Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-11-19, 09:53   #1
adrian334
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 48
Angry

Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?


Witam. Jestem Adrian i mam 16 lat.
Z pryszczami borykam się już od gimnazjum i mam już ich dosyć. Używałem jednego kosmetyku od pryszczy tzn "Czysta skóra 3 w 1" od Garniera, ponieważ używała tego moja siostra i nie ma ani jednego pryszcza. Może i mi to lekko pomagało, ale nie chciało mi się codziennie nakładać tego i spłukiwać. Szukam czegoś takiego jak visaxinum w tabletkach, aby jak najmniej czasu na to poświęcić, a czy visaxinum działa to nie mam pojęcia. Mi się wydaje, że większość pryszczy wyskakuje mi po goleniu, ponieważ gole tylko "wąsik" i tam mam takie małe czerwone kropki, brode gole rzadko, ale gole, gdzie mam najwięcej tych pryszczy. Używam pianki "COOL KICK, pobudzenie i odświeżenie" od NIVEA MEN, i ostatnio również nie używam wody kolońskiej bo myślałem, że to jej przyczyna, ale jednak nie. Wyczytałem gdzieś na internecie, że po goleniu można nałożyć krem bambino, którego dzisiaj spróbuje. Może wy macie jakiś pomysł jak pozbyć się tych pryszczy. Niżej dodam zdj jak to wygląda.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000620.jpg (117,6 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000621.jpg (113,8 KB, 46 załadowań)
adrian334 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:38   #2
Karola2614
Raczkowanie
 
Avatar Karola2614
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 128
Dot.: Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?

zamiast kupowac jakieś pseudo kosmetyki na własną ręke idź do dermatologa - takie problemy skórne wymagaja konsultacji z lekarzem!
Karola2614 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:47   #3
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?

Cytat:
Napisane przez adrian334 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem Adrian i mam 16 lat.
Z pryszczami borykam się już od gimnazjum i mam już ich dosyć. Używałem jednego kosmetyku od pryszczy tzn "Czysta skóra 3 w 1" od Garniera, ponieważ używała tego moja siostra i nie ma ani jednego pryszcza. Może i mi to lekko pomagało, ale nie chciało mi się codziennie nakładać tego i spłukiwać. Szukam czegoś takiego jak visaxinum w tabletkach, aby jak najmniej czasu na to poświęcić, a czy visaxinum działa to nie mam pojęcia. Mi się wydaje, że większość pryszczy wyskakuje mi po goleniu, ponieważ gole tylko "wąsik" i tam mam takie małe czerwone kropki, brode gole rzadko, ale gole, gdzie mam najwięcej tych pryszczy. Używam pianki "COOL KICK, pobudzenie i odświeżenie" od NIVEA MEN, i ostatnio również nie używam wody kolońskiej bo myślałem, że to jej przyczyna, ale jednak nie. Wyczytałem gdzieś na internecie, że po goleniu można nałożyć krem bambino, którego dzisiaj spróbuje. Może wy macie jakiś pomysł jak pozbyć się tych pryszczy. Niżej dodam zdj jak to wygląda.
Lekarz dermatolog, a nie żadne kremy nivea
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:54   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?

Cytat:
Napisane przez adrian334 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem Adrian i mam 16 lat.
Z pryszczami borykam się już od gimnazjum i mam już ich dosyć. Używałem jednego kosmetyku od pryszczy tzn "Czysta skóra 3 w 1" od Garniera, ponieważ używała tego moja siostra i nie ma ani jednego pryszcza. Może i mi to lekko pomagało, ale nie chciało mi się codziennie nakładać tego i spłukiwać. Szukam czegoś takiego jak visaxinum w tabletkach, aby jak najmniej czasu na to poświęcić, a czy visaxinum działa to nie mam pojęcia. Mi się wydaje, że większość pryszczy wyskakuje mi po goleniu, ponieważ gole tylko "wąsik" i tam mam takie małe czerwone kropki, brode gole rzadko, ale gole, gdzie mam najwięcej tych pryszczy. Używam pianki "COOL KICK, pobudzenie i odświeżenie" od NIVEA MEN, i ostatnio również nie używam wody kolońskiej bo myślałem, że to jej przyczyna, ale jednak nie. Wyczytałem gdzieś na internecie, że po goleniu można nałożyć krem bambino, którego dzisiaj spróbuje. Może wy macie jakiś pomysł jak pozbyć się tych pryszczy. Niżej dodam zdj jak to wygląda.
Tradzik się leczy u dermatologa. Może po prostu Twoja siostra ma inny typ skóry, stad nie ma tradziku. Żel garnier jest dosyć silny, a przy leczeniu tradziku polecane są jak najłagodniejsze preparaty do pielegnacji.

Nie wiem czy to ma zwiazek z tradzikiem, ale może spróbój dezynfekować zawsze maszynkę po użyciu i przed? Albo po prostu maszynką drażnisz naskórek, roznosisz bakterie wiec i pryszcze (je mozesz tez rozdrapywać nią), stąd efekt wiekszej ilosci pryszczy.

Tradzik na brodzie często też wskazuje na problemy hormonalne, dlatego dobrze bytłoby isc na konsultację do dermatologa. Bambino nie wyleczy CIę.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-19 o 10:56
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 11:46   #5
adrian334
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 48
Dot.: Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?

Niestety w moim miasteczku nie ma chyba dermatologa, a do najbliższego mam pewnie około 30km. Jest to jedna wizyta u dermatologa czy może być ich więcej?
Nigdy nie denazyfikowałem ostrza i nawet bardzo długo używam jednej maszynki, ponieważ cieła jak na początku i wiem, że jedną miałem nawet może z 6 miesięcy
adrian334 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 14:05   #6
malpka99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 24
Dot.: Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?

Proponuje zmieniać częściej maszynkę do golenia, kontrolować, żeby nie miał do niej dostępu inny domownik. Jeśli nie ma dermatologa, to kosmetyki lepiej kupić w aptece (krem przeciwtrądzikowy np. ziaja med) Po goleniu możesz przemywać twarz delikatnym tonikiem BEZ ALKOHOLU. Na krostki punktowo maść Benzacne 5 lub 10 % , tylko musisz uważać bo lubi wysuszać. Pozdrawiam

Nie sądzę, żeby jedna wizyta załatwiła sprawę, ale jeśli masz możliwość warto spróbować.

Edytowane przez malpka99
Czas edycji: 2013-11-19 o 14:07
malpka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 14:33   #7
adrian334
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 48
Dot.: Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?

Dostęp do maszynki mam tylko ja, ponieważ chowam ją w szafce żeby nikt jej nie używał
Spróbuje z tym kremem przewitrądzikowym.
No właśnie bardzo nie mam dostępu do dermatologa.
adrian334 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 15:31   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?

Cytat:
Napisane przez malpka99 Pokaż wiadomość
Proponuje zmieniać częściej maszynkę do golenia, kontrolować, żeby nie miał do niej dostępu inny domownik. Jeśli nie ma dermatologa, to kosmetyki lepiej kupić w aptece (krem przeciwtrądzikowy np. ziaja med) Po goleniu możesz przemywać twarz delikatnym tonikiem BEZ ALKOHOLU. Na krostki punktowo maść Benzacne 5 lub 10 % , tylko musisz uważać bo lubi wysuszać. Pozdrawiam

Nie sądzę, żeby jedna wizyta załatwiła sprawę, ale jeśli masz możliwość warto spróbować.
Miałam ten krem (żel zresztą jest świetny i polecam go Autorowi), ale on tylko pielegnował, nie podrażnił krostek, ale tradzik nadal był... To odwleka tylko w czasie wizytę u derm niestety... SIlniej u mnie działał acne derm, ale i tak skuteczniejsze okazały się na receptę;_)
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 09:33   #9
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?

Cytat:
Napisane przez adrian334 Pokaż wiadomość
Dostęp do maszynki mam tylko ja, ponieważ chowam ją w szafce żeby nikt jej nie używał
Spróbuje z tym kremem przewitrądzikowym.
No właśnie bardzo nie mam dostępu do dermatologa.
Lepiej sprobuj znaleźć lekarza, bo trądziku nie leczy się kosmetykami. A możesz dorobić się brzydkich blizn
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 16:33   #10
adrian334
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 48
Dot.: Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?

A to jest na pewno trądzik? Bo tych pryszczy jest nie wiele i ciągle w tych samych miejscach
adrian334 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 21:01   #11
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?

No i znowu wszyscy o tym dermatologu, który czasem może bardziej popsuć niż naprawić sytuację... Naprawdę mam do nich uraz i nie polecam, chyba, że akurat ktoś bardzo polecany w internecie.
A jakiegoś kremu używasz? Wypróbuj łagodniejsze kosmetyki, wybierz jakiś krem nawilżający, ale może lepiej jakiś lżejszy niż Bambino.
Jakieś suplementy też można wypróbować, ale poszukaj opinii na internecie, które działają, a które nie (chociaż różnie to bywa u różnych osób).
Na początek to tyle, bo sytuacja tragiczna nie jest , a tak poza tym to zgadzam się w miarę z malkpą99. Do dermatologa ewentualnie losowa na NFZ, jeśli jest u Ciebie i nie trzeba czekać (jak to u mnie było, bo wizyta była tego dnia, którego się rejestrowało), ale warto sprawdzić to co Ci przypisał w internecie, zanim wykupi się receptę.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 23:53   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Chłopak - Jak pozbyć się pryszczy?

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
No i znowu wszyscy o tym dermatologu, który czasem może bardziej popsuć niż naprawić sytuację... Naprawdę mam do nich uraz i nie polecam, chyba, że akurat ktoś bardzo polecany w internecie.
A jakiegoś kremu używasz? Wypróbuj łagodniejsze kosmetyki, wybierz jakiś krem nawilżający, ale może lepiej jakiś lżejszy niż Bambino.
Jakieś suplementy też można wypróbować, ale poszukaj opinii na internecie, które działają, a które nie (chociaż różnie to bywa u różnych osób).
Na początek to tyle, bo sytuacja tragiczna nie jest , a tak poza tym to zgadzam się w miarę z malkpą99. Do dermatologa ewentualnie losowa na NFZ, jeśli jest u Ciebie i nie trzeba czekać (jak to u mnie było, bo wizyta była tego dnia, którego się rejestrowało), ale warto sprawdzić to co Ci przypisał w internecie, zanim wykupi się receptę.
Wiem, ja rowniez np. o pielegnacji wiem wiecej z samodzielnej nauki niż z tego co derm doradził, ale "leczenia" samodzielnego bym się nie podjeła po raz drugi bo to jest strata czasu wg mnie. Tu pomoc derm jest nieoceniona, chocby po to by dał receptę na cos skuteczniejszego niz ogólnodostepne kosmetyki itp.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.