Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-15, 06:20   #121
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 12:20   #122
Finka2L
Raczkowanie
 
Avatar Finka2L
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 238
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

U mnie akurat pianki się średnio sprawdzają. Dla przykładu dwa dni temu po umyciu wgniotłam piankę Creme of Nature Argan Oil i nie mam pojęcia czemu następnego dnia po kilku godzinach włosy były strasznie spuszone, skręt nieładny i pojawiły się kołtuny, a włosy zawsze czesałam na odżywce w trakcie mycia i były rozczesane idealnie. Fryzura wyglądała jak stara miotła poprostu. Winię za to tę piankę, choć wtedy użyłam odżywki Ziaja Kozie Mleko. Sama już nie wiem.
Finka2L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 12:27   #123
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 11:34   #124
Finka2L
Raczkowanie
 
Avatar Finka2L
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 238
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Dostałam Cantu Conditioning Creamy Hair Lotion i muszę przyznać, że sprawuje on się lepiej niż CurlActivator tej samej marki. Fakt, ma tę sama kremową konsystencję i łatwo z nim przedobrzyć, ale jest trochę mniej gęsty. Nałożyłam go odrobinę jako b/s i skręt jest bardzo ładny, zero puchu, nie ma obciążenia. To tak jakby ktoś się wahał czy kupić. Moim zdaniem Lotion jest dużo lepszy niż Curl Activator.
Finka2L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 12:04   #125
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Finka2L Pokaż wiadomość
Dostałam Cantu Conditioning Creamy Hair Lotion i muszę przyznać, że sprawuje on się lepiej niż CurlActivator tej samej marki. Fakt, ma tę sama kremową konsystencję i łatwo z nim przedobrzyć, ale jest trochę mniej gęsty. Nałożyłam go odrobinę jako b/s i skręt jest bardzo ładny, zero puchu, nie ma obciążenia. To tak jakby ktoś się wahał czy kupić. Moim zdaniem Lotion jest dużo lepszy niż Curl Activator.
Szkoda, że tylko taka wielka butla w sprzedaży, nie tylko tego produktu to dotyczy, ja najchętniej kupowałabym 100 ml
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 12:33   #126
Finka2L
Raczkowanie
 
Avatar Finka2L
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 238
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

To prawda, dla mnie ta butelka też jest za duża. Nie wiem kiedy to zużyję tymbardziej, że dozuję malutko, bo inaczej można sobie tym zrobić krzywdę na włosach, które łatwo obciążyć.


Ps. Chciałam się podzielić opinią o żelu do włosów marki Lotta Body Shape me Custard Gelee. Zapach fajny, kokosowy, ale nie rozumiem DLACZEGO tak wiele kosmetyków do fal i loków ma w składzie kokosa. Mnie kokos nie służy i niestety widać to po tym żelu. Moich fal nie definiuje dobrze i ich nie trzyma. Robią się strąki, siada objętość. Moim zdaniem to jest żel tylko dla posiadaczek włosów, które ciężko obciążyć, mocno kręconych. Dla fal typu 2a i 2 b nie polecam.

Edytowane przez Finka2L
Czas edycji: 2019-03-25 o 11:08
Finka2L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 23:37   #127
aga_green
Przyczajenie
 
Avatar aga_green
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 26
Dot.: Strasznie zniszczone wlosy. Pomocy!

Dobrze znam ten problem - sama kiedyś popadłam w wir prostowania włosów, męcząc je przy tym szamponetkami. Ale na szczęście wszystko da się naprawić Po pierwsze skróciłam włosy, ponieważ wiszące stronki, były już nie do uratowania, no i wzięłam się za regularne olejowanie. Najlepszym olejem jest olej khadi, który nakładałam codziennie na skalp, dzięki czemu włosy odrosły mi dosyć szybko. Wcierałam też na długość, ale akurat na zmianę z olejem z Amli (dla ciemnych włosów i jasnych są różne rodzaje). Olej khadi nie dość, że pobudził wzrost włosa, to jeszcze wzmocnił je u nasady, a także nawilżył i nadał sprężystości, tym które były zniszczone. Almę nakładałam co drugi - trzeci dzień (tylko na długość, skalp to codziennie khadi), np gdy wracałam do domu, to wcierałam we włosy i zaplatałam warkoczyki. Oprócz tego myłam włosy szamponem bez sylikonów, parabenów i SLSów, chociaż nie ukrywam, że później mniej zwracałam uwagę na skład, bo włosy odzyskiwały swój blask. Szampon, który jest dobry, to ten bananowy z The body shopu, chociaż teraz jest tych naturalnych kosmetyków o wiele więcej (moja kuracja włosowa była kilka lat temu). Ważne, żeby nie przesadzać z ilością oleju, nakładać trzeba dosyć małe ilości, dokładnie go też spłukiwać.
Ostatnio stosuję maskę z BioMax, jestem też z niej zadowolona, stosuję co 3 dni, a włosy układają się lepiej i są mięciutkie.
aga_green jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-25, 20:34   #128
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 11:15   #129
Finka2L
Raczkowanie
 
Avatar Finka2L
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 238
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Ja używam wcierki Vianek i Radical, ale co drugi dzień , bo tak myję włosy. Wcześniej uzywałam też kozieradki, ale nie widziałam po niej żadnych efektów.
Finka2L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 17:29   #130
Finka2L
Raczkowanie
 
Avatar Finka2L
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 238
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Znowu sie przekonałam, że kokos moim włosom nie pasuje. Chodzi mi konkretnie o żel Curl Boss. Wielki słój, zapach kokosa-znowu. Moje fale go nie lubią. Nie za dobrze się po nim układają, są słabo zdefiniowane, ale najbardziej mnie wkurza to, że ten żel mi puszy włosy. Wiem, że to on, a nie np odżywka, bo wypróbowałam go w różnych konfiguracjach i za każdym razem było to samo. Mam po nim fryz ala rockmani z lat 80. Cieżko mi będzie zużyć go do końca, bo jest mega wydajny. Polecam go jedynie do loków, nie do fal w moim typie.
Finka2L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 11:49   #131
Finka2L
Raczkowanie
 
Avatar Finka2L
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 238
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Dostałam nowy żel Eco Style Cannabis Sativa, ogromne pudełko nie wiem kiedy to zużyję, a sam żel polecam, bo rzeczywiście nadaje się i do loków i do moich fal, fajnie wydobywa skręt i go trzyma.

Tylko ja walczę od dawna z takim problemem, bo już w drugi dzień po umyciu włosy są spuszone, suche i skołtunione. Pojęcia nie mam dlaczego. Olejuję, nawilżam, dobrze rozczesuję w trakcie mycia na odżywce, a mimo to tak się zachowują po dwóch dniach. Reanimuję je rano przed wyjściem w taki sposób, że lekko je zwilżam i wgnitam odrobinę żelu, to w ogóle nic nie pomaga, tak samo jak odżywki w sprayu. Ten efekt mija po umyciu i tak w kółko to się dzieje.
Finka2L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-16, 11:56   #132
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Finka2L Pokaż wiadomość
Tylko ja walczę od dawna z takim problemem, bo już w drugi dzień po umyciu włosy są spuszone, suche i skołtunione. Pojęcia nie mam dlaczego. Olejuję, nawilżam, dobrze rozczesuję w trakcie mycia na odżywce, a mimo to tak się zachowują po dwóch dniach. Reanimuję je rano przed wyjściem w taki sposób, że lekko je zwilżam i wgnitam odrobinę żelu, to w ogóle nic nie pomaga, tak samo jak odżywki w sprayu. Ten efekt mija po umyciu i tak w kółko to się dzieje.
Używasz czegoś z silikonami?
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 13:33   #133
Finka2L
Raczkowanie
 
Avatar Finka2L
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 238
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Nie, moje włosy nie akceptują żadnych silikonów już dawno z nich zrezygnowałam.
Finka2L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 14:54   #134
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Niektore wlosy maja chyba taka reakcje po naturalnych kosmetykach, moja kolezanka tez miala straszne kołtuny mimo dosc skrupulatnej pielegnacji.
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 15:06   #135
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Finka2L Pokaż wiadomość
Nie, moje włosy nie akceptują żadnych silikonów już dawno z nich zrezygnowałam.
Kumam A czym się objawia to nieakceptowanie? Co Ci się robi po silikonach, przyklap, brak skrętu?
To co opisujesz brzmi jak nadmiar protein i humektantow na niekorzyść emolientow... tak teoretycznie przynajmniej. Jakich kosmetyków teraz używasz?
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 15:20   #136
Finka2L
Raczkowanie
 
Avatar Finka2L
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 238
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Objawia się mega przyklapem nawet kiedy oczyszczałam włosy z nadmiaru silikonów. Włosy były strasznie śliskie, nie chciały się układać i miałam problem z wydobyciem skrętu. Staram się robić tak, żeby ta równowaga PEH była zachowana, moje włosy nie lubią też zbyt często protein, więc taką maskę używam co tydzień czy dwa, a po umyciu emolientowymi produktami dokładam jeszcze kroplę odżywki bez spłukiwania, która oprócz emolientów ma też proteiny i humektanty, czyli teoretycznie powinno być dobrze. Ten puch i przesusz następuje wyłącznie 2 dni po myciu, wcześniej włosy wyglądają bez zarzutu.
Finka2L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 20:37   #137
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Finka2L Pokaż wiadomość
Objawia się mega przyklapem nawet kiedy oczyszczałam włosy z nadmiaru silikonów. Włosy były strasznie śliskie, nie chciały się układać i miałam problem z wydobyciem skrętu. Staram się robić tak, żeby ta równowaga PEH była zachowana, moje włosy nie lubią też zbyt często protein, więc taką maskę używam co tydzień czy dwa, a po umyciu emolientowymi produktami dokładam jeszcze kroplę odżywki bez spłukiwania, która oprócz emolientów ma też proteiny i humektanty, czyli teoretycznie powinno być dobrze. Ten puch i przesusz następuje wyłącznie 2 dni po myciu, wcześniej włosy wyglądają bez zarzutu.
Jeśli nałożysz proteiny i humektanty po umyciu to po jakimś czasie może się pojawić klejący puch albo przesusz. Albo jeśli stosujesz maski i odżykwi na dłużej i często to po umyciu włosów, jak już będa suche z każda godziną będzie gorzej i gorzej.
Z równowagą peh to trochę taki mit bo jeśli włosy są zdrowe to często wystarczy im bardzo prosta podstawowa pielęgnacja, a jeśli lecimy na bogato to raz przedobrzymy z humektantami to sięgamy po proteiny żeby zbalansować, potem przeginamy z proteinami to dokładamy znowu emolienty i to takie kółko niekończących się błędów.
To co opisujesz brzmi jak nadmiar humektantów, przekarmienie. Postawiłabym na proste mycie szamponem i prostą odżywkę tlyko na końce w minimalnej ilości i sporadyczne olejowanie.

Ja miałam ten problem chyba z jakieś 2 lata, non stop puch po dniu uczy dwóch, potem mycie, próbowanie balansowania ale to wracało i tlyko na chwilę było dobrze. Teraz mam takie minimum i włosy są ładne od mycia do mycia, a jak tylko użyję np. maski humektantowej na dłużej to już jest przedobrzone i robi się puch. Może spróbuj tak, możliwe że włosy nie są suche bo tak mają tlyko po prostu są przekarmione.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 21:07   #138
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Wiesz, Klaudenc że to jest bardzo dobra teoria
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 09:10   #139
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Wiesz, Klaudenc że to jest bardzo dobra teoria
Ostatnio to bardzo dokładnie sprawdzałam, jakoś ostatnie 2 miesiące z różnymi sprawdzonymi kosmetykami i śmię twierdzić, że tak jest chociaż już parę razy widziałam wpisy o tym na blogu kokardka mysi i to mi dało do myślenia.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-19, 15:33   #140
Finka2L
Raczkowanie
 
Avatar Finka2L
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 238
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Dziękuję, to może być dobry trop tylko, że u mnie raczej królują emolienty i są w odżywkach zarówno bez jak i do spłukania, a z humektantami szczególnie z gliceryną nie przesadzam, bo się z nią nie lubię. Tak się też zastanawiam czy to nie przez żele do włosów, ten efekt o którym wspomniałam jeszcze szczególnie mocny jeśli odświeżam fryzurę pomiędzy myciami tzn woda plus niewielka ilość żelu. Moje włosy tego nie lubią, strączkują się, wyglądają właśnie tak miotlasto jakby we mnie piorun strzelił, a po umyciu to wszystko mija. Sama nie wiem.Cały czas próbuję te moje włosy zrozumieć.
Finka2L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 20:23   #141
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez Finka2L Pokaż wiadomość
Dziękuję, to może być dobry trop tylko, że u mnie raczej królują emolienty i są w odżywkach zarówno bez jak i do spłukania, a z humektantami szczególnie z gliceryną nie przesadzam, bo się z nią nie lubię. Tak się też zastanawiam czy to nie przez żele do włosów, ten efekt o którym wspomniałam jeszcze szczególnie mocny jeśli odświeżam fryzurę pomiędzy myciami tzn woda plus niewielka ilość żelu. Moje włosy tego nie lubią, strączkują się, wyglądają właśnie tak miotlasto jakby we mnie piorun strzelił, a po umyciu to wszystko mija. Sama nie wiem.Cały czas próbuję te moje włosy zrozumieć.
Dlatego odobrze odstawić żele, srylizatory i wszystko i spróbować myć delikatnie z prostą odżywką i już nic nie nakładać i zobaczyć jak będzie. Możen iepotrzebnie stosujesz odżywkię b/s lub żel, nie potrzeba stosować wszystkiego. Będzie wtedy łatwiej ocenić co działa i jak
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 19:05   #142
Finka2L
Raczkowanie
 
Avatar Finka2L
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 238
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Nie pomyślałam, żeby żel odstawić, bo myślałam,że on mi te fale jednak definiuje, ale spróbuję bez niego. Myć też myje delikatnym szamponem.
Finka2L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 11:26   #143
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Dziewczyny pomóżcie. Moim żelowym ideałem był żel bielenda grafitti a potem mrożący Joanny. Odkąd wycofali te swą żele szukam dobrego zastępcy. Niestety żaden tal nie działa.czy znacie żele które są składowo i pod względem działania zbliżone do mrożącego ?
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 19:58   #144
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie. Moim żelowym ideałem był żel bielenda grafitti a potem mrożący Joanny. Odkąd wycofali te swą żele szukam dobrego zastępcy. Niestety żaden tal nie działa.czy znacie żele które są składowo i pod względem działania zbliżone do mrożącego ?
Syoss zielony.
Ostatnio używam pomarańczowego i mi bardziej pasuje niż zielony.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 16:12   #145
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, zakręcone odnowienie! część XXIV

A ja ostatnio kombinowałam z innymi żelami, lubię się ze złotym taftem, ale jednak pomarańczowego syossa nic nie przebije
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 13:02   #146
lena93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Cienkie, plączące się włosy - jak je pielęgnować?

Szukam szamponu i odżywki/maski dla włosów podatnych na falowanie, cienkich, trochę pozbawionych objętości. Używam ziołowych szamponów, bo inne obciążają mi włosy, zdecydowana większość odżywek też. Zależy mi, by były uniesione u nasady, lekko kręcone (naturalnie mi się tak falują) odżywione i nie plątały się (trudności z rozczesaniem).

Czy to w ogóle możliwe?
lena93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 19:30   #147
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Cienkie, plączące się włosy - jak je pielęgnować?

Cytat:
Napisane przez lena93 Pokaż wiadomość
Szukam szamponu i odżywki/maski dla włosów podatnych na falowanie, cienkich, trochę pozbawionych objętości. Używam ziołowych szamponów, bo inne obciążają mi włosy, zdecydowana większość odżywek też. Zależy mi, by były uniesione u nasady, lekko kręcone (naturalnie mi się tak falują) odżywione i nie plątały się (trudności z rozczesaniem).

Czy to w ogóle możliwe?
Spróbuj jakiś szampon proteinowy, powinien dodać objetosci bez obciążenia. Parę osób chwalilo Cameleo do kręconych z keratyna.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 16:14   #148
Klaudiaa28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 31
Dobry szampon i odżywka

Hej. Szukam jakiegoś dobrego szamponu i odżywki z Rossmana, jakiejś taniej, najlepiej do 16 zł. Mianowicie mam włosy cienkie i ani kręcone ani falowane. Po umyciu i wysuszeniu mam kręcone a na następny dzień mam tzw.posklejane strączki.Bardzo trudno jest je rozczesać . Tak wiem że nie można czesać kręconych włosów ale moje są w dodatku cienkie i jak ich nie rozczesze to mam dwa włosy na krzyż. Nieważne czego używam do pielęgnacji to cały czas jest tak samo. Muszę jeszcze dodać że jak na dworze jest wilgotno lub pada deszcz to moje włosy masakarycznie się puszą. Wtedy mam loczki ale są one koszmarnie wysuszone i wyglądam jak pudel. Przez ostatnie dwa miesiące używałam szamponu i odżywki Tresemme. Do tego 3 razy w tygodniu używałam maskę z Kallosa i balsam Nivea a czasami zamiast balsamu używam serum cameleo. Potrzebuję szamponu i odżywki który sprawi że moje włosy będą nawilżone, sypkie i nie będą się puszyły. Proszę o pomoc.
Klaudiaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 15:30   #149
Klaudiaa28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 31
Dot.: Dobry szampon i odżywka

Dzięki że nikt mi nie odpowiada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 07:16   #150
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Dobry szampon i odżywka

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-02 12:56:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.