Operacja tarczycy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-04, 05:38   #61
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Operacja tarczycy

Niestety nie znam odpowiedzi. U mnie wizyta zaplanowana na 9.07. Operacja odroczona przez epidemię oraz uwzględniono że karmię piersią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 13:38   #62
Jezabel1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 22
Dot.: Operacja tarczycy

Cytat:
Napisane przez malinowybudyn00 Pokaż wiadomość
Czy wyniki badania krwi tsh,ft3 i ft4 10 dni po operacji sa juz wiarygodne?Czy raczej poziom tsh z czasem moze rosnac np. po miesiacu? Usuniecie 1 plata tarczycy.
Nie są wiarygodne. Robienie badania krwi ma sens 6 - 8 tygodni po operacji.

W pierwszych miesiącach po operacji, dobrze jest co kilka tygodni je powtarzać.

Edytowane przez Jezabel1
Czas edycji: 2020-04-04 o 13:41
Jezabel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 11:39   #63
Slaan74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Operacja tarczycy

Mam pytanie, dostałam skierowanie na operacje guza tarczycy i szukam szpitala lub chirurga albo w Poznaniu albo we Wrocławiu, czy możecie coś lub kogoś polecić, bo przez tego wirusa jest teraz wszystko poprzestawiane do góry nogami.
Slaan74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 10:12   #64
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Dot.: Operacja tarczycy

Cytat:
Napisane przez Jezabel1 Pokaż wiadomość
Nie są wiarygodne. Robienie badania krwi ma sens 6 - 8 tygodni po operacji.

W pierwszych miesiącach po operacji, dobrze jest co kilka tygodni je powtarzać.
Potwierdzam. Moje wyniki skakały jak szalone. Aczkolwiek trzeba je powtarzać by zobaczyć czy dawka leku jest odpowiednia, jak organizm sobie radzi. U mnie się fajnie unormowało ( jestem 3 miesiąc po ).
Pozdrawiam!
__________________
Wymiana ciuchów

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post87641949

Edytowane przez Kasiunia66
Czas edycji: 2020-04-16 o 10:13
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 15:40   #65
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Operacja tarczycy

Proszę o pomoc w interpretacji wyników. Jestem 7 tygodni po wycięciu prawego płata tarczycy:

TSH 3,92 (norma 0,35-4,94), 10 dni po operacji THS było 2,8

Ft4 0,88 (0,7-1,48) bylo0,92

FT3 2,58(1,72-3,54) było 2,26



Procentowo Ft4 23,08%

Ft3 47,25%
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 10:37   #66
Jezabel1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 22
Dot.: Operacja tarczycy

Bierzesz Euthyrox lub Letrox czy (póki co) zostawiono Cię bez leków?
Jezabel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 10:49   #67
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Operacja tarczycy

Jestem bez leków.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-24, 11:43   #68
Jezabel1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 22
Dot.: Operacja tarczycy

A jak samopoczucie?
Jezabel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 11:59   #69
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Operacja tarczycy

Czuje się całkiem dobrze chociaż mam bóle głowy od kilku dni,ale u mnie to norma,jestem pod opieką neurologa. Waga trochę spadła od operacji i stoi w miejscu.Jedyne co zauważyłam to bardzo suche dłonie.

Czy jeśli będę musiała brać leki to mogę się czegoś obawiać?Złego samopoczucia,wzrostu wagi itp?
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 12:44   #70
Jezabel1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 22
Dot.: Operacja tarczycy

UWAGA! Teraz ja - laik, będę bawić się w eksperta

Na ten moment wyniki masz w normach, wszystko zależy od tego na jakiego lekarza trafisz.

TSH na przestrzeni czasu idzie w górę. Organizm prawdopodobnie zaczyna rozumieć, że zaszła w nim jakaś zmiana. Połowa tarczycy próbuje wykonać robotę całej. Czy jej się to uda?

Jeżeli czujesz się dobrze i masz obawy związane z rozpoczęciem przyjmowania leku, będąc na Twoim miejscu powtórzyłabym chyba badania za jakieś 4 tygodnie i zobaczyła, w którą stronę to idzie (czy nadal w stronę niedoczynności) i ewentualnie podjęła decyzję.

Na marginesie - moim zdaniem wzrost wagi wynika z nieprzyjmowania leku (jeżeli jest taka potrzeba), a nie odwrotnie. Mnie w początkowym okresie zażywania Euthyroxu bolała głowa (poza tym nie boli mnie nigdy), takim dziwnym, tępym bólem. Miałam też tak przy każdej zmianie dawki na wyższą. Ten stan mija po kilku dniach, więc nie ma problemu.

Dla zaspokojenia mojej ciekawości, daj proszę znać po wizycie u lekarza jakie macie ustalenia

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

P.S. Też mam problem z suchą skórą dłoni ale w obecnej sytuacji wydaje mi się, że wynika to raczej z częstotliwości ich mycia w związku z koronawirusem niż z problemów związanych z tarczycą.
Jezabel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 13:52   #71
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Operacja tarczycy

Rozmawiałam dzisiaj z endo przez telefon i kazał przyjść na wizytę bo stwierdził,że trzeba włączyć leki bo idzie w stronę niedoczynności. Przy 160 cm waze 51kg więc waga jest Ok.Mimo koronawirusa ćwiczę bo mam na szczęście orbitreka w domu,wcześniej chodziłam na siłownię.Odzywiam się zdrowo.Waga mi spadła od pobytu w szpitalu ok 2 kg. Trzyma się cały czas. Czytałam na innym forum,że niektórym waga rosła odkąd zaczęli brać hormony.I tego nie rozumiem.Skoro chodzi o zbicie TSH to waga jak już powinna się zmniejszyć.Mi nie zależy na tym żeby spadła bo jest ok,ale boję się żeby nie poszła w górę.Do bolu głowy jestem przyzwyczajona więc ten temat nie jest mi straszny ;-)
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-25, 11:41   #72
Jezabel1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 22
Dot.: Operacja tarczycy

Wydaje mi się, że wdrożenie leczenia to dobra decyzja.

Powodzenia!
Jezabel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 12:28   #73
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Operacja tarczycy

Jestem załamana. Od dawna mam stwierdzone wolę guzkowe tarczycy, miałam robiona biopsję dwa razy. Kilka tyg temu zauważyłam że mam powiększone węzły chłonne na szyi, twarde nie ruszajace się, nie bolą. Miałam USG u laryngologa który stwierdził zapalenie prawego płata tarczycy, przypisał antybiotyki. Dziś zrobił ponownie USG i zlecił biopsję guzków przez które wg niego powiększyły się węzły chłonne na szyi. Jestem przerażona bo mam obawy że to nowotwór, a przy nowotworach tarczycyc właśnie ponoć węzły chłonne szyi się powiększają. Z drugiej strony na poprzedniej wizycie pytałam się czy węzły chłonne wyglądają rakowo lub jakby toogl być przerzut to powiedział że raczej nie i wg niego to od zapalenia tarczycy i ewentualnie migdałów chorych. A dziś każe robić biopsje. Wizytę u endokrynologa niedługo. Boje się... Jeszcze laryngolog powiedzial że póki można to nie wywalać tarczycy bo dużo komplikacji po operacji się zdarza, łącznie z problemami z głosem.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 11:20   #74
Jezabel1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 22
Dot.: Operacja tarczycy

Nie martw się na zapas.

Zrób tę biopsję i na tyle na ile to możliwe spokojnie poczekaj na wynik. Jak będziesz miała chwilkę czasu poczytaj forum, zobaczysz że u zdecydowanej większości operacja przebiegła bez powikłań. W Twoim przypadku póki co nie jest nawet wiadomo czy będzie ona potrzebna więc tym bardziej nie ma sensu się nakręcać.

Głowa do góry!
Jezabel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 11:33   #75
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Operacja tarczycy

Dziękuję za słowa wsparcia. No po prostu mam czarne myśli przez to że mam te węzły chłonne powiększone. A czytałam że przy nowotworach tarczycy właśnie tak to się objawia. Najpierw lekarz powiedział że węzły są powieszone od zapalenia prawego płata tarczycy i migdałków i że wg niego nie są przerzutowe, bo zapytałam czy widziałby różnice. A na drugiej wizycie każe robić biopsje i mówi że to od guzów na tarczycy mam te węzły. Choć wyniki TSH , FTP i anty wyszły w normie. Niskie ale mieszczące się w normie.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 16:10   #76
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Operacja tarczycy

Dołączam do osób oczekujących na operację wycięcia całej tarczycy. Dzisiaj była biopsja, mam tarczycę do wyrzucenia, pani endokrynolog powiedziała że to i tak mnie czeka bo nie ma sensu się stresować . Dała mi skierowanie na krew żeby zbadać kalcytoninę. Jeśli będzie za wysoka oznacza raka rdzeniastego który nie reaguje na leczenie za bardzo, chyba że się go szybko wytnie to wtedy wyleczalność jest duża. Boje się, bo w sumie nie powiedziała czy podejrzewa tego rdzeniastego dlatego kazała zrobić krew na kalcytoninę czy po prostu przy takiej liczbie guzów woli to wykluczyć. Wyniki biopsji za trzy tygodnie, będzie telefon. Bez względu na wynik mam się umawiać na operację, jeśli będzie dobry to mogę się nie spieszyć az tak, jeśli wyjdzie rąk to trzeba zrobić to szybko. Ale rzuciła też tekstem że bądź co bądź na tarczycę na umrę.. naczytałam się że węzły chłonne powiększone na szyi mogą właśnie wskazywać na raka rdzeniastego . Ona zrobiła USG i powiedziała że muszę iść do radiologa bo trudno jej stwierdzić co z tymi węzłami bo wyglądają jakby było jakieś zwapnienie na nich.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 07:13   #77
Iza1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 7
Dot.: Operacja tarczycy

Czekaj na wynik biobsji, on jest najważniejszy.


Co do węzłów. Przeszłam podostre zapalenie tarczycy, ból całej szyi (nie mogłam dotknąć podczas spania nawet poduszką tak bolała, długo myślałam, że lato i od klimy w aucie mnie przewiało) po 2 miesiącach wstępna diagnoza, potem gorączka 6 tyg. dzień w dzień powyżej 38 st, bardzo chudłam, POTY całego ciała no i ten ból. Zanim trafiłam do endo gorączka spadała ... z nadczynności przeszłam w niedoczynność, potem kolejne usg tarczycy, młoda rezydentka z AMG zajechała na węzły o zawołała innego lekarza, mi powiedzieli że mam iść do swojego lekarza endo. Ja oczywiście na kolejne usg, radiolog zawołała rezydenta by pokazać węzeł onkologiczny. Byłam przerażona. Byłam u onkologa, on pocieszał, widział moje przerażenie. Dał na biobsję, poszłam prywatnie i wynik miałam za 4 dni (chyba 200zł /2019r), dwa wkłucia: jedna z tarczycy (zmiana niegroźna) drugie z węzła i wynik niejednoznaczny:gdyby się węzeł nie zmieniał to cały do wycięcia i badania. ULGA olbrzymia. Ale w tyle głowy ciągle się martwiłam, za sugestią innego lekarza ostatecznie tarczycę wycięłąm -by ciągle nie chodzić na usg. Węzły miały się uspokoić. Niestety zostały powiększone i nimi nadal się martwiłam, po roku bez zmian są liczne powiększone i ten onko też. Już miałam iść na wycięcie w marcu. Moja endo (b.rzadko mam wizytę co 6 m-cy) dała skierowanie do ponownego usg do innego lekarza w AMG, który specjalizuje się w usg głowy. Lekarz obejrzał dość długo, wiedział że mam skierowanie na wycięcie i mnie uspokoił. Na wycięcie nie idę. Jesienią ponownie zbadam te węzły.

Trzeba badać węzły ale po moim doświadczeniu widzisz, że lekarze różnie oceniają to samo. Ja od tych zmartwień, ciągłego bólu głowy-tabletek i przewlekłego stresu dostałam zapalenia żołądka.

Edytowane przez Iza1000
Czas edycji: 2020-06-07 o 14:13
Iza1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 10:04   #78
Jezabel1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 22
Dot.: Operacja tarczycy

Cappuccino, mnie w biopsji wyszła atypia nieokreślona, co w praktyce mogło oznaczać wszystko i nic. Podobnie jak Ty miałam zbadać poziom kalcytoniny. Wydaje mi się, że jest to standardowa procedura. Pozwala wykluczyć lub potwierdzić raka rdzeniastego tarczycy. Lecząca mnie endokrynolog powiedziała, że szanse na niego mam nikłe, z dwóch powodów - po pierwsze występuje rzadko, po drugie zwykle jest dziedziczny. Więc jeżeli w Twojej rodzinie nie było przypadków zachorowania na ten rodzaj raka potraktuj to jako formalność.
Nie wiem czy to co teraz napiszę będzie do końca poprawne ale kalcytoninę można potraktować kategoriami markera raka rdzeniastego. Aktualnie medycyna nie ma do dyspozycji markerów wykrywających pozostałe rodzaje raków tarczycy, stąd skierowanie na właśnie to badanie. Wydaje mi się, że z założenia bardziej ma Cię uspokoić niż przestraszyć.

Idź do radiologa.

Napisz skąd jesteś i czy masz namiary na jakiegoś sensownego chirurga. Od jak dawna masz powiększone węzły?
Jezabel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 10:47   #79
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Operacja tarczycy

9dziękuję za odpowiedzi węzły chłonne wyczułam ze trzy tyg temu powiększone. Może były już dłużej takie ale wczensiej nie zwracałam uwagi na nie. Mam chirurga polecanego dr Ziemowita Kowalskiego. Wiem ze operowal osoby wlasnie ktorym usuwal tarczyce i sa zadowolone. W razie co mam blisko do Poznania, gdzie jest też onkologia. Trochę się boje bo dwa lata temu miałam czerniaka usuniętego ale to był pierwszy stopień więc teraz mam co roku tylko USG brzucha o węzłów chłonnych robione. Cieszę się że Wy też miałyście kalcytoninę robiona bo już się nakrecalam że na USG uznała że to może być rdzeniasty i stąd to skierowanie na krew. Ale tak jak napisaliście również mi endokrynolog powiedziała że to właśnie rodzaj markera nowotworowego tarczycy. Że jest o tyle fajny że wystarczy zbadać krew i coś się wie, gdzie mało który nowotwór jest tak "łatwo" rozpoznawalny w krwi. Ja w rodzinie nowotworu tarczycy nie miałam. W poniedziałek zapisuje się do radiologa, zaklepuje chirurga. Trzeba działać bez względu na wynik, wywalić tarczycę muszę.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Jazabel a ta atypia to z węzła chlonnego Ci wyszła tak ? No właśnie moje są twarde i nie bolą. A podobno takie są bardziej podejrzane onkologicznie. Że lepiej jak są bolesne, małe i ruchome. U mnie wszystko odwrotnie : twarde, nie ruchome, nie bolą. Ale nie nakręcam się. Bo laryngolog powiedzial że raczej rozroznilby przerzut w USG i wg niego to tak nie wygląda.


Czy bol piersi od dwoch miesiecy wlasciwie kilka dni po okresie moze mieć coś wspolnego z tarczyca? Robiłam test na prolaktyne i jest w normie. Moze jakis inny hormon szwankuje. Tonjuz drugi cykl jak tak mocno bola, wczesniej nie mialam tego problemu.


Dziewczyny, może głupie pytanie ale czytalam już trochę to forum i zastanawiam się jak się korzysta z tego basenu na sali po operacji. Ja mam problem żeby się wysiusiać w toalecie publicznej jak ktoś jest za drzwiami a co dopiero na sali pełnej pecjantow.. to się wstaje z łóżka i siada na ziemi z tym basenem jak na nocniku czy jak ? Bo nie umiem sobie tego wyobrazić

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2020-06-06 o 11:07
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-07, 10:48   #80
Jezabel1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 22
Dot.: Operacja tarczycy

Dobry chirurg to podstawa.

3 tygodnie wydaje się nie być długim okresem czasu. Przyczyn, dla których powiększają się węzły chłonne (szyjne zwłaszcza) jest prawdopodobie mnóstwo. Co by to nie było, ważne że zadziałałaś szybko.

Odnośnie Twojego wcześniejszego zachorowania na czerniaka... sporo stresujących wydarzeń jak na jedną osobę, w tak krótkim czasie zwłaszcza - ale co zrobić - życie.

Atypia nieokreślona wyszła w wyniku biopsji guza tarczycy. Wcześniejsza biopsja mówiła o zmianie łagodnej, dlatego zdecydowałam się na 'eksmisję' tarczycy wraz z intruzem z mojego organizmu. Na marginesie, wynik histopatologiczny mówił o tym, że intruzów było więcej niż tylko ten jeden, o którym wiedziałam przed operacją.

Odnośnie korzystania z basenu na sali pooperacyjnej - nie myśl o tym, bo być może wogóle Cię to nie spotka. Jest to zależne od zwyczajów panujących w danym szpitalu. Mnie akurat tak się trafiło, a blokadę mam podobną do Twojej Uwierz, że po przyjęciu 2,5 litra kroplówek, w nastej godzinie leżenia (nie ma nawet opcji usiąść, o zwieszeniu nóg z łóżka nie wspominając) znikają wszelkie opory w tym zakresie, potrzeba jest tak ważna, że interesuje człowieka jedynie osiągnięcie celu
Jezabel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 13:11   #81
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Operacja tarczycy

Zrozumiałam że biopsja wyszła Ci z węzłów. Czyli Twoje węzły chłonne nie były powiększone ? Jutro chce zbadać te kalcytonine. Ale myślałam że robią w każdym punkcie diagnostyki, tymczasem jak wpisze na stronie diagnostyki moje miasto to w ogóle nie pokazuje w wyszukiwaniu. Tak jakby w moim mieście nie robili tego badania a na jak długo dostałaś zwolnienie lekarskie ?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Mega się nakręcam tymi węzłami chłonnymi. bo właśnie na necie jest że rdzeniasty rąk objawia się węzłami chłonnymi powiększonymi na szyi.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 14:12   #82
Iza1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 7
Dot.: Operacja tarczycy

Cappuccino
rozumiem te obawy, ale nie martw się tym siusianiem po operacji.
Gdy poczułam potrzebę usiadłam, a pielęgniarka chciała podać do łózka basen(taki tekturowy jednorazowy) zdążyłam jej wyszeptać że mi niedobrze i że będę zwracać, no i poszło sporo- to było tez krępujące, drzwi na sale pooperacyjną otwarte non-stop. Ale trudno.
Potem spokojnie zsunęłam nogi na podłogę, chwilkę posiedziałam i podreptałam do toalety, nie było daleko. Trzymałam się ściany i poręczy bo kręci się w głowie, ale pomalutku dałam radę.
Spokojności
Iza1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 14:42   #83
Jezabel1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 22
Dot.: Operacja tarczycy

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Zrozumiałam że biopsja wyszła Ci z węzłów. Czyli Twoje węzły chłonne nie były powiększone ? Jutro chce zbadać te kalcytonine. Ale myślałam że robią w każdym punkcie diagnostyki, tymczasem jak wpisze na stronie diagnostyki moje miasto to w ogóle nie pokazuje w wyszukiwaniu. Tak jakby w moim mieście nie robili tego badania a na jak długo dostałaś zwolnienie lekarskie ?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Mega się nakręcam tymi węzłami chłonnymi. bo właśnie na necie jest że rdzeniasty rąk objawia się węzłami chłonnymi powiększonymi na szyi.
Nie, nie miałam powiększonych węzłów, finalnie nie miłam też raka.
Odnośnie kalcytoniny dowiedz się może u źródła (zadzwoń lub pójdź do laboratorium). Pytałam w dwóch i w obu robiono (odpłatnie).
Na zwolnieniu byłam 2,5 miesiąca ale to bardzo indywidualna sprawa.
Jezabel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 15:07   #84
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Operacja tarczycy

Uzylam wyszukiwarki do przeszukania poprzedniego wątku o operacji tarczycy i wychodzi na to ze nkkt nie wspomniał o badaniu kalcytoniny. Nikt nie wspomnial tez o raku rdzeniastym. Jestem zaskoczona. Tylko ja mialam takie czarne mysli? Serio badsnie poziomu kalcetoniny jets tak rzadko robione? Chyba ze mi wyszukiwarka zle działa

Tak, tak jutro od rana obdzwonie laboratoria w moim mieście

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2020-06-07 o 15:08
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 19:56   #85
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Operacja tarczycy

Znalazłam laboratorium czekam na wynik kalcetoniny. Cała jestem w nerwach od rana. Dostałam jeden kod kreskowy do oznaczenia kalcetoniny, wapnia, fosforu .wynik wapnia i fosforu już jest a kalcetonina nadal w trakcie realaizacji. Nigdy tak w diagnostyce mi się nie zdążyło. Mega mam nerwa, na pewno rozumiecie. To jak czekanie na wynik histopatologiczny, w końcu kalcetonina jest markerem.nowotoworowym.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 05:42   #86
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Operacja tarczycy

Dziewczyny Wy też tak długo czekaliście za wynikiem kalcetoniny? Ja robiłam w poniedziałek badanie, wyniku nadal nie ma. Bardzo się denerwuje, w nocy tylko to mi.sie śni. Masakra..
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 11:29   #87
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Operacja tarczycy

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Dziewczyny Wy też tak długo czekaliście za wynikiem kalcetoniny? Ja robiłam w poniedziałek badanie, wyniku nadal nie ma. Bardzo się denerwuje, w nocy tylko to mi.sie śni. Masakra..
Tak, ja czekałam ok tygodnia na jej wynik.
Tylko nie panikuj jak dostaniesz wynik. Ja miała podwyższone markery nowotworowe, ale po badaniach histopatologicznych okazało się, że nie był to nowotwór. Z czasem oczywiście mógł się przeistoczyć guz w nowotwór, ale na tamten moment nie było o tym mowy
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 11:57   #88
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Operacja tarczycy

Karola ale to miałaś właśnie kalcytonine podwyższona ? Mi endokrynolog powiedzial że podwyższona kalcytonina oznacza raka rdzeniastego. Długo czekałaś na wynik. Czyli jestes kolejna osoba która miała badana kalcetonine, czyli to normalne badanie przy diagnostyce guzów na tarczycy ??

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Miałaś podwyższone markery i co dalej? Markery czyli kalcytonine czy coś jeszcze miałaś badane z krwi ? od razu operacja na szybko że mówisz że w histopatologicznym badaniu wyszło okej? Bo mi endokrynolog mówiła że jak wyjdzie kalcytonina podwyższona to trzeba jeszcze zrobić badanie nadnerczy. mogłabyś mi opisać dokładnie jak to u ciebie wyglądało? Trochę się uspokajam kiedy czytam że wy też miałyście kalcytonina robioną byłam pewna że właściwie tylko jak endokrynolog podejrzewa że ma się rdzenia z tego to odsyła na to badanie a przyznam że oczekiwanie na wynik mnie dobija. Mnie czeka jeszcze radiolog i sprawdzenie powiększonych węzłów chłonnych na szyi.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 14:01   #89
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Operacja tarczycy

Miałam jednego, dużego guza na jednym płacie tarczycy. Miałam zrobioną biopsję, która nic złego nie wykazała. Z badań krwi miałam TSH, Ft3, Ft4, Anty Tg i Anty Tpo, Kalcytonine oraz Tyreoglobulina i to ostatnie miałam sporo ponad normę, mój ednokrynolog powiedział, że mam podwyższone markery nowotworowe. Chciałam poddać się zabiegowi w Gliwicach aby nie wycinać tarczycy, ale ponieważ nie było 100% pewności, że to jednak nie nowotwór musiałam poddać się tradycyjnemu zabiegowi. Rozmawiałam z eno i chirurgiem i postanowiliśmy nie wycinać całej tarczycy tylko ten płat, na którym był guz. Podjęłam ryzyko, ponieważ gdyby okazało się z badań histopatologicznych, że to nowotwór to odrazu musiałabym iść pod nóż i wyciąć drugi płat. Na szczęście nie było to groźna zmiana i zostałam z jednym płatem
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 15:47   #90
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Operacja tarczycy

No to miałaś dużo więcej tych badań tarczycowych niż ja do wykonania. ja mam TSH w normie ft4 i anty TPO wszystko okej ale miałam też zbadać poziom wapnia i fosforu -one wyszły w normie. Witamina D3 poniżej normy. teraz czekam za tą kalcytonina. Rozumiem że kalcytonina wyszła ci w normie? bo ona właśnie niby ma wskazywać na raka rdzeniastego a ta co Tobie wyszła bardziej na pęcherzykowatego..jeżeli dobrze zrozumiałam po wygooglować, ale możliwe że się mylę.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-28 18:47:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.