dermaroller-co ile stosować i co pod pod rolkę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości Jak pozbyć się zmarszczek, utrzymać młody i naturalny wygląd skóry? Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o medycynie estetycznej. Na Twoje pytania odpowiada Dr Iwona Marycz-Langner.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-05-31, 13:29   #1
asia7696
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5

dermaroller-co ile stosować i co pod pod rolkę


Witam
Kupiłam dermaroller 0,5 i zaczęłam rolować twarz. Po pierwszym rolowaniu byłam bardzo czerwona, jednak zaczerwienienie zniknęło następnego dnia. Słyszałam, że są odpowiednie kosmetyki-typowe pod rolkę. Jakie to kosmetyki?
Przyznaję, że zakupiłam kwas hialuronowy 1,5% i już kilkakrotnie zastosowałam go pod rolkę. Zauważyłam też, że moja twarz znacznie się poprawiła odkąd roluję twarz rolką. Przede wszystkim znacznie spłyciły się moje zmarszczki a twarz nabrała sprężystości no i w końcu moje pory nie są już takie rozszerzone jak były.
Mam w związku z tym pytanie;
Z jaką częstotliwością można rolować twarz żeby nie dostać martwicy skóry?
Czy kwas hialuronowy może być stosowany pod rolkę,
Jaki inny kosmetyk pod rolkę można zastosować dla kobiety w wieku 36 lat, żeby zapobiec wiotczeniu skóry.
asia7696 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-06, 12:53   #2
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: dermaroller-co ile stosować i co pod pod rolkę

Cytat:
Napisane przez asia7696 Pokaż wiadomość
Witam
Kupiłam dermaroller 0,5 i zaczęłam rolować twarz. Po pierwszym rolowaniu byłam bardzo czerwona, jednak zaczerwienienie zniknęło następnego dnia. Słyszałam, że są odpowiednie kosmetyki-typowe pod rolkę. Jakie to kosmetyki?
Przyznaję, że zakupiłam kwas hialuronowy 1,5% i już kilkakrotnie zastosowałam go pod rolkę. Zauważyłam też, że moja twarz znacznie się poprawiła odkąd roluję twarz rolką. Przede wszystkim znacznie spłyciły się moje zmarszczki a twarz nabrała sprężystości no i w końcu moje pory nie są już takie rozszerzone jak były.
Mam w związku z tym pytanie;
Z jaką częstotliwością można rolować twarz żeby nie dostać martwicy skóry?
Czy kwas hialuronowy może być stosowany pod rolkę,
Jaki inny kosmetyk pod rolkę można zastosować dla kobiety w wieku 36 lat, żeby zapobiec wiotczeniu skóry.
Ja niestety mam złe doświadczenia jeżeli chodzi o stosowanie dermarollera. Kilka z moich pacjentek, które korzystały wcześniej (nie u mnie) z zabiegów wykonywanych tym urządzeniem i stosowały go również w domu na początku miały dobre efekty, ale docelowo drobne, powtarzające się urazy skóry spowodowały jej znaczne uszkodzenie. Zmarszczki nasiliły się, pojawiły się popękane naczynka itp. Skóra wyglądała dużo starzej. Wieloma zabiegami musiałyśmy doprowadzać ich skórę do zadowalającego stanu .

Jeżeli koniecznie chce Pani korzystać z tego urządzenia myślę, że nie wolno stosować więcej zabiegów niż 3 w serii co 6 tygodni, bo tyle potrzeba czasu na regenerację skóry po zabiegu. Dwie, trzy serie w roku. Jeżeli chodzi o stosowanie urządzenia w domu to nie częściej niż jeden zabieg co 3 tygodnie. Musi Pani być ostrożna w wyborze kosmetyków czy substancji stosowanych podczas zabiegu oraz po jego zakończeniu, bo poprzez mikrouszkodzenia przenikają w głąb skóry nie tylko substancje aktywne, ale też konserwanty, substancje zapachowe, barwniki itp., co może wywołać w skórze niepozytywne efekty. Najlepsze byłyby oprócz kwasu hialuronowego: peptydy, witamina A, witamina C .
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 18:22   #3
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: dermaroller-co ile stosować i co pod pod rolkę

Cytat:
Napisane przez Dr Iwona Marycz-Langner Pokaż wiadomość
Ja niestety mam złe doświadczenia jeżeli chodzi o stosowanie dermarollera. Kilka z moich pacjentek, które korzystały wcześniej (nie u mnie) z zabiegów wykonywanych tym urządzeniem i stosowały go również w domu na początku miały dobre efekty, ale docelowo drobne, powtarzające się urazy skóry spowodowały jej znaczne uszkodzenie. Zmarszczki nasiliły się, pojawiły się popękane naczynka itp. Skóra wyglądała dużo starzej. Wieloma zabiegami musiałyśmy doprowadzać ich skórę do zadowalającego stanu .

Jeżeli koniecznie chce Pani korzystać z tego urządzenia myślę, że nie wolno stosować więcej zabiegów niż 3 w serii co 6 tygodni, bo tyle potrzeba czasu na regenerację skóry po zabiegu. Dwie, trzy serie w roku. Jeżeli chodzi o stosowanie urządzenia w domu to nie częściej niż jeden zabieg co 3 tygodnie. Musi Pani być ostrożna w wyborze kosmetyków czy substancji stosowanych podczas zabiegu oraz po jego zakończeniu, bo poprzez mikrouszkodzenia przenikają w głąb skóry nie tylko substancje aktywne, ale też konserwanty, substancje zapachowe, barwniki itp., co może wywołać w skórze niepozytywne efekty. Najlepsze byłyby oprócz kwasu hialuronowego: peptydy, witamina A, witamina C .

Często osoby, które poddają się zabiegowi z użyciem derma roller w gabinecie nie przestrzegają wytycznych jakie specjaliści zalecają podczas trwania terapii. Mam tutaj na myśli między innymi używanie filtra z faktorem 50+ oraz ewidentny zakaz opalania się. Wynikiem zaniedbania tych zaleceń jest poważne uszkodzenie skóry co znacznie przyspieszy proces starzenia.
Wielu profesjonalistów w okresie wakacyjnym, ze względu na dbałość o zdrowie klienta, wycofało ten zabieg ze swojego gabinetu na okres letni.

W dalszej kwestii w zupełności zgadzam się z Panią Doktor. Użytkownik rollera powinien zobowiązać się do stosowania przerw zarówno między zabiegami jak i seriami zabiegów z zastosowaniem preparatów rekomendowanych przez producenta do tego typu zabiegów.

Zaznaczę, że nie jestem specjalistą w dziedzinie. Moja wiedza wynika z licznych konsultacji u specjalisty w celu podjęcia się tej terapii w warunkach domowych.
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 11:47   #4
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: dermaroller-co ile stosować i co pod pod rolkę

Moja znajoma rolluje się, ale z tego co wiem nie robi tego często (raz na 2 tygodnie) i zaraz po użyciu używa kremu z arnicą, żeby ranki szybciej sie goiły i oczywiście dezynfekuje roller za każdym razem. Jest wielką fanką rollera, ale używa go naprawdę przepisowo.
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.