Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-17, 20:16   #31
KATARZYNA2815
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18
Dot.: Przebarwienia po depilacji

Nie wiem czy myslimy o tym samym...ciemne kropeczki na skórze, które pozostają po depilacji??? jeżeli to to samo to ja nie mam tego problemu tzn jest ale po jakiś 40 minutach do godziny to znika
...pozdrawiam....
KATARZYNA2815 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 08:58   #32
Anelis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: Przebarwienia po depilacji

A u mnie pozostaja bardzo dlugo i tak naprawde nie chce zniknac, a ja musze sie tego pozbyc w ciagu 2 tygodni. Prosze o odpowiedz, jesli ktos wie jak to szybko wyeliminowac.
Anelis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 13:07   #33
Ursa Minor
Przyczajenie
 
Avatar Ursa Minor
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 27
Dot.: Przebarwienia po depilacji

U mnie znikają po wsmarowaniu w skórę nóg Avonowskiego balsamu po goleniu. Aczkolwiek nie zawsze i nie wiem dlaczego. Może znikeją dolpiero po kilku użyciach?
Mi pomaga też opalenie nóg, wtedy kolor się zlewa.
Pozdrawiam.
Ursa Minor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 12:34   #34
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Uciążliwa depilacja :-(!!!

Dziewczyny ratujcie!!! Depiluję nogi depilatorem elektrycznym, bo nic innego nie wchodzi w grę (po każdej innej metodzie za szybko odrastają włosy i są za mocne). Depiluję co tydzień... Jakby tego było mało porobiły mi się straszne krosty (głównie od wrastających włosków, ale nie tylko), i całe nogi są w śladach po krostach, które już zeszły. Co tu dużo pisać, nogi wyglądają jakby wpadły pod tarkę... Może któraś ma albo miała taki problem? Bardzo proszę o nawet najdrobniejsze porady.
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 18:37   #35
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: Uciążliwa depilacja :-(!!!

Czesc ja miałam to samo co ty od depilatora elektrycznego wszyscy doradzają częste peelingi jednak nawet one czasem nie pomagają na wrastające włoski. dlatego ja musialam zrezygnować z depilatora i teraz golę sie zwykła maszynką (gilette venus). teraz juz mi nie wrastają niestety zabieg trzeba powtarzac codziennie-mi włoski odrastają w błyskawicznym tempie a do tego jestem brunetką;( poszukaj w archiwum bo duzo bylo wątków na ten temat! pozdrawiam
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 20:49   #36
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Uciążliwa depilacja :-(!!!

A może pomogłoby używanie jesienią i zimą oraz wczesną wiosną maszynki i kremów do depilacji, a depilator jedynie latem?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 21:22   #37
Gosia_Szymonek
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_Szymonek
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 626
Thumbs up Dot.: Uciążliwa depilacja :-(!!!

A ja polecam naprzemienne golenie i depilowanie. Depilacja sprawi,ze dluzej bedziesz mogla sie cieszyc gladkimi nogami a jak juz poczujesz wloski to poprostu zgól je maszynką. Jak włoski zaczną odrastać to znów traktujemy je depilatorem i tak w kółko. Innego sposobu nie znam. Kiedyś nawet peeling nie pomagał mi w zwalczaniu wrastających włosków a obecnie nie mam z tym żadnego prolemu.
Pozdrawiam
Gosia_Szymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-04, 09:52   #38
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Uciążliwa depilacja :-(!!!

Dzięki za odpowiedzi. Z goleniem troszkę się boję znowu eksperymentować, bo to jest codzienna "robota" i włoski są tak twarde i ostre, że można się pokaleczyć . A mogę jeszcze dodać, że kupiłam nawet ostatnio do przetestowania wodę utlenioną 12%. Głównie do przemywania nóg po depilacji (żeby "dobrała" się do cebulek) i podobno jest skuteczna na delikatniejsze włoski np. na rękach. Niestety nie mogę Wam napisać jakie są rezultaty, ponieważ jestem w 9 m-cu ciąży (właściwie już po terminie porodu ), i po prostu na razie boję się ją stosować ze względu na dziecko (z nikąd nie mogę otrzymać informacji, czy to ma jakiś wpływ na płód). Także nie chcę ryzykować i na razie nie stosuję, ale jak tylko wypróbuję to na pewno dam znać czy warto .
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 15:56   #39
Melinia
Raczkowanie
 
Avatar Melinia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Komorów (pod Warszawą)
Wiadomości: 130
Dot.: Uciążliwa depilacja :-(!!!

Hej! poczytajcie o depilacji cukrowej, jak dla mnie to rewelacja! Jest tanią i skuteczną metodą. Wcześniej używałam maszynek, po których miałam potworne uczulenie i krostki, po depilatorze to samo,czyli tragedia . Z pasty cukrowej jestem naprawde zadowolona,a jeśli chodzi o wrastające włoski,to na wizażu znalazłam też przepis na peeling kawowy i u mnie pomaga!
Melinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 21:14   #40
sylwusiaczek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 118
Dot.: Uciążliwa depilacja :-(!!!

Cytat:
Napisane przez Melinia
Hej! poczytajcie o depilacji cukrowej, jak dla mnie to rewelacja! Jest tanią i skuteczną metodą. Wcześniej używałam maszynek, po których miałam potworne uczulenie i krostki, po depilatorze to samo,czyli tragedia . Z pasty cukrowej jestem naprawde zadowolona,a jeśli chodzi o wrastające włoski,to na wizażu znalazłam też przepis na peeling kawowy i u mnie pomaga!
podpisuje sie pod tym obiema rekami noga i nosem!!
polecam ta metoda + peeling z kawy jest super!!
__________________
nieszczęśliwiezakochana

http://pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

sylwusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 22:17   #41
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Unhappy krostki po goleniu

Cześć drogie Wizażanki

latem depilowałam okolice bikini pastą cukrową. Jesienią trochę zaniedbałam się, a w środę szłam na basen. Więc szybko ogoliłam okolice maszynką.

Chociaż z basenu ostatecznie muiałam zrezygnować, to wyskoczyły mi na linii bikini czerwone kropeczki, częśc z nich ma małe żółte czubeczki. Dotyk bardzo je podrażnia.

Czy mogłybyście mi powiedzieć, co to za "krostki" i jak sobie z nimi poradzić??
Dodam, że wcześniej nie miałam takich problemów, nawet po depilacji pastą.

Pozdrawaim
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-09, 17:05   #42
maugozata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1
Dot.: Okropne nogi bleee POMOCY!

a coś dokładniej o tym laserze?słyszałam ze trzeba to robic w zimie,poniewaz dlugo po nie mozna sie opalac,i czy to naprawde odrasta??
maugozata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 19:45   #43
Gacunio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 8
Dot.: krostki po goleniu

Hej,
Reakcja skóry na golenie ostrzem jest zawsze taka sama - krostki
Wyjść jest kilka:
1. Golenie 'na sucho' maszynką elektryczną
2. Depilacja
3. Jezeli już golenie ostrzem to z pianką i maszynką pięcioostrzową np Gillette (u mnie działa, ale jestem facetem)
Pzdro
Gacunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:04   #44
DominikA1107
Przyczajenie
 
Avatar DominikA1107
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 2
krostki po depilacji :(

witam

mam pewien problem z depilacja..
po goleniu nóg zwykła maszynka do golenia mam pełno krostek na wewnętrznej stronie łydkach i troszkę mniej na zewnętrznej stronie łydki.. po wytarciu ręcznikiem mam praktycznie nogi z krwi bo tak dużo krostek zostało rozdrapanych przez maszynke a później strasznie bolą i pieką..
i zauważyłam że nasila mi sie to gdy gole nową maszynka.. a gdy ona już jest mniej ostra i leciutko przejadę nią po nodze to jest mniej tego ale wtedy nie mogę dokładnie ogolić nóg bo takie krostki rozdrapane mam
nie wiem czy jestem uczulona w tym miejscu na takie rzeczy czy po prostu powinnam użyć innej metody depilacji..

dodam że mam cerę trądzikowa
prosze o pomoc...

pozdrawiam
DominikA1107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 16:38   #45
Kahlo
Raczkowanie
 
Avatar Kahlo
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Namysłów
Wiadomości: 46
Dot.: krostki po depilacji :(

Tak ja tez mam taki problem. osobiscie stosuje kostki lodu i sudocrem na prawede pomaga jak mi sie zrobia krostki i posmaruje nim sobie skore na noc to rano wszystko znika widac male plamki ale malo widoczne na opalonym ciele nie widac ich w ogole
Kahlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 18:08   #46
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: krostki po depilacji :(

A ja mam krostki na kolanach i lonie
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 18:41   #47
inib07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 18
Dot.: krostki po depilacji :(

Radzę Wam przestać golić nogi maszynką, bo mogą Wam zostać blizny do końca życia! Tak mi powiedział dermatolog, bo mam ten sam problem. Najlepiej do tego celu używać kremu Veet.
Pozdrawiam
inib07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 13:48   #48
DominikA1107
Przyczajenie
 
Avatar DominikA1107
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 2
Dot.: krostki po depilacji :(

to z tym lodem i kremem nie jest złe..
też pytałam dermatologa co mam zrobic z krostkami ale wtedy miałam na udach teraz juz praktycznie nie, tylko sporadycznie.. ale dermatolog mnie sie zapytal tylko czy gole maszynka a ja że tak i tylko pokiwał głowa że sie nie dziwi.. ;/
ale chyba zrobie tak jak napisała "inib07" bede depilowała nogi kremem..
a czy znacie jakieś inne dobre kremy oprócz VeeT?
DominikA1107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 12:14   #49
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: krostki po depilacji :(

Ja w okolicach bikini mam strasne krostki w pierwszym dniu po depilacji... a na nogach też mi się zdarza :/ kurcze nie wiedziałam że mogą zostac blizny.... chyba sie przerzuce na Veet
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-25, 13:41   #50
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: krostki po depilacji :(

Tak,ale z drugiej strony Veet troche kosztuje,a ja bym musiala go uzywac z 2 razy w tygodniu .
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 16:26   #51
QQRYQ
Przyczajenie
 
Avatar QQRYQ
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: krostki po depilacji :(

Witam kobietki! zauważyłam ze rozmawiacie o kremie Veet. Moja mama kupila sobie ostatnio krem veet 3 minutowy i wydepilowała sobie nim "okolice bikini" Oczywiscie dla lepszego efektu przytrzymała go 5 minut,a nie jak pisało 3min. Po zmyciu kremu,jej skóra wyglądala jakby miala wielkiego czerwonego siniaka a do tego bardzo piekło.Tak wiec nie przeginajcie z czasem :P
QQRYQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 16:30   #52
meteorites
Raczkowanie
 
Avatar meteorites
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 218
Dot.: krostki po depilacji :(

przeważnie używam wosku, ale gdy zapomnę i wcześniej się tym nie zajmę to korzystam właśnie z maszynki.
mi na ślady i krostki (czy to nogi czy bikini) pomógł antyperspirant w sztyfcie Nivea Dry. Nie wiem czy to dobra metoda, ale w przypadku moim i moich koleżanek bardzo skuteczna - podrażnienia i krostki znikają...
meteorites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 17:51   #53
smokyeyes9
Raczkowanie
 
Avatar smokyeyes9
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 67
Smile Dot.: krostki po depilacji :(

Ja stosuję tylko wosk, ale ostatnio też po depilacji rąk wyszły mi krostki.W tym przypadku doszło do zapalenia mieszków włosowych. W przypadku maszynki nie wykluczone, ze tez tak jest.Krostek nie mogłam pozbyc się przez miesiąć. Smarowałam sudocremem, maścią z hydrokortyzolem.W końcu zniknęły.

Zawsze proponuje dezynfekować ostrza maszynki wodą utlenioną przed użyciem, a potem po goleniu posmarować np.sudocremem
smokyeyes9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 19:02   #54
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: krostki po depilacji :(

Cytat:
Napisane przez majorka:) Pokaż wiadomość
Tak,ale z drugiej strony Veet troche kosztuje,a ja bym musiala go uzywac z 2 razy w tygodniu .
hmm a ile srednio by trzeba bylo wydawac miesiecznie?? gdyby sie chcialo uzywac dwa razy w tygodniu ?? bo ja sie nie znam nigdy nie uzywalam i nie zapoznawalam sie z cenami...
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 17:21   #55
inib07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 18
Dot.: krostki po depilacji :(

Ja zapłaciłam ostatnio ok. 30 zł, a jest napisane, że starcza na ok. 4 depilacje.
Ale jest świetny ten krem Veet. Żałuję, że wcześniej go nie używałam. Szkoda, że tak szybko odrastają włoski.
inib07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 19:38   #56
tupptus
Raczkowanie
 
Avatar tupptus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 60
GG do tupptus
Dot.: krostki po depilacji :(

Cytat:
Napisane przez inib07 Pokaż wiadomość
Ja zapłaciłam ostatnio ok. 30 zł, a jest napisane, że starcza na ok. 4 depilacje.
Ale jest świetny ten krem Veet. Żałuję, że wcześniej go nie używałam. Szkoda, że tak szybko odrastają włoski.
hmm więc jakie agrumenty ZA mi możesz przedstawić? bo nie wiem czy sie do niego przekonam xD no wiesz co do szybkiego odrastania włosków... mimo to myślę że w odróżnieniu do golenia zwykłymi golarkami to każdy sposób będzie lepszy i rezultaty widoczne dłużej...
tupptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 15:40   #57
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: krostki po depilacji :(

To nie musi być konkretnie krem Veet. faktycznie jest drogi.Jest wiele innych kremów tego typu z innnych firm o wiele tańszych. Do 10 zł. A taki krem nie starcza na długo. jak posmarujesz całe nogi średnią warstwą, to ja wiem... na 3 razy starczy, coś koło tego.
Podobno peeling pomaga na krostki na nogach.
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 21:57   #58
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: krostki po depilacji :(

ja od zawsze gole nogi zestawem: mydlo +maszynka damska i nie mam zadnych problemow z krostkami i bliznami, 2 razy w tygodniu peeling. Po prostu po depilacji od razu smaruje nogi balsamem i w zadnym wypadku nie nakladam w tym dniu dzinsow oraz czekam ok 2godz zanim ubiore spodnie. I nie mam podraznien
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 22:37   #59
wiewiooorka
Raczkowanie
 
Avatar wiewiooorka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Dziupla
Wiadomości: 31
Dot.: krostki po depilacji :(

ja przy goleniu maszynka uzywam nawilzaczy albo specjalnych pianek i nie mam problemow choc kiedys mialam jak jechalam po suchej skórze
btw teraz raczej tylko depilatorem sobie jezdze ale polecam tez krem tanita jest tanszy od veet a taki sam efekt a jak sie jeszcze zastosuje krem opozniajacy odrastanie wloskow to z 5 dni ejst spokoj
__________________
Zuo i Niedobro
wiewiooorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 12:20   #60
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: krostki po depilacji :(

Polecam SUDOCREM
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-08 19:19:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.