Batony bialkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-23, 07:36   #1
Xiaaa
Raczkowanie
 
Avatar Xiaaa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 204

Batony bialkowe


Co sadzicie o batonach bialkowych jako alternatywnej przekasce? Nie chodzi mi o regularne zastepowanie posilkow (chociaz sa tak pyszne ze nie pogardzilabym ) ale o taki sytuacje gdy nie ma mozliwosci zjesc cos ugotowanego przez siebie.

Podaje przykladowy sklad tego ktorego jadlam Oh Yeah:
w 1 porcji (1 batonik - 85 gram)
Kalorie 380 kcal
Kalorie z tłuszczy 180 kcal
Tłuszcze 19 g
Tłuszcze nasycone 8 g
Cholesterol 5 mg
Sód 115 mg
Węglowodany ogółem 30 g
Błonnik 4 g
Cukry 8 g
Alkohole cukrowe 14 g
Białko 27 g
Xiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 09:12   #2
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Batony bialkowe

Te batony są dla osób, które dużo ćwiczą,głównie siłowo. Są dobre po treningu jako posiłek białkowo-węglowodanowy.
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 09:22   #3
Xiaaa
Raczkowanie
 
Avatar Xiaaa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 204
Dot.: Batony bialkowe

A dla osob na redukcji ktore rowniez musza spozywac duzo bialka?
Xiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 09:54   #4
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Batony bialkowe

ooo matko ile taki baton ma kalorii i tłuszczu. Tak jak napisała poprzednia osoba, taki baton dobry dla tych co bardzo dużo i siłowo ćwiczą, a nie dla osób które chcą schudnąć lub ćwiczą tylko trochę
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 10:08   #5
Xiaaa
Raczkowanie
 
Avatar Xiaaa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 204
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
ooo matko ile taki baton ma kalorii i tłuszczu. Tak jak napisała poprzednia osoba, taki baton dobry dla tych co bardzo dużo i siłowo ćwiczą, a nie dla osób które chcą schudnąć lub ćwiczą tylko trochę
Tylko zwroc uwage ze duzo tluszczy nienasyconych bo duzo orzechow
Xiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 10:23   #6
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Batony bialkowe

Właśnie, też podpytam .
Chodzę na siłownię 4x w tyg, po 2,5h każda sesja. Nie jestem specjalistką, a że w innym kraju to już w ogóle- nie napiszę typów maszyn, ale zaznaczę- 3 urządzenia typu cardio po 30 min, pomiędzy każdym element ćwiczeń na mięśnie, dla odpoczynku. Cel, to spalenie tłuszczu i utrata wagi.
Po takiej sesji w drodze do domu zjadam jabłko/ 2- żeby nie paść/ albo kupić czegoś durnego (choć i tak raczej ochoty nie mam ). Bo zanim dotrę do domu i zjem coś normalnego, minie 1,5h...
Czy właśnie taki batonik, max. raz na 2 tygodnie, gdy poczuję się na naprawdę styraną- jest dobrą opcją?
__________________
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 11:54   #7
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez Y a s m i n e Pokaż wiadomość
Właśnie, też podpytam .
Chodzę na siłownię 4x w tyg, po 2,5h każda sesja. Nie jestem specjalistką, a że w innym kraju to już w ogóle- nie napiszę typów maszyn, ale zaznaczę- 3 urządzenia typu cardio po 30 min, pomiędzy każdym element ćwiczeń na mięśnie, dla odpoczynku. Cel, to spalenie tłuszczu i utrata wagi.
Po takiej sesji w drodze do domu zjadam jabłko/ 2- żeby nie paść/ albo kupić czegoś durnego (choć i tak raczej ochoty nie mam ). Bo zanim dotrę do domu i zjem coś normalnego, minie 1,5h...
Czy właśnie taki batonik, max. raz na 2 tygodnie, gdy poczuję się na naprawdę styraną- jest dobrą opcją?
raz na dwa tygodnie chyba nic się nie stanie. a nie możesz sama sobie zrobić takich batoników?
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 12:27   #8
Xiaaa
Raczkowanie
 
Avatar Xiaaa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 204
Dot.: Batony bialkowe

Mam problem z dostarczeniem 130g bialka dziennie z samych naturalnych zrodel... To w takim razie lepiej mniej niz z tych innych? Bialko serwatkowe zawarte w podobnych produktach jest szkodliwe?
Xiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 06:58   #9
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
raz na dwa tygodnie chyba nic się nie stanie. a nie możesz sama sobie zrobić takich batoników?
Cytat:
Napisane przez dominika9998 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się , że takie batony to nie jest najlepsze rozwizanie lepiej dostarczyć białka poprzez zdrowe odzywiania. Lepszy będzie nabiał.
tak, czasami robię sobie ciasteczka owcsiane z błonnikiem, otrębami, orzechami, żurawiną, odrobinką miodu, na jogurcie naturalnym. Są dobre, sycące, ale czasami mój organizm woła o coś "zwyczajnie czekoladowego"- rzadko bardzo, ale jednak, a nie zajadam się batonikami/ słodyczami .

Dominika- tak tak, po sporych problemach z aklimatyzacją, zmianą trybu życia i jedzenia, udało mi się wrócić do starych, zdrowych zwyczajów (czyli mój organizm nie woła już sam z siebie o syfiaste rzeczy)- oczyściłam go i jem naprawdę dobrze. A nabiał to u mnie podstawa

Ogólnie- te batoniki to raczej chyba dla takich, co "pakują" ciężko i naprawdę potrzebują po tym wspomagania, tak?
__________________
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 10:14   #10
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez Y a s m i n e Pokaż wiadomość
tak, czasami robię sobie ciasteczka owcsiane z błonnikiem, otrębami, orzechami, żurawiną, odrobinką miodu, na jogurcie naturalnym. Są dobre, sycące, ale czasami mój organizm woła o coś "zwyczajnie czekoladowego"- rzadko bardzo, ale jednak, a nie zajadam się batonikami/ słodyczami .

Dominika- tak tak, po sporych problemach z aklimatyzacją, zmianą trybu życia i jedzenia, udało mi się wrócić do starych, zdrowych zwyczajów (czyli mój organizm nie woła już sam z siebie o syfiaste rzeczy)- oczyściłam go i jem naprawdę dobrze. A nabiał to u mnie podstawa

Ogólnie- te batoniki to raczej chyba dla takich, co "pakują" ciężko i naprawdę potrzebują po tym wspomagania, tak?
chodziło mi o ciasteczka zrobione na bazie odżywki białkowej dodajesz do tego otręby, ale i tak lepsze niż te kupne batony.

raz na dwa tygodnie nic się nie stanie jak zjesz takiego batona, ale osobiście uważam, że robione są lepsze w smaku.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 10:18   #11
Xiaaa
Raczkowanie
 
Avatar Xiaaa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 204
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
chodziło mi o ciasteczka zrobione na bazie odżywki białkowej dodajesz do tego otręby, ale i tak lepsze niż te kupne batony.

raz na dwa tygodnie nic się nie stanie jak zjesz takiego batona, ale osobiście uważam, że robione są lepsze w smaku.
Polecam sprobowac batonik OhYeah w jasnej polewie mmmmmmm
Nie wiem czy jest szansa samemu ugotowac smaczniejszego....
Xiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 12:07   #12
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Batony bialkowe

jak można uważać, że nabiał to podstawa białka w diecie?
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 12:39   #13
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
jak można uważać, że nabiał to podstawa białka w diecie?


A co do batonów. Nie jestem ich entuzjastką. Sama kiedyś uważałam je za fajną alternatywę. A potem przeczytałam skład i myślałam że padnę. Chemia na chemii i chemią pogania. Wszystkie te sztuczne aromaty, zbrylacze, niejednokrotnie cukier raczej nie wpływają za dobrze na ich "odżywczość", prawda? Lepiej zrobić sobie samemu batony zbożowe albo kokosanki i np. dodać do nich odżywki białkowej, jak się dorwie jakąś bez ulepszaczy.

Odżywkę, przyznaję, zdarza mi się pijać, bo jako niejadkowi ciężko mi czasem wcisnąć w siebie jedzenie zawierające odpowiednią ilość białka.Ale też bardzo pilnuję tego, żeby skład był jak najprostszy.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 18:55   #14
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
chodziło mi o ciasteczka zrobione na bazie odżywki białkowej dodajesz do tego otręby, ale i tak lepsze niż te kupne batony.

raz na dwa tygodnie nic się nie stanie jak zjesz takiego batona, ale osobiście uważam, że robione są lepsze w smaku.
Oj nie, takich nie robiłam i w sumie nie wpadłam nawet na to, żeby próbować zrobić takie samej.. Mogłabyś mi podać przepis i jaką odżywkę najlepiej wybrać do tego? Nie chodzi mi o firmę, ale skład (bo nie wiem, czy tu dostanę konkretne marki) To by mi ułatwiło znacznie odbudowanie się przy moim trybie życia
__________________
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 20:03   #15
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez Y a s m i n e Pokaż wiadomość
Oj nie, takich nie robiłam i w sumie nie wpadłam nawet na to, żeby próbować zrobić takie samej.. Mogłabyś mi podać przepis i jaką odżywkę najlepiej wybrać do tego? Nie chodzi mi o firmę, ale skład (bo nie wiem, czy tu dostanę konkretne marki) To by mi ułatwiło znacznie odbudowanie się przy moim trybie życia
odżywke jaką chcesz, byle nie sojową. ja wypróbowałam z sfd, hi tec nutrition, fa i trec'a, ale polecam tylko z trec'a, bo się dobrze rozpuszcza i jest pycha
przepisy są różne, ja korzystałam z np. tych przepisów: http://www.sfd.pl/Batony_proteinowe-t899077.html albo http://www.sfd.pl/Bia%C5%82kowy_bato...!-t632533.html
ale jak chcesz, to możesz spróbować z czym innym. możesz też zrobić muffinki na bazie odżywki białkowej i np. banana, albo placki a la racuchy. co wolisz
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 08:33   #16
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
odżywke jaką chcesz, byle nie sojową. ja wypróbowałam z sfd, hi tec nutrition, fa i trec'a, ale polecam tylko z trec'a, bo się dobrze rozpuszcza i jest pycha
przepisy są różne, ja korzystałam z np. tych przepisów: http://www.sfd.pl/Batony_proteinowe-t899077.html albo http://www.sfd.pl/Bia%C5%82kowy_bato...!-t632533.html
ale jak chcesz, to możesz spróbować z czym innym. możesz też zrobić muffinki na bazie odżywki białkowej i np. banana, albo placki a la racuchy. co wolisz
Dziękuję!!! Osobiście przypadł mi do gustu ten drugi przepis.. ale i tak przeraża mnie ta kaloryczność . Czy to oby na pewno dobry pomysł podczas pozbywania się zbędnych kg i "odtłuszczaniu" ciała? Tylko nie bijcie, na prawdę się na tym nie znam . Ale na pewno wypróbuję coś, batoniki albo muffinki.. albo może zwyczajnie dosypywać odż. proteinowej do np. owsianki/ płatków, jako uzupełnienie..?
__________________
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 08:46   #17
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez Y a s m i n e Pokaż wiadomość
Dziękuję!!! Osobiście przypadł mi do gustu ten drugi przepis.. ale i tak przeraża mnie ta kaloryczność . Czy to oby na pewno dobry pomysł podczas pozbywania się zbędnych kg i "odtłuszczaniu" ciała? Tylko nie bijcie, na prawdę się na tym nie znam . Ale na pewno wypróbuję coś, batoniki albo muffinki.. albo może zwyczajnie dosypywać odż. proteinowej do np. owsianki/ płatków, jako uzupełnienie..?
Akurat takich kalorii nie trzeba sie bac Wszystko czyste, nie ma cukru, nie ma smieci.
Ja kiedys robilam kokosanki z odzywka bialkowa (tzn. zaadaptowalam przepis na "normalne" do moich potrzeb). Tez kaloryczne byly jak cholera, ale bardzo smaczne i bardzo sycace w malej ilosci.
Tez najbardziej odpowiada mi whey dodany do owsianki Ja treca mam teraz, ale chyba wroce do mojej starej odzywki (My Protein).
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 08:49   #18
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez Y a s m i n e Pokaż wiadomość
Dziękuję!!! Osobiście przypadł mi do gustu ten drugi przepis.. ale i tak przeraża mnie ta kaloryczność . Czy to oby na pewno dobry pomysł podczas pozbywania się zbędnych kg i "odtłuszczaniu" ciała? Tylko nie bijcie, na prawdę się na tym nie znam . Ale na pewno wypróbuję coś, batoniki albo muffinki.. albo może zwyczajnie dosypywać odż. proteinowej do np. owsianki/ płatków, jako uzupełnienie..?
ten drugi smakuje jak snickers zawsze możesz pokombinować z przepisem i obciąć kalorie jak się da
z owsianką możesz spróbować, ale wtedy lepiej zainwestować w lepszą odżywkę niż taka za 40zł, bo potem ciężko to przełknąć (nie rozpuszcza się i smak ma wiele do życzenia)
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 14:43   #19
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Batony bialkowe

Że się wtrącę.. 400kcal jeden taki batonik.. ja za 400kcal potrafię zbudować niemały białkowo-węglowodanowy obiad, o wiele zdrowiej wychodzi.. Takie batony są zwykle z przeznaczeniem dla uprawiających sport i wcale nie są 'odchudzające'.
Kobity, zamiast szukać cudownych środków wspomagających, wierzyć w cudowne działanie batoników czy tabletek, herbatek i innych takich po prostu jedzcie zdrowo.. Czasem lepiej poświęcić więcej czasu na zrobienie posiłku niż walić w siebie samą chemię.. Oczywiście tak jak przy każdej diecie nikt Wam głowy nie odrąbie za batonik taki czy siaki od czasu do czasu, ale póki do tego nie ciągnie, to nie ma co próbować )

Co do białek to ryby, mięso drobiowe, jajka to powinna być podstawa, dopiero na samym końcu nabiał. Błonnik to przede wszystkim kasze.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 18:07   #20
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Że się wtrącę.. 400kcal jeden taki batonik.. ja za 400kcal potrafię zbudować niemały białkowo-węglowodanowy obiad, o wiele zdrowiej wychodzi.. Takie batony są zwykle z przeznaczeniem dla uprawiających sport i wcale nie są 'odchudzające'.
Kobity, zamiast szukać cudownych środków wspomagających, wierzyć w cudowne działanie batoników czy tabletek, herbatek i innych takich po prostu jedzcie zdrowo.. Czasem lepiej poświęcić więcej czasu na zrobienie posiłku niż walić w siebie samą chemię.. Oczywiście tak jak przy każdej diecie nikt Wam głowy nie odrąbie za batonik taki czy siaki od czasu do czasu, ale póki do tego nie ciągnie, to nie ma co próbować )

Co do białek to ryby, mięso drobiowe, jajka to powinna być podstawa, dopiero na samym końcu nabiał. Błonnik to przede wszystkim kasze.
gdzie znalazłaś batony o takiej kaloryczności? tyle to ma prawie cała czekolada.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 08:38   #21
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez Xiaaa Pokaż wiadomość
Co sadzicie o batonach bialkowych jako alternatywnej przekasce? Nie chodzi mi o regularne zastepowanie posilkow (chociaz sa tak pyszne ze nie pogardzilabym ) ale o taki sytuacje gdy nie ma mozliwosci zjesc cos ugotowanego przez siebie.

Podaje przykladowy sklad tego ktorego jadlam Oh Yeah:
w 1 porcji (1 batonik - 85 gram)
Kalorie 380 kcal
Kalorie z tłuszczy 180 kcal
Tłuszcze 19 g
Tłuszcze nasycone 8 g
Cholesterol 5 mg
Sód 115 mg
Węglowodany ogółem 30 g
Błonnik 4 g
Cukry 8 g
Alkohole cukrowe 14 g
Białko 27 g
Koleżanka napisała ;P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-12, 13:40   #22
Kropkowa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 1
Dot.: Batony bialkowe

Cześć Wam,

Pozwolę sobie nieco odświeżyć ten wątek i zapytać o batony proteinowe bez cukru. Czy w ogóle takie gdzieś dostanę?

Wraz z nowym rokiem zaczęłam odchudzanie i przyznam szczerze, że trochę brakuje mi słodkich przekąsek. Chciałabym połączyć miłe z pożytecznym i właśnie myślę o batonikach proteinowych. Tyle, że postanowiłam maksymalne ograniczyć cukier. Warunek jest zatem jeden – szukam czegoś bez cukru. Pomożecie?
Kropkowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 19:41   #23
DagusiaaaPl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 90
Dot.: Batony bialkowe

Batony "fit" mają w sobie dużo chemii i sporo cukru. Lepiej zrobić własne domowe z odżywką białkową.
DagusiaaaPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 22:45   #24
aisa300
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 3
Dot.: Batony bialkowe

Cytat:
Napisane przez Kropkowa88 Pokaż wiadomość
Cześć Wam,

Pozwolę sobie nieco odświeżyć ten wątek i zapytać o batony proteinowe bez cukru. Czy w ogóle takie gdzieś dostanę?

Wraz z nowym rokiem zaczęłam odchudzanie i przyznam szczerze, że trochę brakuje mi słodkich przekąsek. Chciałabym połączyć miłe z pożytecznym i właśnie myślę o batonikach proteinowych. Tyle, że postanowiłam maksymalne ograniczyć cukier. Warunek jest zatem jeden – szukam czegoś bez cukru. Pomożecie?
Zajrzyj na youtube. Jest pełno fajnych przepisów na batony. Bez cukru też
aisa300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 18:54   #25
basiux
basiux
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Zabierzów Bocheński
Wiadomości: 26
Dot.: Batony bialkowe

Polecam tę batoniki! Pycha! https://nplink.net/gf882rkl
__________________
Basiulka
basiux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-20 18:54:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.