sucha napięta a jednak błyszcząca skóra, jak temu zaradzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-19, 19:02   #1
NATALA5214
Raczkowanie
 
Avatar NATALA5214
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 101
Unhappy

sucha napięta a jednak błyszcząca skóra, jak temu zaradzić?


Moja cera jest chyba mieszana. Skóra na policzkach jest normalna, taka sprężysta, miła w dotyku, bezproblemowa. Strefa T jest bardzo "trudna". Od razu po umyciu jest lekko ściągnięta, napięta i strasznie się świeci, ale to nie sebum. On jest nieprzetłuszczona, gładka, taka jakby wypolerowana, aż odbija światło. Szczególnie tak jest na nosie, troszkę mniej między brwiami na środku czoła. Nie umiem tego inaczej określić. Nawet kryjące podkłady czy puder nie potrafią zamaskować tego jej świecenia. Po 2-3 godzinach zaczyna produkować sebum. Wtedy się jeszcze przetłuszcza(nosa, broda, środek czoła) i świeci gorzej. Dodam, że w strefie T mam ogromne skłonności do zapychania porów. Używam kremu Effaclar Duo (+) na noc, czasem codziennie, czasem nie. On ratuje mnie przed tymi paskudnymi zaskórnikami. Bez niego jest ich masa. Nie wysusza i nie podrażnia mi skóry. Więc to nie jego wina raczej. Na dzień krem Alterra z Białą Herbatą. Strasznie ciężko mi dobrać krem, bo przeważnie są za ciężkie lub mnie zapychają. Szukam kremu, serum, cokolwiek co pomoże na ten błysk wypolerowania :/
NATALA5214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 09:02   #2
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: sucha napięta a jednak błyszcząca skóra, jak temu zaradzić?

Cytat:
Napisane przez NATALA5214 Pokaż wiadomość
Moja cera jest chyba mieszana. Skóra na policzkach jest normalna, taka sprężysta, miła w dotyku, bezproblemowa. Strefa T jest bardzo "trudna". Od razu po umyciu jest lekko ściągnięta, napięta i strasznie się świeci, ale to nie sebum. On jest nieprzetłuszczona, gładka, taka jakby wypolerowana, aż odbija światło. Szczególnie tak jest na nosie, troszkę mniej między brwiami na środku czoła. Nie umiem tego inaczej określić. Nawet kryjące podkłady czy puder nie potrafią zamaskować tego jej świecenia. Po 2-3 godzinach zaczyna produkować sebum. Wtedy się jeszcze przetłuszcza(nosa, broda, środek czoła) i świeci gorzej. Dodam, że w strefie T mam ogromne skłonności do zapychania porów. Używam kremu Effaclar Duo (+) na noc, czasem codziennie, czasem nie. On ratuje mnie przed tymi paskudnymi zaskórnikami. Bez niego jest ich masa. Nie wysusza i nie podrażnia mi skóry. Więc to nie jego wina raczej. Na dzień krem Alterra z Białą Herbatą. Strasznie ciężko mi dobrać krem, bo przeważnie są za ciężkie lub mnie zapychają. Szukam kremu, serum, cokolwiek co pomoże na ten błysk wypolerowania :/
Skoro napięta i ściągnięta to może odwodniona? Może spróbuj z żelem hialuronowym czy aloesowym. Nawet zmieszać z kremem lub olejem. A jak myjesz skórę?
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 01:16   #3
PollyLolly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: sucha napięta a jednak błyszcząca skóra, jak temu zaradzić?

Przyczyną jest raczej żle dobrany krem do twarzy. Brakuje Ci nawilżenie, skóra jest odwodniona a błyszczenie to jej mechanizm obronny- stara się sama natłuścić. Uważaj też na oczyszczanie- tutaj też możesz sobie za bardzo wysuszyć skórę. Kup sobie w aptece olejek migdałowy (7 zł) i używaj go do oczyszczania twarzy. Jak jesteś bardzo podrażniona to zrezygnuj z wacika tylko nałóż olejek na dłonie i masuj, co jakiś czas przepłukuj twarz wodą, aż będzie czysta. Potem delikatnie (!) osusz twarz ręcznikiem papierowym. Warto do ostatniego płukania twarzy (jakkolwiek to brzmi) użyć bardzo chłodnej wody- domknie pory i zapobiegnie utracie wody z naskórka.
Mogę Ci z czystym sumieniem polecić kremy xxx- w pełni hypoalergiczne i naturalne, bez chemii barwników etc. Są mega bezpieczne, zwłaszcza latem.
Spróbuj kremu xxx do cery atopowej - jest lekki, ale świetny pod makijaż, w przeciwieństwie do wszystkich innych kremów do tego typu cery dostępnych na rynku. Poproś też żeby do zamówienia dorzucili Ci próbkę kremu do cery odwodnionej z bławatkiem, też może Ci pomóc.
Do tego pamiętaj, żeby dobrze się nawadniać od środka (pij dużo wody)

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2017-07-11 o 07:47 Powód: reklama
PollyLolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-10 02:16:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.