Wszechobecna dyskryminacja otyłych! - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-27, 07:54   #1021
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88163589]Jeśli we wszystkich pozostałych salonach nie będzie absolutnie żadnego problemu z dostaniem sukienki 46+ (gdzie w obecnej rzeczywistości: już to widzę), a przy okazji ona będzie to motywować tym, że jej kiecki na kościach paskudnie wyglądają, to oczywiście.[/QUOTE]

Nie mam głowy czytać co ona tam powiedziała.
Jak konkretnie powiedziała? W obraxliwy sposób?

Bo jak powie wtedy ze jej sukienki lepiej wyglądają na osobach o większym/ mniejszym rozmiarze, lub nawet użyje określeń typu szczuplejszych, tęższych- to nie, to nie jest dyskryminacja tylko stwierdzanie faktu ( lub pobożne życzenia).

Jeśli użyła chamskich określeń to jest chamka, ale to ciagle nie dyskryminacja.

Nie szycie, nie sprzedawanie ciuchów na x rozmiar to nie jest dyskryminacja. Dlatego producenci i sklepy sprzedają ce ubrania na rozmiar tylko większe, nie dyskryminują.

Nie sprzedanie komuś ciucha w x rozmiarze , bo chcący kupić na określony rozmiar, to by była dyskryminacja.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 08:12   #1022
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie mam głowy czytać co ona tam powiedziała.
Jak konkretnie powiedziała? W obraxliwy sposób?

Bo jak powie wtedy ze jej sukienki lepiej wyglądają na osobach o większym/ mniejszym rozmiarze, lub nawet użyje określeń typu szczuplejszych, tęższych- to nie, to nie jest dyskryminacja tylko stwierdzanie faktu ( lub pobożne życzenia).

Jeśli użyła chamskich określeń to jest chamka, ale to ciagle nie dyskryminacja.

Nie szycie, nie sprzedawanie ciuchów na x rozmiar to nie jest dyskryminacja. Dlatego producenci i sklepy sprzedają ce ubrania na rozmiar tylko większe, nie dyskryminują.

Nie sprzedanie komuś ciucha w x rozmiarze , bo chcący kupić na określony rozmiar, to by była dyskryminacja.
Umotywowała odmowę sprzedaży większego rozmiaru tym, że pod jej sukienkami "nic się nie da ukryć, droga pani".

Generalnie czy to jest dyskryminacja czy nie - dla mnie to sprawa drugorzędna. Bo jak się tak kurczowo trzymamy słówek z tytułu, to otyłych akurat ta sprawa też nie dotyczy, z faktu, że rozmiar 40 z reguły jeszcze otyłości nie oznacza.
Ale jestem ciekawa, gdzie jest granica, poza którą w końcu przyznacie, że osoby z większą wagą mają z tym realne problemy. Bo to, że w sklepach nie ma wysokich rozmiarów już tu zostało zgodnie okrzyknięte, jako w porządku, bo przecież nie ma aż tylu otyłych w Polsce, teraz odmowa szycia poza rozmiar 38 też jest spoko, bo przecież pani tak może.
Jutro niewpuszczenie do restauracji kogoś ważącego powyżej 60 kg też będzie akceptowalne, bo przecież to moja restauracja, a klienci więcej ważący robią w niej złe wrażenie i właściciel sobie może wpuszczać kogo chce.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 08:29   #1023
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88163627]Umotywowała odmowę sprzedaży większego rozmiaru tym, że pod jej sukienkami "nic się nie da ukryć, droga pani".

Generalnie czy to jest dyskryminacja czy nie - dla mnie to sprawa drugorzędna. Bo jak się tak kurczowo trzymamy słówek z tytułu, to otyłych akurat ta sprawa też nie dotyczy, z faktu, że rozmiar 40 z reguły jeszcze otyłości nie oznacza.
Ale jestem ciekawa, gdzie jest granica, poza którą w końcu przyznacie, że osoby z większą wagą mają z tym realne problemy. Bo to, że w sklepach nie ma wysokich rozmiarów już tu zostało zgodnie okrzyknięte, jako w porządku, bo przecież nie ma aż tylu otyłych w Polsce, teraz odmowa szycia poza rozmiar 38 też jest spoko, bo przecież pani tak może.
Jutro niewpuszczenie do restauracji kogoś ważącego powyżej 60 kg też będzie akceptowalne, bo przecież to moja restauracja, a klienci więcej ważący robią w niej złe wrażenie i właściciel sobie może wpuszczać kogo chce.[/QUOTE]


Każdy ma jakieś problemy i każdy też może podlegać dyskryminacji.
Ale nie jest recepta na to, kręcenie kolejnych dram i napędzanie wzajemnej nienawiści i szczucia się nawzajem problemami które się tworzy byle udowodnić swoje większe pokrzywdzenie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 08:30   #1024
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Każdy ma jakieś problemy i każdy też może podlegać dyskryminacji.
Ale nie jest recepta na to, kręcenie kolejnych dram i napędzanie wzajemnej nienawiści i szczucia się nawzajem problemami które się tworzy byle udowodnić swoje większe pokrzywdzenie.
Aha.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 08:37   #1025
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
OK, ale nikt mi nie odpisał, więc jeszcze raz.
Czy wg was równie w porządku jest, gdyby do sklepu z sukienkami (w centrum miasta w kraju, gdzie większość stanowi rasa biała) weszła białoskóra dziewczyna i usłyszała, że nie zostanie obsłużona, bo wg projektanta jego ubrania wyglądają dobrze tylko na ciemnoskórych?
Nie zauważyłam, że pytałaś. Bardzo nieadekwatny przykład. Czym innym jest odmówienie komuś prawa do funkcjonowania w przestrzeni publicznej na takich samych zasadach jak każdy a czym innym jest odmowa zrealizowania konretnego projektu. Architekt wnętrz nie musi zgadzać się na urządzanie salonu w stylu rokoko, prawnik (prywatnie nie z urzędu) bronienia kogoś kogo uważa za niemoralnego. DJ grania na weselu hitów DP, a prostytutka, czyli też osoba która świadczy swoje usługi odpłatnie może odmawiać obsługiwania pewnej grupy klientów (np. par, kobiet albo męzczyzn 50+. Albo form seksu które jej się nie podobają). To nie znaczy że potencjalni klienci nie mogą znaleźć usługodawcy w ogóle. Kobiety z rozmiarem buta 35 lub 43 też nie wszędzie kupią dla siebie szpilki. Nie tyle dyskryminacja co nisza na rynku jeśli już.

Tak przy okazji to zaciekawiło mnie czy wielkie domy mody, w ogóle szyją ubrania powyżej 40/42.

Cytat:
To niech zwykłe kobiety z całkiem innym wzrostem, przemianą materii czy stylem życia przerzucą się na modelową figurę Moss - wszystkim to pewnie na zdrowie wyjdzie.
Niezdyscyplinowane kanapowe ziemniaczki bez błyskotliwej kariery.
zabrzmiało jak ból 4 liter.
Ja bym powiedziała że nie dyskryminacja a zwykły snobizm. Tak jak mądrzejsi uważają się lepszych od głupich, bogaci od biednych a ktoś kto wkłada dużo wysiłku i samodyscypliny w wygląd nie podziwia tego komu wisi i powiewa.

Cytat:
No, a ja jestem ciekawa co jakby taka dziewczyna 34 do niej przyszła, bez fałdek, ale co prawda by się okazało po przymiarce z bliznami na plecach, to też by poleciał tekst 'szanowna pani, nic się nie ukryje', mimo że wstępnie pani może zostać potencjalną klientką? Szczerze to nie jestem pewna co by się stało
Blizny po trądziku można zakryć podkładem. Nie będą wtedy tak prześwitywać pod tiulem. Prawdopodobnie projektantka wychodzi z założenia że szczególnie w takim dniu i przy wielu gościach każda PM chce wyglądać jak najatrakcyjniej i nie eksponuje tego co wygląda średnio estetycznie.
Twoje pytanie raczej jest bardziej z takich czy chirurg plastyczny ma prawo odmówić komuś powiększania ust biustu czy czegokolwiek do monstrualnych rozmiarów. Albo tatuażysta odmówić tatuowania gałek ocznych. Moim zdaniem ma.
Jeszcze inna kwestia że może projektantce chodzi o brak samokrytyki. Nie jest sztuką ubrać mini ważąc 80 kg, i dobrze, niech każdy chodzi jak chce, ale nie przekłamujmy że każdy w tym będzie wyglądał dobrze.

Cytat:
Serio po takim tekście pomyślałabyś, że uważa, że większe osoby nie wyglądają dobrze? A jak widzisz sklep ze stanikami dla kobiet z więksyzm biustem to też uważasz, że projektantka uważa, że biust mniejszy niż XL nie wygląda dobrze?
No właśnie dobry przykład. Jeśli ktoś specjalizuje się w stanikach które mają za zadanie dobrze trzymać wielki cięzki biust to idiotyzmem raczej byłoby robić na niego nagonkę że nie szyje miseczek A. I w 2 stronę, jeśli ktoś szyje eteryczne delikatne staniki na małe biusty to dlaczego ma się specjalizować w konstrukcjach dobrze zbierających ciężkie duże piersi.

Cytat:
Szczerze dla mnie to chore, że ktoś kupując sobie bluzkę i widząc metkę '36' czuje się lepszy od większej pani, która wybiera rozmiar 40, to nawet nie jest próżność, ale jakiś poważny problem
O wszystkim można tak powiedzieć. Mnie np. nie podobają się zbytnio tatuaże, a raczej im więcej dziar tym gorzej. Dziary w zestawieniu ze słodkimi sukienkami czy ślubnymi tiulami to już w mojej ocenie w ogóle słabo. Czy takie osoby coś sobie i światu udowadniają? Możliwe że tak. Ich sprawa. I np. wygląda to dla mnie gorzej niż wylewający się spod tiulu tłuszczyk. [No, nie lepiej na pewno].

Cytat:
Wyciąganie wniosku na wielką grupę kobiet na podstawie kilku klientek jest trochę dziwne. Still, mogła powiedzieć, że nie ma większych rozmiarów w ofercie, a nie, że sorry, szanowna pani, nic się nie ukryje powyżej 38 Dżizas
ale przecież to są szyte sukienki za każdym razem indywidualnie. Tłumaczenie że nie ma w ofercie 40 jest śmieszne.
Poza tym cały czas jest mowa o niszowej projektance która zatrudnia parę osób i nie produkuje tysięcy czy setek egzemplarzy jak producent samochodów czy kredek ale no nie wiem kilkanaście czy kilkadziesiąt sukienek rocznie. W 40mln kraju i w 7mld świecie.
Kurczę nie chcę przekłamać ale np. w Orsay który ma ileś sklepów nie kupisz niczego powyżej 42. 44 to na pewno. A przecież osoba 48 też może wejść do sklepu, zachwycić się jakimś płaszczykiem czy sukienką - i co ma zrobić ?

Cytat:
W ogóle powodzenia w biznesie cukierniczym z podejściem nie robię tortów na komunie i chrzest. Wizaż to naprawdę osobliwe miejsce
Ja bym całą tą dyskusję sprowadziła raczej w kwestii prawidłowych przykładów do restauracji i kulinariów.
Mięso jest ogólno dostępnym legalnym towarem. A jednak wiele osób brzydzi albo nie uznaje go ideologicznie albo nie lubi. Możesz spokojnie prowadzić restaurację wege i odmawiać serwowania posiłków mięsnych. I możesz wydawać burgery a mały nacisk kłaść na warzywa. Jest cała gama kuchni regionalnych i nikt się nie oburza że specjalnością włoskiej knajpy nie jest pomidorowa albo knedle.

Cytat:
Jestem bardzo ciekawa, jak to wygląda.
Kupujesz sukienkę, którą sama wybierasz, robisz x przymiarek, więc widzisz się w niej, płacisz 6k lub więcej i ostatecznie w tym nie idziesz.
Spotkałyście się kiedyś z taką sytuacją u waszych znajomych? Że ktoś robił sukienkę na wymiar i potem w niej nie poszedł?
Cytat:
Dla mnie w ogóle wszystkie te wypowiedzi wyglądają na bardzo naciągane, żeby tylko uzasadnić to dziwne przekonanie z czapy, że kobiety powyżej 38 nie będą dobrze wyglądać w sukni ślubnej. Może mieć takie przekonanie, ale z uzasadnieniem jak na razie jej nie idzie. Nie sądzę, żeby ta historia była prawdą
Na sukienkę ślubną wpłacasz zaliczkę. Może być tak że ktoś po którejś przymiarce uznaje że jednak słabo i rezygnuje. Salon traci czas zarobek i wpis do portfolio.

Cytat:
W ogóle czad taka cukiernia. Nie nie drogi panie, na komunie, śluby kościelne i chrzciny to ja nie pieke, bo religia to zło. Na uroczystości religijne inne niż katolickie również. Ciasta na Boże Narodzenie i Wielkanoc tez nie, bo to święta religijne. Jak żyje się z takim czymś nie spotkałam. Serio, pewne rzeczy to są możliwe tylko na wizażu.
O ludzie ale przeżywasz te torty na komunie. W krajach bardziej zróżnicowanych niż Pl ludzie prowadzą biznesy skierowane do własnych grup etnicznych. Ważne że mają klientów.
Jak ktoś zamawia torty na komunie to raczej cały catering. Nie martw się organizator znajdzie sobie taką cukiernię która z nim będzie współpracować i dostarczać co chce.

Cytat:
Jak zwykle na wizażu dopowiedzenia i wyolbrzymianie.
Limonka neguje uroczystości, które nie wynikają z w pełni świadomego wyboru głównego uczestnika, czyli chrzczonego bądź przyjmującego pierwszą komunię, a nie ogólnie uroczystości religijne. I jak najbardziej cukiernia mogłaby się obyć bez takich zleceń.

Ogólnie mogłaby to obejść klauzulą, że nie robi tortów poniżej 10kg, większość komunii i chrztów by się nie załapała w taki "rozmiar".
dokładnie tak

Cytat:
Porównuje to do odmowy przepisania tabletek antykoncepcyjnych przez lekarza lub nie sprzedanie anty po przez aptekarza w związku z klauzula sumienia. No można, spoko ale oceniam takich ludzi bardzo nisko. Tak samo jak cukiernika, który nie upiecze tortu na chrzest. Wybacz, dla mnie to odwrócony fanatyzm i po prostu mnie to bawi, taki śmiech przez łzy, ze ludziom się chce takie idiotyzmy wymyślać.
Tylko zdrowym założeniem klauzury sumienia było wskazanie osoby/placówki która to zrobi. Trudno aby każdy ginekolog miał obowiązek dokonywać aborcji. Ty opisujesz w gruncie rzeczy patologię czyli widzimisię i narzucanie drugiemu na siłę z blokowaniem możliwości. Jeszcze raz. Projektantka swoim działaniem nie sprawiła że kobieta nie może iść do ślubu a sama klientka podsumowała sytuację że znajdzie sobie ''lepszy'' salon.

Cytat:
Chce widzieć jak opinia społeczna zareaguje na biznes gdzie właściciel zakaże wstępu kolorowym, homo, trans, rozwodnikom i biedakom. Dla mnie jakieś standardy etyczne istnieją nawet w wolnorynkowym w biznesie. A przynajmniej powinny.
Nie ma to jak mieszać dyskryminację rasową czy seksualną z narzucaniem obowiązku pracownikom filharmonii do organizowania koncertów Zenka. Lol.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-09-27 o 08:41
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 08:44   #1026
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

A czy sklepy z ubraniami dla puszystych to dyskryminacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 08:47   #1027
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam, że pytałaś. Bardzo nieadekwatny przykład. Czym innym jest odmówienie komuś prawa do funkcjonowania w przestrzeni publicznej na takich samych zasadach jak każdy a czym innym jest odmowa zrealizowania konretnego projektu.

Tak przy okazji to zaciekawiło mnie czy wielkie domy mody, w ogóle szyją ubrania powyżej 40/42.

zabrzmiało jak ból 4 liter.
Ja bym powiedziała że nie dyskryminacja a zwykły snobizm. Tak jak mądrzejsi uważają się lepszych od głupich, bogaci od biednych a ktoś kto wkłada dużo wysiłku i samodyscypliny w wygląd nie podziwia tego komu wisi i powiewa.

Nie ma to jak mieszać dyskryminację rasową czy seksualną z narzucaniem obowiązku pracownikom filharmonii do organizowania koncertów Zenka. Lol.


O domach mody vs rozmiar powyzej 42 pisalam wczesniej.
Zaloze sie, ze predzej czy poznij ktos i tak zmusi jakas filharmonie do przyjecia Zenka na koncert, zeby wszystko bylo "rowno i sprawiedliwie"
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-27, 08:48   #1028
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam, że pytałaś. Bardzo nieadekwatny przykład. Czym innym jest odmówienie komuś prawa do funkcjonowania w przestrzeni publicznej na takich samych zasadach jak każdy a czym innym jest odmowa zrealizowania konretnego projektu. Architekt wnętrz nie musi zgadzać się na urządzanie salonu w stylu rokoko, prawnik (prywatnie nie z urzędu) bronienia kogoś kogo uważa za niemoralnego. DJ grania na weselu hitów DP, a prostytutka, czyli też osoba która świadczy swoje usługi odpłatnie może odmawiać obsługiwania pewnej grupy klientów (np. par, kobiet albo męzczyzn 50+. Albo form seksu które jej się nie podobają). To nie znaczy że potencjalni klienci nie mogą znaleźć usługodawcy w ogóle. Kobiety z rozmiarem buta 35 lub 43 też nie wszędzie kupią dla siebie szpilki. Nie tyle dyskryminacja co nisza na rynku jeśli już.

Tak przy okazji to zaciekawiło mnie czy wielkie domy mody, w ogóle szyją ubrania powyżej 40/42.

zabrzmiało jak ból 4 liter.
Ja bym powiedziała że nie dyskryminacja a zwykły snobizm. Tak jak mądrzejsi uważają się lepszych od głupich, bogaci od biednych a ktoś kto wkłada dużo wysiłku i samodyscypliny w wygląd nie podziwia tego komu wisi i powiewa.

Blizny po trądziku można zakryć podkładem. Nie będą wtedy tak prześwitywać pod tiulem. Prawdopodobnie projektantka wychodzi z założenia że szczególnie w takim dniu i przy wielu gościach każda PM chce wyglądać jak najatrakcyjniej i nie eksponuje tego co wygląda średnio estetycznie.
Twoje pytanie raczej jest bardziej z takich czy chirurg plastyczny ma prawo odmówić komuś powiększania ust biustu czy czegokolwiek do monstrualnych rozmiarów. Albo tatuażysta odmówić tatuowania gałek ocznych. Moim zdaniem ma.
Jeszcze inna kwestia że może projektantce chodzi o brak samokrytyki. Nie jest sztuką ubrać mini ważąc 80 kg, i dobrze, niech każdy chodzi jak chce, ale nie przekłamujmy że każdy w tym będzie wyglądał dobrze.

No właśnie dobry przykład. Jeśli ktoś specjalizuje się w stanikach które mają za zadanie dobrze trzymać wielki cięzki biust to idiotyzmem raczej byłoby robić na niego nagonkę że nie szyje miseczek A. I w 2 stronę, jeśli ktoś szyje eteryczne delikatne staniki na małe biusty to dlaczego ma się specjalizować w konstrukcjach dobrze zbierających ciężkie duże piersi.

O wszystkim można tak powiedzieć. Mnie np. nie podobają się zbytnio tatuaże, a raczej im więcej dziar tym gorzej. Dziary w zestawieniu ze słodkimi sukienkami czy ślubnymi tiulami to już w mojej ocenie w ogóle słabo. Czy takie osoby coś sobie i światu udowadniają? Możliwe że tak. Ich sprawa. I np. wygląda to dla mnie gorzej niż wylewający się spod tiulu tłuszczyk. [No, nie lepiej na pewno].

ale przecież to są szyte sukienki za każdym razem indywidualnie. Tłumaczenie że nie ma w ofercie 40 jest śmieszne.
Poza tym cały czas jest mowa o niszowej projektance która zatrudnia parę osób i nie produkuje tysięcy czy setek egzemplarzy jak producent samochodów czy kredek ale no nie wiem kilkanaście czy kilkadziesiąt sukienek rocznie. W 40mln kraju i w 7mld świecie.
Kurczę nie chcę przekłamać ale np. w Orsay który ma ileś sklepów nie kupisz niczego powyżej 42. 44 to na pewno. A przecież osoba 48 też może wejść do sklepu, zachwycić się jakimś płaszczykiem czy sukienką - i co ma zrobić ?

Ja bym całą tą dyskusję sprowadziła raczej w kwestii prawidłowych przykładów do restauracji i kulinariów.
Mięso jest ogólno dostępnym legalnym towarem. A jednak wiele osób brzydzi albo nie uznaje go ideologicznie albo nie lubi. Możesz spokojnie prowadzić restaurację wege i odmawiać serwowania posiłków mięsnych. I możesz wydawać burgery a mały nacisk kłaść na warzywa. Jest cała gama kuchni regionalnych i nikt się nie oburza że specjalnością włoskiej knajpy nie jest pomidorowa albo knedle.

Na sukienkę ślubną wpłacasz zaliczkę. Może być tak że ktoś po którejś przymiarce uznaje że jednak słabo i rezygnuje. Salon traci czas zarobek i wpis do portfolio.

O ludzie ale przeżywasz te torty na komunie. W krajach bardziej zróżnicowanych niż Pl ludzie prowadzą biznesy skierowane do własnych grup etnicznych. Ważne że mają klientów.
Jak ktoś zamawia torty na komunie to raczej cały catering. Nie martw się organizator znajdzie sobie taką cukiernię która z nim będzie współpracować i dostarczać co chce.

dokładnie tak

Tylko zdrowym założeniem klauzury sumienia było wskazanie osoby/placówki która to zrobi. Trudno aby każdy ginekolog miał obowiązek dokonywać aborcji. Ty opisujesz w gruncie rzeczy patologię czyli widzimisię i narzucanie drugiemu na siłę z blokowaniem możliwości. Jeszcze raz. Projektantka swoim działaniem nie sprawiła że kobieta nie może iść do ślubu a sama klientka podsumowała sytuację że znajdzie sobie ''lepszy'' salon.

Nie ma to jak mieszać dyskryminację rasową czy seksualną z narzucaniem obowiązku pracownikom filharmonii do organizowania koncertów Zenka. Lol.
Chciałam coś więcej napisać, ale tylko się uśmiechnęłam pod nosem (pogrubione).

A podkreślone: to bardzo wygodny wytrych, ale niestety to jest to samo. Jednak gdy dotykamy kwestii rasowych, to jesteśmy już ostrożniejsi.

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A czy sklepy z ubraniami dla puszystych to dyskryminacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaki jest powód istnienia takich sklepów?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 08:53   #1029
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A czy sklepy z ubraniami dla puszystych to dyskryminacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pytałam.
Nikt nie podejmuje tematu jakoś.

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88163684]Chciałam coś więcej napisać, ale tylko się uśmiechnęłam pod nosem (pogrubione).

A podkreślone: to bardzo wygodny wytrych, ale niestety to jest to samo. Jednak gdy dotykamy kwestii rasowych, to jesteśmy już ostrożniejsi.

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------



A jaki jest powód istnienia takich sklepów?[/QUOTE]

Taki sam jak każdych innych. Zaspokajanie potrzeb rynku.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:04   #1030
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

To samo bym pisała gdyby w sklepie „dla puszystych” ekspedientka powiedziała, ze nie maja nic poniżej 44, bo ich ciuchy nie wyglądają dobrze na kościach.
Ja nie wiem ile trzeba razy powtórzyć, ze ok, maja ofertę jaka maja i tyle, a nie „nasze sukieneczki nic nie zakryją szanowna pani”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:04   #1031
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Taki sam jak każdych innych. Zaspokajanie potrzeb rynku.
A no właśnie.
Sklepy XXL nie istnieją dlatego, że osoby S źle wyglądają w ich projektach (->wobec tego obsługujemy tylko osoby większe), tylko dlatego, że osoby XXL po prostu nigdzie indziej nie mogą znaleźć ciuchów.
Tak samo sklepy dziecięce nie istnieją dlatego, że 40-letni chłop kiepsko wygląda w koszulce z Minionkami (-> wobec tego obsługujemy tylko dzieci), tylko dlatego, że trzeba gdzieś dziecku ten ciuch kupić.
Ale rozumiem, że te argumenty są wyciągane po to, żeby ośmieszyć poruszony problem, spoko.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-27, 09:07   #1032
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
A dla mnie nie.
Uważam, że przyzwolenie na dyskryminację na tak małym szczeblu w końcu wywoła efekt kuli śnieżnej. Dobrze, że takie sytuacje są nagłaśniane i krytykowane.
Tak i nie. Jako klient nie lubię przeszkadzających dzieci. Nie wybrałabym knajpy z dziećmi nie będąc z dziećmi. Chyba że byłyby grzeczne ale problem zrodził się z tego że z reguły tak nie jest i społeczeństwo niejako jest przymuszone do tolerowania głośnych robiących zamieszanie i biegających dzieci. ''Bo to dzieci, c'nie''.

Cytat:
Tak. Ale teraz już w imię wolności rynku można nie obsługiwać, kogo się chce, na przykład lekarzy jak się prowadzi piekarnię w czasie epidemii. Pewnie jakieś pokrętne tłumaczenie też na to jest, ale chyba już mnie to nie interesuje.
Opisujesz aferę jak na początku pandemii po achach i ochach odmawiano lekarzom i pielęgniarkom np. możliwości zrobienia zakupów.
I z 1 strony koszmar i chamstwo bo jak można nie pozwolić komuś wejść do sklepu. Z 2 strony z tego co pamiętam nie było regulacji dla osób które spędzają czas w skażonym środowisku i po wyjściu z oddziału czy placówki jak każdy człowiek idą na zakupy. Chociaż osoby na kwarantannach (w tym te które na nią trafiły zdrowe tylko dlatego że ktos rodzinie miał wirus) zakupy mogli tylko dostawać pod drzwi i też nie face to face.


Cytat:
Każdy ma jakieś problemy i każdy też może podlegać dyskryminacji.
Ale nie jest recepta na to, kręcenie kolejnych dram i napędzanie wzajemnej nienawiści i szczucia się nawzajem problemami które się tworzy byle udowodnić swoje większe pokrzywdzenie.
dokładnie tak.

Cytat:
Aha.
No nie aha tylko nie potrafisz pojąć że to że doszukujesz się obelg w zwrocie ''nic się nie ukryje pod przezroczystą tkaniną'' oraz pogardy w ''droga pani'' to Twoja sprawa.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:08   #1033
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Pytałam.
Nikt nie podejmuje tematu jakoś.
Też już wcześniej pytałam o to samo i tez nie otrzymałam odpowiedzi... za to rozmowa była ściągana na inny tor... Wycofałam się z dyskusji, bo jej po prostu nie było.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:08   #1034
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Chciałam coś więcej napisać, ale tylko się uśmiechnęłam pod nosem (pogrubione).
To nie była żadna wycieczka w Twoją stronę tylko zwykłe przykłady. Nie doszukuj się wszędzie ataku na siebie, rety.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:10   #1035
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
To nie była żadna wycieczka w Twoją stronę tylko zwykłe przykłady. Nie doszukuj się wszędzie ataku na siebie, rety.
Ale ja nie mówię, że to była wycieczka w moją stronę.
Tylko, że sama mieszasz rasizm z disco-polo.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:11   #1036
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A czy sklepy z ubraniami dla puszystych to dyskryminacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro sklepy dyskryminują grubych mając rozmiary jedynie XL to idąc tym tropem - tak. Sklep dla puszystych to dyskryminacja chudych!

Jakby chcieć to dyskryminacji dopatrzeć się można wszędzie
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:12   #1037
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
A podkreślone: to bardzo wygodny wytrych, ale niestety to jest to samo. Jednak gdy dotykamy kwestii rasowych, to jesteśmy już ostrożniejsi.
Mnie się nie chciało na ten temat rozpisywać bo mieszasz wieloletnie procesy społeczne które przede wszystkim wynikały z tego że osoby ciemnoskóre w pierwszej kolejności były zniewolone. Od tego się zaczęło. Nie sądzę by ktokolwiek musiał borykać się z problem dyskryminacji osób czarnoskórych np. w Afryce a Azjatów w Azji.

I chcesz to wymieszać z faktem że czy ci się podoba czy nie jako projektant masz prawo odmówić budowy albo zaprojektowania domu o którym uważasz że jest paskudny czy niefunkcjonalny i nie chcesz go mieć w swoim katalogu. Jako kucharka nie musisz gotować mięsa. Jako modelka zgadzać się na nagie sesje. Jako prawnik brać każdego klienta jak leci. Jako aktorka brać każdą rolę. Itd.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:15   #1038
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Pytałam.
Nikt nie podejmuje tematu jakoś.[COLOR="Silver"]
nikt nie podejmie, wiadomo gownoburza i tyle.
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:15   #1039
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość

Jakby chcieć to dyskryminacji dopatrzeć się można wszędzie

Dyskryminacja i hejt - to ostatnio moim zdaniem nadużywane słowa.



Cieszę się, że ludzie są coraz bardziej świadomi dyskryminacji i hejtu, ale zaczyna to iść za bardzo w druga stronę i na siłę doszukiwania się we wszystkim.
------


A co sądzicie o Caster Semenya i wykluczeniem jej z damskich klasyfikacji ze względu na wysoki poziomu testosteronu?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-27, 09:18   #1040
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

nikt nie skrytykuje sklepu z odzieza plus size, bo komu to przeszkadza, podobnie jak cokolwiek z rozmiarami tylko xs nie zasluguje na krytyke, ale termin "potrzeby rynku", ktory to, jak slusznie zauwazylas, reguluje sie sam, widocznie nie jest wszystkim znany gownoburza i tyle
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:19   #1041
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Tylko, że sama mieszasz rasizm z disco-polo.
właśnie to ty to mieszasz zestawiając przykład za małej sukienki slubnej z tak kontrowersyjnymi od lat tematami społecznymi jak dyskryminacja rasowa, na tle preferencji seksualnych czy możesz do tego jeszcze dodać feminizm. Jak szaleć to szaleć.

Dobrze wiesz że problemem osób homoseksualnych nie jest w największym stopniu to że jakiejś XY nie podoba się związek dwóch facetów. Tylko jeśli idąc za rękę jak każda heteroseksualna para spotykają się z szykanami, obelgami, pobiciem. Albo odmawia im możliwości zatrudnienia i tym samym normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Baba która sama kwituje akcję fochem że pójdzie sobie gdzie indziej sama jasno wskazuje że wcale nie jest uzależniona od tej jednej projektantki i w gruncie rzeczy nie robi jej to różnicy kto jej tą sukienkę zaoferuje.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-09-27 o 09:20
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:23   #1042
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
I nie ludzi wierzących w Boga, a ludzi wpierających tę wiarę komuś, kto dopiero za jakieś kilkanaście lat zrozumie, co to w ogóle znaczy...
Wiesz co, po prostu nie chciało mi się odnosić do tego na poważnie. Ale ok. Odpowiem. Jeśli ktoś określa się jako osobę wierzącą to niejako zobowiązuje się do tego, by ochrzcić swoje dziecko i od najmłodszych lat pokazywać mu Boga w życiu. Tak jest. Dlatego gdyby ktoś nie obsługiwał chrzcin to wydaje mi się naturalną konsekwencją nie obsługiwanie też świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Bo taka osoba po prostu nie trawi osób wierzących, nie lubi ich, jest do nich uprzedzona. Jeśli nie jesteś w stanie zaakceptować tego, że ktoś chrzci swoje dziecko i nie robi tego, by mu traumę zafundować, jakim cudem zaakceptujesz go przy innych okazjach?

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88163251]W ogóle to jest niesamowite, ze jakby coś takiego napisać o gejowskiej uroczystości (ze ktoś nie zrobi ciasta bo to homo) lub ze restauracja nie wpuści czarnoskórej osoby czy tam innej trans na przykład, to zaraz by się zleciało grono, ze ojejku jak tak można, co za zaścianek, chamstwo i ciemnogród. Ale jak się napisze, ze nie obsłuży katolickiego święta to spoko, pionierzy biznesu i cool. Tak samo z grubymi. No projektantka ma prawo uznać, ze sukienki wyglądają złe i nic się nie da ukryć na rozmiarze 40 wiec wypad i jest to uznane za uczciwie podejście do biznesu.
Jestem ostatnia osoba, która by broniła katolików, ale ta hipokryzja tak szczypie w oczy, ze ajajaj.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Dokładnie.

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
No, ale z drugiej strony zawsze można dokonać apostazji, kwestia pojechania po wypis chrztu i umówienia wizyty. Jakby w to głębiej iść, to każdy rodzic podejmuje za dziecko masę decyzji, na które ono nie ma wpływu i może mieć za nie żal jak dorośnie. Na tym polega bycie dzieckiem tak jakby. I mówię to jako osoba przeciwna religiom jakiegokolwiek typu. Osoba transseksualna też będzie mieć żal o to, że przypisano jej przy urodzeniu płeć niezgodną z jej faktyczną płcią, no, ale nie da się temu zapobiec jak na razie, też można mieć żal do rodziców, że nie postanowili leczyć wady zgryzu jak miało się 10 lat i teraz trzeba wydać na to dużo więcej pieniędzy, jak chce się doprowadzić zęby do porządku, będąc już świadomym dorosłym.

Jakby mi to nie robi, jak ktoś otwiera swój biznes to może sobie sprzedawać co chce i komu chce, po prostu jakoś mi te tłumaczenia nie leżą i nie bardzo sobie wyobrażam sytuację, że idę do cukierni, a pani mówi, że mi jej nie sprzeda, bo mam na bluzce tęczową flagę, a ona ma na ten temat jakąś opinię. No, wyśmiałabym ją i tyle. Nie widziałabym nic złego jednak gdyby powiedziała, że nie robią dwupiętrowych tortów np. (nie wiem, nie znam się), bo nie mają w tym doświadczenia np. Czy że po prostu nie mają w ofercie tego wzoru. No, ok, idę do innej
Z tym też się bardzo zgadzam.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, że omawiana projektantka wstawiła post swojej obserwatorki w stylu "Jestem po ciąży, mam rozmiar 40 i nie pojechałam do plażę żeby nie straszyć innych swoim wyglądem, więc bardzo rozumiem Twoje podejście", plus dodała dopisek w stylu "Tak, właśnie! Dziękuję za zrozumienie! Sama jestem w ciąży i wyglądam jak wieloryb".
Według mnie to jest dyskryminacja aż miło...
Do tego wyolbrzymianie i wmawianie jak inni powinni się czuć.
Te posty są bardzo słabe i w takiej sytuacji też widzę dyskryminację.
Niech każdy robi sobie co chce, pewnie. Ale mi się po prostu nie podoba to, jak to wygląda i w jaką stronę zmierza. Mogą powstawać cukiernie, które nie przyjmują wierzących. Mogą powstawać restauracje, gdzie nie obsługuje się osób LGBT. Niech przedsiębiorcy nie obsługują ludzi o innej rasie, wyznaniu, poglądach. Niech projektantki sukienek uważają sobie, że dla większych rozmiarów głupio szyć, bo to źle wygląda i mówią o tym publicznie. Gdzie w tym wszystkim szacunek dla drugiej osoby? Jak to wzięte razem mówi o naszym społeczeństwie, gdy jedni tak bardzo nie lubią drugich, że muszą im takie szpile wrzucać? Jeśli chcecie żyć w takim świecie i wolność rozumiecie w ten sposób, no cóż. Ja uważam inaczej.

Sent from my SLA-L22 using Wizaz Forum mobile app
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:24   #1043
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Dyskryminacja i hejt - to ostatnio moim zdaniem nadużywane słowa.



Cieszę się, że ludzie są coraz bardziej świadomi dyskryminacji i hejtu, ale zaczyna to iść za bardzo w druga stronę i na siłę doszukiwania się we wszystkim.
------
Bo są to wygodne słowa. Nikt nie chce być posądzony o dyskryminację czy hejt. Dlatego ludzie boją się często powiedzieć jasno co myślą, bo zaraz będzie nagonka.

Nie da się stworzyć idealnego społeczeństwa.
Dużo ubrań dla otyłych? Źle! Bo wtedy jest za mało dla szczupłych. Więcej dla szczupłych? Źle, bo za mało dla otyłych. I tak w kółko. Jednocześnie trzeba krzyczeć o wolności, że możesz robić co chcesz.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:26   #1044
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
właśnie to ty to mieszasz zestawiając przykład za małej sukienki slubnej z tak kontrowersyjnymi od lat tematami społecznymi jak dyskryminacja rasowa, na tle preferencji seksualnych czy możesz do tego jeszcze dodać feminizm. Jak szaleć to szaleć.

Dobrze wiesz że problemem osób homoseksualnych nie jest w największym stopniu to że jakiejś XY nie podoba się związek dwóch facetów. Tylko jeśli idąc za rękę jak każda heteroseksualna para spotykają się z szykanami, obelgami, pobiciem. Albo odmawia im możliwości zatrudnienia i tym samym normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Baba która sama kwituje akcję fochem że pójdzie sobie gdzie indziej sama jasno wskazuje że wcale nie jest uzależniona od tej jednej projektantki i w gruncie rzeczy nie robi jej to różnicy kto jej tą sukienkę zaoferuje.
Ale fakt, że teraz rozmawiamy o sukienkach nie sprawia, że inne problemy osób z otyłością nagle przestają istnieć. Z szykanami i niechęcią do zatrudnienia na pewnych stanowiskach włącznie. To tak nie działa.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:34   #1045
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
A co sądzicie o Caster Semenya i wykluczeniem jej z damskich klasyfikacji ze względu na wysoki poziomu testosteronu?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=87013630
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:37   #1046
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88163787]https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=87013630[/QUOTE]
Nie znałam tego wątku
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 10:00   #1047
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 10:04   #1048
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Wiesz co, po prostu nie chciało mi się odnosić do tego na poważnie. Ale ok. Odpowiem. Jeśli ktoś określa się jako osobę wierzącą to niejako zobowiązuje się do tego, by ochrzcić swoje dziecko i od najmłodszych lat pokazywać mu Boga w życiu. Tak jest. Dlatego gdyby ktoś nie obsługiwał chrzcin to wydaje mi się naturalną konsekwencją nie obsługiwanie też świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Bo taka osoba po prostu nie trawi osób wierzących, nie lubi ich, jest do nich uprzedzona. Jeśli nie jesteś w stanie zaakceptować tego, że ktoś chrzci swoje dziecko i nie robi tego, by mu traumę zafundować, jakim cudem zaakceptujesz go przy innych okazjach?
Typowe - negujesz jakiś element wyznania, praktyki religijnej - nie trawisz, nie lubisz, masz uprzedzenia do osób wierzących!
Wiem z jakich pobudek ludzie chrzczą dzieci, jednak nie zmienia to faktu, że jest to sakrament, który w zdecydowanej większości odbywa się bez najmniejszej świadomości chrzczonego.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 10:04   #1049
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88163711]To samo bym pisała gdyby w sklepie „dla puszystych” ekspedientka powiedziała, ze nie maja nic poniżej 44, bo ich ciuchy nie wyglądają dobrze na kościach.
Ja nie wiem ile trzeba razy powtórzyć, ze ok, maja ofertę jaka maja i tyle, a nie „nasze sukieneczki nic nie zakryją szanowna pani”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Dokładnie to samo miałam napisać. Analogiczna sytuacja byłaby wtedy, gdyby dziewczyna w rozmiarze 36 koniecznie chciała zamówić sukienkę u projektantki szyjącej od 42 i usłyszała "droga pani, my takich małych nie szyjemy, nasze sukienki są przeznaczone kobiet, które mają do podkreślenia coś więcej niż kości, musimy szanowna pani dbać o wizerunek naszej marki"

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 10:29   #1050
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wszechobecna dyskryminacja otyłych!

Cytat:
Rozbawiła mnie Twoja fascynacja narzucanym sobie reżimem ćwiczeniowo - dietetycznym i uważaniem tego za wzór dla absolutnie każdego.
Reszta to dla Ciebie lenie bez ambicji.
P.S. Nie byłam nigdy otyła a potrafię wykazać zrozumienie dla drugiej strony.
Już samo to że tak to odebrałaś świadczy o Twoim co najmniej przewrażliwieniu. Ja tylko stwierdziłam w odpowiedzi na komentarze w stylu 'jaka chamka nie kupiłabym u niej' że (jakieś klientki oczywiście stracić może inna sprawa że Madeleine to się raczej do ślubu znowu nie wybiera) wcale jej na tym nie musi zależeć. Bo zawsze znajdą się osoby które odmawiając sobie burgerów na rzecz sałatek i netflixa pod kocem na rzecz pójścia na trening właśnie chętnie skorzystają z usług takiej projektantki która się nie patyczkuje i radykalnie nie zamierza szyć dla osób 38+. A Ty stosujesz projekcje co jest dla mnie czym albo żeby było zabawniej o braku empatii chociaż to moje posty w tym wątku spotkały się z krytyką jak to hołubię otyłych nie każąc biedaczyskom nic robić z nadwagą. No sorry. (Faktycznie planeta wizaż żeby w tym samym wątku padły 2 przeciwstawne pojazdy w stosunku do 1 osoby ).
P.S. Nie trzeba być otyłym żeby mieć mało ciekawą sflaczałą figurę i mieć ból tyłka że inni ze sportową i zadbaną sylwetką wyglądają lepiej.
Cytat:
Ale fakt, że teraz rozmawiamy o sukienkach nie sprawia, że inne problemy osób z otyłością nagle przestają istnieć. Z szykanami i niechęcią do zatrudnienia na pewnych stanowiskach włącznie. To tak nie działa.
Rozmowa tyczyła konkretnej sytuacji, to 1, 2, absurd w tym, że, nie wiem jak u innych, dopóki portale nie zaczęły przedrukowywać tej aferki nawet nie wiedziałam że istnieje taka projektantka i nie znałam jej nazwiska. Nie chcę urazić tego Atelier ale nie wiedziałam że jest aż takie super modne i popularne żeby aż się o tym rozpisywać w internetach na zupełnie popularnych stronach.

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Mnie tylko ciekawi czy jakby kobieta (projektantka) nie była szczupła tylko wazyła np. 140 kg, przeszła spektakularną metamorfozę i szczupła dopiero się stała, i wprost lansowała że koszmarnie znosiła nadwagę i ciężko harowała by się jej pozbyć i ''realizować własną wizję'', i byłaby sytuacja analogiczna to czy wtedy wolno by jej było hejtować (ona nie hejtuje tylko co najwyżej mówi o czymś) że jej się nie podoba jak u większych osób coś się ''nie da ukryć'' czy nie.

Nikt też nie odpowiedział czy największe domy mody szyją powyżej 40/42. [W sumie to może szyją żony prezydentów też się potrzebują w coś ubrać a przecież każda może być krąglejsza].

I po ostatnie wielkie domy mody (za pretendowanie do których Persefona np. projektantkę wyśmiewa jakby ambicje były czymś złym ) jak mają zbyt to raczej nie zamartwiają się tym czy komuś uda się coś dostać. Tak jest z kolekcjami limitowanymi czy choćby słynną torebką Hermes Birkin na którą ludzie zamożni ustawiają się w kolejkach i czekają latami.
Jakoś nie wydaje mi się by ktoś się współcześnie przejął opinią w stylu nie dacie mi birkinki jutro bo nie jestem dla was aż taką gwiazdą jak JLo czy Kardashian to pójdę gdzieś indziej.

Swoją drogą, jak ''nie chciano'' (jak czytałam) ubierać Melanii Trump to kobieta sobie spokojnie poradziła i od początku uchodzi za świetnie ubraną i chyba jedną z najlepiej prezentujących się 1szych Dam. Nie zamierzała się prosić żadnych sławnych projektantów by nie raczyli jej manifestacyjnie olewać.
https://dziendobry.tvn.pl/a/nikt-nie...ncu-zdecydowal

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-09-27 o 10:30
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-03 07:33:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.