Jestem nie dopuszczona do matury! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-26, 16:44   #31
krolowakiczu
Zakorzenienie
 
Avatar krolowakiczu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łóżkowo lub fotelowo
Wiadomości: 9 454
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

nie wiedziałam, że tak można wgl zrobić :O
__________________

28.09.2010


krolowakiczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 16:49   #32
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
I już w kwietniu je rozdają? Nie pamiętam, jak było u mnie .
Tak w kwietniu. Zakończenie roku i rozdanie świadectw odbywa sie przed maturą. U mnie np 29 kwietnia
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 16:56   #33
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Noo.. U mnie 26 rada a 30 koniec roku
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 18:03   #34
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez malagaw Pokaż wiadomość
Nie sądzę, by możliwe było niedopuszczenie do matury dla "nie zaniżania wyników szkoły".
Natomiast za brak wyników w nauce już jak najbardziej tak. Trzeba się było uczyć.
Nawet największy głąb jest w stanie wyciągnąć na trójczynę, w szkole średniej nie uczą wyższej matematyki. Chyba, że mu się kompletnie nie chce, a to już inna sprawa.
Chyba jesteś śmieszna dziewczyno. Ja mam niby matmę w podstawie, a ledwo na dwóję wyciągam, poświęcając naprawdę wiele czasu na naukę tego przedmiotu. A głąbem nie jestem i uczę się w ścisłej klasie i raczej mam ścisłe myślenie
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 18:18   #35
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Co do matmy ogólnie, to ludzie jak ktoś ma za ostrego nauczyciela, to niech idzie do gorszej szkoły czy do technikum gastronomicznego, a nie po ogólniakach się męczy.

Nic ponad siły.

Co do problemu autorki, to napisz, czy wypada Ci z ocen zaliczenie i jak Ci poszła matura próbna. Jeśli wszystko wskazuje na wystarczającą wiedzę, to ja bym starała się jakiegoś przyśpieszonego komisa albo przenieś się na szybko do jakiejś gorszej szkoły. Moja znajoma tak zrobiła (chociaż ona miała niezaliczenie i przeniosła się w ostatniej chwili, żeby mieć pełne średnie, a do matury podeszła za rok).
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 18:37   #36
Iloncia703
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 106
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Wielu moich kolegów miało taki warunek "Postawie Ci 2 jeśli nie przystąpisz do matury" Stary trik i bardzo często używany...
Iloncia703 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 19:10   #37
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

A z tym jak to nazywacie "szantażem" nie jest tak, że taka propozycja składana jest uczniom, którym wychodzi ewidentnie ndst z matematyki i postawienie 2 jest wyłącznie dobrą wolą nauczyciela? Wtedy uczeń tylko zyskuje, bo normalnie nie miałby zaliczonego semestru, musiałby powtarzać rok i do matury i tak by nie mógł podejść, a teraz ma chociaż ukończone 3 klasy, a maturę zda za rok.

Nie wiem, jak to się ma do Twojej sytuacji pinkpanther69, bo w sumie nie napisałaś, jak u Ciebie z ocenami z matematyki. Twoja dyrektorka mówi o osobach, których nie jest pewna, czyli co? Chce brać pod uwagę wyniki próbnej matury albo to, jak ktoś ogólnie sobie radzi na matematyce? Czy chodzi wyłącznie o osoby, którym grozi ndst?

Edytowane przez mmm87
Czas edycji: 2010-03-26 o 19:11
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 19:18   #38
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Niestety w mojej szkole jest podobnie. Pani dyrektor ciągle straszy, że nie dopuści do matury, musimy ślubować że zdamy i nie zaniżymy poziomu... i takie tam.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 19:21   #39
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez mmm87 Pokaż wiadomość
A z tym jak to nazywacie "szantażem" nie jest tak, że taka propozycja składana jest uczniom, którym wychodzi ewidentnie ndst z matematyki i postawienie 2 jest wyłącznie dobrą wolą nauczyciela? Wtedy uczeń tylko zyskuje, bo normalnie nie miałby zaliczonego semestru, musiałby powtarzać rok i do matury i tak by nie mógł podejść, a teraz ma chociaż ukończone 3 klasy, a maturę zda za rok.

Nie wiem, jak to się ma do Twojej sytuacji pinkpanther69, bo w sumie nie napisałaś, jak u Ciebie z ocenami z matematyki. Twoja dyrektorka mówi o osobach, których nie jest pewna, czyli co? Chce brać pod uwagę wyniki próbnej matury albo to, jak ktoś ogólnie sobie radzi na matematyce? Czy chodzi wyłącznie o osoby, którym grozi ndst?
Nie. U mnie tak nie ma. Może u innych jest, ale u mnie nie Profesor matematyki nie dopuszcza Cię do matury, ale szkołę trzeba skończyć normalnie. Sprawdziany, kartkówki i tym podobne zalicza się tak samo jakby się do tej matury przystępowało. Żadnej ulgi czy 2 za nic nie ma.
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 19:42   #40
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Nie rozumiem czegoś. Jeśli z ocen wychodzi 2, powiedzmy dość mocne a nie 1,9 to nie ma takiej opcji jak szantaż, no bo 2 i tak muszą dać. Więc ta sytuacja dotyczy chyba tylko jesli ktoś ma kiepskie oceny? A o tym trzeba było myśleć troche wcześniej.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:41   #41
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Nie rozumiem czegoś. Jeśli z ocen wychodzi 2, powiedzmy dość mocne a nie 1,9 to nie ma takiej opcji jak szantaż, no bo 2 i tak muszą dać. Więc ta sytuacja dotyczy chyba tylko jesli ktoś ma kiepskie oceny? A o tym trzeba było myśleć troche wcześniej.
No właśnie jestem ciekawa jak to z tymi ocenami wygląda. Bo jak mam, np. 1 i 4 to wychodzi mi 2,5. Jeżeli ta jedynka jest np. z próbnej matury a 4 ze sprawdzianu to też mnie mogą nie dopuścić, bo matury nie zdałam? Tak trochę dziwnie, ale i takie wieści chodzą po mojej szkole. A jeżeli np. nauczyciel zapowiadał, że nie postawi nikomu na koniec jedynki, to dyrekcja może go do tego zmusić? Właśnie po to, żeby nie zaniżyć statystyk... ?
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 21:01   #42
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
No właśnie jestem ciekawa jak to z tymi ocenami wygląda. Bo jak mam, np. 1 i 4 to wychodzi mi 2,5. Jeżeli ta jedynka jest np. z próbnej matury a 4 ze sprawdzianu to też mnie mogą nie dopuścić, bo matury nie zdałam? Tak trochę dziwnie, ale i takie wieści chodzą po mojej szkole. A jeżeli np. nauczyciel zapowiadał, że nie postawi nikomu na koniec jedynki, to dyrekcja może go do tego zmusić? Właśnie po to, żeby nie zaniżyć statystyk... ?
Stawiają Wam oceny za próbne matury?! Co to się porobiło . Ale 1 trzeba ileś tam wcześniej zgłosić - u mojej mamy miesiąc na przykład.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 21:16   #43
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Stawiają Wam oceny za próbne matury?! Co to się porobiło . Ale 1 trzeba ileś tam wcześniej zgłosić - u mojej mamy miesiąc na przykład.
hahaha, no dokładnie ;-)
ja próbną maturę zdałam na 30% a majową ciachnęłam na ponad 70% (rozszerzenie).

śmiech na sali, gdyby z powodu próbnej mieliby mnie nie dopuścić do tej właściwej ;-)
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 21:47   #44
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Stawiają Wam oceny za próbne matury?! Co to się porobiło . Ale 1 trzeba ileś tam wcześniej zgłosić - u mojej mamy miesiąc na przykład.
Mi też stawiają. A w tym roku szkolnym miałam ich już 4 Pani ma zapisane w dzienniku i procenty i oceny z matur. Wszystko ma pod kontrolą

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
hahaha, no dokładnie ;-)
ja próbną maturę zdałam na 30% a majową ciachnęłam na ponad 70% (rozszerzenie).

śmiech na sali, gdyby z powodu próbnej mieliby mnie nie dopuścić do tej właściwej ;-)
Dlaczego śmiech na sali? Po to są próbne matury, żeby sprawdzić umiejętności ucznia jeszcze przed maturą właściwą. U mnie dziewczyna nie zdała dwóch matur próbnych. I co? I nie dopuścili jej do matury. Oczywiście wynikało to też z jej ocen, ale dla mnie nawet byłoby to dosyć dziwne, że uczeń mający dobre lub bardzo dobre wyniki w nauce matematyki nie zdaje próbnych matur.
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 21:56   #45
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez kochanica_szatana Pokaż wiadomość


Dlaczego śmiech na sali? Po to są próbne matury, żeby sprawdzić umiejętności ucznia jeszcze przed maturą właściwą. U mnie dziewczyna nie zdała dwóch matur próbnych. I co? I nie dopuścili jej do matury. Oczywiście wynikało to też z jej ocen, ale dla mnie nawet byłoby to dosyć dziwne, że uczeń mający dobre lub bardzo dobre wyniki w nauce matematyki nie zdaje próbnych matur.
ależ oczywiście że śmiech na sali. Mój kumpel dla przykładu z angielskiego miał zawsze 2 i 3, a rozszerzony angielski zdał na 85%. I kto tu pokazał poziom we właściwym momencie ?

Próbne matury są tylko dla sprawdzenia naszych umiejętności, tego, co musimy jeszcze nadrobić przed tą właściwą. Absolutnie nie powinno to być wyznacznikiem tego, czy mnie łaskawie do matury dopuszczą czy nie. Od tego są oceny na świadectwie i jeśli autorka tematu ma z matmy ndst to się nie dziwię, że nie chcą jej dopuścić. Ale jeśli ma 2 to powinni ją dopuścić. Jeśli nie chcą zaniżać poziomu to niech wyeliminują nauczycieli którzy tego odpowiedniego poziomu nie potrafią utrzymać, tylko po cichu usuwają problem.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 22:47   #46
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ależ oczywiście że śmiech na sali. Mój kumpel dla przykładu z angielskiego miał zawsze 2 i 3, a rozszerzony angielski zdał na 85%. I kto tu pokazał poziom we właściwym momencie ?

Próbne matury są tylko dla sprawdzenia naszych umiejętności, tego, co musimy jeszcze nadrobić przed tą właściwą. Absolutnie nie powinno to być wyznacznikiem tego, czy mnie łaskawie do matury dopuszczą czy nie. Od tego są oceny na świadectwie i jeśli autorka tematu ma z matmy ndst to się nie dziwię, że nie chcą jej dopuścić. Ale jeśli ma 2 to powinni ją dopuścić. Jeśli nie chcą zaniżać poziomu to niech wyeliminują nauczycieli którzy tego odpowiedniego poziomu nie potrafią utrzymać, tylko po cichu usuwają problem.
Dokładnie. Próbne matury nie powinny być wyznacznikiem tego, czy zostanie się dopuszczonym do matury. Znam osoby, które miały z próbnych ledwo 30% a potem ponad 80%.
W mojej szkole nauczyciele są naprawdę tragiczni. Jeden rozwiązuje przez 30 minut zadanie, po dwudziestu minutach zauważa, że źle je podyktował i dlatego nic mu nie wychodzi i do końca lekcji zastanawia się w którym miejscu zrobił błąd. Ale lepiej nie dopuścić parę osób do matury niż zwolnić nauczyciela.
A co zrobić z osobami, które nie pojawiają się na próbnych maturach? Mają słabe oceny (np. 2) i wiedzą, że próbne im dobrze nie pójdą? U mnie nie ma czegoś takiego, że osoba która nie pisała próbnej pisze raz jeszcze. Więc ja pisząć na te 30-40 procent dostaję jeden, a taka koleżanka, która nie przychodzi ma problem z głowy i nie musi się martwić, że dyrektorka ją wezwie do siebie dlatego, że tejże matury nie zdała.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 23:45   #47
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Ale jak to? Nic z tego nie rozumiem. Jeśli uczeń ma wszystko zaliczone na 2 to musi zostać dopuszczony do matury. Co to za argumentacja "postawie Ci 2 ale nie przychodz na egzaminy"?

Naprawdę sie na to zgadzacie? Dlaczego? W jaki sposob szkoła moze wyciagnac konsekwencje takiej "umowy"? Czy może mi ktoś wytłumaczyc o co w tym wszystkim chodzi?
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2010-03-26 o 23:52
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 23:53   #48
MyszkaMini
Raczkowanie
 
Avatar MyszkaMini
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 358
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ale jak to? Nic z tego nie rozumiem. Jeśli uczeń ma wszystko zaliczone na 2 to musi zostać dopuszczony do matury. Co to za argumentacja "postawie Ci 2 ale nie przychodz na egzaminy"?

Naprawdę sie na to zgadzacie? Dlaczego? W jaki sposob szkoła moze wyciagnac konsekwencje takiej "umowy"? Czy może mi ktoś wytłumaczyc o co w tym wszystkim chodzi?
Z tego co zrozumiałam to właśnie nie maja pozaliczanego na to 2.
__________________

MyszkaMini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 00:00   #49
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez MyszkaMini Pokaż wiadomość
Z tego co zrozumiałam to właśnie nie maja pozaliczanego na to 2.
Czyli tak: nauczyciel mówi "wstawie Ci 2 ale nie przychodz na mature". Uczen dostaje 2 i pisze jakies oswiadczenie czy po prostu nie przychodzi?

W ogole to ja bym taka dyrektorke nagrała i wysłała skarge do kuratorium. Taka osoba nie powinna sprawowadz opieki nas szkołą.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 00:47   #50
MyszkaMini
Raczkowanie
 
Avatar MyszkaMini
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 358
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Czyli tak: nauczyciel mówi "wstawie Ci 2 ale nie przychodz na mature". Uczen dostaje 2 i pisze jakies oswiadczenie czy po prostu nie przychodzi?

W ogole to ja bym taka dyrektorke nagrała i wysłała skarge do kuratorium. Taka osoba nie powinna sprawowadz opieki nas szkołą.
Nie mam pojęcia jak to dokładnie jest, wydaję mi się, że uczeń pisze jakieś pismo. Jest to taka forma jakby 'ugody' tak to widzę. Takie manewry są na porządku dziennym.
__________________

MyszkaMini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 01:02   #51
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Hehe jak znam życie, to wcale nie wątpię w te "ugody" - że 2 za niepodchodzenie do matury.

U mnie w liceum na matematyce było naprawdę ostro (facet miał w zwyczaju wzywanie do tablicy słowami "chodź, przepytam cię na jedynkę" i najczęściej nie kłamał... no i inne takie) i bardzo uwziął się na jednego chłopaka. Po prostu go znienawidził, na sprawdzianach zawsze go jakoś uwalał. No chłopak może orłem nie był, ale wiele osób było na podobnym poziomie, ale jakoś tam szli do przodu, a tego ciągle przepytywał na 1 itp. No i w końcu ten kolega miał poprawkę w sierpniu, bo facet mu postawił pałę na koniec. I w komisji były 3 osoby, oczywiście ten facet też... Nawet nie wiem jak mu poszło, to chyba bez znaczenia, bo powiedzieli mu, że albo zmienia szkołę i idzie do następnej klasy (zaniżał poziom w "elitarnym" liceum), albo powtarza rok... Chłopak się nie ugiął i został w szkole, powtarzał klasę, ale na maturze świetnie sobie poradził, teraz studiuje dwa kierunki...

Więc niestety, w niektórych szkołach jest się dla dyrekcji tylko liczbą po przecinku w rankingach.
__________________
Si abres el estuche lo que debes encontrar
Es una joya que te deslumbrar
á
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 01:23   #52
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Autorko - jesli z ocen wychodzi Ci to dwa to nie maja wyjścia muszą Ci je wstawić. I wtedy żadna ugoda i tym podobne. Chcesz przystąpić do matury - przystąp. Skońtaktuj się z kuratorium i opisz sprawę. Nie pozwól sobie wmówić, że zaniżasz poziom. Poziom to oni zaniżają skoro tej matmy Cię wystarczająco nie nauczyli.

Natomiast jesli to dwa Ci nie wychodzi TO nie masz na co sie skarżyć. Nie zaliczony przedmiot = nie ma matury. Popraw ocenę i przystąp za rok.


A jesli chodzi o matmę to dokonale wiem, że nie ma łatwo. Ale jak się chce to wszystko można! Ja siedząc w maturalnej klasie setki godzin nad matmą wyciągnęłam na 3 i była to 3, z której najbardziej ze wszystkich ocen byłam dumna - żadna 5 i 6 jej nie dorównała
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 12:05   #53
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Czyli tak: nauczyciel mówi "wstawie Ci 2 ale nie przychodz na mature". Uczen dostaje 2 i pisze jakies oswiadczenie czy po prostu nie przychodzi?

W ogole to ja bym taka dyrektorke nagrała i wysłała skarge do kuratorium. Taka osoba nie powinna sprawowadz opieki nas szkołą.

__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 12:59   #54
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez mmm87 Pokaż wiadomość
A z tym jak to nazywacie "szantażem" nie jest tak, że taka propozycja składana jest uczniom, którym wychodzi ewidentnie ndst z matematyki i postawienie 2 jest wyłącznie dobrą wolą nauczyciela? Wtedy uczeń tylko zyskuje, bo normalnie nie miałby zaliczonego semestru, musiałby powtarzać rok i do matury i tak by nie mógł podejść, a teraz ma chociaż ukończone 3 klasy, a maturę zda za rok.
(...)
sorry ale
1) jak komuś wychodzi to 2 albo może coś poprawić na to 2 - i zalicza to powinien te 2 dostać i podejść do matury, koniec.. zaliczone - może podejsć
2) jak komuś nie wychodzi 2 to się stawia ndst a nie się bawi w zakłady

takie moje zdanie


Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
hahaha, no dokładnie ;-)
ja próbną maturę zdałam na 30% a majową ciachnęłam na ponad 70% (rozszerzenie).

śmiech na sali, gdyby z powodu próbnej mieliby mnie nie dopuścić do tej właściwej ;-)
taka prawda

praktycznie nikt się do próbnych nie uczy i zazwyczaj jest tak, że normalne wychodzą dużo lepiej niż próbne


btw - z tego co wiem nie wolno kogoś nagrywać bez jego zgody i chyba są rpoblemy z umieszczeniem czegoś takiego jako materiał dowodowy
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-03-27 o 13:03
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 13:17   #55
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość

praktycznie nikt się do próbnych nie uczy i zazwyczaj jest tak, że normalne wychodzą dużo lepiej niż próbne


btw - z tego co wiem nie wolno kogoś nagrywać bez jego zgody i chyba są rpoblemy z umieszczeniem czegoś takiego jako materiał dowodowy
dokładnie , ja do próbnych matur kompletnie się nie uczyłam, podeszłam zupełnie na luzie na zasadzie 'nawet jeśli nie zdam - to przecież tylko próbna' do właściwej matury z przedmiotu, który decydował o dostaniu się na studia zaczęłam się uczyć może tydzień wcześniej, tzn. powtarzać materiał z poprzednich lat, do polskiego lektury powtarzałam dopiero w sobotę i niedzielę (wcześniej nic się nie ucząc, matura była w poniedziałek), a też zdałam na 70% ;-)

a co do drugiego, to :

''Podsumowując, dowody z podsłuchów, „pluskw”, zapisów rozmów telefonicznych, monitoringu czy otwartej cudzej korespondencji, jeśli zostały uzyskane bez zgody zainteresowanego, nie powinny być dopuszczone w postępowaniu cywilnym. Działanie podjęte w celu ich uzyskania narusza dobra osobiste: tajemnicę korespondencji i prawo do prywatności. Jednak sąd może dopuścić takie dowody, jeśli uzyskujący je działał w obronie swojego usprawiedliwionego interesu prywatnego, a interes ten przedstawia wartość znacznie wyższą niż ochrona prywatności i tajemnicy komunikowania się osoby, której dobra zostały naruszone.''
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 13:47   #56
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
hahaha, no dokładnie ;-)
ja próbną maturę zdałam na 30% a majową ciachnęłam na ponad 70% (rozszerzenie).

śmiech na sali, gdyby z powodu próbnej mieliby mnie nie dopuścić do tej właściwej ;-)

mialas jakis plan nauki na te matme R?
ja przymierzam sie do niej.. ale nie moge zmusic sie do nauki . moze byc nieciekawie .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 14:11   #57
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
mialas jakis plan nauki na te matme R?
ja przymierzam sie do niej.. ale nie moge zmusic sie do nauki . moze byc nieciekawie .
matmy nie zdawałam na maturze, ale na studiach mam egzaminy z matmy i fizyki. Najlepiej wziąć sobie korki ;-) całki zdałam w pierwszym terminie
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 14:45   #58
pinkpanther69
Wtajemniczenie
 
Avatar pinkpanther69
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 474
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez nebya Pokaż wiadomość
Ale zaraz, chwila. Jeśli masz ndst z matematyki to ja tu nie widzę nic dziwnego. Po prostu przedmiot niezaliczony, uczeń niedopuszczony do matury.
No dobrze, tylko jeśli ktoś nie jest mocny z matmy, a nie podchodzi do matury to może się nie uczyć wcale, a i tak ma 2. Osoby które podpisały deklarację we wrześniu, że piszą były maglowane na każdym kroku przez cały rok.
Nauczyciel uznał, że moja wiedza na maturę nie wystarczy, wpisał 1. Tylko kwestią zasadniczą jest poprawka tej jedynki, która zazwyczaj była po ok miesiącu, ale tu oczywiście też się udało wycwanić, bo poprawkę zrobili w czerwcu. Co z tego, że świadectwo dostanę, skoro nie przystopię.
Co z tego, że na wysoki % napiszę polski i angielski. Ważne, że zaniże poziom, bo mam problem z samą matmą. Chociaż założe się, że wyniki pierwszej matematyki na maturze będą żenujące i OKE musi sobie z tego zdawać sprawę, zawłaszcza, że nie zrobili nam w lutym obiecanej próbnej matury.
Jeszcze poniedziałek przejdę się do szkoły i spróbuję coś zdziałać....
__________________
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burze minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu - Vivian Green
Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa - Harriet Beecher Stowe
pinkpanther69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 14:48   #59
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

ja ani godziny korków w życiu nie miałam a całą maturę zdałam bardzo dobrze (no wyliczając średnią z 5ciu przedmiotów to ok. 75-80%)

mój magiczny sposób był taki, że się uczyłam przez 3 lata a tydzień przed maturami powtarzałam, najwyraźniej systematyczność się opłaciła. Jak ktoś się uczył przez całe liceum to moim zdaniem krótkie powtorzenie i nie ma bata żeby nie zdać i to dobrze


edit
jakie miałaś oceny z tej matmy, że Ci 1 wystawił ( w sensie czy na pdostawie ocen stwierdził, że Ci jedne wychodzi czy na podstawie widzimisię ) bo to najważniejsza kwestia
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-03-27 o 14:50
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 14:57   #60
pinkpanther69
Wtajemniczenie
 
Avatar pinkpanther69
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 474
Dot.: Jestem nie dopuszczona do matury!

Cytat:
Napisane przez MyszkaMini Pokaż wiadomość
Z tego co zrozumiałam to właśnie nie maja pozaliczanego na to 2.

"pozalicznie na 2" nie jest do końca adekwatnym stwierdzeniem, bo podejrzewam, że u innego nauczyciela moja wiedza spokojnie byłaby na min 2. Świadectwo będę miała, ale co z tego?
To, że cały rok uczyłam się jak głupia, miałam trudniejsze egzaminy itp i zostanę z takim świadectwem jakie mam?Tylko dlatego, że na 3 klasy w ostatnim semestrze mi z matmą nie poszło tak jakby nauczyciel sobie tego życzył?
I wiecie co?
byłam głupia, że nie zrezygnowałam z matury we wrześniu, zdawałabym wszystko na śmiesznie niskim poziomie, średnia na moim świadectwie wynosiłaby 5.00 i do matury podeszłabym za rok. Ten system jest chory!
__________________
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burze minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu - Vivian Green
Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa - Harriet Beecher Stowe
pinkpanther69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.