Duomax i metronidazol na trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-10, 18:03   #1
Marix1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 2

Duomax i metronidazol na trądzik?


Witajcie, nie znalazłam odpowiedzi więc dodaje (swój pierwszy tutaj więc proszę o wyrozumiałość &#128518 wątek. Od jakiegoś czasu zmagam się z trądzikiem - duże "gule", aniżeli małe krostki. Zaczęłam leczenie. Trafiłam na super dermatolog która zaczęła od kompletu badań, na różne bakterie żołądkowe, hormony itp. Wyszedł mi tylko bardzo niski poziom wit. D. dzisiaj na wizycie dostałam właśnie dwa antybiotyki, mam je zacząć stosować z początkiem września. Jednakże czytam w internecie że te antybiotyki stosuje przy Haligobacterze... Który w badań nie wyszedł. Czy ktoś z Was stosował?? Proszę o informacje.
Marix1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 07:50   #2
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Duomax i metronidazol na trądzik?

Te leki nie są stosowane tylko w tym przypadku, o którym mówisz. Metronidazol jest stosowany przy gronkowcu, nużeńcu, trądziku różowatym i różnych wypryskach i zakażeniach skóry. Nie muszą mieć nic wspólnego z Helicobacterem.

Jak masz wątpliwości, to lepiej zapytać tego lekarza czemu akurat takie leki dobrał zamiast rzucać leczenie jeszcze przed rozpoczęciem po konsultacji w forach internetowych. Z jakichś powodów uznał, że to będzie właściwe.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 07:01   #3
Marix1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 2
Dot.: Duomax i metronidazol na trądzik?

Nie zamierzam czuć leczenia. Zadałam pytanie tylko żeby dowiedzieć się czy ktoś tak stosował o czy pomogło. Mam zacząć te dwa antybiotyki od września i tak zrobię. Dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 07:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:01 ----------

Rzucać*
Marix1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 09:04   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Duomax i metronidazol na trądzik?

Leczenie Helicobacter polega na przeleczeniu co najmniej 3 lekami (w Polsce preferowany jest schemat czterolekowy) przez 14 dni. Owszem,między innymi stosuje się metronidazol i amoksycylinę, ale same te dwa leki nie stanowią leczenia na helicobacter. Więc jeśli obawiasz się, że lekarka przepisał ci leczenie na bakterie której nie masz - nie.
Odnośnie samego leczenia trądziku tymi antybiotykami nie wypowiem się, bo nie mam doświadczenia w tej kwestii. Jeśli masz wątpliwości to najlepiej skonsutowac to z innym specjalistą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-12 10:04:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.