Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-19, 14:57   #31
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

ta dyskusja jest mocno niepotrzebna.


autorka nie jest strona, inwestorem ani nie mieszkaja razem.
ba , nawet chlopak nie jest wlascicielem. po co strzepic klawiature..
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 15:24   #32
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Rodzice finansują ten dom, nie wiadomo czy i kiedy będzie przepisany na Twojego faceta, a on sam się jedynie dorzuca do tego domu - nic dziwnego w tym, że oni wszystko wybierają. Wszystko zależy od człowieka. Niektórzy dadzą kasę swojemu dziecku, mówiąc "rób z tym co chcesz", a pozostali "dadzą" tą kasę, ale tak naprawdę wszystko będzie tak jak oni sobie wymyślili. Tak jak w przypadku rodziców, którzy finansują wesela swoich dzieci, i okazuje się, że wszystko jest planowane tak, żeby to było wymarzone wesele dla tych rodziców właśnie.

Ano właśnie. I teraz do dziecka należy decyzja, czy przyjmuje taki dar z dobrodziejstwem inwentarza, czy też nie.


Są rzeczy, o które warto się odciąć od kasy rodziców, ale to zależy od konkretnego człowieka, gdzie dla niego przebiega granica.


Mnie by na przykład strasznie nie bolało, że rodzice urządzą mi mieszkanie, ale w zamian dostanę od nich za darmo mieszkanie. To jest dosłownie upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu, bo nienawidzę urządzać. Moim marzeniem długo było dostać niespodziewanie z jakiejś okazji klucze do mieszkania wybranego przez nich i wykończonego już pod klucz, tylko się wprowadzać.



A ktoś inny będzie wolał nie dostać wcale domu, jeśli ma nie być urządzony pod nich.



I tu nikt nie ma racji, bo obiektywna racja zwyczajnie nie istnieje.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 15:28   #33
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ano właśnie. I teraz do dziecka należy decyzja, czy przyjmuje taki dar z dobrodziejstwem inwentarza, czy też nie.


Są rzeczy, o które warto się odciąć od kasy rodziców, ale to zależy od konkretnego człowieka, gdzie dla niego przebiega granica.


Mnie by na przykład strasznie nie bolało, że rodzice urządzą mi mieszkanie, ale w zamian dostanę od nich za darmo mieszkanie. To jest dosłownie upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu, bo nienawidzę urządzać. Moim marzeniem długo było dostać niespodziewanie z jakiejś okazji klucze do mieszkania wybranego przez nich i wykończonego już pod klucz, tylko się wprowadzać.



A ktoś inny będzie wolał nie dostać wcale domu, jeśli ma nie być urządzony pod nich.



I tu nikt nie ma racji, bo obiektywna racja zwyczajnie nie istnieje.
Myślę dokładnie tak samo. Jakby mi rodzice chcieli kupić dom i jeszcze go urządzić to bym pod sufit ze szczęścia latała. Jeżeli ich styl by do mnie nie przemówił to bym sobie później poprawiła pod mój gust.
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 16:09   #34
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Dom nie jest Twojego Tz, a jego rodziców. I póki jest na nich, to oni decydują. Koniec i kropka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 16:28   #35
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
A tymczasem w wątku z czerwca 2020:
"Mam 24 lata, mój TŻ jest 12 lat starszy"

Tego nie widzialam. To historia jest niespojna i ciezko cos doradzic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 17:20   #36
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tego nie widzialam. To historia jest niespojna i ciezko cos doradzic.
O to chodzi.

Gdybym była 2 lata z facetem, to raczej wiedziałabym jak mieszkają jego rodzice i czy nie chcą sobie poprawić warunków życiowych na stare lata.
Bo facet może sobie mówić, że dom będzie przepisany na niego i że on tam zamieszka razem z autorką, ale w tej chwili to patykiem na wodzie pisane.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 19:36   #37
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Ten chłopak, jak i związek autorki jednocześnie, jest niesamowicie dziwny.
On mówi do niej głupoty o tym, że razem zamieszkają (mama też to mówi), a papierów na niego nie ma. Ona nic nie zapyta, a ojciec robi chatę pod siebie.
Przecież jakby mi facet, po dwóch latach związku, mówił takie rzeczy ("będziemy tu mieszkać, ale Twoje urządzanie domu to na pokaz chyba, bo opinii pod uwagę nie wezmę, chociaż o nią proszę"), a jeszcze do tego opowiedział mi o sytuacjach, gdzie jemu się coś do mieszkania bardzo podoba, a on i tak weźmie co ojciec chce, bo tak, pomimo, że ojciec tu żadnego nacisku specjalnego nie wytwarza. To pierwszym pytaniem ( w totalnym odruchu bezwarunkowym wręcz, już pomijając opierdziel za to, co wpisałam w poprzednim nawiasie) byłoby "kto ma w tym domu mieszkać" i "czy Ty masz w ogóle jakikolwiek charakter" i "z kim ja się zadaję aż tak długo i po co".
Aczkolwiek pasujecie do siebie - on bezwolna mamałyga wobec rodziców, a Ty bezwolna wobec niego. Jak można aż tak nie rozmawiać? Jak Przecież szkoda życia.
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 19:53   #38
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 04:17
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 20:04   #39
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Koleś ma 36 lat, a ona 24? To wiele by wyjaśniało. Guzik będzie miała do gadania. Desperacja ją łapie, bo to podskórnie czuje.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 20:29   #40
TadCooper
Raczkowanie
 
Avatar TadCooper
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 388
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Skoro dom jest nowy, dopiero co postawiony a nie żaden spadek, to jakby ta rodzina chciała żeby był rodziców +syna to by go wpisali w akt własności odrazu, a nie najpierw siebie a potem może przepiszą jemu

Przecież to jest pewnie nie jedna wizyta u notariusza, nowa księga wieczysta, koszty i itp a nie masz synek dom od dziś jest też twój

wątek trollowy, nie wiem kto by przy zdrowych zmysłach po 2 latach związku się fochował bo rodzice chłopaka sami sobie wybierają kolor ścian w ich domu xD

off top: jak ja bym chciała żeby ktoś za mnie decydował i o budowie, i o klamkach i kafelkach, a ja mogłabym mieć wszelkie wykończenia w poważaniu, przecież to "wicie gniazdka" to jakaś męka
__________________
I DON'T BELIEVE EVERYTHING I THINK.
TadCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 20:35   #41
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Jeśli największym Twoim problemem jest to, że ktoś w nie Twoim domu wybiera sobie kafelki bez Twojej aprobaty - to przesadzasz.

Jeśli największym Twoim problemem jest to, że jesteś z dorosłym facetem, który podporządkowuje się rodzicom w tak błahych sprawach i próbuje ich zadowolić - to nie przesadzasz.
Pierwszy problem odpuść i w sobie przepracuj, że nie-Twój dom wygląda nie tak jak byś chciała, nad drugim się mocno zastanów i przeanalizuj, czy chcesz taki typ partnera.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 20:39   #42
Dziubka
Raczkowanie
 
Avatar Dziubka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 308
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Sorry, ale akt notarialny wyraźnie wskazuje, że to syn się rodzicom do domu dołożył, a nie odwrotnie. Jakby miał być jego to od razu by go tam wpisali, a nie jakieś cyrki z przepisywaniem i to może kiedyś. Ten facet się chyba dał zrobić na szaro własnym rodzicom i uwierzył, że dom jest faktycznie jego. Nie wiem co jego rodzice planują w związku z tym, czy to jakieś ich zabezpieczenie czy co. Po drugie, ok przypuśćmy, że faktycznie rodzice kupili dom jemu, już pomijając co jest w akcie, to nawet jeśliby go w całości finansowali to powinni dać jemu to urządzić jak on chce. Chyba że on nie ma za grosz gustu i przytakuje na wszystko co ojciec powie. Dziwne to wszystko.
Dziubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 22:21   #43
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Ja bym tylko chciała dopowiedzieć, że zgodnie z poprzednim wątkiem, ten facet się wręcz obraża, jak autorka nie chce odwiedzić jego rodziców kilka razy w tygodniu. Więc to + urządzanie mieszkania pod rodziców dużo mówi i bym uciekała
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 22:41   #44
TaeJun
Przyczajenie
 
Avatar TaeJun
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 18
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Skoro nie potraficie komunikować się w Waszym związku to długo tam nie pomieszkasz, jeśli w ogóle.

Dom obecnie należy do rodziców chłopaka, gdy sytuacja się zmieni, możesz z uśmiechem na twarzy niszczyć wizje teścia i zrywać kafelki, jeśli nabędziesz do tego odpowiednie prawa typu wspólnota majątkowa.
TaeJun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 22:53   #45
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Cytat:
Napisane przez Luxanna Pokaż wiadomość
Ja bym tylko chciała dopowiedzieć, że zgodnie z poprzednim wątkiem, ten facet się wręcz obraża, jak autorka nie chce odwiedzić jego rodziców kilka razy w tygodniu. Więc to + urządzanie mieszkania pod rodziców dużo mówi i bym uciekała
Serio powinno wyświetlać się jakieś ostrzeżenie, że były inne wątki tego użytownika na danym forum.. Czyli to, co napisałam: panna ma guzik do gadania, ale widać uważa, że gra jest warta świeczki, bo on starszy i potencjalnie z domkiem. On ma jej zdanie w odwłoku (i pewnie dlatego wziął sobie taką młódkę, panienka się dostosuje lub może spadać), a ona zaślepiona korzyściami, których de facto nie ma.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 04:40   #46
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Cytat:
Napisane przez Luxanna Pokaż wiadomość
Ja bym tylko chciała dopowiedzieć, że zgodnie z poprzednim wątkiem, ten facet się wręcz obraża, jak autorka nie chce odwiedzić jego rodziców kilka razy w tygodniu. Więc to + urządzanie mieszkania pod rodziców dużo mówi i bym uciekała
Aha. To ten wątek.

To zmieniam zdanie, facet do odstrzału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 19:08   #47
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Cytat:
Napisane przez Luxanna Pokaż wiadomość
Ja bym tylko chciała dopowiedzieć, że zgodnie z poprzednim wątkiem, ten facet się wręcz obraża, jak autorka nie chce odwiedzić jego rodziców kilka razy w tygodniu. Więc to + urządzanie mieszkania pod rodziców dużo mówi i bym uciekała
A, to to.

Autorko, uciekaj od tego faceta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 07:03   #48
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Przeczytałam poprzedni wątek - autorko, ja wiem, że trudno uświadamiać sobie rzeczy, które bola, aczkolwiek myślę, że podskórnie to czujesz - ten problem z domem to tak jakbyś chciała zająć się objawem (nieuwzględnianie Cię w urządzaniu domu), a nie przyczyną choroby (zaburzony facet i zaburzony system rodzinny dorosłego faceta).
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 20:12   #49
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Ja bym sobie darowała, śmierdzi problemami na przyszłość na kilometr.
Jeśli nie masz osobowości niewolnicy to i tak skończysz wyprowadzając się od niego, o ile w ogóle się tam wprowadzisz.

Chcesz uwić gniazdko - masz swoje mieszkanie. Auto? Kupuj dla siebie. Ty będziesz nim jeździć a nie on.

Ale inna sprawa, że mi się to dupy i kupy nie trzyma - ojciec decyduje co i jak a jego żona mówi co innego? To wygląda na historię niedopowiedzianą do końca albo przekręconą (a jeśli tak jest, to jeszcze gorzej i tylko jedno można napisać: "run, baby, run!"
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-21, 20:30   #50
Panna_Anna_WWA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 28
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Cytat:
Napisane przez TaeJun Pokaż wiadomość
Skoro nie potraficie komunikować się w Waszym związku to długo tam nie pomieszkasz, jeśli w ogóle.

Dom obecnie należy do rodziców chłopaka, gdy sytuacja się zmieni, możesz z uśmiechem na twarzy niszczyć wizje teścia i zrywać kafelki, jeśli nabędziesz do tego odpowiednie prawa typu wspólnota majątkowa.
Wspólnota majątkowa nic by tu nie dała bo albo dom będzie miał przed ślubem albo w darowiźnie od rodziców albo w spadku - w każdym przypadku dom będzie TYLKO jego, niezależnie od wspólnoty Teściowie albo on musieliby darować jej jakąś część - co się raczej nie zdarza
Panna_Anna_WWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 21:52   #51
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mój TŻ i jego rodzice oraz "ich" dom

Cytat:
Napisane przez Luxanna Pokaż wiadomość
Ja bym tylko chciała dopowiedzieć, że zgodnie z poprzednim wątkiem, ten facet się wręcz obraża, jak autorka nie chce odwiedzić jego rodziców kilka razy w tygodniu. Więc to + urządzanie mieszkania pod rodziców dużo mówi i bym uciekała
kojarzę tamten wątek

W takim razie ten facet tworzy świetny związek. Ze swoimi rodzicami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-21 22:52:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.