy obecnie. Uważam, że 5 lat to długo jak na tak taniego laptopa jakiego mam HP i do tego eksploatowanego codziennie od świtu do zmierzchu.

Sony Vaio się tak nie nagrzewa i jest tak cichy, że zapominam że go włączyłam Głośniki i klawiatura też bez porównania lepsze. I to też z tych najtańszych laptopów jest (i Sony i HP ok 2tys zł kosztowały nowe).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 13:03   #137
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Generalna zasada jest taka, laptop żyje tyle ile ma gwarancji. Potem pada. lub przynajmneij zaczynają się z nim problemy.

Cytat:
Napisane przez Natalkaa91 Pokaż wiadomość
To ile żyje laptop zależy głownie od nas... jak go używamy i czy o niego dbamy, stosujemy podkładki aby się nie nagrzewał, ładujemy co drugi dzień i rozładowujemy co drugi dzień aby bateria była ciągle w "ruchu" w ten sposób nawet po kilku latach bateria będzie trzymała tyle co na samym początku

Ciekawe czy masz jakieś osobiste doświadczenia w tym temacie czy tak tylko nabijasz post?
Żadna bateria nie będzie działać po kilku latach tak jak nowa A stosowanie podkładek (pewnie jeszcze takich usb z wiatraczkiem), żeby się nie nagrzewał = dbanie o laptop - wybacz, zrobiłaś mój dzień.
Jak go używamy? Ja na moim stawiam garnki i czasem gram nim w ping ponga, to dobrze?

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;43477886]

Wybacz, ale zawsze zastanawiają mnie takie odpowiedzi na forach. Nic z nich nie wynika, nic nie mówią - co to znaczy "zadbany"?, co to znaczy "bardzo długo"?
[/QUOTE]
Nie zastanawiaj się tylko spójrz na datę dołączenia autora 2013.10. i wszystko jasne po co ten post.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-10-29 o 12:57
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 13:12   #138
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Generalna zasada jest taka, laptop żyje tyle ile ma gwarancji. Potem pada. lub przynajmneij zaczynają się z nim problemy.



Ciekawe czy masz jakieś osobiste doświadczenia w tym temacie czy tak tylko nabijasz post?
Żadna bateria nie będzie działać po kilku latach tak jak nowa A stosowanie podkładek (pewnie jeszcze takich usb z wiatraczkiem), żeby się nie nagrzewał = dbanie o laptop - wybacz, zrobiłaś mój dzień.
Jak go używamy? Ja na moim stawiam garnki i czasem gram nim w ping ponga, to dobrze?

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------


Nie zastanawiaj się tylko spójrz na datę dołączenia autora 2013.10. i wszystko jasne po co ten post.
100% racji. Dlatego ja nie inwestuję w laptopy nie wiadomo ile, bo i tak nie wykorzystałabym ich możliwości.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 20:25   #139
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Ile "żyje" laptop?

no dobra, ale żeby komp pociągnął trochę dłużej niż do końca gwarancji, to trzeba sobie szczerze odpowiedzieć, do czego potrzebujemy tego sprzętu. jak się kupi słaby sprzęt (np. karta graficzna z najniższymi osiągami wg. rankingu), a chce się grać, to wiadomo, że taki komp długo nie wytrzyma. do tego, mało co będzie działać. nie warto wydawać majątku na laptopa, ale trzeba dostosować zasobność swojego portfela do potrzeb i będzie dobrze.

mój laptop jest już rok po gwarancji i oprócz przegrzewania się przy simsach, zepsutego zasilacza oraz wymiany baterii, nic mu nie dolega. gdzie jakaś ekonomiczna wersja acera kolegi, jest już poklejona taśmą, bo co chwila coś odpada (a chuchał i dmuchał na niego).
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 09:40   #140
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
no dobra, ale żeby komp pociągnął trochę dłużej niż do końca gwarancji, to trzeba sobie szczerze odpowiedzieć, do czego potrzebujemy tego sprzętu. jak się kupi słaby sprzęt (np. karta graficzna z najniższymi osiągami wg. rankingu), a chce się grać, to wiadomo, że taki komp długo nie wytrzyma. do tego, mało co będzie działać. nie warto wydawać majątku na laptopa, ale trzeba dostosować zasobność swojego portfela do potrzeb i będzie dobrze.

mój laptop jest już rok po gwarancji i oprócz przegrzewania się przy simsach, zepsutego zasilacza oraz wymiany baterii, nic mu nie dolega. gdzie jakaś ekonomiczna wersja acera kolegi, jest już poklejona taśmą, bo co chwila coś odpada (a chuchał i dmuchał na niego).
Jak karta będzie słaba to sobie nie pograsz , bo gra w ogóle nie ruszy. Karta musi spełniać wymagania sprzętowe do danej gry, tak samo RAM i procesor.
Przegrzewać się będzie i dobra grafika podczas grania, taki urok grania na pc (zwłaszcza, że procesor i grafika są zwykle tam, gdzie gracz trzyma rękę na klawiaturze).
Komputer powinien być do wszystkiego (do czego tylko spełnia wymagania), powinien móc chodzić non stop 24/7, taka jest prawda (tak chodzą np.serwery, np. wizażu), ale produkują szmelc i tyle.

No właśnie "oprócz" nawalania całego sprzętu, nic mu nie dolega

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-10-30 o 09:42
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 15:49   #141
ankaess
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Ile "żyje" laptop?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;43477886]

Wybacz, ale zawsze zastanawiają mnie takie odpowiedzi na forach. Nic z nich nie wynika, nic nie mówią - co to znaczy "zadbany"?, co to znaczy "bardzo długo"?
[/QUOTE]

Poprawnie użytkowany - jeśli nie śmiga się po stronach niewiadomego pochodzenia , nie rzuca nim po pokoju, dba o niego w generalnym tego słowa znaczeniu - nie tylko od strony "komputerowej", czyli: regularne czyszczenie dysku, naprawy rejestru i "czyszczenie systemu" to laptop może "pożyć" bardzo długo - to będzie niestety nieprecyzyjne, bo komponenty mogą paść i po pół roku i po 7-10 latach, a to już kwestia użytych materiałów itp itd...
ankaess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 17:14   #142
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez ankaess Pokaż wiadomość
Poprawnie użytkowany - jeśli nie śmiga się po stronach niewiadomego pochodzenia , nie rzuca nim po pokoju, dba o niego w generalnym tego słowa znaczeniu - nie tylko od strony "komputerowej", czyli: regularne czyszczenie dysku, naprawy rejestru i "czyszczenie systemu" to laptop może "pożyć" bardzo długo - to będzie niestety nieprecyzyjne, bo komponenty mogą paść i po pół roku i po 7-10 latach, a to już kwestia użytych materiałów itp itd...
Ja nie śmigam po zakazanych stronach i mam antywirusa, nie rzucam po pokoju, laptop niby renomowanej japońskiej firmy, a podzespoły padły tuż po wyjściu gwarancji. "Może pożyć bardzo długo", tak jak każdy z nas "może" polecieć na księżyc. Co nie znaczy, że poleci. Raczej nawet na pewno nie poleci.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 14:48   #143
malyna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Czasoprzestrzeń
Wiadomości: 186
Smile Dot.: Ile "żyje" laptop?

Ja powiem tak, w nast,roku mój PC będzie miał 7 lat, śmiga aż miło, trzeba o taki sprzęt dbać. Od początku zakupu należy wgrać antywirusa, program do defragmentacji i czyszczenia dysku, ochrona przed malware itd. I co jakiś czas czyścić kompa. A skoro bateria umarła śmiercią naturalna to tylko wasz problem, nie należy używać lapka podczas ładowania, to są baterie li-lon bardzo wrażliwe. Przecież przy na max.naładowanej baterii może potrzymać 4 godz. to dla was dużo? I nie powinno się do końca rozładowywać żadnego akumulatora. Nawet tych w tabletach, baterię się na początku kalibruje.
malyna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 15:55   #144
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Ile "żyje" laptop?

A co ma wiek PCta do wieku laptopa?
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 21:28   #145
malyna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Czasoprzestrzeń
Wiadomości: 186
Dot.: Ile "żyje" laptop?

A ma, bo o sprzęt sie dba, a jak się nie zna na obsłudze i jego konserwacji to bez kompa żyć
malyna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 12:06   #146
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez malyna19 Pokaż wiadomość
Ja powiem tak, w nast,roku mój PC będzie miał 7 lat, śmiga aż miło, trzeba o taki sprzęt dbać. Od początku zakupu należy wgrać antywirusa, program do defragmentacji i czyszczenia dysku, ochrona przed malware itd. I co jakiś czas czyścić kompa. A skoro bateria umarła śmiercią naturalna to tylko wasz problem, nie należy używać lapka podczas ładowania, to są baterie li-lon bardzo wrażliwe. Przecież przy na max.naładowanej baterii może potrzymać 4 godz. to dla was dużo? I nie powinno się do końca rozładowywać żadnego akumulatora. Nawet tych w tabletach, baterię się na początku kalibruje.

Miłego kalibrowania
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 12:29   #147
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Cytat:
Napisane przez malyna19 Pokaż wiadomość
A ma, bo o sprzęt sie dba, a jak się nie zna na obsłudze i jego konserwacji to bez kompa żyć
Aaaaa aha
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 16:31   #148
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Ile "żyje" laptop?

Asus EEE PC - już 5 lat chodzi bez zarzutów.
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 09:52   #149
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Ile "żyje" laptop?

wychodzi na to że Asusy to dobra firma- jesli chodzi o wytrzymałość.

mój Asus ma ponad 7 lat. mozna powiedzieć że nie naprawiałam go w ogóle. zaraz na początku spaliła się matryca- tak więc po paru dniach wymienili mi laptopa na nowego i od tamtej pory ani razu sie nie zepsuł. Laptop potrzebuję tylko do pracy; aby cos napisać, poserfować po internecie, oglądnąć filmy czy posłuchać muzyki.

w tej chwili używam go jako stacjonarnego, ponieważ bateria odmówiła posłuszeństwa (teraz wytrzymuje na niej niecałe 3 minuty).

ps. ani razu jeszcze go nie czyściłam w środku; nawet sie nie przegrzewa- o dziwo!

obecnie szukam idealnego modelu dla mnie! i póki co na razie nie rozstaję sie z moją krówką! (niestety ten laptop wielki jak nie wiem co)
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.