Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :( - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-08, 16:16   #2521
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja też polecam osłonkę. Niektóre są takie szerokie, przytrzaskuje się je drzwiami z obydwu stron i chyba nikomu by się tego nie chciało zdzierać. Mam od kilku tygodni i nic takiego mnie nie spotkało.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 18:31   #2522
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Na parkingu,ale nie ukradną jej,bo ma takie "zakladki",które zostają wewnątrz auta.Zatrzaskujesz drzwi i mata jest "zakleszczona".Rano tylko ją zdejmuję i mogę jechać,a tak to dużo czasu mi schodziło na skrobanie
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 01:47   #2523
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Też mam taką matę, przynajmniej przedniej nie muszę skrobać.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 07:26   #2524
jolantajolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

A ile taka mata kosztuje i gdzie taką kupić?
jolantajolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 09:07   #2525
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

W sklepach motoryzacyjnych po 20-25zł lub marketach po 10zł. Ja mam i z e sklepu i z marketu i powiem Wam,że niczym się one nie różnią poza ceną. Fakt,że boczne szyby i tak trzeba skrobać,ale przynajmniej z przednią jest spokój
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 10:43   #2526
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja mam teraz duże auto i z marketów była za mała, w Jula znalazłam większą za ok. 20 zł. Ale jak masz małe auto to kupisz w pierwszym lepszym markecie za 10 zł, wszędzie teraz mają nawet w marketach spożywczych.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 14:16   #2527
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cena zależy właśnie od wielkości,ale i tak w marketach się bardziej opłaca,bo o połowę taniej,a jakościowo bez żadnej różnicy
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-30, 16:21   #2528
Tina2914
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 4
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja miałam dokładnie ten sam problem. Prawko zdałam na początku stycznia, ale dopiero po 3 miesiącach odważyłam się pojechać autem sama. Byłam pewna, że już nigdy się nie odważę wsiąść sama za kółko ale udało mi się, a potem było już tylko z górki.
A więc oto mój sposób:
Na początku jeździłam z bratem, który ma prawko od paru lat i wiadomo czułam się pewniej bo w razie czego on by mi powiedział kto ma pierwszeństwo itd. później jednak zdarzyła się taka sytuacja ze musiałam odebrać brata z imprezy, która była jakieś 5km od mojego domu. Wzięłam sobie koleżankę do towarzystwa, ale koleżanka nie wiedziała kompletnie nic o prowadzeniu samochodu. Na szczęście była to 1 w nocy wiec praktycznie nic nie jeździło i jakoś dałam rade. Dzięki temu tez nabrałam pewności siebie, ze nie potrzebuje brata do każdej przejażdżki samochodem, ze równie dobrze radze sobie z kimś kto prawa jazdy nie ma.☠
Jednak ciągle bałam się jeździć całkiem sama. Miałam wiele obaw, np. ze nie wyhamuje, ze ktoś mi wyjedzie, ze nie będę miała gdzie zaparkować... strasznie się bałam.☠☠Ale postanowiłam wreszcie się przełamać i postanowiłam ze pojadę sama do sklepu. Nie była to daleka droga co prawda, dosłownie parę skrzyżowań, ale wsiadłam do auta i zadzwoniłam do mojego chłopaka. Czułam się pewniej kiedy z nim rozmawiałam, mniej się stresowałam. Udało się, dojechałam do sklepu i wróciłam do domu, wciąż z nim rozmawiając. Następnym razem już nie potrzebowałam z nim rozmawiać, po prostu włączyłam nagrywanie na telefonie i gadałam do telefonu, przez co czułam się dużo☠pewniej. Teraz nie boje się jeździć w ogóle...
Jeśli mam dać jeszcze jakąś złotą radę, to najważniejsze jest to, żeby stopniowo przyzwyczajać się do jeżdżenia. Najpierw z kimś kto ma prawo jazdy, później z kimś kto go nie ma, na początku po jakichś bocznych uliczkach gdzie nie ma ruchu, próbować samemu jeździć, zadzwonić sobie do kogoś i rozmawiać z nim przez telefon a jeżeli nie ma takiej możliwości to gadać samemu do siebie albo do telefonu. jak już nabierze się pewności siebie to idzie dużo☠dużo łatwiej
Tina2914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 14:30   #2529
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Hej. Witam sie jako posiadaczka prawka od 2011 roku. Po odebraniu plastiku przejechalam moze 100-150 km i przestalam jezdzic az do teraz. Nieuzywanie prawa jazdy jest moim strasznym kompleksem, musialam sie wiecznie prosic kogos, zeby mnie podwiozl (czyli glownie mojego narzeczonego), albo jezdzic autobusem. Pare miesiecy temu kupilismy samochod z automatyczna skrzynia (ze wzgledu na mnie). Niedawno zapisalam sie na lekcje przypominajace, poki co mialam pierwsze 2 godziny, a dzisiaj narzeczony mnie zabral zebym pojezdzila naszym. Strasznie boje sie odleglosci, w Anglii duzo aut jest zaparkowanych przy jezdni, wiec ja sie boje i uciekam prawie ze na drugi pas Nie bylo tak zle, szczegolnie ze jezdze L-ka Golfem, a my mamy Tiguana, wiec troszke jest przeskok gabarytowy. Ale jak przypomne sobie jazde manualem, a automatem, to jest niebo a ziemia, wiec polecam jesli jestescie przed zakupem autka. Zycze powodzenia Wam i sobie i mam nadzieje, ze beda z nas jeszcze kierowcy
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 13:59   #2530
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Prawko zdalam na dzien babci w 2011 roku. W wakacje po maturach jezdzilam calkiem sporo, ale od kiedy wyjechalam z domu na studia to praktycznie nie jeżdżę juz ósmy rok i nie widze potrzeby. A najglupsze jest to, ze oczywiscie najwiekszy problem ma z tym moja rodzina, ktora na sile wypchnela mnie na prawko (mimo ze nie chcialam i placilam za nie z wlasnej kieszeni) i teraz ma wielkie pretensje.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 19:07   #2531
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Prawko zdalam na dzien babci w 2011 roku. W wakacje po maturach jezdzilam calkiem sporo, ale od kiedy wyjechalam z domu na studia to praktycznie nie jeżdżę juz ósmy rok i nie widze potrzeby. A najglupsze jest to, ze oczywiscie najwiekszy problem ma z tym moja rodzina, ktora na sile wypchnela mnie na prawko (mimo ze nie chcialam i placilam za nie z wlasnej kieszeni) i teraz ma wielkie pretensje.
Wiem co czujesz. Moj tata tez strasznie sie czepial mnie i siostry, ze zrobilysmy prawko, a nie jezdzimy. Obie sie balysmy, bo tata strasznie sie czepial. Ale to nie w taki sposob motywacyjny, tylko "najechalas na dziure, nie myslisz w ogole", albo jak zgaslo auto na skrzyzowaniu to bylo "ale obciach" itp. Nie patrz na rodzine. A jak sie beda czepiac, to powiedz, ze sama placilas, wiec niech sie nie wtracaja na co wydajesz pieniadze i jak ci przyjdzie ochota to zaczniesz jezdzic.


Ja dzisiaj odwazylam sie na jazde po miescie naszym autem. Bylo kilka punktow do obskoczenia, tj. 2 poczty i 2 sklepy. Moj narzeczony ze mna jechal, bylo mi duzo razniej. Oczywiscie jakis w goracej wodzie kapany czlowiek w busie mnie strabil, bo na jego standardy jechalam za wolno. Szkoda, ze wszedzie jechalam pod limit, a czasem przekraczalam predkosc. Trudno, wszystkich nie zadowole i nie bede jechac 50 mil, jak jest ograniczenie do 30. Ale wkurzylam sie troche. A i dzisiaj po raz pierwszy tankowalam auto, bo nigdy w zyciu tego nie robilam heh.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-17, 20:56   #2532
li90
Raczkowanie
 
Avatar li90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 337
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Dołączam do grona. Prawko zdałam 30 listopada 2018 r. Nie miałam auta ani możliwości jeżdżenia aż do 31 marca, kiedy to kupiłam samochód. Od tamtego czasu jeździłam sporadycznie, z tatą - tak, aby się oswoić ponownie z jazdą. Od poniedziałku tego tygodnia zaczęłam samodzielną jazdę (na początek - do pracy i z powrotem). Czasem jest dobrze, czasem mogłoby być lepiej... Do wszystkiego człowiek przywyknie. Staram się nie poddawać i patrzyć pozytywnie na przód.
Mam jednak nieustannie problem ze stresem. Przed jazdą zaczyna boleć mnie żołądek, robi mi się niedobrze. Nawet podwyższa mi się temperatura i czuje osłabienie (nie wiem, może nie jest to związane z jazdą, ale podświadomie czuję, że jednak jest).
Czy ktoś też miał tego typu akcje ze stresem? Jak sobie z tym radzicie/radziłyście?
li90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 15:48   #2533
aligod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 8
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Niestety wiem co czujecie... Na jazdach czułam się mega pewnie i zdałam prawko, z pewnymi problemami, bo nie umiałam sobie poradzić ze stresem no i niestety teraz to wychodzi... Ja się nie boję samej jazdy, ja panicznie boję się rond(na rondzie zgasło mi auto i 5 razy nie chciało się odpalić) oraz wyjeżdżania z zaparkowanego miejsca, zajmuje mi to strasznie długo i niemal ostatnio w inne auto nie przywaliłam. Jeździłam z mężem, bez niego boję się jechać. Ja się chyba do jazdy autem nie nadaje, nie umiem sobie radzić z tak silnym stresem...
aligod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 06:42   #2534
li90
Raczkowanie
 
Avatar li90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 337
Dot.: Mam "prawko&q uot ;, a strasznie boję się jeździć! :(

Aligod, od jak dawna jeździsz i masz prawko? Przy początkach to normalne. To siedzi w głowie. Boisz się rond i stres powoduje to, co powoduje.
U mnie z moimi dolegliwościami żołądkowymi już lepiej. Najgorsza część to wyjazd z parkingu z pracy. Ciężko się włączyć czasem, ale nie ma źle. Choć już kilka razy ktoś trąbił, więc to nieco stresuje. Ale krok po kroku. Jazda jakoś idzie. Mam też przesadną manię idealnego parkowania, więc robię korekty "żeby nie krzywo" itd - mam nadzieję, że się z tego wyleczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez li90
Czas edycji: 2019-06-18 o 07:12
li90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 20:01   #2535
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja mam prawko od kilku lata, a ciągle się trochę cykam skręcać w lewo na rondzie
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 23:20   #2536
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez ninabuzi2017 Pokaż wiadomość
Ja mam prawko od kilku lata, a ciągle się trochę cykam skręcać w lewo na rondzie
ja sie nie cykam i w lewo na rondzie nie skrecam:-P
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 12:35   #2537
BabaJaga12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 13
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ronda bywają koszmarne, dlatego kiedy mogę, to unikam, bo zawsze to jakiś niepotrzebny stres. Niektóre jeszcze dają radę, ale większość to wielkie ryzyko stłuczki i zbędnych problemów.
BabaJaga12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 10:08   #2538
li90
Raczkowanie
 
Avatar li90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 337
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja nie boję się rond. Codziennie właśnie je wybieram, bo najprzyjemniej się jedzie. Ale skrzyżowań, gdzie skręca się w lewo to już owszem, unikam jak ognia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
li90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 08:48   #2539
polawww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Kochane, widzę, że w większości przypadków Wasz stres wynika z tego, że obok siedzi tzw. "podpowiadacz".

Ja też na początku bałam się jeździć, ale o dziwo pomógł mi samotny wypad na miasto o 2 w nocy

Jak ktoś siedział ciągle obok i mówił, jak mam jechać to dostawałam spazmów normalnie. Po tym jak kilka razy pojeździłam sama, poczułam się o wiele pewniej i później coraz lepiej mi szło. Teraz mogę wieźć nawet czwórkę pasażerów po autostradzie i nie mam z tym żadnych problemów. Na prawdę, trzeba się odważyć chociaż raz i spróbować
polawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-01, 18:28   #2540
The_Silence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cześć Wam.
Ja "mam" prawo jazdy od 5 lat, mieszkam na bardzo małej wsi więc od razu po otrzymaniu dokumentu jeździłam. Oczywiście był stres ale myślałam, że jest to spowodowane tym że po prostu zaczynam. Niestety problem zaczął się, kiedy zaczęłam jeździć po dużym mieście. Zauważyłam, że w ogóle nie patrzę w lusterka przy zmianie pasa, że czasem wyjadę z podporządkowanej wiedząc, że i tak nie zdążę itp...Tym sposobem dwa razy spowodowałam poważne kolizje. Dzięki Bogu nic nikomu się nie stało ale portfel solidnie ucierpiał. Niestety czuję się pewnie tylko jak jeżdzę po wsi. Chociaż nawet tutaj na skrzyżowaniach nie skręcam w lewo (jadę w prawo i gdzieś nawracam), nie parkuję tyłem ani równolegle itp. Myślę, że ja się po prostu nie nadaję na kierowcę. W rodzinie na szczęście już mnie nie biorą pod uwagę jako "kierowcę". Cieszę się, że przynajmniej zajadę do sklepu, a gdzieś dalej to jeżdzę busami, pociągami.
The_Silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 21:03   #2541
TheTravelea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 29
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Znacie jakiś plac albo spokojne miejsce w Krakowie, gdzie można pojechać z kimś autem i przypomnieć sobie co i jak?
TheTravelea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 08:46   #2542
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Chciałam trochę obudzić wątek bo sama właśnie znalazłam się w takiej sytuacji. Prawo jazdy mam od 12 lat, kilka dni temu kupiłam swój pierwszy samochód. Wcześniej nie jeździłam za dużo, tylko w miejscowości rodzinnej, ale to ani skrzyżowań ze światłami, ani tramwajów tam nie ma i wychodziło że może dwa razy w roku wsiadałam za kółko i robiłam krótkie trasy. Teraz zaczynam jeździć po Gdańsku, gdzie jest wszystko co się da. Jeżdżę powoli od kilku dni, na kilkupasmowkach wbijam się na prawy pas i się go kurczowo trzymam. Potwornie boję się skrecac w lewo na skrzyżowaniach, mam wrażenie, że zapomnialam jak to się robi... Zastanawiam się czy nie wrzucić sobie na szybę zielonego listka żeby inni kierowcy byli trochę bardziej wyrozumiali, czy z Waszego doświadczenia to działa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 07:48   #2543
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

soulone chyba ten listek tylko po to , żeby dla samej siebie lepiej się poczuć. Trzymam za Ciebie kciuki. Strach jest paraliżujący na początku.
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 10:10   #2544
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Chciałam trochę obudzić wątek bo sama właśnie znalazłam się w takiej sytuacji. Prawo jazdy mam od 12 lat, kilka dni temu kupiłam swój pierwszy samochód. Wcześniej nie jeździłam za dużo, tylko w miejscowości rodzinnej, ale to ani skrzyżowań ze światłami, ani tramwajów tam nie ma i wychodziło że może dwa razy w roku wsiadałam za kółko i robiłam krótkie trasy. Teraz zaczynam jeździć po Gdańsku, gdzie jest wszystko co się da. Jeżdżę powoli od kilku dni, na kilkupasmowkach wbijam się na prawy pas i się go kurczowo trzymam. Potwornie boję się skrecac w lewo na skrzyżowaniach, mam wrażenie, że zapomnialam jak to się robi... Zastanawiam się czy nie wrzucić sobie na szybę zielonego listka żeby inni kierowcy byli trochę bardziej wyrozumiali, czy z Waszego doświadczenia to działa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Zamiast listka może lepiej wykup kilka godzin jazd z instruktorem swoim samochodem?
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 20:01   #2545
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Pomyśle o jeździe z instruktorem, chociażby żeby przejechać z nim najtrudniejsze skrzyżowania. Dzięki za wsparcie dziewczyny, dzisiaj pojezdzilam i już poczułam się ciut pewniej, więc małymi kroczkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-03, 12:45   #2546
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Hej

Kiedyś kiedyś byłam na wątku i ponownie muszę dołączyć. Mam prawo jazdy od 8 lat. Nigdy jakoś specjalnie dużo nie jeździłam. Od wielkiego dzwonu, czasem.

Teraz mnie do tego sytuacja poniekąd zmusiła. Przeprowadziłam się na wieś i dostałam pracę w innym mieście niż dotychczas. Tak jak trasa z mojej wiochy do małej miejscowości, gdzie moje dzieci chodzą do żłobka i przedszkola nie stonosi dla mnie dużego problemu. Chociaż bardzo nie lubię jeździć z młodsza córkę, ma niecały rok i zdarza jej się marudzić w foteliku i mnie to rozprasza. Tak trasa do nowej pracy jest wyzwaniem. 30 km w jedną stronę krajówka. Dzisiaj byłam z mężem i szukałam miejsca parkingowego żebym czuła się bezpiecznie gdy zaparkuje. Mam skrajne emocje. Raz myślę, że co to te 30km, prosta droga, 4 wsie, jedno rondo i jestem w pracy. A innym razem w dołku mnie ciśnie i nie mogę sobie wyobrazić jak to wszystko będzie wyglądać. Zaczynam 14.09. To jest też ten dzień, gdy moje młodsze dziecko będzie na cały dzień w zlobku. Więc dużo się u nas dzieje i nie wpływa to dobrze na moje samopoczucie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-03, 13:07   #2547
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Hej

Kiedyś kiedyś byłam na wątku i ponownie muszę dołączyć. Mam prawo jazdy od 8 lat. Nigdy jakoś specjalnie dużo nie jeździłam. Od wielkiego dzwonu, czasem.

Teraz mnie do tego sytuacja poniekąd zmusiła. Przeprowadziłam się na wieś i dostałam pracę w innym mieście niż dotychczas. Tak jak trasa z mojej wiochy do małej miejscowości, gdzie moje dzieci chodzą do żłobka i przedszkola nie stonosi dla mnie dużego problemu. Chociaż bardzo nie lubię jeździć z młodsza córkę, ma niecały rok i zdarza jej się marudzić w foteliku i mnie to rozprasza. Tak trasa do nowej pracy jest wyzwaniem. 30 km w jedną stronę krajówka. Dzisiaj byłam z mężem i szukałam miejsca parkingowego żebym czuła się bezpiecznie gdy zaparkuje. Mam skrajne emocje. Raz myślę, że co to te 30km, prosta droga, 4 wsie, jedno rondo i jestem w pracy. A innym razem w dołku mnie ciśnie i nie mogę sobie wyobrazić jak to wszystko będzie wyglądać. Zaczynam 14.09. To jest też ten dzień, gdy moje młodsze dziecko będzie na cały dzień w zlobku. Więc dużo się u nas dzieje i nie wpływa to dobrze na moje samopoczucie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będzie dobrze! Ja też się bałam, mam 33km do pracy i paskudny parking pod zakładem (przed covidem nie było dnia, żeby ktoś nie przytarł komuś auta, bo jest tak ciasno), niby miałam prawko, ale jeździłam od wielkiego dzwonu.

Najlepiej dla psychiki robi, jak Ci będzie wychodzić. Odżałuj trochę czasu w weekend i przejedź się tam, najlepiej z kimś na miejscu pasażera, żebyś się czuła pewniej. Z każdym dniem będzie mniej stresu, aż nie będzie go wcale

Z tego co piszesz, to trasa jest łatwa, więc jeszcze lepiej, mniej miejsc do popełniania błędów. A jak nie ma jak popełnić błędu, to nie ma się czym stresować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 10:43   #2548
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Musisz zwyczajnie wsiąść i pojechać. Tak jak wyżej napisała koleżanka, poświęć weekend i przejedź się tam. Nawet dwa trzy razy w dzień. Albo w piątek wieczorem sobotę rano i wieczorem i w niedzielę w południe. Wybierz sobie jedna porę jak już się będziesz pewniej czuła, porę gdzie będzie jakiś ruch na drodze. Musisz po prostu kilka razy pojechać. Nie ma innej rady.
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 14:31   #2549
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ale kicha! nie dostałam pracy w tym miejscu o którym pisałam. Tym z pięknym dojazdem i wielkim parkingiem. Mam nowa prace. Też zaczynam w poniedziałek. 40km, remont na trasie, remont w tym mieście i okropny parking. Czyli wszystko co najgorsze ( a ja się martwiłam tamtym dojazdem...

Mam opracowana trasę, omijającą ten remont w mieście. Nie jestem w stanie ominąć remontu na trasie, bo tylko jedna droga ode mnie tam prowadzi. W poniedziałek zawiezie i odbierze mnie teściowa. Chcę zobaczyć jak sytuacja wygląda w tych godzinach, w których będę pracować. Nie byłam w stanie tego zrobić, bo za mało czasu było. Dowiedzialam się, że nie dostanę tamtej pracy w piątek popołudniu, 1,5 tygodnia przed rozpoczęciem pracy. We wtorek miałam rozmowę o pracę w Wolsztynie i tam będę pracować. Co ciekawe dojechałam na rozmowę sama i wróciłam miałam za towarzystwo moją mamę, ona nie ma prawa jazdy i kompletnie nie zna się na jeździe autem. Ale raźniej było poradziłam sobie wtedy! Chociaż wracałam jakimś dziwnym kołem, przez las, w lesie nawigacja padła, ale do domu dojechałam

Trzymajcie kciuki w najbliższych dniach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 18:04   #2550
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja wracam z aktualizacją po miesiącu jazdy. Jeżdżę do pracy codziennie plus na zakupy do sklepów. Odważyłam się i w niedzielę wybrałam się na wycieczkę 50 km za miasto. Jestem jeszcze niepewna, są dni lepsze i gorsze, czasami mam wrażenie jakbym nie ogarniała tak jak wczoraj, nie wiem z czego to wynika. Bywają też dni że bardzo się stresuję, szczególnie jak popełnię jakiś błąd (czego nie da się uniknąć), od razu tracę pewność siebie i momentalnie jeżdżę gorzej. Generalnie chciałabym już jeździć super, ale wiem, że jeszcze długa droga przede mną, muszę nauczyć się wybaczać sobie drobne błędy . Pozostałym osobom które boją się jeździć polecam jednak jeździć . Tylko bardzo spokojnie, bez nerwów, najlepiej samodzielnie, bo doradcy obok na początku tylko wkurzają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-23 15:35:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.